Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εχετε βοηθεια στις δουλειες του σπιτιου;


BILL

Recommended Posts

Εγω παιρνω μια φορα τη βδομαδα μια γυναικα 5 ωρες για σφουγγαρισμα ξεσκονισμα ηλεκτρικη μπανιο σιδερωμα βεραντες και λιγο κουζινα καθαρισμα και της δινω 30 ευρω. Την εχω πολλα χρονια βεβαια και γι αυτο η καλυτερη τιμη. Αν δεν ειμαι ομως εκει να της εφιστω την προσοχη σε καποια πραγματα, καθαριζει οτι βλεπει η πεθερα. Ευτυχως συνηθως ειμαι ομως. Το σπιτι μου ειναι σχετικα μικρο τριαρι. 2ωρες σιδερωνει και 3 καθαρισμα. Αυτα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 136
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κορίτσια εμένα έρχεται για 5 ώρες και παίρνει 45 ευρώ! έχετε ακούσει ποτέ περισσότερα?

και προχτές μου ζήτησε και αύξηση και είπα όχι! τι να πω....

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια εμένα έρχεται για 5 ώρες και παίρνει 45 ευρώ! έχετε ακούσει ποτέ περισσότερα?

και προχτές μου ζήτησε και αύξηση και είπα όχι! τι να πω....

 

Είναι υπερβολικό το ποσό. Το κανονικό είναι περίπου 6? την ώρα.

Καλύτερα να ψάξεις για κάποια άλλη.

5160_not-easy-being-a-mother.png
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια κοπέλα από την Πολώνια απ' την οποία είμαι πολύ ευχαριστημένη. Έρχεται 7 με 15 και τις δίνω 7€ την ώρα. Δεν είναι πάρα πολύ γρήγορη αλλά είναι πολύ καθαρή... αυτό που κάνει το κάνει καλά. Επίσης της έχω μεγάλη εμπιστοσύνη και την αφήνω μόνη της. Σήμερα μου είπε πως έχει ελεύθερη Τρίτη και Τετάρτη. Αν κάποια κοπέλα ενδιαφέρεται ας μου στείλει pm.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

όταν λες αργή εννοείς ότι μέσα στη μέρα δεν προλαβαίνει να βαλει σίδερο για παράδειγμα? Ρωτάω γιατι η δικιά μου (που θέλω να την αλλάξω γιατί κάνει όσα βλέπει η πεθερά τελευταία), κάνει λίγο σίδερο και τις δουλειές του σπιτιού (όχι φώτα, ντουλάπια κλπ. μόνο αν της πω εγώ αλλιώς απο μονη της όχι).

Link to comment
Share on other sites

όταν λες αργή εννοείς ότι μέσα στη μέρα δεν προλαβαίνει να βαλει σίδερο για παράδειγμα? Ρωτάω γιατι η δικιά μου (που θέλω να την αλλάξω γιατί κάνει όσα βλέπει η πεθερά τελευταία), κάνει λίγο σίδερο και τις δουλειές του σπιτιού (όχι φώτα, ντουλάπια κλπ. μόνο αν της πω εγώ αλλιώς απο μονη της όχι).

 

Το σπίτι μου είναι πολύ φορτωμένο και καμία γυναίκα ποτέ δεν προλάβαινε να κάνει και σίδερο. Έχω 3 μπαλκόνια (με γλάστρες, τραπέζια και άλλα πράγματα), 3 Υ/Δ, 2 μπάνια και πολλά πράγματα. Η κοπέλα δουλεύει πάρα πολύ, και με το ζόρι κάνει ένα διάλειμμα, αλλά οι 7 ώρες είναι λίγες αν θέλω να τα κάνει όλα καλά και σε βάθος. Πραγματικά πιστεύω ότι καλά και γρήγορα δεν γίνεται αλλά έχω δει και το χάλια και αργά και έχω φρικάρει. Της έχω πει να κάνει 1 δωμάτιο πολύ καλά κάθε φορά και στα άλλα ότι προλάβει. Πάντως τα πάνω-πάνω τα κάνω και εγώ αν χρειαστεί μες την εβδομάδα. Οι λεπτομέρειες είναι που θέλουν πολύ χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

διαβαζα με προσοχη οτι γραψατε εδω περα και αναρωτιεμαι ..... εγω που ηθελα τοσο να δουλεβω σε σπητια γιατι δεν καταφερνω να βρω τετοια δουλεια? πανδα καταληγω σερβιτορα η μπουφετζου καπου και οταν του ερχετε του εργοδοτι καμια ιδεεα βρησκουμε παλι απ'εξω. Ειμαι μητερα δυο παιδιον 16 και 10 χρονον εμεινα παλι χορις δουλεια και δεν ξερω πια τι αγγελια να κοιταξω. ειναι πολι καιρο να περιμαινω να βρω σπητια οστε να μπωρω να ζησω αξιοπρεπος.οσες ψαχνετε κοπελα για οικιακη βοηθος καντε μια προσπαθια, δεν θα το μετανιωσετε ειμαι γριγορη και κανω πολη καλο σηδερο 6997981342

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 9 months later...
κορίτσια εμένα έρχεται για 5 ώρες και παίρνει 45 ευρώ! έχετε ακούσει ποτέ περισσότερα?

και προχτές μου ζήτησε και αύξηση και είπα όχι! τι να πω....

 

 

Καλά εσύ μάλλον πρέπει να έχεις προσλάβει "καθηγήτρια" της καθαριότητας :lol::lol::lol: αλλιώς δεν εξηγείται... Τελικά μάλλον οι φοιτήτριες που ψάχνουν για μαθήματα σε τέτοιες τιμές πρέπει να αφήσουν τα βιβλία και να πιάσουν τις... σφουγγαρίστρες!!!:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Καλά εσύ μάλλον πρέπει να έχεις προσλάβει "καθηγήτρια" της καθαριότητας :lol::lol::lol: αλλιώς δεν εξηγείται... Τελικά μάλλον οι φοιτήτριες που ψάχνουν για μαθήματα σε τέτοιες τιμές πρέπει να αφήσουν τα βιβλία και να πιάσουν τις... σφουγγαρίστρες!!!:D:D:D

 

ευτυχώς την άλλαξα καλή μου..τώρα έχω άλλη που παίρνει 40 για το 5άωρο..όχι ότι αυτά είναι λίγα ε????

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Κοριτσια θελω τη βοηθεια σας...

Ψαχνω κοπελα για το σπιτι γιατι αυτη που εχω εχει αρχισει να με τσαντιζει τελευταια...δεν την επερνα στανταρ μερες αλλα 2 φορες το μηνα σιγουρα και την προγουμενη Κυριακη που την πηρα τηλ. και της ζητησα να ερθει ενα πρωινο μεσα στην εβδομαδα μου ειπε οτι θα με παρει αυτη τηλ. (σημειωτεον Πεμπτη και Παρασκευη ειχαν απεργια τα ΜΜΜ και δεν μπορουσε να παει στη δουλεια της ενω εγω μενω στο απο πανω τετραγωνο απο το σπιτι της) και φυσικα ακομα περιμενω...επισης παρατηρησα οτι εκανε μονο τα πανω πανω...φωτιστικα καθαριζε μονο εαν της το ελεγα εγω, τα ψηλα τα ξεσκονιζε εκ περιτροπης αλλα ηταν εμπιστη και ευχαριστη γι'αυτο της εδινα ευκαιριες.

Επομενως θελω μια κοπελα για 2 φορες το μηνα περιοχη Πατησια για δουλειες του σπιτιου (οχι σιδερο και βεραντα, αυτα τα κανω μονη μου) για κανα 6ωρο (η αλλη στο 4ωρο το ειχε ξεπεταξει 100τετραγωνικα σπιτι)...

Εαν ξερετε καμια αναμενω απαντηση...;)

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ πάλι παιδιά ψάχνω συνεργείο καθαρισμού για μία πολύ καλή γενική του σπιτιού.... ΤΑ ΠΑΝΤΑ!!!

Δεν μπορώ να ασχολούμε με την κάθεμια, πως θα της το πω, τι θα της πω, αν ξεχάσω κάτι απλά δεν θα το κάνει.... με τις παραξενιές του ...λες και καθαρίζουν τσάμπα!

Τέλος θέλω επαγγελματίες να μπουν στο σπίτι και να μου κάνουν spring cleaning.

Χωρίς να τους πω πως να το κάνουν, με τι να καθαρίσουν κτλ άλλωστε η δουλειά τους είναι και θα έπρεπε να ξέρουν πολύ καλύτερα από όλους μας απλά όλες θέλουν κυνήγι και χρόνος δεν υπάρχει για κάτι τέτοιο..

Ξέρει κανείς να μου συστήσει κάποιο καλό?

bMZ0p2.png
Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαινω mocha...ειχα βρει κι εγω μια προσφορα απο κουπονια με 40ευρω αλλα επειδη εγινε πανικος σταματησαν την προσφορα 24 ωρες νωριτερα και δεν προλαβα μαμωτο!!!:-(:-(:-(

Υπαρχει και αυτη η προσφορα αν σε ενδιαφερει http://www.prolaveto.com/20e-gia-katharismo-ikias-polikatikias... εγω δεν ειμαι στις περιοχες που αναφερει!!

 

Απλα εγω ζηταω κοπελα γιατι τη θελω συστηματικα ειδικα απο Γεναρη που θα επιστρεψω στη δουλεια...αλλα και ενα συνεργειο 2 φορες το χρονο νομιζω οτι χρειαζεται ειδικα για ακαματρες νοικοκυρες οπως ειμαι εγω!!!!!:oops::oops:

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια θελω τη βοηθεια σας...

Ψαχνω κοπελα για το σπιτι γιατι αυτη που εχω εχει αρχισει να με τσαντιζει τελευταια...δεν την επερνα στανταρ μερες αλλα 2 φορες το μηνα σιγουρα και την προγουμενη Κυριακη που την πηρα τηλ. και της ζητησα να ερθει ενα πρωινο μεσα στην εβδομαδα μου ειπε οτι θα με παρει αυτη τηλ. (σημειωτεον Πεμπτη και Παρασκευη ειχαν απεργια τα ΜΜΜ και δεν μπορουσε να παει στη δουλεια της ενω εγω μενω στο απο πανω τετραγωνο απο το σπιτι της) και φυσικα ακομα περιμενω...επισης παρατηρησα οτι εκανε μονο τα πανω πανω...φωτιστικα καθαριζε μονο εαν της το ελεγα εγω, τα ψηλα τα ξεσκονιζε εκ περιτροπης αλλα ηταν εμπιστη και ευχαριστη γι'αυτο της εδινα ευκαιριες.

Επομενως θελω μια κοπελα για 2 φορες το μηνα περιοχη Πατησια για δουλειες του σπιτιου (οχι σιδερο και βεραντα, αυτα τα κανω μονη μου) για κανα 6ωρο (η αλλη στο 4ωρο το ειχε ξεπεταξει 100τετραγωνικα σπιτι)...

Εαν ξερετε καμια αναμενω απαντηση...;)

Εαν βρεις να μου πεις και μενα; Αυτη που εχω τωρα, καλη κοπελα δεν λεω, αλλα ολο ζημιες μου κανει, με αποκορυφωμα που μου χαλασε το χρωμα σε ινοξ κουζινα και κοντεψα να παθω εγκεφαλικο. Την χρειαζομαι το πολυ 1-2 φορες το μηνα. Για τα πολυ χοντρα, το σπιτι μεσα το κανω εγω. Μενουμε και κοντα σχετικα:D

h0MYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγινε μινουλα...ελπιζω οτι κατι θα βρουμε με τη βοηθεια των συμφορουμιτισσων!!!!!;);););)

 

Αυτο με τις ζημιες...αστα!!! Και δεν με τσαντιζει οτι κανει τη ζημια, οκ μπορει να συμβει (αν και πανω σε inox ρωτα βρε κοπελα μου πριν καθαρισεις)...με τσαντιζει οτι δεν μου το λεει και μετα το ανακαλυπτω μονη μου!!!!

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εγινε μινουλα...ελπιζω οτι κατι θα βρουμε με τη βοηθεια των συμφορουμιτισσων!!!!!;);););)

 

Αυτο με τις ζημιες...αστα!!! Και δεν με τσαντιζει οτι κανει τη ζημια, οκ μπορει να συμβει (αν και πανω σε inox ρωτα βρε κοπελα μου πριν καθαρισεις)...με τσαντιζει οτι δεν μου το λεει και μετα το ανακαλυπτω μονη μου!!!!

Αστα!! εβαλε τοξικο καθαριστικο πανω εκει και μετα το ειδα. Ειλικρινα καπως ετσι πρεπει ναναι το εγκεφαλικο, ουτε να τη βρισω δεν μπορεσα! Χωρια ολα τα αλλα (καψιμο ρουχων, σπασιματα, να φανταστεις και το καλυμμα απτο σιφωνι του μπαλκονιου τοριξε μεσα στο σιφωνι!! ακομη απορω πως το εκανε αυτο). και επαιρνε και 7ευρω/ωρα. Και παντα της εδινα παραπανω..

h0MYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια.Εγω εχω μια κοπελια που ηξερα την αδερφη της που καθαριζε στη δουλεια μου.Λοιπον.Δεν την κυνηγαω,δεν της λεω τι να κανει ποτε.Μια φορα της εδειξα τα κατατοπια και απο τοτε της ανοιγω φευγω και γυριζω σπιτι και νιωθω σα να μπαινω σε ξενοδοχειο.Καθαριζει και ταχτοποιει σανα ηταν δικο της σπιτι.Δεν της ειπα ποτε να καθαρισει ψυγειο και νοτυλαπια και τα βρισκω απο δικη τηςπρωτοβουλια καθαρα,καθαρο το ψυγειο,μου εφτιαξε τις γλαστρες,ακομα και μεταφυτεψη μου εκανε.Γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημενη και παιρνει 7,00 την ωρα.Αν θελετε ερχεται την τεταρτη παλι ,να τη ρωτησω αν ειναι διαθεσιμη

A14gp2.png

XEMvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...