Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ ΚΥΗΣΗ


mitsi1

Recommended Posts

Οταν εισαι σε εγκυμοσυνη 0 οργανισμος σου δινει ''σημα' και ο μηχανισμος πηξης αυξανει την πηξη ετσι ωστε να μην εχεις αιμοραγιες κλπ και χασεις το μωρο αλλα και να χασεις το λιγοτερο δυνατο αιμα στον τοκετο...ετσι λοιπον δεν εχει σχεση αν δεν ειχε καποιος παρουσιασει θρομβωσεις προ εγκυμοσυνης αλλα τι συμβαινει την φαση που ειναι εγκυος....

 

Εγω δεν ειχα ΠΟΤΕ καμια ενδειξη οτι εχω θρομβοφυλια , ολες οι εξετασεις μου ηταν αψογες, το μωρο μου επερνε βαρος κανονικα (το γεννησα 3450) και ομως απο εναν θρομβο το εχασα 38 εβδομαδες...Η θρομβοφυλια ειναι σοβαρη κατασταση που η την παθαινεις και το μαθαινεις , η δεν το ψαχνουν η σε ψαχνουν!!!ΤΟΣΟ απλο....Οι ηπαρινες σαφως δεν ειναι και οτι καλυτερο , αλλα ας μου της ειχαν δωσει και ας ειχα το μωρο μου και ας ειχα παθει οτι παρενεργεια θελει....

Εχεις απολυτο δικιο μονο που πιστευω οτι το σωστο θα ηταν να σε ειχαν βαλει να κανεις προληπτικα τις εξετασεις και οχι να σε βαζανε να παιρνεις φαρμακα χωρις λογο(στην περιπτωση που δεν υπηρχε λογος βεβαια)....

Μια φορα που περιμενα στο ενδοκρινολογικο ακουγα μια κυρια να συζηταει για τα προβληματα της.Η γυναικα αυτη ειχε χασει το ποδι της και την ρωτουσε καποια αλλη κυρια αν ηταν απο το διαβητη(περιμεναν να δουν διαβητολογο).Της απαντησε το απιστευτο(γιατι ετσι μου φανηκε εμενα)οτι εχει σοβαρη θρομβοφιλια και το εχασε απο θρομβους...Εννοειται αν το ηξερε θα το ειχε γλιτωσει...

Ομως εγω που ειχα αιμοραγια και τις 2 φορες που ημουν εγκυος μονο κακο θα μου εκαναν οι ηπαρινες αν τις επαιρνα "προληπτικα".

Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Συμφωνω , αλλα δεν ειναι τοσο απλα τα πραγματα....μια γυναικα που δεν εχει ιστορικο δεν μπορεις ετσι αντε κανε εξετασεις...διοτι ζουμε στην ελλαδα και αυτες οι εξετασεις ειναι πανακριβες ολο το πακετο.Οποτε και εμενα να μου το ελεγαν να τις κανω στην αρχη θα ελεγα ''ελα μωρε υπερβολη''!!Οπως ειπα για πολλα παραπανω που εκανα κατα την διαρκεια της κυηση γιατι επεμενε ο αντρας μου να τα κανω γιατι ειναι γιατρος!!!οποτε καταλαβαινεις...Τωρα που την επαθα θεωρω οτι ΟΛΕΣ οι γυναικες πρεπει να τις κανουν και να αλλαξει το πρωτοκολο των γιατρων σε αυτο αλλα ποτε θα γινει λες αυτο ?????

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω , αλλα δεν ειναι τοσο απλα τα πραγματα....μια γυναικα που δεν εχει ιστορικο δεν μπορεις ετσι αντε κανε εξετασεις...διοτι ζουμε στην ελλαδα και αυτες οι εξετασεις ειναι πανακριβες ολο το πακετο.Οποτε και εμενα να μου το ελεγαν να τις κανω στην αρχη θα ελεγα ''ελα μωρε υπερβολη''!!Οπως ειπα για πολλα παραπανω που εκανα κατα την διαρκεια της κυηση γιατι επεμενε ο αντρας μου να τα κανω γιατι ειναι γιατρος!!!οποτε καταλαβαινεις...Τωρα που την επαθα θεωρω οτι ΟΛΕΣ οι γυναικες πρεπει να τις κανουν και να αλλαξει το πρωτοκολο των γιατρων σε αυτο αλλα ποτε θα γινει λες αυτο ?????

Τουλαχιστον βρε Μαρκελα ας το προτειναν και μετα στην κριση του καθενος ειναι το τι θα κανει.Ειτε τις ενσεις προληπτικα ειτε τις εξετασεις προληπτικα.Παντως και τα δυο μαζι τα θεωρω υπερβολη και βλεπω οτι το κανουν πολλοι.

Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Τουλαχιστον βρε Μαρκελα ας το προτειναν και μετα στην κριση του καθενος ειναι το τι θα κανει.Ειτε τις ενσεις προληπτικα ειτε τις εξετασεις προληπτικα.Παντως και τα δυο μαζι τα θεωρω υπερβολη και βλεπω οτι το κανουν πολλοι.

 

Ακριβως εκει ειναι το θεμα.... ειναι ρισκο οπως και να εχει!!!Μακαρι να παει καλα η χωρα (λεμε τωρα) και ολες οι μανουλες να τα κανουν ολα δωρεαν!ΟΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑ γιατι θες μια περιουσια κατα την διαρκεια της εγκυμοσυνης και αλλα τοσα με την γεννα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

καλησπερα εχω ενα παιδακι και 2 αποβολες και μια παλινδρομη μολις χτες

..

καλα δεν συγκρινεται με τιποτα ειναι ενα τεραστιο κοσμικο χαστουκι θα ελεγα ..

αυτο το να κοιτας να ακουσεις καρδια και να ακους δυστυχως δεν προχωρησε δεν νομιζω να μου φυγει απο το μυαλο ποτε ομως

 

τοση ωρα που διαβαζω ακουτε τι απορια μου ρθε ισως και λιγο χαζη

 

ειχα 3 γυναικολογους ενα στον γιο μου ενα στην μια αποβολη και αυτον που εχω τωρα

κανεις απο αυτους δεν μου ζητησε ουτε χοριακη ουτε τιποτα μονο το τεστ εγκυμοσυνης και μετα παρακολουθηση στο ιατρειο με τον δικο του υπερηχο ..

ακουγετε σωστο αυτο ??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν εχει σημασια βρε Μαρινα.Κανεις δεν κανεις χοριακη δεν αλλαζει τιποτα αν ειναι να μην παει καλα.Εγω προσωπικα δεν θελω να ξανακανω χοριακη.Ολες μου οι χοριακες ηταν πολυ καλες ή εστω καλες.Στην αποβολη ειχα σουπερ χοριακη και την ιδια μερα το εχασα.Στην παλλινδρομη οταν οι χοριακες δεν ανεβαιναν σωστα ειχαμε ηδη ψιλιαστει οτι κατι δεν παει καλα αφου δεν βλεπαμε εμβρυα μεσα στους σακους...

Ευχομαι να το ξεπερασεις συντομα και να αποκτησεις κι αλλο παιδακι συντομα.

Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει σημασια βρε Μαρινα.Κανεις δεν κανεις χοριακη δεν αλλαζει τιποτα αν ειναι να μην παει καλα.Εγω προσωπικα δεν θελω να ξανακανω χοριακη.Ολες μου οι χοριακες ηταν πολυ καλες ή εστω καλες.Στην αποβολη ειχα σουπερ χοριακη και την ιδια μερα το εχασα.Στην παλλινδρομη οταν οι χοριακες δεν ανεβαιναν σωστα ειχαμε ηδη ψιλιαστει οτι κατι δεν παει καλα αφου δεν βλεπαμε εμβρυα μεσα στους σακους...

Ευχομαι να το ξεπερασεις συντομα και να αποκτησεις κι αλλο παιδακι συντομα.

ευχαριστω δικιο εχεις

απλα ξερω γω σου κολανε πραγματα στο κεφαλι ....

καλη τυχη και εσενα πολυ πολυ συντομα με τις καλυτερες μου ευχες ..

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ...ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΝ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΠΕΡΙΟΔΟ ΑΠΟ ΠΑΛΥΝΔΡΟΜΗ ΚΥΗΣΗ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ Η ΟΧΙ?

 

Νομιζω οτι δινουν οι γιατροι ενα ευλογο διαστημα για να επανελθει η μητρα στο σωστο υψος για να μπορεσει να ξαναδεχθει αλλο εμβρυο αλλιως μπορει κατι να μην παει καλα......ξανα!!!!!!!!!

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα εχω ενα παιδακι και 2 αποβολες και μια παλινδρομη μολις χτες

..

καλα δεν συγκρινεται με τιποτα ειναι ενα τεραστιο κοσμικο χαστουκι θα ελεγα ..

αυτο το να κοιτας να ακουσεις καρδια και να ακους δυστυχως δεν προχωρησε δεν νομιζω να μου φυγει απο το μυαλο ποτε ομως

 

τοση ωρα που διαβαζω ακουτε τι απορια μου ρθε ισως και λιγο χαζη

 

ειχα 3 γυναικολογους ενα στον γιο μου ενα στην μια αποβολη και αυτον που εχω τωρα

κανεις απο αυτους δεν μου ζητησε ουτε χοριακη ουτε τιποτα μονο το τεστ εγκυμοσυνης και μετα παρακολουθηση στο ιατρειο με τον δικο του υπερηχο ..

ακουγετε σωστο αυτο ??

 

Λυπάμαι για τις απώλειές σου αλλά φυσικά να χαίρεσαι τον γιο σου και να παίρνεις δυνάμεις από αυτόν και για αυτόν!!!

Στη δική μου πρώτη και μοναδική έως τώρα εγκυμοσύνη, δίχως ευτυχώς να έχω άσχημο ιστορικό, η αρχική γιατρός που με παρακολούθησε είχε αρκεστεί στο τεστ εγκυμοσύνης από φαρμακείο, δεν είχε ζητήσει χοριακή και μάλιστα στο πρώτο ραντεβού που είχα πάει, δεν είχαμε δει τίποτα στον υπέρηχο! Άλλαξα γιατρό γιατί κάτι δεν μου άρεσε σε αυτήν και ευτυχώς ολοκλήρωσα την εγκυμοσύνη μου και απέκτησα την κόρη μου.

 

Σε σένα πάλι μετά τις 2 αποβολές, θεωρητικά θα έπρεπε να σε έχει φορτώσει σε ελέγχους εντοπισμού τί προβλήματος υπάρχει ή/και ακόμη με την αρχή νέας εγκυμοσύνης λήψη φαρμάκων προληπτικά...

 

Δύναμη και καλή επιτυχία σε επόμενη εγκυμοσύνη!!!

Η κόρη μου είναι η κινητήρια δύναμη της ζωής μου, το φως μου!!! Την λατρεύω!!!

Link to comment
Share on other sites

ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΕΡΙΟΔΟΥΣ ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ....ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΩΡΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΠΕΡΙΟΔΟ ΑΛΛΑ ΕΧΩ 7 ΜΕΡΕΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ...ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?

 

Ηρθες σε επαφη τις γονιμες μερες για την επιτευξη εγκυμοσυνης ????? η απλα νομιζεισ οτι ειναι καθυστερηση αλλης αιτιολογιας????

Αν ηρθες σε επαφη γονιμες μερες και ο κυκλος σου ειναι σταθερος τοτε μαλλον εισαι εγκυος......

Επιβεβαιωσε τομε χοριακη η πηγαινε στο γιατρο....

Μπορει ολα να κυλισουν ομαλα ασχετα που δεν περιμενες να περασει καιρος απο την παλλινδρομη....απλα λεμε για ενα διαστημα να περασει για πιο ασφαλη αποτελεσματα...

Ευχομαι ολοψυχα να ειναι αυτο που επιθυμεις και ολα να πανε καλα.....

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΗΡΘΕ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΔΕΝ ΗΤΑΝ Κ ΤΟΣΟ ΣΤΑΘΕΡΗ...ΚΟΠΗΚΕ ΞΑΝΑΗΡΘΕ ΗΤΑΝ ΛΙΓΟ ΠΕΡΙΕΡΓΑ....ΕΙΧΑ ΕΠΑΦΗ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΣΕ ΓΟΝΙΜΕΣ ΜΕΡΕΣ....ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑ ΟΤΙ ΕΧΩ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΡΧΕΤΑΙ....

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΗΡΘΕ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΔΕΝ ΗΤΑΝ Κ ΤΟΣΟ ΣΤΑΘΕΡΗ...ΚΟΠΗΚΕ ΞΑΝΑΗΡΘΕ ΗΤΑΝ ΛΙΓΟ ΠΕΡΙΕΡΓΑ....ΕΙΧΑ ΕΠΑΦΗ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΣΕ ΓΟΝΙΜΕΣ ΜΕΡΕΣ....ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑ ΟΤΙ ΕΧΩ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΡΧΕΤΑΙ....

 

Προφανως τοτε λογω της παλλινδρομης να ειναι ετσι ο κυκλος σου, πιστευω οτι θα σταθεροποιηθει και η περιοδος θα σου ερθει, αν παρολαυτα δεις οτι αργει επισκεψου τον γιατρο σου!!!!!!!!

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΠΟΥ ΚΑΤΕΛΗΞΕ ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΧΑ ΣΤΑΝΤΑΡ ΚΥΚΛΟ...ΡΟΛΟΙ....ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΘΕΜΑ Κ ΔΕΝ ΞΕΡΩ....ΒΕΒΑΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΡΧΕΤΑΙ Κ ΛΟΓΟ ΑΓΧΟΥΣ....ΠΑΝΤΩΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΟΛΑ!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΕΡΙΟΔΟΥΣ ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ....ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΩΡΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΠΕΡΙΟΔΟ ΑΛΛΑ ΕΧΩ 7 ΜΕΡΕΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ...ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?

 

Εγώ όταν είχα παλλίνδρομη κύηση έκανα απόξεση στις αρχές Ιουλίου, μου ήρθε περίοδος αρχές Αυγούστου, μετά τέλος Αυγούστου, μετά τέλος Σεπτεμβρίου και μετά έμεινα έγκυος. Επίσης δεν ήμουν στις γόνιμες μέρες μου (ήμουν στην 8η μέρα) ούτε η στάση βοηθούσε... και όμως έμεινα έγκυος.

Ο γιατρός μου είχε πει να περιμένω 2-3 περιόδους μετά στην απόξεση και μετά να ξαναπροσπαθήσω για μωράκι.

Εύχομαι να είσαι έγκυος και να έχεις μια καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη!

EVvep3.png6SUnp3.png

 

 

Αγάπες μου σας λατρεύω!

30.06.2011: Το αδελφάκι σας, το αστεράκι μου, πήγε στον ουρανό πριν ακόμα γεννηθεί...

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΡΙΤΑ ΜΟΥ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΔΙΝΕΙΣ!!!ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Κ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΕΝΑ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ....ΑΠΛΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΗΡΘΑ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΑΜΕΣΩΣ!!!ΤΩΡΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΙΑ ΦΟΒΑΜΑΙ Κ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ...ΕΙΜΑΙ ΗΔΗ ΣΤΗΝ 10Η ΜΕΡΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗΣ!!!

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς ότι δεν ήρθες σε επαφή αμέσως; Δεν ξέρεις πότε είχες ωορηξία...

Πήγαινε να κάνεις ένα τεστ...Να δεις που θα έχεις κανένα νινάκι στην κοιλίτσα σου και τσάμπα θα αγχώνεσαι.....

EVvep3.png6SUnp3.png

 

 

Αγάπες μου σας λατρεύω!

30.06.2011: Το αδελφάκι σας, το αστεράκι μου, πήγε στον ουρανό πριν ακόμα γεννηθεί...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ...ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΝ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΠΕΡΙΟΔΟ ΑΠΟ ΠΑΛΥΝΔΡΟΜΗ ΚΥΗΣΗ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ Η ΟΧΙ?

 

 

εξαρταται τι σου ειπε ο γιατρος σου αυτοι ξερουν ποσο εχουν επεμβει στην περιοχη και ποσο την εχουν καταπονησει... εγω δυανυω την φαση που περιμενω να κανω την αποξεση... ο γιατρος μου ειπε οτι μπορω με το που θα μου ερθει η επομενη περιοδος

Link to comment
Share on other sites

εξαρταται τι σου ειπε ο γιατρος σου αυτοι ξερουν ποσο εχουν επεμβει στην περιοχη και ποσο την εχουν καταπονησει... εγω δυανυω την φαση που περιμενω να κανω την αποξεση... ο γιατρος μου ειπε οτι μπορω με το που θα μου ερθει η επομενη περιοδος

δεν είναι μόνο αυτό. εξαρτάται και σε ποιά εβδομάδα διακόπηκε η εγκυμοσύνη. όσο πιό προχωρημένη είναι, τόσο πρέπει να περιμένεις. πρέπει να επανέλθουν οι ορμόνες και το μέγεθος της μήτρας. χρειάζεται χρόνος γιατί ο οργανισμός για κάποιο διάστημα είναι σε φάση "αποβολής"

Link to comment
Share on other sites

περεπιπτοντος να πω ενα για σε ολα τα μελη! ειμαι νεα στο κλαμπ.... η αληθεια ειναι οτι θα προτειμουσα η πρωτη μου αναρτηση να αφορααποριες και ανυπομονισια σχετικα με το μωρο που θα περιμενα αλλα τελικα η πρωτη μου αναρτηση αφορα την παλινδρομη κυηση μου στην 6η εβδομαδα... δεν προλαβα ουτε την καρδια του να ακουσω ειμαι στην 9η ποια και την επομενη εβδομαδα θα παω για αποξεση... ο γιατρος μου εδωσε πολλα περιθωρια μηπως και αλλαζε κατι αλλα αλλες δυο φορες που πηγα ηταν μια μικρη φουσκα αδεια χωρις καμια διαφορα απο την αρχη... στην αρχη δεν ηθελα να το πιστεψω με εβαλε να κανω δυο χοριακες οι οποιες εδειξαν 24500 την μια και την αλλη 43900 σχεδον ειχε διπλασιαστει αλλα και παλι οταν ξαναπηγα το απολυτο κενο.... μουειπε οτι οφειλεται στο γεγονος οτι ο πλακουτας αναπτυσεται ακομη.... το χειροτερο ειναι οτι καθ ολη την διαρκεια που προσπαθουσα να μεινω εγκυος ημουν υπερβολικα αγχωμενη και με πολυ ασχημη ψυχολογια επειδη εχω ενδομητριωση και δεν ημουν σιγουρη αν θα καταφερω να μεινω εγκυος... τελικα μετα απο 5 προσπαθειες εμεινα εγκυος για πρωτη φορα και ενω ενιωσα οτι ολα φτιαχνουν και ευχαριστουσα την παναγια .... περιμενοντας ν ακουσω την καρδια του το μονο που ακουσα ηταν το αναστεναγμα του γιατρου και οτι δεν βλεπει ιχνος ζωης..... ειμαι χαλια ο αντρας μου το ιδιο του χει αναιβει η πιεση βλεποντας με τοσο χαλια και καταληξαμε να παιρνει και χαπι για να μην εχουμε αλλα... διαβαζω το φορουμ καθε μερα και ενιωθα την αναγκη να το μοιραστω με ατομα που το χουν ζησει....

Link to comment
Share on other sites

περεπιπτοντος να πω ενα για σε ολα τα μελη! ειμαι νεα στο κλαμπ.... η αληθεια ειναι οτι θα προτειμουσα η πρωτη μου αναρτηση να αφορααποριες και ανυπομονισια σχετικα με το μωρο που θα περιμενα αλλα τελικα η πρωτη μου αναρτηση αφορα την παλινδρομη κυηση μου στην 6η εβδομαδα... δεν προλαβα ουτε την καρδια του να ακουσω ειμαι στην 9η ποια και την επομενη εβδομαδα θα παω για αποξεση... ο γιατρος μου εδωσε πολλα περιθωρια μηπως και αλλαζε κατι αλλα αλλες δυο φορες που πηγα ηταν μια μικρη φουσκα αδεια χωρις καμια διαφορα απο την αρχη... στην αρχη δεν ηθελα να το πιστεψω με εβαλε να κανω δυο χοριακες οι οποιες εδειξαν 24500 την μια και την αλλη 43900 σχεδον ειχε διπλασιαστει αλλα και παλι οταν ξαναπηγα το απολυτο κενο.... μουειπε οτι οφειλεται στο γεγονος οτι ο πλακουτας αναπτυσεται ακομη.... το χειροτερο ειναι οτι καθ ολη την διαρκεια που προσπαθουσα να μεινω εγκυος ημουν υπερβολικα αγχωμενη και με πολυ ασχημη ψυχολογια επειδη εχω ενδομητριωση και δεν ημουν σιγουρη αν θα καταφερω να μεινω εγκυος... τελικα μετα απο 5 προσπαθειες εμεινα εγκυος για πρωτη φορα και ενω ενιωσα οτι ολα φτιαχνουν και ευχαριστουσα την παναγια .... περιμενοντας ν ακουσω την καρδια του το μονο που ακουσα ηταν το αναστεναγμα του γιατρου και οτι δεν βλεπει ιχνος ζωης..... ειμαι χαλια ο αντρας μου το ιδιο του χει αναιβει η πιεση βλεποντας με τοσο χαλια και καταληξαμε να παιρνει και χαπι για να μην εχουμε αλλα... διαβαζω το φορουμ καθε μερα και ενιωθα την αναγκη να το μοιραστω με ατομα που το χουν ζησει....

 

 

Κοριτσι μου καταρχην λυπαμαι για την απωλεια σου...

Εχω και εγωενδομητριωση και εχω κανει χειρουργειο και εχω λαβει φαρμακευτικη ενεσιμη αγωγη. Παρολαυτα με την πρωτη ουσιαστικα προσπαθεια εμεινα εγκυος στην κορη μου η οποια χρονιζει σε ενα μηνα.

Ασε το αγχος κατα μερος και ολα θα πανε καλα.

Σε τι φαση βρισκεσαι με τη νοσο...???????

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσι μου καταρχην λυπαμαι για την απωλεια σου...

Εχω και εγωενδομητριωση και εχω κανει χειρουργειο και εχω λαβει φαρμακευτικη ενεσιμη αγωγη. Παρολαυτα με την πρωτη ουσιαστικα προσπαθεια εμεινα εγκυος στην κορη μου η οποια χρονιζει σε ενα μηνα.

Ασε το αγχος κατα μερος και ολα θα πανε καλα.

Σε τι φαση βρισκεσαι με τη νοσο...???????

 

 

συγνωμη για την καθυστερυμηνη απαντηση αλλα λογω του οτι ειμαι νεα στο φορουμ δεν μπορουσα να βρω το θεμα... ο γιατρος μου ηταν πολυ ενθαρρυντικος μου ειπε να μην αγχωνομαι καθολου... μου χε δωσει 6 μηνες προθεσμια αλλα αν ηθελα θα μπορουσα να περιμενω κ αλλο και μετα να εκανα χειρουργειο... ειχα μια κυστη 3.5 εκ τον 5 μηνα που εμεινα εγκυος αυτη σταματησε να αναπτυσσεται.... τωρα ειναι λιγοτερο απο 3 εκ. στην συνυφαδα μου που εχει το ιδιο με μενα της ειπε οτι πρεπει οπωσδηποτε να κανει χειρουργειο γιατι εχει 2 κυστες πανω απο 4 εκ. ... εγω να σου πω την αληθεια ηθελα να κανω απο την αρχη χειροργειο για να ειμαι σιγουρη αλλα λογω της ηλικιας μου 25 μου ειπε οτι δεν χρειαζονταν να πιεζομαι τοσο και ειχε δικαιο αφου εμεινα εγκυος τελικα ασχετα με την καταληξη... το σαββατο που μας περασε εκανα την αποξεση και προσπαθω να πεισω τον εαυτο μου οτι δεν ημουν ποτε εγκυος γιατι μονο ετσι καταφερνω να μην κλαιω συνεχεια....

Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι πολύ όταν διαβάζω πως άλλη μία κοπέλα πέρασε τα ίδια, το έχω περάσει δύο φορές και ξέρω πως είναι αν και δε σε βοηθάει αυτό τώρα. Κι εγώ το έκανα αυτό για να μην κλαίω αλλά τελικά δεν είναι κακό να κλάψεις, βίωσες και βιώνεις μια απώλεια, μπορεί να μην ήταν ένας άνθρωπος που ήξερες που είχες ζήσει, αλλά ήταν τα όνειρά σου, η ελπίδα σου, το μωρό που ήθελες να αποκτήσεις και κάθε απώλεια πρέπει να την πενθούμε για να πάμε παρακάτω. Σκέψου μόνο ότι είσαι 25 άρα πολύ μικρή. Δεν λέω ότι αν είσαι μικρή δεν πονάει πολύ, αλλά υπάρχουν πολλές κοπέλες πολύ μεγαλύτερες που προσπαθούν και αργούν να τα καταφέρουν.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...