Recommended Posts

κοριτσια,καλη μερα σας ,τι κανετε? καπως ησυχα εδω. μαλλον ολες εχετε παει για διακοπες. καλα να περασετε.μηπως καμια απο εσας που εκανε σπερματχγυση εχετε καποια νεα?

Διαφημίσεις

...κ εγω εδω!!!!!jurgitella τι εδειξε η προγεστερονη σου;;;;

εψαχνα εχθες τις δικες μου εξετασεις κ βρηκα οτι ειχα 34,78(πριν 2 χρονια βεβαια)...υψηλη τιμη αν κρινω απο τις φ.τ.

ΒΑΣΙΛΙΚΗ....ΛΑΤΡΕΙΑ ΜΟΥ!!!!!!29.11.03

ΛΙΟΝΤΑΡΑΚΙ ΜΟΥ...ΑΝΤΡΑΚΙ ΜΟΥ !!!!!!04.08.10

γεια σου Nikjo, τι κανεις?δεν πήγα τελικα να κάνω αυτήν την εξέταση, το πιστεύεις!!! Δεν πρόλαβα, αλλά από την άλλη πλευρά, σκέφτηκα ότι δεν θα αλλάξει και τίποτα, θέλω να συγκεντρωθώ σε αυτό το μηνά. Έρχεται η περίοδος, στεναχωριέμαι τρελά, κλαίω και κλαίω. Να σου πω η δικιά σου τιμή της ΠΡΓ ήτανε πολύ ψηλή, θα σκεφτόμουνα ότι ήσουνα έγκυος. Να σου πω , έχεις ακούσει για την καινούργια μέθοδο σπερματέγχυσης- σαλπιγγο περτοναικη? Για κοιτά εδώ http://www.neogenesis.gr

καλα ειμαι κοριτσακι!!!!εχω αρχισει ενεσεις ...Παρασκευη παω να δουμε το ωαριο κ μαλλον Κυριακη θα κανουμε σπερματεγχυση(αν ολα ειναι οκ)

...οταν ειδα τοτε την τιμη αυτο νομιζα...οτι εγκυμονουσα!!!!!αλλα.....

Γιατι βρε δεν το εκανες;;;;....εγω τωρα εκανα κ ορμονικες ετσι απλα για ελεγχο....

Ειδα το αρθρο....εγω την 1η θα κανω μαλλον ε;;;δλδ τι;;;βαζουν το σπερμα βαθια στον κολπο;;;στις σαλπιγγες;;;που;;;........ενω στην νεα μεθοδο στις σαλπιγγες κ δουγλασιο χωρο....;;;....

ΟΛΑ ΤΑ ΜΑΘΑΜΕ!!!!!!!!!!! :) :) :)

Μην κλαις.....συνεχισε τις προσπαθειες κανοντας ταυτοχρονα κατι που θα σε χαροποιει....για να μην το πολυσκεφτεσαι....αυτο κανω εγω....κ δεν πολυμπαινω κ στο φορουμ... :)

αυτο ειναι το προβλημα μου, δεν βρισκω κατι αλλο να ασχολουμε πια, συνεχεια σκεφτομαι αυτο το πραγμα. ημουνα και χαζη που δεν εκανα την εξεταση αυτη,αλλα αν δεν εμεινα εγκυος, τι θα αλλαζε? και εγω αυτο το μηνα θελω να κανω σπερματεχυση, οποτε μαζευω τα ευροπουλα. με ενδιαφερει παρα πολυ αυτη η καινουργια μεθοδος σπερματεγχυσης IUTRI. ξερεις, η αλλαγη ειναι αυτη οτι απο το δειγμα σπερματος ας πουμε 4 μλ κανουνε 10 μλ. αυτο σημαινει οτι το σπερμα που θα σου βαλει στην μητρα θα παει συγουρα και στις σαλπιγγες. το 4-5 μλ δυστυχως καμια φορα δεν ειναι αρκετο. με ενδιαφερει,σε σενα θα κανει ετσι η την απλη σπερματχγυση? μηπως αυτο κανει μονο αυτο το κεντρο που εγραψα?και που θα κανεις κοριτσακη μου την σπερματεγχυση, ποσο θα σου κοστισει? αχ, ελπιζω θα πετυχεις!!! προσευχομαι για σενα

σ ευχαριστω παρα παρα πολυ ....κ ανταποδιδω εις διπλουν τις ευχες σου!!!!!

θα μου την κανει ο γιατρος μου , μαλλον την συνηθισμενη μεθοδο....θα του παμε το σπερμα ,θα το στειλει αυτος σε μικροβιολογικο για εμπλουτισμο ,κ μετα θα παω να το βαλουμε....για χρηματα δεν ρωτησα γιατι απο οσα διαβασα εδω μεσα υπολογιζω ως 300-το max δλδ-...Επισκεψεις κ ενεσεις(απο τα 130 ευρω που κοστιζαν ,πληρωσα συμμετοχη 40) τα γραφω στο βιβλιαριο μου(δημοσιου)αρα μονο γιατρο κ μικροβιολογικο θα πληρωσω(150 και 150 λεω εγω...)Την Παρασκευη θα ρωτησω κ θα σου πω ακριβως...

Αυτη τη νεα μεθοδο μαλλον μονο εκει την κανουν.....

ΚΟΥΡΑΓΙΟ Κ ΥΠΟΜΟΝΗ ΟΜΟΡΦΗ.... ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ....... :)

ειχα δειξει στον ενδοκρινολογο μου(ο οποιος ειδικευεται σε θεματα υπογονιμοτητας)

το σπερμοδιαγραμμα του αντρα μου (που εβγαλαν οταν καναμε την σπερματεγχυση) και σταθηκε λιγο στο οτι τα ml αυξηθηκαν μετα την "διεργασια" που κανουν.

Μου λεει λοιπον οτι το λογικο ειναι τα ml μετα την διεργασια να μειονωνται γιατι υποτιθεται οτι ξεκαθαριζουν το σπερμα και αφηνουν μονο τα πιο "δυνατα"και υγειη.Αρα εαν απο 4ml,παει 10ml,που βρεθηκαν τα υπολοιπα 6?

Μηπως ειναι σπερμα απο δοτη?

Γιατι ακομα και με πρωτεινες σε υγρη μορφη να το εμπλουτιζουν,με τις πρωτεινες δεν μενουμ εγκυες,με το σπερμα μενουμε,δεν γινεται απο τα 4ml να βγαλεις 6ml καθαρου σπερματος,παρα μονο εαν προσθεσεις ξενο σπερμα (πραγμα το οποιο εγω προσωπικα δεν θελω καθολου)

σ ευχαριστω παρα παρα πολυ ....κ ανταποδιδω εις διπλουν τις ευχες σου!!!!!

θα μου την κανει ο γιατρος μου , μαλλον την συνηθισμενη μεθοδο....θα του παμε το σπερμα ,θα το στειλει αυτος σε μικροβιολογικο για εμπλουτισμο ,κ μετα θα παω να το βαλουμε....για χρηματα δεν ρωτησα γιατι απο οσα διαβασα εδω μεσα υπολογιζω ως 300-το max δλδ-...Επισκεψεις κ ενεσεις(απο τα 130 ευρω που κοστιζαν ,πληρωσα συμμετοχη 40) τα γραφω στο βιβλιαριο μου(δημοσιου)αρα μονο γιατρο κ μικροβιολογικο θα πληρωσω(150 και 150 λεω εγω...)Την Παρασκευη θα ρωτησω κ θα σου πω ακριβως...

Αυτη τη νεα μεθοδο μαλλον μονο εκει την κανουν.....

ΚΟΥΡΑΓΙΟ Κ ΥΠΟΜΟΝΗ ΟΜΟΡΦΗ.... ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ....... :)

αγαπι μου,αν μπορεις πεσ μου ποσο θα σου στιχισει,οκ? να σου πω, εσυ ειπες, οτι θα πατε το σπερμα στο γιατρο σας... γινεται αυτο?σκεφτηκα οτι αυτο πρεπει να γινει επιτοπου. ισως χασει λιγο την ποιοτητα του? οποτε ο γιατρος μαλλον θα ειναι στην κλινικη του για να εχει δυπλα και τον μικροβιολογο. εγω σκεφτηκα οτι δεν κανουνε τισ Κυριακες την σπερματεχγυση... αχ καλη σου επιτυχια!!!

VASSO96, για κοιτα σε αυτην την σελιδα http://www.neogenesis.gr/el/iutpi-new-method-of-insemination.html και πες μου τι ειναι τελικα αυτο. για αυτο και ρωτησα μηπως καποια γνωριζει

εμάς το σπέρμα το κάναμε στο εργαστήριο και μετά το πήρε ο άνδρας μου μακρυά από το κινητό και το εφερε στο ιατρείο όπου και έγινε η έγχυση

εσυ διαλεξες το εργαστηριο η σου ειπε ο γιατρος που να το κανετε? σε ποιο εργαστηριο πηγατε martha1? και ποσο σας κοστισε εκει?

Διαφημίσεις

τι να σου πω ,γιατρος δεν ειμαι...αλλα εαν καταλαβα καλα,επειδη βαζουν παραπανω ml προσθετοντας καποιο υγρο(?) στο σπερμα, λεει οτι ετσι διαχεεται καλυτερα και φτανει καλυτερα στον στοχο του.Το συγκρινει με την υστεροσαλπιγγογραφια.Ναι,αλλα εαν εχεις ηδη κανει ,και ξερεις οτι οι σαλπιγγες ειναι ανοιχτες ,τί παραπανω μπορει να σου πρσοφερει αυτη η μεθοδος?

τι να σου πω ,γιατρος δεν ειμαι...αλλα εαν καταλαβα καλα,επειδη βαζουν παραπανω ml προσθετοντας καποιο υγρο(?) στο σπερμα, λεει οτι ετσι διαχεεται καλυτερα και φτανει καλυτερα στον στοχο του.Το συγκρινει με την υστεροσαλπιγγογραφια.Ναι,αλλα εαν εχεις ηδη κανει ,και ξερεις οτι οι σαλπιγγες ειναι ανοιχτες ,τί παραπανω μπορει να σου πρσοφερει αυτη η μεθοδος?

ακομμα μια φορα διαβασα, και καταλαυα, οτι το παραπανω υγρο που βαζουνε, διευκολυνει να φτασουνε τα σπρματοζωαρια εκει οπου πρεπει, δυλαδη, στις σαλπιγγες κα τα λοιπα... εκει και γινεται η γονιμοποιηση. και λεει οτι <σε ορισμένες περιπτώσεις, τα 4 ml του εγχυομένου σπέρματος που χρησιμοποιείται στην μητροσαλπιγγική έγχυση σπερματοζωαρίων (FSP) δεν ήταν αρκετά για να προσπεράσουν τα σαλπιγγικά στόμια της μήτρας επειδή η ενδομητρική πίεση που ασκούσε η ποσότητα των 4 ml δεν ήταν αρκετή> οποτε βλεπουμε οτι <σε καποιες περιπτωσεις> βοηθαει. ομως δεν λεει τι υγρο βαζουνε στο σπερμα οταν επεξενεργαζεται. αλλα δεν αναφερεται τιποτα για το δοτη σπερματος... εγω νομιζω, οταν δεν πετυχενεις 2 φορες την απλη σπερματεχγυση ,μπορεις να δοκιμασεις και αυτην. αλλα δεν λεει τιποτα για το κοστος και μπορει να ειναι οτι μονο η <Neogenesis> προσφερει αυτην την μεθοδο.

ακομμα μια φορα διαβασα, και καταλαυα, οτι το παραπανω υγρο που βαζουνε, διευκολυνει να φτασουνε τα σπρματοζωαρια εκει οπου πρεπει, δυλαδη, στις σαλπιγγες κα τα λοιπα... εκει και γινεται η γονιμοποιηση. και λεει οτι <σε ορισμένες περιπτώσεις, τα 4 ml του εγχυομένου σπέρματος που χρησιμοποιείται στην μητροσαλπιγγική έγχυση σπερματοζωαρίων (FSP) δεν ήταν αρκετά για να προσπεράσουν τα σαλπιγγικά στόμια της μήτρας επειδή η ενδομητρική πίεση που ασκούσε η ποσότητα των 4 ml δεν ήταν αρκετή> οποτε βλεπουμε οτι <σε καποιες περιπτωσεις> βοηθαει. ομως δεν λεει τι υγρο βαζουνε στο σπερμα οταν επεξενεργαζεται. αλλα δεν αναφερεται τιποτα για το δοτη σπερματος... εγω νομιζω, οταν δεν πετυχενεις 2 φορες την απλη σπερματεχγυση ,μπορεις να δοκιμασεις και αυτην. αλλα δεν λεει τιποτα για το κοστος και μπορει να ειναι οτι μονο η <Neogenesis> προσφερει αυτην την μεθοδο.

το ερωτημα εαν ειναι σπερμα δοτη ειναι ρητορικο!!

martha1,το εργαστηριο του Λυμπεροπουλου ειναι το καλυτερο στην Αθηνα,για θεματα σπερματος

Διαφημίσεις

ειναι το καλυτερο με την εννοια οτι τα αποτελεσματα που βγαζει ειναι πολυ εγκυρα γιατι εχει πολυ καλα μηχανιματα,οχι οτι σε καθιστα πιο ευκολα εγκυο!

martha1, εχεις την διευθυνση και τηλεφωνο αυτου του εργαστηριου? και μηπως θυμασαι ποσο σας στιχισε εκει η επεξεργασια σπερματος?

VASSO96, τι να πω... δεν ξερω ουτε εγω, αλλα οταν παω στον γυναικολογο μου θα τον ρωτησω απο την περιεργια.

βρηκα την σελιδα στο ιντερνετ... αλλα εχει προβλημα :(

κοριτσια Την Παρασκευη που θα παω στο γιατρο θα του πω μηπως παμε εμεις το σπερμα εκει που θα το πηγαινε αυτος, για να μη χανουμε χρονο.....κ ποιοτητα!!!!!

...να σας πω, εμενα με ανησυχει περισσοτερο το ωαριο μου κ κατα ποσο ειναι καλο ποιοτικως κ αν θα σπασει εγκαιρα παρα το σπερμα ......

κοριτσια Την Παρασκευη που θα παω στο γιατρο θα του πω μηπως παμε εμεις το σπερμα εκει που θα το πηγαινε αυτος, για να μη χανουμε χρονο.....κ ποιοτητα!!!!!

...να σας πω, εμενα με ανησυχει περισσοτερο το ωαριο μου κ κατα ποσο ειναι καλο ποιοτικως κ αν θα σπασει εγκαιρα παρα το σπερμα ......

ναι ναι,ρωτησε τον... θα μας πεις τι σου ειπε. οποτε θα πας αυριο?

ναι αυριο 20.00.......κ τα λεμε το βραδυ ε ;;;;!!!! :) :) :)

ναι αυριο 20.00.......κ τα λεμε το βραδυ ε ;;;;!!!! :) :) :)

ναι κοριτσακι μου, θα σε περιμενω αυριο... καλη επιτυχια! φιλλακια

Γράψε λυμπερόπουλος σπέρμα στο google. εμείς δώσαμε 350? στο γιατρό και τα κανόνισε εκείνος. Συνεργάζεται ο γιατρός με τον λυμπερόπουλο. πήγαμε δώσαμε σπέρμα και φύγαμε

ευχαριστω martha1 μου. βρηκα την σελιδα του, ομως εχει προβλημα, αν μπορεις κοιτα και εσυ http://www.spermatologylab.gr/staff_GL.html δεν διαβαζεται τιποτα. ομως βρηκα την διευθυνση,το τηλεφωνο, τις ωρες λειτουργιας, ομως δεν μπορω να καταλαβω τις ημερες... δουλευει το Σαββατο η οχι... δεν πιραζει θα το μαθω καπως.

και κατι αλλο, εκει στο εργαστηριο εχουνε καποιο ειδικο χωρο που γινεται η ληψη σπερματος? ο ανδρας μου ανησυχει παρα πολυ. ευχαριστω πολυ

Κορίτσια εγώ έκανα την τρίτη μου σπερματέγχυση στις 21/07 και περιμένω την Τρίτη που έρχεται κανονικά να μην αδιαθετήσω... Κρατιέμαι να μην κανω το τεστ των 5 ημερών αλλά στην προηγούμενη σπερματέγχυση, το είχα κάνει 11 μέρες μετά την pregnyl και είχε δείξει ψευδώς θετικό.. Γι' αυτό κορίτσια προσοχή και πάνω απ΄όλα υπομονή..

Κορίτσια εγώ έκανα την τρίτη μου σπερματέγχυση στις 21/07 και περιμένω την Τρίτη που έρχεται κανονικά να μην αδιαθετήσω... Κρατιέμαι να μην κανω το τεστ των 5 ημερών αλλά στην προηγούμενη σπερματέγχυση, το είχα κάνει 11 μέρες μετά την pregnyl και είχε δείξει ψευδώς θετικό.. Γι' αυτό κορίτσια προσοχή και πάνω απ΄όλα υπομονή..

καλη μερα, mariamyl77, καλη σου επιτυχια, ελπιζω δεν θα αδιαδετησεις. το εχω ακουσει,οτι μετα το Πρεγνυλ, τουλαχιστον 12 μερες τα τεστ μπορουνε δειξουνε λαθος αποτελεσμα. εσυ που εκανες την Σπρματεχγυση, και τις τρεις στον ιδιο μερος?

Guest
    Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις