Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΔΩΡΟ ΝΟΝΟΥ & ΝΟΝΑΣ


ssidi

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 412
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γιατί δε τον ρωτάς τί θέλει;

 

Εμένα δε μου λέγανε και τελικά τους έδωσα χρήματα η μία να πάρει κάτι χρυσό για το λαιμό που είχε παραγγείλει πριν τα βαφτίσια και η άλλη να πάρει ό,τι θέλει για το καινούριο της σπίτι!

Link to comment
Share on other sites

Εμείς σε νονο 30αρη ανύπαντρο είχαμε πει να του πάρουμε ποδήλατο και του άρεσε πολύ σαν ιδέα. Τελικά επειδή προέκυψε μια μετακόμιση και στο νεο σπίτι δεν είχε παρκινγκ για να το βάζει, του πήραμε μια καλή φωτογραφική. Κι εγώ συμφωνώ με την mpoumpou ότι καλό είναι να βασιστείς στα χόμπι του

[url=http://www.thebump.com/?utm_source=ticker&utm_medium=UBB&utm_campaign=tickers][img]http://global.thebump.com/tickers/ttc0e67.aspx[/img][/url]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντησεις σας. Το θέμα είναι ότι δεν οδηγεί (ούτε πατίνι) και γενικά δεν έχει κάποιο ιδιαίτερο χόμπυ. Αλλά πιστευω τα γκατζετάκια αρέσουν σε όλους τους άντρες, οπότε μάλλον προς τα εκεί θα προσανατολιστώ..

pECmp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το πάρεις ένα καλό κινητό. Όσο κ να μας αρέσει το κινητό μας, άνετα το αλλάζουμε με καινούριο. Εμεις στον ένα κουμπάρο που μας πάντρεψε πήραμε κινητό (γιατι ομοίως δεν οδηγούσε αλλά ούτε κ χόμπι είχε και η αγαπημένη του ομάδα αγωνίζεται χιλιόμετρα μακριά οπότε θα ήταν άχρηστο το διαρκείας). Στον άλλο πήραμε Gps. Τώρα στο νονό της μικρής, και πάλι gps καθώς το ζήτησε (αφου μας εσκασε...)

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγώ το έπαιξα άραβας πρίγκηπς και σε όλους τους κουμπαρους πήρα απο ένα ρολόϊ ..

και στο γάμο μου κουμπάρος τσίμπησε ρολογάκι, και η ξαδερφοκουμπαροφιλενάδα μου στη βάφτιση της κόρης μου τσίμπησε ρολογάκι αλλά και στο γιό μου οι νονές τσιμπήσανε κι αυτές απο ένα ρολογάκι .. ό,τι πάρεις 100 :lol: :lol: :lol:

Θεοδώρα : 31/03/2006 , Νικόλας : 25/11/2008

All I ever wanted..All I ever needed is here in my arms!!

 

Thank you Roger Waters for bringing this AMAZING show in Greece .. Ευχαριστούμε !!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

βρε κοριτσια εμας η μανα της νονας εχει κοσμηματοπωλειο οποτε θα ηθελα να αποφυγω το κοσμημα, εντομεταξυ η νονα εχει παντρευτει πριν ενα χρονο και εχει πολλα πραγματα, η ιδεα του ποτραιτου μου αρεσε αλλα μεχρι 200 ευρω μπορω να δωσω, πινακας ασχετος δεν μου αρεσει, θελω ενα δωρο ζεστο οπως ειναι το ποτρετο της νονας με τον αντρα της πχ κατι γλυκο αν ξερει καποια που μπορω να βρω καλη τιμη εγω μενω νοτια προαστια, αλλιως πειτε καμια ιδεα ετσι γλυκια!!

Link to comment
Share on other sites

Ωραία ιδέα είναι να καλύψεις στην νονά και στον άντρα της την διαμονή για ένα σαββατοκύριακο κάπου κοντά και όμορφα. 200 ? ειναι υπεραρκετα. Τωρα βέβαια γεννάται το ερώτημα που κοντά??? Δεν μου έρχεται κάτι. Δεν είμαι και των εκδρομών.... Αν σου αρέσει σαν ίδεα ίσως κάποια άλλη προτείνει κάποιο προορισμό.

 

 

Link to comment
Share on other sites

εμένα επειδή πάντα μου άρεσαν τα πρωτότυπα δώρα, στη νονά του γιού μου έκανα δώρο "spa-περιποίηση" στο intercontinental από το site http://www.dreamdays.gr και ξετρελάθηκε!! έχει πολλές ιδέες για να πάρεις στο site για γυναίκες και για άνδρες. επίσης δες και το site http://www.days4u.gr.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

παιδια θελω την βοηθεια σας. οι κουμπαροι που θα μας βαφτισουν τον μπεμπη μας ειναι 34 ετων, ζευγαρι. τι να τους παρουμε? λεγαμε καμια βιντεοκαμερα. τι αλλο προτεινετε? 500 ευρω καλα δεν ειναι να ξοδεψουμε ή θα φανουμε γυφτοι? θα παρουμε κατι κοινο και για τους δυο.

χρυσαφικο δεν τους παιρνουμε γιατι εχουν χρυσοχοειο.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου baby, με το καλό η βάπτιση. 500,00 καλά είναι ενα αρκετά αξιοπρεπές ποσό. Μην αγχώνεσαι. Δεν ξέρω πότε θα γίνει η βάπτιση αλλά μια ωραία και νομίζω πρωτότυπη ιδέα ειναι να τους προσφέρεται κάποιες ημέρες με πληρωμένη διαμονή σε ένα ωραίο ξενοδοχείο, ίσως τώρα την περίδο των γιορτών. Το ποσό που διαθέτετε είναι υπεραρκετο για κάτι τέτοιο.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αν έχετε καλή σχέση να τους ρωτήσετε τι προτιμούν ή τι ειχαν στο μυαλό για άμεση αγορά...

Οσο για το θεμα των χρημάτων θεωρώ πως δεν έχει να κανει με "γυφτιά" αλλα με την ανεση του καθένα και το πόσα μπορεί να διαθεσει, το δωρο μπορεί να είναι όμορφο και αξίας χωρίς να κοστίζει μια περιουσία!:D

 

Μου αρέσει να χαμογελώ να να βλέπω τον κόσμο μέσα από ροζ γυαλιά..!Μου φτιάχνει τη διάθεση

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω την βοηθεια σας. οι κουμπαροι που θα μας βαφτισουν τον μπεμπη μας ειναι 34 ετων, ζευγαρι. τι να τους παρουμε? λεγαμε καμια βιντεοκαμερα. τι αλλο προτεινετε? 500 ευρω καλα δεν ειναι να ξοδεψουμε ή θα φανουμε γυφτοι? θα παρουμε κατι κοινο και για τους δυο.

χρυσαφικο δεν τους παιρνουμε γιατι εχουν χρυσοχοειο.

 

γεια σου BABY εγω πιστευω οτι το δωρο ειναι κατι που ο καθενας το βλεπει διαφορετικα, ειναι γουστα αυτα.... γιατι δεν τους ρωτας? εγω τους ρωτησα τους δικους μου κουμπαρους *η βιντεοκαμαρα ειναι ωραια*

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ένα ποσό όπως τα 500 ευρώ είναι υπολογίσιμο και είναι κριμα να πάει χαμένο σε κάποιο δώρο που ίσως να μην τους είναι απαραίτητο.

Ακόμα και μια βιντεοκάμερα να αγοράσεις, δεν είναι σίγουρο ότι θα πετύχεις τις προδιαγραφές που θα τους άρεσαν (π.χ. κάποιος θέλει HD, σκληρό δίσκο, κλπ κάποιος άλλος είναι ικανοποιημένος με κάτι άλλο).

Νομίζω ότι καλύτερα θα ήταν να τους ρωτήσεις τι δώρο θα ήθελαν και να συνεννοηθείς μαζί τους. Άλλωστε και εσύ δεν θα προτιμούσες να σε ρωτήσουν για τα ψώνια της βάφτισης;:wink:

.....δε νομίζω τάκη....

Link to comment
Share on other sites

Eγω οταν εγινα νονα η κουμπαα μου μου πηρε ενα σερβιτσιο πιατα τα οποια διαλεξα εγω,τελεια.

Τωρα που θα βαφτισω την κορη μου συννενοηθηκα με τη νονα να της παρω δυο απλικες μιας κ μπηκαν στο δικο τους σπιτι κ της λειπουν,οποτε θα ειναι κατι που θα τους μεινει κ θα μας θυμουνται,παντως καλο ειναι BABY κ να συννενοηθεις μαζι τους αλλα κ αυτο που θα τους παρεις να τους μεινει,ενοω δηλ. να μην τους δωσεις τα λεφτα στο χερι,το καλο ειναι να πιασουν τοπο για να σε θυμουνται.

8mvWp2.png8ndUp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Εγω θα σου προτεινα εναν καλο πινακα για το σπιτι,αυτο το δωρο εκανα κι εγω στον δικο μου νονο και ηταν κατι που αυτοι διαλεξαν,με αυτα τα λεφτα θα μπορεσεις να τους παρεις και εναν μεγαλο πινακα,και ειναι κατι που μενει κ θα το βλεπουν κ συνεχεια!

ΓΙΩΡΓΑΚΗ ΜΠΟΥΡΜΠΟΥΛΗΘΡΑΚΙ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΕΡΩΤΑΣ ΜΟΥ!!!!

 

url=http://lilypie.com].png[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κατά τη γνώμη μου το πιο σωστό είναι να τους πεις μέχρι ποιο ποσό μπορείς να φτάσεις και να τους ρωτήσεις τι θα προτιμούσαν με αυτά τα λεφτά. Έτσι θα είναι όλοι ευχαριστημένοι...

.pngy3DLp3.png
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω την βοηθεια σας. οι κουμπαροι που θα μας βαφτισουν τον μπεμπη μας ειναι 34 ετων, ζευγαρι. τι να τους παρουμε? λεγαμε καμια βιντεοκαμερα. τι αλλο προτεινετε? 500 ευρω καλα δεν ειναι να ξοδεψουμε ή θα φανουμε γυφτοι? θα παρουμε κατι κοινο και για τους δυο.

χρυσαφικο δεν τους παιρνουμε γιατι εχουν χρυσοχοειο.

 

500 ευρώ είναι πολύ καλά (παραπάνω από καλά θα έλεγα). Όσο για το δώρο, μη σκας. Αν έχεις άνεση μαζί τους γιατί δεν τους ρωτάς; Εγώ έτσι έκανα με τη νονά του μικρού

Αν όλα τα παιδιά της γης πιάναν γερά τα χέρια

κορίτσια αγόρια στη σειρά και στήνανε χορό

ο κύκλος θα γινότανε πολύ πολύ μεγάλος

κι ολόκληρη τη Γη μας θ' αγκάλιαζε θαρρώ

Γ. Ρίτσος

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Εμεις που εχουμε 2 νονους ( μεγαλη ιστορια ) μεχρι ποσο να δωσουμε στον καθενα? Εμεις δεν θα τους βαλουμε σε μεγαλα εξοδα γιατι δεν θελουμε ουτε ακριβα ρουχα, ουτε ακριβα μαρτυρικα και λαμπαδες και δεν θα εχουμε στολισμους. Δεν μας αρεσει σαν ιδεα να κανουμε ακριβα βαφτησια.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

καλησπερα κοριτσια, θελω την βοηθεια σας σχετικα με το δωρο του νονου που θα βαφτισει την μπεμπα μου. ρολοι του πηραμε στον γαμο, σταυρο εχει, αλυσιδα δε φοραει, φωτογραφικη ή βιντεοκαμερα εχει. δεν μπορω να παρω και κατι για το σπιτι γιατι μενει με τους γονεις του. πειτε καμια ιδεα...:confused:

Link to comment
Share on other sites

τον ρωτησαμε και η απαντηση ειναι οτι δε θελει τιποτα. ο αντρας μου λεει να του δωσουμε λεφτα αλλα δε μαρεσει. ηθελα κατι να του μεινει απο την βαφτιση

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...