DALIA

Ο δράστης της Πάρου ξαφνικά...ανήλικος !!!

Recommended Posts

:evil::evil::evil::evil:

http://www.zougla.gr/greece/article/stis-filakes-avlona-o-drakos-tis-parou

-Από που και ως που ΡΕ σε φυλακές ανηλίκων ?

-Μέχρι χθες 21 ετών δεν ήταν με ημερ. γέννησης το 1993 ?

-Γιατί τόσο κάλυψη πια το πρόσωπο του ? Μαύρη κουκούλα σε όλο το πρόσωπο ?

-Γιατί μας λέγατε ότι ήθελε να της κλέψει το κινητό ?

-Γιατί ισχυριζόσασταν αρχικά ότι ήταν ατύχημα ? το εσώρουχο του παιδιού μόνο του βγήκε ?

-Πως γύρισε ματωμένος ?

-Αληθεύουν άραγε τα δημοσιεύματα ότι ήταν "συνοδός" κυριών ?

Δεν μου φτάνει ότι ποινή και να του ρίξουν...θέλω να εφαρμοστούν οι "νόμοι" των κρατουμένων όσο αναφορά εγκλήματα εις βάρος παιδιών...

rQGhp3.png

Διαφημίσεις

-Γιατί ισχυριζόσασταν αρχικά ότι ήταν ατύχημα ? το εσώρουχο του παιδιού μόνο του βγήκε ?

Θα απαντήσω μονο σε αυτα τα 2 ερωτηματα.

Υποθέτω πως η αστυνομια πολλές φορές αφήνει σκόπιμα να διαρεύσουν ψευδείς πληροφορίες με σκοπό να παραπλανησει τους δραστες και να κερδίσει χρόνο. Αν από την αρχή έλεγαν ότι πρόκειται για βιασμό τότε ο δράστης θα είχε φύγει με το 1ο πλοίο

οσο κακια κι αν ακουστω δεν θελω να μπει φυλακη, θελω να τον παραδωσουν σ αυτη τη μανα που δεν μπορεσε να αναγνωρισει το προσωπο του παιδιου της και θα ηξερε καλα πως να τον περιποιηθει, σκοτωμα θελει

Εύχομαι να τον περιποιηθούν καλά στη φυλακή..... Εγώ πάντως αν ήμουν συγγενής της κοπέλας θα τον σκότωνα...

Και εγώ το ίδιο εύχομαι...να έχει την τύχη του δουρή...ΑΛΛΑ στις φυλακές ενηλίκων.

rQGhp3.png

στις φυλακες ανηλικων ..........λυπαμε αλλα μια χαρα θα περασει το τερας...ασε που θα τρωει και θα πινει απο τα δικα μας λεφτα (των φορολογουμενων εννοω)..ζωη και κοτα θα περασει.θα τον εχουνε και κηουρο εκει θα τους ομορφυνει τον χωρο και μια χαρά...οι ανηλικοι δεν ειναι τοσο βιαιοι οσο στις φυλακες ανηλικων συν το γεγονος οτι ειναι 21 ετων και τα αλλα θα ειναι απο 16 και πανω.

μου έκανε κι εμένα εντύπωση....

στα καλά του καθουμένου,ανήλικος;αλλά έστω και ανήλικος απο όσα διάβαζα ούτε μεταμέλεια έδειξε ούτε και το αυτί του ίδρωσε που τον έδιωξαν οι ομοεθνείς συγκρατούμενοί του...

επίσης το ίδιο ερώτημα με τη malecon....πως δούλευε τόσα χρόνια χωίς χαρτιά;;μήπως φταίμε κι εμείς που τόσα χρόνια τους προσλαμβλαναμε χωρίς χαρτιά μόνο για το φτηνό μεροκάματο και σαφως την εκμετάλλευσή τους;

io6Qp3.png

g3BCp2.png

Στους γονείς έπρεπε να τον παραδώσουν.. Το κορίτσι πως πάει; έχει ξεφύγει τον κίνδυνο;

είναι ακόμα σε κρίσιμη κατάσταση...

rQGhp3.png

Διαφημίσεις

τη χτυπαγε λεει με μια πετρα 5 κιλων στο ματι γιατι του αντισταθηκει. Κι αν καταφερει και συνελθει το κοριτσι θα ειναι καλα με τοσες κρανιοεγκεφαλικες κακωσεις? το προσωπο της πως θα ειναι? το κατεστρεψε ο αλητης το κοριτσακι

τη χτυπαγε λεει με μια πετρα 5 κιλων στο ματι γιατι του αντισταθηκει. Κι αν καταφερει και συνελθει το κοριτσι θα ειναι καλα με τοσες κρανιοεγκεφαλικες κακωσεις? το προσωπο της πως θα ειναι? το κατεστρεψε ο αλητης το κοριτσακι

γεννάω στο ΑΤΤΙΚΟ σε λίγο καιρό,ελπίζω μέχρι τότε να έχει συνέλθει το κορίτσι...

Dalia έχεις απόλυτο δίκιο...στη φυλακή και ο ξενοδόχος που ήταν εργοδότης του

io6Qp3.png

g3BCp2.png

Στις φυλακες αυτες κρατουνται μεχρι και 21 χρονων. Αρα δεν ειναι περιεργο πιστευω που πηγε εκει.

Οσον αφορα τα υπολοιπα εχετε δικιο απο τη μια απο την αλλη ας εφαρμοστουν οι νομοι...σκετο....χωρις τους νομους της φυλακης...

Ξερω εφταιξε, ξερω δεν ειμαι η μανα του κοριτσιου για να καταλαβω, αλλα και στην σκεψη οτι θα τραβηξει οσα υπονοουνται οτι θα τραβηξει, ανατριχιαζω το ιδιο.

Λαιδα αν ήταν 21 και 1 ημερών θα πήγαινε σε ενηλίκων.

Αρχικά γράφανε και λέγανε 21, σήμερα το πρωί διάβασα ότι πλέον δηλώνει 19. Με το που ορίστηκε δικηγόρος...

Αν όντως είναι 19 ΝΑΙ να πάει σε ανηλίκων.

rQGhp3.png

φανταζομαι οτι εχουν πλεον διασταυρωσει τα στοιχεια του με την πρεσβεια. Γιατι καπου διαβασα οτι εδωσε ενα πολυ κοινο ονομα, οποτε και αυτο με εβαλε σε υποψιες. Αλλα γιατι να τον καλυπτουν? ουτε οι ομοεθνεις του δεν τον θελουν.

Για το συνοδος κυριων δεν το εχω ακουσει. Βλεπω ομως γυρω μου οτι δυστυχως συμβαινουν και αυτα.

Διαφημίσεις

είναι ακόμα σε κρίσιμη κατάσταση...

δηλαδη το κοριτσακι δεν ειναι καλα?? δεν ηξερα οτι ηταν σε αυτην την κατασταση:(:(

:evil::evil::evil::evil:

http://www.zougla.gr/greece/article/stis-filakes-avlona-o-drakos-tis-parou

-Από που και ως που ΡΕ σε φυλακές ανηλίκων ?

-Μέχρι χθες 21 ετών δεν ήταν με ημερ. γέννησης το 1993 ?

-Γιατί τόσο κάλυψη πια το πρόσωπο του ? Μαύρη κουκούλα σε όλο το πρόσωπο ?

-Πως γύρισε ματωμένος ?

-Αληθεύουν άραγε τα δημοσιεύματα ότι ήταν "συνοδός" κυριών ?

Δεν μου φτάνει ότι ποινή και να του ρίξουν...θέλω να εφαρμοστούν οι "νόμοι" των κρατουμένων όσο αναφορά εγκλήματα εις βάρος παιδιών...

Το πιστεύω πως δεν θα την βγάλει καθαρή. Θα υποφέρει και χαίρομαι γι'αυτό.

Και αυτός είναι ο λόγος που πιστεύω πως είναι καλυμμένο το πρόσωπό του. Να μην φαίνονται τα σημάδια από το ξύλο που ήδη έχει φάει. Κανένας δεν τον καλύπτει ή δεν θέλει να τον καλύψει.

Συνοδός κυριών είναι αστείο, άντε να πήγαινε με καμιά κακομοίρα για ένα καρβέλι ψωμί.

Όσοι του προσέφεραν εργασία θα περάσουν επίσης από δίκη.

Nothing you would take... Everything you gave...

Θα τον φάνε, είναι σίγουρο. Οι ομοεθνείς του τον έδιωξαν από την πρώτη φυλακή, κι ανήλικοι έχουν εξαγριωθεί. Κακό τέλος θα έχει. Ας είναι αργό και βασανιστικό μόνο.

it's never too late to start all over again

από όσο ξέρω ναι...εργαζόταν παράνομα χωρίς ασφάλιση, χωρίς τίποτα...

κανονικά στη φυλακή έπρεπε να είναι παρέα με τον ξενοδόχο.

είπες την πιο σωστή κουβέντα...όλη η κοινωνία καταδικάζει τον εγκληματία..σε όποια εθνικότητα και αν ανήκει..αυτή την κοινωνία όμως που χρησιμοποιεί τον κάθε παράνομο μετανάστη χωρίς να τρέχει κάστανο και όταν γίνει η στραβή νίπτει τας χείρας της ποιος θα την καταδικάσει..? θα μου πεις ήξερε πως είναι εγκληματίας?προφανώς όχι..αλλά τώρα που αποδεδειγμένα είχε στην δουλειά του παράνομα κάποιον που δεν υπήρχε στα χαρτιά, ποιες οι κυρώσεις για τον ίδιο? ή όλα καλά αφού τον πιάσανε?

είπες την πιο σωστή κουβέντα...όλη η κοινωνία καταδικάζει τον εγκληματία..σε όποια εθνικότητα και αν ανήκει..αυτή την κοινωνία όμως που χρησιμοποιεί τον κάθε παράνομο μετανάστη χωρίς να τρέχει κάστανο και όταν γίνει η στραβή νίπτει τας χείρας της ποιος θα την καταδικάσει..? θα μου πεις ήξερε πως είναι εγκληματίας?προφανώς όχι..αλλά τώρα που αποδεδειγμένα είχε στην δουλειά του παράνομα κάποιον που δεν υπήρχε στα χαρτιά, ποιες οι κυρώσεις για τον ίδιο? ή όλα καλά αφού τον πιάσανε?

Άκουσα πως θα περάσει από δίκη

Nothing you would take... Everything you gave...

Κατ' αρχάς να πω ότι για τον δράστη δεν αισθάνομαι καμία λύπη για ότι και να πάθει. Έχω ένα θέμα με αυτούς που κακοποιούν σωματικά και σεξουαλικά ανηλίκους.

Αυτό που θέλω και εγώ όμως να τονίσω είναι ότι πρέπει να υπάρχει αυστηρότατη ποινή για τον εργοδότη του. Φαντάζομαι βέβαια ότι θα έχει κάνει κάποιου είδους συμφωνία. Όχι όμως μόνο για αυτόν. Αυτές τις μέρες γίνεραι η περίφημη σκούπα στην Αθήνα. Αυτοί που συλαμβάνονται δεν μενουν κάπου, δεν δουλεύουν κάπου? Θα έπρεπε όσοι νοικιάζουν σπίτια και όσοι δίνουν εργασία σε παράνομους μετανάστες να έχουν εξοντωτικές ποινές. Νομίζω ότι αυτός είναι τελικά ο τρόπος για να μειωθεί ο αριθμός των εισερχόμενων λαθρομεταναστών.

1ον δεν πιστευω οτι ειναι 19(κ να μου το θυμιθειτε θα ακουσουμε να ξεφυτρωνουν κ αλλα ελαφρυντικα)

2ον ποια δικη , ποιοι νομοι κτλ.. επειδη εχει γινει της μοδας ο σεβασμος στους διαφορετικους πολιτισμους, γιατι να μην εφαρμοστει η σαρια με την οποια ανατραφηκε? με αυτη μεγαλωσαν, αυτη καταλαβαινουν.μια , δυο να γινει αυτο σε λαθρομεταναστες που εχουν εγκληματισει(αποδεδειγμενα), ε θα το πιασουν το νοημα.

και οχι δεν συγχωρω. σημερα ηταν το κοριτσι αυτο. αν δεν υπαρξει σκληροτατη τιμωρια που να λειτουργησει παραδειγματικα, πολυ φοβαμαι οτι θα ακολουθησουν κ αλλα τετοια. κ δεν μπορω να μιλαω για ανθρωπινα δικαιωματα σε λαους που ως ανθρωπο δεχονται μονο τον αντρα, αδιαφοροντας (να το πω ευγενικα) για δικαιωματα παιδιων κ γυναικων.

και ξεχασα κ τον ξενοδοχο, ο οποιος λογαριαζε ....χωρις τον ξενοδοχο. να χασει την αδεια του, να δικαστει κ να εχει ολες τις νομιμες κυρωσεις που προβλεπονται σε αντιστοιχες περιπτωσεις.

1ον δεν πιστευω οτι ειναι 19(κ να μου το θυμιθειτε θα ακουσουμε να ξεφυτρωνουν κ αλλα ελαφρυντικα)

2ον ποια δικη , ποιοι νομοι κτλ.. επειδη εχει γινει της μοδας ο σεβασμος στους διαφορετικους πολιτισμους, γιατι να μην εφαρμοστει η σαρια με την οποια ανατραφηκε? με αυτη μεγαλωσαν, αυτη καταλαβαινουν.μια , δυο να γινει αυτο σε λαθρομεταναστες που εχουν εγκληματισει(αποδεδειγμενα), ε θα το πιασουν το νοημα.

και οχι δεν συγχωρω. σημερα ηταν το κοριτσι αυτο. αν δεν υπαρξει σκληροτατη τιμωρια που να λειτουργησει παραδειγματικα, πολυ φοβαμαι οτι θα ακολουθησουν κ αλλα τετοια. κ δεν μπορω να μιλαω για ανθρωπινα δικαιωματα σε λαους που ως ανθρωπο δεχονται μονο τον αντρα, αδιαφοροντας (να το πω ευγενικα) για δικαιωματα παιδιων κ γυναικων.

εδω δεν ισχύει ο νόμος της σαρία ως εκ τούτου δεν μπορεί να δικαστεί με γνώμωνα το θρησκευτικό του πιστεύω...γιατί το έγκλημά του δεν ήταν θρησκευτικό αλλά σεξουαλικό.

ίσως αν εκδοθεί και στη χώρα του να έχει τιμωρία ανάλογη με αυτή που ίσως φαντάζεσαι..

αν και πολύ φοβάμαι οτι δεν θα βγει ζωντανός απο τη φυλακή...οι νόμοι της φυλακής είναι οι σκληρότεοι για τους παιδεραστές...

io6Qp3.png

g3BCp2.png

και ξεχασα κ τον ξενοδοχο, ο οποιος λογαριαζε ....χωρις τον ξενοδοχο. να χασει την αδεια του, να δικαστει κ να εχει ολες τις νομιμες κυρωσεις που προβλεπονται σε αντιστοιχες περιπτωσεις.

ολοι οσοι δινουν δουλεια σε παρανομους μεταναστες ειναι εγκληματιες. Αρχικα εγκληματουν εναντια στο κρατος, σε μενα και σε σενα, και δεν εχουν καταλαβει οι βλακες οτι τους εαυτους τους και τα παιδια τους κλεβουν.

Επειτα εγκληματουν γιατι, οριστε, αυτος ο ανθρωπος ηταν ενας εγκληματιας. Θα μου πεις, ο Ελληνας ή ο νομιμος μεταναστασης ειναι σιγουρα καλος; Οχι βεβαια, αλλα ξερεις ποιος ειναι, που ειναι, εχει μια ιστορια, ενα μητρωο, εναν αριθμο ταυτοτητας/διαβατηριου, κατι τελοσπαντων. Μια μερα αργοτερα, αν ειχε προλαβει να φτασει στην πατριδα του, δε θα τον επιανε κανεις. Ποιον να ψαξεις.

Εγω κατηγορω τον ξενοδοχο περισσοτερο απο οποιονδηποτε...

“Do not fear to be eccentric in opinion, for every opinion now accepted was once eccentric.”

Bertrand Russell

Guest
    Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις