Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καθυστέρηση με αρνητικό test εγκυμοσύνης


Recommended Posts

Καλησπέρα κι απο εμένα...αυτά που διαβάζω εδώ με έχουν πραγματικά τρελλάνει :P

Ειμαι με άστατο κύκλο μετά την εγκυμοσύνη μου, κυμαίνεται από 26 έως 30 ημέρες. Με τελευταία περίοδο στις 05/07, διανύω πλέον την 32η ημέρα του κύκλου αναίμακτη. Αλλά και χωρίς ιδιαίτερα συμπτώματα...δηλαδή πριν αρκετές ημέρες είχα πονάκια περιόδου, αλλά τώρα τις τελευταίες ημέρες τίποτα...κανένα σύμπτωμα.. Σήμερα, εκανα τεστ το πρωί, το οποίο και βγήκε αρνητικότατο. Και ήμουν πια σίγουρη οτι δεν ειμαι έγκυος...Με αυτά όμως που έχω διαβάσει εδώ...τρελλαίνομαι λίγο. Διάβασα για κοπέλα με 2 αρνητικά τεστ και αρνητική χοριακή!!!! που ήταν τελικά έγκυος.

Δεν ξέρω τι να κάνω; Να περιμένω κι άλλο; Να μιλήσω με τον γιατρό μου; Να πάω για χοριακή άμεσα; Να περιμένω και να πάω στο 10ημερο; Να κάνω άλλο τεστ; Σας τρέλλανα;

Πας αύριο για χοριακή και σου φεύγουν όλες οι απορίες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 509
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια καλησπερα!δεν ξερω αν ειμαι στο σωστό θεμα ουτε αν γράφω σωστα γιατι δεν έβρισκα καπου να λεει ΄δημιουργια νεα μηνυματος΄.τελος πάντων ελπίζω να μην σας κουράσω!

Μετα απο μια αποβολή τον Μάιο ειπαμε με τον άντρα μου να ξανα προσπαθήσουμε.Τελευταια περίοδο ειχα 14-18/08 με κύκλο 30-31 ημερών.ελευθερη επαφη στις 19/08.Σημερα ειπα δεν κανω ενα τεστ το οποίο ειχε ξεμείνει σπίτι.Βγήκε θετικό!!!Ρε κορίτσια ειναι δυνατόν τοσο νωρίς;Φοβαμαι μήπως δεν ισχυει και απογοητευτω!

Σας παρακαλώ πείτε μου την γνώμη σας

IWOMp2.png

 

wEMyp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...

Γειας σας κοριτσια και μεσα απο τη καρδιά μου ευχομαι σε όλες οτι καλυτερο.

Θέλω να μοιραστω μαζι σας την ιστορία μου ας πουμε,,,!!!

Εχω ενα κοριτσακι 2 ετων- και πριν 4 μηνες ειχα μια παλλινδρομη κυηση.

5 Αυγουστου 2014 ηταν η τελευταια περιοδος.

Την 5η μερα καθυστερησης τεστ clear blue με πρωινά ουρα δειχνει αρνητικο. Σκεφτηκα ανωμαλια του κυκλου ισως απο τα μπανια…θα περιμενω τη περιοδο.

Στις 10 πλέον ημερες καθυστερησης τηλεφωνω στο γιατρο… μου λεει να κανω χοριακη για σιγουρια-ισως βεβαια να ειναι και καποια ανωμαλια του κύκλου!

15 σεπτεμβριου (με 14 μερες πλεον καθυστερηση) χοριακη με τιμη 223.7……..δηλαδη εγκυος!!

Ξανα μετα απο 2 ημερες χοριακη 689. Δηλαδη τριπλασιαστηκε.

Ο γιατρος στο υπερηχο ειδε εναν πολυ μικρο σακο και μου οτι προκειται για καθυστερημμενη συλληψη! Ελπίζω ολα να πανε καλά!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γειας σας κοριτσια και μεσα απο τη καρδιά μου ευχομαι σε όλες οτι καλυτερο.

Θέλω να μοιραστω μαζι σας την ιστορία μου ας πουμε,,,!!!

Εχω ενα κοριτσακι 2 ετων- και πριν 4 μηνες ειχα μια παλλινδρομη κυηση.

5 Αυγουστου 2014 ηταν η τελευταια περιοδος.

Την 5η μερα καθυστερησης τεστ clear blue με πρωινά ουρα δειχνει αρνητικο. Σκεφτηκα ανωμαλια του κυκλου ισως απο τα μπανια…θα περιμενω τη περιοδο.

Στις 10 πλέον ημερες καθυστερησης τηλεφωνω στο γιατρο… μου λεει να κανω χοριακη για σιγουρια-ισως βεβαια να ειναι και καποια ανωμαλια του κύκλου!

15 σεπτεμβριου (με 14 μερες πλεον καθυστερηση) χοριακη με τιμη 223.7……..δηλαδη εγκυος!!

Ξανα μετα απο 2 ημερες χοριακη 689. Δηλαδη τριπλασιαστηκε.

Ο γιατρος στο υπερηχο ειδε εναν πολυ μικρο σακο και μου οτι προκειται για καθυστερημμενη συλληψη! Ελπίζω ολα να πανε καλά!!!!!!

 

Αχ αυτα ειναι!!!!!Η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια!!

Oλα γινονται για καποιο λογο... :P

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπερα!δεν ξερω αν ειμαι στο σωστό θεμα ουτε αν γράφω σωστα γιατι δεν έβρισκα καπου να λεει ΄δημιουργια νεα μηνυματος΄.τελος πάντων ελπίζω να μην σας κουράσω!

Μετα απο μια αποβολή τον Μάιο ειπαμε με τον άντρα μου να ξανα προσπαθήσουμε.Τελευταια περίοδο ειχα 14-18/08 με κύκλο 30-31 ημερών.ελευθερη επαφη στις 19/08.Σημερα ειπα δεν κανω ενα τεστ το οποίο ειχε ξεμείνει σπίτι.Βγήκε θετικό!!!Ρε κορίτσια ειναι δυνατόν τοσο νωρίς;Φοβαμαι μήπως δεν ισχυει και απογοητευτω!

Σας παρακαλώ πείτε μου την γνώμη σας

γεια σου ελενη!!!για να καταλαβω..η μονη ελευθερη επαφη που ειχατε ηταν η αμεσως επομενη μερα που σου τελειωσε η περιοδος??και τωρα εισαι δηλαδη στην 37 μερα σημερα ετσι???κοιτα αν το τεστ βγει θετικο ειναι σιγουρο το αποτελεσμα!μονο στο αρνητικο δεν εισαι σιγουρη...ποιο τεστ εκανες??ευχομαι ειλικρινα να σου πανε ολα καλα!!!!:D χοριακη σκεφτεσαι να κανεις??

sQxAp2.png?acNuzqro

 

O ανθρωπος ο,τι μπορει κι ο Θεος ο,τι θελει...!

Link to comment
Share on other sites

ουπς τωρα ειδα ποτε ειχες γραψει το μηνυμα...εχει περασει καιρος απο τοτε..αληθεια τι εγινε??ολα καλα??:D:D

sQxAp2.png?acNuzqro

 

O ανθρωπος ο,τι μπορει κι ο Θεος ο,τι θελει...!

Link to comment
Share on other sites

Αχ αυτα ειναι!!!!!Η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια!!

 

Εχεις απόλυτο δίκιο!!!! Στην περιπτωση μου ειλικρινα ειχα πιστεψει οτι δεν ειμαι εγκυος,,,,, γιατι η εμπειρια μου απο τις προηγούμενες εγκυμοσυνες ηταν αλλιώτικη. Είχα κανει 2η μερα καθυστερησης τεστ και ειχε δειξει θετικο…. Τελικά η καθε εγκυμοσύνη ακομη και στον ιδιο οργανισμο ειναι διαφορετικη. Υποψιν οτι μετα την αποβολη μου ο κυκλος ήταν 26-29 ημέρες. Απο οτι φαινεται σε αυτη την εγκυμοσυνη και απο τα λεγόμενα του γιατρού εκανα ωορρηξια μαλλον την 20η μερα. Η συμβουλη μου σε σενα αλλα και σε ολα τα κορίτσια που προσπαθουν για παιδακι ειναι, απολαυστε τις ομορφες αυτες στιγμες με το συντροφο σας!!!!

Ισως περασουν και λιγοι μηνες μεχρι να ερθει ο πελαργος,,στο προγραμμα ειναι και αυτο! Ομως θα ερθει και τοτε ……….!!!!!!!!!!!

Σου ευχομαι σύντομα εγκυος κοριτσι!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εχεις απόλυτο δίκιο!!!! Στην περιπτωση μου ειλικρινα ειχα πιστεψει οτι δεν ειμαι εγκυος,,,,, γιατι η εμπειρια μου απο τις προηγούμενες εγκυμοσυνες ηταν αλλιώτικη. Είχα κανει 2η μερα καθυστερησης τεστ και ειχε δειξει θετικο…. Τελικά η καθε εγκυμοσύνη ακομη και στον ιδιο οργανισμο ειναι διαφορετικη. Υποψιν οτι μετα την αποβολη μου ο κυκλος ήταν 26-29 ημέρες. Απο οτι φαινεται σε αυτη την εγκυμοσυνη και απο τα λεγόμενα του γιατρού εκανα ωορρηξια μαλλον την 20η μερα. Η συμβουλη μου σε σενα αλλα και σε ολα τα κορίτσια που προσπαθουν για παιδακι ειναι, απολαυστε τις ομορφες αυτες στιγμες με το συντροφο σας!!!!

Ισως περασουν και λιγοι μηνες μεχρι να ερθει ο πελαργος,,στο προγραμμα ειναι και αυτο! Ομως θα ερθει και τοτε ……….!!!!!!!!!!!

Σου ευχομαι σύντομα εγκυος κοριτσι!!!

 

Σε ευχαριστω πολυ!!!Εισαι πολυ γλυκια!Να 'σαι καλα και να χαιρεσαι το παιδακι σου!

Oλα γινονται για καποιο λογο... :P

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!ειμαι καινούργια και γράφω πρώτη φορά!κάθε μήνα που περιμένω περίοδο μπαίνω και διαβάζω αυτά που γράφετε και πολλές φορές περνώ ελπίδες για μια πιθανή εγκυμοσύνη απ τα κοινά συμπτώματα που έχω με μερικές από εσάς..αλλά επειδή αυτή την φορά τα πράγματα είναι διαφορετικά..νιώθω πως σας χρειάζομαι,γιατι εσείς μπορείτε να καταλαβαιτε την αγωνία που περνάω σε αντίθεση με τον συζηγουλη μου που:P έχει απίστευτη υπομονη και δείχνει Ψυχραιμία..λοιπόν επειδή πολυλογώ,ας μπω στο κυρίως θέμα..ποτέ δεν ειχα σταθερή περίοδο,παντα με μια βδομάδα + καθυστέρηση!τους τελευταίους 5 μήνες προσπαθουμε με τον άντρα μου για παιδάκι!τους 3 μήνες απ τους 5,η περίοδος ερχόταν ακριβώς με 15 μέρες καθυστέρηση!πλέον άρχισα να θεωρώ τον κύκλο μου σταθερό(45 ημερών)..αυτήν την φορά έχω όντως καθυστέρηση!στην πρώτη μέρα καθυστέρησης(δηλ. Την 46η) εκανα τεστ (οχι με πρωινά ουρά) και βγήκε αρνητικο..με πήρε από κάτω πολύ...σήμερα ειναι η τρίτη μέρα καθυστέρησης..και κοντεύω να σκάσω..όταν πλησίαζαν οι μέρες για την αναμενόμενη περίοδο ειχα πόνους περιόδου..που ακόμα έχω αλλά οχι πια έντονους!επίσης στην μέση του κύκλου μου ειχα κατιπονακια αλλά δεν έδωσα σημασία!έχω πρήξιμο στην κοιλιά μου...έχω λίγες καουρες..και ελάχιστο ευαίσθητο στήθος!θα πάμε με τον συζηγο μου για χοριακη βέβαια,αλλά λέει μετά τις δέκα μέρες καθυστέρησης...για να μην απογοητευτουμε...αλλά εγω κοντεύω να σκάσω!πρώτη φορά τετοια καθυστέρηση...αυτά!!ΣΥΓΝΩΜΗ αν σας κούρασα..αλλά πιστεύω πως με καταλάβαινετε!λοιπόν τι έχετε να μου πείτε από προσωπική εμπειρία;υπάρχουν ελπίδες για το μωράκι που τόσο θέλουμε!ειμαι 20χρ και ο άντρας μου 30χρ,ο οποίος επρόκειτο να γίνει γυναικολόγος!αααα έχω και πολλά υγρά..άλλοτε διαφανή και άλλοτε άσπρα..ΒΟΗΘΕΙΑ!

Καλησπερα σου!!! Εγω οταν ημουν εγκυος(αν και ειχα αποβολη) ειχα κανει 4 τεστ εγκυμοσυνης ενω ειχα καθυστεριση και βγηκαν αρνητικα!!! Ισως ειναι πολυ νωρις ακομα για να δειξουν θετικο αποτελεσμα. Χοριακη καλο θα ειναι να κανεις τουλαχιστον στις 10 μερες καθυστερησης. Αν πας να κανεις τωρα, σιγουρα θα σου πει να πας να την επαναλαβεις μετα απο μερες. Οποτε αδικος κοπος! Σου ευχομαι γρηγορα με ενα μωρακι αγκαλια :D

i2P4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια .....ηρθε η ωρα να γραψω κι εγω τελικα ......ΔΙΑΒΑΖΩ εδω και 4 μηνες αυτα που γραφετε ....... Η καθε μια απο εμας αντιμετωπιζει τις δικες της αγωνιες αλλα ειναι πολυ ομορφο να μπορει να τις μοιραζεται ....... Ειμαι 26 χρονων και εδω και εξι μηνες προσπαθω να κανω παιδακι με τον αντρα μου... Εχω το συνδρομο των πολυκυστικων ωοθηκων και εχω ακουσει οτι ειναι δυσκολα τα πραγματα σε αυτη την περιπτωση ?.ισχυει?. Δεν θελω να ξεκινησω απο τωρα χαπια!,,ακουσα οτι πολλες εχουν βοηθηθει με την ομοιοπαθητικη .εχω καθυστερηση αυτο το μηνα οπως παντα αλλα ηταν λιγο διαφορετικα γιατι αυτη τη φορα πραγμαικα πιστευα οτι εχω μεινει εγκυος.αλλα το τεστ δεν ειχε την ιδια αποψη .... ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΗΚΑ αλλα ακομα μεσα μου νιωθω πως ειμαι .πρωτη φορα μου συμβαινει αυτο ...ειχα φοβερο πονοκεφαλο ,καουρες και ποναει το στηθος μου .πονουσα και χαμηλα και επαθα και μια κυστιτιδα .το τελευταιο εχω ακουσει πως συμβαινει σπανια...δεν ξρω τιποτα ...απλα ηθελα να το μοιραστω μαζι σας...ευχαριστω γιατην υπομονη

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα!!!!! Προσπαθω εδω κ εξι μηνες για δευτερο μωρακι....ο κυκλος μ ειναι στις 32 ημερες και τωρα εχω τεσσερις ημερες καθυστερηση.εχω κανει τρια τεστ κ ειναι αρνητικα....:-(.αρχες τ μηνα επισκευτηκα γυναικολογο για εναν ελεγχο κ μ ειπε πως ολα ειναι οκ...εχω πονοκεφαλους,μ εχει ανοιξει η ορεξη κ νιωθω νυσταγμενη συνεχως.η ηλικια μ ειναι 27 ετων.λετε να ειναι συμπτωματα ή απλα φαντασια μου αφου τα τεστ δειχνουν τ αντιθετο;;;;;;συγγνωμη για τ κατεβατο....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια καλησπερα!!!!! Προσπαθω εδω κ εξι μηνες για δευτερο μωρακι....ο κυκλος μ ειναι στις 32 ημερες και τωρα εχω τεσσερις ημερες καθυστερηση.εχω κανει τρια τεστ κ ειναι αρνητικα....:-(.αρχες τ μηνα επισκευτηκα γυναικολογο για εναν ελεγχο κ μ ειπε πως ολα ειναι οκ...εχω πονοκεφαλους,μ εχει ανοιξει η ορεξη κ νιωθω νυσταγμενη συνεχως.η ηλικια μ ειναι 27 ετων.λετε να ειναι συμπτωματα ή απλα φαντασια μου αφου τα τεστ δειχνουν τ αντιθετο;;;;;;συγγνωμη για τ κατεβατο....

 

Γρηγορα για χοριακη να μας πεις και τα ευχαριστα!!!!:D

Oλα γινονται για καποιο λογο... :P

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να περιμενω κ αλλο ή αυριο κιολας;;;;;;;λες να ειναι ευχαριστα;;;;ΜΑΚΑΡΙΙΙΙΙ

 

Καλημέρα! Αφου έχεις ηδη καθυστέρηση βουρ για χοριακη!

Oλα γινονται για καποιο λογο... :P

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Χρειάζομαι τη βοήθειά σας γιατί εχω μπερδευτεί. Τελευταία περίοδος 29/8 με κύκλο συνήθως 27 ημ κ 1-2 φορές το χρόνο 29ημ. Οπως καταλαβαίνετε είμαι στη τέταρτη μέρα καθυστέρησης κ με 2 αρνητικα τεστ 2η και 4η μέρα καθ. Ποτέ δεν μου έχει αργήσει στο παρελθόν και γι'αυτό είχα ελπίδες. Αλλά σήμερα με το δεύτερο αρνητικό τεστ απογοητεύτηκα. Εχω πόνους περιόδου που σταματάνε κ ξανα ξεκινάνε, πολλά δίαφανα υγρά κ μια φορά είδα καφέ στο σκούπισμα κ λεω τωρα έρχεται αλλά τίποτα. Το παράξενο για μένα είναι ότι δεν πονάει καθόλου το στήθος μου όπως συνήθως. Τι μου συμβαίνει?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Κοριτσια καλημερα!!αποφασισα να σας γράψω μετα απο απίστευτα ξενύχτια άγχους μηπως και με ηρεμησετε λιγο!ειμαι 27 χρόνων...ειχα τελευταία περιοδο στις 15 Σεπτέμβρη και στις 29-30 του ίδιου μήνα ειχαμε με τον αρραβωνιαστικο μου δυο ελεύθερες επαφές.κατι που στο παρελθόν δεν εχει ξανασυμβεί..στις 10 Οκτώβρη πριν 3 μέρες δηλαδη εκανα τεστ αυτο που ανιχνεύει εώς και 4 μέρες πριν την αναμενόμενη περιοδο και βγηκε αρνητικό..κανονικα περιμενω να αδειαθετησω σημερα αλλα δεν εχω κανενα σύμπτωμα..το μονο που εχω ειναι ενα κάψιμο στην κοιλια δεκατα καθε μερα απο 37-37,4 και χθες ειδα λίγες καφε σταγόνες στο εσώρουχο μου και μετα τιποτα..καμια σχέση με περιοδο δηλαδη..εσεις τι πιστεύεται οτι συμβαίνει;καμια αλλη με τα ιδια συμπτωματα;ευχαριστω εκ των προταιρων για την βοήθεια σας και συγνωμη αν σας κούρασα!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα!!αποφασισα να σας γράψω μετα απο απίστευτα ξενύχτια άγχους μηπως και με ηρεμησετε λιγο!ειμαι 27 χρόνων...ειχα τελευταία περιοδο στις 15 Σεπτέμβρη και στις 29-30 του ίδιου μήνα ειχαμε με τον αρραβωνιαστικο μου δυο ελεύθερες επαφές.κατι που στο παρελθόν δεν εχει ξανασυμβεί..στις 10 Οκτώβρη πριν 3 μέρες δηλαδη εκανα τεστ αυτο που ανιχνεύει εώς και 4 μέρες πριν την αναμενόμενη περιοδο και βγηκε αρνητικό..κανονικα περιμενω να αδειαθετησω σημερα αλλα δεν εχω κανενα σύμπτωμα..το μονο που εχω ειναι ενα κάψιμο στην κοιλια δεκατα καθε μερα απο 37-37,4 και χθες ειδα λίγες καφε σταγόνες στο εσώρουχο μου και μετα τιποτα..καμια σχέση με περιοδο δηλαδη..εσεις τι πιστεύεται οτι συμβαίνει;καμια αλλη με τα ιδια συμπτωματα;ευχαριστω εκ των προταιρων για την βοήθεια σας και συγνωμη αν σας κούρασα!!

 

Καλημερα,τα συμπτωματα ισως ειναι και εγκυμοσυνης...το τεστ αν εγινε η συλληψη πιο αργα δεν θα δειξει....επανελαβε ενα κανονικο τεστ (με τα πρωινα ουρα) εφοσον εχεις καθυστερηση ή κανε μια χοριακη για πιο σιγουρο αποτελεσμα..Να ξερεις πως αν ειναι και η πρωτη φορα που εγινε κατι ''ελευθερα''το σωμα ισως προετοιμαζεται για να υποδεχτει κατι νεο..και γι αυτο δεν εχεις συμπτωματα περιοδου..ολα ειναι πιθανα..

εγω σου ευχομαι εφοσον το θελετε να εχετε ενα μωρακι!καλα αποτελεσματα:-P

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημερα. ειμαι 18 χρονων και μολις μετακομισα στο εξωτερικο για σπουδες. τελευταια επαφη με το αγορι μου στις 14 σεπτεμβριου χωρις προφυλαξη κ την επομενη μερα κατευθειαν χαπι της επομενης μερας. στις 17 σεπτεμβριου ειχαμε ενα ατυχημα ομως δεν τελειωσε μεσα. η τελευταια περιοδος μου ηταν στις 6-10 σεπτεμβριου... υποψιν οτι εχω πολυ σταθερο κυκλο 28 ημερων. βρισκομαι με 14 ημερες καθυστερηση 2 αρνητικα τεστ (11η κ 12η μερα καθυστερησης) απειρο αγχος και εναν εμετο σημερα το πρωι!! ΒΟΗΘΕΙΑ

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημερα. ειμαι 18 χρονων και μολις μετακομισα στο εξωτερικο για σπουδες. τελευταια επαφη με το αγορι μου στις 14 σεπτεμβριου χωρις προφυλαξη κ την επομενη μερα κατευθειαν χαπι της επομενης μερας. στις 17 σεπτεμβριου ειχαμε ενα ατυχημα ομως δεν τελειωσε μεσα. η τελευταια περιοδος μου ηταν στις 6-10 σεπτεμβριου... υποψιν οτι εχω πολυ σταθερο κυκλο 28 ημερων. βρισκομαι με 14 ημερες καθυστερηση 2 αρνητικα τεστ (11η κ 12η μερα καθυστερησης) απειρο αγχος και εναν εμετο σημερα το πρωι!! ΒΟΗΘΕΙΑ

 

Λεμονια μου σου απανταω αν και δεν ξερω αν θα μπεις για να το δεις. Αν και περασαν μερες απο το μηνυμα σου. Το τεστ που εκανες το κοιταξες καλα;;; Μηπως εμφανησε πολυ αχνη γραμμη;;; Το λεω αυτο γιατι σε εμενα ετσι συνεβει. Οταν το εκανα και το ειδα δεν ειχα προσεξει την αχνη γραμμη και μετα απο ωρα που το ξαναειδα τοτε την προσεξα. Βεβαια η καθυστερηση σου ισως οφειλεται απο το χαπι. Ο εμετος ομως;;;;; Ελπιζω να ξαναμπεις και να μας πεις νεα σου!!!

i2P4p3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κοριτσάκια μου καλησπέρα!

Τον περασμένο Απρίλιο είχα μία εξωμήτριο κύηση που χρειάστηκε χειρουργείο και αφαίρεση σάλπιγγας. Ενώ μέχρι τότε είχα σταθερό κύκλο 28 ημερών, από το χειρουργείο και μετά οι κύκλοι μου κυμαίνονταν από 25 εως 30 ημέρες (24,30,25,25,29).

 

Αυτή τη στιγμή είμαι στην 33η ημέρα και περιμένω να αδιαθετήσω για να ξεκινήσω την πρώτη μου προσπάθεια εξωσωματικής. Αρχικά σκέφτηκα ότι μπορεί για μία φορά κι εγώ να σταθώ τυχερή στο θέμα, αλλά δυστυχώς, ένα τεστ στην 30η και ένα τεστ στην 32η ημέρα μου βγήκαν αρνητικά.

Κι ενώ πάντα το τεστ ωορρηξίας μου έβγαινε θετικό την 14-15η ημέρα, αυτή τη φορά έφτασα στην 19η ημέρα για να δω θετικό. :shock:

 

Σκέφτομαι ότι αφού έγινε αργά η ωορρηξία, μπορεί να έγινε αργά και η εμφύτευση και σύντομα θα δω θετικό τεστάκι μπας και γλιτώσω και τα λεφτά της εξωσωματικής, αλλά.... είπαμε... πότε υπήρξα τυχερή για να υπάρξω και τώρα; Ουφ!:?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

γεια σας κοριτσια.εγω εχω πολυκυστικες και περιοδο εχω καθε 3 μηνες.εχω 2 παιδακια που πιαστηκαν με τα υγρα και μονο.7-8 χρονων ειναι τωρα.αυτην την φορα εχουν περασει 4,5 μηνες και τπτ ακομα.εκανα ενα τεστ πρεντικτορ και βγηκε αρνιτικο κατα τις 1μμ.συμπτωματα δεν ειχα στις εγκυμοσινες μου κανενα.τωρα η μονη διαφορα ειναι που μολις παει 9 το πολυ 9.30 το βραδυ θελω οπωσδηποτε να κοιμηθω.δεν τα παω και πολυ καλα με τους γιατρους.λετε να ειμαι εγκυος και να μην το εδειξε το τεστ?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...