Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Υποχωρουν τα συμπτωματα. Ειναι φυσιολογικο???


Recommended Posts

On 3/4/2020 at 1:32 ΜΜ, Despoina Mar είπε:

Καλημέρα!!!Εγώ είμαι στ 9η εβδομάδα κ γ 2 μέρες σταμάτησαν όλα αλλά επανήλθαν μετά.. μην ανχωνεσαιι η είσαι τυχερή κ σ σταμάτησαν απλά νωρίς η μπορεί ν σ έρθουν πάλι.. ας ελπίσουμε τ πρωτο!!

Μπα όχι κορίτσι μου ξανά ξεκίνησαν τα συμπτώματα. Δεν ήξερα ότι μπορεί να φεύγουν και να ξανά έρχονται. Δεν πειράζει το μωράκι να είναι καλά :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 80
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα σκέφτηκα πολλές φορές να γράψω και το αποφάσισα τελικά. Είμαι στην 9η βδομάδα μετά από εξωσωματική. Ξεκινήσαμε με δύο έμβρυα εκ των οποίων το ένα παλινδρομησε στην 6η βδομάδα. Μέχρι και την αρχή της 9ης βδομάδας ένιωθα λίγες ζαλάδες, τσούξιμο  στο στομάχι και λίγα πονακια χαμηλά, αλλά εδώ και λίγες μέρες τίποτα. Αλλά τίποτα. Πήρα τον γιατρό και μου λέει αυτό είναι καλό να χαίρεσαι. Μα πως να χαίρομαι! Τέλος πάντων πήγα για υπέρηχο η καρδιά χτυπάει. Ήθελα να μάθω αν έχετε κάτι παρόμοιο;

Link to comment
Share on other sites

On 5/15/2020 at 2:14 PM, Μικα Λ said:

Καλημέρα σκέφτηκα πολλές φορές να γράψω και το αποφάσισα τελικά. Είμαι στην 9η βδομάδα μετά από εξωσωματική. Ξεκινήσαμε με δύο έμβρυα εκ των οποίων το ένα παλινδρομησε στην 6η βδομάδα. Μέχρι και την αρχή της 9ης βδομάδας ένιωθα λίγες ζαλάδες, τσούξιμο  στο στομάχι και λίγα πονακια χαμηλά, αλλά εδώ και λίγες μέρες τίποτα. Αλλά τίποτα. Πήρα τον γιατρό και μου λέει αυτό είναι καλό να χαίρεσαι. Μα πως να χαίρομαι! Τέλος πάντων πήγα για υπέρηχο η καρδιά χτυπάει. Ήθελα να μάθω αν έχετε κάτι παρόμοιο;

 

Καλησπέρα Μικα.  Καταλαβαίνω πως νιώθεις, εγώ είμαι στην 7η εβδομάδα και εδώ και 3-4 ημέρες σταμάτησαν οι ναυτίες και οι καούρες στο στομάχι και σήμερα έβγαλα πολύ απαλά καφέ υγρά (πολύ λίγα, στο χαρτί που σκουπίστηκα).  Η μαία μου είπε να πάρω utrogestan 200.  Την Τετάρτη που μας πέρασε είχα πάει για πρώτη επίσκεψη και ακούσαμε την καρδιά του.  Αυτό που έχει σημασία σε αυτή την φάση είναι να υπάρχει καρδιακός χτύπος.  Είναι σημαντικό να εμπιστεύεσαι τον γιατρό σου και τη μαία.  Για σιγουριά μπορείς να πάρεις 2η γνώμη από άλλον γιατρό.  Εγώ πάντα το έκανα αυτό, και θα το κάνω και τώρα αν και εμπιστεύομαι τον γιατρό μου τυφλά.

Link to comment
Share on other sites

On 15/5/2020 at 2:14 ΜΜ, Μικα Λ είπε:

Καλημέρα σκέφτηκα πολλές φορές να γράψω και το αποφάσισα τελικά. Είμαι στην 9η βδομάδα μετά από εξωσωματική. Ξεκινήσαμε με δύο έμβρυα εκ των οποίων το ένα παλινδρομησε στην 6η βδομάδα. Μέχρι και την αρχή της 9ης βδομάδας ένιωθα λίγες ζαλάδες, τσούξιμο  στο στομάχι και λίγα πονακια χαμηλά, αλλά εδώ και λίγες μέρες τίποτα. Αλλά τίποτα. Πήρα τον γιατρό και μου λέει αυτό είναι καλό να χαίρεσαι. Μα πως να χαίρομαι! Τέλος πάντων πήγα για υπέρηχο η καρδιά χτυπάει. Ήθελα να μάθω αν έχετε κάτι παρόμοιο;

Καλησπέρα! Νομίζω πως τα συμπτώματα δεν είναι ενδεικτικά για το αν χτυπάει η καρδιά του εμβρύου ή όχι. Εγώ δεν είχα ναυτίες ή εμετούς αλλά έτσι απλά καμιά ανακατωσουρα που θα μπορούσε να είναι και ιδέα μου. Και κάποια στιγμή τον τρίτο μήνα σταμάτησε κι αυτό κι ήταν σαν να μην είμαι έγκυος από θέμα συμπτωμάτων.

Εύχομαι να έχεις μια τελειομηνη κύηση :)

Link to comment
Share on other sites

On 15/5/2020 at 2:14 ΜΜ, Μικα Λ είπε:

Καλημέρα σκέφτηκα πολλές φορές να γράψω και το αποφάσισα τελικά. Είμαι στην 9η βδομάδα μετά από εξωσωματική. Ξεκινήσαμε με δύο έμβρυα εκ των οποίων το ένα παλινδρομησε στην 6η βδομάδα. Μέχρι και την αρχή της 9ης βδομάδας ένιωθα λίγες ζαλάδες, τσούξιμο  στο στομάχι και λίγα πονακια χαμηλά, αλλά εδώ και λίγες μέρες τίποτα. Αλλά τίποτα. Πήρα τον γιατρό και μου λέει αυτό είναι καλό να χαίρεσαι. Μα πως να χαίρομαι! Τέλος πάντων πήγα για υπέρηχο η καρδιά χτυπάει. Ήθελα να μάθω αν έχετε κάτι παρόμοιο;

Καταλαβαινω γιατι αγχωνεσαι αλλα φυσικα και μπορει να υποχωρησουν τα συμπτωματα χωρις να πηγαινει κατι στραβα. Υπαρχουν ηδη παρομοια θεματα, μπορεις να ριξεις μια ματια:

 

 

 

 

 

 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια! Είναι πολύ ανακουφιστικό να το ακούς από άτομα που περνάν ή πέρασαν το ίδιο με εσένα. Την Πέμπτη πάω για υπέρηχο και εύχομαι να είναι όλα καλά. Προς το παρόν δεν έχω κανένα σύμπτωμα. Μπορεί άλλες να παρακαλούν για αυτό, γιατί ταλαιπωρούνται από εμετούς, ναυτιες κτλ, αλλά εμένα το να μην έχω κανένα σύμπτωμα μου προσδίδει δυστυχώς ανασφάλεια. Προσπαθήσαμε πολύ για αυτήν την εγκυμοσύνη και δυστυχώς μέχρι τώρα δεν έχω νιώσει ότι ειμαι έγκυος. 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...