Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 356
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

μπα για 2 ωρες εκλαιγε, ποναγε, μετα σηκωθηκε και μη τον ειδατε!

 

αλλα απο εκεινη την ημερα μου εκοψε το γαλα, δε θελει να το δει αλλο πραγμα

σκεφτομαι μηπως εχει γδαρθει ο λαιμουλης του απο το σωληνακι

ευτυχως φαι νερο ειμαστε ΟΚ

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Για λίγες μέρες 3 -4, μην επιχειρήσεις καν να του δώσεις γάλα, μετά θα στο ζητήσει μόνος του

Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΙΟ ΧΑΡΙΣΜΑ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ ΤΗΣ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γατούλα και απο μένα σιδερένιος ο μικρούλης σου.

 

Θα θελα να πω και γω για τον γιο μου. Παρόλο που γεννήθηκε χωρίς κρυψορχία, πριν ένα μήνα περίπου, τελείως τυχαία πρόσεξα οτι οι όρχεις δεν βρισκόταν στον σάκκο. Απο τότε άρχισα συνέχεια να κάνω ψηλάφηση και άλλοτε ήταν στην θέση τους άλλοτε όχι. (Μπορεί για τρείς μέρες να μην είναι στη θέση τους και μετά για λίγο να κατέβουν ) Το ανέφερα στην γιατρό μου, και μου είπε πως συχνά συμβαίνει αυτό και να κάνω μασάζ στην βουβονική περιοχή για να κατέβουν ( βέβαια δεν μου είπε να το κάνω συστηματικά, έτσι περιστασιακά). Επίσης η πεθερά μου, μου είπε πως ο άντρας μου είχε το ίδιο πρόβλημα. Αυτή δεν το είχε αντιληφθεί όταν ήταν μωρό ο άντρας μου αλλά το ανακάλυψε ένας γιατρός σε μια εξέταση στο σχολείο. Το πρόβλημα αποκαταστάθηκε χωρίς καμία επέμβαση, και χωρίς μασαζ.

Ετσι εγώ είχα κάπως καθυσηχαστεί. Τώρα με αυτά που διαβάζω μήπως πρέπει να κάνω κάποιες κινήσεις, να απευθυνθώ σε κάποιο χειρουργό. Τι λέτε?

- σημειώνω πως ο μικρός είναι 14 μηνών και περπατάει απο τον ενδέκατο μήνα

Link to comment
Share on other sites

κακο δεν θα ηταν. εσενα η περιπτωση ειναι αποσπωμενοι ορχοις, αυτο το ανεβοκατεβασμα που λες. Ισως ο χειρουργος κρινει οτι πρπει να γινει καποιο ραμματακι ωστε να μενουν μονιμα στη σωστη θεση

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εχω λίγο πανικοβληθεί, γιατί το παρατήρησα τυχαία και δεν γνωρίζω ακριβώς πότε εμφανίστηκε το πρόβλημα. Επίσης όσο το παρακολουθώ νομίζω ότι περισσότερο χρόνο οι όρχεις είναι κρυμμένοι. Η γιατρός μου, πραγματικά ειμαι πολυ ευχαριστημένη, δέ με θορύβησε.Μάλιστα μου είπε αφού κατεβαίνουν μην ανησυχείς. Ίσως δεν της περιέγραψα αυτό που τώρα παρατηρώ πιο ξεκάθαρα. Θα το ξανασυζητήσω μαζί της.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!!! Ο ΥΙΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 14 ΜΗΝΩΝ. ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΠΡΩΩΡΑ ΣΤΗΝ 31 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΥΗΣΗΣ. ΕΧΕΙ ΛΟΙΠΟΝ ΚΡΙΨΟΡΧΙΑ ΚΑΙ ΥΔΡΟΚΟΙΛΗ. ΠΗΡΑΜΕ 2 ΓΝΩΜΕΣ ΙΑΤΡΩΝ ΚΑΙ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΟΥΣ ΗΤΑΝ ΣΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΓΧΕΙΡΙΣΤΕΙ. Ο ΕΝΑΣ ΕΙΠΕ ΑΜΕΣΑ Ο ΑΛΛΟΣ ΕΙΠΕ 16-18 ΜΗΝΩΝ. ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΕΙ!!! ΕΠΙΣΗΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΦΙΜΩΣΗ... ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ ΓΙΑ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ? ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΣΑΣ ΣΤΟ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΥΠΟΦΕΡΕΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΩΣ ΤΙ ΦΡΟΝΤΙΔΑ ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!!! Ο ΥΙΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 14 ΜΗΝΩΝ. ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΠΡΩΩΡΑ ΣΤΗΝ 31 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΥΗΣΗΣ. ΕΧΕΙ ΛΟΙΠΟΝ ΚΡΙΨΟΡΧΙΑ ΚΑΙ ΥΔΡΟΚΟΙΛΗ. ΠΗΡΑΜΕ 2 ΓΝΩΜΕΣ ΙΑΤΡΩΝ ΚΑΙ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΟΥΣ ΗΤΑΝ ΣΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΓΧΕΙΡΙΣΤΕΙ. Ο ΕΝΑΣ ΕΙΠΕ ΑΜΕΣΑ Ο ΑΛΛΟΣ ΕΙΠΕ 16-18 ΜΗΝΩΝ. ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΕΙ!!! ΕΠΙΣΗΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΦΙΜΩΣΗ... ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ ΓΙΑ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ? ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΣΑΣ ΣΤΟ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΥΠΟΦΕΡΕΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΩΣ ΤΙ ΦΡΟΝΤΙΔΑ ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ

Link to comment
Share on other sites

στραβομαρα σορυ! αλλα ειμαι καπως σημερα....

 

που εχεις κοιταξει? παιδων αλλου? εισαι απο Αθηνα? αν σκοπευεις για εγχειρηση στο Παιδων εχε υποψη οτι καθυστερουν να κανονισουν χειρουργειο.

Γνωμη μου οτι το βαζεις στα αμεσα σχεδια σας......

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΓΑΤΟΥΛΑ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ. ΕΧΩ ΚΟΙΤΑΞΕΙ ΙΑΤΡΙΚΩ ΑΘΗΝΩΝ ΣΕ ΠΑΙΔΟΟΥΡΟΛΟΓΟ ΚΑΙ ΜΗΤΕΡΑ ΣΕ ΠΑΙΔΟΧΕΙΡΟΥΡΓΟ... ΚΑΙ ΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΩ ΣΤΗΝ ΕΓΧΕΙΡΗΣΗ ΚΡΥΨΟΡΧΙΑΣ ΚΑΙ ΥΔΡΟΚΟΙΛΗΣ.

 

ΕΙΜΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΕΝΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΦΙΜΩΣΗ ΟΜΩΣ!!! ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ.... ΜΟΥ ΜΙΛΗΣΕ Ο ΠΑΙΔΟΟΥΡΟΛΟΓΟΣ ΓΙΑ ΠΕΡΙΤΟΜΗ....

Link to comment
Share on other sites

asimina ο μεγάλος μου γιος εκανε κρυψορχία και φίμωση στο ίδιο χειρουργείο. Μολις είχε κλείσει τους 18 μήνες. Δεν υπάρχει λόγος να ταλαιπωρηθεί με δύο ξεχωριστά χειρουργεία.

Αγόρια μου είστε οι λατρείες μας!

Link to comment
Share on other sites

asimina ο μεγάλος μου γιος εκανε κρυψορχία και φίμωση στο ίδιο χειρουργείο. Μολις είχε κλείσει τους 18 μήνες. Δεν υπάρχει λόγος να ταλαιπωρηθεί με δύο ξεχωριστά χειρουργεία.

καλημέρα! όταν λες φίμωση δηλαδή έκανε περιτομή? Η περιτομή είναι η μόνη λύση για την φίμωση?

μετά το χειρουργία πως ήταν? πρόβλημα με τσίσα και μολύνσεις?

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι γειά σας, ομοιοπαθούντες και εμείς. Την επεμβαση την έχουμε κάνει. Όλα καλά. Το ερώτημα μου είναι τι γίνεται μετά;;;;; Πως ξέρουμε αν ο όρχης είναι καλά και θα λειτουργήσει όταν έρθει η ώρα; Χρειάζεται περαιτέρω εξετάσεις/παρακολούθηση; Μήπως ξέρετε; γιατί εμένα δεν μου έχουν πει τίποτα. Εχω μια έντονη ανησυχία γιατί την επέμβαση την κάναμε στα 2,5 χρόνια.

.png.png
Link to comment
Share on other sites

Αν εσυ ανησυχεις που τον πηγανε στη θεση του, εγω μωρε τι να πω που δεν εχουμε τωρα?! :roll: Μου ειπανε σε μερικα χρονια και καθαρα για ψυχολογικους λογους να βαλουμε ενα με πλαστικη εγχειριση. Δε ξερω στη κυριολεξια, κανουν κατι η απλα ειναι εκει και υπαρχουν????? χαχαχα βοηθατε την ασχετη μανα :lol::lol::lol::lol: και σεμνα μη μας κοψουν :lol::lol::lol:

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα

νομίζω γατούλα ότι είχατε με τον ένα όρχι πρόβλημα? νομίζω ότι αυτός που θα του βάλουν μέτα με την πλαστική έιναι μόνο για ψυχολογικούς λόγους εξάλου δεν έχετε πρόβλημα γιατί και με τον ένα μπορεί να τεκνοποίησει αν αυτό είναι το πρόβλημά σου.

Εμάς μας είπαν ότι όταν πάει 6 χρονών με εξετάσεις θα δούμε αν όλα είναι Ο.Κ.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω θα γίνει από την αρχή υπέρηχος για να δουν το μέγεθος των όρχεων και αιματολογικές ( ίσως ορμονικές ) για το σπέρμα ..............

περιμένουμε λοιπόν .............

Είμαι αισιόδοξη ότι όλα θα πάνε καλά

ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΤΟΥΣ ΕΊΝΑΙ?................

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...