Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Παραπληροφόρηση: Το Υποτιθέμενο σχόλιο Γερμανιδας Αθλητριας είναι ψεύτικο


Recommended Posts

Μιλαω για το γνωστο " Γεμισε ξυπολητους Ελληνες αθλητες το Ολυμπιακο χωριο και φοβομαστε μην μας ζητησουν δανεικα".

Ειπε οτι δεν το ανεβασε εκεινη στο twιtter της, η Γερμανια την καλυψε, και ολα καλα!

Εσεις πειστηκατε οτι αυτη ειναι η αληθεια?

Και κατα ποσο ευκολο / δυσκολο ειναι να γραψει καποιος στο twitter σου κατι χωρις να εχεις ιδεα?

Και γιατι να το κανει αυτο?

Κατι μου βρωμαει βρε παιδια...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ειπε οτι δεν το ανεβασε εκεινη στο twιtter της, η Γερμανια την καλυψε, και ολα καλα!

 

Και κατα ποσο ευκολο / δυσκολο ειναι να γραψει καποιος στο twitter σου κατι χωρις να εχεις ιδεα?

..

 

Πότε ειπώθηκαν αυτά?

 

Η τελευταία είδηση που έχω διαβάσει για το θέμα είναι αυτή

 

Έσπευσαν να αποδώσουν στη Νατάσα Κέλερ την φράση:"Το Ολυμπιακό Χωριό έχει γεμίσει με ξυπόλητους Έλληνες αθλητές. Μόλις τους βλέπουμε κάνουμε τους μαλ...ες, γιατί φοβόμαστε ότι θα μας ζητήσουν δανεικά".

- Ανάγκασαν την Γερμανική Ολυμπιακή Επιτροπή να προβεί σε διάψευση

- "Ελληνες" έμπαιναν στον λογαριασμό της κοπέλας στο Facebook και την έβριζαν!

http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=154053&catid=1

 

Υπάρχει πουθενά κάτι τέτοιο στο twitter της και είπε αυτή ότι της το χάκεψανε?

Κι έγινε αποδεκτή τέτοια ηλίθια δικαιολογία???????

 

Αν είναι έτσι πέστε μου προς τα που να μουτζώσω:P:p

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)
Link to comment
Share on other sites

νομίζω μούφα η είδηση. Ενώ το ρατσιστικό τουιτερ της δικιάς μας (Παπαθανασίου) έχει κυκλοφορήσει ακριβώς όπως εμφανίστηκε της Γερμανίδας δεν υπάρχει πουθενά. Δεν νομίζω ότι εμφανίστηκε καν το επίμαχο μήνυμα στο τουίτερ της κοπέλας.

ssttaa

Link to comment
Share on other sites

την δικη μας Βουλα Παπαχρηστου(νομιζω:oops:) κοντεψαν να την βγαλουν στην πλατεια κ να την ληθοβολησουν οι ιδιοι οι Ελληνες,αλλα την Γερμανιδα την καλυπτει κ την στηριζει η χωρα της!!! τι να πεις!!! δεν φταινε εκεινοι,εμεις φταιμε με τους μ@λ...που ψηφιζουμε κ μας εχουν ξεφτυλισει παγκοσμιος!!!! ουτε στο μικρο μας δαχτυλακι δεν μας φτανουν

Xc60p3.png ghL0p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μουφα η ειδηση ή προλαβανε και τα μπαλωσανε/κατεβασανε, για να μην παθει οτι επαθε και η δικια μας?

Οπου υπαρχει καπνος υπαρχει και φωτια λεγανε οι παλιοι....

Link to comment
Share on other sites

πάντως άν όντως το είχε ποστάρει δύσκολα θα μπορούσαν να το μαζέψουν! ο καθένας το φωτογραφίζει και το δείχνει...θα είχε κυκλοφορήσει

Επίσης μου φαίνεται πολύ χοντροκομμένο για να είναι αληθινό! Αυτό που είπε η Παπαχρήστου για τα κουνούπια είναι βαθιά ρατσιστικό σε δεύτερη ανάγνωση όμως... αρχικά γελάς. Γι' αυτό και την πάτησε

ssttaa

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω δεν ξέρω......... αλλά τoooooooόσο κάλυψη πια????

Ένας -μα ένας- δεν πρόλαβε να κάνει ένα print screen??????????

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω δεν ξέρω......... αλλά τoooooooόσο κάλυψη πια????

Ένας -μα ένας- δεν πρόλαβε να κάνει ένα print screen??????????

 

Έλα ντε...

 

πόσο παθέτικ όμως είναι να μην μπορείς να παραδεχτείς τα λάθη σου και να κοιτάς να φτιάξεις ψεύτικα άλλων για να πεις "να, κυρία κυρία, κι ο Γιαννάκης κάνει τα ίδια, γιατί με τιμωρείτε μόνο εμένα;" :-D:grin:

Time flies like the wind; fruit flies like bananas
 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τι να πω δεν ξέρω......... αλλά τoooooooόσο κάλυψη πια????

Ένας -μα ένας- δεν πρόλαβε να κάνει ένα print screen??????????

 

Σωστο απο την μια πλευρα....

Απο την αλλη ομως, ποσο συχνα κανει κανεις print screen σε κατι που βλεπει?

Εγω σχεδον ποτε... Μονο οταν θελω να τυπωσω σε χαρτι...

Σχεδον παντα, μπαινω, βγαινω στα διαφρα σαιτ κλπ, και το πολυ πολυ να κρατησω κανενα συμδεσμο. That's all!

Link to comment
Share on other sites

Όταν έχει δημιουργηθεί ένα τόσο μεγάλο θέμα για ρατσιστικό σχόλιο σε social media, όλο και κάποιος θα έπρεπε να την έχει στημένη.

Μην ξεχνάτε (για όσους δεν το ξέρετε) ότι κάποιοι είναι στημένοι νυχθυμερόν πάνω από ένα pc παρακολουθώντας τα fb και τα twitter των διασήμων κλπ γιατί από κει βγάζουν το ψωμί τους διάφοροι παπαράτσι.

 

Τεςπα εγώ αν για κάτι δεν έχω αποδείξεις, δεν παίρνω θέση.

Αν το είχε βγάλει όντως αυτό η Γερμανίδα θα ήταν για πολλές μπάτσες γιατί αυτό δεν είναι ούτε χάριν αστείου, όπως έλεγε η δικιά μας η Παπαχρήστου ότι το έκανε.

 

Και όποιος έχει τυχόν print screen και δεν τον βγάζει είναι κι αυτός για άλλες τόσες μπάτσες..............μιλάμε για μεγάλη συνωμοσία αν έχει γίνει κάτι τέτοιο.

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)
Link to comment
Share on other sites

«Το Ολυμπιακό χωριό έχει γεμίσει με ξυπόλητους Ελληνες αθλητές. Μόλις τους βλέπουμε κάνουμε τους *******, γιατί φοβόμαστε ότι θα μας ζητήσουν δανεικά», δήλωσε η σημαιοφόρος της Γερμανίας Νατάσα Κέλερ, που λίγο αργότερα, υπό τον θόρυβο που προκλήθηκε στα social media, ξεκαθάρισε: «Σέβομαι όλους τους ανθρώπους, δεν έχω ανάμηξει με την πολιτική. Εμπνευσμένο από τον Yiannis Fileris”.

 

 

Aυτό ήταν το προχθεσινό καταπληκτικό τρολάρισμα στο Facebook του φίλου μου Δημήτρη Ζακχαίου, που “ακολούθησε” ένα αστείο (μόνο για όσους έχουν έστω μισό δράμι μυαλού) του επίσης φίλου Γιάννη Φιλέρη.

 

Η ξεφτίλα της ελληνικής “ειδησεογραφικής” blogόσφαιρας σε όλο της το μεγαλείο. Ακριτη αναπαραγωγή, πασπαλισμένη με μοδάτο αντιγερμανικό μένος, πρόσθεση μιας δεύτερης φανταστικής ιστορίας για Βρετανίδα αθλήτρια (χωρίς όνομα, δεν μας πειράζει, ο καλός ο μύλος όλα τα αλέθει), που... έγραψε (και... καλά με black humor) ότι οι Ελληνες θα φάνε όλο το φαί στο Ολυμπιακό χωριό, έτοιμη η συγκλονιστική και δελεαστική για σχολιασμό παπαριά.

http://www.gazzetta.gr/olympiakoi-agones-2012/article/312244-i-kseftila-mas-i-keller-ki-enas-freddo-paramasxala

 

επίσης http://www.pkool.gr/2012/07/tsampa-tsantila-%CF%84%CE%BF-tweet-itan-psema/

 

http://www.enimerosi24.gr/74598/to-trol-%CF%80%CE%BF%CF%85-%CF%80%CF%81%CE%BF%CE%BA%CE%AC%CE%BB%CE%B5%CF%83%CE%B5-%CF%83%CE%BA%CE%AC%CE%BD%CE%B4%CE%B1%CE%BB%CE%BF-%CE%BF%CE%BB%CF%85%CE%BC%CF%80%CE%B9%CE%B1%CE%BA%CF%8E%CE%BD-%CE%B4/

jv42p3.png

DfUyp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το σχόλιο είχε ανέβει στο τουίτερ της ή όχι;

Γιατί εγώ είχα διαβάσει πως ανέβηκε, αλλά δεν το είχε γράψει εκείνη, αλλά χάκερ που μπήκαν στο λογαριασμό της. :roll: Υποθέτω ότι υπάρχει τρόπος για να εντοπίζονται οι χάκερ.

http://www.star.gr/Pages/Athlitika.aspx?art=126488&artTitle=diapsevdoun_oi_germanoi_to_scholio_sto_twitter_tis_germanidas_athlitrias_

Αν είχε ανέβει όντως θεωρώ πολύ πιθανό να το κουκουλώσανε (και καλά κάνανε, αυτή είναι η δουλειά τους)

Link to comment
Share on other sites

http://www.sport24.gr/Sports/OlympicGames/to_tweet_poy_den_egine_pote.1870524.html?fb_action_ids=4106032816522&fb_action_types=og.likes&fb_source=aggregation&fb_aggregation_id=246965925417366

 

facebook_2.jpg

 

"ΕΜΠΝΕΥΣΜΕΝΟ" σημαίνει ότι κάποιος το εμπνεύστηκε, το φαντάστηκε, το δημιούργησε. Εμφανίζεται ξεκάθαρα το όνομά του, εδώ.

 

Παρακαλούμε τα μέλη να μην αναπαραγάγουν ειδήσεις εάν δεν τις έχουν με κάποιο τρόπο επιβεβαιώσει απο έγκυρες πηγές.

 

Το παρόν κλειδώνεται. Ο προηγούμενος τίτλος "Σχόλιο Γερμανίδας αθλήτριας για Έλληνες αθλητές" μετονομάστηκε σε "παραπληροφόρηση:υποτιθέμενο σχόλιο Γερμανίδας αθλήτριας ειναι ψεύτικο".

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...