Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ


Recommended Posts


Διαφημίσεις


Jurgitellaki τι εγινε με το ωοθυλακιο σου;;;;το ειδατε;;; :) τι σου ειπε ο γιατρος;;; ....

 

γεια σου αγαπη μου, δεν μπορεις να φανταστεις, ειδαμε ενα ωοθυλακιο. το οποιο στην αρχη μεγαλωνε κανονικα. πηγα την παρασκευη(13 ημερα του κυκλου), ολα ενταξει, χτες (16 ημερα)

, ομωσ δεν ειχε μεγαλωσει οπος επρεπε, εννοω οσο μεγαλωνε πριν. η σπερματεγχυση ανεβληθηκε απο την τεταρτη, οποτε παω αυριο ξανα να δουμε τι τελικα γινεται, ισως δουμε και την αιτια. δεν ξερω, οτι και να ειναι δεν ειμαι συγουρη για την σπερματεγχυση, ξερεις κοπελα μου, δεν μου αρεσει καθολου το ωοθυλακιο μου, δεν ειναι και πολυ μπολικο κ.τ.λ και σκεφτομαι πως να το πω στον γιατρο μου... και αν ακιρωσουμε το κυκλο αυτο, τι να κανω το επομενο? να ξεκινησω με τα φαρμακα? να αφισω το φυσυλογικο κυκλο...? δεν ξερω, για να κανεις την σπερματεγχυση αξιζει με ενα ωοθυλακιο?αλλα το ξερω οτι το Κλομιφαινει χαλαει το ενδομητριο, πρεπει να πινεις παραλληλα και την Εσταρδιολη για να παχυνει το ενδομητριο... τελος παντον εχω γινει χαλεια...

εσυ κοπελιτσα μου, πες μου πως νιωθεις? τι κανεις?

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια, καλη σας εβδομαδα! τι κανετε? nikijo, καλα εισαι? να σας πω ηθελα να ρωτησω, μηπως γνωριζετε ποσο κανει η λαπαρασκοπηση- υστεροσκοπηση? ισως γνωριζετε καποιες φιλες η αλλα κοριτσακια απο το φορουμ που την εχουνε κανει. εγω εγραψα και στο αλλο θεμα του φορουμ αλλα ακομμα δεν μου εχουνε απαντησει. και επισης, μηπως κατι ξερετε αν ασ πουμε το ΤΕΒΕ (ειμαι εκει ασφαλισμενει) καλειπτει καποιο ποσο για την λαπαρασκοπηση η ασ πουμε σπερματεγχηση? αν εχετε κατι ακουσει, πεστε μου παρακαλω.

 

Jugritella,καλημέρα.εγω έκανα σπερματεγχυνση και εξωσωματικη σε πανεπιστημιακο νοσοκομείο.για τη σπερμ πλήρωσα 150 ευρώ περίπου και για την εξωσωματ 300.τα χρήματα της εξωσωματ τα πηρα πίσω από το ΙΚΑ ενώ για τις σπερματ/σεις όχι.τώρα που είμαι σε ιδιώτη γιατρό μια διπλή σπερματεγχυση κοστίζει γύρω στα 300 ευρω.ελπίζω να σε βοήθησα..

I2Pdp3.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια, καλη σας εβδομαδα! τι κανετε? nikijo, καλα εισαι? να σας πω ηθελα να ρωτησω, μηπως γνωριζετε ποσο κανει η λαπαρασκοπηση- υστεροσκοπηση? ισως γνωριζετε καποιες φιλες η αλλα κοριτσακια απο το φορουμ που την εχουνε κανει. εγω εγραψα και στο αλλο θεμα του φορουμ αλλα ακομμα δεν μου εχουνε απαντησει. και επισης, μηπως κατι ξερετε αν ασ πουμε το ΤΕΒΕ (ειμαι εκει ασφαλισμενει) καλειπτει καποιο ποσο για την λαπαρασκοπηση η ασ πουμε σπερματεγχηση? αν εχετε κατι ακουσει, πεστε μου παρακαλω.

 

Jurgitella μου, συγνώμη!!τώρα είδα ότι εσυ μιλάς για ΤΕΒΕ. χίλια συγνώμη, είχα στο μυαλό μου απλά τη λέξη ασφαλισμένη!...τί σου κάνουν οι ορμόνες...!

I2Pdp3.png
Link to comment
Share on other sites

Jurgitella

Καλημέρα και απο μένα είμαι καινούργια στο forum, εγώ είχα το ίδιο σχεδόν πρόβλημα με εσένα πήρα gonal 75 και έκανα ένα μόνο ωοθηλάκιο, παρόλα αυτά έκανα 2 σπερματεγχύσης στις 4/09/09 και 05/09/09 σήμερα είμαι στην 11 μέρα και έχω καφέ υγρά εδω και τρείς μέρες. Εάν μένεις αθήνα κάνε δεν έχεις να χάσεις τίποτα πότε δεν ξέρεις το αποτέλεσμα.

Εγώ μένω σε νησί και τα έξοδα είναι πολλά γιατί μένω αθήνα 6 μέρες για να με παρακολουθεί ο γιατρός. Οτι και να αποφασίσεις σου εύχομαι καλή επιτυχία γλυκία μου.

ticker.php?pic=wobzssqef5odqxv2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Jugritella,καλημέρα.εγω έκανα σπερματεγχυνση και εξωσωματικη σε πανεπιστημιακο νοσοκομείο.για τη σπερμ πλήρωσα 150 ευρώ περίπου και για την εξωσωματ 300.τα χρήματα της εξωσωματ τα πηρα πίσω από το ΙΚΑ ενώ για τις σπερματ/σεις όχι.τώρα που είμαι σε ιδιώτη γιατρό μια διπλή σπερματεγχυση κοστίζει γύρω στα 300 ευρω.ελπίζω να σε βοήθησα..

 

ελα κοριτσακι μου, δεν πιραζει που ειμαι ΤΕΒΕ, απλα μαζευω τισ πληροφοριες, ασ πουμε για την δικια μου σπερματεγχυση ο γιατροσ μου ζηταει 450 ευρω. και βλεπω οτι μπορεις να το κανεις και πιο φτηνα.ενταξει, αυτοσ ειναι στο Λητω, και για αυτο. να σου πω, ομως εσυ εκτος απο τα 150 ε. δεν πληρωσες και τισ επισκεψεις πριν στον γυναικολογο σου για την παρακολουθηση ωορρηξιας? και που εκανες την σπερματεγχυση?

Link to comment
Share on other sites

Jurgitella

Καλημέρα και απο μένα είμαι καινούργια στο forum, εγώ είχα το ίδιο σχεδόν πρόβλημα με εσένα πήρα gonal 75 και έκανα ένα μόνο ωοθηλάκιο, παρόλα αυτά έκανα 2 σπερματεγχύσης στις 4/09/09 και 05/09/09 σήμερα είμαι στην 11 μέρα και έχω καφέ υγρά εδω και τρείς μέρες. Εάν μένεις αθήνα κάνε δεν έχεις να χάσεις τίποτα πότε δεν ξέρεις το αποτέλεσμα.

Εγώ μένω σε νησί και τα έξοδα είναι πολλά γιατί μένω αθήνα 6 μέρες για να με παρακολουθεί ο γιατρός. Οτι και να αποφασίσεις σου εύχομαι καλή επιτυχία γλυκία μου.

 

αχ γλυκια μου, σε καταλαυαινω. εγω ομως δεν πηρα ακομμα αυτεσ τισ ενεσεις, ειναι φυσικος μου κυκλος, για αυτο αμφιβαλω, μηπως καλυτερα με τα φαρμακα να κανουμε σπερματεγχυση? και τωρα αυτο το ωοθυλακιο δεν μου αρεσει καθολου, ουτε το χρωμα του, ουτε η μωρφη του... και στο τελος δεν μεγαλωνε οσο επρεπε, παω σημερα στο γιατρο να δουμε τι θα γινει. εσυ ζeus για ποσεσ μερεσ επερνεσ το γοναλ 75?και απο πιοια μερα του κυκλου?μια δοση ποσο σου κοστιζε?

Link to comment
Share on other sites

Jurgitella, συγνώμη που άργησα να σου απαντήσω.

Εγώ άρχησα τις ενέσεις την τρίτη ημέρα της περιόδου και έβαλα σύνολο έξι ενέσεις. Παρόλα αυτά έκανα μονο ένα ωοθηλάκιο. Οι Ορμόνες δεν με πιάσανε, θέλω πολύ δόση έγω, χιχιχιχιχι.:P:p:p

Μην Αγχώνεσε όλα καλά θα πάνε. Το απόγευμα που θα σε δεί ο γιατρός θα κρίνει εάν είσαι έτοιμη για σπερματέγχυση. Δεν νομίζω να σε βάλει σε διαδικασία αν δεν αξίζει ο κόπος. Φιλία και καλή επιτυχίαααααα!!!!!!!!

ticker.php?pic=wobzssqef5odqxv2
Link to comment
Share on other sites

Jurgitella μου εγώ που έκανα τη λαπαροσκόπηση για αφαίρεση μορφώματος, όπως έχω προαναφέρει, και καυτηριασμό βαριάς ενδομητρίωσης, με τον γιατρό που σου έχω στείλει τα στοιχεία του με pm, μου πήγε 4.000ευρώ με μια διανυκτέρευση στο ΙΑΣΩ.. εγώ που έχω ΙΚΑ για ασφαλιστικό φορέα μου έδωσε πίσω 374ευρω (σιγά μη δίνανε παραπάνω), αλλά τα υπόλοιπα τα πήρα απο την ασφαλιστική μου ευτυχώς.. Για τη σπερματέγχυση δεν έχω να σου δώσω απάντηση.. δεν γνωρίζω.. άλλη μια εβδομάδα μου έμεινε για τα αποτελέσματα και το στομάχι μου κοντεύει να σπάσει...

 

gogo72 έχεις pm.. εγώ τον έχω βολευτεί πάρα πολύ.. είναι συζητήσιμος αλλά όχι παρλαπίπας.. λίγες κουβέντες και έμπιστες

 

 

μμμμ .. μήπως μπορώ να έχω και εγώ τα στοιχεία του γιατρού;

ευχαριστώ!!

να χαίρεσαι το παιδάκι σου και καλή επιτυχία στην προσπάθεια!!

Link to comment
Share on other sites

ελα κοριτσακι μου, δεν πιραζει που ειμαι ΤΕΒΕ, απλα μαζευω τισ πληροφοριες, ασ πουμε για την δικια μου σπερματεγχυση ο γιατροσ μου ζηταει 450 ευρω. και βλεπω οτι μπορεις να το κανεις και πιο φτηνα.ενταξει, αυτοσ ειναι στο Λητω, και για αυτο. να σου πω, ομως εσυ εκτος απο τα 150 ε. δεν πληρωσες και τισ επισκεψεις πριν στον γυναικολογο σου για την παρακολουθηση ωορρηξιας? και που εκανες την σπερματεγχυση?

 

 

καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!Jugritella μου,εγω δεν πλήρωσα στο πανεπιστημιακό καμία επίσκεψη.μόνο το ποσο για τη σπερματέγχυση.τώρα που πάω στον ιδιώτη θα πληρώσω στο τέλος όλες τις επισκέψεις:25-30 ευρώ τη φορά μάζι με τα έξοδα της σπερματεγχυσης(δηλαδη γυρω στα 400 ευρω).μάλιστα εμένα θα μου κάνει διπλή σπερματεγχυση:μια πρίν σπάσει το ωοθυλακιο και μία αφού σπάσει.διπλή δεν έχω ξανακάνει.λετε αυτή να είναι η τυχερή μου φορά;

I2Pdp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

beza, καλημέρα και απο μένα. Εγώ έκανα διπλή σπερματέγχυση σίγουρα είναι πολύ καλύτερα από μία έχεις περισσότερες πιθανότητες. Εγώ δεν ξέρω το αποτέλεσμα ακόμη, εδω και τέσσερις μέρες με την σημερινή έχω καφέ και στεναχοριέμαι. Αλλά ότι και να γίνει θα ξαναπροσπαθήσω. Καλή επιτυχία σου εύχομαι και μην αγχώνεσε.

ticker.php?pic=wobzssqef5odqxv2
Link to comment
Share on other sites

beza, καλημέρα και απο μένα. Εγώ έκανα διπλή σπερματέγχυση σίγουρα είναι πολύ καλύτερα από μία έχεις περισσότερες πιθανότητες. Εγώ δεν ξέρω το αποτέλεσμα ακόμη, εδω και τέσσερις μέρες με την σημερινή έχω καφέ και στεναχοριέμαι. Αλλά ότι και να γίνει θα ξαναπροσπαθήσω. Καλή επιτυχία σου εύχομαι και μην αγχώνεσε.

 

 

Δια μου σου εύχομαι πραγματικά το καλύτερο! μια πολυ πολυ υψηλη χωριακη!!!!!!!!ευχομαι σύντομα να μας πεις τα ευχαριστα νέα!!!λέω και γω να κάνω μια διπλή να δω τι θα γίνει..αν δεν πετυχει θα πάω στο πανεπιστημιακο νοσοκομείο για εξωσ/κη.είμαι απο επαρχια αλλα το νοσοκομείο μας έχει πολύ καλή φήμη σις εξωσωματικές με πολυ καλο γιατρο-καθηγητη!

I2Pdp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ γλυκία μου, απο το στόμα σου και στου θεού το αυτί.χιχιχι.:P:D:p:D

Δυστυχώς εγώ μένω Ρόδο και δεν γίνονται εξωσωματικές εδώ. Για να σου δώσω να καταλάβεις για μια απλή σπερματέγχυση ξόδεψα 2500 ευρώ. Ξενοδοχείο-Εισητήρια-φαγητό-Ταξί-Γιατρό. Τα οικονομικά μου δεν είναι και τα καλύτερα. Αν δεν πάει καλά η σπερματέγχυση θέλω να κάνω εξωσωματική αλλά δυστυχώς πρέπει να περιμένω αρκετά μέχρι να μαζέψω ξανά χρήματα.

ticker.php?pic=wobzssqef5odqxv2
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!Jugritella μου,εγω δεν πλήρωσα στο πανεπιστημιακό καμία επίσκεψη.μόνο το ποσο για τη σπερματέγχυση.τώρα που πάω στον ιδιώτη θα πληρώσω στο τέλος όλες τις επισκέψεις:25-30 ευρώ τη φορά μάζι με τα έξοδα της σπερματεγχυσης(δηλαδη γυρω στα 400 ευρω).μάλιστα εμένα θα μου κάνει διπλή σπερματεγχυση:μια πρίν σπάσει το ωοθυλακιο και μία αφού σπάσει.διπλή δεν έχω ξανακάνει.λετε αυτή να είναι η τυχερή μου φορά;

 

καλη μερα, beza, και που πας τωρα? και 400 ευρω για δυπλη μου φενεται ακομμα καλη τιμη! αν μπορεις πες μου πληροφοριες για αυτο το κεντρο.

 

αχ zeus, πως σε καταλαβαινω, ειναι πολυ ασχιμα καθε φορα να ερθεις απο τοσο μακρια και σου βγαινει στο τελος για την σπερματεγχυση το ποσο μισης, τι μισης, παραπανω, εξωσωματικης! εσυ δεν εχεις καμια φιλη η γνωστους που μπορεις να μεινεις αυτες της ημερες στην Αθηνα? τουλαχιτον εχεις βρει ενα φτηνο ξενοδοχειο?

Link to comment
Share on other sites

Jurgitella μου, δυστυχώς δεν έχω κανέναν στην Αθήνα και μένω πάντα στο president, γιατί είναι κοντά στο Λητώ. Πόσο φτηνό να είναι το ξενοδοχείο όταν πρέπει να μείνεις 6-7 μέρες. Δεν με πειράζουν τα λεφτά το αποτέλεσμα μετράει. Θα μαζέψω όσα μπορώ και θα προχωρήσω.

ticker.php?pic=wobzssqef5odqxv2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Jurgitella μου, δυστυχώς δεν έχω κανέναν στην Αθήνα και μένω πάντα στο president, γιατί είναι κοντά στο Λητώ. Πόσο φτηνό να είναι το ξενοδοχείο όταν πρέπει να μείνεις 6-7 μέρες. Δεν με πειράζουν τα λεφτά το αποτέλεσμα μετράει. Θα μαζέψω όσα μπορώ και θα προχωρήσω.

 

αχ κριμα αγαπη μου... να σου πω, εσυ ποσο πληρωσες στο Λητω για την σπρματεγχυση σε ποιο γιατρο πηγαινεις?

Link to comment
Share on other sites

Jurgitella πλήρωσα στο Λητω για 2 σπερματεγχύσης με τους υπέρηχους 600 ευρώ. Ο Γιατρός μου κατάγεται απο Ρόδο και γιαυτό πήγα εκεί είναι μια γλύκα και πολλά χρόνια γιατρός έχει μεγάλη πείρα. Δεν ξέρω αν μπορώ να γράψω το όνομα.

ticker.php?pic=wobzssqef5odqxv2
Link to comment
Share on other sites

Jurgitella πλήρωσα στο Λητω για 2 σπερματεγχύσης με τους υπέρηχους 600 ευρώ. Ο Γιατρός μου κατάγεται απο Ρόδο και γιαυτό πήγα εκεί είναι μια γλύκα και πολλά χρόνια γιατρός έχει μεγάλη πείρα. Δεν ξέρω αν μπορώ να γράψω το όνομα.

 

οχι οχι, δεν χρειαζεται να γραψεις μαλλον δεν θα ειναι ο ιδιος. εγω επισης πηγαινω στο γιατρο ο οποιοσ ανηκει στο λητω. αλλα τους υπεριχους κανω στο γραφειο του, ομως η σπερματεγχυση αν γινει θα γινει το λητω. zeus, συγνωμη εσυ για 600 ευρω εκανες δυο τελειως ξεχωριστες σπερματεγυσεις η ητανε απλα διπλη? ξερεις απο την περιεργια ρωτω ποσο ζητησε στο ιδιο νοσοκομειο απο εσενα. και τουσ υπερηχους που τους κανεις? στο γρεφειο του γιατρου σου η εκει στο Λητω?

Link to comment
Share on other sites

Τους υπέρηχους τους έκανα εκεί (5 υπέρηχους), διπλή σπερματέγχυση και ο γιατρός. Ο γιατρός μου είναι μεγάλος σε ηλικιά.

 

καταλαβα κοριτσακι μου, σου βγηκε διπλη σπερματεγχυση με υπερηχουσ στο Λητω 600 ευρω. εκει στο Λητω οσο γνωριζω για να κενεισ το υπερηχο κοστιζει 65 ευρω. αλλα οταν πηγαινεις συχνα εκει ισως κανουνε καλυτερη τιμη. τελος παντων, καλη σου επιτυχια zeus μου!

Link to comment
Share on other sites

Jurgitella μου σε ευχαρίστω πολύ γλυκιά μου, εύχομαι να πάνε όλα καλά. Εγώ έχω πάει 2 φορές στο λήτω η μια για εξετάσεις και η άλλη για σπερμ.. έχει πολύ καλούς γιατρούς. Κοστίζει λίγο παραπάνω αλλά αισθάνομαι πολύ άνετα και σιγουριά. Είναι πολύ σημαντικό ο γιατρός να σου βγάζει εμπιστοσύνη και να είναι πάνω απ' όλα άνθρωπος και όχι φιλάργυρος. Πότε θα κάνεις σπερμ..

ticker.php?pic=wobzssqef5odqxv2
Link to comment
Share on other sites

Jurgitella μου σε ευχαρίστω πολύ γλυκιά μου, εύχομαι να πάνε όλα καλά. Εγώ έχω πάει 2 φορές στο λήτω η μια για εξετάσεις και η άλλη για σπερμ.. έχει πολύ καλούς γιατρούς. Κοστίζει λίγο παραπάνω αλλά αισθάνομαι πολύ άνετα και σιγουριά. Είναι πολύ σημαντικό ο γιατρός να σου βγάζει εμπιστοσύνη και να είναι πάνω απ' όλα άνθρωπος και όχι φιλάργυρος. Πότε θα κάνεις σπερμ..

 

εγω κοριτσακι μου ανεβαλα την σπερματεγχυση, εχει γινει η ωορρηξια απο μονη της...πιο νωρις. δεν ξερω αν προλαβαμε με τον συζυγο μου να κανουμε αγαλιτσες..απο την αλλη μερια καλυτερα, γιατι δεν ημουνα και πολυ καλα αυτο το μηνα. να σου πω zeus μου, οταν κανατε την σπερματεγχυση ο ανδρουλησ σου που εδωσε το σπερμα εκει στο Λητω?

Link to comment
Share on other sites

Jurgitella μου, κάθε εμπόδιο για καλό, όπως λές δεν ήσουν και καλά αυτό το μήνα. Εμείς το σπέρμ το κάναμε στο ξενοδοχείο γιατί είμασταν 5 λεπτά απο εκεί. Λένε καλύτερα στο σπίτι για να μην αγχωθεί. Αν μένεις όμως μακριά να το κάνει εκεί και ας αγχωθεί. Οσο πιο γρήγορα τόσο καλύτερα.

Ετσι νομίζω δεν είμαι και γιατρός. Μην μου στεναχωριέσαι. Φιλάκια και καλό βράδυ.;););)

ticker.php?pic=wobzssqef5odqxv2
Link to comment
Share on other sites

καλη μερα, beza, και που πας τωρα? και 400 ευρω για δυπλη μου φενεται ακομμα καλη τιμη! αν μπορεις πες μου πληροφοριες για αυτο το κεντρο.

 

αχ zeus, πως σε καταλαβαινω, ειναι πολυ ασχιμα καθε φορα να ερθεις απο τοσο μακρια και σου βγαινει στο τελος για την σπερματεγχυση το ποσο μισης, τι μισης, παραπανω, εξωσωματικης! εσυ δεν εχεις καμια φιλη η γνωστους που μπορεις να μεινεις αυτες της ημερες στην Αθηνα? τουλαχιτον εχεις βρει ενα φτηνο ξενοδοχειο?

 

καλημέρα κορίτσια!!!Jurgitella μου είμαι απο επαρχία.επειδη δεν ξέρω αν μπορώ να πω το όνομα του γιατρού,ενδιαφερεσαι να σου στείλω πμ;

I2Pdp3.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα.ειμαι μια μανουλα που το πρωτο αγγελουδακι μου το επιασα με την 2η σπερματεγχυση μετα απο 4 χρονια προσπαθειων και το 2ο

αγγελουδακι μου το επιασα τον 2ο μηνα προσπαθειων . θελω να βοηθησω οσα κοριτσια μενουν θεσσαλονικη η κοντα σε αυτην και να της συστησω τον γιατρο μου.παιρνει 200 ε σπερματεγχυση και αλλα 100 παιρνει το μικροβιολογικο που καθαριζει το σπερμα.συνολο 300 ε μαζι με τους υπερηχους.στειλτε πμ

Αγορακια μου σας λατρευω!!
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...