Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ ΚΥΗΣΗ


mitsi1

Recommended Posts

ποσες μερες εχουν περασει απο την τελευταια επαφη σου και εκανες τεστ και χοριακη?γιατι δεν περιμενεις την ημερα της περιοδου και να δεις αν σου ερθει και μετα να κανεις εξετασεις?κανε λιγο υπομονη,ποτε δεν ξερεις.ασε να ερθει η 8-11 και βλεπουμε τοτε αν σου ερθει.μην απογοητευεσαι απο τωρα.νωρις δεν εκανες τις εξετασεις? φιλακια

 

είχαμε επαφή 15, 16 και 23/10. είναι ότι έχω συπτώματα γι αυτό και έκανα το τεστ... θα περιμένω όμως... να έχω και καποιες μερες καθυστερηση.. και τότε βλέπουμε... είμαι καλύτερα απο το μεσημέρι.. πήγαμε για ταινιούλα με τον αντρούλη μου και ξεχάστηκα αρκετα!!

Θα περιμένουμε!!! Φιλάκια πολλάαααα!!!!!

TlL6p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

είχαμε επαφή 15, 16 και 23/10. είναι ότι έχω συπτώματα γι αυτό και έκανα το τεστ... θα περιμένω όμως... να έχω και καποιες μερες καθυστερηση.. και τότε βλέπουμε... είμαι καλύτερα απο το μεσημέρι.. πήγαμε για ταινιούλα με τον αντρούλη μου και ξεχάστηκα αρκετα!!

Θα περιμένουμε!!! Φιλάκια πολλάαααα!!!!!

βρε καρδουλα μου τελικα νωρις τις εκανες.και η χοριακη ακομα θελει τουλαχιστον μια βδομαδα με 10 μερες για να δειξει,οποτε κανε λιγο υπομονη και ελπιζω να τα εχεις καταφερει.γιατι ομως τις επαφες τις κανετε ετσι?εγω εκανα τρια παιδια και 2 παλινδρομες και ειχα επαφες μερα παρα μερα η καθε 2 μερες η εναλλαξ ετσι ωστε να το πιασω το ωαριο οποτε εβγαινε.δεν εμπλεξα με γονιμες γιατι αγχωνομουν πολυ ακομα και με την σκεψη.ασε που πολλες κοπελες εχουν μεινει εγκυες σε ασχετες μερες.ελπιζω να τα κατεφερες αλλα ακομα και αν οχι μην απογοητευτεις,τον επομενο μηνα να εχετε συχνες επαφες.την ιδια συμβουλη δινω σε ολα τα κοριτσια εδω και να μην κανουν τεστ αλλα χοριακη για σιγουρια.φιλακια πολλα και περιμενω τα νεα σου:P

sula 3-7-96/ 22-1-99/ 25-6-2009 i love you babies :D

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολο το φορουμ,ειμαι καινουρια εδω,μολις εκανα εγγραφη και θα ηθελα να ρωτησω κατι σχετικα με την παλινδρομη κυηση.πριν μερες εκανα τεστ κ βγηκε θετικο,εκανα εξεταση β-χοριακη και βγηκε 15.736. μου ειπαν πως ειμαι περιπου 6 εβδομαδων.αν και δεν θυμομουν ακριβως τελευταια μερα περιοδου.πηγα στο γυναικολογο και μου εκανε κολπικο υπερηχο.εξωμητριος αποκλειστηκε,αμνιακος σακος υπηρχε και το μεγεθος του εδειχνε οτι ειμαι 6 εβδομαδων.ομως ο γιατρος δεν εβλεπε εμβρυο.ουτε ακουσε καρδιακο παλμο.τιποτα απολυτως.το να ειμαι λιγοτερων εβδομαδων αποκλειστηκε λογω της χοριακης και του μεγεθους του σακου.τι μπορει να συμβαινει??αιμορραγια δεν ειχα,ουτε γνωστα συμπτωματα εγκυμοσυνης εκτος απο εντονο στομαχοπονο κ πονους στην κοιλια οπως τους πονους περιοδου.υπαρχει περιπτωση το εμβρυο να παλινδρομησε και να πεθανε?και αν συνεβη αυτο,γιατι δεν απεβαλα?παρακαλω απαντηστε μου.το επομενο ραντεβου ειναι σε 1 βδομαδα κ δεν μπορω την αναμονη.ευχαριστω.

nKD1p3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολο το φορουμ,ειμαι καινουρια εδω,μολις εκανα εγγραφη και θα ηθελα να ρωτησω κατι σχετικα με την παλινδρομη κυηση.πριν μερες εκανα τεστ κ βγηκε θετικο,εκανα εξεταση β-χοριακη και βγηκε 15.736. μου ειπαν πως ειμαι περιπου 6 εβδομαδων.αν και δεν θυμομουν ακριβως τελευταια μερα περιοδου.πηγα στο γυναικολογο και μου εκανε κολπικο υπερηχο.εξωμητριος αποκλειστηκε,αμνιακος σακος υπηρχε και το μεγεθος του εδειχνε οτι ειμαι 6 εβδομαδων.ομως ο γιατρος δεν εβλεπε εμβρυο.ουτε ακουσε καρδιακο παλμο.τιποτα απολυτως.το να ειμαι λιγοτερων εβδομαδων αποκλειστηκε λογω της χοριακης και του μεγεθους του σακου.τι μπορει να συμβαινει??αιμορραγια δεν ειχα,ουτε γνωστα συμπτωματα εγκυμοσυνης εκτος απο εντονο στομαχοπονο κ πονους στην κοιλια οπως τους πονους περιοδου.υπαρχει περιπτωση το εμβρυο να παλινδρομησε και να πεθανε?και αν συνεβη αυτο,γιατι δεν απεβαλα?παρακαλω απαντηστε μου.το επομενο ραντεβου ειναι σε 1 βδομαδα κ δεν μπορω την αναμονη.ευχαριστω.

Όντως οι μονάδες σου είναι πολύ ψηλές για να μη φαίνεται τίποτα άλλο εκτός από σάκο. Εγώ θα πρότεινα και υπέρηχο και σε άλλο γιατρό απλά για να είσαι σίγουρη. Εγώ πέρασα κενό σάκο και όντως δεν είχα καθόλου αίμα μέχρι που έκανα την απόξεση. Μείνε ήρεμη και αισιόδοξη στο κάτω κάτω ότι είναι να γίνει θα γίνει σε τέτοιες περιπτώσεις δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα παρά να περιμένουμε να περάσει λίγος καιρός. Ο γιατρός ίσως περιμένει να δει αν όντως είναι παλίνδρομη ή αν εμφανιστεί κάτι σε μια βδομάδα. Σε καταλαβαίνω απόλυτα την έχω ζήσει την αναμονή και είναι μαρτύριο. Αν είναι η πρώτη σου το πιο πιθανό είναι μια τυχαία ανωμαλία στο έμβρυο. Αν δεν είναι η πρώτη τότε πρέπει να το ψάξεις. Σου εύχομαι όμως να πάνε όλα μα όλα καλά και να είσαι μια χαρούμενη μανούλα.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και ευχαριστω για την απαντηση.πιστευω πως ακομα κ αν το εμβρυο φανει μετα απο 1 εβδομαδα,θα θεωρειται παλι ανησυχητικο διοτι δεν ειναι δυνατον στην 7 εβδομαδα να αρχισει να σχηματιζεται μια μικρη κουκιδα ενω θα επρεπε να υπηρχε καρδιακος παλμος.οποτε ετσι κι αλλιως υπαρχει ανωμαλια στην κυηση(αυτο πιστευω εστω κ αν ειναι αρνητικο).στην περιπτωση που δεν εμφανιστει παλι τιποτα,τι γινεται?και πως ειναι δυνατον να με βεβαιωνει ο γιατρος οτι ΝΑΙ υπαρχει εγκυμοσυνη αλλα η τυχη του εμβρυου αγνοειται?δεν ειναι τελειως κουλο??

nKD1p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

επισης ξεχασα να αναφερω πως ειναι η πρωτη μου εγκυμοσυνη,και επειδη δεν ειχα συμπτωματα οπως ναυτιες εμετους κτλ,και δεν ηξερα οτι ημουν εγκυος πριν 1 μηνα περιπου,βοηθησα σε μια μετακομιση και κουβαλησα πολυ βαρος ενω ημουν κ με γριπη.αλλα ακομα και αν αυτο επηρεασε την εγκυμοσυνη,θα ειχα εστω κ λιγη αιμορραγια.ο γιατρος μου εδωσε χαπια φιλισιν να παιρνω μεχρι τον επομενο υπερηχο σε 1 βδομαδα.

nKD1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα AndieMarquise.

Ξέρω από προσωπική πείρα (και δύο φορές κι όλας) ότι δεν υπάρχει τίποτα χειρότερο. Συμφωνό με την Lucky? ότι καλό θα ήταν να σε δει ένας άλλος γιατρός άλλα κατά την γνώμη μου, για να ηρεμήσεις λίγο μπορείς να κάνεις μία δεύτερη χοριακή δύο μέρες μετά την πρώτη για να δεις εάν ανεβαίνει. Μπορεί να έγινε αργά η σύλληψη και γι αυτό να μην φαίνεται ακόμη κάτι, αν και η χοριακή σου είναι αρκετά υψηλή. Στην δική μου περίπτωση, την πρώτη φορά, είχαμε δει έμβρυο, άλλα δεν ακούγαμε καρδιά και το πρώτο πράγμα που μου είπε είναι να κάνω δύο χοριακές μέρα παρά μέρα για να δούμε εάν αυξάνεται και τον ρυθμό αύξησης. Γι αυτό εάν θέλεις κάνε μία χοριακή και ... ΠΟΛΥ ΥΠΟΜΟΝΗ! Πάντως, δεν είναι απαραίτητο να δεις αίμα... εγώ δεν είχα αίμα.

Εύχομαι όλα να πάνε καλά!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα λιλι.ευχαριστω για την απαντηση σου.μεσα σε ολα αυτα που ανεφερα θελω επισης να πω πως δεν ειμαι ασφαλισμενη και ετσι δεν εχω περιθωριο οικονομικο να πληρωνω καθε τοσο εξετασεις,αν κ ξερω πως μια επιπλεον χοριακη ισως με βοηθησει.ομως πιστευω πως ακομα κ αν τελικα υπαρξει εμβρυο κ εμφανιστει σε 1 εβδομαδα,θα ειναι ηδη πολυ αργα για να πιστεψω οτι ολα θα κυλησουν ομαλα.να πω επισης οτι ενω ημουν εγκυος κ δεν το ξερα,επαιρνα ισχυρα παυσιπονα (lonarid n)επειδη υποφερω απο ημικρανιες.επισης δυσκολευομαι να πιστεψω οτι απεβαλα ενω ο γιατρος βρισκει την εγκυμοσυνη ομαλη,αν εξαιρεσουμε οτι το εμβρυο παιζει κρυφτο.στον υπερηχο ψαχναμε στην κυριολεξια,οπτικα κ ακουστικα για το οτιδηποτε.μιση ωρα με εψαχνε κ δεν βρηκε τιποτα.ποσο εξω μπορει να εχει πεσει?τι να πω...ευχαριστω παντως!

nKD1p3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα και ευχαριστω για την απαντηση.πιστευω πως ακομα κ αν το εμβρυο φανει μετα απο 1 εβδομαδα,θα θεωρειται παλι ανησυχητικο διοτι δεν ειναι δυνατον στην 7 εβδομαδα να αρχισει να σχηματιζεται μια μικρη κουκιδα ενω θα επρεπε να υπηρχε καρδιακος παλμος.οποτε ετσι κι αλλιως υπαρχει ανωμαλια στην κυηση(αυτο πιστευω εστω κ αν ειναι αρνητικο).στην περιπτωση που δεν εμφανιστει παλι τιποτα,τι γινεται?και πως ειναι δυνατον να με βεβαιωνει ο γιατρος οτι ΝΑΙ υπαρχει εγκυμοσυνη αλλα η τυχη του εμβρυου αγνοειται?δεν ειναι τελειως κουλο??

 

Υπάρχει ο όρος ανεμβρυική κύηση, αλλά δεν γνωρίζω αν ισχύει στην περίπτωσή σου, μόνο ο γιατρός είναι αρμόδιος να πει.

 

 

Δεν ακούγεται καρδιακός παλμος πάντα στην 6η εβδομάδα, κάποιες εχουν ακούσει και αργότερα. Όμως στην 6η εβδομάδα και μάλιστα με τέτοια χοριακή, θα έπρεπε οπσωδήποτε να υπάρχουν τουλάχιστον εμβρυικά στοιχεία. Κάνε λίγη υπομονή και πάρε και μια δεύτερη γνώμη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

στην περιπτωση που εχω ανεμβρυικη κυηση τι γινεται?η διαδικασια της αποξεσης πως γινεται?ποναει?ευχαριστω.

 

Καλημέρα!!Αρχικά σου προτείνω να ηρεμήσεις και να μην σκέφτεσαι ακόμα τη διαδικασία της απόξεσης μέχρι να σιγουρευτείτε..Όπως και έχει είναι απλή διαδικασία απο ότι άκουσα (ρώτησα γνώμες γιατί εγώ θα πάω τη Δευτέρα για απόξεση) με αναισθησία και χωρίς πόνο...Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να είναι όλα καλά και να μην χρειαστεί να μπείς σε αυτή τη διαδικασία......

Link to comment
Share on other sites

στην περιπτωση που εχω ανεμβρυικη κυηση τι γινεται?η διαδικασια της αποξεσης πως γινεται?ποναει?ευχαριστω.

 

 

Eγω ειχα πριν λιγους μηνες ανεμβρυικη .Μου ειπε ο γιατρος οτι ειμαι εγκυος αλλα εμβριο δεν υπαρχει .Σου περνουν αιμα μια ημερα πριν , σου κανουν και καρδιογραφιμα και την επομενι σε βαζουν στο χιρουργιο με μεθη , περιπου 15 - 20 λεπτα .Καθεσαι λιγο στο δοματιο κ μετα πας σπιτι.

Link to comment
Share on other sites

απλως ηθελα να μαθω,εαν τελικως δεν υπαρχει εμβρυο,ο σακος παραμενει και η εγκυμοσυνη θεωρειται υπαρκτη,εαν γινεται εκτρωση ή αποξεση ωστε να απαλλαγω απο τα παραπανω.η αληθεια ειναι πως δεν επιδιωξα την εγκυμοσυνη,ειμαι σε σχεση αλλα οχι παντρεμενη.οποτε εαν χρειαστει να διακοψω την κυηση,δεν θα με επηρεασει ψυχολογικα.ομως σε καμια περιπτωση δεν θα ηθελα να εχω συνεπειες στο μελλον εαν θελησω να μεινω εγκυος αργοτερα.τι επιπτωσεις εχει η αποξεση στο μελλον?

nKD1p3.png
Link to comment
Share on other sites

απλως ηθελα να μαθω,εαν τελικως δεν υπαρχει εμβρυο,ο σακος παραμενει και η εγκυμοσυνη θεωρειται υπαρκτη,εαν γινεται εκτρωση ή αποξεση ωστε να απαλλαγω απο τα παραπανω.η αληθεια ειναι πως δεν επιδιωξα την εγκυμοσυνη,ειμαι σε σχεση αλλα οχι παντρεμενη.οποτε εαν χρειαστει να διακοψω την κυηση,δεν θα με επηρεασει ψυχολογικα.ομως σε καμια περιπτωση δεν θα ηθελα να εχω συνεπειες στο μελλον εαν θελησω να μεινω εγκυος αργοτερα.τι επιπτωσεις εχει η αποξεση στο μελλον?

 

Συνήθως δεν έχει επιπτώσεις, ειδικά σε τόσο πρώιμο στάδιο. Πάνε εκείνες οι εποχές που σε σφάζανε κάτι χασάπηδες και δεν μπορούσες να κάνεις παιδιά μετά. Άσε που ξέρω περιπτώσεις που κάνανε την μια έκτρωση μετά την άλλη και πάλι πιάνανε παιδί αμέσως.

 

Εδώ μέσα είμαστε πολλές που κάναμε απόξεση λόγω παλίνδρομης ή αποβολής (που σημαίνει ότι μας στοίχισε και ψυχολογικά). Μην ανησυχείς, δεν θα καταλάβεις τίποτα, φτάνει να έχεις εμπιστοσύνη στο γιατρό.

Link to comment
Share on other sites

ναι ομως αν σκεφτεις την περιπτωση παλινδρομης ή ανεμβρυικης κυησης,σημαινει πως ο οργανισμος μου εχει ηδη προβλημα,αρα ακομα κ αν η αποξεση γινει σωστα,στο μελλον μια αλλη εγκυμοσυνη ισως εχει την ιδια καταληξη.ετσι δεν ειναι?

nKD1p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ναι ομως αν σκεφτεις την περιπτωση παλινδρομης ή ανεμβρυικης κυησης,σημαινει πως ο οργανισμος μου εχει ηδη προβλημα,αρα ακομα κ αν η αποξεση γινει σωστα,στο μελλον μια αλλη εγκυμοσυνη ισως εχει την ιδια καταληξη.ετσι δεν ειναι?

 

Την πρώτη φορά θεωρείται τυχαίο γεγονός. Κι εγώ είχα παλίνδρομη πέρσι, αλλά τώρα όλα προχωράνε μια χαρά. Το ότι έγινε μια φορά, δεν σημαίνει απαραίτητα ότι θα ξανασυμβεί το ίδιο. Επίσης άλλο παλίνδρομη κι άλλο ανεμβρυική.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει ειδικη ξεχωριστη εξεταση για την παλινδρομη και την ανεμβρυικη κυηση??σε 1 εβδομαδα θα ξαναπαω για υπερηχο να δουμε εαν το εμβρυο εμφανιστηκε.ο γιατρος μου ειπε να σταματησω τα παυσιπονα,να παρω το φιλισιν ως βιταμινη και να τρωω καλα.τα 2 πρωτα τα εφαρμοζω,το φαγητο οχι τοσο γιατι εκανα σκληρη διαιτα αρκετο καιρο και δεν μου ειναι ευκολο.οπως και να'χει ειμαι 6 εβδομαδων,η χοριακη ειναι 15736 και το εμβρυο δεν υπαρχει.εαν εμφανιστει στην 7 εβδομαδα,παλι δε θα πρεπει να ανησυχησω για καποια αλλη ανωμαλια στην κυηση?

nKD1p3.png
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει ειδικη ξεχωριστη εξεταση για την παλινδρομη και την ανεμβρυικη κυηση??σε 1 εβδομαδα θα ξαναπαω για υπερηχο να δουμε εαν το εμβρυο εμφανιστηκε.ο γιατρος μου ειπε να σταματησω τα παυσιπονα,να παρω το φιλισιν ως βιταμινη και να τρωω καλα.τα 2 πρωτα τα εφαρμοζω,το φαγητο οχι τοσο γιατι εκανα σκληρη διαιτα αρκετο καιρο και δεν μου ειναι ευκολο.οπως και να'χει ειμαι 6 εβδομαδων,η χοριακη ειναι 15736 και το εμβρυο δεν υπαρχει.εαν εμφανιστει στην 7 εβδομαδα,παλι δε θα πρεπει να ανησυχησω για καποια αλλη ανωμαλια στην κυηση?

 

Δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς εννοείς. Παλίδρομη θεωρείται όταν έχεις δει έμβρυο, συνήθως έχεις ακούσει και καρδιά και ξαφνικά σταματάει ν' αναπτύσσεται. Στην ανεμβρυική είναι αυτό που λεει η λέξη, δεν υπάρχει καν έμβρυο. Μη σκέφτεσαι από τώρα εξετασεις. Δες τι θα σου πει ο γιατρός και τα ξαναλέμε μετά.

Link to comment
Share on other sites

εννοω εαν υπαρχουν εξετασεις που προβλεπουν αυτες τις 2 περιπτωσεις.η χοριακη προφανως δεν αντικατοπτριζει την κατασταση του εμβρυου.ουτε ξερουμε απο 1-2 υπερηχους εαν σταματησει να αναπτυσσεται στο μελλον κ γινει η παλινδρομη.ευχαριστω πολυ.

nKD1p3.png
Link to comment
Share on other sites

εννοω εαν υπαρχουν εξετασεις που προβλεπουν αυτες τις 2 περιπτωσεις.η χοριακη προφανως δεν αντικατοπτριζει την κατασταση του εμβρυου.ουτε ξερουμε απο 1-2 υπερηχους εαν σταματησει να αναπτυσσεται στο μελλον κ γινει η παλινδρομη.ευχαριστω πολυ.

 

Δυστυχώς δεν υπάρχει εξέταση που μπορεί να προβλέψει τι θα γίνει σε μια επερχόμενη εγκυμοσύνη. Σε περίπτωση όμως που έχουμε παλίνδρομες, κάνουμε κάποιες εξετάσεις ώστε να δούμε τι μπορεί να έφταιξε, έτσι ώστε να μην το ξαναπάθουμε. Για τις ανεμβρυικές όμως δεν ξέρω τίποτα. Ρωτα το γιατρό σου τι πρέπει να κάνεις μετά.

Link to comment
Share on other sites

βρε καρδουλα μου τελικα νωρις τις εκανες.και η χοριακη ακομα θελει τουλαχιστον μια βδομαδα με 10 μερες για να δειξει,οποτε κανε λιγο υπομονη και ελπιζω να τα εχεις καταφερει.γιατι ομως τις επαφες τις κανετε ετσι?εγω εκανα τρια παιδια και 2 παλινδρομες και ειχα επαφες μερα παρα μερα η καθε 2 μερες η εναλλαξ ετσι ωστε να το πιασω το ωαριο οποτε εβγαινε.δεν εμπλεξα με γονιμες γιατι αγχωνομουν πολυ ακομα και με την σκεψη.ασε που πολλες κοπελες εχουν μεινει εγκυες σε ασχετες μερες.ελπιζω να τα κατεφερες αλλα ακομα και αν οχι μην απογοητευτεις,τον επομενο μηνα να εχετε συχνες επαφες.την ιδια συμβουλη δινω σε ολα τα κοριτσια εδω και να μην κανουν τεστ αλλα χοριακη για σιγουρια.φιλακια πολλα και περιμενω τα νεα σου:P

 

οι μέρες ήταν άστα να πάνε κοριτσάκι μου... λίγο η κούραση λίγο οι δουλειές, λίγο οι βόλτες μας.... το πνεύμα ενεργό αλλά το σώμα... dead.......Προς το παρόν έχω ηθικό ακμαιότατο (και έχω συνέλθει κι από το χθεσινό στραπάτσο με το τεστ και την χωριακή) γιατί είμαστε φρεσκοπαντρεμένοι και περνάμε τέλεια!!!(αν και στην άλλη μερια του μυαλού μου το σκέφτομαι αρκετές φορές την ημέρα.....) Θα μάθουμε την άλλη εβδομάδα!! Και θα προσπαθήσω να κρατηθώ όοοοοοοσο περισσότερο γίνεται αν θα έχω καθυστερηση! μη τη πατήσω!!! πάνε τσάμπα και τα λεφτά στις χωριακές! :?:?:roll:

Θα σε ενημερώσω και σε ευχαριστω πολύ για το ενδιαφέρον σου!!!! φιλάκια πολλά!!!!!

TlL6p3.png
Link to comment
Share on other sites

στην περιπτωση που εχω ανεμβρυικη κυηση τι γινεται?η διαδικασια της αποξεσης πως γινεται?ποναει?ευχαριστω.

Δεν πονάει καθόλου!!! Εγω έκανα αποξεση λόγω παλινδρομης κύησης πριν απο 1 μήνα.δεν κατάλαβα τίποτα, ξύπνησα κ πήγα Σπιτι μου.. Το απόγευμα ήμουν στη δουλεια.. Σωματικά δεν πονας καθόλου, ψυχολογικά είναι άλλο θέμα.. Πάντως το Ότι δεν βλέπει το εμβρυο, δεν είναι απαραίτητο να είναι παλινδρομη,μπορεί να έγινε αργότερα η σύλληψη. Εύχομαι να πανε Καλα τα πράγματα..

pX0wp2.png

 

97l0p3.png

Link to comment
Share on other sites

οντως η απόξεση δεν πονάει . Σου κανουν ολική νάρκωση και πας σπίτι σου. Εμενα με ΄πονούσε η κοιλια μου σαν να είχα περίοδο, δηλαδή τιποτα το τραγικό. Ο πόνος ο μεγάλος ειναι δυστηχως στην ψυχουλα της γυναικας...

Qhtop3.png
Link to comment
Share on other sites

οντως η απόξεση δεν πονάει . Σου κανουν ολική νάρκωση και πας σπίτι σου. Εμενα με ΄πονούσε η κοιλια μου σαν να είχα περίοδο, δηλαδή τιποτα το τραγικό. Ο πόνος ο μεγάλος ειναι δυστηχως στην ψυχουλα της γυναικας...

Αυτο ξαναπες το...

pX0wp2.png

 

97l0p3.png

Link to comment
Share on other sites

βρε καρδουλα μου τελικα νωρις τις εκανες.και η χοριακη ακομα θελει τουλαχιστον μια βδομαδα με 10 μερες για να δειξει,οποτε κανε λιγο υπομονη και ελπιζω να τα εχεις καταφερει.γιατι ομως τις επαφες τις κανετε ετσι?εγω εκανα τρια παιδια και 2 παλινδρομες και ειχα επαφες μερα παρα μερα η καθε 2 μερες η εναλλαξ ετσι ωστε να το πιασω το ωαριο οποτε εβγαινε.δεν εμπλεξα με γονιμες γιατι αγχωνομουν πολυ ακομα και με την σκεψη.ασε που πολλες κοπελες εχουν μεινει εγκυες σε ασχετες μερες.ελπιζω να τα κατεφερες αλλα ακομα και αν οχι μην απογοητευτεις,τον επομενο μηνα να εχετε συχνες επαφες.την ιδια συμβουλη δινω σε ολα τα κοριτσια εδω και να μην κανουν τεστ αλλα χοριακη για σιγουρια.φιλακια πολλα και περιμενω τα νεα σου:P

 

Καλημερούδια και καλή εβδομάδα!!! Τελικά όχι μόνο μου ήρθε περίοδος ... αλλά μου ήρθε και 2 ημέρες νωρίτερα..... Έρχεται καινούριος μήνας!!! Δεν απογοητεύομαι!!!! Εύχομαι αυτή η περίοδος να είναι η τελευταία για φέτος!!!! ;););):roll::roll:

TlL6p3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...