Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πως προέκυψε η εγκυμοσύνη σας?


Recommended Posts

ΤΕΛΕΙΟ ΘΕΜΑ!!!!!!ΕΜΕΝΑ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΝΤΑΛΙΚΑ ΚΑΙ ΕΙΧΑΜΕ ΠΑΕΙ ΝΑ ΞΕΦΟΡΤΩΣΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΓΑΛΛΙΑ ΕΚΕΙ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ!!!!!!!ΤΟ ΘΕΛΑΜΕ ΠΟΛΥ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΑΣ !!!!!ΑΡΑΒΩΝΙΑΣΜΕΝΟΙ ΗΜΑΣΤΑΝ ΑΚΟΜΑ!!!!!ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΕΙΡΘΕ !!!!!!!ΣΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΕΚΑΝΑ ΤΕΣΤ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΠΟΛΥ ΓΕΛΙΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΖΗΤΗΣΩ ΚΑΘΟΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 534
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ego emeina egios xoris n t perimeno...eixa astathi kiklo k mesa s ena mina eixa treis fores periodo...provlimatistika k meta eixa kathisterisi alla ipethesa pos itan apo t mperdema tou kiklou m telika pira tn apofasi kai ekana ena test egimosinis...(imoun 16-17 xronon)vgike thetiko imoun poli angxomeni gia t pos tha t po stous dikous m...telika ekana k enan iperixo k ekei itan pou sigoureutika.itan entelos tixaio dn t perimena alla oute kai t programatisa....dn metaniosa stigmi!!!!!!!!exo ena panemorfo agoraki p einai 13 minon kai exo ena xrono k kati pantremeni m politiko.........

Link to comment
Share on other sites

Οκτώβριος του 1992. Είμαι στο τέταρτο έτος στο πανεπιστήμιο, αρραβωνιασμένη 2 χρόνια και έχουμε ορίσει ημερομηνία γάμου 14 Νοεμβρίου 1992. Κάνω την πρακτική μου άσκηση σ' ένα νηπιαγωγείο της Τούμπας. Προετοιμάζουμε την τάξη για την επέτειο του ΟΧΙ. Ανεβαίνω σε μια σκάλα, να κρεμάσω τα σημαιάκια και ξαφνικά νιώθω μια έντονη ζάλη και ταυτόχρονη αναγούλα. "Παρακουράστηκα", σκέφτομαι, η προετοιμασία και ταυτόχρονα η πρακτική που θα τελείωνε στις 10 περίπου Νοεμβρίου. Εγκυμοσύνη; Ούτε που μου πέρασε απ' το μυαλό.

Περίμενα περίοδο στις 14 Νοεμβρίου και μάλιστα στεναχωριόμουν, που θα είχα περίοδο στο γάμο μου. Η περίοδος δεν μου ήρθε ποτέ...Μια εβδομάδα μετά το γάμο μου έκανα τεστ και ήταν θετικό!!! Έκπληξη!!! Παρόλο που δεν ήταν προγραμματισμένο κι εγώ και άνδρας μου τρελαθήκαμε απ' τη χαρά μας. Η δε μαμά μου φιλούσε τα χέρια του άνδρα μου...

Το συγκλονιστικότερο, όμως νέο ήρθε στις 20 Δεκεμβρίου του ίδιου χρόνου, όταν κατά τη διάρκεια του υπερήχου, ακούω το γιατρό να λέει: "Δεν το πιστεύω", τον άνδρα μου να γουρλώνει τα μάτια του κι εγώ τρομοκρατημένη, να κοιτάω την οθόνη και απ' τον πανικό μου να μη βλέπω τίποτα. Συνήλθα, όταν ο ο άνδρας μου ρώτησε ΠΕΡΗΦΑΝΑ το γιατρό "είναι δίδυμα;"

Η συνέχεια δεν περιγράφεται...Ένιωθα ευλογημένη. Και θα τελειώσω με το πιο παράδοξο. Ένα χρόνο μετά την γέννα μου έκανα το πρώτο μου τεστ Παπανικολάου και κολπικό υπέρηχο και είτε το πιστεύετε, είτε όχι, έχω δίκερη μήτρα, που απ' ότι μου έχει πει η γιατρός μου θεωρείται μήτρα άγονη...!

σας ευχαριστώ, που μου δώσατε την ευκαιρία, μετά από 18 χρόνια, να ξαναθυμηθώ και να μοιραστώ μαζί σας μία από τις πιο όμορφες στιγμές της ζωής μου.

 

alekata

ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΩΡΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΥΝ.

ΜΕ ΚΑΤΑΣΥΓΚΙΝΗΣΕΣ.

ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΙΚΕΡΗ ΜΗΤΡΑ ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΩ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΑΙ ΔΥΟ ΑΠΟΒΟΛΕΣ.

ΜΟΥ ΕΔΩΣΕΣ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΕΛΠΙΔΑ ΟΤΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ.

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΟΥ.

ΕΓΩ ΘΑ ΚΑΝΩ ΥΣΤΕΡΟΣΚΟΠΗΣΗ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΥ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΠΡΙΝ 18 ΧΡΟΝΙΑ ΗΤΑΝ ΠΙΟ ΑΠΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ..

ΜΑΛΛΟΝ ΤΩΡΑ ΜΑΣ ΜΑΡΑΝΕ Η ΠΟΛΥ ΕΠΙΣΤΗΜΗ.

ΔΕΝ ΤΑ ΒΑΖΩ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ, ΜΗΝ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΩ ΑΠΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΙΝΩ ΜΑΝΟΥΛΑ ΚΑΙ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΜΑΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΩ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΑΚΟΜΑ

ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΠΟΥ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ.

668bab1939.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τα πιο όμορφα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις. Μην απογοητεύεσαι Μαρία - Ελπίδα. Ολα καλά θα πανε.

Και οι δυο εγκυμοσύνες ήρθαν ως kinder έκπληξη. Στον γιο μου ήμουν τελειόφοιτη και αρραβωνιασμένοι και στενοχωρήμενοι γιατί εκείνη την περίοδο είχε σκοτωθεί ο ξαδερφός μου. Ο κύκλος ήταν ασταθής, λόγω στενοχώριας και το ένα έφερε και εννια μήνες μετά ήρθε στη ζωή ο Γιώργος.

Στην μπέμπα, είχα παει για τεστ παπ και υπέρηχο. Μου είπε ο γυναικολόγος ότι είχα πολλά ασκαστα ωοθηλάκια λόγω στρες, και ότι σιγά σιγά μπορεί να αραιώνονταν οι περίοδοι. Δυο εβδομάδες μετά είχα καθυστέρηση. Πήρα και έκανα 4 τεστ εγκυμοσύνης για να είμαι σίγουρη πριν πάω ξανα στον γυναικολόγο.

ISGLp2.pngilpPp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ nasia84 ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΟΥ ΛΟΓΙΑ...

ΠΑΝΤΩΣ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΣΥΖΗΤΑΜΕ ΕΓΩ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ 1,5 ΜΗΝΑ ΜΕΤΑ ΤΟ ΓΑΜΟ ΜΟΥ. ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΤΟ ΕΙΧΑΜΕ ΒΑΛΕΙ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ.

ΤΟ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΕΝΑ ΩΡΑΙΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΜΕ ΜΟΛΙΣ 1 ΜΕΡΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ.

ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΑΙΣΘΗΣΗ ΑΝ ΜΕΝΕΙΣ ΕΓΚΥΟΣ. ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΚΑΤΕΛΗΞΕ ΣΕ ΤΟΚΕΤΟ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟ ΘΕΜΑ.

ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΜΕΤΑ ΞΑΝΑΕΙΧΑΜΕ ΘΕΤΙΚΟ ΤΕΣΤ ΒΕΒΑΙΑ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΦΟΡΑ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΕΚΠΛΗΞΗ.

ΜΗΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΖΩ ΔΕΝ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕ ΟΥΤΕ ΑΥΤΗ Η ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ.

ΚΟΙΤΑΜΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ..

668bab1939.png

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Παντρευτηκαμε περσι τον Ιουλη,εγω με πολλα παραπανισια κιλα,θυροσειδη χασιμοτο,και με ενδειξη πολυκυστικων ωοθηκων που η γυναικολογος μου με ειπε οτι μπορει να φαινονται πολυκυστικες απο το παχος. Μετα το γαμο, μου ηρθε να παω σε διαιτολογο, και για να αδυνατισω αλλα κυριως για να πιασω παιδακι.Εχασα 20 κιλα αλλα δεν εφτασα στα κιλα που επρεπε ειχα ακομα πολυ δρομο και επειδη η αδερφη μου -παντρεμενη ενα χρονο νωριτερα-η οποια ειναι φυσιολογικη σε κιλα και μετα το γαμο δυσκολευοταν να πιασει παιδι ελεγα οτι εγω θα πιασω ακομα πιο δυσκολα,ετσι δε το χα στο μυαλο μου οτι θα πιασω.Κι ομως 4 μηνες μετα το γαμο, μετα απο μια εκδρομη μας στη λαρισα για ενα γαμο μιας φιλης μου,πιασαμε το μπεμπεκακι μας,-σε μια νυχτα που ομολογω ηταν για να χασω θερμιδες μιας και ζυγιζομουν την αλλη μερα στη διαιτολογο,και ηθελα να φανω οτι κατι εχασα αφου στο γαμο εφαγα παραπανω.

Την εγκυμοσυνη τη καταλαβα αμεσως αφου εκανα εμετο ενα γλυκο του κουταλιου που εφαγα-ευτυχως και η μοναδικη φορα που εκανα εμετο.

στην αρχη ενιωσα τρομο αλλα μετα μια χαρα...

ειμαι στις 16 βδομαδες και ανυπομονω!!!

Link to comment
Share on other sites

τελος αυγουστου του 08 πηγαμε τις καθιερωμενες διακοπες μας.

στο χωριο μου. για καποιο λογο εγω σεξ στο κρεββατι των γονιων μου που ειναι στο δικο μου σπιτι τωρα (το εξοχικο) δεν ηθελα να κανω. παμε λοιπον μια δυημερη στο αμυνταιο για οινοτουρισμο....

πινουμε τα απιστευτα νεκταρ της μακεδονιας και στις 26 του μηνος κατακλυσμενοι απο τα ξινομαυρα κ τα syrah παμε στο ξενοδοχειο....

γυρναμε κορινθο κ φευγουμε κατευθειαν για ρωμη μαζι με μια φιλη οπου ειχαμε κλεισει τρικλινο.

περναει ο αυγουστος.

περναει ο σεπτεμβρης.

κατα τα μεσα του οκτοβρη ρωταω τον δικο μου μια κ ειμαι φοβερη εγω με τα θεματα κυκλου , περιοδου κλπ.

"ρε μωρο μου ποτε ειχα περιοδο ? θυμασαι ποτε ειχα το σεπτεμβρη?"

με κοιταει ο αντρας μου :shock:

ετσι ακριβως το αγελαδακι μου. τεσπα .

παιρνω τεστ κ παω στην αδερφη μου. το κανω , τζιφος . αρνητικο.

με ετρωγε ομως γιατι ειχε περασει πολυς καιρος ...

μετα απο δυο μερες πηρα αλλη μαρκα τεστ και δεν προλαβα νατο κλεισω κοκκινησαν ολες οι ενδειξεις.

κλαμα????????

πανικος?????????

ερχεται ο γιωργος του το λεω...

κλαμα?????????

γελια?????????δεν παιζομαστε κοινως:cool:.μιλαμε για μεγαλη βλακεια. γελαμε κ κλαιγαμε. α! Κ ΤΣΑΚΩΘΗΚΑΜΕ ! βεβαια ... για το πιο κρασι ητανε το μοιραιο... το syrah του αλφα η το 24 του πυργακη:cool:.

κ καπως ετσι μεσα σε γελια κλαμματα καρδιοχτυπια τραγουδια ηρθε ο αγκαλιτσας μας που τον συλλαβαμε στο αμυνταιο...

δεν ξερω αλλα πολυ γουσταρω που εντελως κατα τυχη ξερω την ημερομηνια συλληψης:D

uDuOp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,κορίτσια.Εγω ακόμα δεν έχω κλείσει χρόνο με τον άνδρα μου.Είμαστε μαζί απ' το Φεβρουάριο του 2009.Από την αρχή της σχέσης μας σκεφτόμασταν έντονα να αποκτήσουμε παιδί,αλλά είχαμε και ενδοιασμούς, μολονότι δε γνωριζόμασταν αρκετό καιρό.Βέβαια όχι ότι μας πήρε πολύ χρόνο να μπούμε σε αυτή τη διαδικασία (από το Μάρτιο αρχίσαμε να προσπαθούμε :wink: )..Μάταια όμως.Είχα αγχωθεί τόσο πολύ που νόμιζα ότι έχω πρόβλημα.Αρραβωνιαστήκαμε το Μάιο και ήμουν απίστευτα απογοητευμένη,οπότε είπα τέλος οι προσπάθειες.Αφού είχα πείσει τον εαυτό μου ότι αν χρειαστεί θα υιοθετήσουμε.Ο άνδρας μου ούτε να το ακούσει,ήταν πολύ αισιόδοξος ότι θα αποκτήσουμε δικό μας.Κάπου μέσα Μαϊου μάλιστα είχα πάει και στο γυναικολόγο μου, γιατί είχα κάτι πρηξίματα, δεν έχανα με τίποτα κιλά,απεναντίας έπαιρνα,αλλά πάλι τίποτα.Με είχε πειράξει αφάνταστα.Τέλος Μαϊου περίμενα περίοδο.Αφόρητοι οι πόνοι...Τελικά μου ήρθε..Πλήρης απογοήτευση :-( .Αποφάσισα λοιπόν για να ξεκολλήσει το μυαλό μου να κάνω πράγματα για μένα (δίαιτα,γυμνστήριο κτλ.).Και όχι μόνο αυτό, έκανα κανονικά δουλειές στο σπίτι,σήκωνα τα πιτσιρίκια στη δουλειά,χαμπάρι εγώ.Τελικά τον Ιούνιο ανακάλυψα ότι ήμουν έγκυος ήδη ενός μήνα.Και από εκεί ξεκίνησαν όλα...Είχα μείνει έγκυος δύο μέρες πριν μου έρθει περίοδος το Μάιο..Βέβαια το πλήρωσα ακριβά..Έμεινα δύο μήνες στο κρεββάτι με απίστευτη αιμορραγία.Ευτυχώς όμως τώρα όλα καλά και την Τρίτη 16/2/2010 θα γεννηθεί ο μπέμπης μας :-) ..Κάθε εμπόδιο σε καλό..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,κορίτσια.Εγω ακόμα δεν έχω κλείσει χρόνο με τον άνδρα μου.Είμαστε μαζί απ' το Φεβρουάριο του 2009.Από την αρχή της σχέσης μας σκεφτόμασταν έντονα να αποκτήσουμε παιδί,αλλά είχαμε και ενδοιασμούς, μολονότι δε γνωριζόμασταν αρκετό καιρό.Βέβαια όχι ότι μας πήρε πολύ χρόνο να μπούμε σε αυτή τη διαδικασία (από το Μάρτιο αρχίσαμε να προσπαθούμε :wink: )..

Κούκλα μου με το καλό το μωράκι σου.Εύχομαι όλα να πάνε καλά.Εγώ για να πω την αλήθεια στον ύπνο τον επιασα. Δούλευα σε ένα club και είχα γυρίσει πρωί στο σπίτι.Τόν ξύπνησα με τον καλύτερο τρόπο!ήταν η 4η φορά που κάναμε ελεύθερα και μετά από 9 μήνες ήρθε η νεράιδά μου.Βέβαια το είχα ξεχάσει και όταν θυμηθηκα να το ελέγξω ήμουν ήδη 1 1/2 μηνών. το club το συνέχισα μεχρι 3 μηνών το τελευταίο διάστημα ήμουν μάρκα για να κάθομαι.Ευτυχώς όλα πήγαν καλά.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια γεια σας. Και μας η εγκυμοσύνη ήταν εντελώς ξαφνική. 3 μήνες μετά το γάμο και ενώ ψιλοπροσέχαμε ανακαλύπτω πως είμαι έγκυος. Λέγαμε να κλείσουμε 1 χρόνο γάμου τουλάχιστον, αλλά μας πρόλαβε η μικρή. Εννοείται πως πετάμε κι οι δυο στα σύννεφα και έχουμε ξεκινήσει ήδη τις ετοιμασίες του παιδικού δωματίου μια και διανύω την 26η εβδομάδα κύησης.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Για εμας δεν ηταν αναπαντεχο. Αποφασισαμε απο τον Σεπτεμβριο να κανουμε προσπαθειες. Για τρεις μηνες δεν ειχαμε κανενα αποτελεσμα. Τελευταια περιοδο ειχα 19 Δεκεμβρη. Τον Ιανουαριο ειχα καθυστερηση και ημουν σχεδον σιγουρη οτι ειμαι εγγυος αφου ειχα σταθερο κυκλο. Τωρα ειμαι 10 εβδομαδων και πολυ χαρουμενη και εγω και ο αντρας μου.

Link to comment
Share on other sites

Εμείς είχαμε μετακομίσει μαζί τον Μαίο, το καλοκαίρι κάποια στιγμή μου πρώτο είπε ότι θέλει να κάνει οικογένεια αλλά δεν το έδωσα και πολύ σημασία. Το φθινόπωρο φτιάξαμε το σπίτι και προς το τέλος του Νοέμβρη άρχισε να παρουσιάζεται σιγά σιγά η ιδέα να σταματήσουμε οποιαδήποτε αντισύλληψη. Δεν είχα σκοπό να κάνω παιδί αλλά σκέφτηκα ότι σιγά τώρα αν το αφήσουμε λίγο ελεύθερα δεν πρόκειται να γίνει τίποτα. Famous last thoughs :) 15 μέρες μετά ήμουν έγκυος. Τώρα η μικρή είναι 6 μηνών και δεν το έχω μετανιώσει καθόλου αλλά πρέπει να πω ότι ο άντρας μου κινήθηκε πολύ έξυπνα γιατί άμα το είχε προσεγγίσει με οποιοδήποτε άλλο τρόπο δεν θα δεχόμουν ποτέ, μάλλον με ξέρει καλά :P

There is no patch for human stupidity.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

εμεις ειχαμε κανα χρονο περιπου αλλα οχι εντατικα τους τελευταιους 3 μηνες το ειχαμε παρει πιο ζεστα το θεμα και περσι τον μαιο συγκεκριμενα 6/5/09 μαθαινω οτι ειμαι εγκυος και εκλεγα απο την χαρα μου. τωρα ο παιδαρος μου ειναι 2 μηνων, γεννησα της 29/12/09.

eNortjK1UjIzMTYxULIGXDASqgKd06.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα καθυστέρηση καποια στιγμή πέρυσι και νομίζαμε ότι μπόρει να είμαι έγκυος ενώ δεν ήμουν.Οταν αδιαθέτησα αποφασίσαμε και οι δύο οτι θελαμε πολύ να κάνουμε ένα μωράκι και έτσι μετακομίσαμε σε μεγαλύτερο σπίτι και δύο μήνες μετά...τσούπ το εμβρυάκι μας...

Link to comment
Share on other sites

Εμείς όταν παντρευτήκαμε πρίν από εννιά χρόνια πήγαμε ταξίδι του μέλιτος στα Ζαγοροχώρια από εκεί γυρίσαμε τρείς αντί για δύο που είχαμε φύγει.Οπότε ακριβώς εννιά μήνες μετά το ταξίδι του γάμου αποκτήσαμε το πρώτο μας παιδάκι. Τώρα όσον αφορά τα δίδυμα που γεννήθηκαν 2,5 χρόνια μετά το πρώτο μας παιδί ήταν κάτι προαποφασισμένο, αλλά μας πήρε 4 μήνες μέχρι να το καταφέρουμε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κι εμείς μια απο τα ίδια theodosi...παντρεύτηκα φθινόπωρο του 08' πήγαμε ταξίδι του μέλιτος και τσουπ έχω αγκαλιά το μωράκι μου 9 μηνών...το θέλαμε πολύ και οι 2...άλλωστε ήμασταν μαζί με τον σύζυγό μου 8 χρόνια πρίν παντρευτούμε.

Link to comment
Share on other sites

Εμείς είχαμε πει να μείνουμε ένα χρόνο παντρεμένοι και μετά να αρχίσουμε τις προσπάθειες. Λίγο πριν κλείσουμε χρόνο αρχίσαμε τις προαπάθειές μας κα ι ευτυχώς έμεινα έγκυος με την πρώτη!!! Οπότε σήμερα έχουμε μια κοράκλα 11 μηνων!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εμείς το είχαμε πάρει απόφαση και είχαμε ελεύθερες επαφές για τρεις μήνες, χωρίς αποτέλεσμα. Στα μέσα του τέταρτου μήνα πως το φέρνει η κουβέντα, εγώ κάπως αγχωμένη λόγω της κατάστασης αυτός λίγο εκνευρισμένος μου λέει ότι μου έχει γίνει έμμονη ιδέα. Μαλώνουμε. Είχαμε μία επαφή πριν τον καυγά και μία μετά. Ε μία από αυτές τις δύο φορές έγινε η σύλληψη!!

Πείτε μου όμως πως προκύπτει εγκυμοσύνη απρογραμμάτιστα? 'Οταν έχει κάποιος ελεύθερες επαφές φυσικό δεν είναι να προκύψει ανά πάσα στιγμη?

Link to comment
Share on other sites

Πείτε μου όμως πως προκύπτει εγκυμοσύνη απρογραμμάτιστα? 'Οταν έχει κάποιος ελεύθερες επαφές φυσικό δεν είναι να προκύψει ανά πάσα στιγμη?

 

αυτό ακριβώς λέω και εγώ..αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι πως μερικές φορές ΄΄τυχαίνει΄΄ και όταν μαθαίνει η κοπέλα ότι είναι έγκυος πέφτει από τα σύννεφα..αν είχε ελέυθερες επαφες έστω και μία φορά μπορεί κάλλιστα να συμβεί..αν τώρα παίρνει το ζευγάρι προφυλάξεις πώς ΄μπορεί να συμβεί? έστω και με τη μέθοδο του τραβήγματος...ξερω και γω τί να πω....ενδιαφέρον θα είχε να μας πει την εμπειρία της κάποια κοπέλα που πράγματι δεν περίμενε να συμβεί γιατί δεν περνούσε από το μυαλό της..

Link to comment
Share on other sites

πόσες συγκινητικές ιστορίες, πόσες όμορφες στιγμές!!! και πόσα συγχαρητήρια σε όλες αυτές που δεν έχασαν το κουράγιο τους και τα κατάφεραν τελικά, δίνοντας ελπίδες και σ' αυτές που ακόμη προσπαθούν...

 

η δική μου ιστορία έχει το μελανό της σημείο... ενώ με τον άντρα μου είμαστε μαζί 9 χρόνια και κάτι και παντρευτήκαμε τον ιούνιο του 2009, δεν είχαμε προγραμματισμένο να κάνουμε μωρό, αλλά παρ' όλα αυτά, δεν παίρναμε προφυλάξεις, είχαμε πει όταν έρθει...

 

περνάει το καλοκαίρι με ταξίδι του μέλιτος πολύ όμορφο και διακοπές που θέλω να ξεχάσω γιατί από τις 10 μέρες κάναμε έρωτα 1 φορά κι αυτή με το ζόρι, αφού κάτι τραβούσε πίσω τον Δ. τελικά μετά από πολλές κουβέντες και καυγάδες που διήρκησαν 4 μήνες περίπου, διαπίστωσα ότι είχε κάποια ιντερνετική επαφή με την πρώην του (ευτυχώς 500 χλμ μακρια) και αυτό τον έκανε να γυρίσει πολλά χρόνια πίσω και ίσως μέσα του να μετανιώσει που την άφησε και έμεινε μαζί μου κλπ κλπ... περίοδος που δεν θέλω πλέον να θυμάμαι και ξέρω ότι αν δεν ήμασταν παντρεμένοι, δεν υπήρχε περίπτωση να μείνουμε μαζί μετά από τέτοιες συνθήκες...

 

τελικά κατά τα τέλη νοεμβρίου τα πράγματα βρήκαν την πορεία τους και κυριάρχησε η αγάπη και η λογική. βέβαια, μετά από όλα αυτά, ούτε που να σκεφτούμε για παιδάκι, αφού πρώτα έπρεπε να στρώσει η σχέση μας. κι έτσι έγινε! τα πράγματα πήραν την καλή τους πλευρά και η σχέση μας όχι μόνο ξαναβρήκε το ρυθμό της, αλλά έγινε και καλύτερη!!!

 

έτσι την πρωτο χρονιά γράφω ένα γράμμα στον άη βασίλη και του λέω ότι για το 2010 θέλω ένα μωράκι για δώρο! εν τω μεταξύ ο κύκλος μου τέλειος και ο Δ το ξέρει και υπολογίζει. την εβδομάδα λοιπόν που είναι οι γόνομες ημέρες κάνουμε έρωτα 4 φορές, από τις οποίες η μία ήταν και η τυχερή!!! αλλά το παράδοξο? το βράδυ εκείνο και την πρώτη φορά ο Δ έφυγε και τελείωσε έξω - λέγοντάς μου ότι είναι φοβισμένος και δεν είναι ακόμη έτοιμος... κλάμα και κακό... και δεύτερη φορά το ίδιο βράδυ και εκείνη τη στιγμή ήταν ακριβώς που το κατάλαβα!!! και έκανα το τεστ το βράδυ της πρώτης ημέρας καθυστέρησης!!!

 

να το λοιπόν το αγγελούδι μας! και που να δείτε τον Δ τώρα!!! τίποτα δεν αξίζει παραπάνω πλέον! άκουσε την καρδούλα και έκλαιγε σαν μωρό μπροστά στον γιατρό! και σε 2 βδομάδες ο μεγάλος υπέρηχος!!! μακάρι να μας παν όλα καλά από δω και πέρα! τα γράφω και κλαίω... αλλά πλέον από χαρά!!!

Η ζωή έχει τη γεύση που της δίνεις

 

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφο θέμα!!!

Εμείς είμαστε μαζί από τον Αύγουστο του 2004 και συζούμε από τον Απρίλιο του 2005...Η ζωή μας είναι γεμάτη αγάπη και ευτυχία...παρόλο που η δουλειά μας απαιτεί να ταξιδεύουμε πάντα...Πάντα λέγαμε ότι θα κάνουμε παιδιά, απλά δεν ξέραμε πότε. (έχει ήδη 2 παιδιά από προηγούμενο γάμο)Άλλες φορές λέγαμε ότι έφτασε ο καιρός και άλλες ότι θα περιμέναμε...5 Ιουλίου 2008 είναι τα γενέθλια του άντρα μου (αν και ακόμα δεν είμαστε παντρεμένοι) και εκείνο τα βράδυ ήταν μαγικό χωρίς προγραμματισμούς, χωρίς σκέψεις.24 Ιουλίου κάνω τεστ...θετικό...του λέω "αργότερα θα κάνουμε και ένα δεύτερο παιδάκι" και μου απαντάει "φτάνει ένα γιατί με την δουλειά μας η μετακίνηση με 2 παιδιά θα είναι δύσκολη" Εγώ θύμωσα πολύ...05 Σεπτεμβρίου πάμε για υπέρηχο...Η γυναικολόγος μας λέει.. "2 είναι" και να τώρα τα διδυμάκια μου (αγοράκια) γίνανε 1 έτους και 2 ημερών...Είναι που ήθελε μόνο ένα μωρό!!!(χαχαχα)

Link to comment
Share on other sites

Δεκεμβριος του 2008..Θεσσαλονικη και λιγων ημερων πτυχιουχος αισθητικος(επιτελους!)..Καιρος λοιπον να εγκαταλειψω την πολη οππυ φοιτησα και να γυρισω στα πατρια εδαφη στη Κρητη..Ειπα και εγω,ας κανω μια σταση στην Αθηνα να πω ενα ''γεια'' στο παππου κ στη γιαγια μου πριν παω Κρητη να ξεκινησω την πολυποθητη καριερα!(με ετοιμο ινστιτουτο..)

Ετσι κ εγινε..ελα ομως που την μοιρα σου την κανονιζουν αλλοι κ οχι εσυ!λιγες μερες μετα κ ενω βρισκομουν σε μιας φιλης το σπιτι γνωρισα τον ερωτα της ζωης μου!ετσι απλα!αποφασισα να βρω μια δουλεια στην Αθηνα ωστε να κερδισω χρονο μαζι του(δεν ηθελα να τον χασω βλεπεις,δεν πρεπει να κλωτσας την τυχη σου!οι μερες κ οι εβδομαδες περνουσαν οταν συνειδητοποιησα οτι θελαμε τα ιδια πραγματα.Να ειμαστε για πολυ καιρο μαζι!Δεν ηταν κ δυσκολο η αληθεια ειναι,μια φορα χρειαστηκε(:wink:) για να ανακοινωσω στην οικογενεια οτι παντρευομαι κ θα μεινω στην αθηνα!Μεσα σε ενα χρονο αλλαξε η ζωη μου ριζικα κ ειμαι τρισευτυχισμενη,ειδικα οταν το βραδυ καθομαστε οι τρεις μας πλεον στο κρεββατι και βλεπω την μικρη να μας χαμογελαει συνεχεια!:-D

Link to comment
Share on other sites

Εμεισ με το αντρουλη μου ειμαστε μαζι 9 χρονια...5 σεπτεμβρη του 2009 κανονισαμε το γαμο μασ κ μπηκαμε στο καινουριο μασ σπιτι 15 μαιου 2009. Κ τοτε ειπαμε να "αφεθουμε" γιατι απο οσα ακουμε δεν γινονται ευκολα τα μωρα(ειχα κ εγω καποια γυναικολογικα προβληματακια).Ετσι λοιπον κ νομιζοντασ οτι θα χρειαστει χρονοσ κ προσπαθειεσ για μια εγκυμοσυνη ξεκινησαμε προσπαθειεσ πριν παντρευτουμε... .Τελικα 15 ιουνιο$υ εκανα τεστ κ ηταν θετικο! τωρα εχουμε την πριγκιπισσα μασ να μασ δινει ζωη!

i55Ip3?r=1285530151
Link to comment
Share on other sites

Εμεις οταν πρωτογνωριστηκαμε ,νιωσαμε και οι δυο οτι ειμαστε ο ενας το αλλο μισο του αλλου,μιας και ειχαμε πριν και οι δυο { ο ενας γαμο κι ο αλλος αραβωνα}αποτυχημενες σχεσεις... ηταν το παθος μας και η αγαπη μας τοσο εντονη που απο την πρωτη μερα καναμε ελευθερα χωρις να σκεφτουμε αν θα μεινω εγκυος... με την πρωτη ομως εγω τον τσακωσα και τον εκανα μπαμπα... δεν φταιω εγω εκεινος μου ειπε οτι πλεον ειμαι δικη του ... αλλιως το εννοουσε αλλιως του βγηκε....χιχιχ ειναι ομως τοσο ευτυχισμενος και με προσεχει τοσο πολυ ....

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...