Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πως προέκυψε η εγκυμοσύνη σας?


Recommended Posts

Rosangel, σου εύχομαι με το καλό το μωράκι σου!!! Όντως πλέον ανήκουν στο παρελθόν όλα όσα περάσαμε. Όταν κοιτάζω τα αγγελούδια μου σκέφτομαι πως ειλικρινά είναι το μοναδικό πράγμα για το οποίο είμαι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ περήφανη που κατάφερα στη ζωή μου!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 534
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

νομιζω πως ειναι περιττο να γραψω σε αυτο το τοπικ γιατι οπως ξερουν και οι περισσοτερες εδω μεσα ειχα λυσσαξει.......συνεπως ηταν κατι που το περιμεναμε αλλα εγινε και αρκετα γρηγορα!!! :D:D

pEmXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ήταν άνοιξη και ήμασταν ένα χρόνο και κάτι παντρεμένοι και λέγαμε να το αφήσουμε για λίγο αργότερα, ξέρετε? τα σχετικά, (αν και 13,5 (!!) χρόνια μαζί, τώρα είχαμε το χρόνο και το χώρο να ευχαριστηθούμε τόσο ο ένας τον άλλο όσο και τους φίλους μας κλπ). Όμως μου παρουσιάστηκε ένα πρόβλημα στον κύκλο μου και υπήρχε πιθανότητα να είχα ενδομητρίωση που σήμαινε πως έιτε θα είχα μεγάλο πρόβλημα να πιάσω παιδί είτε ακόμη και να ήμουν στείρα? για να το εξακριβώσουμε έπρεπε να κάνω μια πολύ ακριβή εξέταση και μάλιστα έπρεπε να παίρναμε αποφάσεις σχετικά γρήγορα, γιατί αυτή η πάθηση αλλάζει στάδια και αν δεν το προλάβεις στην αρχή μετά το χάνεις το παιχνίδι? Μετά από πολλά κλάματα και συζητήσεις (γιατί μόνο αυτό δεν είχα φανταστεί για την ώρα που θα αποφασίζαμε να κάνουμε κι εμείς ένα παιδάκι?) αποφασίσαμε να μην πάρουμε τα πράγματα από την αρνητική τους πλευρά γιατί πάντα υπήρχε και η πιθανότητα να μην έχω τίποτε και να ήταν κάτι παροδικό! Έτσι, είπαμε πως όταν χαλαρώναμε θα δοκιμάζαμε την τύχη μας!! και φυσικά δεν είχαμε πει τίποτε και σε κανέναν, ούτε σε γονείς, ούτε σε αδέρφια, ούτε σε φίλους, όχι γιατί θέλαμε να το κρατήσουμε κρυφό αλλά γιατί φοβόμουν πως θα με τρέλεναν με τις ερωτήσεις και τις δικές τους φοβίες? Έτσι όταν πιά ήρθε το καλοκαιράκι πήγαμε διακοπές στην Πάρο και εκεί ήταν που ο άντρας μου χάζευε παιδάκια να παίζουν στην παραλία και μου πρότεινε να δοκιμάσουμε! Για πρώτη φορά στα τόσα χρόνια κάναμε ελεύθερα και περιμέναμε με αγωνία? όμως επειδή δεν είχα σταθερό κύκλο δεν ήμουν στις γόνιμες μέρες μου, όπως έμαθα αργότερα από τον γιατρό μου που τον πήρα έντρομη τηλέφωνο όταν αδιαθέτησα, να ζητήσω συμβουλές! Με καθησύχασε πως όχι μόνο δεν ήμουν στις μέρες μου, αλλά και πως από την πρώτη φορά αποτυχίας δεν μπορούμε να μιλάμε για πρόβλημα! Πράγματι, την επόμενη φορά, πίσω στην Αθήνα πιά, έμεινα έγκυος και μάλιστα είχα μια ιδανική εγκυμοσύνη, χωρίς κανένα πρόβλημα.

Τώρα έχουμε τον μπεμπούλη μας να μας ξετρελένει και να γεμίζει τη ζωή μας!! Κάνοντας σκέψεις? για το δεύτερο!

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Εμεις παντερυτηκαμε πριν απο 1.5 χρονο και περσι τον Απριλιο αποφασησαμε πως ειναι ωρα να κανουμε το παιδακι που τοσο πολύ θέλαμε. Εμεινα αμεσως εγκυος ομως την 6 εβδομαδα εκανα παλλινδρομη. Τωρα μετα απο αρκετους μηνες που εκανα να το ξεπερασω ειπα μια μερα στον αντρα μου πως ειναι ωρα να προσπαθησουμε παλι. Εμεινα παλι αμεσως εγκυος. Ο αντρας μου χαμογελουσε οταν του το ειπα και με κοροϊδευε πως πιανω με τον αερα :D κι εγω του απαντησα πως οπως βλεπει δεν εχω προβλημα να μεινω αλλα να το κρατησω. Αυριο με το καλο παμε στο γιατρο για να μας πει πως ειναι το μωρο. Με ανησυχει που μια ειμαι καλα μια οχι. Επειδη μαλλον δεν εχω αλλο παιδακι δεν ξερω πως να αφουγκραζομαι σωστα το σωμα μου και τα μυνηματα που μου στελνει. Ελπιζω αυριο να πανε ολα καλα και να ακουσουμε την καρδουλα του :D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

zouzounaki ολα θα πανε καλα και απο δω και στο εξης θα ακουτε την καρδουλιτσα σας καθε μηνα! :D
:D:D:D

περιμενουμε τα νεα σας!!

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τι να σας πω... :?

 

εκεί που "επιτέλους" ελευθερώθηκα και μεγάλωσα τα παιδιά μου, εκεί που περίμενα να γίνω γιαγιά χε χε (η μαμά μου ήταν στην ηλικία μου όταν έγινε γιαγιά), να σου μια απρόσμενη εγκυμοσύνη.

 

Μου άλλαξε τη ζωή...πάλι...αλλά είναι το καλύτερο δώρο που μου έχει δοθεί από πολλές απόψεις... :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε εμάς δεν προέκυψε αλλά το επιδιώξαμε πολύ, και πολύ μάλιστα...

 

Μετά από πολλές προσπάθειες με φάρμακα ή χωρίς και

3 αρνητικές σπερματεγχύσεις, προχωρήσαμε σε εξωσωματική...

11/12 πήρα θετική χοριακή και τώρα είμαι έγκυος 15w6d σε διδυμάκια!!!

 

Εύχομαι και προσεύχομαι να πάνε όλα καλά...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο μενα ,

Η πρωτη εγκυμοσυνη ( ναι πλεον μπορω να το λεω αυτο :) ) ηρθε πριν το γαμο μας , η αληθεια ειναι οτι το προσπαθησαμε εκεινο το μηνα για 1 και μοναδικη φορα και τελικα εμεινα εγκυος , ο πανος με επεισε να κανουμε το τεστ με 1 μονο μερα καθυστερηση , ηταν σιγουρος εκεινος δεν ξερω γιατι , και τελικα ητανε θετικο , 9 μηνες μετα ηρθε ο κωνσταντινουλης μας , ομορφος και κουκλος , κλεινουμε και τον 1ο μας χρονο αυτη τη βδομαδα . Και μολις 2 μερες πριν ανακαλυψαμε τη 2η εγκυμοσυνη μου με τον ιδιο ακριβως τροπο :) την Πεμπτη μου ειχε ο γιατρος να παω να δουμε το αδελφακι του Κωνσταντινουλη μας , αφου δεν το πιστευω καν ακομα , λεω στον Πανο .... εσενα σε γνωρισα για να κανω παιδια τελικα χαχαχαχα φιλακια σε ολες να στε καλα και μια καλη εγκυμοσυνη με μια καλη γεννα σε ολες εμας τις εγκυμονουσες :)

Link to comment
Share on other sites

εμεις προσπαθουσαμε κοντα εναν χρονο..δουλευα τοτε στο γυμναστηριο και μια μερα πηγα για προπονηση και μου λεει ο αντρας μου μην πας..δεν κανει..ειχα 2μερες καθυστερηση οταν μου το ειπε ομως ενιωσα πως το μωρο ειχε ερθει στην ζωη μας..εκανα ενα τεστ και βγηκε θετικο..εκανα και δευτερο και τριτο κρυφα απο ολους..δεν μπορουσα να το πιστεψω...πηγαμε στην γυναικολογο και μου εδειξε το ρεβυθακι μου τοτε..το βραδυ στο σπιτι ο πεθερος μου και ο αντρας μου με πουρα :shock::shock: !!!!!!!!!η μαμα μου τρελαμενη ,εγω Η ΠΙΟ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ..

my baby was my reborn...

Link to comment
Share on other sites

Και εμείς τον κυνηγήσαμε πολυυυυυυυ τον πελαργό .... αλλά στο τέλος τον πιάσαμε τον άτιμο :lol: ... όχι που θα μας ξέφευγε :mrgreen: !!!

 

Αν και περάσαμε πολλές στιγμές δύσκολα ... ποτέ δεν έχασα την ελπίδα μου ... ήμουν σίγουρη πως θα υπάρξει καποια μέρα η στιγμή που θα κρατώ το μωρό μου αγκαλιά ... εξάλλου πάντα έλεγα στον εαυτό μου πως αν θέλεις να γίνεις μανούλα θα τα καταφέρεις ...

 

Για αυτό θέλω να δώσω ένα μεγάλο κουράγιο στα ζευγάρια που προσπαθούν, καταλαβαίνω απόλυτα τις αγωνίες τους και τις δυσκολίες που αντιμετωπίζουν ... όμως να μην χάνουν την ελπίδα τους και την πίστη τους στο όνειρο ... στο βάθος του τούνελ να βλέπουν πάντα λίγο φως!!! Η ζωή αγαπά τους τολμηρούς!!!

1aLup3.png

 

BtUIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

συγχαρητήρια! με το καλό να έρθει το αδερφάκι του Κωνσταντίνου :)

Τωρα ειδα το μυνημα , χιλια χιλια ευχαριστω , και σε σενα καλη λευτερια και με το καλο να κρατησεις το μωρακι σου αγκαλιτσα !!! :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Εμάς μας ήρθε εύκολα η εγκυμοσύνη- έμεινα έγκυος τον πρώτο μήνα που προσπαθήσαμε ελεύθερα- και γιαυτό νιώθουμε πολύ τυχεροί... είναι ένα θαύμα και περιμένουμε με αγωνία να δούμε τη φατσούλα μας....

Link to comment
Share on other sites

Εμείς δεν έχουμε παντευτεί αλλά θέλαμε πολύ ένα μωράκι.Ο κύκλος είναι πολύ σταθερός και είμαι σίγουρη ότι η σύλληψη έγινε 1 /1/2008 .Ετσι τώρα προγραμματίζουμε πολιτικό για το καλοκαίρι και γάμο θρησκευτικό μαζί με τα βαφτίσια!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

ΕΓΩ ΤΟΥ ΕΚΑΝΑ ΕΚΠΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ. ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΑΜΕ ΤΟ 2006 ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΗΜΑΣΤΑΝ ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΤΕΛΙΚΑ ΤΟΝ ΝΟΕΜΒΡΙΟ ΤΟΥ 2007 ΜΕΝΩ ΕΓΚΥΟΣ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΣΤΙΣ 3 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ ΗΤΑΝΕ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΑΓΙΟΝ ΟΡΟΣ ΚΑΙ ΘΑ ΓΥΡΙΖΕ ΣΤΙΣ 7 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ. ΕΝΤΩΜΕΤΑΞΗ ΕΓΩ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΚΑΘΟΤΙ ΕΧΩ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ ΤΟ ΗΞΕΡΕ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΟΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΠΕΡΙΟΔΟ ΚΑΙ ΓΙ' ΑΥΤΟ ΜΕ ΡΩΤΟΥΣΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΟΥ ΗΡΘΕ, ΣΟΥ ΗΡΘΕ. ΕΓΩ ΤΟ ΕΙΧΑ ΥΠΟΨΙΑΣΤΕΙ ΑΛΛΑ ΤΟΥ ΕΛΕΓΑ. ΟΧΙ ΑΛΛΑ ΜΕ ΠΟΝΑΕΙ ΠΟΛΥ Η ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ. ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ ΦΕΥΓΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΑΓΙΟΝ ΟΡΟΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΠΟΥ ΕΛΕΙΠΕ ΑΝΑΚΑΛΥΠΤΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ.ΕΡΧΕΤΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΑΠΟ ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 8 ΤΟ ΒΡΑΔΥ. ΜΟΛΙΣ ΜΠΗΚΕ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΘΑ ΠΑΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΝΑ ΝΤΟΥΣ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΤΑΞΙΔΙΟΥ ΕΧΩ ΦΕΡΕΙ ΚΑΤΙ ΤΣΑΝΤΕΣ ΜΕ ΜΙΚΡΑ ΔΩΡΑΚΙΑ-ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ ΜΗΝ ΤΑ ΑΝΟΙΞΕΙΣ. ΘΑ ΤΑ ΑΝΟΙΞΟΥΜΕ ΜΑΖΙ. ΕΝΤΑΞΕΙ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΑΝΤΕ ΚΑΝΕ ΝΤΟΥΣ ΚΑΙ ΕΛΑ ΓΙΑΤΙ ΣΟΥ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΝΑ ΔΩΡΑΚΙ.ΒΓΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΠΑΝΙΟ ΜΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΤΙ ΜΟΥ ΕΦΕΡΕ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟΥ ΛΕΩ ΚΑΤΣΕ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΔΩΡΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΜΙΑ ΤΣΑΝΤΟΥΛΑ. ΜΟΛΙΣ ΤΗΝ ΑΝΟΙΓΕΙ ΒΛΕΠΕΙ ΜΩΡΟΥΔΙΑΚΑ ΠΑΠΟΥΤΣΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΚΑΡΤΑ ΠΟΥ ΕΓΡΑΦΕ ΣΕ 9 ΜΗΝΕΣ ΘΑ ΤΑ ΓΕΜΙΣΟΥΜΕ. ΚΟΝΤΕΨΕ ΝΑ ΛΙΠΟΘΥΜΙΣΕΙ. ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΞΕΣΠΑΣΑΜΕ ΣΕ ΚΛΑΜΑΤΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΘΕΛΕΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΓΛΕΝΤΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΜΑΣ.

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΤΟΥ ΕΚΑΝΑ ΕΚΠΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ. ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΑΜΕ ΤΟ 2006 ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΗΜΑΣΤΑΝ ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΤΕΛΙΚΑ ΤΟΝ ΝΟΕΜΒΡΙΟ ΤΟΥ 2007 ΜΕΝΩ ΕΓΚΥΟΣ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΣΤΙΣ 3 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ ΗΤΑΝΕ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΑΓΙΟΝ ΟΡΟΣ ΚΑΙ ΘΑ ΓΥΡΙΖΕ ΣΤΙΣ 7 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ. ΕΝΤΩΜΕΤΑΞΗ ΕΓΩ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΚΑΘΟΤΙ ΕΧΩ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ ΤΟ ΗΞΕΡΕ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΟΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΠΕΡΙΟΔΟ ΚΑΙ ΓΙ' ΑΥΤΟ ΜΕ ΡΩΤΟΥΣΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΟΥ ΗΡΘΕ, ΣΟΥ ΗΡΘΕ. ΕΓΩ ΤΟ ΕΙΧΑ ΥΠΟΨΙΑΣΤΕΙ ΑΛΛΑ ΤΟΥ ΕΛΕΓΑ. ΟΧΙ ΑΛΛΑ ΜΕ ΠΟΝΑΕΙ ΠΟΛΥ Η ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ. ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ ΦΕΥΓΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΑΓΙΟΝ ΟΡΟΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΠΟΥ ΕΛΕΙΠΕ ΑΝΑΚΑΛΥΠΤΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ.ΕΡΧΕΤΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΑΠΟ ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 8 ΤΟ ΒΡΑΔΥ. ΜΟΛΙΣ ΜΠΗΚΕ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΘΑ ΠΑΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΝΑ ΝΤΟΥΣ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΤΑΞΙΔΙΟΥ ΕΧΩ ΦΕΡΕΙ ΚΑΤΙ ΤΣΑΝΤΕΣ ΜΕ ΜΙΚΡΑ ΔΩΡΑΚΙΑ-ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ ΜΗΝ ΤΑ ΑΝΟΙΞΕΙΣ. ΘΑ ΤΑ ΑΝΟΙΞΟΥΜΕ ΜΑΖΙ. ΕΝΤΑΞΕΙ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΑΝΤΕ ΚΑΝΕ ΝΤΟΥΣ ΚΑΙ ΕΛΑ ΓΙΑΤΙ ΣΟΥ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΝΑ ΔΩΡΑΚΙ.ΒΓΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΠΑΝΙΟ ΜΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΤΙ ΜΟΥ ΕΦΕΡΕ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟΥ ΛΕΩ ΚΑΤΣΕ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΔΩΡΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΜΙΑ ΤΣΑΝΤΟΥΛΑ. ΜΟΛΙΣ ΤΗΝ ΑΝΟΙΓΕΙ ΒΛΕΠΕΙ ΜΩΡΟΥΔΙΑΚΑ ΠΑΠΟΥΤΣΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΚΑΡΤΑ ΠΟΥ ΕΓΡΑΦΕ ΣΕ 9 ΜΗΝΕΣ ΘΑ ΤΑ ΓΕΜΙΣΟΥΜΕ. ΚΟΝΤΕΨΕ ΝΑ ΛΙΠΟΘΥΜΙΣΕΙ. ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΞΕΣΠΑΣΑΜΕ ΣΕ ΚΛΑΜΑΤΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΘΕΛΕΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΓΛΕΝΤΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΜΑΣ.

 

Με συγκινησες :D:D με το καλο με το καλο με υγεια και ευτιχια

Link to comment
Share on other sites

με τον αντρα μου ειμαστε παντρεμενοι 8 μηνες(σημερα τους κλεινουμε)...εμεινα εγκυος στον μπεμπουλη 1μιση μηνα πριν τον γαμο...ετσι στον γαμο γιορταζαμε κ την εγκυμοσυνη μου....... :D

Link to comment
Share on other sites

η αλήθεια ειναι οτι δεν το επιδιώξαμε αλλα μας ετυχε.. ειχα κι εγω σταθερο κυκλο αλλα λογω οτι ειμασταν αρραβωνιασμενοι κι ενος γυναικολογικου προβληματος που ειχα ειμασταν πααααααρα πολυ σιγουρη οτι δεν θα μπορουσαμε να κανουμε ευκολα (ως καθολου χωρις την καταλληλη θεραπεια )παιδια ετσι δεν πολυ..προσεχαμε..

ελα ομως που η μοιρα μας επιφυλλασε αλλα.. περιμενα την περιοδο, περιμενα, αλλα αυτη πουθενα, ετσι πηρα κι εκανα τεστ (με μια φιλη) και τσουπ! η κοκκινη βουλιτσα εμφανιστηκε.. ηθελα να το πω αμεσως στον συζηγο αλλα περιμενα ως το βραδυ που του ετοιμασα το δωρακι.. το τεστ, ομορφο τυλιγμενο σαν δωρακι και του το εδωσα το βραδυ στο σπιτι.. εκει να δεις γλεντια!! χοροπηδουσε σαν μικρο παιδι.. το σκεφτομαι συχνα πυκνα και ακομη και τωρα χαζογελαω

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

Με λένε Μαίρη και είμαι σχετικά καινούριο μέλος.

Γνώρισα τον μέλλοντα σύζηγό μου, (24 Μαίου ο Γάμος), τον Δεκέμβρη του 2006. Από το Γενάρη του 2007 κάναμε ελεύθερα έρωτα. Δυστυχώς δεν προέκυπτε τίποτα. Ίσως λίγο άγχος, ίσως ανασφάλεια όλα μετράνε. Δυστυχώς το 2007 δεν υπήρξε καλό για εμάς. Ένα τρομερό αυτοκινητιστικό δυστύχημα δικό μου που είχε σαν αποτέλεσμα το θάνατο της μητέρας του, υπήρξε καταλυτικό. Ο άντρας μου είχε δύο παιδιά από τον προηγούμενο γάμο του. Οι συγγενείς του όλοι τα έβαλαν μαζί μου, άσχετα με το ότι δεν έφταιγα. Ο άντρας μου βέβαια ποτέ δεν ισχυρίστηκε κάτι τέτοιο. Και στην κατάθεσή του στην τροχαία είπε ότι δεν έφταιγα και κατέθεσε και αυτά που του είπε η μητέρα του πριν πεθάνει, ότι δεν έφταιγα δηλαδή. Δυστυχώς όμως, όντας μοναχοπαίδι ο ίδιος, δεν μπόρεσε να ξεπεράσει εύκολα το θάνατο της μητέρας του. Έτσι για κάποιο διάστημα έμεινε μόνος του. Εγώ σε αυτό το διάστημα (Ιούλιος του 2007) έκανα μια εγχείρηση αφαίρεσης χολής. Περάσαμε δύσκολες καταστάσεις και οι δύο και τις αντιμετωπίσαμε ο καθένας μόνος του. Ξανασμίξαμε τον Σεπτέμβρη. Βλέπετε η αγάπη νικάει πολλά. Από τον Οκτώβρη ξανακάναμε έρωτα ελεύθερα όμως τίποτα. Δεκτήκαμε το γεγονός πιστεύοντας ότι υπάρχει πρόβλημα σε κάποιον από τους δύο. Τον Νοέμβριο αγόρασα σπίτι και έτρεχα με όλες τις διαδικασίες. Είπαμε ότι μόλις τελείωνε η μετακόμιση, που θα γινόταν τον Φλεβάρη θα πηγαίναμε στον γιατρό. Όλο τον Γενάρη έτρεχα για την μετακόμιση, πακεταρίσματα, άγχος, τρέξιμο να αφήσω το ένα σπίτι να ετοιμάσω το άλλο. Σκεφτόμουν κι όλας τι καλά που δεν έμεινα έγκυος γιατί πως θα τα έκανα όλα αυτά. Μία μέρα πριν την μετακόμιση διαπίστωσα ότι είχα 2 μέρες καθυστέρηση. Έχω σταθερό κύκλο και σκέφτηκα ότι ίσως οφείλεται στο άγχος και στο κρύο. Όμως έκανα ένα τεστ, περισσότερο για να ηρεμήσω επειδή είχα την μετακόμιση και θα κουραζόμουν. Μαντέψτε την έκπληξή μου όταν βγήκε θετικό. Έγινε η μετακόμιση με μένα απούσα βέβαια, είχα ήδη κουραστεί πολύ. Μετά από δυο μέρες μου το επιβεβαίωσε και η γιατρός μου.

Τελικά τα παιδιά δεν έρχονται πάντα όποτε εμείς τα θέλουμε. Συγνώμη για το μεγάλο μήνυμα αλλά θα ήθελα όλες να ξέρετε ότι το άγχος της γονιμότητας όπως και οι δύσκολες καταστάσεις πολλές φορές δεν βοηθάνε στην σύλληψη. Εγώ είμαι ένα ζωντανό παράδειγμα. Όσο για την ηλικία μας, εγώ είμαι 34 και ο σύζηγός μου 50. Άρα σημασία έχει να μην υπάρχει στρες και άγχος και να αφήσουμε τα παιδάκια μας να επιλέξουν αυτά πότε είναι ο κατάλληλος χρόνος να έρθουν. Εμένα πάντως μου άλλαξε την ζωή μου.....

 

Σας ευχαριστώ και εύχομαι σε όλες τα καλύτερα.

bunbunadr20081001_-8_My+child+is.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...