Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΤΑ ...ΠΑΡΑΞΕΝΑ


Recommended Posts

Θα ξεκινήσω με κάτι που μου συμβαίνει, δε θυμάμαι από ποιό μήνα ξεκίνησε, μπορεί και από την αρχή, δεν θυμάμαι. Λοιπόν, το αριστερό μου μάτι, ακριβώς από κάτω, έχει ρυτίδες, γραμμές παράλληλες του ματιού, ενώ τό άλλο..τίποτα!! Σαν να κοιμήθηκα κάπως "μέσα" σ' ένα μαξιλάρι και να ζάρωσε! Αν τα έβγαζα φωτογραφία χώρια, θα έλεγε κανείς ότι πρόκειται για διαφορετικής ηλικίας πρόσωπο! Το σίγουρο είναι ότι το άβγαλα στην εγκυμοσύνη. Δεν πρόκειται για αλλεργία ή κάτι άλλο, αλλά για ρυτιδιασμένο μάτι!! Έχει πολύ γέλιο!

sLvDp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


χα καλό Τσάρλι! Ευχομαι να σου φύγει! Μπας και κοιμάσαι μονόπαντα? :confused:

Εμένα μου συνέβη άλλο περίεργο, γέμισα μικρούλικες, τοσοδούλικες, κόκκινες ελίτσες, που τις έχει και η μάνα μου χρόννννννιααααααα τώρα...

Επίσης άνοιξε η λεκάνη μου!

Και τα δύο δεν έφυγαν με τη γέννα :lol:

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites

Κοκκινες ελίτσες εχω βγάλει και εγώ στο στέρνο, αρκετές θα έλεγα...Κατά τ'αλλα θέλω να τρώω φασολάδα όλη μέρα, αν είναι δυνατόν και το πρωι που ξυπνάω.

U5gcp2.png

Eρωτεύτηκα!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα κυτταρίτιδα μόνο στο αριστερό μπούτι. Πιάνεται;:lol:
:lol::lol: όχι είναι ελλειπής χαχα έπρεπε και στο δεξί :P

 

Κοκκινες ελίτσες εχω βγάλει και εγώ στο στέρνο, αρκετές θα έλεγα...Κατά τ'αλλα θέλω να τρώω φασολάδα όλη μέρα, αν είναι δυνατόν και το πρωι που ξυπνάω.

έχω βγάλει διάσπαρτες πχ 1 στο στήθος, 1 στο χέρι, 1 στο μπούτι, τοσοδούλικες! Αυτές θα μεγαλώσουν άραγε? :|

:lol::lol::lol: άκου φασολάδα! Μια φορά έφαγα και κόντεψα να πάω στο νοσοκομείο από τους τόσους πόνους στο έντερο...:lol: Η πεθερούλα μου δεν ξεβράζει τα φασόλια, ούτε τα μουλιάζει, είναι για να στείλει την έγγυο μια ώρα αρχύτερα:cool:

Και όλως τυχαίως σήμερα μου έστειλε φασολάδα την οποία άυριο θα ξεσκίσω γιατί την κάνει ωραία κατά τα άλλα :lol: και φυσικα δεν είμαι πια έγγυος (ω τί χαρά!)

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

έχω βγάλει διάσπαρτες πχ 1 στο στήθος, 1 στο χέρι, 1 στο μπούτι, τοσοδούλικες! Αυτές θα μεγαλώσουν άραγε? :|

:lol::lol::lol: άκου φασολάδα! Μια φορά έφαγα και κόντεψα να πάω στο νοσοκομείο από τους τόσους πόνους στο έντερο...:lol: Η πεθερούλα μου δεν ξεβράζει τα φασόλια, ούτε τα μουλιάζει, είναι για να στείλει την έγγυο μια ώρα αρχύτερα:cool:

Και όλως τυχαίως σήμερα μου έστειλε φασολάδα την οποία άυριο θα ξεσκίσω γιατί την κάνει ωραία κατά τα άλλα :lol: και φυσικα δεν είμαι πια έγγυος (ω τί χαρά!)

Εγώ έχω μπόλικες.Δεν μεγαλώνουν αλλά ρώτησα δερματολογο και μου είπε ότι υπάρχουν ειδικές κρέμες που τις μειώνουν αισθητά.Φυσικά όταν γεννήσω και όταν σταματήσω τον θηλασμό (αν βέβαια τα καταφέρω).

Οσο για την φασολάδα...πες στην πεθερά σου να την στέλνει σε μένα ...Αγαλμα θα της κάνω!!!:lol:

U5gcp2.png

Eρωτεύτηκα!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα κυτταρίτιδα μόνο στο αριστερό μπούτι. Πιάνεται;:lol:

 

Είσαι πολύ τυχερή, τουλάχιστον είναι στο ένα πόδι. Εγώ έχω γεμίσει κυτταρίτιδα από την πατούσα μέχρι τον ποπό! Απαίσιο θέαμα, ειδικά στα γόνατα. Είχα και παλιά, αλλά σε νορμάλ πλαίσια, όπως όλες.

Επίσης ένα άλλο παράξενο, είναι ότ στο λαιμό (στο σημείο που οι άντρες έχουν το λεγόμενο μήλο του αδάμ, που καταπίνουμε δηλαδή και φουσκώνει) έχω ξεφλουδίσει να το πώ, σαν να έχει γίνει πιο τραχύ το δέρμα.

Επίσης..(έχω ξαναγράψει γι' αυτό), ενώ πήρα 4 κιλά μέχρι τώρα (από 60 σε 64), όταν θα φάω γλυκό ή παγωτό ή ψωμί ή φαγητό από έξω ή γενικά κάτι από έξω ή πιω αναψυκτικό: δημιουργείται τρελή δυσκοιλιότητα και η ζυγαριά με δείχνει συν 3 ή 4 επιπλέον. Αν μετά δεν ξαναφάω κάτι παρόμοιο και συνεχίσω με υγιεινή διατροφή, σε μία-δύο μέρες με δείχνει ξανά 64!!

sLvDp3.png
Link to comment
Share on other sites

εγω μετα την πρωτη μου γεννα καθε φορα που αδιαθετουσα μουδιαζε το αριστερό μου ποδι....

 

τωρα στη 2η εγκυμοσυνη, γεμισα κι εγω αυτα τα μικρουλικα κοκκινα σημαδακια που λετε....

Link to comment
Share on other sites

Nομίζω ότι θα είναι ένα από τα πιο αστεία θέματα του forum με τις ιστορίες μας!

Κάτι άλλο που έκανα το πρώτο τρίμηνο, κατά το οποίο είχα αναγούλες (μόλις έκλεισα βέβαια το τρίμηνο, εξαφανίστηκαν εν μία νυκτί): μασούσα ασταμάτητα τσίχλες γιατί ένιωθα καλύτερα.

Τέλος, από τότε που έμεινα έγκυος, δεν ξαναέφαγα ΠΟΤΕ πατατάκια/γαριδάκια. Σημειωτέον ότι μέχρι να μείνω έγκυος, τα έτρωγα και τα απολάμβανα σε καθημερινή βάση. Ειδικά στην αρχή έβγαζα τον άντρα μου στο μπαλκόνι, όταν ήθελε να φάει κανένα δρακουλίνι ή πακοτίνι ή φοφίκο..με ενοχλούσαι ακόμη και η μυρωδιά. Πλέον ανέχομαι τη μυρωδιά τους, αλλά δεν τα βάζω στο στόμα μου. Ποιός ξέρει, μπορεί μετά τη γέννα να τα καναπεθυμήσω..αν και το απεύχομαι, καλά ησύχασα!

sLvDp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, κάτι γίνεται με την αριστερή πλευρά! Έβγαλα χαλάζιο στο αριστερό μάτι στον 7ο μήνα και έχω βγάλει στο λαιμό μου σαν μικρές κρεατοελιές που όμως δεν φαίνονται αφού είναι λευκές, αλλά εγώ τις νιώθω με το χέρι μου. Θα φύγουν άραγε μετά? Ελπίζω ναι, αλλά μάλλον όχι ε?

Αυτό που ανυπομονώ να δω μετά τη γέννα είναι το μέγεθος της χαλάρωσης, πώς θα είναι το σώμα μου άραγε? Μάλλον χάλια! Δεν με νοιάζει, να είναι καλά οι μπεμπούλες μου μόνο (και ο κυρ Φουστάνος!).

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπόν, κάτι γίνεται με την αριστερή πλευρά! Έβγαλα χαλάζιο στο αριστερό μάτι στον 7ο μήνα και έχω βγάλει στο λαιμό μου σαν μικρές κρεατοελιές που όμως δεν φαίνονται αφού είναι λευκές, αλλά εγώ τις νιώθω με το χέρι μου. Θα φύγουν άραγε μετά? Ελπίζω ναι, αλλά μάλλον όχι ε?

Αυτό που ανυπομονώ να δω μετά τη γέννα είναι το μέγεθος της χαλάρωσης, πώς θα είναι το σώμα μου άραγε? Μάλλον χάλια! Δεν με νοιάζει, να είναι καλά οι μπεμπούλες μου μόνο (και ο κυρ Φουστάνος!).

Αυτές ξεραίνονται μόνες τους και πεφτουν.Σιγά-σιγά βέβαια.

Μην ξυνείς πληγές με την χαλάρωση.Να σπάσουμε τους ολόσωμους καθρέφτες και θα φορέσουμε κολάρο στον λαιμό για να μην μπορούμε να δούμε τι γίνεται.

U5gcp2.png

Eρωτεύτηκα!!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, κάτι γίνεται με την αριστερή πλευρά! Έβγαλα χαλάζιο στο αριστερό μάτι στον 7ο μήνα και έχω βγάλει στο λαιμό μου σαν μικρές κρεατοελιές που όμως δεν φαίνονται αφού είναι λευκές, αλλά εγώ τις νιώθω με το χέρι μου. Θα φύγουν άραγε μετά? Ελπίζω ναι, αλλά μάλλον όχι ε?

Αυτό που ανυπομονώ να δω μετά τη γέννα είναι το μέγεθος της χαλάρωσης, πώς θα είναι το σώμα μου άραγε? Μάλλον χάλια! Δεν με νοιάζει, να είναι καλά οι μπεμπούλες μου μόνο (και ο κυρ Φουστάνος!).

 

Ναι, ναι, ο Φουστάνος και οι λοιποί!! Αν θα μας έχουν μείνει χρήματα για πλαστικές! Είχα κάνει πριν 8 χρόνια σχεδόν μία επέμβαση, στοίχισε 6000 ευρώ. Τώρα περιμένω το πρώτο μωράκι και θέλουμε οπωσδήποτε και δεύτερο. Ε, με 2 μωρά, να δούμε πόσα λεφτά θα έχω περίσσια!! Από τις 6000, θα έχω σίγουρα 6 ευρώ, τα μηδενικά από πίσω δεν ξέρω κατά πόσο θα υπάρχουν!!

sLvDp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ego koritsia exo gemisei fleves kai kirsous sta podia ! Kammia sxesi ayti h egymosini me tin proti mou! Stin kori mou mporei na pira 17 kila alla oute kirsoi,oute fleves,oute tipota! Tora o bebis me exei xekanei, ase pou exei gyalisei kai to mati mou, imoun o pio iremos anthripos kai tora eimai olo neyro.... lete na ftaiei i testosteoni ?????

Εχω το πιο γλυκό κουνελάκι

It7lp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το περίεργο της εγκυμοσύνης μου ενω πριν είχα κανονική τριχοφυία (κάνω με κερί αποτρίχωση) και στο μήνα έβγαιναν αρκετά οι τρίχες τώρα περνάνε 2 μήνες και δεν βγαίνει ούτε μια τρίχα στα πόδια/χέρια κλπ. Στην κοιλιά όμως που πάντα είχα ένα λεπτό χνούδι με το που έμεινα έγκυος έγινα σαν γορίλλας! Έλεος. Θα είναι τριχωτός ο γιός μου λέτε; :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το περίεργο της εγκυμοσύνης μου ενω πριν είχα κανονική τριχοφυία (κάνω με κερί αποτρίχωση) και στο μήνα έβγαιναν αρκετά οι τρίχες τώρα περνάνε 2 μήνες και δεν βγαίνει ούτε μια τρίχα στα πόδια/χέρια κλπ. Στην κοιλιά όμως που πάντα είχα ένα λεπτό χνούδι με το που έμεινα έγκυος έγινα σαν γορίλλας! Έλεος. Θα είναι τριχωτός ο γιός μου λέτε; :rolleyes:

χαχαχχαχα εγώ προ κύησης είχα λίγες τρίχες, κατά την κύηση δεν είχα καθόλου :o αφού δεν ξυριζόμουν κανένα μήνα και δεν έβγαιναν! Γυαλί το πόδι! Κι γω είχα στην κοιλιά, μάλιστα το χνούδι είχε μετατραπεί σε γαιδουρότριχα!, το παιδί δεν είναι τριχωτό αλλά βγήκε με μαλλί :lol:

 

υγ βλέπεις στο αβαταρ μου? το μαύρο πάνω στο κεφάλι του παιδιιού είναι το μαλλί του στην β-επιπέδου νομίζω :D

 

α θυμήθηκα κι άλλο κουλό, ακόμη πρίν μάθω ότι είμαι έγγυος (λίγων ημερών) ρευόμουν ασταμάτητα λες κι είχα φάει βόδι! Αφού ένιωθα άσχημα, δεν είχα ρευτεί ποτέ πριν στη ζωή μου!

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Aυτό με τις τρίχες ισχύει. Εγώ κάνω αποτρίχωση με laser και γενικά δεν έχω, αλλά δεν βγαίνει και τίποτα. Στην κοιλιά πάντως που έχω ξανθό μικρό χνούδι, ψιλομαύρισαν και μεγάλωσαν (μόνο εκεί που είναι η "γραμμούλα", η οποία ευτύχώς φαίνεται λιγο, μέχρι τώρα τουλάχιστον).

sLvDp3.png
Link to comment
Share on other sites

 

υγ βλέπεις στο αβαταρ μου? το μαύρο πάνω στο κεφάλι του παιδιιού είναι το μαλλί του στην β-επιπέδου νομίζω :D

 

Άχου τι μαλλάκι είναι αυτό!! Εμάς στη β-επιπέδου πάντως ήταν εντελώς φαλακρό! Θα δείξει όταν γεννηθεί. Είχες καούρες με αυτό το μαλλάκι η καμιά σχέση; :oops:

Link to comment
Share on other sites

Άχου τι μαλλάκι είναι αυτό!! Εμάς στη β-επιπέδου πάντως ήταν εντελώς φαλακρό! Θα δείξει όταν γεννηθεί. Είχες καούρες με αυτό το μαλλάκι η καμιά σχέση; :oops:

στο τέλος είχα τρελές καούρες, ακριβώς πρίν γεννήσω, όμως το παιδί ήταν με κεφαλική προβολή άρα μάλλον άσχετο θαταν! Ναι το βλέπω γλομπάκι είναι το δικό σας :-D:grin:

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites

Εγω και στις 3 εγκυμοσυνες ειχα τρελες-τρελες καουρες και τα 2 μου πρωτα παιδια δεν ειχαν ιδιαιτερη τριχοφυια, φυσιολογικα θα ελεγα. Τωρα στο 3ο θα δειξει σε λιγες εβδομαδες!

Οσο για τη δικη μου τριχοφυια, οντως ελαττωθηκε πολυ και τις 3 φορες, αλλα νομιζω ετσι συμβαινει παντα, ειναι κατι ορμονικο, κατι με τις γυναικειες ορμονες που αυξανονται και ελαττωνενται η τριχοφυια στο σωμα αλλα στο κεφαλι ...Ραπουνζελ!! Το ιδιο και τα νυχια, μακρια και σκληρα, αμυντικα οπλα!! Και δεν πολυπαιρνω σιδηρο και ασβεστιο, το ξεχναω...:oops:

Link to comment
Share on other sites

Έγκυος στα δίδυμα γέμισα από την κορφή ως τα νύχια εκζέματα και με έτρωγαν τρελά....Επίσης από τον αφαλό και κάτω το δέρμα είχε γίνει τόσο σκληρό σαν μάρμαρο, κάπως το είχε πει ο γιατρός, με αποτέλεσμα όταν πήγε να με ράψει δεν μπορούσε να βάλει τα ράμματα :shock:. Πόση ώρα έκατσα για να με ράψουν και φυσικά ξανάνοιξαν. Απαίσια....ούτε να τα θυμάμαι.

Link to comment
Share on other sites

Έγκυος στα δίδυμα γέμισα από την κορφή ως τα νύχια εκζέματα και με έτρωγαν τρελά....Επίσης από τον αφαλό και κάτω το δέρμα είχε γίνει τόσο σκληρό σαν μάρμαρο, κάπως το είχε πει ο γιατρός, με αποτέλεσμα όταν πήγε να με ράψει δεν μπορούσε να βάλει τα ράμματα :shock:. Πόση ώρα έκατσα για να με ράψουν και φυσικά ξανάνοιξαν. Απαίσια....ούτε να τα θυμάμαι.

 

Ακριβως το ιδιο εχω και εγω, με τη μονη διαφορα οτι ειχα προβλημα απο πριν και με την εγκυμοσυνη μου επιδεινωθηκε..Δεν ξερω μετα τη γεννα τι θα γινει..Ας ελπισουμε οτι θα φυγουν μια για παντα οταν κανουμε τα μωρακια μας!!!

V83Dp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εμένα το περίεργο της εγκυμοσύνης μου ενω πριν είχα κανονική τριχοφυία (κάνω με κερί αποτρίχωση) και στο μήνα έβγαιναν αρκετά οι τρίχες τώρα περνάνε 2 μήνες και δεν βγαίνει ούτε μια τρίχα στα πόδια/χέρια κλπ. Στην κοιλιά όμως που πάντα είχα ένα λεπτό χνούδι με το που έμεινα έγκυος έγινα σαν γορίλλας! Έλεος. Θα είναι τριχωτός ο γιός μου λέτε; :rolleyes:

 

χε,χε κι ελεγα να το γραψω να μην το γραψω!!!Κι εγω μια απ'τα ιδια. Μουστακι πηγουνι εχω να κανω αποτριχωση απο τον Μαιο, και την τελευταια φορα που πηγα η κοπελα μου λεει, καλε δε βέπω τιποτα, τι να βγαλω; Αυτο ηταν, τιποτα δεν ξαναβγαλα. Ποδια μια φορα το 15θημερο ξυρισμα, και δεν φαινονται αν δεν κατσεις σε νταλα ηλιο.Η κοιλια ομως εχει πολλες μαυρες τριχουλες, οταν σηκωνω την μπλουζα ηλεκτριζονται και μου τη δινει! Ειχα πριν χνουδακι αλλα τωρα εχω τριχες! Θα φυγουν μετα ή θα πρεπει να κανω αποτριχωση, ε;Και τα φρυδια βγαινουν κανονικα, γαμωτο!!!

Και μου σταματησαν τα νευρα, παραδοξως!!!

Link to comment
Share on other sites

Τυχερές είστε με τις τρίχες σας.Εγώ δεν προλαβαίνω να βγάζω και να ξυρίζω πόδια.Είμαι που είμαι σαν αρκούδα...τώρα παραγινε το κακό...Παντού, από πόδι μέχρι μουστάκι.Αποτρίχωση με κερί έκανα κ πριν στην κοιλιά και συνεχίζω ακόμα, ειδικά αμα έχω να πάω για υπέρηχο.Θα με δεί και κανενας ανθρωπος και θα νομίζει πως είμαι ο king-kong.

U5gcp2.png

Eρωτεύτηκα!!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τα μαλλάκια του μωρού και τις καούρες δεν το ήξερα. Εγώ δεν ρώτησα ούτε στη β επιπέδου, αλλά ούτε και στους υπερήχους που μου κάνει ο γιατρόςμου αν βλέπουν μαλλάκια. Λέτε να είναι ντιπ γλόμπος, γι ' αυτό και δεν υπήρχε λόγος να το ανφέρουν? Το επόμενό μου ραντεβού είναι στις 15 Οκτώβρη, θα προσπαθήσω να θυμηθώ να του το ρωτήσω, αν βλέπει έστω κανά χνουδάκι, μη βγούμε και γυαλίζουμε τελείως!!

sLvDp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τα μαλλάκια του μωρού και τις καούρες δεν το ήξερα. Εγώ δεν ρώτησα ούτε στη β επιπέδου, αλλά ούτε και στους υπερήχους που μου κάνει ο γιατρόςμου αν βλέπουν μαλλάκια. Λέτε να είναι ντιπ γλόμπος, γι ' αυτό και δεν υπήρχε λόγος να το ανφέρουν? Το επόμενό μου ραντεβού είναι στις 15 Οκτώβρη, θα προσπαθήσω να θυμηθώ να του το ρωτήσω, αν βλέπει έστω κανά χνουδάκι, μη βγούμε και γυαλίζουμε τελείως!!

Maria VDR :lol: εντάξει θα περάσει, ορμονικό λογικά είναι:lol::lol:

Tsarli δεν στο έβγαλαν φωτο ή βιντεο ώστε να δείς η ίδια αν έχει μαλλάκια? Συνήθως εκείνη την ώρα δεν παρατηρούμε με την αγωνία αν είναι καλά το παιδί...

Το μαύρο στο κεγάλι του είναι...τρίχες!

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...