Recommended Posts

Δε γνωρίζω για τη συγκεκριμένη κλινική αλλά η κατάσταση που περιγράφετε είναι μια πραγματικότητα που λίγο πολύ όλοι έχουμε συναντήσει σε κάποια συνθήκη υγείας δική μας/συγγενούς-φίλου. Ο λόγος σας είναι εκφρασμένος με τρόπο που με άγγιξε. Προσωπικά έχω καταλήξει ότι αυτού του είδους τα φαινόμενα δεν θα εκλείψουν αλλά τουλάχιστον πρέπει να εξασκηθούμε να μιλάμε με αμεσότητα, ψυχραιμία και χωρίς συναισθηματισμούς (εννοώ να διαφυλάττουμε την ψυχολογία μας) ορθά κοφτά στους υπευθύνους και να κοινοποιούμε τις εμπειρίες αυτές (όπως και κάνατε).

Να σας ζήσει το παιδάκι!

Διαφημίσεις

Το σχόλιο μου αφαιρέθηκε από τους διαχειριστές γιατί παραβίαζε τους κανόνες του φόρουμ και δν ήταν πρόθεση μου να συμβεί κάτι τέτοιο όμως βρίσκω σωστή τη διαγραφή.

Δε θα προσπαθήσω να προσαρμόσω το αρχικό κείμενό μου στους κανόνες απλά θα δηλώσω πως προσωπικά είχα μία άσχημη εμπειρία στην συγκεκριμένη κλινική. 

Άσχετα με την εμπειρία μου λοιπόν θέλω να προσθέσω κάποια στοιχεία που θεωρώ πως είναι ενδιαφέροντα. Η πολιτική της κλινικής επιτρέπει την παρουσία συζύγου κατά την καισαρική (εαν συμφωνεί ο γιατρός), υπάρχει επιλογή για περιπατητικη επισκληριδιο και για να δοθεί στο μωρό ξένο γάλα απαιτείται έγγραφη συγκατάθεση.

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

• Σύνδεση/Εγγραφή

Για να μπορέσετε να απαντήσετε σε ερωτήματα ή να ρωτήσετε τα μέλη κάποιο νέο ερώτημα είναι απαραίτητο να εγγραφείτε! Είναι εύκολο & δωρεάν! 

• Similar Content

• Από Μεφίνι,
        Καλημέρα κορίτσια. Εγω έκανα εξετάσεις θρομβοφιλίας στη Θεσσαλονίκη και βρέθηκε ότι εχω θρομβοφιλία ήπιας μορφής άρα όταν θα έχω θετικό αποτελεσμα από την εξωσωσματική θα πρέπει να ξεκινήσω θεραπεία. Τις έκανα τις εξετάσεις σε ανοσολόγο που είναι πολύ καλός και σα γιατρός και σαν άνθρωπος αλλά τη θεραπεία θρομβοφιλίας θα προτίμουσα να την πάρω από αιματολόγο. Μήπως γνωρίζετε να μου συστήσετε κάποια καλή αιματολόγο στη Θεσσαλονίκη? Στείλτε μου πμ.
      • Από Σοφία Τ.,
        Εδω λεω να βαλουμε εμεις οι Θεσσαλονικιες οτι ξέρουμε και δεν ξερουμε απο μαγαζια στη Θεσσαλονικη που έχουν κανουν με βαφτιση για να μην ψαχνουμε στις τοοοσες συζητησεις που εχουν γινει για Αθηνα.Κι ετσι ισως διευκολυνθουν και οι υπολοιπες Βορειοελλαδιτισσες.Λοιπον κανω την αρχη (οτι γραφω αφορα λιανικη αλλα σε μερικες περιπτωσεις οι τιμες ειναι χοντρικης):

ΚΟΥΦΕΤΑ ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΑΚΗ

Εν καρπω (Βασ.Ηρακλειου και Π.Μελα) - Τσουχτερες οι τιμες!
        Nuοva Vita (Μαργαροπουλου 20-οπισθεν Ν.Σ.) - Προς το παρον ξερω οτι εχει αλλα δεν ξερω τιμες

ΚΟΥΤΙΑ-ΚΟΡΔΕΛΕΣ-ΤΟΥΛΙΑ

Το πακετο (Μοργκενταου) - Ακριβουτσικο

ΚΟΡΔΕΛΕΣ-ΤΟΥΛΙΑ-ΧΑΝΤΡΕΣ-ΠΟΥΓΚΙΑ

Μαριαννα (Βενιζελου) - Τιμες χοντρικης
        Γκογκας (Λουλουδαδικα) - Ποικιλια αλλα οχι πολυ χαμηλες τιμες
        Nuοva Vita (Μαργαροπουλου 20-οπισθεν Ν.Σ.) - Προς το παρον ξερω οτι εχει αλλα δεν ξερω τιμες

ΧΑΝΤΡΕΣ-ΚΟΥΜΠΩΜΑΤΑ-ΚΡΙΚΟΙ ΜΠΡΕΛΟΚ κ.α.

Χαντρες του κοσμου (Μπεζεστενι) - Τιμες χοντρικης και λιανικης

ΚΑΣΠΩ-ΚΕΡΙΑ

Jumbo Ωραιοκαστρου - Κλασσικη αξια
        ΙΚΕΑ - Ομοιως

Αυτα προς το παρον.Συμπληρωνω τη λιστα με καθε νεα ανακαλυψη!
      • Από daffy,
        Καλημέρα σας,
        Έχει κάνει κανείς το τραπέζι της βάφτισης στο Grand Chateau (πρωην Έλατα) στο Χορτιάτη? Έχω κλείσει ραντεβου να το δω και θα ήθελα γνώμες και για τον χωρο και για το φαγητο και φυσικά για τις τιμές.

• Από eleana,
        κοριτσια ειμαι πολυ μπερδεμενη...μολις διοριστηκα σε δημοσια υπηρεσια
        πραγματοποιοω ενα απο τα ονειρα μου
        το προβλημα μου ειναι τα μωρα μου,,,σκεφτομαι να τα στειλω στον παιδικο
        αλλα δεν γνωριζω και πολλα απο παιδικους γιατι μεχρι τωρα δεν μου χρειαστηκαν
        θαθελα λοιπον οποια γνωριζει καποιον καλο παιδικο στον ευοσμο να με ενημερωσει..
        και οπταν λεω καλο εννοω κυριως ναχει γυναικες εμπιστοσυνης και προσχαρες για να ειναι καλα τα παιδια
        εχω προβληματιστει πολυ βοηθεια
      • Από catherine78,
        Καλημέρα!Ξερει κάποιος ποιες ειναι οι τιμες για τις κλινικες Καπακη-Γαβριλακη-Τσεπετη στα Χανια και τι περιλαμβανεται σε αυτες?Θα με ενδιεφερε και για φυσιολογικο τοκετο και για καισαρικη.Ευχαριστω!
      • Από Dinosdiaman,
        Καλημερα, μηπως ξερει καμια κοπελα την γυναικολογο ΕΟΠΠΥ κ. Αρμενη Δεσποινα στο κεντρο Θεσσαλονικης? Μιλησαμε στο τηλεφωνο κι απο κοντα και φανηκε καλη...Εχει κανεις εμπειρια απο την γιατρο, θα βοηθουσε πολυ....

Ευχαριστω.
      • Από maria55,
        Καλησπερα...Μετα απο μια αποτυχημενη επιλογη Γιατρου-Κομπογιαννιτη που ειχα στην πρωτη μου εγκυμοσυνη, η οποια στοιχισε τη ζωη του μωρου μου, θα ηθελα τη γνωμη σας για ενα πραγματικα καλο γυναικολογο που να ειδικευεται σε δυσκολες εγκυμοσυνες...
        Ειχα συσπασεις στην πρωτη μου και ο γιατρος που ειχα δε μου εδινε σημασια , ουτε μου αυξησε το μαγνησιο ουτε μου εκοψε το ασβεστιο ουτε τιποτε!!!Μου ελεγε, μην αγχωνεσαι....
        Οταν πηγα μονη μου στο δημοσιο νοσοκομειο η ζημια ειχε ηδη γινει και η κατασταση ηταν ανεξελεγκτη.....
        Αν μεινω ξανα εγκυος δε θελω να το ρισκαρω..και επειδη προσφατα μετακομισα στην πολη, μετραει η γνωμη σας...Αν ειναι και γιατρος που ειναι και σε Δημοσιο Νοοκομειο , ακομη καλυτερα!
        Ευχαριστω πολυ.