Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΚΡΕΒΑΤΙ Ή ΛΙΚΝΟ ΓΙΑ ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ?


tsarli

Recommended Posts

Και ποια η διαφορά του ring sling με το mei tai ή ένα άλλο που είδα, το pouch (δεν ξέρω αν τα γράφω σωστά). Και μας τα στέλνουν έτοιμα (δεμένα εννοώ) και απλά τα φοράμε? Και μόνο που τα βλέπω μου φαίνονται δύσκολα στο φόρεμα, πώς τυλίγεσαι, πώς βάζεις το μωρό?

sLvDp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Και ποια η διαφορά του ring sling με το mei tai ή ένα άλλο που είδα, το pouch (δεν ξέρω αν τα γράφω σωστά). Και μας τα στέλνουν έτοιμα (δεμένα εννοώ) και απλά τα φοράμε? Και μόνο που τα βλέπω μου φαίνονται δύσκολα στο φόρεμα, πώς τυλίγεσαι, πώς βάζεις το μωρό?

εγω κυριολεκτικα σωθηκα με το σλινγκ μου!!!! το παιρνω παντου κ μου εχει λυσει τα χερια!! αν μενεις αθηνα μπορεις να κλεισεις ενα ραντεβου με την Στελλα απο το babywearing ειναι πολυ εξυπηρετικη κ θα σου εξηγησει τις διαφορες κ σιγουρα θα σου λυσει ολες τις αποριες σου;)

Xc60p3.png ghL0p3.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι Αθήνα. Τα προμηθευόμαστε μόνο από ίντερνετ ή πουλάν πλέον και τα μαγαζιά?

 

 

Υπάρχουν και σε καταστήματα (Περί θηλασμού, Λητώ κτλ) αλλά μπορεί να μην σου αρέσουν όλα το ίδιο (λόγω διαφορετικής ποιότητας στο ύφασμα). Στο πρώτο σίγουρα σε καθοδηγούν και για τον τρόπο χρήσης και άλλες συμβουλές "περί θηλασμού". Επίσης, είναι σχετικά απλό να φτιάξεις μόνη σου, αν έχεις ραπτομηχανή - και για αυτό υπάρχουν οδηγίες στα παραπάνω sites. Αν πας σε κάποια συνάντηση του συνδέσμου θηλασμού, όλο και κάποια μαμά το χρησιμοποιεί και το βλέπουν και οι άλλες. Στις συγκεντρώσεις, φυσικά, μπορούν να συμμετάσχουν και εγκυμονούσες.

"Θήλαζε και μη ερεύνα!"  Qw1Ep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν είμαι Αθήνα. Τα προμηθευόμαστε μόνο από ίντερνετ ή πουλάν πλέον και τα μαγαζιά?

 

Εγώ το παρήγγειλα από το ntanta.gr (είναι στη Θεσ/νίκη)

 

Σου στέλνει και έντυπο με οδηγίες και φωτογραφίες για το πώς να το φοράς. Αλλά έχει και βιντεάκια στο νετ. Μπες εδώ να δεις πρώτα τις διαφορές και να σκεφτείς τι πιστεύεις ότι θα σε βολέψει περισσότερο.

 

http://www.babywearing.gr/Babywearing/babywearing_faq.htm

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

εγω απο την πρωτη μερα που γυρισαμε σπιτι(30 μερες πριν)την εβαλα κατευθειαν στην κουνια της και δεν υπηρξε κανενα προβλημα,κοιμηθηκε και βολευτηκε μια χαρα..!!

Link to comment
Share on other sites

Για να περιορίσεις το χώρο του κρεβατιού για το μωρό, τυλίγεις μια κουβέρτα σε ρολό και την βάζεις στη μέση του κρεβατιού, ωστε να "βρίσκουν" τα ποδαράκια του. Ελπίζω να έγινα κατανοητή. Μας το είπε μαία σε μάθημα τοκετού

95Jqp2.png

 

Τα παιδιά δεν θέλουν ψυχολόγο. Γονείς θέλουν!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

εχω διαβασει και ακουσει πολλα και η αληθεια ειναι οτι εχω μπερδευτει πολυ.το πορτ μπεμπε ενδείκνυται για συνεχομενο υπνο η οχι???μπορει να χρησιμοποιηθεί αποκλειστικα σαν κρεβατακι τους πρωτους μηνες η οχι?:?

TBlYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...