Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

Love Parents.org.gr? Tell a friend!

ποτε να το πουμε στις Κορες του συζηγου μου..???

Recommended Posts

Καλησπερααααα Μανουλες....

λοιπον... Ειμαι λιγο καινουρια και δεν εχω πολυ γραψει... αλλα παρακολουθω συνεχεια το φορουμ....

Εχτες πηγαμε και ακουσαμε την καρδουλα του μανιταριου μας... Ηταν υπεροχο... και εγω αρχισα να κλαιω... ειναι το πρωτο μου Βεβαια.. και ηταν πολυ Περιεργο... 165 χτυπους εκανε το μικρο μας...

Ο αντρας μου βεβαια, επαθε ενα εγκεφαλικο....Βλεπετε για αυτον ειναι το τριτο του εχει ηδη δυο κορες... (εμεινε χηρος πριν απο 5 χρονια, και τωρα οι μικρες μας ειναι 8 και 10 χρονων)....Νομιζει οτι ειναι παλι κορη.. και τα πηρε λιγο στο κρανιο... Και οπως ειναι φυσικο μου χαλασε και εμενα ολη την χαρα..

τι να πω... αυτες ειναι παραξενιες του καθενα...

Να ρωτησω ομως κατι βρε κοριτσια...??? να μεν ειμαι ευτυχησμενη... απο την αλλη ομως νευριαζω ευκολα και νοιωθω μια θλιψη... οι ορμονες ειναι στο κοκκινο... και οι μικρες επειδη δεν το γνωριζουν ακομα... δεν βοηθανε και πολυ...

παρολο που ειναι ευκολα παιδια... και παρολο που με αγαπανε , καποιες φορες ειναι πολυ κακομαθημενες... και με βγαζουν εξω απο τα ρουχα μου... τι να κανω...???

Και ποτε νομιζετε οτι ειναι καλο να τους το πουμε...??? τι πιστευετε...???

Βασικα ειμαστε και στην επαρχεια... και με την πλευρα της Συγχωρεμενης ο αντρας μου δεν εχει καθολου καλες σχεσεις.. ( μας κανουν πολεμο ακομα και για τον γαμο , επειδη θα βαλουμε λιρα... ).. Η μαμα της συγχωρεμενης πινει και ψυχοφαρμακα... οταν δεν τα πινει εκτροχιαζετε.... Φοβαμε οτι αν το πουμε στις μικρες θα το μαθουν και εκεινοι, και θα γινει παλι ενας χαμος... και δεν ειμαι σε θεση να στεναχωριεμαι... ηδη εχω παρα πολλα στο μυαλο μου... Ωστοσο ομως η μεγαλη Δεν θελει καθολου την αλλη πλευρα, γιατι δεν θυματε καλα πραγματα απο την μαμα της(ηταν 5 χρονων οταν εφυγε εκεινη).. θυματε που την εδερνε συνεχεια... και την τσιμουσε και την εβριζε και οτι ολη την ωρα τσακωνοταν με τον μπαμπα μας ... Στην Κοινωνια που ζουμε, αν πιεις ενα καφε με μια κοπελα μετα απο μια βδομαδα το αργοτερο πρεπει να την ζητησεις, αλλιως ξεκιναει βεντετα...Ωστοσο και για ολα αυτα που ειχαν συμβει, δεν πρεπει να μιλαω εξω.... γιατι ειναι πολυ λεπτο το θεμα, οπως καταλαβαινεται ειναι χωριο, και αν ακουστει κατι θα γινει χαμος.. ολα ειναι κοινα μυστικα, και κανες δεν μιλαει για αυτα

ο αντρας μου ειναι υπεροχος.. το ιδιο και τα παιδια... μεσα σε 4 μηνες οι μικρες εχουν αρχισει και με λενε και μαμα που και που... ομως ειναι σωστο να τους το πουμε τωρα...??? οι ιδιες ρωτανε σχεδον καθε μερα ποτε θα κανουμε αδελφακι....

Εγω πιστευω οτι εαν το πουμε τωρα , θα βοηθανε και πιο πολυ... και θα ειναι και πιο καλες... !!! Και σιγουρα θα χαρουνε, ηδη κανουν σχεδια για το πως θα γινουν τα δωματια, ωστε να χωραμε ολοι οταν ερθει η ωρα που θα κανουμε αδελφακι...

τι λετε και εσεις...??? με εχει πελαγωσει λιγο το θεμα... Ειναι και δυσκολη η περιπτωση....

Σας ζαλισα λιγο... και τα γραφω και μπερδεμενα... συγνωμη...

2311399a5vqu82s2t.gif

PjlKp3.png

Διαφημίσεις

Δεν ξερω γι αυτο που ρωτας

Πες ομως στον αντρα σου αν ειναι να σου θυμωνει που θα κανει κι άλλη κορακλα καλύτερα να θυμωνει με τον εαυτο του

Η επιστημη λεει οτι ο αντρας καθοριζει το φύλο του παιδιου

Καλή τυχη και δυναμη ευχομαι στο δυσκολο αλλα υπεροχο εργο που εχεις αναλαβει

p7z6p3.pngsQqep3.png

καταρχην συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη σου!!!

απο που εβγαλε το συμπερασμα ο αντρας σου οτι ειναι κοριτσι? απο τους 165 χτυπους της καρδιας?

εισαι απο ρεθυμνο απο οτι ειδα οποτε εκει οι αντρες ειναι αντρες αντρες!!!!θελουν να κανουνε ...κοπελια δεν το λετε, για να διαιωνισουν το ειδος και το ονομα!!!

οσο για τα αλλα 2 κοριτσακια δεν ξερω να σε βοηθησω, πιστευω το σωστο θα ηταν να ρωτησεις ενα παιδοψυχολογο, μακαρι να βρεθει μια κοπελα εδω να σου απαντησει και να ειναι παιδοψυχολογος.

καπου ανεφερες οτι η μαμα του εχος το εδερνε και το τσιμπουσε και το εβριζε. το κοριτσακι της εννοεις? ειχε ψυχολογικα ?

σου ευχομαι ο,τι καλυτερο κοριτσακι και να προσεχεις με τις ετοιμασιες του γαμου και το νινι στην κοιλια!να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη και ενα γερο μωρακι. με το καλο και ο γαμος!!!!

KkgRp2.png

byzDp2.png

Δεν ξερω γι αυτο που ρωτας

Πες ομως στον αντρα σου αν ειναι να σου θυμωνει που θα κανει κι άλλη κορακλα καλύτερα να θυμωνει με τον εαυτο του

Η επιστημη λεει οτι ο αντρας καθοριζει το φύλο του παιδιου

Καλή τυχη και δυναμη ευχομαι στο δυσκολο αλλα υπεροχο εργο που εχεις αναλαβει

Και η γιατρος το ιδιο του ειπε... οτι αυτος το καθοριζει το φυλο... χαχαχα...

ειλικρινα σε ευχαριστω πολυ... δυναμη και υπομονη θελει... ευτυχως τα εχω και τα δυο.. και δοξα συ ο θεος.. ειμαι και λιγο χαλαρος ανθρωπος...!!!

ειλικρινα σε ευχαριστω...

2311399a5vqu82s2t.gif

PjlKp3.png

καταρχην συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη σου!!!

απο που εβγαλε το συμπερασμα ο αντρας σου οτι ειναι κοριτσι? απο τους 165 χτυπους της καρδιας?

εισαι απο ρεθυμνο απο οτι ειδα οποτε εκει οι αντρες ειναι αντρες αντρες!!!!θελουν να κανουνε ...κοπελια δεν το λετε, για να διαιωνισουν το ειδος και το ονομα!!!

οσο για τα αλλα 2 κοριτσακια δεν ξερω να σε βοηθησω, πιστευω το σωστο θα ηταν να ρωτησεις ενα παιδοψυχολογο, μακαρι να βρεθει μια κοπελα εδω να σου απαντησει και να ειναι παιδοψυχολογος.

καπου ανεφερες οτι η μαμα του εχος το εδερνε και το τσιμπουσε και το εβριζε. το κοριτσακι της εννοεις? ειχε ψυχολογικα ?

σου ευχομαι ο,τι καλυτερο κοριτσακι και να προσεχεις με τις ετοιμασιες του γαμου και το νινι στην κοιλια!να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη και ενα γερο μωρακι. με το καλο και ο γαμος!!!!

Οπως ακριβως το ειπες... οι αντρες ειναι αντρες εδω... θελουν μονο αρσενικα.. για να τραβηξουν το ονομα... και ναι το υπεθεσε απο τους χτυπους της καρδιας... κατι που βεβαια δεν ισχυει, διοτι εξαρτατε και απο την ψυχολογια της μαμας, και εμενα ηδη τα νευρα μου ειναι μανταλακια.... !!!!

απο οτι φαινεται ειχε πολλα ψυχολογικα... Εγω δεν μπορω να την κρινω... ειναι η νοοτροπια μαλλον που ειχε μεγαλωσε... (βλεπεις ψηλος μυλοποταμος)....

Ηδη τοτε που ειχε γινει το τροχαιο τα ειχαν παει τα παιδια σε παιδοψυχολογο.. (ηταν μαζι της στο αυτοκινητο, και ευτηχως δεν επαθαν τιποτα, τοτε ο ιατροδικαστης ειπε οτι ηταν αυτοκτονια, και οτι ειχε παρει κατι χαπια..αστα να πανε.. ).. οποτε θα παρω και απο εκει την αποψη του γιατρου.... Αν και εγω δεν ειναι οτι φοβαμαι τα παιδια.. ισα ισα .. το ζητανε... αλλα φοβαμε την αλλη πλευρα... διοτι οι ανθρωποι δεν πανε καθολου μα καθολου καλα... !!!

Μακαρι να πανε ολα καλα.... Ειμαι μωρε και θετικος ανθρωπος.. οποτε ολα θα πανε καλα... Ασε που και οι ετοιμασιες του γαμου με βοηθανε πολυ, γιατι ασχολουμαστε οι τρεις γυναικες της οικογενειας(εγω και οι μικρες)... και ετσι περνανε και τα νευρα λιγακι...

Σε ευχαριστω πολυ για τις ευχεςς.....!!!!!!!!

2311399a5vqu82s2t.gif

PjlKp3.png

Διαφημίσεις

Οπως ακριβως το ειπες... οι αντρες ειναι αντρες εδω... θελουν μονο αρσενικα.. για να τραβηξουν το ονομα... και ναι το υπεθεσε απο τους χτυπους της καρδιας... κατι που βεβαια δεν ισχυει, διοτι εξαρτατε και απο την ψυχολογια της μαμας, και εμενα ηδη τα νευρα μου ειναι μανταλακια.... !!!!

απο οτι φαινεται ειχε πολλα ψυχολογικα... Εγω δεν μπορω να την κρινω... ειναι η νοοτροπια μαλλον που ειχε μεγαλωσε... (βλεπεις ψηλος μυλοποταμος)....

Ηδη τοτε που ειχε γινει το τροχαιο τα ειχαν παει τα παιδια σε παιδοψυχολογο.. (ηταν μαζι της στο αυτοκινητο, και ευτηχως δεν επαθαν τιποτα, τοτε ο ιατροδικαστης ειπε οτι ηταν αυτοκτονια, και οτι ειχε παρει κατι χαπια..αστα να πανε.. ).. οποτε θα παρω και απο εκει την αποψη του γιατρου.... Αν και εγω δεν ειναι οτι φοβαμαι τα παιδια.. ισα ισα .. το ζητανε... αλλα φοβαμε την αλλη πλευρα... διοτι οι ανθρωποι δεν πανε καθολου μα καθολου καλα... !!!

Μακαρι να πανε ολα καλα.... Ειμαι μωρε και θετικος ανθρωπος.. οποτε ολα θα πανε καλα... Ασε που και οι ετοιμασιες του γαμου με βοηθανε πολυ, γιατι ασχολουμαστε οι τρεις γυναικες της οικογενειας(εγω και οι μικρες)... και ετσι περνανε και τα νευρα λιγακι...

Σε ευχαριστω πολυ για τις ευχεςς.....!!!!!!!!

γεια σου!

αυτο δεν το ηξερα οτι οι χτυποι του μωρου επιρρεαζονται απο τη ψυχολογια της μαμας

εμενα εχει 169 χτυπους και ειμαι πολυ ηρεμη(ποτε δεν ημουν τοσο ηρεμη!!!)

ευτυχως τα κοριτσακια δεν επαθαν τπτ στο τροχαιο!!καλα κι αυτη ηθελε να αυτοκτονησει και πηρε και τα κοριτσακια της μαζι??(συγχωρεμενη να ειναι η κοπελα...)

οσο για τις μικρουλες αν το θελουν τοσο πολυ μπορεις να τους το πεις αλλα οπως το ειπες η γιαγια απο την αλλη μερια...αν το μαθει...

καλες ετοιμασιες !!! να εχεις εναν υπεροχο γαμο!!!(να σου πω βαρατε με τα οπλα στους γαμους?? να προσεχετε!!!με φοβιζουν αυτα... και η αδερφη μου μενει κρητη γιατι ειναι το αγορι της εκει)

σ'ευχαριστω και για τις ευχες σου

φιλια πολλα να εχεις ενα πολυ καλο σαββατοκυριακο

KkgRp2.png

byzDp2.png

τωρα εγω βεβαια δεν καταλαβαινω τη σχεση εχει το ποτε θα το μαθει η "αλλη πλευρα" και γιατι να θυμωσει. Εγω θα σου ελεγα να το πεις γυρω στον 4ο μηνα. Για το λογο οτι εκει συνηθως ανακοινωνεται μια εγκυμοσυνη και εφοσον λες οτι αν το μαθουν τα κοριτσια θα το μαθουν ολοι , νομιζω εκει ειναι το σωστο γυρω στον 4ο.

να εχεις μια τελειομηνη και ευτυχισμενη εγκυμοσυνη! :)

ΥΓ: Απο εμπειρια σου λεω οτι οι καταστασεις με παιδια απο αλλο γαμο και νεα αδερφακια θελουν πολυ προσοχη και αργους χειρισμους. Σου ευχομαι να πραξεις το σωστοτερο.

Όλα είναι μια ιδέα...

Συμφωνώ με τη Matilda ακριβώς από πάνω. Κι εγώ στον τέταρτο θα το πω στο γιο του άντρα μου. Παρότι ο μικρός μένει με τη μαμά του και δεν έχουν τίποτα άλλο κοινό οι ιστορίες μας, δεν θέλω να το μάθει η "πρώην" και να με γλωσσοτρώει με τις φίλες και τους συγγενείς της. Δεν είναι ότι δεν έχω εμπιστοσύνη στον μικρό, αλλά είναι δεκάξι χρονών παιδί και στη μαμά του θα το πει σίγουρα...

it's never too late to start all over again

Συμφωνώ με τη Matilda ακριβώς από πάνω. Κι εγώ στον τέταρτο θα το πω στο γιο του άντρα μου. Παρότι ο μικρός μένει με τη μαμά του και δεν έχουν τίποτα άλλο κοινό οι ιστορίες μας, δεν θέλω να το μάθει η "πρώην" και να με γλωσσοτρώει με τις φίλες και τους συγγενείς της. Δεν είναι ότι δεν έχω εμπιστοσύνη στον μικρό, αλλά είναι δεκάξι χρονών παιδί και στη μαμά του θα το πει σίγουρα...

και εγω παρομοια περιπτωση 4ο-5ο μηνα το ειπα και ειχαμε και "ευχες" απο την πρωην...δυστυχως...:rolleyes: αλλα η δικη μας περιπτωση ειναι απο τα αγραφα και παλι δυστυχως...

Όλα είναι μια ιδέα...

Διαφημίσεις

και εγω παρομοια περιπτωση 4ο-5ο μηνα το ειπα και ειχαμε και "ευχες" απο την πρωην...δυστυχως...:rolleyes: αλλα η δικη μας περιπτωση ειναι απο τα αγραφα και παλι δυστυχως...

Aχ αυτές οι πρώην! Δεν θέλω να τις βάλω όλες στο ίδιο καζάνι, αλλά συχνά είναι άδικες και κακόψυχες, δυστυχώς! Αγνόησε της "ευχές" και να χαίρεσαι το παιδάκι σου!

Καλησπερα Κοριτσια.. Αργησα λιγο να απαντησω...

Βλεπετε εχουμε τα μπανια μας και τις βολτες με τις μικρες και ολο και καποιος ειναι στο σπιτι... ουφ....

Λοιπον... Εμεις ευτηχως εχουμε τα παιδια μαζι μας... δεν μενουν με κανεναν απο την αλλη πλευρα... (παλι καλα)... και βασικα δεν μπορω να πω οτι ενθουσιαζονται οταν ειναι να πανε εκει...

επισης χαιρομαι που τα παιδια εχουν δεθει παρα πολυ μαζι μου... συνεχεια οταν μιλαμε λενε οτι ''μαμα δεν ειναι αυτη που σε γενναει.. αλλα αυτη που σε μεγαλωνει''.. σιγουρα απο καπου το εχουν ακουσει... αλλα φιανεται οτι το πιστευουν...

Ασε didi.. η Γυαναικα πρεπει να ειχε σοβαρο προβλημα.. τι να πω.. αλλα σημασια εχει οτι τα παιδια δεν επαθαν ουτε γρατζουνια... Να ναι καλα εκει που ειναι.. , απο εκει και περα εμενα με νοιαζουν τα παιδια και ο αντρας μου... και τιποτα αλλο...

οσο για τι μπαλωθιες(οπως λεμε εμεις εδω)... απο οταν μαζευτουν οι συγγενεις της νυφης και του γαμπρου στα σπιτια του καθενος μεχρι και την ωρα που θα φτασει η νυφη στην εκκλησια παιζουν συνεχεια... Γινεται χαμος.. Εμενα οι γονεις μου με εχουν και μια ωστοσο... ειμαι και μοναχοεγγονι.. οποτε οπως καταλαβαινεις θα το καψουμε οσο παει..

Σας ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες σας κοριτσια...

Ειναι δυσκολη περιπτωση... αλλιως ειναι η πρωην να ειναι εν ζωη.. και αλλιως να εχει φυγει ετσι... και ειδηκα οταν η οικογενεια της ειναι κομπλεξικοι ανθρωποι, γεματοι εγωισμο, που οτι κανουν το κανουν για το φαινεσθαι...!!!

Ειλικρινα σας ευχριστω ολες...

2311399a5vqu82s2t.gif

PjlKp3.png

Aχ αυτές οι πρώην! Δεν θέλω να τις βάλω όλες στο ίδιο καζάνι, αλλά συχνά είναι άδικες και κακόψυχες, δυστυχώς! Αγνόησε της "ευχές" και να χαίρεσαι το παιδάκι σου!

skybeam....Αν εινα ηταν καλες και σωστες και δικαιες, Δεν θα ηταν πρωην...

2311399a5vqu82s2t.gif

PjlKp3.png

τωρα εγω βεβαια δεν καταλαβαινω τη σχεση εχει το ποτε θα το μαθει η "αλλη πλευρα" και γιατι να θυμωσει. Εγω θα σου ελεγα να το πεις γυρω στον 4ο μηνα. Για το λογο οτι εκει συνηθως ανακοινωνεται μια εγκυμοσυνη και εφοσον λες οτι αν το μαθουν τα κοριτσια θα το μαθουν ολοι , νομιζω εκει ειναι το σωστο γυρω στον 4ο.

να εχεις μια τελειομηνη και ευτυχισμενη εγκυμοσυνη! :)

ΥΓ: Απο εμπειρια σου λεω οτι οι καταστασεις με παιδια απο αλλο γαμο και νεα αδερφακια θελουν πολυ προσοχη και αργους χειρισμους. Σου ευχομαι να πραξεις το σωστοτερο.

Λοιπον.. Διαβασε να Γελασεις.... Στον πρωτο γαμο του συζηγου μου, δεν ειχαν βαλει λυρα γιατι ειχαν πενθος... Τωρα εμαθαν οτι θα εχουμε λυρα.. και απειλουν οτι θα τον σκοτωσουν...

Επισης... ελεγαν οτι ηθελαν να φτιαξει την ζωη του... αλλα μολις εμαθαν οτι την φτιαχνει.. εβαλαν λυτους και δεμενους να δημιουργησουν προβληματα... και να μας απειλουν...

επισης απο οταν εμαθαν για το πως και ποτε θα γινει ο γαμος.. Εχουν φαγωθει... ο λογος λενε... οτι ''τι καλητερο εχω εγω απο την συγχωρεμενη και ο αντρας μου τα κανει ολα αυτα για μενα''....

Επισης Καποιος τους σφυριξε οτι το μονοπετρο που μου εκανε προταση γαμου (οι δυο μας εε... )... εκανε 5.000 ευρω.... και γιατι να μου κανει τετοιο δωρο... ενω φαντασου οτι εδω κανουν αρραβωνες και ολη η οικεγενεια χαριζει χρυσαφικα... Και εμεις δεν καναμε τιποτα, ημουν μονο εγω και ο αντρας μου και τους πειραξει το δακτυλιδι...

Οποτε τι νομιζεις ... αν μαθουν οτι ειμαι εγκυος τι νομιζεις οτι θα κανουν... θα χαρουν... και θα μας πουνε μπραβο..???

2311399a5vqu82s2t.gif

PjlKp3.png

Γεωργία σου εύχομαι καλή εγκυμοσύνη, γερό μωρό, και υγεία και ευτυχία στην οικογένειά σου.

skybeam....Αν εινα ηταν καλες και σωστες και δικαιες, Δεν θα ηταν πρωην...

Μην το λες αυτό με ελαφριά την καρδιά, πάρα πολύ συχνά φταίνε και οι άντρες που κάποτε υπήρξαν πολύ ανώριμοι για να στηρίξουν ένα γάμο.

Εμείς όμως κοιτάζουμε το σπίτι μας και δεν ασχολούμαστε με τους άλλους (ανωτερότητα!;)) Και πάλι πολλές πολλές ευχές!

Διαφημίσεις

• 2 weeks later...

Καλησπερα Κοριτσια..... Ευχομαι οτι καλυτερο...

Δυστυχως δεν χρειαζεται πλεον να το πουμε σε κανεναν... Μολις γυρισα απο το νοσοκομειο...

Εχτες το πρωι που πηγαμε για τον υπερηχο, ανακαλυψαμε οτι καρδουλα του μανιταριου μας ειχε σταματησει... Ειχαμε μια παλινδρομη κυηση και σημερα μου εκαναν αποξεση....

Σας ευχαριστω ολες για τις συμβουλες σας... Σας ευχαριστω για την στηριξη σας...

Αν και εχτες ημουν πολυ ασχημα... σημερα ειμαι σε ενα πολυ καλο επιπεδο.. ολα γινονται για καποιο λογο.. και για να σταματησει η καρδουλα του παει να πει οτι υπηρχε κατι σοβαρο απο πισω... Συνεχιζουμε κανονικα τους ρυθμους μας... και πρεπει να ειμαστε αισιοδοξες για ολα...

2311399a5vqu82s2t.gif

PjlKp3.png

Λυπάμαι πολύ... κι εγώ είχα κάτι ανάλογο, λιγότερο οδυνηρό σωματικά, αλλά εξίσου ψυχολογικά, η κύησή μου ήταν βιοχημική.

Για να καταλήξουν έτσι τα πράγματα όντως κάποιος λόγος θα υπήρχε, η φύση μεριμνά να μην γεννηθούν άρρωστα εμβρυάκια. Εύχομαι γρήγορα να έχεις μια νέα και τελειόμηνη εγκυμοσύνη κουκλίτσα μου.

Σε ευχαριστω πολυ καλη μου...

Οταν ειναι η ωρα του θα ερθει... Αλλωστε εχουμε και ενα γαμο μπροστα που πρεπει να γινει τελειος... Τωρα θα μπορουμε να παμε και το γαμηλιο ταξιδι...

σκεφτομαι οσο πιο θετικα γινεται... και ετσι δεν με εχει παρει απο κατω...

Αλλωστε οπως μου ειπε η γιατρος μου.. πλεον ειναι πολυ ελαχιστες οι γυναικες που δεν εχουν εστω και μια αποβολη στο ενεργητικο τους... ειναι πλεον κλασικο φαινομενο... Οποτε... απλα συνεχισουμε τις προσπαθειες... απλα μετα τον γαμο... Που να εχει συνελθει και η μητρα μου... !!!

Σημασια εχουν για την ωρα ο αντρας μου και τα παιδακια μας... και να ειμαστε ευτηχησμενοι... και οταν ειναι η ωρα του θα μας ξαναερθει... με οτι καλητερο... απλα δεν ηταν η ωρα του...

Σε ευχαριστω παρα πολυ... ειλικρινα...

και ευχομαι και σε εσενα οτι καλυτερο.... !!!

2311399a5vqu82s2t.gif

PjlKp3.png

γεωργια μου λυπαμαι πολυ για την καταληξη αυτη...

απο ο,τι ειδα εισαι γερο κοριτσακι και πολυ δυνατο!

ευχομαι συντομα να τα ξανακατεφερετε και να αποκτησετε και 3ο παιδακι!!!!

KkgRp2.png

byzDp2.png

α καλα, αυτα τα Αγραφα πια εχουν πολλες περιπτωσαρες! χαχαχα

εγω το ειπα κοντα στον 6ο-7ο που με ειδαν στην παραλια και το παρατηρησαν...

εμεις απο τοτε δεν εχουμε ευχες, αλλα εντονες προσπαθειες να αποβαλλω!

ναι καλα διαβασατε, υπαρχουν τετοια ατομα που μαλιστα εχουν νιωσει τη μητροτητα!

γεωργια μου λυπαμαι πολυ για την καταληξη αυτη...

απο ο,τι ειδα εισαι γερο κοριτσακι και πολυ δυνατο!

ευχομαι συντομα να τα ξανακατεφερετε και να αποκτησετε και 3ο παιδακι!!!!

Σε ευχαριστω Ντιντι μου... Δοξα συ ο θεος απο δυναμη και ελπιδα παμε καλα... Συνεχιζουμε δυνατα και γερα.. Μετα τον γαμο θα ξανααρχισουμε τις προσπαθειες... αν και απο οτι φαινεται πιανω ευκολα... οποτε θα με ξανακουσετε συντομα... χα χα χα...

μα θεωρω οτι ετσι πρεπει να ειμαστε ολες.... Ο θεος ξερει πολυ καλα ποιον θα φερει στον κοσμο... και ποτε πρεπει να τον φερει... Πρεπει να συνεχιζουμε και πρεπει να ειμαστε δυνατες... Να θελουμε να ειμαστε δυνατες...Γιατι η ζωη μας εχει και τα πανω και τα κατω... Τιποτα δεν ειναι μονο πανω... !!! Πρεπει να εχουμε θετικη σκεψη.. και θετικη ενεργεια ...

Ολα γινονται για καποιο λογο, για να γινουμε πιο δυνατοι...

και παντα υπαρχει καποιος λογος οταν γινεται κατι ασχημο....

Υπαρχουν πολλες οι περιπτωσεις που γεννιουνται αρρωστα παιδια... και δεν εχει φανει τιποτα στους υπερηχους.. και οι μανουλες αυτες καρδιοχτυπανε για αυτα τα μωρακια τους...

Ειναι βαρυ το να χανεις ενα μωρο... εγω εχτες το πρωι το ειδα... ηταν 6 εκατοστα περιπου... και ειχε χερακια, ποδαρακια και κεφαλακι... και ηταν το δικο μου μωρο... και το ειχα μεσα μου... ομως υπαρχει λογος να κολλησω εκει..??? Υπαρχει λογος να κλαιω και να ελπιζω...??? ΟΧΙ δεν υπαρχει... γιατι ηταν ενα αρρωστο μωρακι.. και γιατι ευτηχως η φυση προνοει για αυτα καποιες φορες... και δεν υπαρχει λογος να χαλιεμαι... Δεν θα αλλαξει κατι....

Εχω διαβασει ολο το φορουμ... και εχω δει οτι πολλες παραλιγο μανουλες πενθουνε ακομα και μετα απο 1 χρονο για τα μωρακια τους.....Το θεωρω λαθος... θεωρω οτι η δυναμη της ψυχης ειναι μεγαλη.. και πρεπει να συνεχιζουμε.... Γιατι εχουμε εναν αντρα που τα βλεπει και τα νοιωθει ολα αν μας αγαπαει πραγματικα... καποιες εχουμε και παιδακια... ειτε ειναι δικα μας ειτε οχι ειμαστε οι μανουλες τους... Γιατι αυτοι οι ανθρωποι που ειναι διπλα μας να μπαινουν σε αυτην την διαδικασια...?? γιατι να τους ποναμε...??? Πρεπει να τους δινουμε το καλυτερο... και μεσα απο αυτους περνουμε την δυναμη και συνεχιζουμε... ενα χαμογελο τους πρεπει να ειναι ολος μας ο κοσμος... ενα βλεμμα τους τα ματια μας...

Ελπιζω πολλες μανουλες να το δουνε ετσι... μια παλινδρομη κυηση δεν ειναι και το τελος του κοσμου... οσα ονειρα και να καναμε, για αυτο το μωρακι, δυστυχως ατυχησαν... Ομως ειλικρινα... Ποσεςςςςςς φορεεςςς... εχουμε κανει ονειρα και δεν εχουν γινει πραγματικοτητα...???

οταν πηγαιναμε σχολειο θελαμε να γινουμε τραγουδηστριες... Τελικα καταληξαμε να δουλευουμε σε γραφειο....

Οταν μπηκαμε στο πανεπιστημιο θελαμε να τελειωσουμε στα 5 χρονια και το πτυχιο μας να ειναι με 10, αντε με 9 μην ειμαστε και πλεονεκτες.... ομως καποιοι ακομα δεν τελειωσανε, η τελειωσανε στην 6ετια... και με πτυχιο 7...

οταν βγηκαμε στην αγορα εργασιας, θελαμε να κατακτησουμε τα παντα.. ψαξαμε και τελιξα καταληξαμε να να σερβιρουμε τον καθενα λαλακα...

οταν παντρευτηκαμε ονειρευτηκαμε, οτι ποτε δεν θα υψωσουμε τον τονο της φωνηςς μας και ποτε δεν θα τσακωθουμε με τον συζηγο μας... ομως τελικα... καθε δυο-τρεις μερες ολο και καποια γκρινια εχουμε στα σπιτια μας..

Ετσι λοιπον ειναι και μια παλλινδρομη κυηση... ονειρευεσαι, ομως τελικα δεν το πραγματοποιεις, και παλι καποιος φταιει... η καρδουλα του τα χρωμοσωματαα του.. κατι...

Οποτε... Το πορισμα.... Να εισαστε ευτηχησμενες με οτι εχετε... οτααν ερθει η ωρα του θα ερθει... δεν θα σας ρωτησει... απλα θα σας χτυπησει την πορτα και θα σας πει ''γεια σας... ηρθα.. ειμαι το μανιταρακι σας... ο καρπος της αγαπης η σας... η απλα ενα στιγμηαιο λαθος...''

Αυτα ειχα να σας πω κουκλες... Αν και δεν ειναι εδω το καλυτερο θεμα για να το γραψω ολο αυτο... Νομιζω ομως οτι εαν καποια μανουλα τα διαβασει και εχει περασει αυτο που περασα και εγω... ισως την βοηθησει εστω και λιγο.... !!!

2311399a5vqu82s2t.gif

PjlKp3.png

Σε ευχαριστω Ντιντι μου... Δοξα συ ο θεος απο δυναμη και ελπιδα παμε καλα... Συνεχιζουμε δυνατα και γερα.. Μετα τον γαμο θα ξανααρχισουμε τις προσπαθειες... αν και απο οτι φαινεται πιανω ευκολα... οποτε θα με ξανακουσετε συντομα... χα χα χα...

μα θεωρω οτι ετσι πρεπει να ειμαστε ολες.... Ο θεος ξερει πολυ καλα ποιον θα φερει στον κοσμο... και ποτε πρεπει να τον φερει... Πρεπει να συνεχιζουμε και πρεπει να ειμαστε δυνατες... Να θελουμε να ειμαστε δυνατες...Γιατι η ζωη μας εχει και τα πανω και τα κατω... Τιποτα δεν ειναι μονο πανω... !!! Πρεπει να εχουμε θετικη σκεψη.. και θετικη ενεργεια ...

Ολα γινονται για καποιο λογο, για να γινουμε πιο δυνατοι...

και παντα υπαρχει καποιος λογος οταν γινεται κατι ασχημο....

Υπαρχουν πολλες οι περιπτωσεις που γεννιουνται αρρωστα παιδια... και δεν εχει φανει τιποτα στους υπερηχους.. και οι μανουλες αυτες καρδιοχτυπανε για αυτα τα μωρακια τους...

Ειναι βαρυ το να χανεις ενα μωρο... εγω εχτες το πρωι το ειδα... ηταν 6 εκατοστα περιπου... και ειχε χερακια, ποδαρακια και κεφαλακι... και ηταν το δικο μου μωρο... και το ειχα μεσα μου... ομως υπαρχει λογος να κολλησω εκει..??? Υπαρχει λογος να κλαιω και να ελπιζω...??? ΟΧΙ δεν υπαρχει... γιατι ηταν ενα αρρωστο μωρακι.. και γιατι ευτηχως η φυση προνοει για αυτα καποιες φορες... και δεν υπαρχει λογος να χαλιεμαι... Δεν θα αλλαξει κατι....

Εχω διαβασει ολο το φορουμ... και εχω δει οτι πολλες παραλιγο μανουλες πενθουνε ακομα και μετα απο 1 χρονο για τα μωρακια τους.....Το θεωρω λαθος... θεωρω οτι η δυναμη της ψυχης ειναι μεγαλη.. και πρεπει να συνεχιζουμε.... Γιατι εχουμε εναν αντρα που τα βλεπει και τα νοιωθει ολα αν μας αγαπαει πραγματικα... καποιες εχουμε και παιδακια... ειτε ειναι δικα μας ειτε οχι ειμαστε οι μανουλες τους... Γιατι αυτοι οι ανθρωποι που ειναι διπλα μας να μπαινουν σε αυτην την διαδικασια...?? γιατι να τους ποναμε...??? Πρεπει να τους δινουμε το καλυτερο... και μεσα απο αυτους περνουμε την δυναμη και συνεχιζουμε... ενα χαμογελο τους πρεπει να ειναι ολος μας ο κοσμος... ενα βλεμμα τους τα ματια μας...

Ελπιζω πολλες μανουλες να το δουνε ετσι... μια παλινδρομη κυηση δεν ειναι και το τελος του κοσμου... οσα ονειρα και να καναμε, για αυτο το μωρακι, δυστυχως ατυχησαν... Ομως ειλικρινα... Ποσεςςςςςς φορεεςςς... εχουμε κανει ονειρα και δεν εχουν γινει πραγματικοτητα...???

οταν πηγαιναμε σχολειο θελαμε να γινουμε τραγουδηστριες... Τελικα καταληξαμε να δουλευουμε σε γραφειο....

Οταν μπηκαμε στο πανεπιστημιο θελαμε να τελειωσουμε στα 5 χρονια και το πτυχιο μας να ειναι με 10, αντε με 9 μην ειμαστε και πλεονεκτες.... ομως καποιοι ακομα δεν τελειωσανε, η τελειωσανε στην 6ετια... και με πτυχιο 7...

οταν βγηκαμε στην αγορα εργασιας, θελαμε να κατακτησουμε τα παντα.. ψαξαμε και τελιξα καταληξαμε να να σερβιρουμε τον καθενα λαλακα...

οταν παντρευτηκαμε ονειρευτηκαμε, οτι ποτε δεν θα υψωσουμε τον τονο της φωνηςς μας και ποτε δεν θα τσακωθουμε με τον συζηγο μας... ομως τελικα... καθε δυο-τρεις μερες ολο και καποια γκρινια εχουμε στα σπιτια μας..

Ετσι λοιπον ειναι και μια παλλινδρομη κυηση... ονειρευεσαι, ομως τελικα δεν το πραγματοποιεις, και παλι καποιος φταιει... η καρδουλα του τα χρωμοσωματαα του.. κατι...

Οποτε... Το πορισμα.... Να εισαστε ευτηχησμενες με οτι εχετε... οτααν ερθει η ωρα του θα ερθει... δεν θα σας ρωτησει... απλα θα σας χτυπησει την πορτα και θα σας πει ''γεια σας... ηρθα.. ειμαι το μανιταρακι σας... ο καρπος της αγαπης η σας... η απλα ενα στιγμηαιο λαθος...''

Αυτα ειχα να σας πω κουκλες... Αν και δεν ειναι εδω το καλυτερο θεμα για να το γραψω ολο αυτο... Νομιζω ομως οτι εαν καποια μανουλα τα διαβασει και εχει περασει αυτο που περασα και εγω... ισως την βοηθησει εστω και λιγο.... !!!

εισαι απιστευτα δυνατη μπραβο σου!

απολαυσε το γαμο και τις διαδικασιες του γαμου τωρα και μετα σου ευχομαι ο Θεουλης να σου χαρισει συντομα ενα μωρακι!!!!!!!!

KkgRp2.png

byzDp2.png

εισαι απιστευτα δυνατη μπραβο σου!

απολαυσε το γαμο και τις διαδικασιες του γαμου τωρα και μετα σου ευχομαι ο Θεουλης να σου χαρισει συντομα ενα μωρακι!!!!!!!!

Σε ευχαριστω πολυ πολυ..... Μακαρι... Το ελπιζω δηλαδη....

Μα πρεπει να ειμαι δυνατη... εχω δυο παιδακια τα οποια δεν χρειαζεται και αυτα να μπουνε σε αυτην την διαδικασια... και εναν συζηγο που και αυτος ποναει....

οποτε καποιος πρεπει να ειναι δυνατος... !!!!

2311399a5vqu82s2t.gif

PjlKp3.png