Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

καθυστερηση περιοδου..help!!!!!


Recommended Posts

Καλησπερα!!ειμαι καινουργιο μελος..διαβασα αρκετα θεματα και ειπα να γραψω το δικο μου..Ειμαι 16 χρονων και εχω καθυστερηση..ποτε μου δεν θυμαμαι ποτε μου ηρθε η περιοδος και ποτε μου τελειωσε αλλα ξερω πως δεν ειναι σταθερος ο κυκλος μου..θυμαμαι οταν τα εφτιαξα με το αγορι μου (13.05.12) ειχα περιοδο αλλα μου τελειωνε εκεινες τις μερες και απο τοτε δεν μου εχει ξαναερθει..σεξουαλικη επαφη ειχαμε πεντε φορες αλλα με προφυλαξη και τις πεντε.. στις δυο πρωτες τελειωσε μεσα και επειδη του φωναζα το σταματησε..δεν ξερω τι να κανω σημερα εχουμε 07.07 και ακομα να μου ερθει :( δεν νομιζω οτι ειμαι εγκυος αλλα φοβαμαι..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εαν ειχατε σεξουαλικη επαφη με προφυλαξεις και δεν εγινε κανενα ατυχημα δε μπορει να εισαι εγκυος..πηγαινε σε γυναικολογο για να ρυθμισετε τα θεματα της περιοδου ..καλο θα ηταν να σημειωνεις τις ημερες που ερχετε περιοδος.

Link to comment
Share on other sites

εαν ειχατε σεξουαλικη επαφη με προφυλαξεις και δεν εγινε κανενα ατυχημα δε μπορει να εισαι εγκυος..πηγαινε σε γυναικολογο για να ρυθμισετε τα θεματα της περιοδου ..καλο θα ηταν να σημειωνεις τις ημερες που ερχετε περιοδος.

δεν ξερω πραγματικα αν ειχε παει τιποτα στραβα με τις προφυλαξεις..ουτε το νομιζω..ευτυχως προσεχουμε!! σε γυναικολογο δεν θελω να παω..μωλις μου ερθει θα αρχισω να τις σημειωνω τις ημερες..

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,νομιζω πως πρεπει να πας σε γυναικολογο για να βοηθησει στο να ειναι σταθερη και η περιοδος σου..

αν παω σε γυναικολογο θα πρεπει να του πω οτι δεν ειμαι παρθενα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καταρχας διεθεσε 10 ευρω για να αγορασεις ενα τεστ εγκυμοσυνης να αποκλεισεις αυτο πρωτα.αφου δεις αρνητικο αποτελεσμα θα πεις στη μαμα σου οτι δεν σου εχει ερθει η περιοδος και λογικα αυτη απλα θα παρει το γυναικολογο της τηλεφωνο να σου δωσει καποιο χαπι για να σουρθει.κατι τετοιο.μπορει και τιποτα.κι απο εδω και περα παντα να τσεκαρει το προφυλακτικο ο φιλος σου πριν το πεταξει για τυχον διαρροες.ξερω κοπελα που εμεινε ετσι εγκυος!μπορει απλα να ριχνει λιγο νερο μεσα και να δει αν τρεχει.εισαι μικρουλα.πρεπει να προσεχεις.ενημερωσε μας.

w7ENp3.png
Link to comment
Share on other sites

καταρχας διεθεσε 10 ευρω για να αγορασεις ενα τεστ εγκυμοσυνης να αποκλεισεις αυτο πρωτα.αφου δεις αρνητικο αποτελεσμα θα πεις στη μαμα σου οτι δεν σου εχει ερθει η περιοδος και λογικα αυτη απλα θα παρει το γυναικολογο της τηλεφωνο να σου δωσει καποιο χαπι για να σουρθει.κατι τετοιο.μπορει και τιποτα.κι απο εδω και περα παντα να τσεκαρει το προφυλακτικο ο φιλος σου πριν το πεταξει για τυχον διαρροες.ξερω κοπελα που εμεινε ετσι εγκυος!μπορει απλα να ριχνει λιγο νερο μεσα και να δει αν τρεχει.εισαι μικρουλα.πρεπει να προσεχεις.ενημερωσε μας.

για το τεστ δεν ξερω γιατι εχω και προβλημα με τα λεφτα :/ στην μανα μου το ειπα και με ρωτησε αν εχω κανει κατι και προφανος της ειπα οχι οποτε δεν ανησυχησε και πολυ..σχεδον δεν την νοιαζει κιολας.. θα δω τι θα κανω και θα σας ενημερωσω..παντως εχω πονους της περιοδου απο τοτε που επρεπε να μου ειχε ερθει..δεν ξερω τι γινεται :( ελπιζω μονο εγκυος να μην ειμαι (κατι που αποκλειεται)

Link to comment
Share on other sites

σου εχει ξανασυμβει αυτο?προσπαθησε βρε κουκλα μου να βρεις τροπο να κανεις το τεστ.δεν εχεις καποιον αλλον δικο σου ανθρωπο να του μιλησεις?γιατι δεν εμπιστευεσαι τη μανουλα σου?απο το αγχος σου θα αργησει κι αλλο η περιοδος.ο φιλος σου δεν μπορει να σε βοηθησει?

w7ENp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!ειμαι καινουργιο μελος..διαβασα αρκετα θεματα και ειπα να γραψω το δικο μου..Ειμαι 16 χρονων και εχω καθυστερηση..ποτε μου δεν θυμαμαι ποτε μου ηρθε η περιοδος και ποτε μου τελειωσε αλλα ξερω πως δεν ειναι σταθερος ο κυκλος μου..θυμαμαι οταν τα εφτιαξα με το αγορι μου (13.05.12) ειχα περιοδο αλλα μου τελειωνε εκεινες τις μερες και απο τοτε δεν μου εχει ξαναερθει..σεξουαλικη επαφη ειχαμε πεντε φορες αλλα με προφυλαξη και τις πεντε.. στις δυο πρωτες τελειωσε μεσα και επειδη του φωναζα το σταματησε..δεν ξερω τι να κανω σημερα εχουμε 07.07 και ακομα να μου ερθει :( δεν νομιζω οτι ειμαι εγκυος αλλα φοβαμαι..

 

Λοιπόν μίλα με το αγόρι σου και την κολλητή σου βάλτε όλοι από 3 ευρώ και παρε ένα τεστ εγκυμοσύνης... Αν και εγώ είμαι της άπιψης ότι πρέπει να μιλήσεις στην μαμά σου... καμιά φορά οι γονείς δείχνουν περρισότερη κατανόηση απο ότι θα περιμέναμε και πιστεψέμε αν είσαι έγκυος θα χρειαστείς την υποστηριξή της... μην φοβάσαι μάνα σου είναι το πολύ πολύ να φας κάνα χαστούκι .. σιγά... εγώ της το είπα όταν έκανα πρώτη φορα σεξ και στον πατέρα μου επίσης και το δέχτηκαν σαν κάτι το φυσιολογικό.. όσο για το προφυλακτικό δεν είναι σίγουρο ότι δεν θα μείνεις έγκυος αμα φοράς προφυλακτικό υπάρχουν περιπτώσεις που κοπέλες έμειναν έγκυες με την χρήση προφυλακτικού.. σε παρακαλώ ενημερωσέ μας για το τι έκανες τελικά και για το αν σου ήρθε περίοδος

Link to comment
Share on other sites

σου εχει ξανασυμβει αυτο?προσπαθησε βρε κουκλα μου να βρεις τροπο να κανεις το τεστ.δεν εχεις καποιον αλλον δικο σου ανθρωπο να του μιλησεις?γιατι δεν εμπιστευεσαι τη μανουλα σου?απο το αγχος σου θα αργησει κι αλλο η περιοδος.ο φιλος σου δεν μπορει να σε βοηθησει?

οχι δεν μου εχει ξανασυμβει..θα βρω τροπο να κανω το τεστ και θα δουμε..θελω να μιλησω με την αδερφη μου αλλα δεν την εμπιστευομαι..ουτε την μανα μου γιατι μια φορα πηγα να της το πω και απο την αντιδραση της το μετανιωσα..ο φιλος μου δεν ανησυχει καθολου γιατι το επαθε και μια φιλη του μονο που αυτη δεν ειχε σεξουαλικες επαφες..δεν ξερω..αυτος αν του το πω θα μου παρει τεστ αλλα θα ειναι σιγουρα αρνητικος γι αυτο το θεμα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπόν μίλα με το αγόρι σου και την κολλητή σου βάλτε όλοι από 3 ευρώ και παρε ένα τεστ εγκυμοσύνης... Αν και εγώ είμαι της άπιψης ότι πρέπει να μιλήσεις στην μαμά σου... καμιά φορά οι γονείς δείχνουν περρισότερη κατανόηση απο ότι θα περιμέναμε και πιστεψέμε αν είσαι έγκυος θα χρειαστείς την υποστηριξή της... μην φοβάσαι μάνα σου είναι το πολύ πολύ να φας κάνα χαστούκι .. σιγά... εγώ της το είπα όταν έκανα πρώτη φορα σεξ και στον πατέρα μου επίσης και το δέχτηκαν σαν κάτι το φυσιολογικό.. όσο για το προφυλακτικό δεν είναι σίγουρο ότι δεν θα μείνεις έγκυος αμα φοράς προφυλακτικό υπάρχουν περιπτώσεις που κοπέλες έμειναν έγκυες με την χρήση προφυλακτικού.. σε παρακαλώ ενημερωσέ μας για το τι έκανες τελικά και για το αν σου ήρθε περίοδος

για το τεστ θα δω τι θα κανω..τωρα γι αυτο που λες για την μανα μου προτειμω να μην της το πω ακομα οτι εκανα κατι γιατι αν δεν ειμαι εγκυος θα της το πω ''αδικα'' ,δεν με νοιαζει αν φαω χαστουκι ..πρωτη φορα θα 'ναι; απλα δεν θελω να θυμωσει και να μου κοψει την εξοδο ή τιποτα τετοιο :P εννοειτε θα σας ενημερωσω και ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον πραγματικα το ειχα αναγκη!!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα Agnwsti.

θα συμφωνήσω με real thing, κάνε πρώτα ένα τέστ και μετά προσπάθησε να μιλήσεις στην μητέρα σου, να της πεις πως δεν σου έχει έρθει περίοδος να κλείσετε ένα ραντβού να πάς σε έναν γυναικολόγο να σε εξετάσει.

Χρήματα για το τετσ θα βρεις, μην βγείτε για καφέ ένα απόγευμα, κρατήστε το χαρτζιλίκι σας (εσύ και το αγόρι σου) και πάρτε ένα τεστάκι να κάνεις.

Εύχομαι να πάνε όλα καλά.

Vyf0p2.png

Εσύ 'σαι μόνο που μπορείς να μπαίνεις στη σιωπή μου ν' ακούς την κάθε σκέψη μου πριν να στην πει η φωνή μου

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα Agnwsti.

θα συμφωνήσω με real thing, κάνε πρώτα ένα τέστ και μετά προσπάθησε να μιλήσεις στην μητέρα σου, να της πεις πως δεν σου έχει έρθει περίοδος να κλείσετε ένα ραντβού να πάς σε έναν γυναικολόγο να σε εξετάσει.

Χρήματα για το τετσ θα βρεις, μην βγείτε για καφέ ένα απόγευμα, κρατήστε το χαρτζιλίκι σας (εσύ και το αγόρι σου) και πάρτε ένα τεστάκι να κάνεις.

Εύχομαι να πάνε όλα καλά.

μιλησα με το αγορι μου και θα παρουμε το τεστ..στην μαμα μου φοβαμαι να μιλησω..της εχω πει 2 φορες οτι εχω καθυστερηση και με ρωτουσε αν εχω κανει κατι και την δευτερη φορα με ρωτησε γιατι ασχολουμαι τοσο πολυ με το θεμα αφου δεν εχω κανει τιποτα..δεν ειναι προθυμη να βοηθησει..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τελικα αυριο θα παρω το τεστ...μπορειτε να μου προτεινετε καποιο;

 

Clear blue το διπλό κοστίζει γύρω στα 14 ευρώ το οποίο σου προτείνω καλύτερα να πάρεις.. to predictor δεν το εμπιστεύομαι καθόλου ... είχα πάρει είχα κάνει 4 βγήκαν θετικά όλα και τελικά δεν ήμουν....

Link to comment
Share on other sites

Clear blue το διπλό κοστίζει γύρω στα 14 ευρώ το οποίο σου προτείνω καλύτερα να πάρεις.. to predictor δεν το εμπιστεύομαι καθόλου ... είχα πάρει είχα κάνει 4 βγήκαν θετικά όλα και τελικά δεν ήμουν....

γιατι να παρω το διπλο; εγω πιστευω ενα αν κανω ειμαι καλυμενη..

Link to comment
Share on other sites

και κατι ακομη ,,,

 

απο τη στιγμη που ξεκινας τη σεξουαλικη σου ζωη πρεπει να πας σε ενα γυναικολογο ,,,,οτι πεις με το γιατρο σου δεν βγαινει παραεξω και ναι σιγα το πραγμα αμα του πεις οτι εχεις ολοκληρωμενες σχεσεις,,,,δε θα το πει στη μαμα σου νασαισιγουρη γιατι υπαρχει το ιατρικο απορρητο,,,,καλο ειναι απο εδω και περα να σημειωνεις τις ημερομηνιες σου γιατι θα σου χρειαστουνε οχι μονο σε περιπτωσεις τετοιες οπως καθυστερηση και πιθανη εγκυμοσυνη (που δεν πρεπει να εισαι εγκυος ) αλλα σε διαταρες κυκλου κλπ,,,,,και καλο ειναι να μιλησεις μαζι του οτι αποριες εχεις να μη τη συζητας με τις φιλες σου ή το αγορι σου αλλα με καποιον που γνωριζει οπως ο γιατρος απο τη στιγμη που δε θελεις να μιλησεις στη μανα σου (η οποια στοιχηματακι παω οτι κατι εχει καταλαβει)

μαιμουδακι 08/05/07

αγριοκατσικο 01/12/09

Link to comment
Share on other sites

γιατι να παρω το διπλο; εγω πιστευω ενα αν κανω ειμαι καλυμενη..

 

Για να είσαι 100% σίγουρη σε περίπτωση που βγει θετικό... τα τεστ εγκυμοσύνης ειναι ακριβή κατά 99%.. επίσης υπάρχει περίπτωση να κάνεις το πρώτο λάθος και να μην βγάλει αποτέλεσμα (συμβαίνει συχνά) οπότε αν έχεις και ένα δεύτερο δεν θα χρειάζετε να τρέχεις... καλή επιτυχία

Link to comment
Share on other sites

εκανα το τεστ και βγηκε αρνητικο...ειμαι πολυ χαρουμενη..μου εφυγε το αγχος..τωρα απλα θα χαλαρωσω και θα περιμενω να μου ερθει η περιοδος αυτον τον μηνα..αν δεν ερθει τοτε θα παω σε γυναικολογο..σας ευχαριστω παρα πολυ για την συμπαρασταση..ευτυχως ολα πηγαν καλα :D εξαλλου το περιμενα πως θα ηταν αρνητικο αφου δεν ειχε γινει καμια στραβη και ουτε θα αφησουμε να γινει...ελπζω να μην το ξαναπαθω αυτο!!:) καλημερα!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...