Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΓΥΑΛΙΑ ΟΡΑΣΕΩΣ ΣΕ ΜΩΡΟ 1 ΕΤΟΥΣ


Recommended Posts


Διαφημίσεις


Να σας πάνε ολα καλα...περαστικά στο μικρούλι σας...το πολύ πολύ αν δεν μείνετε ικανοποιημένοι να πάτε κ αλλού...να σε ρωτήσω...επειδή έχω κ εγώ ένα μικρουλι στην ιδια ηλικία, εκτός απο τον παιδίατρο που επισκεπτόμαστε καθε τόςο δεν χρειάστηκε να επισκεπτουμε κάποιον άλλο γιατρό...αν επιτρέπεται, εσείς είχατε καποια ένδειξη που σας θορυβησε κ επισκεφτήκατε κ οφθαλμίατρο ή πήγατε ας πούμε προληπτικά; ευχαριστώ εκ των προτέρων...

jTRQp2.png KPxIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Sunrise

καλημέρα να σου ζήσει και σε εσένα το μωράκι σου

εμένα εμφάνισε στραβισμό στον 3ο μηνα το μωρό και έφευγε λίγο το ένα ματάκι, το είδα εγώ αλλά και η παιδίατεος, τουλάχιστον τώρα δουλεύει και τα δύο ματάκια και δεν χρειάζεται κλείσιμο ματιού και τέτοια.

αν δεν έχει κάποιο πρόβλημα το πας προληπτικά στο 2ο χρόνο της ζωής του, διαφορετικά όχι, θα σου το έλεγε και η παιδίατρος

σε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Sunrise

καλημέρα να σου ζήσει και σε εσένα το μωράκι σου

εμένα εμφάνισε στραβισμό στον 3ο μηνα το μωρό και έφευγε λίγο το ένα ματάκι, το είδα εγώ αλλά και η παιδίατεος, τουλάχιστον τώρα δουλεύει και τα δύο ματάκια και δεν χρειάζεται κλείσιμο ματιού και τέτοια.

αν δεν έχει κάποιο πρόβλημα το πας προληπτικά στο 2ο χρόνο της ζωής του, διαφορετικά όχι, θα σου το έλεγε και η παιδίατρος

σε ευχαριστώ

 

α οκ τοτε...σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες....να ειστε καλα...καλες γιορτες...

jTRQp2.png KPxIp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 5 χρόνια μετά...

Καλησπέρα μανούλες! Ούσα μαμά με υπερμετρωπια, αστιγματισμο και στραβισμο τα οποία αντιμετώπισα κάνοντας λέιζερ στα 21 μου (είμαι 36) όταν έμεινα έγκυος στο 1ο μου παιδάκι είχα αγωνία μήπως κληρονομήσει αυτό το ωραίο πακέτο! Και έτσι έγινε. Μια ωραία μέρα ενα μην αμετα που έκλεισε τα 2 του χρόνια το δεξί ματάκι άρχισε και έφευγε. Ψαχτηκα αμέσως και διαγνώστηκε με 4.5 βαθμούς υπερμετρωπια στο κάθε μάτι και στραβισμο στο δεξί ο οποίος όμως αντιμετωπιστηκε με τα γυαλιά τα οποία αν και μικρούλης τα δέχτηκε αμέσως. Τα έβαλε 2μιση χρόνων γιατί μέχρι να καταλήξουμε σε γιατρό που να μας κάνει πήρε κάμποσο καιρό.. Τώρα ο μεγάλος κλείνει περίπου ενα χρόνο που τα φοράει και όλα πάνε καλά, το μάτι δε στραβιζει, οι βαθμοί παραμένουν σταθεροί. Μόλις γέννησα το 2ο μου παιδί πάνω στο χρόνο για προληπτικούς λόγους τον πήγα και εκείνον στον οφθαλμίατρο και ενώ δε στραβιζει κάποιο ματάκι μετά από κολλύριο έδειξε 4.5 βαθμούς και στον μικρό στο κάθε μάτι ενώ κανονικά θα περιμεναμε να δούμε 2.5 με 3 φυσιολογικά για την ηλικία του.. Τώρα θα πάμε πάλι σε έξι μήνες. Ευελπιστώ να πέσει σιγά σιγά. Είναι όμως και αυτή η άτιμη η κληρονομικότητα και από μαμά και από αδερφό αυτή τη φορά!! Να πάνε όλα καλά και αυτά να είναι τα προβλήματα μας! 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...