Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

επιστροφή στην δουλειά και άρνηση μπιμπερό


Recommended Posts

κοριτσια μου για ακομα μια φορα θελω τα φωτα σας!παλι κατι θα γινει!!αν δεν εισασταν εσεις δεν ξερω αν θα θήλαζα με εχετε βοηθισει παρα πολυ!2μηνεσ και 10 μερες αποκλειστικου θηλασμου ειμαστε σημερα.το προβλημα μου αυτη την φορα ειναι το εξης¨σκεφτομαι λογω οικονομικών να μην παρω το εξαμηνο του οαεδ αλλα να γυρίσω στη δουλεια (αρχες αυγουστου) και ετσι θα πρεπει να αφηνω γαλα στην μικρη που δεν θελει να δει μπιμπερο στα 10 μετρα!!!!τι να κανω???προσπαθω 10 μερες τωρα 2με 3 φορες την ημερα και δεν εχω καταφερει τιποτα!! εχω δοκιμασει 5 διφορετικα μπιμπερο και παλι τιποτα??υπαρχει κατι που μπορω να κανω κανα κολπο κατι???αν δεν την καταφερω εννοείτε οτι δεν θα μπορω να παω!!

''''ΟΙ ΚΑΡΔΟΥΛΕΣ ΜΟΥ''''

Αλεξάνδρα 10/07/2008

Μπουλίτσα 5/5/2012

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 56
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εγω,ο αντρας μου, η μαμα μου και εγω ειχα παει για ψωνια και οταν γυρισα εκλεγε και επεσε με τα μουτρα στο στηθος.

''''ΟΙ ΚΑΡΔΟΥΛΕΣ ΜΟΥ''''

Αλεξάνδρα 10/07/2008

Μπουλίτσα 5/5/2012

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου για ακομα μια φορα θελω τα φωτα σας!παλι κατι θα γινει!!αν δεν εισασταν εσεις δεν ξερω αν θα θήλαζα με εχετε βοηθισει παρα πολυ!2μηνεσ και 10 μερες αποκλειστικου θηλασμου ειμαστε σημερα.το προβλημα μου αυτη την φορα ειναι το εξης¨σκεφτομαι λογω οικονομικών να μην παρω το εξαμηνο του οαεδ αλλα να γυρίσω στη δουλεια (αρχες αυγουστου) και ετσι θα πρεπει να αφηνω γαλα στην μικρη που δεν θελει να δει μπιμπερο στα 10 μετρα!!!!τι να κανω???προσπαθω 10 μερες τωρα 2με 3 φορες την ημερα και δεν εχω καταφερει τιποτα!! εχω δοκιμασει 5 διφορετικα μπιμπερο και παλι τιποτα??υπαρχει κατι που μπορω να κανω κανα κολπο κατι???αν δεν την καταφερω εννοείτε οτι δεν θα μπορω να παω!!

 

Κι εγώ έχω παρόμοιο πρόβλημα. Είμαστε 3,5 μηνών θηλάζουμε αποκλειστικά από την αρχή και δυο φορές που έπρεπε να τον αφήσω δεν πήρε μπιμπερό, το οποίο του το έδωσε η μαμά μου και όχι εγώ. Να πω την αλήθεια δεν το προσπάθησα παραπάνω...απλά τον έχω μαζί μου όπου πηγαίνω και θηλάζουμε δε αυτοκίνητα, πάρκα, πλατείες και παραλίες. Ακόμη και στην μετακόμιση πριν λίγο καιρό και τον είχα μαζί μου στο relax και τον θήλαζα ανάμεσα στις κούτες. Φοβάμαι ότι αν δεν πιάσει μπιμπερό είσαι λίγο δύσκολα για να πας στη δουλειά...Οι πιο έμπειρες ίσως μας δώσουν καμιά λύση.

jMiCp3.png

tYVSp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα.έχω το ίδιο πρόβλημα και σεπτέμβριο επιστρέφω δουλειά.Το μπιμπερό απλά το δαγκώνει. Είναι 3μιση μηνών και θηλάζουμε αποκλειστικά.Με τον γιατρό βέβαια δεν το έχω συζητήσει. Σε δέκα μέρες πάμε για εμβόλιο και θα τον ρωτήσω απο κοντά.Μέχρι τότε όμως τι κάνουμε? Σκεφτηκα να του δώσει ο άντρας μου το δικό μου γάλα στο μπιμπερό ίσως και μπερδευτεί αλλά δεν το βλέπω.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ακριβως το ιδιο πρόβλημα εχω και εγω γυρναω στη δουλεια τον Σεπτεμβριο και ο μικρούλης μου ουτε που να το δει το μπιμπερο και ηδη μαζευω γαλα και ηδη ειμαι σε απόγνωση!!! αν μπορει καποιος να βοηθήσει ή να προτείνει κανα τρόπο αντιμετώπισης ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Εϊναι καλύτερα να δοκιμάζουν άλλοι να δίνουν το μπιμπερό. Μερικά μωρά προτιμούν να τα ταΐζουν στην κλασική στάση αγκαλιάς, ενώ άλλα μπορεί να εκνευρίζονται, γιατί δεν βρίσκουν στήθος. Μπορείτε να δοκιμάσετε εναλλακτικούς τρόπους σίτισης, με ποτηράκι, κουταλάκι, σύριγγα κτλ. Αν αποτύχουν όλα τα μέσα και είστε σε ηλικία για στερεές, μπορείτε να δίνετε τις στερεές μόνο κατά τις ώρες της απουσίας σας και να θηλάζετε ελεύθερα τις υπόλοιπες ώρες.

"Θήλαζε και μη ερεύνα!"  Qw1Ep3.png

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως ακομα δεν εχω κατσφερει τιποτα!!!προσπαθω συνεχεια αλλα τιποτα.τελικα θα παρω το 6μηνο δεν γινετε αλλιως ελπιζω μεχρι τον φλεβαρη να εχει μαθει!!!!!!!!!!

ηθελα να ρωτησω αν ξερει καποια κοπελα να μου πει εχει αρχισει η μικρη μου να θελει μονο το ενα στηθος και εχω καταλαβει τον λογο,απο το στηθος που δεν θελει τρεχει πιο πολυ και ειναι και πιο μικρη.αυτη η θηλη ηταν προσταμεσα και η ιδια με τον θηλασμο μου την εβγαλε.εχω παρατηρισει οτι τρεχει με πολυ ροη γιατι βγενει μονο απο ενα σημειο σαν να ειναι πολυ μεγαλη τρυπα δεν ξερω πως να το πω.το βραδυ πινει απο εκει που ειναι πιο ηρεμη αλλα την ημερα που ρουφαει πιο δυνατα πνιγετε και δεν θελει.εχετε κατι να μου προτινετε γιατι εχει αρχισει και μου πριζετε και ποναει.ψευδοθηλες δεν θελει οθτε για αστειο!!!

''''ΟΙ ΚΑΡΔΟΥΛΕΣ ΜΟΥ''''

Αλεξάνδρα 10/07/2008

Μπουλίτσα 5/5/2012

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως ακομα δεν εχω κατσφερει τιποτα!!!προσπαθω συνεχεια αλλα τιποτα.τελικα θα παρω το 6μηνο δεν γινετε αλλιως ελπιζω μεχρι τον φλεβαρη να εχει μαθει!!!!!!!!!!

ηθελα να ρωτησω αν ξερει καποια κοπελα να μου πει εχει αρχισει η μικρη μου να θελει μονο το ενα στηθος και εχω καταλαβει τον λογο,απο το στηθος που δεν θελει τρεχει πιο πολυ και ειναι και πιο μικρη.αυτη η θηλη ηταν προσταμεσα και η ιδια με τον θηλασμο μου την εβγαλε.εχω παρατηρισει οτι τρεχει με πολυ ροη γιατι βγενει μονο απο ενα σημειο σαν να ειναι πολυ μεγαλη τρυπα δεν ξερω πως να το πω.το βραδυ πινει απο εκει που ειναι πιο ηρεμη αλλα την ημερα που ρουφαει πιο δυνατα πνιγετε και δεν θελει.εχετε κατι να μου προτινετε γιατι εχει αρχισει και μου πριζετε και ποναει.ψευδοθηλες δεν θελει οθτε για αστειο!!!

 

Γενικά νομίζω ότι πολλα μωρά δείχνουν προτίμιση στο ένα στήθος για διάφορους λόγους. Όταν πνίγεται βγάζε το στήθος όταν ξεκινάει η ροή και δώσ΄της το ξανά μετά από λίγα δευτερόλεπτα. Εγώ έχω συντριβάνια 20cm, γινόμαστε χάλια...ο καημένος όταν ήταν μικρούλης, μέχρι 2 μηνών περίπου πνιγόταν κι έκλαιγε, αλλά μετά έμαθε και το βγάζει μόνος του όταν δεν μπορεί να το πιει. Ξέρει και περιμένει λίγο, και μετά συνεχίζει. Επίσης, είναι σημαντικό να την θηλάζεις ξαπλωμένη και αν δυσανασχετεί προσπάθησε να την ηρεμείς ενώ θηλάζει (ελαφρά χτυπηματάκια στην πλάτη, λίγο κούνημα) μέχρι να μάθει να διαχειρίζεται τη ροη μόνη της. Επίσης, μην αφήνεις το ένα στήθος πίσω σε σχέση με το άλλο. Ακόμη κι αν θέλει το ένα, εσύ να της τα δίνεις εναλλάξ.

 

Δες και εδώ, ίσως βοηθηθείς

http://kellymom.com/bf/got-milk/supply-worries/fast-letdown/

 

http://www.thilasmos.gr/

jMiCp3.png

tYVSp3.png

Link to comment
Share on other sites

ρε κοριτσια κ εγω προσπαθω να της μαθω το μπουκαλι γιατι δεν εχω τοσο γαλα οσο ειχα- ειχα μια απωλεια στην οικογενεια μου ξαφνικα κ απο τοτε μειωθηκε και θελω να της το μαθω με το δικο μου γαλα εστω και τιποτα ειμαι χαλια ψυχολογικα δεν ξερω αν φταιει κ αυτο αλλα αρνειται να το πιασει ασε που με εχει κανει και πιπιλα και ειμαστε ολη την ωρα στο στηθος καθε μια ωρα τι να κανω ............

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω παντως ακομα δεν εχω κατσφερει τιποτα!!!προσπαθω συνεχεια αλλα τιποτα.τελικα θα παρω το 6μηνο δεν γινετε αλλιως ελπιζω μεχρι τον φλεβαρη να εχει μαθει!!!!!!!!!!

ηθελα να ρωτησω αν ξερει καποια κοπελα να μου πει εχει αρχισει η μικρη μου να θελει μονο το ενα στηθος και εχω καταλαβει τον λογο,απο το στηθος που δεν θελει τρεχει πιο πολυ και ειναι και πιο μικρη.αυτη η θηλη ηταν προσταμεσα και η ιδια με τον θηλασμο μου την εβγαλε.εχω παρατηρισει οτι τρεχει με πολυ ροη γιατι βγενει μονο απο ενα σημειο σαν να ειναι πολυ μεγαλη τρυπα δεν ξερω πως να το πω.το βραδυ πινει απο εκει που ειναι πιο ηρεμη αλλα την ημερα που ρουφαει πιο δυνατα πνιγετε και δεν θελει.εχετε κατι να μου προτινετε γιατι εχει αρχισει και μου πριζετε και ποναει.ψευδοθηλες δεν θελει οθτε για αστειο!!!

 

Η έντονη ροή συμβαδίζει συχνά με την υπερπαραγωγή. Αυτο που γραφεις ότι πρήζεται το στήθος και σου πονάει είναι άλλο ένα δέιγμα υπερπαραγωγής. Δοκίμασε μερικές μέρες να δίνεις ένα στήθος σε κάθε γεύμα. Ή να θηλάζεις λίγο περισσότερο από το άλλο στήθος. π.χ. να ξεκινάς από το άλλο στήθος δύο γεύματα και ένα να ξεκινάς από το στήθος με την πολύ ροή. Αν σου πρήζεται μπορείς να βγάζεις μόνη σου ελάχιστο γάλα με το χέρι για να ανακουφίζεσαι.

Σκέφτομαι σωστά = νιώθω καλά

Link to comment
Share on other sites

Η έντονη ροή συμβαδίζει συχνά με την υπερπαραγωγή. Αυτο που γραφεις ότι πρήζεται το στήθος και σου πονάει είναι άλλο ένα δέιγμα υπερπαραγωγής. Δοκίμασε μερικές μέρες να δίνεις ένα στήθος σε κάθε γεύμα. Ή να θηλάζεις λίγο περισσότερο από το άλλο στήθος. π.χ. να ξεκινάς από το άλλο στήθος δύο γεύματα και ένα να ξεκινάς από το στήθος με την πολύ ροή. Αν σου πρήζεται μπορείς να βγάζεις μόνη σου ελάχιστο γάλα με το χέρι για να ανακουφίζεσαι.

 

πριζεται οταν κανει να θηλασει πολλες ωρες.δεν νομιζω οτι εχω υπερπαραγωγη γιατι πνιγεται οταν κατεβενει το γαλα.νομιζω οτι επειδη ειναι και πιο μικρη αυτη η θηλη δεν την βολεύει μάλλον γιατι την ακουω καμια φορα να καταπινει και αερα.ενα στηθος τη φορα δίνω αλλα θελει καθε μια με μιαμιση ωρα να τρωει.αν εχω υπερπαραγωγη πως θα το καταλαβω?τα κακα της ειναι κιτρινα δεν εχω δει πρασινα ποτε.

''''ΟΙ ΚΑΡΔΟΥΛΕΣ ΜΟΥ''''

Αλεξάνδρα 10/07/2008

Μπουλίτσα 5/5/2012

Link to comment
Share on other sites

πριζεται οταν κανει να θηλασει πολλες ωρες.δεν νομιζω οτι εχω υπερπαραγωγη γιατι πνιγεται οταν κατεβενει το γαλα.νομιζω οτι επειδη ειναι και πιο μικρη αυτη η θηλη δεν την βολεύει μάλλον γιατι την ακουω καμια φορα να καταπινει και αερα.ενα στηθος τη φορα δίνω αλλα θελει καθε μια με μιαμιση ωρα να τρωει.αν εχω υπερπαραγωγη πως θα το καταλαβω?τα κακα της ειναι κιτρινα δεν εχω δει πρασινα ποτε.

 

Αν δεν έχεις πράσινα κακά τότε μάλλον δεν είναι υπερπαραγωγή. Ακολουθησε τις συμβουλές στο λινκ που σου έβαλε η pa_kate. Καλή επιτυχία με το μπιμπερό! Ελπίζω να το μάθει σύντομα!

Σκέφτομαι σωστά = νιώθω καλά

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις πράσινα κακά τότε μάλλον δεν είναι υπερπαραγωγή. Ακολουθησε τις συμβουλές στο λινκ που σου έβαλε η pa_kate. Καλή επιτυχία με το μπιμπερό! Ελπίζω να το μάθει σύντομα!

 

τα πρασινα κακα σημαινουν υπερπαραγωγη δλδ τα κιτρινα ? πρωτη φορα το ακουω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ρε κοριτσια κ εγω προσπαθω να της μαθω το μπουκαλι γιατι δεν εχω τοσο γαλα οσο ειχα- ειχα μια απωλεια στην οικογενεια μου ξαφνικα κ απο τοτε μειωθηκε και θελω να της το μαθω με το δικο μου γαλα εστω και τιποτα ειμαι χαλια ψυχολογικα δεν ξερω αν φταιει κ αυτο αλλα αρνειται να το πιασει ασε που με εχει κανει και πιπιλα και ειμαστε ολη την ωρα στο στηθος καθε μια ωρα τι να κανω ............

 

Πώς ξέρεις ότι μειώθηκε το γάλα σου? Δεν πήρε βάρος το παιδί? Για να συνεχιστεί ή και να αυξηθεί η παραγωγή σου το καλύτερο είναι να βάζεις το παιδί στο στήθος όσο γίνεται πιο συχνά. Αν ξεκινήσεις αντλήσεις ίσως να μην έχεις το ίδιο αποτέλεσμα γιατί δεν υπάρχει η σωματική επαφή με το μωρό. Όσο για το πιπίλισμα μπορείς να δώσεις πιπίλα. Ο δικός μου τουλάχιστον δεν έπαθε συγχυση θηλών. Όταν πεινάει σιγά μην κρατήσει την πιπίλα...Αν είστε πάνω από 40 ημερών και έχει εγκατασταθεί η γαλουχία δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα.

jMiCp3.png

tYVSp3.png

Link to comment
Share on other sites

τα πρασινα κακα σημαινουν υπερπαραγωγη δλδ τα κιτρινα ? πρωτη φορα το ακουω

 

Κάπου μπερδέψαμε τη διατύπωση κι εσύ κι εγώ... ;)

 

Υπερπαραγωγή σημαίνει πράσινα κακά. Κανονικά παραγωγή μουσταρδί κακά.

Σκέφτομαι σωστά = νιώθω καλά

Link to comment
Share on other sites

Πώς ξέρεις ότι μειώθηκε το γάλα σου? Δεν πήρε βάρος το παιδί? Για να συνεχιστεί ή και να αυξηθεί η παραγωγή σου το καλύτερο είναι να βάζεις το παιδί στο στήθος όσο γίνεται πιο συχνά. Αν ξεκινήσεις αντλήσεις ίσως να μην έχεις το ίδιο αποτέλεσμα γιατί δεν υπάρχει η σωματική επαφή με το μωρό. Όσο για το πιπίλισμα μπορείς να δώσεις πιπίλα. Ο δικός μου τουλάχιστον δεν έπαθε συγχυση θηλών. Όταν πεινάει σιγά μην κρατήσει την πιπίλα...Αν είστε πάνω από 40 ημερών και έχει εγκατασταθεί η γαλουχία δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα.

η μπεμπα ειναι τριων μηνων αλλα δεν πιανει πιπιλα με τπτ της ερχεται αηδια οπως κ με το μπουκαλι .. εχω δοκιμασει τα παντα σιλικονη καουτσουκ και απο μπουκαλια chico nuk αλλα τιποτα οσο για το γαλα επειδη ειναι καθε μια ωρα στο στηθος και για να φαει κ για να κοιμηθει βλεπω οτι το βραδυ πλεον μετα τις 10 η 11 00 εχει εναν εκνευρισμο ειναι στο στηθος τουλαχιστον μεχρι τις 1 30 με 2 00 κλαει μεχρι να την παρει ο υπνος πιστευω λοιπον πως το βραδυ δεν εχω πλεον τοσο γαλα......δεν ξερω προσπαθω αλλα οπως ειπα ειμαι κ πολυ χαλια ψυχολογικα ....

Link to comment
Share on other sites

η μπεμπα ειναι τριων μηνων αλλα δεν πιανει πιπιλα με τπτ της ερχεται αηδια οπως κ με το μπουκαλι .. εχω δοκιμασει τα παντα σιλικονη καουτσουκ και απο μπουκαλια chico nuk αλλα τιποτα οσο για το γαλα επειδη ειναι καθε μια ωρα στο στηθος και για να φαει κ για να κοιμηθει βλεπω οτι το βραδυ πλεον μετα τις 10 η 11 00 εχει εναν εκνευρισμο ειναι στο στηθος τουλαχιστον μεχρι τις 1 30 με 2 00 κλαει μεχρι να την παρει ο υπνος πιστευω λοιπον πως το βραδυ δεν εχω πλεον τοσο γαλα......δεν ξερω προσπαθω αλλα οπως ειπα ειμαι κ πολυ χαλια ψυχολογικα ....

 

Τα μωρα δεν παίζουν με την επιβίωσή τους. Αν πεινούσε περισσότερο θα έπαιρνε το γάλα στο μπουκάλι.

Το κριτήριό σου για τον αν χορταινει το μωρο είναι οι βρεγμενες πάνες του. Αν βρέχει 5 πάνες το γάλα σου επαρκεί. Το βάρος πως είναι;

 

Στους 3 μήνες υπάρχει άλμα αναπτυξης οπότε είναι φυσικο να είναι πολυ ώρα στο στήθος.

 

Η βραδινη ανησυχία στο στήθος είναι αρκετα συνηθισμένη: http://pediatros-thes.gr/θηλασμός/οδηγίες-θηλασμού/δεν-έχω-γάλα-είναι-έτσι/

1Xckp3.png

 

"ο καθένας έχει το δικαίωμα να έχει τη δική του άποψη, αρκεί να συμφωνεί με τη δική μου.."

Franz Kafka

Link to comment
Share on other sites

και εμενα το απογευμα προς βραδυ εχει ανησυχία και συνεχεια ελεγα οτι δεν τις φτανει το γαλα μου και εφτιαχνα ξενο αλλα ουτε για αστειο δεν το επινε αρα τις φτανει και δεν ξανα δοκιμασα να τις δωσω οπως το αγορασα ετσι πεταχτικε μετα απο λιγες μερες. να ρωτησω κατι αλλο οποια κοπελα ξερει γιατι βλεπω οτι υπαρχουν πολλες πιο εμπειρες και προθημες να μας βοηθισουν εμας τις αρχαριες στο θηλασμο(ευχαρισουμε πολυ!!!!!!!)εχω παρατιρησει οτι η μικρη μου οταν πινω γαλα κανει πιο πολλες φορες κακα περιπου 8 την μερα και αρκετα νερουλα οταν κοψω τα γαλακτομικα κανει 4 με 5 φορες πιο σφιχτα με μπιρμπιλακια σαν κοτατζ τσιζ.λετε να φταινε τα γαλακτομικα η ειναι η ιδεα μου?πρεπει να κανει τοσες φορες κακα?

''''ΟΙ ΚΑΡΔΟΥΛΕΣ ΜΟΥ''''

Αλεξάνδρα 10/07/2008

Μπουλίτσα 5/5/2012

Link to comment
Share on other sites

και εμενα το απογευμα προς βραδυ εχει ανησυχία και συνεχεια ελεγα οτι δεν τις φτανει το γαλα μου και εφτιαχνα ξενο αλλα ουτε για αστειο δεν το επινε αρα τις φτανει και δεν ξανα δοκιμασα να τις δωσω οπως το αγορασα ετσι πεταχτικε μετα απο λιγες μερες. να ρωτησω κατι αλλο οποια κοπελα ξερει γιατι βλεπω οτι υπαρχουν πολλες πιο εμπειρες και προθημες να μας βοηθισουν εμας τις αρχαριες στο θηλασμο(ευχαρισουμε πολυ!!!!!!!)εχω παρατιρησει οτι η μικρη μου οταν πινω γαλα κανει πιο πολλες φορες κακα περιπου 8 την μερα και αρκετα νερουλα οταν κοψω τα γαλακτομικα κανει 4 με 5 φορες πιο σφιχτα με μπιρμπιλακια σαν κοτατζ τσιζ.λετε να φταινε τα γαλακτομικα η ειναι η ιδεα μου?πρεπει να κανει τοσες φορες κακα?

 

Τα μουσταρδι κακα με σποράκια σαν κοτατζ είναι φυσιολογικά. Αλλα και τα νερουλα θεωρούνται φυσιολογικά. Ίσως να είναι τυχαίο!

Έχεις δει κάτι άλλο πχ βλέννες;

1Xckp3.png

 

"ο καθένας έχει το δικαίωμα να έχει τη δική του άποψη, αρκεί να συμφωνεί με τη δική μου.."

Franz Kafka

Link to comment
Share on other sites

Τα μουσταρδι κακα με σποράκια σαν κοτατζ είναι φυσιολογικά. Αλλα και τα νερουλα θεωρούνται φυσιολογικά. Ίσως να είναι τυχαίο!

Έχεις δει κάτι άλλο πχ βλέννες;

 

καμια φορα ειναι λιγο σαν μυξες.οχι παντα ομως.σαν χρωμα παντα μουσταρδι ειναι.

''''ΟΙ ΚΑΡΔΟΥΛΕΣ ΜΟΥ''''

Αλεξάνδρα 10/07/2008

Μπουλίτσα 5/5/2012

Link to comment
Share on other sites

καμια φορα ειναι λιγο σαν μυξες.οχι παντα ομως.σαν χρωμα παντα μουσταρδι ειναι.

 

Δλδ βλέννες. Δοκίμασε να μην πιεις γάλα κάποιες μέρες να δεις πως θα παει.

Ολική αποχή απο γαλακτοκομικα δεν έχει νόημα προς το παρόν με τόσο μικρή ενόχληση.

1Xckp3.png

 

"ο καθένας έχει το δικαίωμα να έχει τη δική του άποψη, αρκεί να συμφωνεί με τη δική μου.."

Franz Kafka

Link to comment
Share on other sites

το εχω παρατηρήσει οτι οταν πινω γαλα τα κανει ετσι.οταν ομως φαω τυρι η παγωτο η κατι που εχει γαλα δεν τα κανει με βλεννες.πως γινετε αυτο?να κοψω το γαλα μονο δηλαδη? σας ευχαριστω πολυ για την βοηθεια και την κατανοησει που εχετε δείξει

''''ΟΙ ΚΑΡΔΟΥΛΕΣ ΜΟΥ''''

Αλεξάνδρα 10/07/2008

Μπουλίτσα 5/5/2012

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

SIA77 πως πάει η προσπάθεια με το μπιμπερό?εμείς τίποτα!!!του το δίνει ο μπαμπάς του μια φορά τη μέρα (σκόνη) αλλά δεν τα έχουμε καταφέρει μέχρι τώρα!!!ούτε και το δικό μου όταν αντλώ το πίνει από το μπιμπερό.

είμαι πολύ απελπισμένη.σε 2 βδομάδες το μωράκι μου θα το αφήσω στη μαμά μου μιας και ξεκινάω δουλειά και είμαι σίγουρη ότι και θα πεινάσει και θα κλαίει.Έχουμε αρχίσει ριζάλευρο απο τον 4ο μηνα. Του δίνω 15 γρ (4 κουταλίτσες σκόνη) κάθε πρώι. Τουλάχιστον ξέρω ότι αυτό το τρώει....αλλά και πάλι μετά απο καμια ώρα (και αν αντέξει μέχρι τότε) θέλει στήθος. Μάλλον μας βλέπω να αρχίζουμε και τα λαχανικά απο τον 5ο μήνα για να αντικαταστήσουμε 1 ακόμη γεύμα!!!δεν ξέρω τι να κάνω.

Μπιμπερό χρησιμοποιούμε της Avent και Tommee Tippee.Αλλά δεν κάνουμε τίποτα:cry::cry:

πρέπει να αλλάξω και μπιμπερό?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...