Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ ΚΥΗΣΗ


mitsi1

Recommended Posts

robenula μου, θα έρθει και η ώρα μας! Σε ποια φάση βρίσκεστε εσείς τώρα? Προσπαθείτε?
αντε να δουμε ποτε.τιποτα δεν κανω ακομη.πιστευω σε κανα μηνα θα μου ερθει η περιοδος μετα θα παω στο γιατρο και μετα θα ξαναξεκινησω και ο θεος βοηθος.φιλακια κοριτσακι μου

7Ggjp2.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

αντε να δουμε ποτε.τιποτα δεν κανω ακομη.πιστευω σε κανα μηνα θα μου ερθει η περιοδος μετα θα παω στο γιατρο και μετα θα ξαναξεκινησω και ο θεος βοηθος.φιλακια κοριτσακι μου

 

άντε robenula μου, τα καλά της mousoudi να έχεις κι εσύ! κάτσε να μπει το 2011 και πάρε φόρα κάτω από το γκυ! Άντε να είναι γουρλίδικο το 2011 για ολες μας, με γερά τελειόμηνα μωράκια και πολλές αγκαλιές και χαμόγελα!!!

pdNQp3.pngjWt5p3.png

 

  

Link to comment
Share on other sites

Έτσι μπράβο! Πολλά γεννητούρια προβλέπονται το 2011 για την παρέα μας κορίτσια!Άντε να αρχίσουμε σιγά σιγά να μιλάμε για τις εγκυμοσύνες μας και τα παιδάκια μας, τι λέτε;

Εγώ πάντως τώρα που σας βρήκα δε φεύγω από την παρέα με τίποτα!

3642568b00.png

 

599c236a6c.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και παλι αντε να ξεκινησουμε και ο θεος βοηθος.θα αναμεμουμε να δουμε ποια θα κανει το ποδαρικο:cool::cool::cool:

να δειτε κατι μου λεει οτι ολα καλα θα πανε εχω ηρεμησει κιολας..................λιγο

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και παλι αντε να ξεκινησουμε και ο θεος βοηθος.θα αναμεμουμε να δουμε ποια θα κανει το ποδαρικο:cool::cool::cool:

να δειτε κατι μου λεει οτι ολα καλα θα πανε εχω ηρεμησει κιολας..................λιγο

 

Πώς το κατάφερες αυτό Ξένια μου? Θέλω κι εγώ το σαμπουάν που έχει αυτή!!! :D :D :D

pdNQp3.pngjWt5p3.png

 

  

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εχω ηρεμησει με την κουβεντουλα εδω μεσα.καλο κανει αρα δεν ειναι σαμπουαν ειναι...οθονη?:shock:και τα ματια μου γινονται ετσι-ωραια φατσουλα.

παντως τις τελευταιες μερες νιωθω και ανηπομονη.πιστευω και ελπιζω οτι μεχρι τα χριστουγεννα θα εχω ευχαριστα νεα.θα δειξει ΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ

Link to comment
Share on other sites

καινουργια στη παρεα και με παλλινδρομη τον ιουλη:(προσπαθω να ειμαι αισιοδοξη!!!:rolleyes:

 

Μπράβο loveboom! Άντε κορίτσια, να ξαναγεμίσουν σύντομα οι κοιλίτσες μας! Εγώ τρώω τα νύχια μου από την αγωνία μέχρι να περάσουν οι μέρες (και πάω και για μανικιούρ σε λίγο, τι νύχια θα βρει η έρμη η αισθητικός δεν ξέρω... :))

Δεν ξέρω εάν έφταιγε η πανσέληνος αλλά οι τελευταίες 12 μέρες ήταν πολύ δύσκολες με πολλά νεύρα και κλάμματα. Δυο μέρς τώρα είναι κάπως καλύτερα τα πράγματα. Κανονίσαμε κι εκδρομούλα με τον άντρα μου και ελπίζω να ξεχαστώ λιγάκι...

Και μετά... Μόνο λίγο καιρό ξαποσταίνει και ξανά προς τη δόξα τραβά!!! :D :D :D

pdNQp3.pngjWt5p3.png

 

  

Link to comment
Share on other sites

καινουργια στη παρεα και με παλλινδρομη τον ιουλη:(προσπαθω να ειμαι αισιοδοξη!!!:rolleyes:

 

να μην προσπαθεις να εισαι αισιοδοξη!!!!!!!welcome:confused:???τι να σου πω?

αντε να κανεις και εσυ ποδαρικο με το 2011:grin::-D:grin:

 

<< οι τελευταίες 12 μέρες ήταν πολύ δύσκολες με πολλά νεύρα και κλάμματα>>

γιατι βαλια????δεν ειπαμε ηρεμια?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καινούργιες και παλιές e-friends, έχω να σας πω ότι την πρώτη φορά που έγραψα στο φόρουμ (πολύ πρόσφατα δηλαδή), ήμουν να με κλαιν οι ρέγγες! Και μαζί μ' αυτές έκλαιγα κι εγώ σχεδόν όλη μέρα. Για μένα ήταν λύτρωση που μίλησα, έβγαλα τα άγχη από μέσα μου, είπα τους φόβους μου και τα παράπονά μου και είδα ότι λίγο πολύ όλες αντιμετωπίζουμε τους ίδιους δαίμονες.

Εμένα με βοήθησατε πάρα πολύ να ανακτήσω την αισιοδοξία μου (εντάξει κι ο άντρας μου και ο γιατρός μου έβαλαν κι αυτοί το χεράκι τους) και μέρα με τη μέρα νιώθω πιο δυνατή και αποφασισμένη να μην παραδώσω τα όπλα.

Αυτήν την αισιοδοξία σε σας τη χρωστάω και αναρρωτιέμαι πώς μπορώ να την περάσω σε όλες; Ελπίζω και εύχομαι κάτι να πετυχαίνω καμιά φορά...

3642568b00.png

 

599c236a6c.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια.ειμαι 29 χρονων προσπαθουμε με τον αντρα μου να κανουμε μωρακι εδω και 10 περιπου...τον περασμενο μηνα ειχαμε μια αποβολη 4 μερες αφου μαθαμε οτι ειμαι εγκυος.ο γιατρος μου πιστευει οτι με τα κλομιφεν και παρακολουθηση της ωορρηξιας καθε μηνα μεχρι τα Χριστουγεννα θα εχουμε το επιθυμιτο αποτελεσμα...παντως και αυτο το μηνα δεν εγινε τιποτα γιατι αδιαθετησα χθες!προσπαθω να ειμαι αισιοδοξη και να χαλαρωσω αλλα αυτο μια κουβεντα ειναι...

The best is yet to come!!!

Link to comment
Share on other sites

βαλτε με και εμενα στο club (μη χασω θεση!!!) παλλινδρομησα (σταματησε η αναπτυξη του εμβρυου στην 6η εβδομαδα) και τωρα ειμαστε στην τελικη ευθεια για τα διαδικαστικα..

 

περαστικα μας και εις αλλα με υγεια..

 

ευχομαι τα καλυτερα σε οσες θα ξαναπροσπαθησετε να μεινετε εγκυος ξανα..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια.ειμαι 29 χρονων προσπαθουμε με τον αντρα μου να κανουμε μωρακι εδω και 10 περιπου...τον περασμενο μηνα ειχαμε μια αποβολη 4 μερες αφου μαθαμε οτι ειμαι εγκυος.ο γιατρος μου πιστευει οτι με τα κλομιφεν και παρακολουθηση της ωορρηξιας καθε μηνα μεχρι τα Χριστουγεννα θα εχουμε το επιθυμιτο αποτελεσμα...παντως και αυτο το μηνα δεν εγινε τιποτα γιατι αδιαθετησα χθες!προσπαθω να ειμαι αισιοδοξη και να χαλαρωσω αλλα αυτο μια κουβεντα ειναι...

 

Βρε γλυκιά μου, γιατί βάζεις χρονοδιαγράμματα; Μέχρι τα Χριστούγεννα, λίγο μετά τα Χριστούγεννα, τι σημασία έχει; Καταλαβαίνω απόλυτα τη λαχτάρα σου για ένα μωράκι, όλες το ίδιο νιώθουμε, αλλά με το να αγχώνεσαι σαμποτάρεις την ίδια σου την προσπάθεια. Μπορώ να σου απαριθμήσω αμέτρητες περιπτώσεις γυναικών που προσπαθούσαν χρόνια και μόλις για κάποιο λόγο χαλάρωσαν ήρθε και το ζουζουνάκι. Αφού ο γιατρός σου είναι αισιόδοξος και αν δεν υπάρχει κανένας άλλος ανασταλτικός παράγοντας, να είσαι σίγουρη ότι όλα θα γίνουν όπως πρέπει!

3642568b00.png

 

599c236a6c.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

βαλτε με και εμενα στο club (μη χασω θεση!!!) παλλινδρομησα (σταματησε η αναπτυξη του εμβρυου στην 6η εβδομαδα) και τωρα ειμαστε στην τελικη ευθεια για τα διαδικαστικα..

 

περαστικα μας και εις αλλα με υγεια..

 

ευχομαι τα καλυτερα σε οσες θα ξαναπροσπαθησετε να μεινετε εγκυος ξανα..

 

Λυπάμαι prosperous, πολύ λυπάμαι...Με το καλό να τελειώσουν και τα άχαρα διαδικαστικά, να φύγουν και να μην ξανάρθουν...

Ευχαριστούμε για τις ευχές σου και σου ευχόμαστε ολόψυχα το ίδιο. Καλή δύναμη (αν και από ότι καταλαβαίνω δε σου λείπει και χαίρομαι γι' αυτό!)

3642568b00.png

 

599c236a6c.png

Link to comment
Share on other sites

καναμε ολες τις εξετασεις και εγω και οντρας μου και τελικα ολα ειναι καλα.ο γιατρος λεει οτι αφου καταφεραμε κατι τον προηγουμενο μηνα (αν και δεν ειχε καλη καταληξη) μπορει να γινει συληψη και να χαλαρωσω.απλα δεν μπορω να το βγαλω απο το μυαλο μου μου!και πως να το βγαλω οταν ολες οι φιλες και οι γνωστες εχουν μωρακια η ειναι εγκυες... ευτυχως αωακαλυψα εσας κοριτσια και ξερω οτι δεν ειμαι μονη αν και καλο θα ηταν να μην ηταν καμια μας σε αυτη την κατασταση.ας ελπιζουμε τουλαχιστων οτι θα περιμενουμε συντομα και εμεις ενα μωρακι μεχρι να δουμε τη γλυκια μουριτσα του...

The best is yet to come!!!

Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι prosperous, πολύ λυπάμαι...Με το καλό να τελειώσουν και τα άχαρα διαδικαστικά, να φύγουν και να μην ξανάρθουν...

Ευχαριστούμε για τις ευχές σου και σου ευχόμαστε ολόψυχα το ίδιο. Καλή δύναμη (αν και από ότι καταλαβαίνω δε σου λείπει και χαίρομαι γι' αυτό!)

 

να σαι καλα..

 

εγω ευχαριστω και το Θεο γιατι παρολο που κατα ταλαιπωρηθηκα επι δυο χρονια καταφερα να αποκτησω ενα παιδακι που κανει πλεον τα πραγματα πιο ευκολα.. τα αδυνατα, δυνατα..

 

νομιζω ομως οτι μπορω να καταλαβω τον πονο και την αγωνια τοσο των ηδη μητερων οσο περισσοτερο αυτων που δεν εχουν καταφερει να γινουν γονεις ακομη..

 

η σκεψη μου και ο σεβασμος μου θα ειναι μαζι σας κοριτσια παντα, οπως ηταν πριν ετσι και τωρα..και για ολες μας θα ρθει και παλι η μερα καλη..

Link to comment
Share on other sites

Εμείς είμαστε στην ακόμα πιο άχαρη φάση της αναμονής. Κι η αναμονή μας σκοτώνει. Μας έδωσαν 5 μέρες προθεσμία μήπως κάτι αλλάξει, αλλιώς πάω για απόξεση. Πάντως μας είπαν να μην είμαστε πολύ αισιόδοξοι.

Link to comment
Share on other sites

Εμείς είμαστε στην ακόμα πιο άχαρη φάση της αναμονής. Κι η αναμονή μας σκοτώνει. Μας έδωσαν 5 μέρες προθεσμία μήπως κάτι αλλάξει, αλλιώς πάω για απόξεση. Πάντως μας είπαν να μην είμαστε πολύ αισιόδοξοι.

ειλικρινα στεναχωρηθηκα πολυ με αυτο που διαβασα απο σενα.. μπου επιτρεπεις να ρωτησω για ποιο λογο; ειμαι και εγω στην αρχη και φοβαμαι καθως δεν μου πηγαν ολα ροδινα στην ζωη μου... ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Από την 6η βδομάδα που κάναμε τον πρώτο υπέρηχο, η γιατρός δεν το έβλεπε καθαρά, εκτός από το σάκο δεν ήταν ευδιάκριτα τα εμβρυικά στοιχεία και είπε ότι περίμενε μεγαλύτερη ανάπτυξη. Οι επόμενες χοριακές ήταν κάπως χαμηλές σε σχέση με τις 2 πρώτες. Στην 7η βδομάδα είδαμε να έχει μεγαλώσει ο σάκος, και μέσα κάτι να πάλλεται και είπαμε μήπως έγινε απλά λίγο καθυστερημένα η σύλληψη κι αναθαρρήσαμε. Χθες όμως έχοντας κλείσει 8 εβδομάδες, δεν βλέπαμε να χτυπάει καρδιά και το έμβρυο είναι πολύ μικρό. Θα ξανακάνω υπέρηχο την Τετάρτη, αλλά δεν ελπίζουμε, παρά μόνο σ' ένα θαύμα.

Link to comment
Share on other sites

Από την 6η βδομάδα που κάναμε τον πρώτο υπέρηχο, η γιατρός δεν το έβλεπε καθαρά, εκτός από το σάκο δεν ήταν ευδιάκριτα τα εμβρυικά στοιχεία και είπε ότι περίμενε μεγαλύτερη ανάπτυξη. Οι επόμενες χοριακές ήταν κάπως χαμηλές σε σχέση με τις 2 πρώτες. Στην 7η βδομάδα είδαμε να έχει μεγαλώσει ο σάκος, και μέσα κάτι να πάλλεται και είπαμε μήπως έγινε απλά λίγο καθυστερημένα η σύλληψη κι αναθαρρήσαμε. Χθες όμως έχοντας κλείσει 8 εβδομάδες, δεν βλέπαμε να χτυπάει καρδιά και το έμβρυο είναι πολύ μικρό. Θα ξανακάνω υπέρηχο την Τετάρτη, αλλά δεν ελπίζουμε, παρά μόνο σ' ένα θαύμα.

σου ευχομαι τα καλυτερα μεσα απ την καρδια μου... αλλα να ξερεις πως και η δικια μου εγκυμοσυνη ξεκινησε πολυ επεισοδιακα και με πολυ λιγες ελπιδες προοδου... τωρα φυσικα θελω να πιστευω πως θα τα καταφερω αλλα οι πληγες ειναι τοσο νωπες που μου ειναι αδυνατον να μπορεσω να ξενοιασω...

ο,τι και να γινει να γινει για το καλο σου... σε νιωθω απολυτα.. μακαρι να βγει ο γιατρος λαθος!

Link to comment
Share on other sites

Την ξέρω την ιστορία σου καλή μου, την είχα διαβάσει πριν λίγο καιρό. Μπράβο σου που δεν έχασες την πίστη σου και συνεχίζεις. Σου εύχομαι επίσης να σου πάνε όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Εμείς είμαστε στην ακόμα πιο άχαρη φάση της αναμονής. Κι η αναμονή μας σκοτώνει. Μας έδωσαν 5 μέρες προθεσμία μήπως κάτι αλλάξει, αλλιώς πάω για απόξεση. Πάντως μας είπαν να μην είμαστε πολύ αισιόδοξοι.

 

Κουράγιο newbie G! Αφού δε σας απέκλεισαν το ενδεχόμενο να αλλάξει κάτι, υπάρχει ελπίδα! Κι ας είναι μικρή, πάντως υπάρχει!

Κι εμείς εδώ είμαστε για σένα, όποτε θελήσεις.

3642568b00.png

 

599c236a6c.png

Link to comment
Share on other sites

newbie να σου ευηθω να γινει το θαυμα που περιμενεις τοσο πολυ.

ιανουαριε κι εσενα σου ευχομαι να σου πανε ολα καλα

εχω διαβασει τισ ιστοριες σας και το μονο που μπορω να πω ειναι οτι εχουμε απιστευτη δυναμη μεσα μας .....ας την αξιολογησουμε

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...