Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΤΟΣΟ ΛΑΘΟΣ ΗΤΑΝ Η ΚΙΝΗΣΗ ΜΟΥ?


bee

Recommended Posts

Ρε κορίτσια πείτε μου γνώμες γιατί θα σκάσω!

Ο μικρός μου αδερφός θα γίνει μπαμπάς και είμαι πολύ χαρούμενη!Με την κοπέλα του τα πηγαίναμε μία χαρά,όμως πριν λίγους μήνες της την είχα πει για ένα θέμα που το είχα αναρτήσει και εδώ,σχετικά με την κόρη μου ( http://parents.org.gr/forum/showthread.php?p=2172512#post2172512 ) Είχε παρεξηγηθεί που της είπα να μην λέει τέτοια λόγια στο παιδί μου (δε νομίζω πως είχα άδικο) και από τότε είχε κάπως ξεκόψει.Όταν έμαθα τα νέα την πήρα τηλέφωνο για να της ευχηθώ αλλά και για να αποκαταστήσουμε την παρεξήγηση,έξω από τα δόντια πλέον.Φαντάστηκα ότι τώρα που θα γίνει μάνα θα με καταλάβει λίγο περισσότερο.Όλα καλά μέχρι που της είπα να της δώσουμε ό,τι χρειάζεται για το μωρό.Τρία τα δικά μου,ένα μικρό της αδερφής μου,δύο του κουνιάδου μου...από ρούχα,κούνιες και καρότσια έχουμε για άλλα τόσα.Εντωμεταξύ,η κοπέλα έχει καλή οικονομική κατάσταση από την οικογένειά της,αλλά τώρα είναι άνεργη και φαντάστηκα ότι θα χαιρόταν να πάρει τα πραγματάκια.Για όλους μας είναι δύσκολη η περίοδος.Μόνο που δε με έβρισε.Αν την πέρασα για καμιά ζητιάνα,ότι δε θα φοράει στο μωρό αποφόρια κλπ :shock: Στεναχωρήθηκα πολύ γιατί ήθελα μόνο να βοηθήσω εκείνη και τον αδερφό μου.Δεν ξέρω αν σε αυτές τις περιπτώσεις πρώτα μας ζητάνε τα πραγματάκια.Ήταν προσβλητικό που της το πρότεινα εγώ;

Δεν ήθελα να παρεξηγηθούμε πάλι,ειδικά τώρα που θα έρθει και το μωρό...

 

βασικα μηπως ειστε καλοι υπερβολικα και σας εχει παρει πρεφα και το παιζει καποια?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 50
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...