Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ ΚΥΗΣΗ


mitsi1

Recommended Posts

Και γιατί να μη στολίσουμε όλες; Φανταστείτε τι θα πάθουν οι άντρες μας να δουν το σπίτι χριστουγεννιάτικο τέλη Οκτωβρίου! Εγώ φαντάζομαι την απορημένη έκφραση του δικού μου και γελάω μόνη μου!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

Μόνο κάλτσα στο τζάκι δε θα βάλω... Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη είχα ΠΗΤ 29/12/2010 και λέγαμε ότι ο Αη Βασίλης θα μας βάλει το μωρό σα δώρο μέσα στην κάλτσα στο τζάκι... Προχθές διάβαζα κάτι συνταγές για Χριστουγεννιάτικα φαγητά και πάλι έβαλα τα κλάμματα... Οπότε ελπίζω φέτος ο Αη Βασίλης να μου φέρει δώρο τα νέα για ένα αλλο γερό και τελειόμηνο μωράκι. Απλά όχι στην κάλτσα... :?:? :-?

pdNQp3.pngjWt5p3.png

 

  

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μόνο κάλτσα στο τζάκι δε θα βάλω... Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη είχα ΠΗΤ 29/12/2010 και λέγαμε ότι ο Αη Βασίλης θα μας βάλει το μωρό σα δώρο μέσα στην κάλτσα στο τζάκι... Προχθές διάβαζα κάτι συνταγές για Χριστουγεννιάτικα φαγητά και πάλι έβαλα τα κλάμματα... Οπότε ελπίζω φέτος ο Αη Βασίλης να μου φέρει δώρο τα νέα για ένα αλλο γερό και τελειόμηνο μωράκι. Απλά όχι στην κάλτσα... :?:? :-?

 

Και ποιος τη χρειάζεται την κάλτα; Άφησέ την στην αποθήκη και ούτε να την ξανασκεφτείς!!!Και είπαμε, όχι πια κλάμματα, θα χαλάσουμε και τα μάτια μας!!! Εμένα είναι που είναι μικρούτσικα και σχιστά, τις πρώτες μέρες από το πολύ κλάμμα σχεδόν δεν φαινόντουσαν!

Και το μωρό αυτή τη φορά θα το φέρει η μαία και θα το κρατάς στην αγκαλιά σου, πολύ πριν τα επόμενα Χριστούγεννα!! Και στην κάλτσα θα βάλεις τα δωράκια του!!!

3642568b00.png

 

599c236a6c.png

Link to comment
Share on other sites

Μόνο κάλτσα στο τζάκι δε θα βάλω... Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη είχα ΠΗΤ 29/12/2010 και λέγαμε ότι ο Αη Βασίλης θα μας βάλει το μωρό σα δώρο μέσα στην κάλτσα στο τζάκι... Προχθές διάβαζα κάτι συνταγές για Χριστουγεννιάτικα φαγητά και πάλι έβαλα τα κλάμματα... Οπότε ελπίζω φέτος ο Αη Βασίλης να μου φέρει δώρο τα νέα για ένα αλλο γερό και τελειόμηνο μωράκι. Απλά όχι στην κάλτσα... :?:? :-?

 

Valiak υπομονη θα τα καταφερουμε και εμεις να παρουμε το δωρακι μας.

Και εγω αν ολα πηγαιναν καλα ΠΗΤ ειχα 16/12/2010.

Δυστηχως αυτα τα χριστουγεννα θα ειναι καπως,αλλα τι να κανουμε πρεπει να συνεχισουμε.

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι θα είναι κάπως περίεργα τα φετινά Χριστούγεννα... Ελπίζω να έχουμε καινούριο σποράκι για να απαλύνει κάπως τον πόνο του πρώτου μωρού...

Και αυτό με την κάλτσα είναι πολύ ωραία σκέψη, δε θα βάλω φέτος και θα την ξεχειλίσω με δώρα για τα μωρά μου του χρόνου!!! ;)

pdNQp3.pngjWt5p3.png

 

  

Link to comment
Share on other sites

προβατάκι ακριβώς σαν εσένα σκέφτομαι..Εμείς με την πρώτη το πιάσαμε..Και σκεφτόμουν μα είμαι τόσο τυχερή? ...Δεν το βούλωνα καλύτερα..

Νοιώθω πολύ άσχημα..Τώρα άρχισα να έχω κανονικά αίμα..Και έχω κομμάτια ..Και με πιάνουν πιό πολύ τα κλάματα όταν τα βλέπω..Σκέφτομαι ότι μέσα σε αυτό το αίμα είναι και το σποράκι μου ..Για αυτές τις 3 εβδομάδες που ήξερα ότι είμαι έγκυος , ήμουν τόσο ευτυχισμένη..Είχε άλλο νόημα η ζωή μου..Δεν ήξερα κιόλας ότι είναι τόσο συχνό και έκανα όνειρα η χαζή..Και τώρα προσγειώθηκα απότομα..Ξέρω ότι ήμουν πολύ στην αρχή ακόμα αλλα πονάει τόσο πολύ..Νοιώθω σαν να έχασα κάποιον ..

 

Καλημέρα, σε καταλαβαίνω απόλυτα! είχα παλλίνδρομη κύηση στην 6 εβδομάδα και έκανα απόξεση πριν 2 βδομάδες.. είναι δύσκολα αυτές τις μέρες..για να καταλάβεις πόσο ήθελα ένα μωρό είχα κάνει και τάμα στην Τήνο! Μόλις έμαθα λοιπόν ότι είμαι έγκυος μετά από 2 μέρες πήγα και προσκήνησα! Ηταν δώρο Θεού για μένα... Το είπα σε όλο τον κόσμο και τώρα νιώθω ηλίθια!! Πάνω στη βδομάδα μαθαίνω ότι δεν εξελίσεται η εγκυμοσύνη η χοριακή μου ήταν σταθερή στις 600 μονάδες για μια βδομάδα. Νιώθω ότι έχω χάσει την πίστη μου! Αλλά μέσα από εδώ παίρνω πολύ κουράγιο γιατί βλέπω ότι δεν συνέβει μόνο σε μένα, είναι συχνό φαινόμενο. Κάνε κουράγιο και ευχομαι τα καλύτερα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κάτι μου λέει τελικά ότι κι εγώ θα μείνω με τις απορίες μου αγκαλιά!Ας μην προτρέχω βέβαια, περιμένω ακόμη ένα σετ αποτελεσμάτων. Προς το παρόν ξέρω ότι το πλασματάκι μου δεν είχε κάποια χρωμοσωμική ή συγγενή ανωμαλία. Τότε γιατί με άφησε μοναχούλα μου;

Τέλος πάντων, ας δούμε τι θα πει και ο γιατρός. Θα τον δω αργότερα, αλλά ανυπομονώ...

 

Καλημέρα, εσύ τι εξετάσεις έχεις κάνει?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, εσύ τι εξετάσεις έχεις κάνει?

 

Γεια σου angelic21 και μη μου στενοχωριέσαι! Δυστυχώς, όπως βλέπεις το φαινόμενο είναι πολύ συχνό...

Εμένα όταν έκανα την επέμβαση μου πήραν δείγμα από τον πλακούντα και το έμβρυο και τα έστειλαν από την κλινική για αναλύσεις. Προς το παρόν βγήκαν μόνο ο καρυότυπος του εμβρύου και ο μοριακός έλεγχος, που δεν έδειξαν χρωμοσωματικές ανωμαλίες ή γονιδιακές μεταλλάξεις, και τώρα περιμένω τα αποτελέσματα του ιστολογικού και κυτταρολογικού ελέγχου. Αν χρειαστεί να κάνω περαιτέρω εξετάσεις, δεν το ξέρω ακόμα.

3642568b00.png

 

599c236a6c.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολες σας..σας παρακολουθω ανελλιπως...εχω γραψει ηδη στο φορουμ πριν κανα μηνα οταν εχασα το μωρακι μου..

τα αποτελεσματα εδειξαν χρωμοσωμικες ανωμαλιες και συν των αλλων στις προληπτικες εξετασεις που εκανα...εκ των υστερων!! βρεθηκα και θρομβοφιλικη...ολα τα κακα της μοιρας μου δηλαδη..

και δε φτανει αυτο!! 39η ημερα σημερα κι ακομα περιοδος!!

εκανα κυστες στη μια ωοθηκη απο τη στενοχωρια και το στρες μου ειπε ο γιατρος..και βιαζομαι τοσο να ερθει η περιοδος να ξεκινησω παλι προσπαθειες...ειχε καμια αλλη απο εσας παρομοια εμπειρια με καθυστερηση??

κουραστηκα τοσο πολυ με ολη αυτη την ιστορια..γιατροι εξετασεις τρεχαματα..:cry::cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολες σας..σας παρακολουθω ανελλιπως...εχω γραψει ηδη στο φορουμ πριν κανα μηνα οταν εχασα το μωρακι μου..

τα αποτελεσματα εδειξαν χρωμοσωμικες ανωμαλιες και συν των αλλων στις προληπτικες εξετασεις που εκανα...εκ των υστερων!! βρεθηκα και θρομβοφιλικη...ολα τα κακα της μοιρας μου δηλαδη..

και δε φτανει αυτο!! 39η ημερα σημερα κι ακομα περιοδος!!

εκανα κυστες στη μια ωοθηκη απο τη στενοχωρια και το στρες μου ειπε ο γιατρος..και βιαζομαι τοσο να ερθει η περιοδος να ξεκινησω παλι προσπαθειες...ειχε καμια αλλη απο εσας παρομοια εμπειρια με καθυστερηση??

κουραστηκα τοσο πολυ με ολη αυτη την ιστορια..γιατροι εξετασεις τρεχαματα..:cry::cry::cry:

Λυπάμαι για την περιπετειά σου και μπορώ να σε καταλάβω μια και ανήκω στο club των καθ'εξιν αποβολών. Να παρεις τον γιατρό σου τηλ να πας να σε δει εμενα στην 3η αποβολή καθυστερούσε η περίοδος πολύ, ειχε κλείσει ο τραχηλος και γι αυτο δεν ερχότανε, επικυνδυνο για την μήτρα μια και δεν καθαρίζει. Δεν θελω να σε τρομάξω αλλά ένας υπέρηχος θα βοηθούσε να δεις τι γινεται. Φυσικά μπορεί να καθυστερει και ολα να ειναι καλα αλλά μην περιμένεις πολυ αν δεν εχεις ηδη κανει υπέρηχο.

Ευχομαι τα καλύτερα και σύντομα μαμα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βρε κορίτσια ξέρετε τι σκέφτομαι??? Τι σκατά τρώμε και αναπνέουμε που έχουμε τόσες παλλινδρομίσεις και αποβολές?? Επιτέλους!!! Πριν 50 χρόνια που η επιστήμη δεν ήταν και σ' αυτά τα επίπεδα κάνανε 5 και 10 παιδιά και εμείς δεν μπορούμε ούτε ένα!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολες σας..σας παρακολουθω ανελλιπως...εχω γραψει ηδη στο φορουμ πριν κανα μηνα οταν εχασα το μωρακι μου..

τα αποτελεσματα εδειξαν χρωμοσωμικες ανωμαλιες και συν των αλλων στις προληπτικες εξετασεις που εκανα...εκ των υστερων!! βρεθηκα και θρομβοφιλικη...ολα τα κακα της μοιρας μου δηλαδη..

και δε φτανει αυτο!! 39η ημερα σημερα κι ακομα περιοδος!!

εκανα κυστες στη μια ωοθηκη απο τη στενοχωρια και το στρες μου ειπε ο γιατρος..και βιαζομαι τοσο να ερθει η περιοδος να ξεκινησω παλι προσπαθειες...ειχε καμια αλλη απο εσας παρομοια εμπειρια με καθυστερηση??

κουραστηκα τοσο πολυ με ολη αυτη την ιστορια..γιατροι εξετασεις τρεχαματα..:cry::cry::cry:

 

ionelia, σε θυμάμαι που είχες γράψει κι εσύ όταν έχασες το μωρό σου... Για τη χρωμοσωμιακή ανωμαλία δεν μπορεί κανείς να κάνει τίποτε, και καλύτερα που το μωρό έφυγε νωρίς... Πίστεψέ με, πολύ καλύτερα...

Θρομβοφιλικοί θα βγουν οι περισσότεροι Έλληνες, το ζητούμενο είναι πόσο σοβαρή είναι η πάθηση. Σε είδε αιματολόγος; Μπορώ να σου προτείνω γιατρό πολύ καλή - αν είσαι από Αθήνα.

Εγώ ήμουν τυχερή και η περίοδος ήρθε στις 29 ημέρες και μετά σταθεροποιήθηκε. Μήπως η κύστη επηρεάζει την περίοδο? Το συζήτησες με το γιατρό σου? Έχεις δει εάν έχει μηδενίσει η χοριακή σου?

pdNQp3.pngjWt5p3.png

 

  

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου angelic21 και μη μου στενοχωριέσαι! Δυστυχώς, όπως βλέπεις το φαινόμενο είναι πολύ συχνό...

Εμένα όταν έκανα την επέμβαση μου πήραν δείγμα από τον πλακούντα και το έμβρυο και τα έστειλαν από την κλινική για αναλύσεις. Προς το παρόν βγήκαν μόνο ο καρυότυπος του εμβρύου και ο μοριακός έλεγχος, που δεν έδειξαν χρωμοσωματικές ανωμαλίες ή γονιδιακές μεταλλάξεις, και τώρα περιμένω τα αποτελέσματα του ιστολογικού και κυτταρολογικού ελέγχου. Αν χρειαστεί να κάνω περαιτέρω εξετάσεις, δεν το ξέρω ακόμα.

 

εμένα ο γιατρός μόνο ιστολογική μου έκανε που ήταν φυσιολογική και απλά μου είπε να κάνω καρυότυπο, θρομβοφυλία, έλεγχο στο θυροειδή μου και κάτι που έχει σχέση με γλυκόζη..

Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι για την περιπετειά σου και μπορώ να σε καταλάβω μια και ανήκω στο club των καθ'εξιν αποβολών. Να παρεις τον γιατρό σου τηλ να πας να σε δει εμενα στην 3η αποβολή καθυστερούσε η περίοδος πολύ, ειχε κλείσει ο τραχηλος και γι αυτο δεν ερχότανε, επικυνδυνο για την μήτρα μια και δεν καθαρίζει. Δεν θελω να σε τρομάξω αλλά ένας υπέρηχος θα βοηθούσε να δεις τι γινεται. Φυσικά μπορεί να καθυστερει και ολα να ειναι καλα αλλά μην περιμένεις πολυ αν δεν εχεις ηδη κανει υπέρηχο.

Ευχομαι τα καλύτερα και σύντομα μαμα.

γλυκια μου πηγα..αυτος ειδε τις κυστες και μου συνεστησε ciclacur..και αφου τελειωσει λεει η περιοδος να παω να με ξαναδει και κατα πασα πιθανοτητα

θα εχουν φυγει μονες τους..:? αν οχι....!!! δεν ξερω...θεος φυλαξοι...

δεν θελω παλι χειρουργεια!!

οσο για το μαμα...μακαρι να ειναι συντομα..να τελειωσουν ολες αυτες οι περιπετειες να βαλω μπροστα...

εσυ τα καταφερες τελικα?? εκανες παιδακι??

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια ξέρετε τι σκέφτομαι??? Τι σκατά τρώμε και αναπνέουμε που έχουμε τόσες παλλινδρομίσεις και αποβολές?? Επιτέλους!!! Πριν 50 χρόνια που η επιστήμη δεν ήταν και σ' αυτά τα επίπεδα κάνανε 5 και 10 παιδιά και εμείς δεν μπορούμε ούτε ένα!!

και χωρις εξετασεις και γεννουσαν και στα χωραφια ακομα ενω δουλευαν...

κι εμας μας εχουν φαει οι γιατροι και το αγχος

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ionelia, σε θυμάμαι που είχες γράψει κι εσύ όταν έχασες το μωρό σου... Για τη χρωμοσωμιακή ανωμαλία δεν μπορεί κανείς να κάνει τίποτε, και καλύτερα που το μωρό έφυγε νωρίς... Πίστεψέ με, πολύ καλύτερα...

Θρομβοφιλικοί θα βγουν οι περισσότεροι Έλληνες, το ζητούμενο είναι πόσο σοβαρή είναι η πάθηση. Σε είδε αιματολόγος; Μπορώ να σου προτείνω γιατρό πολύ καλή - αν είσαι από Αθήνα.

Εγώ ήμουν τυχερή και η περίοδος ήρθε στις 29 ημέρες και μετά σταθεροποιήθηκε. Μήπως η κύστη επηρεάζει την περίοδο? Το συζήτησες με το γιατρό σου? Έχεις δει εάν έχει μηδενίσει η χοριακή σου?

ναι Valia μου..αυτο ακριβως μου ειπε..οτι εμποδιζουν την περιοδο..

απο Παρασκευη αρχιζω ciclacur και βλεπουμε...μου συστησε την Φοιφα...θα παρω να κλεισω ραντεβου

Link to comment
Share on other sites

ναι Valia μου..αυτο ακριβως μου ειπε..οτι εμποδιζουν την περιοδο..

απο Παρασκευη αρχιζω ciclacur και βλεπουμε...μου συστησε την Φοιφα...θα παρω να κλεισω ραντεβου

 

Έχω ακούσα καλά λόγια για τη Φοίφα, εμένα με παρακολουθεί η Μελισσάρη. Μη βάζεις με το νου σου τα χειρότερα, χειρουργία κλπ, άσε να δράσουν πρώτα τα φάρμακα...

Η συγχωρεμένη η γιαγιά μου γέννησε τον πατέρα μου στο χωράφι την ώρα που θέριζε και έκοψε τον ομφάλιο λώρο με μια πέτρα...

pdNQp3.pngjWt5p3.png

 

  

Link to comment
Share on other sites

Έχω ακούσα καλά λόγια για τη Φοίφα, εμένα με παρακολουθεί η Μελισσάρη. Μη βάζεις με το νου σου τα χειρότερα, χειρουργία κλπ, άσε να δράσουν πρώτα τα φάρμακα...

Η συγχωρεμένη η γιαγιά μου γέννησε τον πατέρα μου στο χωράφι την ώρα που θέριζε και έκοψε τον ομφάλιο λώρο με μια πέτρα...

και τη Mελισσαρη την εχω ακουστά..

κι εσυ με θρομβοφιλια να υποθεσω ε?

φαντασου ποσο σκληρες και δυνατες γυναικες ηταν και ποσο ενταγμενες στη φυση..η εγκυμοσυνη ηταν μια απολυτα φυσιολογικη λειτουργια που δεν διεκοπτε καμια δραστηριοτητά τους και ποσο ευκολα γεννουσαν...θα μου πεις αλλοι καιροι αλλη διατροφη αλλο περιβαλλον και κυριως μικροτερες ηλικιες!!

αλλα κι αυτες ειχαν πολλα νεκρα παιδια και αποβολες απλα δεν ακουγονταν τοσο πολυ και εμεναν στα πλαισια της κλειστης κοινωνιας ,δεν ακουγονταν παραέξω ...κυριως ομως επειδη γεννοβολουσαν απο μικρες ειχαν το χρονικο περιθωριο να προσπαθησουν...εμας μας εχει φαει η καριερα και το αγχος

εσυ Valia ξεκινησες προσπαθειες?

Link to comment
Share on other sites

και τη Mελισσαρη την εχω ακουστά..

κι εσυ με θρομβοφιλια να υποθεσω ε?

φαντασου ποσο σκληρες και δυνατες γυναικες ηταν και ποσο ενταγμενες στη φυση..η εγκυμοσυνη ηταν μια απολυτα φυσιολογικη λειτουργια που δεν διεκοπτε καμια δραστηριοτητά τους και ποσο ευκολα γεννουσαν...θα μου πεις αλλοι καιροι αλλη διατροφη αλλο περιβαλλον και κυριως μικροτερες ηλικιες!!

αλλα κι αυτες ειχαν πολλα νεκρα παιδια και αποβολες απλα δεν ακουγονταν τοσο πολυ και εμεναν στα πλαισια της κλειστης κοινωνιας ,δεν ακουγονταν παραέξω ...κυριως ομως επειδη γεννοβολουσαν απο μικρες ειχαν το χρονικο περιθωριο να προσπαθησουν...εμας μας εχει φαει η καριερα και το αγχος

εσυ Valia ξεκινησες προσπαθειες?

 

Η Μελισσάρη είπε ότι η θρομβοφιλία μου είναι αμελητέα αλλά θα με παρακολουθεί σε όλα την εγκυμοσύνη. Επίσης μου είπε ότι σχεδόν όλοι οι Έλληνες έχουν προδιάθεση.

Δεν έχω ξεκινήσει ακόμα...

pdNQp3.pngjWt5p3.png

 

  

Link to comment
Share on other sites

ναι Valia μου..αυτο ακριβως μου ειπε..οτι εμποδιζουν την περιοδο..

απο Παρασκευη αρχιζω ciclacur και βλεπουμε...μου συστησε την Φοιφα...θα παρω να κλεισω ραντεβου

 

εμένα μου είπε να πάρω ciclacur αμέσως μετά την απόξεση (δεν το χω διαβάσει από άλλες) τώρα τα τελειώνω και λογικά θα περιμένω να αδιαθετήσω.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου καθε μερα μου ανακοινωνεται και μια καινουρια εγκυμοσυνη.αλλη του πρωτου της μωρου αλλη του δευτερου.χαιρομαι γι αυτες!ομωσ ο καλος θεουλης ποτε θα με αφησει να ζησω κι εγω μια ολοκληρη εγκυμοσυνη?το παραπονο με πιανει...

7Ggjp2.png

 

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου καθε μερα μου ανακοινωνεται και μια καινουρια εγκυμοσυνη.αλλη του πρωτου της μωρου αλλη του δευτερου.χαιρομαι γι αυτες!ομωσ ο καλος θεουλης ποτε θα με αφησει να ζησω κι εγω μια ολοκληρη εγκυμοσυνη?το παραπονο με πιανει...

 

robenula μου, θα έρθει και η ώρα μας! Σε ποια φάση βρίσκεστε εσείς τώρα? Προσπαθείτε?

pdNQp3.pngjWt5p3.png

 

  

Link to comment
Share on other sites

εμένα μου είπε να πάρω ciclacur αμέσως μετά την απόξεση (δεν το χω διαβάσει από άλλες) τώρα τα τελειώνω και λογικά θα περιμένω να αδιαθετήσω.

προφανως για να μην εχεις προβλήματα με τον κύκλο σου..γιατι αυτο κανει το ciclacur..

αντε βρε κοριτσια ..με το καλο να τελειωνουμε με ολα αυτα και να αλλαξουμε και Forum συντομα..να γραφουμε για τα μωρα μας κι οχι για τις δυσκολιες μας ;)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολες σας..σας παρακολουθω ανελλιπως...εχω γραψει ηδη στο φορουμ πριν κανα μηνα οταν εχασα το μωρακι μου..

τα αποτελεσματα εδειξαν χρωμοσωμικες ανωμαλιες και συν των αλλων στις προληπτικες εξετασεις που εκανα...εκ των υστερων!! βρεθηκα και θρομβοφιλικη...ολα τα κακα της μοιρας μου δηλαδη..

και δε φτανει αυτο!! 39η ημερα σημερα κι ακομα περιοδος!!

εκανα κυστες στη μια ωοθηκη απο τη στενοχωρια και το στρες μου ειπε ο γιατρος..και βιαζομαι τοσο να ερθει η περιοδος να ξεκινησω παλι προσπαθειες...ειχε καμια αλλη απο εσας παρομοια εμπειρια με καθυστερηση??

κουραστηκα τοσο πολυ με ολη αυτη την ιστορια..γιατροι εξετασεις τρεχαματα..:cry::cry::cry:

 

κοπελιά να σου πω κάτι.. μέσα στην ατυχία σου είσαι τυχερή νομίζω..γιατί πολλές φορές οι εξετάσεις αυτές δεν δείχνουν τίποτα. Τώρα που ξέρεις τι πρόβλημα υπάρχει μπορείς να το αντιμετωπίσεις χωρίς να το αφήνεις στην τύχη του. Ξέρεις πόσα ζευγάρια που δεν τους βρίσκουν τίποτα και έχουν αποβολές.... μην ανησυχείς. Όσο για την καθυστέρηση εγω έκανα την απόξεση 1η Οκτωβρίου και σήμερα παίρνω το τελευταίο cyclacur. Λογικά θα αδιαθετήσω τις επόμενες μέρες. Καλό κουράγιο

Link to comment
Share on other sites

κοπελιά να σου πω κάτι.. μέσα στην ατυχία σου είσαι τυχερή νομίζω..γιατί πολλές φορές οι εξετάσεις αυτές δεν δείχνουν τίποτα. Τώρα που ξέρεις τι πρόβλημα υπάρχει μπορείς να το αντιμετωπίσεις χωρίς να το αφήνεις στην τύχη του. Ξέρεις πόσα ζευγάρια που δεν τους βρίσκουν τίποτα και έχουν αποβολές.... μην ανησυχείς. Όσο για την καθυστέρηση εγω έκανα την απόξεση 1η Οκτωβρίου και σήμερα παίρνω το τελευταίο cyclacur. Λογικά θα αδιαθετήσω τις επόμενες μέρες. Καλό κουράγιο

Η αληθεια είναι πως οταν μου είπε για θρομβοφιλία ανακουφίστηκα..!!

είναι το πιο συνηθισμένο και πλέον αντιμετωπίσιμο..

απλά θυμώνω κάπως με το γιατρό μου που δε μου συνέστησε από την αρχη τα φαρμακα ώστε πλέον να βρει ο οργανισμός μου τη σειρά του..

αρκετα ταλαιπωρήθηκα..καλό κουράγιο και σένα και από οτο βλεπω μαζι θα τα λέμε για τις προσπάθειες και τις ελπίδες μας σε λιγο καιρό ..:wink:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...