Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ποτε στηριζει το κεφαλι ?


Recommended Posts

7 ώρες πρίν, Sentir...natureza είπε:

 Το καθε παιδακι ειναι διαφορετικο, αφου δεν ανησυχει η παιδιατρος τοτε δεν χρειαζεται να ανησυχεις ουτε εσυ. Σε αυτη την ηλικια που ειναι φτανει μονο που το γυρναει δεξια αριστερα και το κραταει για λιγα δευτερολεπτα. Ειναι πολυ δυσκολο και κουραστικο να κανουν κατι περισσοτερο. Οσο μεγαλωνει, θα γυμναζονται και θα δυναμωνουν κι αλλο οι μυες της και θα καθεται περισσοτερη ωρα. Αλλα εχε υποψη σου οτι μερικα παιδια (σαν και τον μεγαλο μου) δεν τους αρεσει να αραζουν στην μπρουμυτα σταση, παρα μονο οταν θα μπορουνε να κινουνται περισσοτερο και να σερνονται (να εχουν το ελεγχο δηλαδη). Γενικως, πηγαινεις βλεποντας την μικρη. Εφ'οσον δεν θελει να κατσει και διαμαρτυρεται, μην την βαζεις περα απο λιγα δευτερολεπτα την ημερα. Οσο θα μεγαλωνει, θα καθεται περισσοτερο γιατι θα ασχολειται και με τα παιχνιδακια, δεν θα καταβαλλει τοση προσπαθεια, θα στηριζεται στους αγκωνες κλπ.

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση ,για την ώρα αυτό κάνουμε και σιγά σιγά θα το βρούμε:grin:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Είναι πολυ μικρουλα κι εμένα ετσι εκανε 2 μηνων και μου λεγαν οτι ειναι νωρις και μπραβο που το στηριζει απο τοσο νωρις. Η πρώτη μου κορη δε, απο το μαιευτήριο το στήριζε για 3 δευτερα. Μην αγχωνεσαι καθολου ισα ισα να χαίρεσαι!!! Αυτο με το συρσιμο στο σεντονι ειναι συνηθες. Εσυ τη βάζεις μπρουμυτα η παει μονη της!? Γτ.μονα τους συνήθως γυρνανε μετα τον 3ο μηνα! Αν δεν της αρεσει μπρουμυτα μην επιμένεις. Εγω τη δεύτερη κορη μου ποτε δε τη γυρισα δεν ηθελε και μια μερα γυρισε μονη της και απο τοτε κοιμάται μονο μπρουμυτα!!!Μια χαρα ειστε!!

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, diane2020 είπε:

Είναι πολυ μικρουλα κι εμένα ετσι εκανε 2 μηνων και μου λεγαν οτι ειναι νωρις και μπραβο που το στηριζει απο τοσο νωρις. Η πρώτη μου κορη δε, απο το μαιευτήριο το στήριζε για 3 δευτερα. Μην αγχωνεσαι καθολου ισα ισα να χαίρεσαι!!! Αυτο με το συρσιμο στο σεντονι ειναι συνηθες. Εσυ τη βάζεις μπρουμυτα η παει μονη της!? Γτ.μονα τους συνήθως γυρνανε μετα τον 3ο μηνα! Αν δεν της αρεσει μπρουμυτα μην επιμένεις. Εγω τη δεύτερη κορη μου ποτε δε τη γυρισα δεν ηθελε και μια μερα γυρισε μονη της και απο τοτε κοιμάται μονο μπρουμυτα!!!Μια χαρα ειστε!!

Καλημέρα και να χαίρεσαι τα παιδάκια σου,

Δεν γυρνάει μόνη της όχι εγώ την βάζω για λίγο κάθε μέρα Και η αλήθεια είναι ότι όπως περνάει ο καιρός της αρέσει να κάθεται και κρατάει λιιιιιιγο περισσότερο το κεφαλάκι της. Βέβαια μετά γκρινιάζει πάλι και τρώει τα χεράκια της και το σεντόνι αλλά είναι μια πρόοδος και αυτή :-D

Τσάμπα αγχώνομαι το ξέρω το κάθε παιδάκι ξέρει πότε θα κάνει τι και το κάθε ένα αναπτύσσεται διαφορετικά ,απλά είναι το πρώτο μου μωρό και οι απορίες είναι ένα σωρό .

Σε ευχαριστώ για τον χρόνο σου :grin:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...