Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καθυστέρηση με αρνητικό test εγκυμοσύνης


Recommended Posts

Καλώς ήρθες κοπέλα μου!!!και εγω όπως και πολλές κοπέλες εδώ κάναμε στην αρχή τεστ εγκυμοσύνης..τα οποία ήτα. αρνητικά!αύριο εγω θα πάω για χοριακη...για σίγουρα αποτέλεσμα!οποτε η συμβουλή μου είναι να κανείς μια χοριακη..και σου εύχομαι καλα αποτελέσματα :-):wink::-D

 

 

ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ..ΝΑ ΠΑΣ ΓΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ.. Κ ΕΓΩ ΑΥΡΙΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΓΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ ΘΑ ΠΑΩ..ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ

..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 509
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλή επιτυχία!!!Περιμένουμε μεγάααααλα νούμερα!!

6H9Vp2.pngT5mwp2.png

-When you love someone all saved up wishes start coming true-

 

-Όταν γίνεται μανούλα η καρδιά σου χτυπάει για πάντα έξω από το σώμα σου..-

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου γεια σας!!!το πρωί πήγαμε με τον συζηγο για την; εξέταση χοριακης...και αυτός πήγε στο ιατρείο του!ωστόσο εγω δεν άντεξα και πήγα πήρα ένα τεστ το οποίο μόλις εκανα και βγήκε πάλι αρνητικο!!!αλλά δεν στενοχωρηθηκα γιατι κατι μέσα μου αλλά λέει!ελπίζω να μην κάνω λάθος εγω αλλά τα τεστ!το μεσημέρι ολα ποια θα είναι τελείως ξεκάθαρα!!!!αχ μακάρι να έχω μωράκι στην κοιλίτσα μου!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλώς ήρθες, εύχομαι σύντομα να γίνεις μανούλα! Απλά θα σου πω την εμπειρεία μου! Ασταθή κύκλο κι εγώ με μικρή καθυστέρηση ομως, 31-33 μέρες. Λίγες μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο είχα όλα τα συμπτώματα της περιόδου, ήμουν βέβαιη ότι θα πάω τουαλέτα και θα δω αίμα. Αισίως έφτασα τις 6 μέρες καθυστέρησης και 2 αρνητικά τεστ και πήγα για χοριακή η οποία ήταν θετικότατη!! :D Να είσαι ψύχραιμη όπως ο καλός σου για να μην απογοητευτείς... Ξέρω ότι το μήνυμά μου θα σου δίνει ελπίδες, ωστόσο έχεις αρκετά ασταθη κύκλο οπότε κράτα μια πισινή. Σου παραθέτω την εμπειρεία μου πιο πολύ για να κρατήσεις ότι τα τεστ δεν είναι αξιόπιστα. Χοριακή και πάλι χοριακή! 100% αξιόπιστη και στην ίδια τιμή με τα τεστ. Φιλια και εύχομαι σύντομα να έχουμε νέα σου!!!!

 

Γλυκιά μου..εσύ τα δύο αρνητικά τεστ εγκυμοσύνης ποτέ τα είχες κάνει;με πόσες μέρες καθυστέρηση?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γλυκιά μου..εσύ τα δύο αρνητικά τεστ εγκυμοσύνης ποτέ τα είχες κάνει;με πόσες μέρες καθυστέρηση?
το ένα το είχα κάνει νωρίς, 5 μέρες μετά την πιθανή σύλληψη και υποτίθεται ότι το τεστ ήταν ειδικό να δείξει τόσο νωρίς. Το άλλο με 6 μέρες καθυστέρηση και έκανα χοριακή που ήταν μεγάλη,θα έπρεπε δηλαδή το τεστ να είχε ανιχνεύσει την ορμόνη

Οι άντρες της ζωής μου...

Link to comment
Share on other sites

το ένα το είχα κάνει νωρίς, 5 μέρες μετά την πιθανή σύλληψη και υποτίθεται ότι το τεστ ήταν ειδικό να δείξει τόσο νωρίς. Το άλλο με 6 μέρες καθυστέρηση και έκανα χοριακή που ήταν μεγάλη,θα έπρεπε δηλαδή το τεστ να είχε ανιχνεύσει την ορμόνη

 

Μου δίνες πολλές ελπίδες...εγω βέβαια όλο το βράδυ δεν κατάφερα να κοιμήθω..έχω κατανάλωση αρκετά υγρά και το τεστ το εκανα μόλις πριν λίγο!!!αχ....,ελπίζω να με έχω και εγω τα πολυπόθητα αποτελέσματα!...

Link to comment
Share on other sites

Μου δίνες πολλές ελπίδες...εγω βέβαια όλο το βράδυ δεν κατάφερα να κοιμήθω..έχω κατανάλωση αρκετά υγρά και το τεστ το εκανα μόλις πριν λίγο!!!αχ....,ελπίζω να με έχω και εγω τα πολυπόθητα αποτελέσματα!...

 

Ναι ναι ναι περιμενουμε πολυυυυυ μεγααααααλα νουμερα χοριακης....

 

Καλη επιτυχια σε ολες!!!!!!!!

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι ναι περιμενουμε πολυυυυυ μεγααααααλα νουμερα χοριακης....

 

Καλη επιτυχια σε ολες!!!!!!!!

 

Ευχαριστω πολύ!!!μόλις γυρίσει ο άντρας μου θα σας ειδοποιήσω-!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι ναι περιμενουμε πολυυυυυ μεγααααααλα νουμερα χοριακης....

 

Καλη επιτυχια σε ολες!!!!!!!!

 

Έχω κατααγχωθειιιιιι..,εφαγα ολα τα νύχια μου!πλησιάζει η ώρα και δυστυχώς περνάει βασανιστικά!!!το θέλω τόσο πολύ αυτό το μωρακιιιιι...αχχχχχχ ας είναι θετική η χοριακη!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έχω κατααγχωθειιιιιι..,εφαγα ολα τα νύχια μου!πλησιάζει η ώρα και δυστυχώς περνάει βασανιστικά!!!το θέλω τόσο πολύ αυτό το μωρακιιιιι...αχχχχχχ ας είναι θετική η χοριακη!!!!!

 

Μακαριιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Ολοψυχα στο ευχομαι!!!!!!!!!!!!!!!!!

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

Μου δίνες πολλές ελπίδες...εγω βέβαια όλο το βράδυ δεν κατάφερα να κοιμήθω..έχω κατανάλωση αρκετά υγρά και το τεστ το εκανα μόλις πριν λίγο!!!αχ....,ελπίζω να με έχω και εγω τα πολυπόθητα αποτελέσματα!...

από ελπίδες μπορώ να σου δώσω πολλές... έχω φίλη που και στις 2 εγκυμοσύνες έπαιρνε χαμπάρι ότι είναι έγκυος όταν κόντευε 2,5 μηνών μιας και τα τεστ της έδειχναν πάντα αρνητικό, αφού είχε κάνει ένα μπροστά στον γυναικολόγο ενώ είχε επιβεβαιωθεί η εγκυμοσύνη της και πάλι βγήκε αρνητικό. Παρ'όλα αυτά κράτα τον ενθουσιασμό σου και περίμενε τη χοριακή που είναι η μόνη αξιόπιστη και όχι εμείς...Απλά σου λέμε τα βιώματά μας και ευχόμαστε να ανήκεις και εσύ σε αυτή την κατηγορία που τα τεστ ήταν άκυρα!! Καλά εγώ είχα και το κουφό ότι κάνω τη χοριακή, πάω την επόμενη μέρα και μου λέει ο μικροβιολόγος "έχω ένα θέμα με το μηχάνημα και θέλω να επαναλάβω την εξέταση." του λέω σε αυτή που κάνατε τώρα τι έδειξε? "Έδειξε ότι ΔΕΝ είσαι έγκυος αλλά πάρε με το βράδυ ένα τηλ που θα έχω επαναλάβει την εξέταση" Κατάαααθλιψη εγώ,γυρνάω σπίτι αρχίζω τις δουλειές του σπιτιού και μάλιστα τις βαριές δουλειές για να ξεχαστώ... Τον πήρα το βράδυ με βεβαιότητα ότι δεν είμαι έγκυος και τελικά ήμουν!!! Την επόμενη μέρα έκανα υπέρηχο και είδαμε σάκο :D Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου σε λίγες ώρες να πετάς από ευτυχία.. ΑΛΛΑ ΕΙΠΑΜΕ!! Και αρνητική να είναι δε μασάμε, είναι λίγος ο καιρός των προσπαθειών σου και ο κύκλος σου πολύ άστατος!!

Οι άντρες της ζωής μου...

Link to comment
Share on other sites

Έχω κατααγχωθειιιιιι..,εφαγα ολα τα νύχια μου!πλησιάζει η ώρα και δυστυχώς περνάει βασανιστικά!!!το θέλω τόσο πολύ αυτό το μωρακιιιιι...αχχχχχχ ας είναι θετική η χοριακη!!!!!

τι ώρα περιμένουμε τα αποτελέσματα?? αχ έχω αγωνία λες και είμαι εγώ!!

Οι άντρες της ζωής μου...

Link to comment
Share on other sites

από ελπίδες μπορώ να σου δώσω πολλές... έχω φίλη που και στις 2 εγκυμοσύνες έπαιρνε χαμπάρι ότι είναι έγκυος όταν κόντευε 2,5 μηνών μιας και τα τεστ της έδειχναν πάντα αρνητικό, αφού είχε κάνει ένα μπροστά στον γυναικολόγο ενώ είχε επιβεβαιωθεί η εγκυμοσύνη της και πάλι βγήκε αρνητικό. Παρ'όλα αυτά κράτα τον ενθουσιασμό σου και περίμενε τη χοριακή που είναι η μόνη αξιόπιστη και όχι εμείς...Απλά σου λέμε τα βιώματά μας και ευχόμαστε να ανήκεις και εσύ σε αυτή την κατηγορία που τα τεστ ήταν άκυρα!! Καλά εγώ είχα και το κουφό ότι κάνω τη χοριακή, πάω την επόμενη μέρα και μου λέει ο μικροβιολόγος "έχω ένα θέμα με το μηχάνημα και θέλω να επαναλάβω την εξέταση." του λέω σε αυτή που κάνατε τώρα τι έδειξε? "Έδειξε ότι ΔΕΝ είσαι έγκυος αλλά πάρε με το βράδυ ένα τηλ που θα έχω επαναλάβει την εξέταση" Κατάαααθλιψη εγώ,γυρνάω σπίτι αρχίζω τις δουλειές του σπιτιού και μάλιστα τις βαριές δουλειές για να ξεχαστώ... Τον πήρα το βράδυ με βεβαιότητα ότι δεν είμαι έγκυος και τελικά ήμουν!!! Την επόμενη μέρα έκανα υπέρηχο και είδαμε σάκο :D Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου σε λίγες ώρες να πετάς από ευτυχία.. ΑΛΛΑ ΕΙΠΑΜΕ!! Και αρνητική να είναι δε μασάμε, είναι λίγος ο καιρός των προσπαθειών σου και ο κύκλος σου πολύ άστατος!!
πω πω πω πωωωωω..αλήθεια????τι πέρασες και εσύ καημενουλα!!αχ μακάρι να είναι ολα όπως τα λες..αυτό πάντως..τετοια καθυστέρηση πρώτη φορά έχω!επίσης ποτέ δεν έχω πόνους περιόδου πριν μου έρθει..αλλά μόλις αδιαθετω,αρχίζει ο πόνος!!!επίσης οι θηλές μου έχουν σκουρινει λίγο..ενώ είναι τελείως άσπρες!αχ αχ αχ!!σε κανένα μισάωρο θα ξέρουμε!!αχ,αχ..
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πω πω πω πωωωωω..αλήθεια????τι πέρασες και εσύ καημενουλα!!αχ μακάρι να είναι ολα όπως τα λες..αυτό πάντως..τετοια καθυστέρηση πρώτη φορά έχω!επίσης ποτέ δεν έχω πόνους περιόδου πριν μου έρθει..αλλά μόλις αδιαθετω,αρχίζει ο πόνος!!!επίσης οι θηλές μου έχουν σκουρινει λίγο..ενώ είναι τελείως άσπρες!αχ αχ αχ!!σε κανένα μισάωρο θα ξέρουμε!!αχ,αχ..

αχ άντε να δούμε!!!!!! εδώ θα είμαστε!

Οι άντρες της ζωής μου...

Link to comment
Share on other sites

αχ άντε να δούμε!!!!!! εδώ θα είμαστε!

 

Η χοριακη είναι αρνητική :'( :'( :'( ο άντρας μου βέβαια...ελπίζει ακόμα,γιατι όπως σας είπα πρώτη φορά μας συμβαίνει τετοια καθυστέρηση...,λέει θα πάμε σε γυναικολόγο γιατι νιώθει πως ειμαι έγκυος :'( :'( :'( και το χειρότερο,σήμερα εφημερεύει και θα ειμαι μόνη μέχρι αύριο το πρωί :-( αχ υπάρχει περίπτωση να είναι ολα ψευδή;

Link to comment
Share on other sites

Η χοριακη είναι αρνητική :'( :'( :'( ο άντρας μου βέβαια...ελπίζει ακόμα,γιατι όπως σας είπα πρώτη φορά μας συμβαίνει τετοια καθυστέρηση...,λέει θα πάμε σε γυναικολόγο γιατι νιώθει πως ειμαι έγκυος :'( :'( :'( και το χειρότερο,σήμερα εφημερεύει και θα ειμαι μόνη μέχρι αύριο το πρωί :-( αχ υπάρχει περίπτωση να είναι ολα ψευδή;

:(:(:( πόσο κρίμα!!!! μακάρι να είναι όλα ψέματα :( αν και η αλήθεια είναι ότι η χοριακή θα έπρεπε να είχε δείξει κάτι με τόση καθυστέρηση! Μη σε παίρνει από κάτω. Από αύριο κιόλας συνεχίστε τις προσπάθειες γιατί δεν ξέρεις πότε κάνεις ωορρηξία! Σου έχω στείλει π.μ. xatitze μου!

Οι άντρες της ζωής μου...

Link to comment
Share on other sites

:(:(:( πόσο κρίμα!!!! μακάρι να είναι όλα ψέματα :( αν και η αλήθεια είναι ότι η χοριακή θα έπρεπε να είχε δείξει κάτι με τόση καθυστέρηση! Μη σε παίρνει από κάτω. Από αύριο κιόλας συνεχίστε τις προσπάθειες γιατί δεν ξέρεις πότε κάνεις ωορρηξία! Σου έχω στείλει π.μ. xatitze μου!

 

Συμφωνω μετην συμπεθερα μου....αυτο να σε πεισμωσει και να ξαναπροσπαθησεις για να τα καταφερεις....εμεις ειμαστε κοντα σου οτι και να γινει!!!!!!

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

Μην στεναχωριέσαι για την αρνητική χοριακή. Μπορεί απλώς να ήτανε μία ανωμαλία του κύκλου.Περίμενε να δεις αν και πότε θα έρθει περίοδος και μετά βλέπεις πως θα κινηθείς.

6H9Vp2.pngT5mwp2.png

-When you love someone all saved up wishes start coming true-

 

-Όταν γίνεται μανούλα η καρδιά σου χτυπάει για πάντα έξω από το σώμα σου..-

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας ευχαριστω παρά πολύ και συγνωμη που δεν απάντησα αλλά το μεσημέρι έπαθε κατι το ίντερνετ και άνοιγε όλες τις σελιδες εκτός απ το φόρουμ! Σας ευχαριστω πολύ...

Link to comment
Share on other sites

ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ..ΝΑ ΠΑΣ ΓΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ.. Κ ΕΓΩ ΑΥΡΙΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΓΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ ΘΑ ΠΑΩ..ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ

..

Αρετούλα τι έγινε με τη δική σου χοριακή??

Οι άντρες της ζωής μου...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να σας κάνω μια ερώτηση?τι ξέρετε για τα τεστ ωορρηξίας?έχει χρησιμοποιησει καμία?

 

Ειναι και δεν ειναι αξιοπιστα....λειτουργουν οπως και τα τεστ εγκυμοσυνης....

Τις περισσοτερες φορες δειχνουν 1-2 24ωρα πριν την επερχομενη ωορηξια....

Πολλες κοπελες εμειναν εγκυες βασει αυτων των τεστ και αλλες κοπελες απλα μπερδευτηκαν με αυτα τα τεστ...

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια.καινουργια στο φορουμ.ο κυκλος μου ητανε σταθερος 28-29 μερες και τωρα εχω καθυστερηση 6μερες,εκανα τεστ κ βγηκε αρνητικο.εχω κ υγρα ασπρα.υπαρχει περιπτωση να ειμαι εγκυος και να εχει βγει λαθος το τεστ????η μηπως αλλαζει ο κυκλος μου????

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...