Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

στο τελευταιο ραντεβου που ειχα με το γιατρο τον ρωτησα ποτε θα λειπει με αδεια για να προγραμματισω το επομενο ραντεβου. το προβλημα μου ειναι οτι η αδεια του ξεκιναει ακριβως την ημερα που μπαινω στον ενατο και θα λειπει 15 μερες (αρα παει ο μισος ενατος). μας ειπε οτι αν χρειαστω κατι θα υπαρχει αντικαταστατης. απο οσο ξερω απο γνωστες και εχω διαβασει και στο φορουμ τον τελευταιο μηνα οι επισκεψεις στο γιατρο ειναι εβδομαδιαιες. εγω θα πηγαινω σε καποιον ασχετο; μεχρι να φυγει θα εχουμε ξαναπαει οποτε θα τον ρωτησω ολες τις αποριες μου για το καρδιοτοκογραφο κτλ. αν χρειαστει να γεννησω νωριτερα δεν πρεπει να επιστρεψει;

εχει τυχει σε καποια απο εσας κατι παρομοιο;

θα ηθελα τη γνωμη σας γιατι εχω τσαντιστει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


στο τελευταιο ραντεβου που ειχα με το γιατρο τον ρωτησα ποτε θα λειπει με αδεια για να προγραμματισω το επομενο ραντεβου. το προβλημα μου ειναι οτι η αδεια του ξεκιναει ακριβως την ημερα που μπαινω στον ενατο και θα λειπει 15 μερες (αρα παει ο μισος ενατος). μας ειπε οτι αν χρειαστω κατι θα υπαρχει αντικαταστατης. απο οσο ξερω απο γνωστες και εχω διαβασει και στο φορουμ τον τελευταιο μηνα οι επισκεψεις στο γιατρο ειναι εβδομαδιαιες. εγω θα πηγαινω σε καποιον ασχετο; μεχρι να φυγει θα εχουμε ξαναπαει οποτε θα τον ρωτησω ολες τις αποριες μου για το καρδιοτοκογραφο κτλ. αν χρειαστει να γεννησω νωριτερα δεν πρεπει να επιστρεψει;

εχει τυχει σε καποια απο εσας κατι παρομοιο;

θα ηθελα τη γνωμη σας γιατι εχω τσαντιστει

 

κ καλα κανεις.θα επρεπε να σε ενημερωσει οταν ειδε την πιθανη ημερομηνια σου.θελω να πιστευω οτι ειναι σε δημοσιο κ δεν θα πληρωθει εξτρα απο σενα ετσι?

NRNSp2.pngsMstp2.png
Link to comment
Share on other sites

ναι. σε δημοσιο ειναι. επισης αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι μια αλλη κοπελα γενναει με τον ιδιο γιατρο τελος Αυγουστου δηλαδη περιπου 10 μερες μετα την αδεια του. το ειχα βρει σε καποιο θεμα στο φορουμ παλιοτερα που εγραφε το ονομα του γιατρου και ποτε περιπου γενναει. αλλα δε θυμαμαι σε ποιο θεμα και δεν καταφερα να το ξαναβρω για να την ρωτησω τι εγινε και τι της ειπε.

το θεμα μου δεν ειναι το οικονομικο και αν προκειται να πληρωθει ή οχι. συνεργαζεται και με ιδιωτικο νοσοκομειο και δεν εχουμε συζητησει ακομα σε ποιο απο τα δυο θα παμε. απλα δεν ξερω ποσο υπευθυνο ειναι για εναν γιατρο (ο οποιος παιρνει κανονικοτατα την αμοιβη του σε καθε επισκεψη στο ιατρειο) να φευγει οταν εχει τουλαχιστον 2 εγκυους στον 9ο μηνα

Link to comment
Share on other sites

Ποια υπευθυνότητα κορίτσι μου? Εμενα μου είπε οτι πάει διακοπές οταν ήμουν σχεδον 37 εβδομάδων.Μου προσέφερε εναλλακτικές αλλά φυσικά τον άφησα σύξυλλο και ξεγέννησα με γιατρό της επιλογής μου(ιδιωτικά και πάλι) . Τα νερα μου έσπασαν στις 38 εβδομάδες που ο δοκτώρ ακόμα ήταν εδώ αλλά είχα πάρει ανάποδες και φυσικά δεν ξαναιδωθήκαμε

Link to comment
Share on other sites

Μη χαλιέσαι και μην στραβώνεις, cool!

Εγώ γέννησα πρωτοχρονιάτικα, και σε καταλαβαίνω!Τα ραντεβού του τελευταίου μήνα, που στην περίπτωσή μου ήταν κάθε 5 μέρες, τα έκανα στο μαιευτήριο με ειδικό εμβρυολόγο, οπου είναι πολύ πιο κατιρτησμένος και πολύ πιο έμπειρος και στο υπογράφω, γιατί η μαμα μου ανήκει στο συνάφι και ξέρω..Μην ανησυχείς και μην αγχώνεσαι για αυτό..Στο κάτω κάτω είναι κι αυτός άνθρωπος κι έχει οικογένεια και παιδιά και χρειάζεται να ξεκουραστεί, όπως όλοι μας εξάλλου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

στο τελευταιο ραντεβου που ειχα με το γιατρο τον ρωτησα ποτε θα λειπει με αδεια για να προγραμματισω το επομενο ραντεβου. το προβλημα μου ειναι οτι η αδεια του ξεκιναει ακριβως την ημερα που μπαινω στον ενατο και θα λειπει 15 μερες (αρα παει ο μισος ενατος). μας ειπε οτι αν χρειαστω κατι θα υπαρχει αντικαταστατης. απο οσο ξερω απο γνωστες και εχω διαβασει και στο φορουμ τον τελευταιο μηνα οι επισκεψεις στο γιατρο ειναι εβδομαδιαιες. εγω θα πηγαινω σε καποιον ασχετο; μεχρι να φυγει θα εχουμε ξαναπαει οποτε θα τον ρωτησω ολες τις αποριες μου για το καρδιοτοκογραφο κτλ. αν χρειαστει να γεννησω νωριτερα δεν πρεπει να επιστρεψει;

εχει τυχει σε καποια απο εσας κατι παρομοιο;

θα ηθελα τη γνωμη σας γιατι εχω τσαντιστει

 

από την στιγμή που είναι στο Δημόσιο και έχει πάρει την άδειά του κανονικά και με το Νόμο δεν είναι υποχρεωμένος να επιστρέψει... προσωπική εμπειρία δεν έχω αλλα νομίζω ότι στο Δημόσιο ισχύει ότι αν ο γιατρός λείπει αναλαμβάνει όποιος είναι αντικαταστάτης....

Link to comment
Share on other sites

από την στιγμή που είναι στο Δημόσιο και έχει πάρει την άδειά του κανονικά και με το Νόμο δεν είναι υποχρεωμένος να επιστρέψει... προσωπική εμπειρία δεν έχω αλλα νομίζω ότι στο Δημόσιο ισχύει ότι αν ο γιατρός λείπει αναλαμβάνει όποιος είναι αντικαταστάτης....

Εχεις δίκιο σε αυτό που γράφεις αλλά την κοπελα την βλέπει ιδιωτικά οχι μέσω εξωτερικών ιατρείων.Αυτή ειναι η διαφορά

Link to comment
Share on other sites

από την στιγμή που είναι στο Δημόσιο και έχει πάρει την άδειά του κανονικά και με το Νόμο δεν είναι υποχρεωμένος να επιστρέψει... προσωπική εμπειρία δεν έχω αλλα νομίζω ότι στο Δημόσιο ισχύει ότι αν ο γιατρός λείπει αναλαμβάνει όποιος είναι αντικαταστάτης....

 

Έτσι ακριβώς.όταν θα λείπει θα σε παρακολουθεί κάποιος άλλος.εγώ σε δημόσιο ήμουν και είχε τρεις γιατρούς και με έβλεπε οποίος ήταν δεν ήμουν σε συγκεκριμένο

aRjHp3.pngiD6Np3.png
Link to comment
Share on other sites

Η κοπέλα έγραψε ότι ο συγκεκριμένος γιατρός συνεργάζεται και με ιδιωτικό.. δεν έχουν αποφασίσει ακόμη που θα γεννήσει από ότι κατάλαβα... στο ιδιωτικό δηλ. ή στο Δημόσιο... υποθέτω πως εάν αποφασίσει να γεννήσει στο ιδιωτικό ο γιατρός θα είναι διαθέσιμος :P

Link to comment
Share on other sites

ναι. σε δημοσιο ειναι. επισης αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι μια αλλη κοπελα γενναει με τον ιδιο γιατρο τελος Αυγουστου δηλαδη περιπου 10 μερες μετα την αδεια του. το ειχα βρει σε καποιο θεμα στο φορουμ παλιοτερα που εγραφε το ονομα του γιατρου και ποτε περιπου γενναει. αλλα δε θυμαμαι σε ποιο θεμα και δεν καταφερα να το ξαναβρω για να την ρωτησω τι εγινε και τι της ειπε.

το θεμα μου δεν ειναι το οικονομικο και αν προκειται να πληρωθει ή οχι. συνεργαζεται και με ιδιωτικο νοσοκομειο και δεν εχουμε συζητησει ακομα σε ποιο απο τα δυο θα παμε. απλα δεν ξερω ποσο υπευθυνο ειναι για εναν γιατρο (ο οποιος παιρνει κανονικοτατα την αμοιβη του σε καθε επισκεψη στο ιατρειο) να φευγει οταν εχει τουλαχιστον 2 εγκυους στον 9ο μηνα

 

στην πρωτη μου εγκυμοσυνη ειχα παει σε γιατρο του ελενα κ μου ειπε ο ανθρωπος οτι οταν γεννησω θα εχει αδεια.οποτα αλλαξα.ο τωρινος μου που πλεον ειναι σε ιδιωτικο κ γεννησα μαζι του τα αλλα 2 οταν εχει γυναικες που μπαινουν στο μηνα τους τον αυγουστο κ τις γιορτες δεν παει πουθενα.ετσι ειναι σωστο.το καθε επαγγελμα εχει τα συν κ τα μειον του.

NRNSp2.pngsMstp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ενω ο γιατρος που κανονιζει να τις βαλει να γεννησουν με ραντεβου (ωστε να τις προλαβει ολες και να παει και τις διακοπες του ) ειναι καλυτερος ε?

 

Ανθρωποι ειναι κι αυτοι... και λογικο να θελουν να ξεκουραστουν καποιες μερες,,,

 

Οποτε ναι προτιμω να μου συστησει καποιον εμπιστοσυνης ...

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τις mimika,elenip και ΑΦΡΟΔΙΤΗ. Όπως και να το κάνουμε, μπορεί να τους έχουμε σούρει τα μύρια όσα, αλλά είναι κι αυτοί άνθρωποι και έχουν οικογένειες. Δε νομίζω οτι μπορούσε να ξέρει πότε θα πάρει άδεια όταν σε ανέλαβε γιατί αυτά προγραμματίζονται σχεδόν τελευταία στιγμή. Βρες ποιός είναι ο αντικαταστάτης, μάθε γι'αυτόν και μη σε πιάνει άγχος. Στο εξωτερικό γιατρό θα δείς μόνο αν χρειαστεί να επέμβει (κοινώς μόνο για καισαρική) και γεννάς με τη μαία της βάρδιας. Καταλαβαίνω την ανησυχία σου, ειδικά αν είναι η πρώτη σου εγκυμοσύνη, αλλά ηρέμησε. Όλα θα πάνε καλά.

Link to comment
Share on other sites

κ εμενα θα παει διακοπές σε 2 εβδομάδες αλλά δεν αγχώνομαι... θα είναι σε απόσταση 1 ώρας απο Αθήνα οπότε οτι κ αν συμβεί θα είναι γρήγορα πίσω. Νομίζω πως οι γιατροί γνωρίζουν περίπου πότε θα γεννήσουμε, δεν είναι χαζοί να φεύγουν κ να μας αφήνουν έτσι.

ntRCp3.png
Link to comment
Share on other sites

ναι. σε δημοσιο ειναι. επισης αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι μια αλλη κοπελα γενναει με τον ιδιο γιατρο τελος Αυγουστου δηλαδη περιπου 10 μερες μετα την αδεια του. το ειχα βρει σε καποιο θεμα στο φορουμ παλιοτερα που εγραφε το ονομα του γιατρου και ποτε περιπου γενναει. αλλα δε θυμαμαι σε ποιο θεμα και δεν καταφερα να το ξαναβρω για να την ρωτησω τι εγινε και τι της ειπε.

το θεμα μου δεν ειναι το οικονομικο και αν προκειται να πληρωθει ή οχι. συνεργαζεται και με ιδιωτικο νοσοκομειο και δεν εχουμε συζητησει ακομα σε ποιο απο τα δυο θα παμε. απλα δεν ξερω ποσο υπευθυνο ειναι για εναν γιατρο (ο οποιος παιρνει κανονικοτατα την αμοιβη του σε καθε επισκεψη στο ιατρειο) να φευγει οταν εχει τουλαχιστον 2 εγκυους στον 9ο μηνα

 

Μα όποιο μήνα και να φύγει διακοπές ένας γιατρός, πάντα θα έχει κάποια έγκυο πελάτισσα στο μήνα της. Τι πρέπει να κάνουν δλδ οι γιατροί; Να μην πάρουν άδεια καθόλου; :confused:

Link to comment
Share on other sites

καταλαβαινω οτι χρειαζεται διακοπες και χρονο με την οικογενεια του. αυτα ειναι λογικα και αναμενομενα. δεν εχω την απαιτηση να ειναι διαρκως εδω. απλα απο γνωστες και συναδελφους που γεννησαν καλοκαιρι ειχα ακουσει οτι οι γιατροι τους κανονιζαν τισ αδειες με βαση τις γεννες.

επισης δεν με παρακολουθει στο νοσοκομειο αλλα κανονικα στο ιδιωτικο του ιατρειο.

ενας απο τους λογους που αγχωνομαι ειναι οτι οταν γεννησω χρειαζομαι σιγουρα καισαρικη γιατι εχω ενα ινομυωμα σε πολυ ασχημη θεση. αρα οπως καταλαβαινετε δεν ενθουσιαζομαι με την ιδεα καποιου που δεν ξερει ακριβως την κατασταση και θα εμφανιστει την ωρα της γεννας.

επισης στο δημοσιο νοσοκομειο δεν ειναι υποχρεωμενος να εμφανιστει, αλλα ειμαι περιεργη τι θα γινει αν παω στο ιδιωτικο. θα τον ρωτησω στο επομενο ραντεβου.

ολα αυτα ισχυουν βεβαια σε περιπτωση που γεννησω πριν την 38η εβδομαδα πραγμα που δεν απιθανο λογω του ινομυωματος.

απο ο,τι βλεπω απο τις απαντησεις δεν ειναι σπανιο φαινομενο να τους ψαχνουμε σε διακοπες και αργιες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μα όποιο μήνα και να φύγει διακοπές ένας γιατρός, πάντα θα έχει κάποια έγκυο πελάτισσα στο μήνα της. Τι πρέπει να κάνουν δλδ οι γιατροί; Να μην πάρουν άδεια καθόλου; :confused:

 

 

Ω σε παρακαλω...ξερει απο την πρωτη στιγμη ποτε εχεις ΠΗΤ και οφειλει απο την πρωτη στιγμη να ενημερωσει.Ο δικος μου εφυγε και δεν ηρθε καν στη γεννα γιατι γενναγα Χριστουγεννα.Και ολους τους μηνες δε μου ειχε πει κουβεντα γιατι το ειχε σιγουρακι οτι θα με πεισει να μπω με προκληση.Αρχισε τα κουλα στις 37 εβδομαδες για να με πεισει και οταν ειδε οτι δε με επειθε με τπτ μου ξεφουρνισε οτι θα λειπει.Με πιασαν οι πονοι...μπηκα στο μαιευτηριο ..με ρωταγαν με ποιον γιατρο ειμαι και δεν ηξερα τι να πω...κοντεψα να τρελλαθω απο το αγχος και τα νευρα.

Και ειχε και το θρασσος να μου παρει 2500 ευρω...αλλα ειμαι εγω η ηλιθια που τα εδωσα...επρεπε να φυγω κι εγω διακοπες ανεπιστρεπτει και να μη δωσω τπτ...

Link to comment
Share on other sites

καταλαβαινω οτι χρειαζεται διακοπες και χρονο με την οικογενεια του. αυτα ειναι λογικα και αναμενομενα. δεν εχω την απαιτηση να ειναι διαρκως εδω. απλα απο γνωστες και συναδελφους που γεννησαν καλοκαιρι ειχα ακουσει οτι οι γιατροι τους κανονιζαν τισ αδειες με βαση τις γεννες.

επισης δεν με παρακολουθει στο νοσοκομειο αλλα κανονικα στο ιδιωτικο του ιατρειο.

ενας απο τους λογους που αγχωνομαι ειναι οτι οταν γεννησω χρειαζομαι σιγουρα καισαρικη γιατι εχω ενα ινομυωμα σε πολυ ασχημη θεση. αρα οπως καταλαβαινετε δεν ενθουσιαζομαι με την ιδεα καποιου που δεν ξερει ακριβως την κατασταση και θα εμφανιστει την ωρα της γεννας.

επισης στο δημοσιο νοσοκομειο δεν ειναι υποχρεωμενος να εμφανιστει, αλλα ειμαι περιεργη τι θα γινει αν παω στο ιδιωτικο. θα τον ρωτησω στο επομενο ραντεβου.

ολα αυτα ισχυουν βεβαια σε περιπτωση που γεννησω πριν την 38η εβδομαδα πραγμα που δεν απιθανο λογω του ινομυωματος.

απο ο,τι βλεπω απο τις απαντησεις δεν ειναι σπανιο φαινομενο να τους ψαχνουμε σε διακοπες και αργιες

 

Όπως το κόβω, θα σε πάει προγραμματισμένα. Γι αυτό και παίζει να μη σε ενημέρωσε εγκαίρως και να το άφησε το θέμα για τελευταία στιγμή. ;)

 

Ω σε παρακαλω...ξερει απο την πρωτη στιγμη ποτε εχεις ΠΗΤ και οφειλει απο την πρωτη στιγμη να ενημερωσει.Ο δικος μου εφυγε και δεν ηρθε καν στη γεννα γιατι γενναγα Χριστουγεννα.Και ολους τους μηνες δε μου ειχε πει κουβεντα γιατι το ειχε σιγουρακι οτι θα με πεισει να μπω με προκληση.Αρχισε τα κουλα στις 37 εβδομαδες για να με πεισει και οταν ειδε οτι δε με επειθε με τπτ μου ξεφουρνισε οτι θα λειπει.Με πιασαν οι πονοι...μπηκα στο μαιευτηριο ..με ρωταγαν με ποιον γιατρο ειμαι και δεν ηξερα τι να πω...κοντεψα να τρελλαθω απο το αγχος και τα νευρα.

Και ειχε και το θρασσος να μου παρει 2500 ευρω...αλλα ειμαι εγω η ηλιθια που τα εδωσα...επρεπε να φυγω κι εγω διακοπες ανεπιστρεπτει και να μη δωσω τπτ...

 

Ακριβώς! Ξέρουν τι κάνουν, χαζοί δεν είναι.

Link to comment
Share on other sites

απο την αρχη ξερουν ποτε εχουμε ΠΗΤ και δεν θα με ενοχλουσε καθολου ενας γιατρος που θα μου ελεγε οτι με τη συγκεκριμενη ΠΗΤ δεν μπορω να σε αναλαβω. επισης απο την αρχη ακουω σε καθε ραντεβου ποσο πρεπει να προσεχω με το συγκεκριμενο ινομυωμα, τις πιθανες επιπλοκες του κτλ.

επειδη αναφερθηκε για την αμοιβη. σε περιπτωση που λειπει δεν προκειται να δει ουτε 1 ευρω.

τελευταιο ραντεβου εχουμε στο τελος του μηνα αλλα αν ακουσω τιποτα του στυλ: πρεπει να γεννησεις απο την 36 ή κατι τετοιο με βλεπω αυγουστιατικα να ψαχνω γιατρο για δευτερη γνωμη.

παντως ευχαριστω για τις πολλες και διαφορετικες αποψεις.

Link to comment
Share on other sites

τελευταιο ραντεβου εχουμε στο τελος του μηνα αλλα αν ακουσω τιποτα του στυλ: πρεπει να γεννησεις απο την 36 ή κατι τετοιο με βλεπω αυγουστιατικα να ψαχνω γιατρο για δευτερη γνωμη.

Και γιατί δεν πας από τώρα να πάρεις δεύτερη γνώμη για να μην τρέχεις τον Αύγουστο; Θα έχεις και "καβάντζα" αν δεν έχει γυρίσει ο γιατρός σου μέχρι να γεννήσεις. Εννοείται οτι χωρίς λόγο δε θα μπεις 36 εβδομάδων να γεννήσεις μόνο και μόνο για να μη χάσεις το γιατρό σου. Υπάρχουν πολλοί καλοί γιατροί.

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω απολυτα. αν -λεω αν- ακουσω κατι τετοιο εννοειται και θα το ψαξω. οπως και να εχει ελπιζω να φτασω στο τελος του ενατου και να μη χρειαστει να ψαχνω γιατρο μεσα στον αυγουστο

Link to comment
Share on other sites

χχχμμμ........

επειδή με την φίλη χρυσοψαράκι έχουμε τον ίδιο γιατρό στην τελευταία επίσκεψη,που του συζήτησε ο σύζυγος το οικονομικό,μας έκανε ολόκληρο διάγγελμα πως χάνει διακοπές και προσωπικές στιγμές απο την οικογένειά του για να είναι απίκο σε κάθε επίτοκη...

καταλαβαίνω την ανάγκη του και για ξεκούραση και για χρόνο με την οικογένεια,αλλά να μην λέει οτι απαιτεί χρήματα λόγω αυτών των συνιστωσών..αν ήθελε ας γινόταν οδοντίατρος--συγνώμη βρε κορίτσια κιόλας!!

Χρυσοψαράκι μήπως τελικά υπολογίζει οτι θα είναι πίσω όταν θα γεννάς;

io6Qp3.png

g3BCp2.png

Link to comment
Share on other sites

Και ειχε και το θρασσος να μου παρει 2500 ευρω...αλλα ειμαι εγω η ηλιθια που τα εδωσα...επρεπε να φυγω κι εγω διακοπες ανεπιστρεπτει και να μη δωσω τπτ...

 

Συγνώμη βρε Νίκη μου δεν κατάλαβα...τα 2500 τα έδωσες μετά τη γέννα?

Για τη γέννα στην οποία δεν ήταν καν εκει?

Link to comment
Share on other sites

οντως με τη riniw81 εχουμε τον ιδιο γιατρο. σας εκανε συνδεση αναμεσα στο οικονομικο και στις διακοπες του; καλα το καταλαβα; τελικα σας ειπε αμοιβη ή σας αφησε να αποφασισετε μονοι σας ποσο στοιχιζει ο χρονος που χανει απο την προσωπικη του ζωη; δηλαδη αν βαλει προγραμματισμενη καισαρικη μερα που εχει εφημερεια στο νοσοκομειο δεν θελει αμοιβη;

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια νομίζω ότι τους κατηγορούμε πολλές φορές αδίκως και πολλές δικαίως :P και εμένα μία φίλη μου μέχρι τελευταία στιγμή δεν είχε αποφασίσει που θα γεννήσει.. ο γιατρός (Δημόσιο) την έβλεπε στο Νοσοκομείο, συνεργαζόταν και με ιδιωτικό... μέχρι που μπήκε στο μήνα της ολο το συζήταγε και όλο αποφάσιζε και όλο το σκεφτόταν... και μετά της έφταιγε ο γιατρός που έλειπε.... σιγά μην κάτσουν να περιμένουν πότε θα αποφασίσει η έγκυος...

στα ιδιωτικά όμως επειδή παίζει το χρήμα είναι αλλιώς.... υπάρχουν άλλες απαιτήσεις...

Link to comment
Share on other sites

οντως με τη riniw81 εχουμε τον ιδιο γιατρο. σας εκανε συνδεση αναμεσα στο οικονομικο και στις διακοπες του; καλα το καταλαβα; τελικα σας ειπε αμοιβη ή σας αφησε να αποφασισετε μονοι σας ποσο στοιχιζει ο χρονος που χανει απο την προσωπικη του ζωη; δηλαδη αν βαλει προγραμματισμενη καισαρικη μερα που εχει εφημερεια στο νοσοκομειο δεν θελει αμοιβη;

 

 

εννοείται!!!μας ανέλυσε πόσο ποσωπικό χρόο χάνει απο την οικογένεια (κυρίως) κι οτι δεν αναπληρώνεται αλλά υποχρεούται να είναι απίκο σε κάθε επίτοκη...φυσικά και μας είπε αμοιβή και θα γεννήσω σε δημόσιο νοσοκομείο...

να ξεκαθαρίσω βέβαια πως είναι καλός γιατρός..και τηλ. σηκώνει και τη δουλειά του την ξέρει.

io6Qp3.png

g3BCp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...