sadamo

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ ΕΕΤΑΑ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΚΟΥΣ ΣΤΑΘΜΟΥΣ

Recommended Posts

ΓΙΑ ΣΑΣ ΕΙΜΑΙ ΠΡΩΤΑΡΑ ΕΔΩ...ΜΟΛΙΣ ΕΙΔΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΘΗΝΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΕΠΙΛΑΧΟΝ ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ? ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΜΕ ΣΤΑΥΡΟΜΕΝΑ ΧΕΡΙΑ?

PLEASE HELP ME GUYS....ΕΧΩ ΚΑΙ ΔΥΟ ΠΑΙΔΙΑ....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ:?

Διαφημίσεις

Στην 1η δομή που επιλέξαμε με την σύζυγό μου είχαν προκηρυχθεί 46 θέσεις. Στις ωφελούμενες μητέρες έχουν δημοσιεύσει 6 ..... οι υπόλοιπες 40? Προφανώς δεν είχαν προλάβει να βγάλουν αποτελέσματα και δημοσίευσαν τις λίστες άρον άρον...... Έλεος δεν φτάνουν όλα τα άλλα που τραβάμε έχουν και κάποιους να παίζουν με τα νεύρα μας.......Η γυναίκα μου είναι στις επιλαχούσες με ότι και αν σημαίνει αυτό.... Επιλαχών ξέρω ότι είναι κάποιος όταν έχει συμπληρωθεί η λίστα και αυτός ακολουθεί με σειρά προτεραιότητας........

Καλημέρα κορίτσια,

Στον ένα σταθμό που ήταν βέβαια 4η επιλογή μου είδα μόνο 5 ονόματα ενώ έπαιρνε 88 θέσεις. Εντάξει δεν είχα και πολλά μόρια, όμως δεν τον είχαν επιλέξει πολλές κοπέλες και ήμουν σχεδόν σίγουρη ότι θα το έπαιρναν το παιδάκι.Δεν ξέρω....μήπως κάτι παίζεται?

εγω παντως ειδα στις οφειλουμενες και μετα στις επιλαχουσες και μετρησα τις θεσεις. ελπιζω να εκανα σωστα γιατι μαλλον καπου περναμε....

Ερασιτέχνες έχτισαν την Κιβωτό. Επαγγελματίες έχτισαν τον Τιτανικό!

Κορίτσια,ωφελούμενες είναι οι κοπέλες που έχουν επιλεγεί σίγουρα ενώ επιλαχούσες εκείνες που έχουν πιθανότητα να επιλεγούν αν υπάρξουν κενές θέσεις.

Το θέμα είναι,όμως,ότι στους πίνακες με τις δομές, αν δείτε, στους περισσότερους σταθμούς δεν έχουν βάλει όλες τις θέσεις που αντιστοιχούν.

πχ Σε έναν σταθμό έλεγαν 130 θέσεις και έχουν πάρει καμιά 10αρια.Δεν ξέρω γιατί.Φύρδην μίγδην τα έχουν κάνει.

Κορίτσια,ωφελούμενες είναι οι κοπέλες που έχουν επιλεγεί σίγουρα ενώ επιλαχούσες εκείνες που έχουν πιθανότητα να επιλεγούν αν υπάρξουν κενές θέσεις.

Το θέμα είναι,όμως,ότι στους πίνακες με τις δομές, αν δείτε, στους περισσότερους σταθμούς δεν έχουν βάλει όλες τις θέσεις που αντιστοιχούν.

πχ Σε έναν σταθμό έλεγαν 130 θέσεις και έχουν πάρει καμιά 10αρια.Δεν ξέρω γιατί.Φύρδην μίγδην τα έχουν κάνει.

Καλημέρα και από εμένα κορίτσια!

Μία από τα ίδια και εδώ.....ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!!!!!!!

Όταν έκανα την αίτηση έλεγε ότι θα έπαιρναν 75 παιδιά και πήραν μόνο 40.....τα υπόλοιπα 35 που είναι οεο????

Ε ρε κανάλια που τους χρειάζονται......!!!!

WqOQp2.png KyXNp2.png

Στους οριστικούς πινακες επιλέξιμων δομών γράφει τις θέσεις που παίρνει ο κάθε σταθμός πχ 10,40,100 κλπ.Με βάση αυτές τις θέσεις δεν έπρεπε να βγάλουν και τα ονόματα?Θα σου πω συγκεκριμένα για τον σταθμό που ήλπιζα εγώ.Παιδικός σταθμός Νέας Πεντέλης γράφει 88 θέσεις και έχουν πάρει μόνο 5.

καλημερα κι απο εμενα.

παρακολουθουσα χτες μεχρι τις 3 το site της εεταα και δεν μπορω να βγαλω ακρη......

με βρισκω στις επιλαχουσες οκ παιζομουν για το αν θα μπω καπου αλλα ο σταθμος μας που ηταν 1η επιλογη απο τις 35 θεσεις που προσεφερε για παιδακια μεγαλυτερα απο 2,5 χρονων παιρνει μονο 1!!!!!!!!!:confused::confused::confused:

επισης αν δειτε στη λιστα των ωφελουμενων ολες εχουν 60+ μορια...

λετε να μην ειναι ακομα τα οριστικα και να τα επεξεργαζονται ακομα? αλλα γιατι τα εχουν αναρτησει σε pdf ενω μεχρι χτες βραδυ τα εβγαζαν σε απλη λιστα???

θα σκασωωωωωωωωωωωωωωωωω

as1cF2kVM1P1300MDAwNDk5MWR8MDAwMjIzZHx0byBrb3lrbGFraSBtb3kgZWluYWk.gif

as1cMmYVM1P0000ODM0ODlkfDAwMDE4NzBkfGggYm91Ym91IG1vdSBlaW5haQ.gif

Διαφημίσεις

καλημερα κι απο εμενα.

με βρισκω στις επιλαχουσες οκ παιζομουν για το αν θα μπω καπου αλλα ο σταθμος μας που ηταν 1η επιλογη απο τις 35 θεσεις που προσεφερε για παιδακια μεγαλυτερα απο 2,5 χρονων παιρνει μονο 1!!!!!!!!!:confused::confused::confused:

Την ίδια απορία έχω και εγώ εφόσον κανένας σταθμός δεν συμπληρώνει

τα άτομα που παίρνει με βάση τις λίστες και αφήνουν όλοι κενές θέσεις. . .

Κάποιοι σταθμοί που είναι στο παιχνίδι και ενώ έχουν άτομα στις επιλλαχούσες

γιατί δεν έχουν πάρει κανένα παιδάκι ??

Με αυτό τι να συμβαίνει άραγε ? ? ?

τι να πω δεν ξερω.....

το μονο σιγουρο ειναι οτι στην εεταα ειναι επιεικως απαραδεκτοι και παιζουν με την αγωνια μας απο χτες το βραδυ που ανεβοκατεβαζαν λιστες :twisted::twisted::twisted:

ακομα -λεμε τωρα, υποθετικα- και να ειχαν μειωθει οι θεσεις στους σταθμους για τον χ ψ λογο οφειλαν να βγαλουν παραλληλα και μια ανακοινωση να ξερει και ο φουκαρας ο κοσμακης που ξεροσταλιαζει τι του γινεται.

ελεος πια!!!!!!!!!! :evil::evil::evil::evil:

θα γεννησω πριν την ωρα μου φαινεται :lol::lol::lol:

as1cF2kVM1P1300MDAwNDk5MWR8MDAwMjIzZHx0byBrb3lrbGFraSBtb3kgZWluYWk.gif

as1cMmYVM1P0000ODM0ODlkfDAwMDE4NzBkfGggYm91Ym91IG1vdSBlaW5haQ.gif

Δυστυχώς δεν με βλέπω στις λίστες,ούτε των ωφελουμενων ούτε των επλαχουσων . Κοιτάζοντας όμως βλέπω σε επιλαχουσες κοπέλες με τα ίδια μόρια περίπου ,σαράντα κάτι. Αυτό σημαίνει ότι οι σταθμοί που είχα επιλέξει συμπληρώθηκαν με κοπέλες με περισσότερα μόρια; Αυτό το βλέπω στις δομές ;

μηπως δεν εγινε ακομη αυτη η ρημαδα η συζευξη που αναφερουν στα αποτελεσματα;

Διαφημίσεις

Σιγουρα δεν εχει τελειωσει η διαλογη.Στις δομες που εχω επιλεξει δεν υπαρχει καθολου η 3η επιλογη μου . (Β παιδικος παπαγου

Σιγουρα δεν εχει τελειωσει η διαλογη.Στις δομες που εχω επιλεξει δεν υπαρχει καθολου η 3η επιλογη μου . (Β παιδικος παπαγου

Και στις υπολοιπες λειπουν παρα πολλες θεσεις ; Γινεται δηλ να εχουν δηλωσει 10 θεσεις κ να εχουν παρει μονο 4 ;;

Κορίτσια υπομονή μαλλον δεν είναι ακόμα έτοιμα.

Δεν είνι δυνατών να προκρισουν τόσες θέσεις και να παίρνουν αυθερετα 1 -2 απο τα 30.

Δεν είναι λογικό ,δεν είναι βιωσιμο για τούς παιδικούς που φέτος έδωσαν περισσοτερες θέσεις γιατι και αυτοί χρειάζονται βοήθεια και δεν μπορεί να γίνει σε ευρωπαϊκό πρόγραμμα, δεν είναι λεφτά που τα φάγανε ....

Υπομονή, πιστεύω οτι κιι αυτοί εκει δεν θέλουν να μας ταλαιπωρουν ...άλμη δουλειά δεν είχανε απο το να μας τα κάνουν τσουρεκια

ylSkp1.pngrwLVp1.png

Καλημέρα σε όλους.

Εγώ καταλαβαίνω τα εξής ως τώρα και μακάρι να είμαι λάθος :(

Στις προσκλήσεις του 2010 και 2012 αναφέρεται:

Η πράξη υλοποιείται μέσα από κύκλο Πρόσκλησης ετήσιας διάρκειας, που αντιστοιχεί σε ένα σχολικό έτος διάρκειας 11 μηνών και θα υλοποιηθεί μέχρι την 31/08/2011. Ο συνολικός προϋπολογισμός χρηματοδοτείται κατά 100% από δημόσιους πόρους και

ανέρχεται στα 61.990.000,00 συμπεριλαμβανομένου και του επιλέξιμου ΦΠΑ.

και

Η πράξη υλοποιείται μέσα από κύκλο Πρόσκλησης ετήσιας διάρκειας, που αντιστοιχεί σε ένα σχολικό έτος διάρκειας 11 μηνών και θα υλοποιηθεί μέχρι την 31/08/2013. Ο συνολικός προϋπολογισμός χρηματοδοτείται κατά 100% από δημόσιους πόρους και ανέρχεται στα 25.000.000 συμπεριλαμβανομένου και του επιλέξιμου ΦΠΑ.

Μήπως λοιπόν προσφορά θέσεων από τις δομές υπάρχει, αιτήσεις από μητέρες το ίδιο, αλλά με τα διαθέσιμα χρήματα μπορούν να ικανοποιήσουν μόνο ένα μικρό ποσοστό αιτήσεων και έτσι οι πίνακες είναι σωστοί και οι επιλαχούσες εχουν ελάχιστες πιθανότητες αφου τα 4/5 είναι επιλαχούσες?

Άλλωστε για την Αττική αν διαιρέσουμε τον προυπολογισμό με το κόστος ανά θέση, βγαίνει ότι θα πάρουν περίπου 3.500 με 4.000 παιδάκια.

Και αν είναι έτσι, τι γίνεται με τις κενές θέσεις που θα μείνουν?

ναι αλλά νομιζω οτι φετος κοπηκαν τα μεταφορικα που λογικα ηταν μεγαλο κοστος, γι αυτο διατηρηθηκαν πολλες οι θεσεις των παιδιων

Έστω να δεχτώ ότι συμβαίνει κι αυτό.Γιατί απ'την αρχή δεν λένε 5 θέσεις και σε βάζουν να κάνεις αίτηση και να χάσεις και τα λεφτά σου.Γιατί εγώ αν έπαιρναν 5 παιδάκια δεν θα έκανα καθόλου αίτηση αφού θα ήξερα εκ των προτέρων ότι δεν έχω ελπίδες.

Δεν μπορούν να αποκλείσουν θέσεις. Αν ένας παιδικός μπορούσε να πάρει 150 παιδάκια και όλοι ήθελαν αυτόν, τι θα γινόταν?

Οι θέσεις είναι η διαθεσιμότητα που υπάρχει, όχι και οτι υποχρεωτικά θα πάρουν και τόσα παιδάκια.

Δηλαδή υπάρχουν διαθέσιμες Χ θέσεις αλλά καλύπτονται Χ-Α ανάλογα με το πόσες μητέρες τον θέλουν και έχουν τα απαραίτητα μόρια.

Βρε κορίτσια αυτα είναι σσενάρια!!! Εδω δε: υπαρχουν μεσα παιδικοί σταθμοί!!

Σας το ξανά λέω,είναι ακόμα στην διαδικασία .

Απο την αρχη ξέρανε οτι θα γίνει χαμός φέτος και όμως επιτρεψανε τούς παιδικούς να βάλουν περισσοτερες θέσεις, αν ξέρανε κατι τέτοιο δεν θα το επιτρεπανε, γιαυτό και βγάλανε τα μεταφορικά.

υπομονή, πιστεύω σήμερα να τελιωσει η διαδικασία και απο δευτέρα να ξέρουμε.

επιπλεων δεν μπορούνε να κοροιδευουν τούς παιδικούς και να τούς στέλνουν 5 άτομα ενώ έχουν βάλει 100 θέσεις!!! Πέρυσι πως είχανε καλυφτει οι θέσεις μ μεγαλητερο κοστός ανά παιδι .?!!

ylSkp1.pngrwLVp1.png

Guest
    Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις