Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

οχι βρε, 50 ημερων καναμε βουβωνοκηλη + υδροκηλη

σας εγραψα τα τραγελαφικα των νοσοκομειων μας!

 

οσο για το ραντεβου μας, ω ναι, εκλεισα! για ποτε ? 15/9

μολις 8 μηνες αργοτερα!!!!1

Τωρα ειμαστε 13 μηνων!

 

Θα πεσει κυνηγι στο γιατρο μηπως κατσει καμια αναβολη και χωθουμε νωριτερα :roll:

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 356
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Το ίδιο παιδάκι θα κάνει την κρυψορχία? Όταν γεννήθηκε ο δεύτερος γιος μας το πρώτο που ρωτήσαμε ήταν αν είχε κρυψορχία ?εύτυχός δεν είχε αλλά έπαθε ουρολοίμοξη και περάσαμε εναν άλλο γολγοθά γιατί όλοι οι γιατροί μας έλεγαν να παίρνει για 2 χρόνια αντιβίοση( που σαφώς θα είχε πολλές επιπτώσεις στον οργανισμό του ) έπρεπε να πάμε σε 10 γιατρούς για να βγάλουμε μια άκρη και να αποφασίσουμε ΜΟΝΟΙ μας ότι δεν θα δώσουμε την αντιβίοση στο παιδί......μια φοβερη ευθύνη που μας ταλαιπωρησε 2 χρόνια για το αν κάνουμε σωστά ή όχι.........άσε δε τα χρήματα που δώσαμε στους γιατρούς............

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι αν δεν πέσεις σε καλό γιατρό άστα να πάνε...σε τρελαινουν. Εμεις τραβήξαμε σοκ όταν γεννηθηκε που ξαφνικά στο ΜΗΤΕΡΑ στα προωρα αποφασίσαν ότι το παιδί έχει ...1 νεφρό. Τελικά 2 έχουμε αλλά είναι στην ίδια πλευρά και δεν τα βλεπανε ....(τα έχω πει και αλλού). Πλέον και με καθοδήγηση της παιδιατρου μας έχουμε πάει στους υποτιθεται καλύτερους και τουλάχιστον έχουμε μπει σε μια σειρά να ψαχνουμε κάποια πράγματα. Δε με νοιαζει να πληρώσουμε τα κέρατα μας αλλά τουλ. να βγάλουμε άκρη και να ακουσουμε 1 υπεύθυνη γνώμη. Παντελομαράκι για το 2ο γιο σου με την αντιβίωση μια κυστεογραφία δεν αρκούσε για να δουν αν έχει πρόβλημα?

Ελινάκι και εμεις στον Ζουπάνο έχουμε παει και μας παρακολουθει. Καλος μου φαίνεται αν και λίγο ...φιρμα! Πάντως νομίζω ότι έχει πολλές γνώσεις και ιδιαιτερα εξειδικευμένες.

 

an1cCyH0g411210Nzc3NzlkaHwzNTIxNDQ1YmphZHxUTyBGQUZPVVRBS0kgTU9VIEVJTkFJ.gif

s-age.pngs-age.png

Link to comment
Share on other sites

Έπαθε 15 ημερών ουρολοίμοξη και στο ΜΗΤΕΡΑ του κάνουν κυστεογραφία του βρήσκουν 2 βαθμού παλλιδρόμηση.Έπρεπε να του την κάνουν μετά από αρκετό καιρό γιατί ήταν πάνω στη λοίμοξη και φυσικά και λόγο ηλικίας υπήρχε ανωριμότητα της περιοχής .Μας μίλησαν για χειρουργία κ.τ.λ. εμείς τα παίξαμε δεν είχαμε συνέλθει ακόμα από τον πρώτο μας γιο με την κρυψορχία.Μας λένε 2 χρόνια αντιβίοση εμείς δεν δώσαμε κάναμε για ένα χρόνο κάθε εβδομά εξέταση ούρων και τον δεύτερο κάθε 15 μέρες. Πρίν λίγους μήνες έκλεισε 2 ετών του κάναμε την κυστεογραφία πάλι και όλα είναι Ο.Κ. Ποίος είναι ο Ζουπάνο ? και τι είναι ? Δεν μπορώ τις φίρμες και εμείς πήγαμε σε πρώην διευθυντη του ουρολογικου του Παίδων για την κρυψορχία και μας είπε μετά τα 3 και μετά όταν ψαχτήκαμε τρέχαμε και δεν φτάναμε και εγώ έγκυος στο 2 με αποκολήσεις τη μία πίσω από την άλλη, την πρώτη επέμβαση την έκανε ενω ήμουν έγκύος και την άλλη περιμέναμε να γεννήσω για να την κάνουμε.Είναι μία τρέλλα με τους γιατρους............

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαρια ισως δεν ηταν βαριας μορφης η ουρολοιμωξη γιατι απο οσους γνωστους ξερω, δινουν την αντιβιωση. Η βαφτιστηρα μου ειναι ηδη 5 και συνεχιζει. Εχει εντονο προβλημα, παρακολουθουν νεφρα ορμονες, αλλεργιες......Και φυσικα εξετασεις συνεχεια, και καθε φορα που θα αρρωστησει δινουν ουρα, και αρρωσταινει συνεχως

 

 

Οσο για το ουρα καθε βδομαδα, τυχερη εισαι

Εγω εψαχνα την Αναστασια για ουρολοιμωξη. Περασαν 3 βδομαδες εως οτου να πιασω ικανη ποσοτητα, η σκατουλα δεν αφηνε με τιποτα τα ουρα. Τελικα 3 καλλιεργειες βγαινουν με ψευδομοναδα! Κατευθειαν νοσοκομειο, ουρα με συριγγα απο κοιλιτσα, οροι και σε 3 μερες μας λενε οτι το παιδι ειναι καθαρο :shock:

 

Πως ειπατε???? ουτε που θελω να ξαναδωσουμε ουρα, δεν εμαθα και το γιατι, Πηγα σε 2 κεντρα, και τα 2 λαθος διαγνωση?

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Το να βγαζουν γιατροι ο ενας το ματι του αλλουνου -μετα λογια- δε το ειχα ξαναζησει

ΑΘΛΙΟΙ

 

Που να ακούσεις την κόντρα των "πανεπιστημιακών" και του "ΕΣΥ".

 

Να λεει ο πανεπιστημιακός ότι το παιδί έχει συνάχι, να το βλέπει ο ΕΣΥ ότι όντως έχει συνάχι ΑΛΛΑ να διαφωνεί γιατί το "βρήκε" πρώτος ο πανεπιστημιακός.....

Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΙΟ ΧΑΡΙΣΜΑ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ ΤΗΣ.

Link to comment
Share on other sites

Άκριβώς αυτό με το που παίρνουν συχνά αντιβίωση χαλάει το ανοσοποιητικό σύστημα δεν έχει ο οργανισμος δικές του άμυνες συν ότι χαλάει η χλωρίδα του οργανισμού που αναπληρώνεται με γιαούρτι ( αλλά ποία γιαούρτια αυτά που υπάρχουν......),έξάλου ακόμα και αν παίρνουν αντιοβίωση πάλι μπορεί να πάθουν ουρολοίμοξη και ξέρω τέτοιες περιπτώσεις επομένως γιατί να δώσω για τόσο μεγάλο χρονικο διάστημα αντιοβίοση? Βέβαια το παιδί το παρακολουθείς πολύ προσεκτικά ....αν δεν παίρνει βάρος ακόμα και με μια κακοδιαθεσία εμείς κάναμε εξέταση,ίσως με τα κοριτσάκια να είναι πιο δύσκολο να πάρεις ούρα. Φυσικά και η ουρολοίμοξη μπορεί να πειράξει νεφρά κτλ αλλά με μία ουρολοίμοξη που δεν θα την πάρεις χαμπάρη.......για να το ξαναδούν το θέμα,φυσικά και κάθε περίπτωση είναι διαφορετική αλλά η πολύ αντιοβίωση........

Link to comment
Share on other sites

η βαφτιστηρα εχει αλλεργια σε οτιδηποτε γαλακτερο

η καυμενουλα πηγε τουρτιτσα στο νηπιο και αυτη εφαγε φρουιζελε!!!! :lol:

ελπιζω να στρωσει οσο μεγαλωνει

πεινει ακομα την αηδια το υποαλλεργικο, μονο αυτο ανεχετε

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


Διαφημίσεις

ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΣΙΔΕΡΕΝΙΟΣ και από εμάς.

 

Και δυο συμβουλες: Δεν είναι ανάγκη να νοικιάσεις την τρισάθλια ξαπλώστρα, στην κούνια με το μωρό κοιμάσαι καλύτερα :wink:

Επίσης να πάρεις μαζί σου μια πάντα για να βάλεις στη μέσα πλευρά της κούνιας γιατί τα κάγκελα είναι σιδερένια

Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΙΟ ΧΑΡΙΣΜΑ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ ΤΗΣ.

Link to comment
Share on other sites

τελικα σημερα μονο αιμα του πηρανε και γυρισαμε. Αυριο 7.30 Παιδων Α. Σοφια, χειρουργος Νικ@ς. Για την ωρα ολα καλα με το γιατρο, το ραντεβου ηταν για 15/9!!!!! και με πηρε ο ιδιος σημερα για να με ειδοποιησει. Ρωτησα τον εφημερευοντα γιατι ηξερα οτι ειναι αυθημερον, αλλα μου ειπε εξαρταται τη θεση του ορχη. Οποτε μαλλον τριτη μας βλεπω πισω.....φιλια πολλα..καλη μας τυχη

 

underage ετσι και ανεβω και εγω πανω με βλεπω να πεφτουμε κατω παρεα!

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γατούλα μου γεια σου!

 

Τυχαία είδα το θέμα, καλή επιτυχία με την εγχείρηση.

 

Ο γιατρός που γράφεις εγχείρησε το τσουρέκι μου όταν ήταν 1 ημέρας!

 

Βουβωνοκήλη και ο όρχις να μπει στην θέση του.

 

Για μας ήταν πολύ δύσκολα τα πράγματα καθώς νεογέννητο αλλά πιο πολύ το ψυχολογικό το δικό μου.

 

Η εγχείρηση δεν είναι τίποτα, ο γιατρός είναι πραγματικά καλός και στο λέω εγώ που έχουμε κάνει απο τότε και 3 ελέγχους. Μετά από υπέρηχο τον τσεκάρει και ο χειρουργός. Πάντα καλός, εξυπηρετικός, κατανοητός και σου αναλύει ότι θέλεις να ρωτήσεις.

 

Όλα καλά θα πάνε!!!!!!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Βγηκαμε! περα απο τη μια ωρα κλαψα μετα την ανανηψη, λυσσαξε, κωλο δεν εβαλε κατω, περα δωθε στη κουνια, να χτυπιεται, περασαν 3 ωρες , αντε να του δωσω γαλα, τιποτα αυτος , να μη θελει. Τελικα του εφερα μια κρεμα και την εκανε να!Πειναλααααα

 

Τελικα ειμαστε και επισημα μοναρχες :roll: δε βαριεσαι, ενα και καλο :lol: διορθωνονται αυτα στο μελλον. Το στειλαμε για βιοψια, σε κανα μηνα θα εχω αποτελεσμα. Ηρθαμε και σπιτι, χοροπηδαγε πανω στο κρεββατι , παταει στο κενο και γκουπ, οφου. Δε στεναχωρηθηκα για το κεφαλι του οσο για το τρανταγμα του :roll: πριν απο λιγο ειμαι απο εδω στο λαπτοπ τον ακουω ξανα, κλαμα, παω απο εκει ειχε αναποδογυρισει το καροτσι που εχω στο δωματιο τους και αυτος σφηνα απο κατω :roll: μιλαμε μου ηρθε με υπερδιεργεση!!!!!! :lol::lol:

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...