Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καθυστέρηση με αρνητικό test εγκυμοσύνης


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 509
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

:P:p έχεις απόλυτο δίκιο...δεν λέω καλοί είναι και οι γιατροί αλλά όταν μοιράζεσαι τις ανησυχίες σου με γυναίκες που έχουν πέρασει αν οχι κατι το ίδιο..κατι παρόμοιο νιώθεις πολύ καλύτερα... :-)

 

αυτο θα πει αυξηση...ξεκαθαρη και ταχεως ανοδικη....σου ευχομαι μια καλη εγκυμοσυνη κοπελα μου.

 

Ευχαριστω πολυυυυυυυ!!! :-) :-)

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια σας!!!!!!λοιπόν να σας πω τα νέα μου:-) η χοριακη πριν εννιά μέρες ήταν 912...σημερα εννιά μέρες μετά είναι 18.900!!!!!!!!!!!!!!!!! :-) :-)

 

Xatitze συγχαρητήρια!!!!

Αυτό θα πει αύξηση!!

78xyp2.png

 

Z1jep2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα κορίτσια μου!Έχω ένα αγοράκι 20 μηνών κ αυτό το μήνα ξεκινήσαμε προσπάθειες για μωράκι!Τελευταία περίοδο είχα στις 17-7, όμως ο κύκλος μου δεν είναι σταθερός!Δηλαδή είναι από 30 -36 μέρεσ περίπου!Έκανα ένα predictor στις 24-8, με μεσημεριανά ούρα και έχοντας πιει πολύ νερό κ βγήκε αρνητικό!Επίσης χρησιμοποίησα κυπελακι και βύθισα το σφουγγαράκι του τεστ και το άφησα 5 δευτερόλεπτα ενώ οι οδηγίες έλεγαν 10!(Το είδα εκ των υστέρων)Ακόμη δεν μου έχει έρθει!Τι λέτε????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια μου!Έχω ένα αγοράκι 20 μηνών κ αυτό το μήνα ξεκινήσαμε προσπάθειες για μωράκι!Τελευταία περίοδο είχα στις 17-7, όμως ο κύκλος μου δεν είναι σταθερός!Δηλαδή είναι από 30 -36 μέρεσ περίπου!Έκανα ένα predictor στις 24-8, με μεσημεριανά ούρα και έχοντας πιει πολύ νερό κ βγήκε αρνητικό!Επίσης χρησιμοποίησα κυπελακι και βύθισα το σφουγγαράκι του τεστ και το άφησα 5 δευτερόλεπτα ενώ οι οδηγίες έλεγαν 10!(Το είδα εκ των υστέρων)Ακόμη δεν μου έχει έρθει!Τι λέτε????

 

Εγώ λέω να ηρεμήσεις, να κάνεις ακόμη ένα τεστ με πρωινά ούρα, αφήνοντας το χρονικό διάστημα που λένε οι οδηγίες. Αν πάλι αυτό επιμένει (ο γιατρός μου είχε πει ότι όταν είναι πολύ νωρίς μπορεί το τεστ να βγαίνει αρνητικό) κάνε μια χοριακή για σιγουριά. Σου εύχομαι να έχεις καλά αποτελέσματα, περιμένουμε νέα σου!!!!!!!!:D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!Έχω ένα αγοράκι 20 μηνών κ αυτό το μήνα ξεκινήσαμε προσπάθειες για μωράκι!Τελευταία περίοδο είχα στις 17-7, όμως ο κύκλος μου δεν είναι σταθερός!Δηλαδή είναι από 30 -36 μέρεσ περίπου!Έκανα ένα predictor στις 24-8, με μεσημεριανά ούρα και έχοντας πιει πολύ νερό κ βγήκε αρνητικό!Επίσης χρησιμοποίησα κυπελακι και βύθισα το σφουγγαράκι του τεστ και το άφησα 5 δευτερόλεπτα ενώ οι οδηγίες έλεγαν 10!(Το είδα εκ των υστέρων)Ακόμη δεν μου έχει έρθει!Τι λέτε????

 

Καλημέρα...!!!εγω προτείνω να κάνεις λίγη υπομονή ακόμα,καμία εβδομάδα...όσο δύσκολο κι αν είναι αλλα αν μέχρι τότε δεν έχει έρθει η περίοδος..Ότι εξέταση κι αν κάνεις θα έχει πιο σίγουρα αποτελέσματα!εγω τωρα περιμένω το πρώτο μου παιδάκι!ειχα περίοδο κάθε 45 μέρες..την 46 μέρα(1 μέρα καθυστέρησης)εκανα το πρώτο τεστ εγκυμοσύνης και βγήκε αρνητικο!ξαναεκανα την όγδοη μέρα καθυστέρησης ένα τεστ εγκυμοσύνης και μια χοριακη..και τα δύο αρνητικά!μετά από μια εβδομάδα εκανα επαναληπτική χοριακη και βγήκε επιτέλους θετική 140..μόνο,λέω μόνο γιατι με τετοια καθυστέρηση έπρεπε να ήταν υψηλή όμως..ειχα καθυστερημένη σύλληψη :-) !εύχομαι να συμβαίνει και σε εσενα κατι τέτοιο και να έχεις το δεύτερο μωράκι σου στην κοιλίτσα σου!!!λίγο υπομονή..όσο δύσκολο κι αν είναι!φιλάκια!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω να ηρεμήσεις, να κάνεις ακόμη ένα τεστ με πρωινά ούρα, αφήνοντας το χρονικό διάστημα που λένε οι οδηγίες. Αν πάλι αυτό επιμένει (ο γιατρός μου είχε πει ότι όταν είναι πολύ νωρίς μπορεί το τεστ να βγαίνει αρνητικό) κάνε μια χοριακή για σιγουριά. Σου εύχομαι να έχεις καλά αποτελέσματα, περιμένουμε νέα σου!!!!!!!!:D

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, αν δεν έχει έρθει μέχρι αύριο ίσως κάνω και ένα clear blue, διαφορετικά μία χοριακή σε καμιά εβδομάδα!!!!Φιλιά!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...!!!εγω προτείνω να κάνεις λίγη υπομονή ακόμα,καμία εβδομάδα...όσο δύσκολο κι αν είναι αλλα αν μέχρι τότε δεν έχει έρθει η περίοδος..Ότι εξέταση κι αν κάνεις θα έχει πιο σίγουρα αποτελέσματα!εγω τωρα περιμένω το πρώτο μου παιδάκι!ειχα περίοδο κάθε 45 μέρες..την 46 μέρα(1 μέρα καθυστέρησης)εκανα το πρώτο τεστ εγκυμοσύνης και βγήκε αρνητικο!ξαναεκανα την όγδοη μέρα καθυστέρησης ένα τεστ εγκυμοσύνης και μια χοριακη..και τα δύο αρνητικά!μετά από μια εβδομάδα εκανα επαναληπτική χοριακη και βγήκε επιτέλους θετική 140..μόνο,λέω μόνο γιατι με τετοια καθυστέρηση έπρεπε να ήταν υψηλή όμως..ειχα καθυστερημένη σύλληψη :-) !εύχομαι να συμβαίνει και σε εσενα κατι τέτοιο και να έχεις το δεύτερο μωράκι σου στην κοιλίτσα σου!!!λίγο υπομονή..όσο δύσκολο κι αν είναι!φιλάκια!

Τη διάβασα την ιστορία σου και έμεινα έκπληκτη!!!Μπράβο κοπέλα μου1!Με το καλό να έρθει το μωράκι σου!!!Ελπίζω να συμβαίνει το ίδιο και σε μένα!!!Θα δείξει!Προς το παρόν περιμένω.......:-)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!Έχω ένα αγοράκι 20 μηνών κ αυτό το μήνα ξεκινήσαμε προσπάθειες για μωράκι!Τελευταία περίοδο είχα στις 17-7, όμως ο κύκλος μου δεν είναι σταθερός!Δηλαδή είναι από 30 -36 μέρεσ περίπου!Έκανα ένα predictor στις 24-8, με μεσημεριανά ούρα και έχοντας πιει πολύ νερό κ βγήκε αρνητικό!Επίσης χρησιμοποίησα κυπελακι και βύθισα το σφουγγαράκι του τεστ και το άφησα 5 δευτερόλεπτα ενώ οι οδηγίες έλεγαν 10!(Το είδα εκ των υστέρων)Ακόμη δεν μου έχει έρθει!Τι λέτε????

 

magiraki μου μην ανησυχεισ καθολου κοριτσακι μου ολα καλα θα πανε και θα ερθει το αποτελεσμα που θελεις, απο την στιγμη που εχεισ ενα παιδακι δεν υπαρχει λογοσ να αγχονεσαι, εγω πιστευω οτι εισαι... :-P εγω τι να κανω που προσπαθω 13 μηνεσ και ακομα τιποτα και δεν εχω και αλλο παιδι για να ειμαι χαλαρη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

magiraki μου μην ανησυχεισ καθολου κοριτσακι μου ολα καλα θα πανε και θα ερθει το αποτελεσμα που θελεις, απο την στιγμη που εχεισ ενα παιδακι δεν υπαρχει λογοσ να αγχονεσαι, εγω πιστευω οτι εισαι... :-P εγω τι να κανω που προσπαθω 13 μηνεσ και ακομα τιποτα και δεν εχω και αλλο παιδι για να ειμαι χαλαρη.

Έχεις απόλυτο δίκιο, δεν πρέπει να αγχώνομαι καθόλου!Εσύ έχεις σταθερό κύκλο?Μπορείς να υπολογίσεις τις γόνιμες μέρες σου?Είμαι σίγουρη πώς όλα θα πάνε καλά και γρήγορα θα έχεις ένα μωράκι στην αγκαλιά σου!!!Πρέπει να διώξουμε το άγχος!Οι γυναικολόγοι λένε πως είναι το καλύτερο αντισυλληπτικό!!!:P

Link to comment
Share on other sites

Έχεις απόλυτο δίκιο, δεν πρέπει να αγχώνομαι καθόλου!Εσύ έχεις σταθερό κύκλο?Μπορείς να υπολογίσεις τις γόνιμες μέρες σου?Είμαι σίγουρη πώς όλα θα πάνε καλά και γρήγορα θα έχεις ένα μωράκι στην αγκαλιά σου!!!Πρέπει να διώξουμε το άγχος!Οι γυναικολόγοι λένε πως είναι το καλύτερο αντισυλληπτικό!!!:P

καλημερα γλυκια μου, ναι εχω σταθερο κυκλο 28ημερων και μπορω να υπολογισω τισ γονιμεσ μερες αλλα εχουμε ενα θεματακι με το σπερμα, εχει μικρη προσθια κινητικοτητα. για να δουμε αυτο το μηνα, ειμαι σε αναμονη ωσ το σαββατο να δω αν εχει συμβει το θαυμα.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα γλυκια μου, ναι εχω σταθερο κυκλο 28ημερων και μπορω να υπολογισω τισ γονιμεσ μερες αλλα εχουμε ενα θεματακι με το σπερμα, εχει μικρη προσθια κινητικοτητα. για να δουμε αυτο το μηνα, ειμαι σε αναμονη ωσ το σαββατο να δω αν εχει συμβει το θαυμα.

Σου το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου κορίτσι μου!!!!!!!!!!!Θα περιμένω νέα σου!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Τη διάβασα την ιστορία σου και έμεινα έκπληκτη!!!Μπράβο κοπέλα μου1!Με το καλό να έρθει το μωράκι σου!!!Ελπίζω να συμβαίνει το ίδιο και σε μένα!!!Θα δείξει!Προς το παρόν περιμένω.......:-)

 

Ευχαριστώ πολυυυυυυυ!!!σου εύχομαι ολόψυχα ολα να σου πάνε όπως θέλεις :-) περιμένω νέα σου!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολυυυυυυυ!!!σου εύχομαι ολόψυχα ολα να σου πάνε όπως θέλεις :-) περιμένω νέα σου!!!!!

 

 

Χατιτζέ είσαι έγκυος;;;;;;;;;τωρα το διάβασα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Πολλά συγχαρητήρια και καλή εγκυμοσύνη!!!!!!!!!!!!!!! Πόσο είσαι;

είχαμε μιλησει στο παρελθον, αν με θυμασαι!!!!!!!!!!!

Πολύ χάρηκα για σενα...εγω τίποτα ακομη...

Η κόρη μου είναι η κινητήρια δύναμη της ζωής μου, το φως μου!!! Την λατρεύω!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χατιτζέ είσαι έγκυος;;;;;;;;;τωρα το διάβασα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Πολλά συγχαρητήρια και καλή εγκυμοσύνη!!!!!!!!!!!!!!! Πόσο είσαι;

είχαμε μιλησει στο παρελθον, αν με θυμασαι!!!!!!!!!!!

Πολύ χάρηκα για σενα...εγω τίποτα ακομη...

 

Καλημέρα ηλιοβασίλεμα :-) ναι ειμαι εγκυοοοοος!!!δεν θυμάσαι καλέ;;;μου είχες πει και συγχαρητηρια :-) :-) :-) !!!ειμαι 15 εβδ + 5 ημ!!! Ευχαριστω και πάλι πάντως!!!! Χαχα!σου εύχομαι να έρθει γρήγορα το δεύτερο σου,αλήθεια!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ηλιοβασίλεμα :-) ναι ειμαι εγκυοοοοος!!!δεν θυμάσαι καλέ;;;μου είχες πει και συγχαρητηρια :-) :-) :-) !!!ειμαι 15 εβδ + 5 ημ!!! Ευχαριστω και πάλι πάντως!!!! Χαχα!σου εύχομαι να έρθει γρήγορα το δεύτερο σου,αλήθεια!!!!

 

 

Σου είχα πει και συγχαρητήρια!!!!!!!;;;; Πάει, το έχασα εντελώς!!! Δεν το θυμόμουν!!!!!!!!!!!!! Πάντως οπως και να εχει, να είσαι καλά και να χαρείς την εγκυμοσύνη σου!!!!!!!!

Η κόρη μου είναι η κινητήρια δύναμη της ζωής μου, το φως μου!!! Την λατρεύω!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου 41η μέρα κ ακόμη τίποτα!Αγόρασα και άλλο predictor(clear blue δε βρήκα) και θα το κάνω το πρωί!Είμαι πολύ περίεργη, αν και για να πω την αλήθεια νομίζω ότι για να βγηκε αρνητικό το πρώτο δεν έχω ελπίδες......

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα! Χαιρομαι που υπαρχουν κι αλλες κοπελες που κουβαλουν τις ιδιες ανησυχιες με μενα! Για να σας γραφω τετοια ωρα φανταστειτε τι ζορι περναω....... Εχω ηδη 3 ημες καθυστερηση και ενα αρνητικο τεστ..... εχω αρχησει και πιστευω πως τα τεστ δεν ειναι και οτι πιο αξιοπιστο, αλλα απο την αλλη δεν θελω να κανω χοριακη γιατι φοβαμαι οτι για μια ακομη φορα θα ειναι αρνητικη.... Πραγματικα δεν εχω ιδεα τι στην ευχη να κανω.... ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Magiraki - Riri258 ηρεμήστε όλα καλά θα πάνε, πρέπει να έχετε θετική σκέψη. Τα τεστ εγκυμοσύνης δεν είναι 100% έγκυρα ειδικά όταν τα κάνουμε πολύ νωρίς. Πηγαίνετε για μια εξέταση χοριακής και να δείτε που όλα θα πάνε καλά!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα! Χαιρομαι που υπαρχουν κι αλλες κοπελες που κουβαλουν τις ιδιες ανησυχιες με μενα! Για να σας γραφω τετοια ωρα φανταστειτε τι ζορι περναω....... Εχω ηδη 3 ημες καθυστερηση και ενα αρνητικο τεστ..... εχω αρχησει και πιστευω πως τα τεστ δεν ειναι και οτι πιο αξιοπιστο, αλλα απο την αλλη δεν θελω να κανω χοριακη γιατι φοβαμαι οτι για μια ακομη φορα θα ειναι αρνητικη.... Πραγματικα δεν εχω ιδεα τι στην ευχη να κανω.... ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!!!!![/QUO

Τι έγινε τελικά?Έκανες χοριακή?Εγώ επανέλαβα προχθές τεστ predictor και βγήκε πάλι αρνητικό!!!!43η μέρα σήμερα και δεν έχει έρθει!Αυτά παθαίνεις αν έχεις ασταθή κύκλο!!!:?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Κοριτσια καλημερα,θελω τη γνωμη σας γιατι ειμαι να σκασω.Προσπαθουμε με τον αντρα μου για μωρακι τον τελευτεο καιρο.Εχω σταθερο κυκλο με περιοδο καθε 22.Απο την προηγουμενη βδομαδα ειμαι με δεκατα 37,1-37,2 το πρωι αλλα και κατα τη διαρκεια της ημερας.Εχω πονακια στη κοιλια σαν της περιοδου,πονακια στη μεση και το στομαχι μου ειναι μες την ανακατοσουρα μερικες φορες...εκανα τεστακι στιν 1 μερα καθυσταρησης το απογευμα ομως αλλα βγηκε αρνητικο,Μπορω να κανω αυριο χοριακη ή ειναι νωρις λετε?

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα,θελω τη γνωμη σας γιατι ειμαι να σκασω.Προσπαθουμε με τον αντρα μου για μωρακι τον τελευτεο καιρο.Εχω σταθερο κυκλο με περιοδο καθε 22.Απο την προηγουμενη βδομαδα ειμαι με δεκατα 37,1-37,2 το πρωι αλλα και κατα τη διαρκεια της ημερας.Εχω πονακια στη κοιλια σαν της περιοδου,πονακια στη μεση και το στομαχι μου ειναι μες την ανακατοσουρα μερικες φορες...εκανα τεστακι στιν 1 μερα καθυσταρησης το απογευμα ομως αλλα βγηκε αρνητικο,Μπορω να κανω αυριο χοριακη ή ειναι νωρις λετε?

 

Καλημέρα, η χοριακή σίγουρα θα δείξει. Καλά αποτελέσματα :)

6H9Vp2.pngT5mwp2.png

-When you love someone all saved up wishes start coming true-

 

-Όταν γίνεται μανούλα η καρδιά σου χτυπάει για πάντα έξω από το σώμα σου..-

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπερα κοριτσια!!ειμαι καινουργια στη παρεα σας κ θα ηθελα τα φωτα σας....με τον αντρα μου προσπαθουμε το τελευταιο μηνα για μωρακι.εχω κυκλο 24ημερων.γενικα ειναι σταθερος!αδιαθετησα τελευταια φορα στις 24/09 κ ειχαμε για 1η φορα ελευθερη ολοκληρωμενη επαφη στις 26 στις 27 και στις 29.περιμενα περιοδο στις 7/10 αλλα δεν.επειδη με ειχε φαει η αγγωνια εκανα χοριακη στις 01/10 και στις 03/10 αλλα αρνητικη.επισης τεστ ουρων απο φαρμακειο στις 08/10 αρνητικο κ αυτο.εχω πονακια περιοδου πρησμενο κ λιγο ευαισθητο στηθος ειχα πριν μερες πονακια στη μεση οπωα οταν περιμενω περιοδο αλλα τπτ!υπαρχει περιπτωση να ειμαι κ να μη φαινεται ακομα;;;σας παρακαλω βοηθηστε με γιατι εχω αγωνια.....ευχαριστω εκ των προτερων...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...