rififi

Υποτροπιαζουσα ουρολοιμωξη, ξανα και ξανα...!!! Βοηθεια!!!

Recommended Posts

Λιν, κι εγώ με την θάλασσα... δεν τα'χω καλά, μην απογοητεύεσαι, δεν είσαι η μόνη. Αν κολυμπήσω σε νερά με πολύ κόσμο και δεν αλλάξω αμέσως μαγιώ, την άλλη μέρα έχω πρόβλημα.

Ευαισθησία είναι αυτή και σχετίζεται με το ph του κόλπου μας, μπορεί εδώ να σε βοηθήσει το λακτάλ - όχι φάρμακα...

ο γιατρος μου εδωσε κολπικη κρεμα ΛΟΥΜΕΞΙΝ, αντιβιωση ΑΓΚΟΥΜΕΝΤΙΝ και ΣΤΑΜΠΙΛΑΝΟΛ ελπιζω να ειναι δραστηκα.

Το λακταλ ειναι κρεμα?

Απο σημερα το πρωι εχω συχνουρια μηπως ειναι απο την αντιβιωση? ή γενικα απο τα φαρμακα που ξενινησα απο τη Δευτερα.

8HiKp2.png

Διαφημίσεις

Κοριτσια γεια σας και πάλι...Χθες πηγα στον γιατρό εδω ( Μ.Βρετανια) και μου ειπε οτι καλο θα ηταν να ξαναπαρω για αλλες δυο εβδομαδες αντιβιωση :( και μετα βλεπουμε....Εντωμεταξυ μια φιλη κ συναδελφος απο τον Καναδα μου προτεινε ενα σκευασμα φυτικό το οποιο εχει εκπληκτικα αποτελεσματα, για το e.coli ...Έκανα μια διαδυκτικη διερευνση και προς μεγαλη μου επληξη διαπιστωσα οτι παρα πολλες αναφορές απο ανθρωπους, που υπέφεραν απο το e.coli θεραπευτηκαν οριστικά. Μιλησα με την γιατρό μου εδω και πραγματικα και η ιδια μου ειπε οτι πράγματι εχει θεαματικα αποτελεσματα και δινεται κ για θεραπεια αλλα και προληψη( αλλα ελάχιστοι γιατροι το συστηνουν ή το γνωριζουν...) Το εχω αγοράσει ήδη και το εχω ξεκινησει...Αν δεν δω αποτελεσμα θα παρω αναγκαστικα πάλι αντιβιωση, ειλικρινα δεν ξέρω...Επίσης θα γινει και ληψη κολπικου επιχρισματος (ωστε να δουμε αν εχει "ταξιδεψει" το e.coli και προς τα εκει...) Εσεις πως ειστε ?

Κοριτσια γεια σας και πάλι...Χθες πηγα στον γιατρό εδω ( Μ.Βρετανια) και μου ειπε οτι καλο θα ηταν να ξαναπαρω για αλλες δυο εβδομαδες αντιβιωση :( και μετα βλεπουμε....Εντωμεταξυ μια φιλη κ συναδελφος απο τον Καναδα μου προτεινε ενα σκευασμα φυτικό το οποιο εχει εκπληκτικα αποτελεσματα, για το e.coli ...Έκανα μια διαδυκτικη διερευνση και προς μεγαλη μου επληξη διαπιστωσα οτι παρα πολλες αναφορές απο ανθρωπους, που υπέφεραν απο το e.coli θεραπευτηκαν οριστικά. Μιλησα με την γιατρό μου εδω και πραγματικα και η ιδια μου ειπε οτι πράγματι εχει θεαματικα αποτελεσματα και δινεται κ για θεραπεια αλλα και προληψη( αλλα ελάχιστοι γιατροι το συστηνουν ή το γνωριζουν...) Το εχω αγοράσει ήδη και το εχω ξεκινησει...Αν δεν δω αποτελεσμα θα παρω αναγκαστικα πάλι αντιβιωση, ειλικρινα δεν ξέρω...Επίσης θα γινει και ληψη κολπικου επιχρισματος (ωστε να δουμε αν εχει "ταξιδεψει" το e.coli και προς τα εκει...) Εσεις πως ειστε ?

Το σκευασμα το ειχα γραψει πριν κατι μερες και η φιλη απο το Καναδα το επιβεβαιωσε...

Επισης ΛΙΝ εχεις σκεφτει την επιλογη να δεις λοιμωξιολογο ...Σκεφτομαι αν δεν δω αποτελεσμα θα ειναι πιθανον η επομενη κίνηση μου...

Επισης ΛΙΝ εχεις σκεφτει την επιλογη να δεις λοιμωξιολογο ...Σκεφτομαι αν δεν δω αποτελεσμα θα ειναι πιθανον η επομενη κίνηση μου...

Εγω νομιζω οτι απλα δεν εχεις βρει αντιβιωση που αν σε πιανει. Ειχα κι εγω γερη ουρολοιμωξη με εμετους και αιματουρια πριν 3 βδομαδες και πηρα amoxil. Και εννοειται ηπια απειρο νερο απ τη στιγμη που το καταλαβα.

Οταν γνωρισα τον συντροφο μου παθαινα συνεχεια κυστιτιδες, ουροιλωξεις και μυκητιασεις. Σε καποια φαση πηρα μια εξαμηνη θεραπεια για τους μυκητες και μου περασαν και οι ουρολοιμωξεις.

Θελει προσοχη στο σεξ και καθαριοτητα.

Κι μη ξεχνας οσο πΑιρνεις αντιβιωση να κοψεις τη ζαχαρη και οτιντην περιεχεινακομα και τα φρουτα, καθως και μακαρονια, ψωμι κεικ κτλ για να αποφυγειςντους μυκητες. Και παρε και προβιοτικα.

Είχα το ίδιο πρόβλημα για 4 χρόνια. Πήρα άπειρες αντιβιώσεις και Bactrimel και Norosin για 6 μήνες και έκανα κι όλες τις εξετάσεις. Βρήκα λύση στην ομοιοπαθητική κι εδώ κι ένα χρόνο δεν ξαναέπαθα τίποτα. Πρέπει να πίνεις πολλά υγρά και επίσης cranberry. Εύχομαι περαστικά.

Είχα το ίδιο πρόβλημα για 4 χρόνια. Πήρα άπειρες αντιβιώσεις και Bactrimel και Norosin για 6 μήνες και έκανα κι όλες τις εξετάσεις. Βρήκα λύση στην ομοιοπαθητική κι εδώ κι ένα χρόνο δεν ξαναέπαθα τίποτα. Πρέπει να πίνεις πολλά υγρά και επίσης cranberry. Εύχομαι περαστικά.

Ενδιαφερον? λεω να το ψαξω για τις μυκητιασεις που εχω. Μπορεις να μου πεις περιπου πως σε βοηθησε η ομοιοπαθητικη για να καταλαβω πως λειτουργει?

Στο παρελθον ειχα δοκιμασει κ ομοιοπαθητικη, αλλά δυστηχως σε εμενα δεν επιασε... Γνωριζω πολλες περιπτωσεις που εχουν άριστα αποτελεσματα...Να ρωτησω κάτι ρε κοριτσια ...Το σκεπτικο οτι πηρα αντιβιωση που ηταν ευαισθητη στο μικροβιο και μολις ολοκληρωσα την θεραπεια, λίγες μερες μου εμφανιστηκαν πάλι τα συμπτωματα (βεβαια ελαφρως πιο ηπια) σημαίνει οντως οτι επρεπε να την παρω για περισσοτερο καιρο?

Εγω νομιζω οτι απλα δεν εχεις βρει αντιβιωση που αν σε πιανει. Ειχα κι εγω γερη ουρολοιμωξη με εμετους και αιματουρια πριν 3 βδομαδες και πηρα amoxil. Και εννοειται ηπια απειρο νερο απ τη στιγμη που το καταλαβα.

Οταν γνωρισα τον συντροφο μου παθαινα συνεχεια κυστιτιδες, ουροιλωξεις και μυκητιασεις. Σε καποια φαση πηρα μια εξαμηνη θεραπεια για τους μυκητες και μου περασαν και οι ουρολοιμωξεις.

Θελει προσοχη στο σεξ και καθαριοτητα.

Κι μη ξεχνας οσο πΑιρνεις αντιβιωση να κοψεις τη ζαχαρη και οτιντην περιεχεινακομα και τα φρουτα, καθως και μακαρονια, ψωμι κεικ κτλ για να αποφυγειςντους μυκητες. Και παρε και προβιοτικα.

Πόσο καιρο πηρες την αντιβιωση quarter?

Κοριτσια δεν το γνωριζα οτι η ζαχαρη αυξανει τους μυκητες. εμενα η θεραπεια ειναι μονο για δεκα μερες.

Ποια ειναι ακριβως τα συμπτωματα?

εγω εκτος απο την κακοσμια και καποια υγρα δεν ειχα τιποτα αλλο, σημερα ειναι η 5η μερα της θεραπεια και δεν παρατηρω τιποτα απο αυτα που ειχα πριν.

Μονο προχθες ειχα συχνουρια μεχρι και σημερα, αλλο πιο ηπια αφου να φανταστητε καθε τοσο πηγαινα τουαλετα (αγχωθεικα για ουρολοιμωξη) συνχρονος επινα και νερο μεχρι τρεια μπουκαλια ηπια και σημερα ειμαι καπως καλητερα.

Υπαρχει περιπτωση οι μυκητες να προκαλουν ουρολοιμωξη?

8HiKp2.png

Διαφημίσεις

rififι μου, ελπιζω να μην χρειαστη να το ψαξω περαιτερω.

8HiKp2.png

Καλημερα, παρακαλω αν μπορει καποια κοπελα με παρομοιο προβλημα να μου συστησει καποιον καλό ουρολογο. Ειναι μεγαλη αναγκη (χρειαζομαι δευτερη γνωμη σας παρακαλω πολυ...) Ευχαριστω

Δυστυχως ριφιφι εγω δεν ξερω καποιον.:(

Δεν πειραζει quarte μου. Να σαι καλα που μπηκες στον κοπο και απάντησες . Εχω κουραστει τοσο πολυ ...οπως κ να χει σ ευχαριστω!

Και πάνω που τα λέγαμε, την ξαναπάτησα κι εγώ.. και νόμιζα πως γλίτωσα.

Κι επειδή με έπιασε στις 2 τα χαράματα και 5 το πρωί ουρούσα αίμα, δεν πήγα για εξέταση, ήπια κατευθείαν αντιβίωση σεκλόρ. Μόλις περάσουν 10 ημέρες αντιβίωσης θα πάω για υπέρηχο κύστης και ανάλογα βλέπουμε.

Φίλη που έχω και έπαθε με την κύστη της πτώση και είχε πολλά παρατράγουδα μου είπε για ένα σκεύασμα, νομίζω ουρινάλ, δεν είναι φάρμακο, είναι προληπτικό, μόλις νιώθεις το πρώτο "μπούκωμα" να πιεις με πολλά νερά και γίνεσαι καλά. Βαρέθηκα κι εγώ...

Βρήκα κι ένα άρθρο:

http://www.medlook.net.cy/article.asp?item_id=3035

Επίσης για πρόληψη:

http://www.flowmagazine.gr/article/view/recurrent_bladder_infections_and_how_to_deal_with_them_naturaly/category/quality_of_life

http://www.woman.com.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=145&Itemid=170

http://www.karpasia-hp.com/newsletter/06/details.cfm?go=5

Τα διαβάζω κι εγώ τώρα... Αντε να δούμε..

Διαφημίσεις

Οι σύζυγοί σας έχουν εξεταστεί για e coli? Την έχω πατήσει και γω στο παρελθόν και είχα την μία κυστίτιδα πίσω από την άλλη. Έπαιρνα αντιβίωση περνούσε για λίγες μέρες και μετά φτου και από την αρχή. Ο γυναικολόγος μου είχε λαλήσει. Μέχρι που αποφάσισα να στείλω τον σύζυγο για εξέταση. Ήμασταν και μεις λίγο πριν την δεύτερη εξωσωματική και δεν ήθελα να διακινδυνέψω. Το σπερμοδιάγραμμα βγήκε θετικό. Παιδεύτηκε και αυτός πολύ αλλά κάποια στιγμή καθάρισε. Μήπως οι ουρολοιμώξεις σας υποτροπιάζουν όταν έχει μεσολαβήσει επαφή?

Πάντως για την εξωσωματική μου είχαν πει πως δεν παίζει ρόλο αν το σπέρμα είναι μολυσμένο με e coli αυτοί έχουν τον τρόπο να το παρακάμψουν.

Κοίτα, ο δικός μου (μετά από δική μου γκρίνια) πήγε κι έκανε εξέταση ούρων αλλά δεν βρέθηκε κανένα απολύτως μικρόβιο, ήταν στείρα μικροβίων έδειξε η εξέταση. Δεν ξέρω για σπερμοέλεγχο..

Λες;

Πάντα μεσολαβεί επαφή. Και στο διάστημα που είμαι καλά πάλι έχουμε επαφές - συνέχεια. :?::?::?:

Και εμένα είχε κανει κ/α σπέρματος στο παρεθον και βγηκε καθαρη...Τι να πω εχω κουραστει τόσο πολύ...μιας και εμενα μου κανει δεκατα κ με εξουθενωνει απίστευτα, δεν μπορω να κανω τίποτα...Δεν ξερω ειλικρινα, ειναι απελπισια!!!

ούρων και εμάς είχε βγει αρνητική, κάντε ένα σπερμοδιάγραμμα να βεβαιωθείτε.

rififi την εξέταση την έκανε ο άνδρας σου πριν παρουσιαστεί το πρόβλημα ή μετά?

ούρων και εμάς είχε βγει αρνητική, κάντε ένα σπερμοδιάγραμμα να βεβαιωθείτε.

rififi την εξέταση την έκανε ο άνδρας σου πριν παρουσιαστεί το πρόβλημα ή μετά?

Αντυ την ειχε κανει μετα που ξεκινησα να εχω το προβλημα...

Δοκιμαστε προληπτικα να παιρνετε καθημερινα το UVA URSI της Vogel, 13 ευρω εχει περιπου και πινετε 15-20 σταγονες σε ενα ποτηρι νερο. Αυτο μεχρι και για θεραπεια ουρολοιμωξης το δινουν οταν ειναι ηπια. Βοτανο ειναι.

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Κι εμείς προσπαθούμε για παιδάκι τώρα και φοβάμαι τα σκευάσματα... θα μου πεις βότανα είναι.. Τώρα πίνω σεκλόρ που επιτρέπεται στην εγκυμοσύνη και αυτή τη φορά εύχομαι να μην έχω καθυστέρηση....

Καλημερα,στις απανταχου "ουρολοιμωξηκοχτυπημενες"... τρίτη μερα σημερα με την αντιβιωση πρωι βραδυ (ελπίζω να αρχισω να βλεπω μια εστω αισθητη διαφορά...) Εδω εχουν ανοιξει οι ουρανοι κ βρεχει ασταματητα και σκεφτομουν συνειρμικα "κοιτα τι ωραια με την ευκολια πέφτει, τρεχει το νερο της βροχης, ετσι πρεπει να ειναι και οταν ουρεις κανονικά...σαν την βροχουλα απλά και αβίαστα" Τι σκέψη θεε μου...Θα αρχισω να ανησυχω με αυτες τις σκεψεις...

Κι εμείς προσπαθούμε για παιδάκι τώρα και φοβάμαι τα σκευάσματα... θα μου πεις βότανα είναι.. Τώρα πίνω σεκλόρ που επιτρέπεται στην εγκυμοσύνη και αυτή τη φορά εύχομαι να μην έχω καθυστέρηση....

Δεν υπαρχει περιπτωση να βλαπτει περισσοτερο το βοτανο απο την αντιβιωση οσο κι αν επιτρεπεται ;)

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

• Σύνδεση/Εγγραφή

Για να μπορέσετε να απαντήσετε σε ερωτήματα ή να ρωτήσετε τα μέλη κάποιο νέο ερώτημα είναι απαραίτητο να εγγραφείτε! Είναι εύκολο & δωρεάν! 

• Similar Content

• Από magdalia,
        ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ!!!
        ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΘΗΚΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑΤΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΜΕ CECLOR ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ ΓΙΑ ΟΥΡΟΛΟΙΜΩΞΗ ΜΕ ΜΙΚΡΟΒΙΟ E-COLI ΔΕΝ ΕΦΥΓΕ ΤΟ ΑΤΙΜΟ
        ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΠΑΡΩ ΠΑΛΙ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΠΕΛΠΙΣΤΕΙ,ΕΙΔΙΚΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΑΚΟΜΑ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΡΙΜΗΝΟ.
        ΕΧΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΣΑΣ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ??? HELP
        ΘΑ ΠΑΘΕΙ ΚΑΤ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ???
      • Από milver,
        ΓΕΙΑ ΣΑΣ

Αποφασιτα να ανοιξω αυτο το θέμα γιατι πιστευω οτι απασχολει πολλες απο μας.
        Εγω ταλαιπωρουμαι αρκετα χρονια με αυτο το προβλημα.Εντονη συχνοουρία,τσουξιμο και αισθημα καυσου.Συνήθως το καλοκαίρι ειναι πιο συχνες οι κυστιτιδες.Το περιεργο ειναι ότι καθε φορα που κανω καλλιέργεια ούρων δεν μου βρίσκουν κάποιο μικρόβιο.Ισως επειδη πηγαίνω για εξετάσεις αφου έχουν περάσει τα συμπτώματα.
        θα ήθελα νου μου πειτε αν και εσείς εχετε περάσει κάτι παρόμοιο.
      • Από Chara89,
        Παιδια καλησπερα! Θα ηθελα την γνωμη σας σχετικα με τις ουρολοιμωξεις και την ΚΟΠ. Η κορη μου ειναι 6 μηνων και διαγνωστηκε με ΚΟΠ 4ου βαθμου δεξια.Υποτροπιασε 2 φορες και μπηκαμε νοσοκομειο. Ο παιδονεφρολογος μας συστησε κ το dmsa νεφρων το οποιο πραγματικα με φοβιζει οχι η εξεταση αλλα το αποτελεσμα....

Εσεις που τα παιδακια σας ειχα παρομοιο προβλημα ξεπεραστηκε τελικα; η εχουν ακομα θεματα με τα νεφρα κ τις ουρολοιμωξεις; τι κανετε γιανα βοηθησετε τα παιδακια σας να μην ξαναπερασουν ουρολοιμωξη; Συγνωμη αν σας κουρασα αλλα πρωτη φορα εχουμε τετοιο περιστατικο στην οικογενεια κ δεν ξερουμε πως να αντιδρασουμε!!!
      • Από Maya14,
        Κορίτσια μου γειά σας και καλή χρονιά. Είμαστε σε προσπάθεια για μωράκι , αλλά εδώ και ένα εξάμηνο άρχισα να παθαίνω συνέχεια ουρολοιμώξεις απο e coli. Έχουμε κάνει και οι δύο εξετάσεις, ο άντρας μου βγήκε με καθαρές καλλιέργειες ούρων και σπέρματος. Δυστυχώς έχω ιστορικό μεγάλο με τις ουρολοιμώξεις απο τότε που ξεκίνησα να έχω ολοκληρωμένες σχέσεις. Όποτε παθαίνω ουρολοίμωξη, πάντα έχει προηγηθεί επαφή 24-48 ώρες πριν.Τηρώ πολύ αυστηρά κανόνες υγιεινής, δηλαδή ντουζάκι πριν και μετά την επαφή, ούρηση πριν κ μετά, αρκετό νερό, καψουλες κράνμπερυ , εσώρουχα βαμβακερά σιδερωμένα, οχι στρινγκ. κτλ κτλ. Έχω κάνει άπειρες θεραπείες με αντιβιώσεις και ανοσοθεραπεία (urovaxom) στο παρελθόν.  Η μόνη περίοδος που ηρέμησα ήταν όταν έπαιρνα αντισυλληπτικά (για περίπου πεντε χρόνια) λόγω πολυκυστικών .Ο τελευταίος γυναικολόγος που με παρακολουθεί , πιστεύει ότι λόγω ανατομίας του μικρού κόλπου μου (είμαι και αρκετά μικροκαμωμένη) είναι πολύ πιο εύκολο να δημιουργούνται μικροτραυματισμοί εσωτερικά κατα την επαφή , οι οποίοι καταλήγουν σε κυστίτιδες, και μου πρότεινε να χρησιμοποιώ λιπαντικό, το ky gel, και αν ξαναπάθω να κάνω χημειοπροφύλαξη, να παίρνω δηλαδή δόση ήπιου αντιβιωτικού (furolin) μετά απο κάθε επαφή. Μου είπε ότι είναι ασφαλές και μπορούμε να προσπαθούμε για μωράκι άφοβα. Είχε καμία κοπέλα αντίστοιχη εμπειρία;
      • Από xrisaki,
        "Στο παρακάτω θέμα συζήτησης είναι ορατή μια ακολουθία καταστάσεων που οδηγεί σε προβληματισμούς στην σίτιση ή στον θηλασμό των βρεφών, που απαιτούν πιο άμεση αντιμετώπιση με επίσκεψη στον παιδίατρο, ιδανικά πιστοποιημένο σύμβουλο θηλασμού, παρά αναμονή ή υπομονή για να λυθεί μόνο του το πρόβλημα.
        Εάν το μωρό σας ξαφνικά αρχίζει να αρνείται να θηλάσει, ή βλέπετε χαμηλή πρόσληψη βάρους, θα πρέπει να αναζητηθούν και αιτίες όπως ουρολοίμωξη ή οισοφαγίτιδα μιας και αυτές οι καταστάσεις οδηγούν σε σοβαρότατα προβλήματα όπως πχ η αφυδάτωση του μωρού.  Στην περίπτωση που θηλάζετε ή θέλετε να συνεχίσετε να θηλάζετε, μην αμελήσετε να συμβουλευτείτε παιδίατρο πιστοποιημένο σύμβουλο θηλασμού, γιατί αλλιώς ενδέχεται να πάρετε οδηγίες που θα σας οδηγήσουν σε αποθηλασμό."
        Δεν είναι ποτέ ντροπή να πάρετε δεύτερη ή και τρίτη γνώμη από ιατρικό επαγγελματία, ειδικά για τόσο σοβαρά θέματα, ακόμα και εάν θέλετε να συνεχίσετε να βλέπετε τον αρχικό σας παιδίατρο.
        Από την διαχείριση του φόρουμ

Έγραψα σε άλλο θέμα πριν λίγες ημέρες πως η μπέμπα μου 3 μηνών τώρα παρουσίασε ανορεξία. Θηλάζουμε αποκλειστικά από την πρώτη στιγμή και πέρα από το στήθος δεν δοκιμάσαμε τίποτα άλλο. Τώρα δύο εβδομάδες μετά κλαίει όταν πάω να την βάλω στο στήθος και ενώ φαίνεται να πεινάει αρνείται να το πιάσει και σπαράζει στο κλάμα. Έχω δοκιμάσει όλες τι στάσεις θηλασμού αλλά τίποτα. Ο γιατρός διέγνωσε οισοφαγίτιδα. Ξέχασα να πω πως βγάζαμε γαλατάκι (γουλίτσες) που μέρα με τη μέρα γινόταν και πιο έντονο. Ο εφιάλτης ξαναζωντανεύει μιας και την ίδια κατάσταση την πέρασα στο πρώτο μου παιδί και τελικά καταφύγαμε στο θήλαστρο. Είμαι πάρα πολύ στεναχωρημένη και νιώθω τα πάντα γύρω μου να γκρεμίζονται και για άλλη μία φορά ο θηλασμός απειλείται για τον ίδιο λόγο. Πόσο τυχερή θα πρέπει να νιώθω που συνέβη ακριβώς το ίδιο και στα δύο μου παιδιά?
        Δεν θέλω να σταματήσουμε και πάλι το θηλασμό, θέλω όσο τίποτα στο κόσμο να συνεχίσουμε. Από την ημέρα που ήρθε στον κόσμο η μπέμπα είχα μέσα μου την φοβία να μην περάσουμε και πάλι τα ίδια και να που τελικά συνέβη ξανά το ίδιο. Πως να βοηθήσω το μωρό να πιάνει το στήθος? Πως θα τα καταφέρω να μην σταματήσει ο θηλασμός? Παρακαλώ όποια μανούλα έχει ανάλογη εμπειρία ας με βοηθήσει γιατί τα έχω τελείως χαμένα, δεν θέλω και πάλι να καταφύγω στο θήλαστρο. Παρακαλώ ΒΟΗΘΕΙΑ
      • Από *Twins*,
        Γεια σας κορίτσια. Είμαι στην 18η εβδομάδα με δίδυμα και έχω κάνει περιδεση από την 16η εβδομάδα. Σήμερα στις εξετάσεις ούρων μου βρήκαν ουρολοίμωξη, χωρίς να μου πουν ακόμα από ποιο μικρόβιο (είπαν μάλλον e.coli). Έχει συμβεί το ίδιο και σε κάποια άλλη κοπέλα; Είναι πιο επικίνδυνο λόγω περιδεσης;;;;
      • Από ΕΡΣΑΪΑ,
        ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.
        ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΟΥΡΟΛΟΙΜΩΞΗ ΚΑΙ ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΤΟ ΑΝΤΙΒΙΟΓΡΑΜΜΑ ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΑΙ ΤΟ ΜΙΚΡΟΒΙΟ ΕΥΑΙΣΘΗΤΟ ΣΕ ΚΕΦΑΛΟΣΠΟΡΙΝΕΣ,ΕΠΟΜΕΝΩΣ ΜΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΤΗ CECLOR.ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ ΜΟΥ???ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΜΗΤΕΡΑ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ.
        ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
      • Από robenula,
        επειδη ειδα λιγη βλεννη στο πουλακι της μπεμπουλας μου καναμε γενικη και καλλιεργεια ουρων.πριν λιγο η μικροβιολογος μου ειπε οτι η γενικη δειχνει μικροβια αλλα δεν εχει πυοσφαιρια.πρεπει να περιμενω ως αυριο την καλλιεργεια.εχετε καμια εμπειρια?εκλεισε τους 8 μηνες η μπεμπα μου θα πρεπει να παμε νοσοκομειο αν τελικα βγει θετικο?