Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κατάλληλη ηλικία για port-bebe?


Recommended Posts

Σε ποιά ηλικία επιτρέπεται να αφήνουμε το μωράκι μας στο port-bebe? Μήπως σε πολύ μικρή ηλικία (30 ημερών) η μεσούλα τους δεν πρέπει να στέκεται σε αυτή την στάση?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


τι εννοείς? και το πορτ μπεμπε ξαπλωτό ειναι, σαν κρεββατακι

μήπως εννοείς το ρηλάξ? ή το καθισματακι αυτοκινήτου?

ο δικός μας παιδίατρος μας έλεγε ότι δεν υπαρχει κανενα θεμα με τη μεση του μωρού, δεν παθαίνει τίποτε και καθιστό να το βάλεις, απλά επειδή οι μυες δεν ειναι αναπτυγμένοι, δε μπορεί να σταθεί και κουλουριάζεται.

για όλες τις απορίες σου παντως να ρωτάς και τον παιδίατρό σου ;)

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites

Θα ακούσεις πολλές γνώμες για το θέμα.αν ψάξεις λίγο θα βρεις και αλλά θέματα εδώ γι'αυτό.εγώ προσωπικά την έβαλα γύρω στον 1,5 μήνα πιο νωρίς δεν είχε χρειαστεί.απλά την έβαζα πιο ξαπλωμένη όχι στο ανώτερο επίπεδο που κάθεται.κάποια κορίτσια λένε ότι έβαζαν κάτω από την μέση μια πετσέτα η κουβερτουλα για να είναι πιο ίσια.και την κρατούσα αρκετά αφού δεν γκρίνιαζε κιόλας,όπως πχ τώρα που την βάζω στην περπατουρα και όταν κουραστεί αρχίζει να γκρινιάζει και την βγάζω.το μωράκι σου πόσο είναι τώρα?

aRjHp3.pngiD6Np3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τον έβαλα απο 20 ημερών... Βέβαια σε ξαπλωτό επίπεδο, όχι σε όρθια θέση. Είχε μια ελαφριά κλίση! Πιστεύω ότι κ τα μωρά κουράζονται να είναι συνέχεια ξαπλωτά ή αγκαλιά. Εμένα χαζευε κ τα παιχνιδάκια που του είχα κρεμάσει στο ριλάξ, κοιμόταν, ξύπναγε. Με βόλεψε πολύ που τον είχα μαζί μου στο σαλόνι - κουζίνα κ έκανα τις δουλειές μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...