Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Τράβηγμα αυτιού στο γυμναστήριο !


Recommended Posts

Οι γυμναστές ειναι ΚΑΙ παιδαγωγοί.... Ανήκει στα παιδαγωγικά η γυμναστική ακαδημία!

Αυτό δεν ισχύει σε καμία περίπτωση.

Είναι εντελώς ξεχωριστές σχολές.

jv42p3.png

DfUyp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 116
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δημοφιλείς ημέρες

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Το ένα δεν αποκλείει το άλλο!

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

ευγε και εγω μαλλον θα πηγαινα για τα 1-2-3 αλλα στο τελος θα ειμασταν μαλλι με μαλλι

 

στο συλλογο μας αν συνεβαινε αυτο θα επαιρνε επιτοπου σουτ η δασκαλα

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

... Οι γυμναστές ειναι ΚΑΙ παιδαγωγοί.... Ανήκει στα παιδαγωγικά η γυμναστική ακαδημία!

 

Αυτό δεν ισχύει σε καμία περίπτωση.

Είναι εντελώς ξεχωριστές σχολές.

 

Ξέρει κάποια από τις δυο σας τι διδάσκονται στις γυμναστικές ακαδημίες σχετικά με αυτό το κομμάτι; ή αν υπάρχει κάποια γυμνάστρια ανάμεσά μας, πολύ θα ήθελα να μας πει.

...γιατί κι εμένα η εμπειρία μου μέχρι τώρα μου λέει ότι οι περισσότεροι δεν "το ΄χουν" καθόλου με τον τομέα της ψυχολογίας, ειδικά όταν πρόκειται για μικρά παιδιά.

http://parentscafe.gr/showpost.php?p=802568&postcount=6726

 

Στο θέμα μας τώρα...

Alcyon εγώ δεν θα ανεχόμουν όχι να ακουμπήσει κάποιος το παιδί μου, αλλά ούτε να του μιλήσει άσχημα ...

οπότε η άποψή μου είναι κάνε ό,τι περνάει από το χέρι σου, για να έχει συνέπειες για την πράξη της. Όχι από εκδικητική διάθεση, αλλά για την ηθική τάξη.

etCDp3.png hk8kp3.png

 

Η μαμά του Ευριπίδη και της Ιφιγένειας

Link to comment
Share on other sites

Κικη το ξεκαθαριζω για αλλη μια φορα εγω δεν ειπα ποτε οτι στην επαρχια μονο βλεπεις τετοιες συμπεριφορες απο δασκαλες η γονεις σιγουρα και στην Αθηνα συμβαινουν.

 

Αλλα κανεις δεν μπορει να με πεισει οτι δεν υπαρχει μεγαλυτερη ανοχη εκει ειτε γιατι ολοι γνωριζονται και το κανουν γαργαρα ειτε γιατι δεν θελουν να εναντιωθουν γιατι δεν εχουν αλλες επιλογες σχολειων η συλλογων ειτε γιατι οντως το ξυλο για πολλους ειναι αποδεκτο και πως θα πεις στον γυμναστη πως αγγιζεις το παιδι μου οταν και εσυ χρησιμοποιεις το ξυλο.καθημερινα.

 

Και εχω ζησει επαρχια δεν τα βγαζω απο το κεφαλι μου και πολυ συχνα τα βλεπω με τα ματια μου εκτος ρε παιδια και αν το δικο μου χωριο ειναι το πιο βαρβαρο χαχαχα.

 

Οσο για την Αλκυ αν πηγαινε και στο δικο μου χωριο σε καμια δασκαλα η γυμναστρια πιθανοτατα θα την κοιταγε σαν ειδος προς εξαφανιση την Αλκυ οπως κοιτανε και μενα οταν πηγαινω και μου λενε καθεσαι και συζητας με το τριχρονο ριξτου καμια να ισιωσει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ξέρει κάποια από τις δυο σας τι διδάσκονται στις γυμναστικές ακαδημίες σχετικά με αυτό το κομμάτι; ή αν υπάρχει κάποια γυμνάστρια ανάμεσά μας, πολύ θα ήθελα να μας πει.

...γιατί κι εμένα η εμπειρία μου μέχρι τώρα μου λέει ότι οι περισσότεροι δεν "το ΄χουν" καθόλου με τον τομέα της ψυχολογίας, ειδικά όταν πρόκειται για μικρά παιδιά.

http://parentscafe.gr/showpost.php?p=802568&postcount=6726

 

http://www.phed.auth.gr/images/stories/documents/announcements/18-10_programma_xeimerinou_2012-13_.pdf

 

εδώ υπάρχει το πρόγραμμα μαθημάτων του ΤΕΦΑΑ Θεσσαλονίκης.

Από ό,τι βλέπω, υπάρχει ένα μόνο μάθημα Ψυχολογία παιδιών και εφήβων, το οποίο είναι επιλεγόμενο, όχι υποχρεωτικό.

jv42p3.png

DfUyp2.png

Link to comment
Share on other sites

alcyon.... τι είναι αυτά που γράφεις?

 

ακατοίκητο? γιατί κλάνει το γατί? πολλά κρατούμενα dear, για μένα πολύ χειρότερα από το αυτί... έπρεπε να είχατε φύγει από καιρό...

 

προσωπικά θα με στενοχωρούσε περισσότερο να μου πουν το παιδί χαζό παρά να του τραβήξουν το αυτί...

 

 

αίσχος, αίσχος και πάλι αίσχος. πρέπει να σταματήσει να λειτουργεί. αυτή η γυναίκα κάνει τα παιδιά σκουπίδια με όλους τους τρόπους.

 

s-age.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω διαβάσει τις ενδιάμεσες απαντήσεις σας αλλά επειδή τα εγκεφαλικά με βρίσκουν το ένα μετά το άλλο, να τα πω γιατί θα ΤΗΝ ΠΛΑΚΩΣΩ ΣΤΙΣ ΦΑΠΕΣ ΛΕΜΕ!!!!

 

Σήμερα τα παιδιά, ένιωσαν πια "ελεύθερα" από τη γυμνάστρια και μου τα ξεφούρνησαν ΟΛΑ!!!

 

Έχει τραβήξει το αυτί ΚΑΙ στη μεγαλύτερη κόρη μου!!! :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted: (Ένα παιδί που δεν κάνει ΤΙΠΟΤΑ αν δεν πάρει πρώτα άδεια!! Είναι εκ του φυσικού της του "κανόνα")

Επίσης τους έχει βάλει τις φωνές, τους έχει αγριέψει, τα έχει απειλήσει πως "θα το πει στη μαμά και θα σας πάρει από το γυμναστήριο".

Έχει φωνάξει ΚΑΙ ΣΤΑ ΤΕΣΣΕΡΑ παιδιά! Ακόμα και στο 3.5 ετών!!!!!!! :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

 

Το διανοείστε!!??!?!?!?!?!

 

Ο κύβος ερρίφθει!!

Αύριο θα πάω στο τμήμα των παιδιών, χωρίς τα παιδιά και θα της κάνω μια σκηνή μα μία σκηνή μπροστά σε γονείς!!! ΘΑ ΠΛΑΚΩΘΟΥΜΕ!!! Σαβουαρ-βίβρ... ΤΕΛΟΣ!

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

...

 

Ο κύβος ερρίφθει!!

Αύριο θα πάω στο τμήμα των παιδιών, χωρίς τα παιδιά και θα της κάνω μια σκηνή μα μία σκηνή μπροστά σε γονείς!!! ΘΑ ΠΛΑΚΩΘΟΥΜΕ!!! Σαβουαρ-βίβρ... ΤΕΛΟΣ!

Και πολύ καλά θα κάνεις!!!!

etCDp3.png hk8kp3.png

 

Η μαμά του Ευριπίδη και της Ιφιγένειας

Link to comment
Share on other sites

Το καλυτερο ειναι να το τραβηξεις με τους ανωτερους ...αυτη δεν παει καλα ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ αρα οτι και να πεις... ειναι ακατοικητο....

 

Σκεψου ποσο παιδακια ακομα δεν μιλανε...αρα τραβατο απο ανωτερους να δεις τι γινεται...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν έχω διαβάσει τις ενδιάμεσες απαντήσεις σας αλλά επειδή τα εγκεφαλικά με βρίσκουν το ένα μετά το άλλο, να τα πω γιατί θα ΤΗΝ ΠΛΑΚΩΣΩ ΣΤΙΣ ΦΑΠΕΣ ΛΕΜΕ!!!!

 

Σήμερα τα παιδιά, ένιωσαν πια "ελεύθερα" από τη γυμνάστρια και μου τα ξεφούρνησαν ΟΛΑ!!!

 

Έχει τραβήξει το αυτί ΚΑΙ στη μεγαλύτερη κόρη μου!!! :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted: (Ένα παιδί που δεν κάνει ΤΙΠΟΤΑ αν δεν πάρει πρώτα άδεια!! Είναι εκ του φυσικού της του "κανόνα")

Επίσης τους έχει βάλει τις φωνές, τους έχει αγριέψει, τα έχει απειλήσει πως "θα το πει στη μαμά και θα σας πάρει από το γυμναστήριο".

Έχει φωνάξει ΚΑΙ ΣΤΑ ΤΕΣΣΕΡΑ παιδιά! Ακόμα και στο 3.5 ετών!!!!!!! :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

 

Το διανοείστε!!??!?!?!?!?!

 

Ο κύβος ερρίφθει!!

Αύριο θα πάω στο τμήμα των παιδιών, χωρίς τα παιδιά και θα της κάνω μια σκηνή μα μία σκηνή μπροστά σε γονείς!!! ΘΑ ΠΛΑΚΩΘΟΥΜΕ!!! Σαβουαρ-βίβρ... ΤΕΛΟΣ!

 

 

ρε συ άλκυ, πάρε με μαζί σου, το λέω ειλικρινά:D:D:D

Σου υπόσχομαι ότι θα σε αφήσω να ρίξεις τις πρώτες φάπες:lol::lol:

 

Σοβαρά πάρε κάποιον μαζί σου για μάρτυρα, πιστεύω ότι πρέπει να είσαι καλυμμένη γιατί αυτή ποιός ξέρει τι θα γυρίσει να πει μετά.

Και όχι κάποιον με πρώτο βαθμό συγγένειας.

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)
Link to comment
Share on other sites

Αύριο θα πάω στο τμήμα των παιδιών, χωρίς τα παιδιά και θα της κάνω μια σκηνή μα μία σκηνή μπροστά σε γονείς!!! ΘΑ ΠΛΑΚΩΘΟΥΜΕ!!! Σαβουαρ-βίβρ... ΤΕΛΟΣ!

Με τις ευχές μας:D

 

Όχι ότι θα νιώσει, αλλά τουλάχιστον να ταρακουνηθούν λίγο οι άλλοι γονείς

jv42p3.png

DfUyp2.png

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην ευχάριστη θέση να κηρύξω αυτό το πόστ, σαν το πόστ που συμφωνούν ΟΛΑ ΜΑ ΟΛΑ τα εμπλεκόμενα μέλη.:D:D

Πάω να το κάνω αναφορά να το κορνιζάρουν οι διαχειριστές γιατί πάω στοίχημα ότι δεν υπάρχει άλλο τέτοιο σε ολόκληρο το φόρουμ.:lol::lol::lol:

 

Έμπαινε αλκυ...........περιμένουμε νεα.

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν σε φοβάμαι... θα την λιανίσεις και χωρίς Φάπες!!! Πάνω της!

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην ευχάριστη θέση να κηρύξω αυτό το πόστ, σαν το πόστ που συμφωνούν ΟΛΑ ΜΑ ΟΛΑ τα εμπλεκόμενα μέλη.:D:D

Πάω να το κάνω αναφορά να το κορνιζάρουν οι διαχειριστές γιατί πάω στοίχημα ότι δεν υπάρχει άλλο τέτοιο σε ολόκληρο το φόρουμ.:lol::lol::lol:

 

Έμπαινε αλκυ...........περιμένουμε νεα.

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Να 'σαι καλά!! Με έκανες και γέλασα!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Εν τω μεταξύ έχω μια φίλη που έχει μια μαγική ιδιότητα να με κάνει να κατεβάζω θερμοκρασία και αυτή τη στιγμή οφείλω να ομολογήσω πως θα κοιμηθώ σαν πουλάκι! :D

 

Αύριο με καθαρό μυαλό βλέπουμε αν θα ασχοληθώ με την περίπτωσή της (ενημερώνοντας γονείς, συλλόγους, καταγγελίες κτλ κτλ) ή αν θα την αφήσω.

 

Το μόνο σίγουρο είναι πως μαύρες συστάσεις από μέρους μου θα τις έχει.

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

alcyon μου διάβασα όλη την ιστορία από την αρχή και έχω φρίξει.Ό,τι κι αν έχει κάνει ένα παιδάκι δεν το ακουμπάμε ούτε το ειρωνευόμαστε με αυτόν τον τρόπο.Κατ'αρχήν το να ασκήσουμε οποιαδήποτε σωματική τιμωρία στα παιδιά απαγορεύεται δια νόμου,πράγμα το οποίο σαφώς γνωρίζεις,ό,τι κι αν έχει κάνει ένα παιδάκι.Σίγουρα το γνωρίζει και εκείνη και γι'αυτό έχω φρίξει με την αντίδρασή της.Είμαι εκπαιδευτικός και η ενασχόληση με τα παιδιά είναι ό,τι πιο όμορφο μπορεί να κάνει κάποιος κατά τη γνώμη μου.Και εμένα μου έχει τύχει να θυμώσω όχι με ζωηρά αλλά με ανάγωγα παιδιά,ούτε μια στιγμή δεν σκέφτηκα να τα ειρωνευτώ πόσο μάλλον να τα αγγίξω.Και όχι μόνο εγώ αλλά και πολλοί συνάδελφοι καθημερινά.Γι'αυτό λοιπόν πιστεύω πως τέτοιου είδους άνθρωποι δεν επιτρέπεται να ασχολούνται με παιδιά,και μάλιστα παιδιά τόσο μικρής ηλικίας.Αυτά τα παιδάκια χρειάζονται ανθρώπους με συγκεκριμένες παιδαγωγικές γνώσεις και είναι μια δουλειά που δεν μπορεί να την κάνει ο καθένας χωρίς στοιχειώδη εκπαίδευση και πολλή αγάπη.Δεν με ενδιαφέρει καθόλου αν κάνουν στην γυμναστική ακαδημία παιδαγωγικά μαθήματα ή αν είναι επιλογής,όπως αναφέρθηκε.Από την στιγμή που αποφασίζει κανείς να ασχολείται με παιδιά πρέπει και οφείλει να επιμορφώνεται,έστω και από μόνος του.Η παιδαγωγική άλλωστε είναι μια επιστήμη που όπως και οι υπόλοιπες εξελίσσεται,επομένως ακόμα κι αν διδασκόμαστε κάποια πράγματα στο πανεπιστήμιο στο πέρασμα του χρόνου χρειάζεται να τα εμπλουτίζουμε και να επιμορφωνόμαστε συνεχώς,αν θέλουμε να επιτελούμε έργο.Το πανεπιστήμιο είναι η βάση για να χτίσουμε από πάνω και άλλες γνώσεις.Δεν σημαίνει ότι επειδή πήραμε πτυχίο τα ξέρουμε όλα.

Νομίζω πως το πιο σωστό αφού σε σένα έπεσε ο κλήρος είναι να το προχωρήσεις το θέμα όσο μπορείς.Με μια καταγγελία ή ό,τιδήποτε άλλο νόμιμο μέσο διαθέτεις.Είναι στο κάτω κάτω της γραφής απαράδεκτο ειδικά σε τέτοιες εποχές να εργάζονται τέτοιου ήθους άνθρωποι,που παρανομούν και το χαίρονται,και κάποιοι άλλοι με όρεξη και όραμα να είναι στην απ'έξω.Μόνο προσπάθησε να μάθεις αν μπορείς,αν η εν λόγω κυρία-ο Θεός να την κάνει-έχει κάποιο ισχυρό μέσο και συμπεριφέρεται έτσι,δηλαδή γνωρίζει εκ των προτέρων πως ό,τι κι αν κάνεις δεν θα την αγγίξει.Αλλιώς μόνο τρελή θα μπορούσα να την χαρακτηρίσω με τέτοια συμπεριφορά.Συγγνώμη για το μεγάλο κείμενο,αλλά έχω αγανακτήσει από χθες που το διάβασα.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην ευχάριστη θέση να κηρύξω αυτό το πόστ, σαν το πόστ που συμφωνούν ΟΛΑ ΜΑ ΟΛΑ τα εμπλεκόμενα μέλη.:D:D

Πάω να το κάνω αναφορά να το κορνιζάρουν οι διαχειριστές γιατί πάω στοίχημα ότι δεν υπάρχει άλλο τέτοιο σε ολόκληρο το φόρουμ.:lol::lol::lol:

 

Έμπαινε αλκυ...........περιμένουμε νεα.

 

Δεν είναι ότι θέλω να διαφωνήσω αλλά κάποιες σκέψεις περνάνε από το μυαλό μου κα θα ήθελα τη γνώμη σας.

Αρχικά να πω ότι σε καμιά περίπτωση δεν επικροτώ τη συμπεριφορά της γυμνάστριας και στη θέση της Αλκυόν θα έκανα το ίδιο και σίγουρα χωρίς καθόλου ψυχραιμία. Ως εκπαιδευτικός θεωρώ ανεπίτρεπτο το να ασκείς σωματική βία.

Όμως, η ερωτήση μου είναι η εξής: Πώς μπορούμε εμείς ως γονείς να δώσουμε στα παιδιά να καταλάβουν ότι ναι μεν δεν πρέπει να αφήνουν οποιονδήποτε να ασκεί βία πάνω τους (είτε σωματική είτε ψυχολογική) αλλά να μην τους βάζουν όλους στο ίδιο καλάθι.

Για παράδειγμα υπάρχουν φορές που κάποιος δάσκαλος (με την ευρύτερη έννοια) θα φωνάξει σε κάποιον μαθητή (με την ευρύτερη έννοια του μαθαίνω κάτι) για να τον επαναφέρει στη διαδικασία μάθησης. Αυτό σημαίνει αυτόματα ψυχολογική βία; Η κόρη μου προχθές γύρισε από το χορό και μου είπε ότι ο δάσκαλός της τη μάλωσε και της έβαλε τις φωνές γιατί είχε ξεχάσει μια φιγούρα που τη δουλεύουνε εδώ και καιρό. Έπρεπε να βάλω φασαρία στο δάσκαλο; Το γεγονός ότι της είπα πως ο μόνος τρόπος να μην της ξαναφωνάξει είναι να δουλέψει τη φιγούρα και να μην ξανακάνει λάθος (ήξερα και ότι δεν την είχε δουλέψει καθόλου) σημαίνει ότι δεν υποστηρίζω το παιδί μου; Επίσης της ανέφερα ότι κάποιες φορές κάποιοι φωνάζουν για να πετύχουν καλύτερο αποτέλεσμα και γιατί πιστεύουν ότι μπορείς να τα καταφέρεις και όχι για να σε μειώσουν. Αυτό σημαίνει ότι επικροτώ την ψυχολογική βία; Μου έχει τύχει επίσης ως εκπαιδευτικός να ακούσω μαθητή μου στο Λύκειο να μου λέει με θράσος ότι δεν δικαιούμαι να του κάνω παρατήρηση και θα έχει να κάνει με τους γονείς του.

Ανακεφαλαιώνοντας, ρωτάω, ποιο είναι το μέτρο; Πώς θα υποστηρίξουμε τα παιδιά μας να αντιμετωπίζουν τη βία που τους ασκείται χωρίς όμως να αποθρασυνθούν και να θεωρούν πως ό,τι και να κάνουν ο μπαμπάκας και η μαμάκα θα είναι από πίσω;

 

Σόρρυ Χαρλοου, ελπίζω να μην στο χάλασα.

0A53p3.png

oC8dp2.png

Link to comment
Share on other sites

Για παράδειγμα υπάρχουν φορές που κάποιος δάσκαλος (με την ευρύτερη έννοια) θα φωνάξει σε κάποιον μαθητή (με την ευρύτερη έννοια του μαθαίνω κάτι) για να τον επαναφέρει στη διαδικασία μάθησης. Αυτό σημαίνει αυτόματα ψυχολογική βία; Η κόρη μου προχθές γύρισε από το χορό και μου είπε ότι ο δάσκαλός της τη μάλωσε και της έβαλε τις φωνές γιατί είχε ξεχάσει μια φιγούρα που τη δουλεύουνε εδώ και καιρό. Έπρεπε να βάλω φασαρία στο δάσκαλο; Το γεγονός ότι της είπα πως ο μόνος τρόπος να μην της ξαναφωνάξει είναι να δουλέψει τη φιγούρα και να μην ξανακάνει λάθος (ήξερα και ότι δεν την είχε δουλέψει καθόλου) σημαίνει ότι δεν υποστηρίζω το παιδί μου; Επίσης της ανέφερα ότι κάποιες φορές κάποιοι φωνάζουν για να πετύχουν καλύτερο αποτέλεσμα και γιατί πιστεύουν ότι μπορείς να τα καταφέρεις και όχι για να σε μειώσουν. Αυτό σημαίνει ότι επικροτώ την ψυχολογική βία; Μου έχει τύχει επίσης ως εκπαιδευτικός να ακούσω μαθητή μου στο Λύκειο να μου λέει με θράσος ότι δεν δικαιούμαι να του κάνω παρατήρηση και θα έχει να κάνει με τους γονείς του.

 

Αν καποιος δασκαλος ή γονιος θέλει να μάθει κάτι σε ενα παιδάκι και να του επιστησει την προσοχη σε κάτι λάθος η χειρότερη ταχτικη κατ'εμένα είναι να αρχισει να φωνάζει. Με την έννοια υψώνω τη φωνή/ουρλιάζω. Οχι με την έννοια μιλάω αυστηρα/κάνω παρατήρηση. Και το λέω για να το ακούσω γιατι πραγματικά οταν φωνάζω τα παιδια μου ΔΕΝ με ακουνε. Τωρα το παιδί στο Λύκειο έτσι έχει μάθει, μήπως είναι πολύ αργά για να καταλάβει οτι η μαμακα και ο μπαμπακας δεν ειναι απο πίσω οταν κανουμε κατι λάθος;

Link to comment
Share on other sites

yotasam, η πίεση, η επίπληξη, η παρατήρηση και η αυστηρότητα για εμένα είναι αποδεκτές μέθοδοι, αλλά οι φωνές-ουρλιαχτά όχι σε καμία περίπτωση. Ο εκπαιδευτικός/γυμναστής που φωνάζει-ουρλιάζει το έχει χάσει το "παιχνίδι" (επίσης θα βγάλει κάλους στις φωνητικές χορδές και για το καλό του ας ρήξει τους τόνους για να γλιτώσει το χειρουργείο)

Link to comment
Share on other sites

ενταξει αλλο να φωναξει καποιος ''ελα Μαρία κουνήσου μπορείς σου λεω μπορεις 'και ας ουρλιαζει και αλλο πραγμα να λεει 'αντε κοριτσι μου κουνησου που δεν μπορεις να παρεις τα ποδια σου αργοκίνητο καραβι' και ας το λεει ψιθυριστα.

και αλλο πραγμα να φωναξει ο δασκαλος '' παιδια συγκεντρωθειτε να τελειωσουμε'' και αλλο '' αντε με το ακατοικητο σας εδω μεσα να τελειωνουμε καμια ωρα''.

 

και δεν το παιζω υπερανω γιατι πολλες φορες δεν μπορω να συγκρατηθω και φωναζω αλλα τουλαχιστον ξερω οτι κανω λαθος και ζηταω συγνωμη και τωρα πια αν ξεφυγω μου το λενε τα μικρα ζητα μας συγνωμη φωναξες!

l86Tp3.png d6AUp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σόρρυ Χαρλοου, ελπίζω να μην στο χάλασα.

 

Έλα ρε Γιώτα και πήγαινε τόσο καλά.........:lol::lol::lol::lol: (πλάκα κάνω).

 

Εξαρτάται ο τρόπος που φωνάζεις, φέτος είχαν ένα θεματάκι με την δασκάλας μας που είναι φωνακλού.

 

Στη συγκεκριμένη περίπτωση όμως η γυμνάστρια άπλωσε χέρι πάνω σε παιδί:evil::evil::evil::evil:

 

THE END (για μένα)

 

Δεν υπάρχει περιθώριο συζήτησης του στυλ -έλα μωρέ του τράβηξε λίγο τ'αυτάκι-

 

Είμαι κάθετη σε αυτό το θέμα. Έτσι και ακουμπήσεις παιδί χωρίς να το ξέρεις για χάδι (εγώ προσωπικά) σε στραβοκοίταξα.... για αρχή.

 

Έτσι κι ο δάσκαλος ακουμπήσει παιδί με την αμυδρή υπόνοια ότι εφαρμόζει κάποιου είδους τιμωρία, τον δένω από τον κοτσαδόρο μου και τον σέρνω μέχρι να του γδάρω όλο του το δέρμα....για αρχή κι αυτό.:twisted::twisted::twisted:

 

Είμαι σαφέστατη νομίζω:lol:

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)
Link to comment
Share on other sites

Τον κοτσαδόρο σου να τον έχουμε υπόψη :lol: :lol: (έχω τρέιλερ πάμε μια βόλτα;)

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Δεν σε φοβάμαι... θα την λιανίσεις και χωρίς Φάπες!!! Πάνω της!

 

Εσύ είσαι party killer, δεν σε κάνω παρέα:P:lol:

 

Τον κοτσαδόρο σου να τον έχουμε υπόψη :lol: :lol: (έχω τρέιλερ πάμε μια βόλτα;)
[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...