Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ταβέρνα ή catering στην εκκλησια?


Recommended Posts

καλησπέρα κοριτσια!Δεν ξέρω τι να κανω..Σκεφτόμαστε για γαμο-βαπτιση την ανοιξη αλλα τα οικονομικα μας ειναι περιορισμενα:(.Μπομπονιερες και στολισμο θα προσπαθησω να τα αναλαβω εγω.Οι γονεις μου λενε να μην κανουμε τραπεζι αλλα νιωθουμε λιγο ασχημα καθως το σοι του συζυγου μου ειναι απο επαρχια και τα πεθερικα μου θελουν να κανουμε κατι..Ειμαι αναμεσα στην Παναγια τη μυρτιδιωτισσα Αλιμου και στον Αγιο Νικολαο ρηγιλλης.Στην πρωτη περιπτωση λεμε για κανενα ωραιο ταβερνακι εκει κοντα ωστε να μην ταλαιπωρηθει και ο μικρος,στη δευτερη περιπτωση εκκλησια εχει ωραιο προαυλιο οποτε θα μου αρεσε catering με κρητικα εδεσματα (αν βρω)εξω απ'την εκκλησια.Νομιζω οτι θα μας βγει πιο οικονομικη η δευτερη επιλογη..Τι λετε?Εχετε καμια προταση?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα "viole". πρόσφατα έγινα νονά και η μητέρα της μικρής έκλεισε τραπέζι σε ταβέρνα και κάλεσα μόνο πολύ κοντινά άτομα ήταν γύρω στα 50 και τις βγήκε σχετικά οικονομίκα. απο την άλλη καλό θα ήταν να ρωτήσεις πόσο πάει η μερίδα στο cattering και στην ταβέρνα που έχεις σκεφτεί και μετά να συγκρίνεις τις τιμές και να αποφασίσεις:P εκτός απο την ταβέρνα μπορείς να πας τους καλεσμένους σε ένα cafe να τους κεράσεις απο ένα καφέ και έτσι θα σου βγεί πιο οικονομικά,το είχε κάνει μια φίλη μου!

Δεν υπάρχει ασχήμια στην εγκυμοσύνη διότι, δεν υπάρχει ασχήμια στη μητρότητα.!

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι απαραίτητο να σου βγει πιο φτηνό το catering από μια ταβέρνα, μάλλον το αντίθετο θα έλεγα. Απλά είναι πιο βολικό για σας, τους καλεσμένους σας και το παιδί. Νομίζω πως καλό είναι να πάρεις μερικές προσφορές όχι μόνο για το κόστος του φαγητού αλλά και για τα παρελκόμενα (π.χ. τα catering συνήθως χρεώνουν χωριστά τους σερβιτόρους, τις ροτόντες στήριξης, τις καρέκλες κ.λπ.) ώστε να είσαι σε θέση να συγκρίνεις.

Link to comment
Share on other sites

ωραία ακούγεται αλλά στη 2η περίπτωση δε θα αναγκαστείς να έχεις στο τραπέζι όλους τους καλεσμένους?

 

οι καλεσμενοι μας ειναι 130-140 ατομα ..οι κοντινοι συγγενεις και φιλοι οποτε και στην ταβερνα παλι ολοι θα ειναι..απο μια μικρη ερευνα που εκανα στο ιντερνετ τα catering ειναι γυρω στα 12-15 ευρω το ατομο για coctail στον χωρο της εκκλησιας ενω οι ταβερνες απο 20 ευρω και βαλε..θα ηθελα ομως menu με γευσεις απο Κρητη αλλα δεν βρηκα μεχρι στιγμης κατι..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

οι καλεσμενοι μας ειναι 130-140 ατομα ..οι κοντινοι συγγενεις και φιλοι οποτε και στην ταβερνα παλι ολοι θα ειναι..απο μια μικρη ερευνα που εκανα στο ιντερνετ τα catering ειναι γυρω στα 12-15 ευρω το ατομο για coctail στον χωρο της εκκλησιας ενω οι ταβερνες απο 20 ευρω και βαλε..θα ηθελα ομως menu με γευσεις απο Κρητη αλλα δεν βρηκα μεχρι στιγμης κατι..

 

ριξε μια ματια και σ αυτο! ειναι ωραιο, κρητικο, με καλα πιατα και ποικιλια, αλλα δεν ξερω τιμες για βαπτιση...

http://www.tzougri.gr/

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...