Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εγκυμοσύνη μετά από απόξεση


thokos

Recommended Posts

Αχ τι τελειο που ακούστηκε mariakapa αυτό με τις κοιλίτσες τούρλα!!!μακάααρι!!!μίλησα με μικροβιολόγο και μου είπε ολα καλα μονο στο γονίδιο της γλυκοπρωτείνης gpia είμαι ετεροζυγη αλλά δε ξέρω αν προκαλεί προβλήματα αυτό από μόνο του.ξέρει καμιά να μου πει κατι γι'αυτό;είμαι τόσο ανυπόμονη!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Επανέρχομαι μετά από 1 μήνα κατάθλιψης.... Εμείς ξεκινάμε προσπάθειες άμεσα και προσπαθώ να βάλω ένα όριο πριν από το οποίο δε θα απογοητευτώ, π.χ. σε 6 μήνες! Για να πετύχουμε την αποτυχημένη εγκυμοσύνη προσπαθούσαμε επί 9 μήνες, μόνο οι 5 προσπάθειες όμως ήταν εντός ημερών τελικά... Πείτε μου ρε κορίτσια πόσους μήνες μετά την απόξεση πετύχατε εγκυμοσύνη, να πάρω τα πάνω μου!

Link to comment
Share on other sites

Τον 1ο μήνα κιόλας!είπαμε ξεκινάμε αρχές απρίλη και 27/04 θετικό τεστάκι στα χέρια!βέβαια ξαναπαλινδρόμησε αλλά ισχύει ότι μετά από απόξεση πιάνεις εύκολα.εγώ δεν ξέρω ήμουν τόσο σίγουρη ότι θα πιάσω,ήξερα και τη μέρα ωορηξίας μου και το εκμεταλλεύτηκα.δηλαδή τελικά αυτό που λένε ότι αν το σκέφτεσαι συνέχεια δεν έρχεται σε μένα δεν ίσχυε αλλά ο λόγος είναι ότι ήμουν πολύ αισιοδοξη οτι θα συλλάβω αμέσως κι έτσι έγινε!θετική σκέψη!καλή επιτυχία με ένα γερό μωράκι!

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ smak.Πιστεύω πολύ στη Παναγίτσα και πιστεύω πως θα κάνει το θαύμα της!ποια η δική σου ιστορία;εγώ έχω αρχίσει να πιστεύω πως για τις 2 παλίνδρομές που οφειλόταν η μία σίγουρα σε χρωμοσωμική ανωμαλιά κι ίσως κι η πρώτη,οφείλεται το άγχος μας κι ίσως έτσι να μην παράγουμε καλής ποιότητας ωάρια και σπερματοζωάρια κι αυτό με αγχώνει πιο πολύ..το πως να μην το προκαλέσω εγώ ξανά(αν όντως ισχύει η θεωρία μου)!!

 

ζαχιρ καλησπερα!μηπως θα μπορουσες να μου πεις σε ποια εβδομαδα εχεις τις παλινδρομες?σε συμβουλεψε ο γιατρος σου να κανεις τις εξετασεις??θελω απλα να παρω μια γνωμη ακομα γιατι ειχα μια βιοχημικη κ μια παλινδρομη (για την ακριβεια με συνδρομο κενου σακου οπως ανεφερε στην εξεταση) κ ηθελα κ εγω να κανω τις εξετασεις αλλα συμφωνα με τον γιατρο μου δεν θελει να με βαλει σε αυτην την διαδικασια(τουλαχιστον ακομα) κ εναν αλλον γιατρο που ρωτησα μου ειπε οτι αν οι εγκυμοσυνες μου θα ειχαν σταματησει μετα την 8η εβδομαδα θα ηταν καλο να αρχισω να το ψαχνω. σε ευχαριστω εκ των προτερων για την απαντηση σου!

Link to comment
Share on other sites

Kristy η πρώτη μόλις μπήκα στην 8η αρχισα να έχω αίμα και πόνους κι είδαμε στον υπέρηχο ότι ειχε σταματησει η καρδούλα του και στη 2η στην 9η λόγω χρωμοσωμικής ανωμαλίας μετά από καρυότυπο που κάναμε στο έμβρυο.νομίζω ότι ο κενός σακος οφείλεται σε χρωμοσωμική ανωμαλία.ο γιατρός μου μου είπε πως μετά τη 2η το ψάχνουμε γιατί μοιάζει λίγο ύποπτο.βεβαια μέχρι στιγμής δεν εχει βρεθεί καποιος ουσιώδης λόγος για την εξελιξη αυτη παρά μονο το λάθος της συλληψης τη συγκεκριμενη εκεινη στιγμη.εκανα εξετασεις οπως:καρυοτυπος ζευγους και γενετικη συμβουλη για τα αποτελεσματα,θρομβοφιλιας,ανοσολογικες κι εκκρεμει ο υπερηχος,καλλιεργεια κολπικου υγρου για μυκοπλασμα,χλαμυδια κτλ και καποιες ορμονολογικες οπως προγεστερονη κτλ και μια καμπυλη ζαχαρου .καποιες αποφασισα μονη μου να τις κανω,τις τελευταιες.τις αλλες με τη βοηθεια του τμηματος αποβολων αλεξανδρα.

Εγώ θεωρησα σωστο από τη πλευρα μου να το ψαξω και για να μην ξαναυποβαλλω τον εαυτο μου σε αλλα μια τετοια κατασταση(σε ο,τι περναει απο το χερι μου)και γιατι δεν εχω το δικαιωμα να θετω σε κινδυνο μια ψυχουλα που απο δικη μου ισως αμελεια να μην τα καταφερει.για να ειμαι εγω πιο ηρεμη για την επομενη φορα με το καλο!μπορει οντως να μη βρεθει τπτ και να ηταν "λαθη¨της στιγμης αλλα καλυτερα να θυσιασεις τρεξιμο,χρηματα τωρα παρα παλι μετα σε αποξεσεις και σε ψυχολογια παλι στα πατωματα!!καλη τυχη σου ευχομαι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ζαχιρ καλησπερα!μηπως θα μπορουσες να μου πεις σε ποια εβδομαδα εχεις τις παλινδρομες?σε συμβουλεψε ο γιατρος σου να κανεις τις εξετασεις??θελω απλα να παρω μια γνωμη ακομα γιατι ειχα μια βιοχημικη κ μια παλινδρομη (για την ακριβεια με συνδρομο κενου σακου οπως ανεφερε στην εξεταση) κ ηθελα κ εγω να κανω τις εξετασεις αλλα συμφωνα με τον γιατρο μου δεν θελει να με βαλει σε αυτην την διαδικασια(τουλαχιστον ακομα) κ εναν αλλον γιατρο που ρωτησα μου ειπε οτι αν οι εγκυμοσυνες μου θα ειχαν σταματησει μετα την 8η εβδομαδα θα ηταν καλο να αρχισω να το ψαχνω. σε ευχαριστω εκ των προτερων για την απαντηση σου!

 

Kristy, είχα κι εγω μια παλλίνδρομη με σάκο χωρίς εμβρυικά στοιχεία πριν από 1 μήνα. Ο γιατρός μας εξήγησε ότι αυτό οφείλεται σε κάποια ανωμαλία τη στιγμή της σύλληψης ή λίγο μετά. Συμβαίνει στο 15% των ανεπιτυχών κυήσεων και δεν υπάρχει εξήγηση! Ήθελα κι εγώ να το ψάξω, αλλά μου είπε ότι δεν αξίζει τον κόπο γιατί σε αυτές τις περιπτώσεις δε μπορείς να βρεις τι φταίει, καθώς δεν υπάρχει έμβρυο για να κάνεις ανάλυση και να υποψιαστείς κάτι. Τελικά δεν το έψαξα, γιατί τον εμπιστεύομαι απόλυτα!

Link to comment
Share on other sites

Τον 1ο μήνα κιόλας!είπαμε ξεκινάμε αρχές απρίλη και 27/04 θετικό τεστάκι στα χέρια!βέβαια ξαναπαλινδρόμησε αλλά ισχύει ότι μετά από απόξεση πιάνεις εύκολα.εγώ δεν ξέρω ήμουν τόσο σίγουρη ότι θα πιάσω,ήξερα και τη μέρα ωορηξίας μου και το εκμεταλλεύτηκα.δηλαδή τελικά αυτό που λένε ότι αν το σκέφτεσαι συνέχεια δεν έρχεται σε μένα δεν ίσχυε αλλά ο λόγος είναι ότι ήμουν πολύ αισιοδοξη οτι θα συλλάβω αμέσως κι έτσι έγινε!θετική σκέψη!καλή επιτυχία με ένα γερό μωράκι!

 

Δε μπορείς να φανταστείς πόσο κουράγιο μου δίνεις!! Εμείς ξεκινάμε πάλι αυτή τη βδομάδα και είμαστε πολύ αισιόδοξοι!!! Μου είναι πολύ δύσκολο βέβαια να το δω χαλαρά, όπως την πρώτη φορά.... Φοβάμαι πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Ζαχιρ σε ευχαριστω παρα πολυ για την λεπτομερη απαντηση σου κ σου ευχομαι συντομα να εχεις μια ομορφη κ τελειομηνη εγκυμοσυνη!! Nefeli_13 ακριβως ετσι μου ειπε κ μενα μονο που εμεις στειλαμε το υλικο απο την αποξεση για ιστολογικη γιατι προβληματιστηκαμε απο το γεγονος οτι ειχα μεγαλη τιμη χοριακης( 34000 για 7η εβδομαδα κ με κενο σακο!!!) η οποια δοξα το θεο δεν εδειξε τιποτα τελικα!ολα αυτα τα αφηνουμε πισω μας κ συνεχιζουμε!! Εγω περιμενω να περασει αυτος ο χρονος μιας κ δεν μου εκατσε καθολου καλα κ λεω να ξεκινησω προσπαθειες απο την καινουρια χρονια μηπως κ μου φυγει το αγχος αν ολα θα πανε καλα την επομενη φορα!!!

Link to comment
Share on other sites

Ζαχιρ σε ευχαριστω παρα πολυ για την λεπτομερη απαντηση σου κ σου ευχομαι συντομα να εχεις μια ομορφη κ τελειομηνη εγκυμοσυνη!! Nefeli_13 ακριβως ετσι μου ειπε κ μενα μονο που εμεις στειλαμε το υλικο απο την αποξεση για ιστολογικη γιατι προβληματιστηκαμε απο το γεγονος οτι ειχα μεγαλη τιμη χοριακης( 34000 για 7η εβδομαδα κ με κενο σακο!!!) η οποια δοξα το θεο δεν εδειξε τιποτα τελικα!ολα αυτα τα αφηνουμε πισω μας κ συνεχιζουμε!! Εγω περιμενω να περασει αυτος ο χρονος μιας κ δεν μου εκατσε καθολου καλα κ λεω να ξεκινησω προσπαθειες απο την καινουρια χρονια μηπως κ μου φυγει το αγχος αν ολα θα πανε καλα την επομενη φορα!!!

 

Ούτε εμένα μου πήγε καλά το 2012, αλλά δεν το βάζω κάτω! Θα προσπαθήσω ξανά και ξανά μέχρι να φύγει αυτή η χρονιά και κάπου μέσα μου πιστεύω ότι μετά από χρόνια θα λέω ότι 2012 ήταν η καλύτερη χρονιά μου!! Όσο για το άγχος.... Μην το συζητάς! Εγώ φοβάμαι μήπως ξανασυμβεί αυτό ή κάτι άλλο, αλλά προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη....

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι, και για μένα το 2012 ήταν κατάρα σκέτη.

Η μητέρα μου διεγνώσθει με κακοήθεια ενδομητρείου, οπότε και έκανε ολική αφαίρεση της μήτρας και στο καπάκι 2 μήνες μετά την επέμβαση της μαμάς μου έμεινα έγκυος και μετά παλλινδρόμησα. Το μόνο ενθαρρηντικό ήταν η ιστολογική που έδειξε ότι η παλλίνδρομη οφειλόταν καθαρά σε χρωμοσωμική ανωμαλία, φυσιολογικά πράγματα δηλαδή

Μετά μας έβγαλε ένα σωρό προβλήματα το σπίτι που νοικιάζουμε, τι να πω όλα μαζί έπεσαν, άντε να φύγει το καταρραμένο 2012 μπας και δούμε μια άσπρη μέρα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πράγματι, και για μένα το 2012 ήταν κατάρα σκέτη.

Η μητέρα μου διεγνώσθει με κακοήθεια ενδομητρείου, οπότε και έκανε ολική αφαίρεση της μήτρας και στο καπάκι 2 μήνες μετά την επέμβαση της μαμάς μου έμεινα έγκυος και μετά παλλινδρόμησα. Το μόνο ενθαρρηντικό ήταν η ιστολογική που έδειξε ότι η παλλίνδρομη οφειλόταν καθαρά σε χρωμοσωμική ανωμαλία, φυσιολογικά πράγματα δηλαδή

Μετά μας έβγαλε ένα σωρό προβλήματα το σπίτι που νοικιάζουμε, τι να πω όλα μαζί έπεσαν, άντε να φύγει το καταρραμένο 2012 μπας και δούμε μια άσπρη μέρα

 

mariakapa ελπιζω να ειναι καλα η μανουλα σου τωρα κ ειναι οι τελευταιεσ δοκιμασιες που περασατε σαν οικογενεια!!!υπομονη κοριτσια 3 μηνακια ακομα κ τελειωνει αυτος ο χρονος!!! κ το 2013 να κραταμε ενα μωρακι(η κ δυο!!!!) στην αγκαλια μας!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!

 

Να φύγει αυτό το 12 που μου έχει κάτσει στον σβέρκο και άλλος χρόνος τέτοιος να μην έρθει ξανά...

 

Το 2013να γεμισουμε τις άδειες κοιλιές μας με όμορφα στρουμπουλά και καλότυχα μωρά με την ευλογία της Παναγίας μας!!!

 

Mariakapa εύχομαι ολόψυχα περαστικά στην μανούλα σου και γρήγορα να της χαρίσεις εγγόνι....:D:D:D

 

Τις καλημέρες μου στα υπόλοιπα κορίτσια!

 

Πως είστε κυρίες μου;;;

tt15f4a9.aspx
Link to comment
Share on other sites

Έτσι ένιωθα κι εγω ακριβώς πριν ένα χρόνο. Παρόλο που ήταν το δεύτερο παιδάκι μου, η απωλεια του με στεναχώρησε τόσο πολυ, γιατι δεν περίμενα ότι θα συμβεί. Η μονη μου ανακούφιση ήταν η ελπίδα της επόμενης φοράς. Τώρα που γράφω έχω τον μπεμπη μου αγκαλιά. Έμεινα εγκυος αμέσως μετα την πρώτη περιοδο και όλα πήγαν καλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ένιωθα κι εγω ακριβώς πριν ένα χρόνο. Παρόλο που ήταν το δεύτερο παιδάκι μου, η απωλεια του με στεναχώρησε τόσο πολυ, γιατι δεν περίμενα ότι θα συμβεί. Η μονη μου ανακούφιση ήταν η ελπίδα της επόμενης φοράς. Τώρα που γράφω έχω τον μπεμπη μου αγκαλιά. Έμεινα εγκυος αμέσως μετα την πρώτη περιοδο και όλα πήγαν καλα!!!

 

Καλώς ήρθες και να σου ζήσουν τα βλαστάρια σου!!!

 

Αχχχ τι ωραία!!!

 

όσες κορίτσια έχετε πάρει το οκ μετά την 1η περίοδο βουρρρρρρρρ!!!!

 

Και η μαμά μου λέει ότι μετά την απόξεση πιάνεις πιο εύκολα!

 

Άντε κοριτσάκια μου να δούμε θετικά τεστάκια και μπεμπάκια!!!!

 

Άντε!!!!:D:D:D:D

tt15f4a9.aspx
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου, δε μπορείτε να φανταστείτε πόσο χαρούμενη με κάνετε!!! Προχθές πήρα το ok από το γιατρό ότι μπορούμε να ξεκινήσουμε αμέσως, αν και είναι μόλις η πρώτη περίοδος μετά την απόξεση! Μακάρι....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έτσι ένιωθα κι εγω ακριβώς πριν ένα χρόνο. Παρόλο που ήταν το δεύτερο παιδάκι μου, η απωλεια του με στεναχώρησε τόσο πολυ, γιατι δεν περίμενα ότι θα συμβεί. Η μονη μου ανακούφιση ήταν η ελπίδα της επόμενης φοράς. Τώρα που γράφω έχω τον μπεμπη μου αγκαλιά. Έμεινα εγκυος αμέσως μετα την πρώτη περιοδο και όλα πήγαν καλα!!!

 

τι ομορφα!!να χαιρεσαι τα μπουμπουκακια σου!!!:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Τι όμορφη περίοδος αυτή που έχεις το οκ να ξαναξεκινήσεις..εγώ την απολαμβάνω την περίοδο της προσπάθειας,δεν με αγχώνει!σκέφτομαι πως θα μείνω εύκολα πάλι έηγυος(Θεού θέλοντος)κι αυτό με απογειώνει!σκέφτομαι πως γιατί να μην πιάσω από τον πρώτο μήνα κιόλας;εγώ αύριο θα μάθω πότε μπορώ να ξαναξεκινήσω προσπάθειες!ο γιατρός μου ο κανονικός μου έχι ήδη δώσει το οκ αλλά εγώ θέλω σίγουρα να περάσει κι αυτός ο μήνας.περιμένω περίοδο αρχές νοέμβρη περίπου.ποιος ξέρει μπορεί τον άλλο μήνα να τα καταφέρω!!ανυπομονώ τόσο πολ΄!ώρες ώρες νιώθω και το πιστεύω τόσο πολύ ότι την επόμενη φορά όλα θα πάνε τέλεια!πως θα πιστέψω στο μωράκι μου και δε θα το χασω για άλλη μια φορά!αυτό το παιδικό δωμάτιο θα γίνει με την κυριολεκτική έννοια παιδικό γιατί εκεί θα κοιμάται ο θησαυρός μου και θα πάψει να είναι το σιδερωτήριο!!

τις προηγούμενες φορές κορίτσια έλεγα κάτσε να φτάσω το πρώτο τρίμηνο και μετά να κάνω σχέδια κι όνειρα τώρα σκέφτομαι πως αν πιστέψω από την αρχή στο παιδάκι που θα έρθει τότε όντως θα έρθει γι αυτό θα πάω με τη μία να πάρω ένα απιδικό ρουχαλάκι έτσι για να συνειδητοποιήσω πως αυτή τη φορά θα γίνει το θαύμα!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι από μένα κορίτσια και καλή επιτυχία σε όσες ξεκινάτε πάλι τις προσπάθειες! Με το καλό και γρήγορα!! :D

Μίλησα κι εγώ με τον γιατρό μου και μου είπε να περιμένω μια περίοδο, να κάνουμε μετά έναν ακόμη υπέρηχο και αν όλα είναι οκ (κι εγώ χωρίς άγχος - βασικό) μπορούμε να ξεκινήσουμε..Αλλά συμφωνώ με τα κορίτσια που είπαν να φύγει το 2012! Δεν μου έκατσε καθόλου καλά αυτός ο χρόνος, οπότε λέω να ξεκινήσω πάλι με τον καινούργιο, να είμαι και πιο αισιόδοξη :-)

 

"Πού να σε κρύψω γιόκα μου να μη σε φτάνουν οι κακοί

σε ποιο νησί του ωκεανού, σε ποια κορφή ερημική..."

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου, να ξεκινήσετε αμέσως εφοσον το επιτρεπει ο γιατρος και νιωθετε ετοιμεςκαι να δείτε που όλα θα πανε καλά αυτή τη φορά! Και μια συμβουλή, όταν με το καλό ξανά μείνετε έγκυος, Να προσπαθήσετε να ζήσετε την εγκυμοσύνη σας χωρις άγχος ( κάτι που εγώ δεν κατάφερα) για να την χαρείτε πραγματικά!

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια...πώς πέρασε ο καιρός!!βλέπω είσαστε έτοιμες για νέες προσπάθειες κι αυτό είναι πολύ γλυκούτσικο!σας εύχομαι από την καρδιά μου..όλα να πάνε καλά αυτή τη φορά...!

Link to comment
Share on other sites

Thokos τι κανεις;;;σε τι φαση βρισκεσαι;;κοντευεις;

 

Ζαχίρ μου...βρίσκομαι σε φάση...καφάσι..χαχαχα!..έχω κάνει ένα σωρό εξετάσεις...με αποκορύφωμα τη σαλπιγγογραφία που θα κάνω το Σάββατο..εκεί θα φανεί αν χρειάζομαι επέμβαση στο διάφραγμα...για προσπάθειες δεν το συζητώ...θέλω να τελειώσω με όλα αυτά..να πάμε κι ένα ταξιδάκι να ηρεμήσουμε..γιατί μεταξύ εξετάσεων και άγχους για τα αποτελέσματα...κάπου με έχασα...οπότε...απλά ανυπομονώ να μπει μια τελεία σε αυτή τη διαδικασία των εξετάσεων...

άσε που αυτές τις μέρες μου έχει βγει ένα παράπονο ακραίο...

 

εσύ είσαι καλύτερα,ε? σε διαβάζω...όλα καλά με τις εξετάσεις σου!πρέπει να ηρεμήσεις και θα πάνε όλα καλά...πίστεψέ το!

Link to comment
Share on other sites

Τι παράπονο thokos μου;αυτο που λες γιατι να συμβουν ολα αυτα σε μενα,γιατι να χασω το μωρακι μου,γιατι να μπω στη διαδικασια των εξετασεων;μαζι με ολα αυτα ομως δε νιωθεις να εχεις εκτιμησει περισσοτερο τη μητροτητα,το θειο αυτο δωρο;εγω νιωθω πως μετα απο ολα αυτα θα ειμαι πολυ καλυτερη μητερα και θα αγαπαω ακομη παραπανω το παιδακι μου γιατι θα ξερω με ποσο κοπο εκανα να το αποκτησω και ταυτοχρονα θα συνειδητοποιω πως ο ερχομος του θα ειναι για μενα σταθμος στη ζωη μου..κι εγω ειμαι με τις μερες μου..χαιρομαι που θα παω αυριο και γυναικολογο για να με δει να ησυχασω κι απο εκει και που θα παρω και 2η αποψη και ταυτοχρονα να μαθω για το ποτε θα μπορω να ξαναξεκινησω για μωρακι!αυριο παιρνω στα χερια μου και τις εξετασεις.τελικα σε ενα γονιδιο ειμαι ετεροζυγωτης,στη γλυκοπρωτεινη gpia.δε ξερω αν μπορει να σημαινει κατο αυτο.μετα θα παω τις εξετασεις σε αιματολογο και τελος του μηνα θα παω για καμπυλη ζαχαρου και προγεστερονη και στην επομενη περιοδο για λοιπες ορμονολικες.στο μονο που εχω αγχωθει απο μονη μου ειναι για το αν θα χρειαζοταν να κανω και σαλπιγγογραφια λογω των 2 αποξεσεων μην εχω συμφησεις και δυσκολεψει και τη συλληψη και την σωστη αναπτυξη του εμβρυου.

πολλες εννοιες αλλα νομιζω κοντευουμε στο στοχο μας!υπομονη λιγο ακομη καλη μου,να πατε κι ενα ταξιδακι να χαλαρωσετε κι ολα θα γινουν!!ειχες πει καποτε πιστη-ελπιδα-θαρρος!!ακολουθησε τα!

Link to comment
Share on other sites

Τι παράπονο thokos μου;αυτο που λες γιατι να συμβουν ολα αυτα σε μενα,γιατι να χασω το μωρακι μου,γιατι να μπω στη διαδικασια των εξετασεων;μαζι με ολα αυτα ομως δε νιωθεις να εχεις εκτιμησει περισσοτερο τη μητροτητα,το θειο αυτο δωρο;εγω νιωθω πως μετα απο ολα αυτα θα ειμαι πολυ καλυτερη μητερα και θα αγαπαω ακομη παραπανω το παιδακι μου γιατι θα ξερω με ποσο κοπο εκανα να το αποκτησω και ταυτοχρονα θα συνειδητοποιω πως ο ερχομος του θα ειναι για μενα σταθμος στη ζωη μου..κι εγω ειμαι με τις μερες μου..χαιρομαι που θα παω αυριο και γυναικολογο για να με δει να ησυχασω κι απο εκει και που θα παρω και 2η αποψη και ταυτοχρονα να μαθω για το ποτε θα μπορω να ξαναξεκινησω για μωρακι!αυριο παιρνω στα χερια μου και τις εξετασεις.τελικα σε ενα γονιδιο ειμαι ετεροζυγωτης,στη γλυκοπρωτεινη gpia.δε ξερω αν μπορει να σημαινει κατο αυτο.μετα θα παω τις εξετασεις σε αιματολογο και τελος του μηνα θα παω για καμπυλη ζαχαρου και προγεστερονη και στην επομενη περιοδο για λοιπες ορμονολικες.στο μονο που εχω αγχωθει απο μονη μου ειναι για το αν θα χρειαζοταν να κανω και σαλπιγγογραφια λογω των 2 αποξεσεων μην εχω συμφησεις και δυσκολεψει και τη συλληψη και την σωστη αναπτυξη του εμβρυου.

πολλες εννοιες αλλα νομιζω κοντευουμε στο στοχο μας!υπομονη λιγο ακομη καλη μου,να πατε κι ενα ταξιδακι να χαλαρωσετε κι ολα θα γινουν!!ειχες πει καποτε πιστη-ελπιδα-θαρρος!!ακολουθησε τα!

 

:)Το τρίπτυχό μου δεν το χάνω ποτέ Ζαχίρ μου...

το παράπονο το εννοούσα όχι με αυτή την έννοια...δεν έχω ανησυχίες τύπου γιατί σε μένα και άλλα τέτοια..άλλωστε μέχρι σήμερα..έχω κοπιάσει πολύ για όλα τα θέματά μου...και νιώθω κάθε φορά ευγνώμων που μετά από μια εξαντλητική περίοδο, πάντα έρχεται η λύτρωση..και η δικαιοσύνη αν θες..ξέρω ότι θα εκτιμήσουμε πολύ αυτό μας περιμένει...και ξέρω ότι μας περιμένει στην παρακάτω γωνία...

το παραπονάκι μου...τον τελευταίο καιρό δεν ερμηνεύεται με λόγια...απλά έχω μια διάθεση να κλαίω...μάλλον από την ταλαιπωρία...οι εξετάσεις όλο και κάτι βγάζουν...και μάλλον τώρα..βιώνω πολύ έντονα και την απώλεια...!!

 

τέλος πάντων, δεν θέλω και να μιζεριάζω...είμαι σίγουρη ότι σε λίγο καιρό...θα ανοίξουμε νέο τόπικ...κι εκεί θα μοιραζόμαστε άλλες ανησυχίες...σχετικές με τις κοιλίτσες μας :o

 

να προσέχεις.να μην ματαιοπονείς.να συνεχίζεις να ελπίζεις.και το πιο σημαντικό...να συμπορεύεσαι με τον αντρούλη σου...με όλη τη σημασία του ρήματος!

 

καλό βραδάκι συναδελφάκι μου!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...