Recommended Posts

Καλησπερα... Ειμαι 32 εβδομαδων εγκυος στο δευτερο παιδακι μου (εχω μια κορη 4 χρονων), αυτος ειναι γιος... Λοιπον ταλαιπωρουμε απο την αρχη σχεδον με μυκητεσ πολλους... εκανα θεραπεια με αλοιφες αλλα τιποτα... Τωρα ο γιατρος μου μου ειπε να βαζω προβειο γιαουρτι στον κολπο πρωι βραδυ..... στην 17η, 28η και πριν λιγεσ μερες στην 31η εβδομαδα ειδα ελαχιστο ροζ στο σκουπισμα... ελαχιστο... Ρωτησα αν οι μυκητες μπορουν να δημιουργησουν αιμα στο γιατρο κ ειπε οχι,,,, Τι να ναι... Μου ειπε κατακλιση και ξεκουραση... Εν τω μετεξυ δεν δουλευω ειμαι χαλαρη και ξεκουραστη...Συσπασεις εχω τις γνωστες ακανονιστες εδω και 3 βδομαδες αλλα ειναι φυσιολογικο... Εχω μεγαλο μωρο 30 εβδ και 3 ημερων ηταν 1865 γραμμαρια...

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ??? ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝ ΟΙ ΜΥΚΗΤΕς ΑΙΜΑΤΑΚΙ???? ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΗΚΩΘΩ

Διαφημίσεις

Έχω ταλαιπωρηθεί παρα πολυ με μυκητες στη ζωη μου και μπορω να σου πω με απολυτη βεβαιότητα ότι οι μυκητες μπορούν να δημιουργήσουν αμυχές εξωτερικά, σα μικρά σκισιματα, που όταν σκουπιζεσαι μπορει να δεις λιγάκι αίμα στο χαρτί. Μου το λέει και ο γυναικολογος μου- η φλεγμονή των μυκητων δημιουργεί σκισιματα, ειδικά αν τους έχεις για πολυ καιρο. Πάρε ένα καθρέφτάκι και δες αν στο εξωτερικό του αιδοιου έχεις κάτι σα μικρο σκισιμο - μπορει και να σε τσουζει εκείνο το σημείο ελαφρά.

Αν όμως το αίμα έρχεται απο το εσωτερικό του κόλπου τότε μιλάμε για άλλο πράγμα και τότε κάνε ακριβώς ότι σου λέει ο γιατρός σου .

Καταλαβαίνω πολυ καλα τι εννοείς ότι θέλεις να σηκωθείς γιατί είμαι κ εγω στο κρεβάτι εδω κ 2 εβδομάδες σηκώνομαι μόνο για τουαλέτα.κ Έχω κ εγω ένα κοριτσάκι στα 4 που έχει σαλτάρει!!όμως Νομίζω ότι σε αυτη τη φάση δεν έχουμε άλλη επιλογή απο το να μείνουμε ξάπλα για όσο χρειαστεί..το λέω αυτο γιατί πριν απο 2 εβδομάδες στις 32 δηλαδή Είχα λίγο αίμα κ αρκετές συσπάσεις..με εξέτασε ο γιατρός ο όποιος διαπίστωσε ότι λεπτυνε ο τράχηλος μου ενω δεν Είχα πότε τέτοιο θέμα κ υπάρχει κίνδυνος προωρου τοκετού..έκανα κάποιες ενέσεις παίρνω yutopar ανα 4ωρο κ παραμένω στο κρεβάτι μέχρι νεοτέρας..όλες οι περιπτώσεις δεν είναι ίδιες βέβαια όμως μάλλον θα πρέπει σε κάθε περίπτωση να μην κουράζεσαι καθόλου έστω κ προληπτικά!

διάβασε εδώ για τους μύκητες και το σκόρδο!!!!!!!

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=61487

εγώ έπαθα μυκητίαση τον περασμένο μήνα από αντιβίωση και τελικά το εφάρμοσα με απόλυτη επιτυχία!!!!!!!!!!

Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΙΟ ΧΑΡΙΣΜΑ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ ΤΗΣ.

εγω εκανα πλυσεις με σοδα 1-2 φορες την ημερα όταν είχα μυκητες...κ σε ολη την εγκυμοσυνη οταν πηγαινα τουαλετα για πιπι,δεν σκουπιζομουν ποτε με χαρτι,αλλα πάντα πλενόμουν με νερό-με σκέτο νερό..έτσι δεν ξαναέκανα μύκητες ποτέ...πάντως η σόδα με έσωσε...

ntRCp3.png

Διαφημίσεις

Έχω ταλαιπωρηθεί παρα πολυ με μυκητες στη ζωη μου και μπορω να σου πω με απολυτη βεβαιότητα ότι οι μυκητες μπορούν να δημιουργήσουν αμυχές εξωτερικά, σα μικρά σκισιματα, που όταν σκουπιζεσαι μπορει να δεις λιγάκι αίμα στο χαρτί. Μου το λέει και ο γυναικολογος μου- η φλεγμονή των μυκητων δημιουργεί σκισιματα, ειδικά αν τους έχεις για πολυ καιρο. Πάρε ένα καθρέφτάκι και δες αν στο εξωτερικό του αιδοιου έχεις κάτι σα μικρο σκισιμο - μπορει και να σε τσουζει εκείνο το σημείο ελαφρά.

Αν όμως το αίμα έρχεται απο το εσωτερικό του κόλπου τότε μιλάμε για άλλο πράγμα και τότε κάνε ακριβώς ότι σου λέει ο γιατρός σου .

Συμφωνώ απόλυτα με τα παραπάνω! Μία από τα ίδια κ από εμένα. 2-3 φορές είχα δει κι εγώ αιματάκι και ήταν προφανώς από φλεγμονή. Μου το επιβεβαίωσε κ ο γυναικολόγος μου ότι συμβαίνει συχνά. Κάνω απλά υπομονή λίγο καιρό ακόμη, ελπίζοντας ότι γεννώντας θα μου περάσει. Καλή συνέχεια στις εγκυούλες εύχομαι.

Σας λατρεύω κοριτσάρες μου!

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα