Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ERETRIA VILLAGE RESORT


tkanavou

Recommended Posts

Σκεφτόμαστε να κλείσουμε εδώ για 5 πέντες μέρες τον Αύγουστο. Διάβασα κάποια πράγματα εδώ από κοπέλες που είχαν πάει παλιά. Υπάρχει κάποια κοπέλα που πήγε πέρσι για να μου πει εντυπώσεις; Γιατί η αλήθειά είναι ότι έχω μπερδευτεί με αυτά που διάβασα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εμεις είχΑμε πάε πέρυσι. Γενικά θετικές εντυπώσεις, κυρίως επειδή η κόρη μου πέρασε πολύ καλά.

Εγώ νομίζω ότι είναι ακριβό για αυτά που προσφέρει. Στο δωμάτιο είχαμε πρόβλημα με μηρμήγκια. Επίσης, επειδή είχαμε πάει τέλος σεζόν, μόλις έφυγαν τα γκρουπ των Βορειευρωπαίων έπεσε αισθητά η ποιότητα του φαγητού. Εφόσον έχω άλλη επιλογή δεν νομίζω ότι θα ξαναπήγαινα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Αυτο που ειχα πει σε αλλο τοπικ, στο Holiday in Evia επισης ψαξe που ειναι στο ιδιο συγκροτημα αλλα πιο οικονομικο, αν αυτο επιζητας. Επειδη εκτος απο περσι πηγα εκει και αλλες χρονιες και την πρωτη στο Ερετρεια και τις αλλες στο Holidays in Evia με κοινωνικο τουρισμο, σου λεω οτι επεσε η ποιοτητα φαγητου προπερσι, σε σχεση με την πρωτη χρονια που ηταν το κατι αλλο, πριν απο 3 νομιζω χρονια.

 

Αυτο το επιβεβαιωνω και εγω. Ακομη και στο πρωινο, θυμαμαι. Αλλα δε μας ειχε πειραξει αυτο και παρα πολυ γιατι παλι βρισκαμε να φαμε. Παλι θα βρεις καποιες σουπες, καποιο φαγητο απο τα π.χ.10 που εχει (δε θυμαμαι ακριβως νουμερο αλλα ο μπουφες ειναι μεγαλος ακομη και τωρα αν και παλιοτερα ηταν διπλασιος σχεδον και με ολα τα φαγητα τελεια).

 

Ομως τα παιδια το αναζητανε ακομη, αυτο το μερος ομως φετος δεν το ειδα στον κοινωνικο τουρισμο. Η διασκεδαση για τα παιδια ειναι τελεια και για τους μεγαλους ευχαριστη.

 

Μερος με δρομακια μεσα στα δεντρα για περπατημα, πεντακαθαρη πισινα, καλη θαλασσα-οχι και Χαλκιδικη!-παιδοτοπος με κοπελλες που σου τα παραδιδουν τα παιδια στο χερι οταν τελειωσουν, με δραστηριοτητες συνεχεια και ζωη σε ολο το ξενοδοχειο.

 

Κοπηκαν παροχες που ηταν ολη μερα οπως η προσφορα διαφορων καφεδων, αναψυκτικων και ειχαν μονο γαλλικο και μπυρα. Αλλα εχει 2 φορες τη ημερα παγωτο για τα παιδια δωρεαν και σαντουιτσακια ή πιτακια αναλογως την ημερα, γαλα, σε συγκεκριμενες ωρες.

 

Αχ, ωραια ηταν! Θα ξαναπηγαινα αν και η αποσταση για εμας ειναι μεγαλη και με ειχε κουρασει περσι οποτε δεν πηγα γι' αυτο το λογο μονο.

 

Α! Δες στο Youtube, βαλε το ξενοδοχειο για να το βρεις, αν θελεις, εχει βιντεακια σχετικα και περιεχουν αυθεντικο αποσπασμα απο τη ζωη εκει.

Καθε χρονο διαφημιση κανω, συγνωμη αλλα ειμαι φανατικη FUN του αν και οντως επεσε η ποιοτητα αναλογως με αυτην που το πρωτογνωρισα.

Πριν γράψεις, σκέψου!

Πριν κατακρίνεις, περίμενε!

Πριν προσευχηθείς, συγχώρα!

Πριν παραιτηθείς, προσπάθησε!

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
Σκεφτόμαστε να κλείσουμε εδώ για 5 πέντες μέρες τον Αύγουστο. Διάβασα κάποια πράγματα εδώ από κοπέλες που είχαν πάει παλιά. Υπάρχει κάποια κοπέλα που πήγε πέρσι για να μου πει εντυπώσεις; Γιατί η αλήθειά είναι ότι έχω μπερδευτεί με αυτά που διάβασα

 

 

Πήγαμε το 2011, αρχές Ιουνίου γιατί είμουν στον 9ο της εγκυμοσύνης και θέλαμε να προλάβουμε τη γέννα...

Τα δωμάτια (2 ενήλικες + 1 τρίχρονο) ήταν πολύ άνετα, μάλιστα είχαμε κλείσει σε bungalow στο ισόγειο που έβγαινε στον κήπο και ήμουν πολύ ήσυχη από θέμα ασφάλειας.

Το φαγητό ήταν απογοητευτικό, πολύ μικρή ποικιλία και πολύ βασικά πράγματα (κάθε μέρα είχε ένα είδος κρέας, 1 ζυμαρικό, 1 πατάτες/ρύζι, 1 λαδερό και 1-2 σαλάτες από ότι θυμάμαι), οπότε η μικρή κατέληγε να τρώει συνήθως μακαρόνια με κιμά. Ωστόσο ήταν καλομαγειρεμένα. Σε μεγάλο βαθμό αποδίδω τη απουσία ποικιλίας στο ότι ήταν αρχή σεζόν και δεν ήταν full γεμάτο. Είχαμε all inclusive αλλά δεν ήταν όπως σε άλλα μεγαλύτερα ξενοδοχεία πχ μόνο το βασικό γλυκό/παγωτό ήταν μέσα στην τιμή, όλα τα άλλα τα πλήρωνες, όπως και το alcool εκτός από μπύρες/κρασί χύμα. Τέλος δεν είχε πέραν των γευμάτων σνακ, όπως είναι το πραγματικό all inclusive (αλλιώς λέγεται FB-πλήρης διατροφή, όχι all inclusive).

Link to comment
Share on other sites

Πήγαμε το 2011, αρχές Ιουνίου γιατί είμουν στον 9ο της εγκυμοσύνης και θέλαμε να προλάβουμε τη γέννα...

Τα δωμάτια (2 ενήλικες + 1 τρίχρονο) ήταν πολύ άνετα, μάλιστα είχαμε κλείσει σε bungalow στο ισόγειο που έβγαινε στον κήπο και ήμουν πολύ ήσυχη από θέμα ασφάλειας.

Το φαγητό ήταν απογοητευτικό, πολύ μικρή ποικιλία και πολύ βασικά πράγματα (κάθε μέρα είχε ένα είδος κρέας, 1 ζυμαρικό, 1 πατάτες/ρύζι, 1 λαδερό και 1-2 σαλάτες από ότι θυμάμαι), οπότε η μικρή κατέληγε να τρώει συνήθως μακαρόνια με κιμά. Ωστόσο ήταν καλομαγειρεμένα. Σε μεγάλο βαθμό αποδίδω τη απουσία ποικιλίας στο ότι ήταν αρχή σεζόν και δεν ήταν full γεμάτο. Είχαμε all inclusive αλλά δεν ήταν όπως σε άλλα μεγαλύτερα ξενοδοχεία πχ μόνο το βασικό γλυκό/παγωτό ήταν μέσα στην τιμή, όλα τα άλλα τα πλήρωνες, όπως και το alcool εκτός από μπύρες/κρασί χύμα. Τέλος δεν είχε πέραν των γευμάτων σνακ, όπως είναι το πραγματικό all inclusive (αλλιώς λέγεται FB-πλήρης διατροφή, όχι all inclusive).

 

Πήγαμε αύγουστο του 2010. Το φαγητό ήταν άθλιο και σε ποικιλία και σε ποιότητα. Η παραλία και η θάλασσα ψιλοχάλια. Η τιμή του δε θεωρώ ότι ήταν ιδιαίτερα χαμηλή για αυτά που πρόσφερε. Αλλά ήταν η χαμηλότερη σε all inclusive κοντά στην Αθήνα. Οπότε ο κόσμος ήταν "ανάλογος" και δε μου άρεσε.

Είχε καλό πρόγραμμα για την απασχόληση των παιδιών. Και το βράδυ ωραίο παιδικό πάρτυ. Επίσης μας άρεσε το άφθονο παγωτό στο τέλος κάθε γεύματος. Και το δωμάτιο (bungallow) ήταν πολύ ευρύχωρο και αρκετά καθαρό. Αλλά για να μου φέρουν απλώστρα για το μπαλκόνι έκανα τρελή μανούρα.

3Wwep3.png

k8Q2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...