Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ ΕΕΤΑΑ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΚΟΥΣ ΣΤΑΘΜΟΥΣ


Recommended Posts

Η πρώτη όμως μήνας μπαίνει μήνας βγαίνει πληρώνετε....

Ενώ η δεύτερη δεν είναι σίγουρη....

 

Επίσης το πρόγραμμα της Ε.Ε χρηματοδοτεί μητέρες εργαζόμενες στον ιδιωτικό τομέα ή με συμβάσεις ιδιωτικού δικαίου.

 

Οποίος διαφωνεί στέλνει γράμμα στις Βρυξέλλες!! :-):wink:

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

....

 

Επίσης το πρόγραμμα της Ε.Ε χρηματοδοτεί μητέρες εργαζόμενες στον ιδιωτικό τομέα ή με συμβάσεις ιδιωτικού δικαίου.

 

Οποίος διαφωνεί στέλνει γράμμα στις Βρυξέλλες!! :-):wink:

 

Εδώ θα συμφωνήσω....σωστή τοποθέτηση .

Link to comment
Share on other sites

Τώρα παω να συνεχίσω την γενική μου...

 

Καθότι εργαζόμενη μεν ορισμένου χρόνου...στο δημόσιο τομέα επί 10 έτη... Και άνεργη το πάντα καλοκαίρι... Μη γνωρίζοντας αν θα εχω δουλειά από σεπτέμβρη.

 

Τα σεβη μου :wink::-)

 

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορώ να καταλάβω γιατι οι κυρίες του δημοσίου βγαζουν δόντια και γενικά όλα τα δημόσια προνόμια να βγαίνουν και να ειναι με το μερος σας.

Μια ερώτηση απλή θα σας κάνω για να σας κοπεί και ο Βήχας ο λοξιγκας και όλα τα συναφί...........λυπάμαι που θα μιλάω έτσι..........αλλά το χετε παραξεφτιλήσει να τα θελετε όλα δικά σας.....................

κυριες του δημοσίου όταν γεννήσατε πόσο καθίσατε με το παιδάκι σας σπίτι......?μην ακούσω κουβεντα ότι και καλά εσεις κάθεστε ένα χρονο και οι γυναίκες του ιδιωτικου τομέα.......και καλά έχουν μειωμένο ωραριο...... και τα σχετικα......................

επίσης μεχρι τωρα όλοι εισασταν υπερτιμολογημένοι ως δημόσιοι υπάλληλοι......

εγω φετος ειμαι με μειωμενο ωραριο γιατι δεν έχουν να με πληρωσουν.....όχι γιατι δεν έχω δουλειά.....και πάλι δουλευω τις υπολοιπες ώρες τζαμπα.... με δική μου προτωβουλία... και όταν θα τυχει να φυγω νωρίς βλέπω τα καλά του δημοσίου πάω παιρνω το παιδακι μου κάνω πιο άνετα τις δουλειές μου και πολλά άλλα........

μην μας τρελάνεται....και μην μου πειτε οτι δεν ξερω....γιατι εχω τον αδερφο μου στο ίδιο επαγγελμα με εμενα εκεινος δημόσιος υπάλληλος εγω στο ιδιωτικό.....και τα ξερω απο πρωτο χερι.....

κάνανε επιτελους κατι και για τον ιδιωτικό τομέα και αμέσως βγηκαν τα σκυλοψαρα στην επιφάνεια να τα φάνε όλα..................

ε....λεος πια............φτάνει...........

1129643tvsq1yiqpw.gif
Link to comment
Share on other sites

και πάλι η ίδια συζήτηση!!!!! δημόσιο vs ιδιωτικό τομέα!!!!! ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΝΑ ΑΚΟΥΩ ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΙΔΙΑ!!! είμαι Δ.Υ. κια ΌΛΟΙ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΠΛΟΥΣΙΑ!!! ΕΛΕΟΣ!!! συνέχεια βρίσκομαι συζητήσεις για το οτι οι δ.υ. μας εφεραν στην κατάσταση που ειμαστε τώρα, ότι παίρνουν τα λεφτά, οτι.... οτι .... οτι......

καθε τομεάς έχει τα καλά και τα κακά του!!! δεν το καταλαβαίνετε όλοι σας ή μας συμφέρει να μην το καταλαβαίνουμε και πάντα να κατηγορούμε τους ίδιους και τους ίδιους......;;;;;;;;

ολοι τα έχουν βάλει με τους δυ και ίσως με το δίκιο τους οταν ακουν ότι δυ αμείβονται με 2 ή 3,000?!!!!!! ΠΟΙΟΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ;;;; φτανει ποια με την παραπληροφόρηση!!! μια μερίδα δυ όντως αμειβόταν τόσο αλλά στον δικό μου χώρο δεν έφτανε κανένας τέτοια ποσά!!! βαρέθηκα να ακουω οτι ειμαι δυ και οτι τα παιρνω και στην τελική μακάρι να τα επαιρνα!!!! ξέρω καλά και το δημόσιο και τον ιδιωτικό τομέα. η μητέρα μου δημόσιο και ο πατέρας μου στον ιδιωτικό με ΤΡΙΠΛΑΣΙΕΣ ΑΠΟΔΟΧΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΜΟΥ!!!! ξέρω κόσμο που έκανε περιουσία δουλεύοντας στον ιδιωτικό τομέα με αποδοχές πολύ περισσότερες απο αυτές των δυ. για να μη μιλήσω για ελεύθερους επαγγελματίες που δήλωναν το 1/10 απο αυτά που έβγαζαν και τώρα κλαίγονται και οι μεν και οι δε γιατί ξαφνικά δεν βγάζουν τόσα. οταν εγώ ΠΕ με 10 χρόνια προυπηρεσία έφτασα να παίρνω 1200 παντρεμένη με 2 παιδιά και τώρα με τις περικοπές είμαι στα950 την ίδια στιγμή φίλη ΠΕ στον ιδιωτικό έπαιρνε πάνω απο 1800 καθαρα χωρίς παιδιά και συνεχίζει με κάποιες περικοπές ( τις οποίες όμως δεν λέει).

αλλά βέβαια τέτοιες περιπτώσεις είναι λίγες στον ιδιωτικό τομέα θα έλεγε κάποιος .... όμως λίγες είναι και οι περιπτώσεις των δυ που παίρνουν τόσα.

δυστυχώς ή ευτυχώς η κρίση αντι να μας ενώσει μας έχει χωρίσει!!!! οταν έγιναν οι πρώτες περικοπές στους δυ άκουγα ότι καλά σας κάνουν!!!!! όμως δεν κατάλαβαν ότι άρχισαν από εμάς αλλά θα υπήρχε και συνέχεια!!

όσον αφορά το πρόγραμμα το θεωρώ άδικο να μην μπορώ να κάνω αίτηση λόγω σχέσης εργασίας. αφού υπάρχει το σύστημα της μοριοδότησης με βαση το εισόδημά σου θα έπρεπε να μπορούν να κάνουν όλοι και αφού οι δυ είναι τόσο πλούσιοι θα έμεναν εκτός αφού οι αυτοαπσχολόυμενοι και του ιδιωτικού τομέα είναι οι φτωχοί!!!!

δεν περιμένω βέβαια κάποια απάντηση στον μηνυμα μου εκτός του ότι θα πέσουν όλοι να με φάνε, όπως παρατηρώ οτι γίνεται σε πολλά θέματα του forum.

απλά θεωρώ ότι πρέπει όλοι μας να αναλογιστούμε τις συνέπειες των δικών μας πράξεων και να μην κατηγορούμε τους πάντες - ή πάντα τους άλλους - για τη δική μας κατάσταση.

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το Πρόγραμμα ονομάζεται "Εναρμόνιση οικογενειακής και επαγγελματικής ζωής".

Θεωρείται λοιπόν ότι οι μαμάδες δ.υ. με την άδεια τους μπορούν να "εναρμονίσουν" το ένα με το άλλο.

Το πρόγραμμα λοιπόν απευθύνεται σε ελ. επαγ. ή αγρότισσες ή ιδ. υπ. που δεν έχουν τα προνόμια των δημ. υπαλλήλων. Εγώ πχ εργαζομαι σε δημ. υπηρεσία με τιμολόγιο (σύμβαση έργου) και επέστρεψα στη δουλειά στις 40 ημέρες αφότου γέννησα. Εννοείται ότι όσο δεν δούλεψα δεν πληρώθηκα, δεν παίρνω άδειες ούτε επιδόματα και το κράτος με κυνηγά σαν ελ. επαγγελματια που σίγουρα φοροδιαφεύγει).

Τέλος πάντως η ουσία είναι ότι το πρόγραμμα απευθύνεται σε μαμάδες που δεν απολαμβάνουν προνόμια που αφορούν τη μητρότητα σε σχέση με την επαγγελματική τους ζωή

Link to comment
Share on other sites

Το Πρόγραμμα ονομάζεται "Εναρμόνιση οικογενειακής και επαγγελματικής ζωής".

Θεωρείται λοιπόν ότι οι μαμάδες δ.υ. με την άδεια τους μπορούν να "εναρμονίσουν" το ένα με το άλλο.

Το πρόγραμμα λοιπόν απευθύνεται σε ελ. επαγ. ή αγρότισσες ή ιδ. υπ. που δεν έχουν τα προνόμια των δημ. υπαλλήλων. Εγώ πχ εργαζομαι σε δημ. υπηρεσία με τιμολόγιο (σύμβαση έργου) και επέστρεψα στη δουλειά στις 40 ημέρες αφότου γέννησα. Εννοείται ότι όσο δεν δούλεψα δεν πληρώθηκα, δεν παίρνω άδειες ούτε επιδόματα και το κράτος με κυνηγά σαν ελ. επαγγελματια που σίγουρα φοροδιαφεύγει).

Τέλος πάντως η ουσία είναι ότι το πρόγραμμα απευθύνεται σε μαμάδες που δεν απολαμβάνουν προνόμια που αφορούν τη μητρότητα σε σχέση με την επαγγελματική τους ζωή

 

 

συγνώμη αλλά για ποια εναρμόνιση μιλάμε; έχω 2 παιδιά 4 και 2 ετών και δουλεύω κανονικά 8ωρο. όταν είχα την άδειά μου - η οποία είανι περίπου ίδια με αυτή του ιδιωτικού τομέα - είχα τα παιδιά στο σπίτι και τα φρόντιζα μόνη μου.

για να μην παραπληροφορούμαστε η άδεια των δυ είναι 4 μήνες διαφορά με του ιδιωτικού - 2 μήνες πριν την γέννα, 2 μήνες + 6μηνό της πετραλιά ισχύει και τον ιδιωικό τομέα. στο δημόσιο είναι 2 μήνες πριν 3 μήνες μετά +9μηνο. οπότε δεν νομίζω ότι οι τέσσερις μήνες κάνουν τη διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Για μια μαμά σαν εμένα που άφησα 2 μωρά 40 ημέρων 4 μήνες είναι οουουου :lol:ιδανικά..

Τέλος πάντων το ιδανικότερο για όλες μας θα ήταν να μπορούσαμε να είμαστε με τα μωρά μας μέχρι και τα 4 :lol::lol::lol: αλλά....

Και επειδή σε δημ. υπηρεσία εργάζομαι βλέπω κάθε μέρα πόσο ευνοημένες είναι οι μανούλες εκεί σε σχέση με τις μανούλες του ιδιωτικού.

Αλλά αυτό είπαμε έιναι άλλη κουβέντα:wink:

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εγω που ειμαι ανεργη εχω αραγε καμια ελπιδα?Το προγραμμα λεει οτι απευθυνεται και σε ανεργες!Ισως αν παει το ενα σταθμο να καταφερω να ψαξω για δουλεια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

συγνώμη αλλά για ποια εναρμόνιση μιλάμε; έχω 2 παιδιά 4 και 2 ετών και δουλεύω κανονικά 8ωρο. όταν είχα την άδειά μου - η οποία είανι περίπου ίδια με αυτή του ιδιωτικού τομέα - είχα τα παιδιά στο σπίτι και τα φρόντιζα μόνη μου.

για να μην παραπληροφορούμαστε η άδεια των δυ είναι 4 μήνες διαφορά με του ιδιωτικού - 2 μήνες πριν την γέννα, 2 μήνες + 6μηνό της πετραλιά ισχύει και τον ιδιωικό τομέα. στο δημόσιο είναι 2 μήνες πριν 3 μήνες μετά +9μηνο. οπότε δεν νομίζω ότι οι τέσσερις μήνες κάνουν τη διαφορά.

 

Πες τα ρε κοπέλα γιατί θα μας φάνε ζωντανές οι του ιδιωτικού!!

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια-χωρίς παρεξήγηση- ποιές μανούλες είναι πιο ευνοημένες :rolleyes: οι του ιδιωτικού ή του δημόσιου? Και κανένας δεν έπεσε να σας φάει, ίσα ίσα που εκεί που είστε εσείς θα θέλαμε και οι λοιποί να είμαστε και όσα απολαμβάνετε εσείς μακάρι να μπορούσαμε κι εμείς.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

συγγενής μου με 75,000? οικ. εισόδημα πέρσυ το παιδί της ήταν τσαμπα στον παιδικό, φετος με το όριο των 40,000? εχει βγάλει αφρους απο το στόμα, και εγω με 22,000? οικ. εισόδημα (εγω αορίστου, και ο άντρας μου ιδ. υπλ.) πληρώναμε 100,00? τροφεία το μηνα! Αυτό για την ιστορία...................

Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει πληροφορίες που να παει να διαβάσει ή να λύσει απορίες αφού διάβασε την προκήρυξη εδώ έχουμε θεματάκι για το πρόγραμμα http://www.parentscafe.gr/showthread.php?p=1645408#post1645408

 

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορώ να καταλάβω γιατι οι κυρίες του δημοσίου βγαζουν δόντια και γενικά όλα τα δημόσια προνόμια να βγαίνουν και να ειναι με το μερος σας.

Μια ερώτηση απλή θα σας κάνω για να σας κοπεί και ο Βήχας ο λοξιγκας και όλα τα συναφί...........λυπάμαι που θα μιλάω έτσι..........αλλά το χετε παραξεφτιλήσει να τα θελετε όλα δικά σας.....................

κυριες του δημοσίου όταν γεννήσατε πόσο καθίσατε με το παιδάκι σας σπίτι......?μην ακούσω κουβεντα ότι και καλά εσεις κάθεστε ένα χρονο και οι γυναίκες του ιδιωτικου τομέα.......και καλά έχουν μειωμένο ωραριο...... και τα σχετικα......................

επίσης μεχρι τωρα όλοι εισασταν υπερτιμολογημένοι ως δημόσιοι υπάλληλοι......

εγω φετος ειμαι με μειωμενο ωραριο γιατι δεν έχουν να με πληρωσουν.....όχι γιατι δεν έχω δουλειά.....και πάλι δουλευω τις υπολοιπες ώρες τζαμπα.... με δική μου προτωβουλία... και όταν θα τυχει να φυγω νωρίς βλέπω τα καλά του δημοσίου πάω παιρνω το παιδακι μου κάνω πιο άνετα τις δουλειές μου και πολλά άλλα........

μην μας τρελάνεται....και μην μου πειτε οτι δεν ξερω....γιατι εχω τον αδερφο μου στο ίδιο επαγγελμα με εμενα εκεινος δημόσιος υπάλληλος εγω στο ιδιωτικό.....και τα ξερω απο πρωτο χερι.....

κάνανε επιτελους κατι και για τον ιδιωτικό τομέα και αμέσως βγηκαν τα σκυλοψαρα στην επιφάνεια να τα φάνε όλα..................

ε....λεος πια............φτάνει...........

 

ειδες καμια κυρια του Δημοσιου να βγαζει δοντια??Εσυ βγαζεις δοντια και βρυχασαι στολιζοντας καθε μανα του Δημοσιου Τομεα αδιακριτως λεγοντας οτι εχουν παραξεφτιλισει το θεμα...και αν λυπασαι που μιλας ετσι,μαθε να μην μιλας με τετοιο υφακι γιατι τοτε δεν θα χρειαστει να στεναχωριεσαι κιολας!

Η καραμελα του ποσο καθεται η καθε μανα με αδεια απο την δουλεια της εχει πλεον χασει την γλυκα της γιατι οι νομοι ειναι νομοι και ναι,οι Ιδιωτικοι Υπαλληλοι εχουν κανονικα αδεια για να μεγαλωσουν το παιδι τους απλα με αλλη μορφη..αν θες η αδικια για εμενα ειναι οτι δεν εχουν την "ευελιξια" των γεματων 9 μηνων οπως στο Δημοσιο αλλα θα δικαιουταν καθε μανα του Ιδιωτικου να μιλα αν δεν ειχε καθολου αδεια ή καθολου μειωμενο!

Αντιθετως στο θεμα της ΕΕΤΑΑ υπαρχει απαγορευση κατι που ειναι πραγματικα περιεργο μην σου πω οτι για εμενα παιζει και καταπατηση ισων δικαιωματων διοτι δεν υπολογιζεται και ο πατερας...οπως ας πουμε στα προγραμματα της Εργατικης Εστιας οπου δικαιουχοι ειναι και τα δυο φυλλα...

Τελοσπαντων..αν εσυ στην οικογενεια σου εχεις δειγματα Δ.Υ που ειναι χαραμοφαηδες και υπερτιμολογημενοι οπως λες δεν σου φταιει το ολον των Δημοσιων Υπαλληλων για να ξεσπας ετσι!!Μαθε να μην τσουβαλιαζεις και να σεβεσαι τον καθε εργαζομενο γιατι ο καθενας μπορει να θιξει αμεσα ή εμμεσα κι εσενα πεταγοντας σου καρφια και σχολιαζοντας πολλα που θα σε προσεβαλλαν!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μην τσακωνεστε ,δεν μπορούν ολα τα προγράμματα να είναι για όλους αλλα καθε ένας έχει τα μιωνεκτιματα και τα πλεονεκτιματα ανάλογα που δουλεύει η που δεν δουλεύει

πχ για του δημοσίου είναι οι δημόσιοι παιδικοι εκει έχουν προτερεοτητα και το ωραριο τους βολεύει.

για τούς ιδιοτικους υπάρχει το εσπα

για τις ανεργες (ναι υπάρχουν και αυγές και πρέπεις να πάνε τα παιδάκια κάπου για να βρει δουλειά η άμοιρη μανα!! Η άπλα πρέπει να πάνε παιδικό) υπάρχει πάλη το εσπα αλλα με σαφος πολύ λιγότερα μοριά απο τις εργαζομενες.

ναι υπάρχουν αδικίες, ετσι είναι η ζωη!! Και για μένα μπορεί να μου φαίνεται αδικία κατι αλλα κάποιον άλλον να του φαίνεται αδικία κάτι άλλο ...

ylSkp1.pngrwLVp1.png
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως πιστευω οτι καταρχην το εσπα ειδικα τις πρωτες χρονιες που δε το ηξερε πολυς κοσμος βοηθησε πολλες ανεργες μητερες να βαλουν επιτελους τα παιδια τους σε παιδικους σταθμους για να μπορεσουν να βρουν δουλεια γιατι αλλιως ειμασταν τελειως αποκλεισμενες,,,,,

 

φετος που γινεται τελευταια χρονια μια σφαγη τωρα θυμηθηκατε ολοι να κραζετε,,,,,απο οποια πλευρα και να ειναι αυτη,,,πλαφον εισοδηματος,ειδος εργασιας κλπ κλπ κλπ,,,και πριν το εσπα παντα υπαρχουν καποιοι που γκρινιαζανε που στους δημοσιους παιδικους μπαινανε με εισοδηματικα κριτηρια,,,,

 

δεν εχει σημασια τι δουλεια κανεις,,,,,το εσπα ηρθε να ρυθμισει τις ανισοτητες που υπαρχουν στο συστημα των παιδικων,,,,σαν δημοσιος εχεις δικαιωμα να κανεις στο δημοσιο παιδικο σταθμο,,,,σαν ανεργη ομως δεν ειχες να κανεις τιποτα,,,,μαι ζωη γκρινιαζουμε και τσακωνομαστε,,,,καλυτερα εαν δεν μπορουμε να συμμετεχουμε σε ενα προγραμμα ας μη το κανουμε και να αναλωσουμε την ενεργεια μας να ψαξουμε εναλλακτικες παρα να τσακωνομαστε,,,,και εγω εχω πολλα προγραμματα που θα με ενδιεφεραν αλλα αποκλειομαι

 

 

και οσο αφορα τους πατεραδες,,,,οι πατεραδες υποτιθεται εχουν δουλεια,,,,το συγκεκριμεννο προγραμμα ηρθε να βοηθησει τις μαναδες που επειδη δεν υπαρχει μια στοιχειωδη προβλεψη απο το κρατος επρεπε να παρατησουν τη δουλεια τους μετα το εφταμηνο ενιαμηνο εξαμηνο γιατι δνε ειχαν που να αφησουν τα παιδια τους,,,,ουτε γιαγιαδες ουτε εβγαινε να πληρωνουν κοστος ιδιωτικου ουτε ντανταδες,,,,,σκεφτειτε λιγο ποιο συλλογικα

μαιμουδακι 08/05/07

αγριοκατσικο 01/12/09

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μην τσακωνεστε ,δεν μπορούν ολα τα προγράμματα να είναι για όλους αλλα καθε ένας έχει τα μιωνεκτιματα και τα πλεονεκτιματα ανάλογα που δουλεύει η που δεν δουλεύει

πχ για του δημοσίου είναι οι δημόσιοι παιδικοι εκει έχουν προτερεοτητα και το ωραριο τους βολεύει.

για τούς ιδιοτικους υπάρχει το εσπα

για τις ανεργες (ναι υπάρχουν και αυγές και πρέπεις να πάνε τα παιδάκια κάπου για να βρει δουλειά η άμοιρη μανα!! Η άπλα πρέπει να πάνε παιδικό) υπάρχει πάλη το εσπα αλλα με σαφος πολύ λιγότερα μοριά απο τις εργαζομενες.

ναι υπάρχουν αδικίες, ετσι είναι η ζωη!! Και για μένα μπορεί να μου φαίνεται αδικία κατι αλλα κάποιον άλλον να του φαίνεται αδικία κάτι άλλο ...

 

Οι δημόσιοι υπάλληλοι ΔΕΝ έχουν προτεραιότητα στους δημόσιους παιδικούς σταθμούς.

Και φέτος, ειδικά στο δικό μου Δήμο, ξέρω ότι κάνουν κρα για να πάρουν παιδάκια με το ΕΣΠΑ και στους δημοτικούς παιδικούς σταθμούς. Άρα, μόνο προτεραιότητα δεν έχουν οι δημόσιοι υπάλληλοι.

3Wwep3.png

k8Q2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Γιασεμη τα είπες ολα!!!

ετσι και εγω αναγκαστικά να παρετηθω Αφου τέλειωσε το εξάμηνο γιατι στον δήμο μου βρεφοκομείο κρατικό δεν έχω (και δεν έχουν και μετκινηση ,ο ναι δεν οδηγώ!!!) Και στην μέση της χρονιαςδεν μπορείς να κανείς αιτιση, ιδιωτικοί που? Και Ποσο? Όταν παίρνεις 500!!! Και για πιόνια λόγο να δεινεις ολόκληρο τον μησθο και να μην κάτσεις σπίτι ....μαμά πεθερά Στις άλλες άκρες της ελλάδας ....

Μακάρι να γνώριζα πριν 3 χρονια για το πρόγραμμα ...έφτασα τωρα να κάνω τα χαρτιά άνεργη γιατι ΠΡΕΠΕΙ το παιδι να πάει κάπου γιατι 3,5 χρονών δεν ντεχει μεσα στο σπίτι ...και ναι να βρω δουλειά ....με ενα ακόμα μικρούλι που αν καταφέρω και βρω θα πάει μαζι με τον μεγάλο και ας πληρώνω έναν παιδικό και οχι 2!!

δεν κατηγορώ όμως καμοια άλλη που έχει τα + της απο την θέση που είναι ....μακάρι να είχαμε ολλες οι μάνες τα ίδια, μεγάλη άδεια ανατροφής κι τζάμπα παιδικούς.

ylSkp1.pngrwLVp1.png
Link to comment
Share on other sites

Οι δημόσιοι υπάλληλοι ΔΕΝ έχουν προτεραιότητα στους δημόσιους παιδικούς σταθμούς.

 

 

σημερα το πρωί πληροφορήθηκα από τον ΔΗΜΟΤΙΚΟ παιδικό σταθμό (στον οποίο θα πληρώσω 165? - ΝΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΩΡΕΑΝ - πολλοί πιστεύουν ότι οι δημοτικοί παιδικοί σταθμοί είναι τσαμπα και προηγούνται οι δημόσιοι υπάλληλοι, ανηκει στην σφαίρα της παραπληροφόρησης) οτι ΟΛΕΣ ΟΙ ΘΕΣΕΙΣ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΜΜΕΝΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΕΣΠΑ. δηλαδή και να μπορώ να πληρώσω ΔΕΝ ΘΑ ΜΕ ΠΑΡΟΥΝ!!!!!!

τα σχόλια δικά σας.............

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτή την περίπτωση θα πρέπει να παραπονεθείς στο δήμο που έδωσε όλες τις θέσεις του στο ΕΣΠΑ και δεν έβαλε πλαφόν. Αλλά από το ΕΣΠΑ πάιρνουν περισσότερα χρήματα από ότι από τους ιδιώτες γι'αυτό και συμβάινει αυτό.

Το ότι δεν εξυπηρετούν τους πολίτες δεν τους ενδιαφέρει μάλλον.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...