nadiat

Τώρα με τη ζέστη βάζουμε a/c ή ανεμιστήρα;

Recommended Posts

Πιάσαν οι ζέστες και έχω ένα μωρό 4 μηνών. Αναρωτιέμαι μήπως να βάλουμε air condition στην κρεβατοκάμαρα ή ανεμιστήρα οροφής; Κάνει ή είναι επικίνδυνο;

Από την άλλη να το αφήνω να σκάει τις νύχτες και να φαγουρίζεται-έχει δερματίτιδα- μου φαίνεται σκληρό.....:?::?

Διαφημίσεις

Εννοειται οτι δεν αφηνεις το μωρό να σκασει. Οτι σε βολευει αρκει να μη χτυπαει πανω στο μωρο.

rQGhp3.png

Η δικη μου παιδιατρος οταν ηρθε να δει το μικρο που βγηκε απο το μαιευτηριο (πριν χρονια) μου ειχε βαλει χερι που δεν ειχα ανοιχτο το air condition!!!

μπορεις να βαζεις κ ενα σεντονι πανω στην κουνια,να το πιανεις γυρω γυρω με μανταλακια για να μη το χτυπαει.εννοειται οτι βαζω γιατι σκανε.ειδικα τα μωρακια που ειναι στρουμπουλα τα κακομοιρα

NRNSp2.pngsMstp2.png

εμείς κάναμε την βλακεία και βάλαμε ac σε όλα τα δωμάτια πλην του μικρού γιατί θεωρούσαμε ότι ήταν επικίνδυνο... αποτέλεσμα? τον κοιμίζαμε στο δικό μας :) ο ανεμιστήρας ανακυκλώνει ζεστό αερα δεν κάνει κάτι.. βάλτε ac, να μην χτυπάει πάνω του και εννοείται σε μία θερμοκρασία ανεκτή .. μην παγώσει το μωράκι :)

Στους 27 με 28 ειναι μια χαρα και για νεογεννητα (και την πορτα λιγακι ανοιχτη)

Κι εμενα μου την ειχε πει παιδιατρος οταν ειχα το μωρο νεογεννητο στον καυσωνα με το air cond. κλειστό

p7z6p3.pngsQqep3.png

Σιγουρα air condition με ενα καλο πλυσιμο στα φιλτρα βεβαια και εναν εσωτερικο καθαρισμο.Εγω φωναζω τον airvonditionνα μια φορα το χρονο να το υκανει χημικο καθαρισμο(καοως ετσι το λενε) και τα φιλτρα πλυσιμο μια φορα το μηνα.Δεν μπορεις να φανταστεις τι βγαζει!!!

A14gp2.png

XEMvp2.png

Ακόμα και στα μαιευτήρια έχουν κλιματισμό. ;)

Βάλε ό,τι σε κάνει εσένα να νιώθεις άνετα. Όπως νιώθεις εσύ... νιώθει και το μωράκι. :)

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

εμεις αιρ κοντισιον γιατι το παιδι δεν την παλευει με 30 βαθμους μεσα στο δωματιο ειδικα το βραδυ γιατι τοσο μενει. 29-30. Απλα εγω κρυωνω το δωματιο με ενα αιρκοντιτιον και μετα το κλεινω και βαζω ενα αλλο και διατηρει θερμοκρασια σε ολο το σπιτι 27 βαθμους ολο το βραδυ. Και δεν μας χτυπαει πουθενα.

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Κοριτσια αλλη μια απορια μου ειναι σε τι βαθμους, σε τι θερμοκρασια θα πρεπει να βαλουμε το κλιματιστικο στο δωματιο για το νεογεννητο???Ειμαι στην 37η βδομαδα κ σε λιγο καιρο θα ερθει το μπεμπε...απλα εγω μενω Αθηνα, και σε πολυκατοικια---στον τελευταιο οροφο--πανω πανω...οπως καταλαβαινετε εχουμε περισσοτερη ζεστη το καλοκαιρι...και αφου το μωρο θα γεννηθει αυγουστο θα σκαει μεσα χωρις δροσια....Αρα 1. σε τι βαθμους το βαζουμε ? και 2. Καλο ειναι να εχουμε δροσισει απο πριν το δωματιο ή μπορουμε κ παραλληλα με τον υπνο να λειτουργει το κλιματιστικο? Εννοειται να μην το χτυπαει ο αερας!!!!

Διαφημίσεις

Κοριτσια αλλη μια απορια μου ειναι σε τι βαθμους, σε τι θερμοκρασια θα πρεπει να βαλουμε το κλιματιστικο στο δωματιο για το νεογεννητο???Ειμαι στην 37η βδομαδα κ σε λιγο καιρο θα ερθει το μπεμπε...απλα εγω μενω Αθηνα, και σε πολυκατοικια---στον τελευταιο οροφο--πανω πανω...οπως καταλαβαινετε εχουμε περισσοτερη ζεστη το καλοκαιρι...και αφου το μωρο θα γεννηθει αυγουστο θα σκαει μεσα χωρις δροσια....Αρα 1. σε τι βαθμους το βαζουμε ? και 2. Καλο ειναι να εχουμε δροσισει απο πριν το δωματιο ή μπορουμε κ παραλληλα με τον υπνο να λειτουργει το κλιματιστικο? Εννοειται να μην το χτυπαει ο αερας!!!!

καλησπερα κ με το καλο το μωρακι σου!! εννοειται το κλιματ.δεν θα το χτυπαει..τα μωρακια μας δεν αντεχουν την πολυ ζεστη οπως κ εμεις αλλωστε..εμεις το εχουμε στους 27 βαθμους σχεδον ολη νυχτα κ την εχω με σεντονακι το οποιο φυσικα το πεταει:D:D αλλα κ τα μεσημερια οταν κοιμαται παλι της βαζω κλιματιστικο αλλιως ξυπναει στο 5λεπτο!!

Xc60p3.png ghL0p3.png

Εμείς το βάζουμε στους 27 με λίγο ανοιχτό παράθυρο κ όχι στο ίδιο δωμάτιο αλλά έχουμε μικρό σπίτι..

"Great is the human who has not lost his childlike heart"-Mencius

εμείς με τις πολύ μεγάλες ζέστες βάζαμε το a/c έξω από το δωμάτιό του και είχε εκεί γύρω στους 28 βαθμούς. Τώρα που έχει γύρω στους 30 έξω είμαστε με ανεμιστήρα οροφής και δαπέδου και τον έχω μόνο με την πάνα. Κοιμάται μια χαρά (να μην πώ μεγάλη κουβέντα και ξυπνήσει). Πάντως με τους ανεμιστήρες κοιμάται καλύτερα παρά με το a/c.

jTosp2.png

Τι κανετε για για τα μωρακια σας με την ζεστη? Τωρα π ειναι νωρις ακομα κ ολο γκρινιαζει..ειναι 5 μηνων ο μπεμπης μου.. τσιτσιδο τον κοιμιζω κ τσιτσιδο τον εχω ολη μερα!!! Κ παλι νομιζω οτι ζεσταινεται χαχαχ! Λεω που να ερθει κ ιουλιος αυγουστος τι θα κανουμε??

Διαφημίσεις

18 ώρες πρίν, Stefania221217 είπε:

Τι κανετε για για τα μωρακια σας με την ζεστη? Τωρα π ειναι νωρις ακομα κ ολο γκρινιαζει..ειναι 5 μηνων ο μπεμπης μου.. τσιτσιδο τον κοιμιζω κ τσιτσιδο τον εχω ολη μερα!!! Κ παλι νομιζω οτι ζεσταινεται χαχαχ! Λεω που να ερθει κ ιουλιος αυγουστος τι θα κανουμε??

ποσους βαθμους εχει μεσα το σπιτι;

γτ κ τα δικα μου ζεσταινονται αλλα φοραω στον μικρο ενα αμανικο φανελακι,αντε κοντομανικο κ σορτς το βραδυ(εχουυμε γυρω στους 25 ακομη)

ενα αμανικο φανελακι καλυτερα να το βαζετε,μαζευει τον ιδρωτα

ειμαστε τυχεροι απο την αποψη αν αφησω ανοιχτες μπαλκονοπορτες κανει ρευμα

ανεμιστηρας επιτρεπεται,αλλα δ ειναι τοσο αποτελεσματικος

a/c με μετρο επισης στις πολλες ζεστες,απλα οχι να φυσαει πανω στο μωρο,κ οχι σε πολυ χαμηλη θερμοκρασια

Air condition σε χαμηλο ανεμιστήρα γυρω στους 25 βαθμούς ειναι μια χαρά, οχι να ειναι ψυγειο δηλ,  απλα να διατηρείται ενα μικροκλίμα μες στο σπίτι. Καλο είναι να χρησιμοποιείται σε συνδυασμό με υγραντηρα ή απλα με ενα ποτήρι νερο στο δωμάτιο για να μην ξηραίνεται η ατμόσφαιρα. 

• Μου αρέσει 1

Κλιματιστικό στους 26 βαθμούς με αφυγραντήρα. Με τον ανεμιστήρα εκτός του ότι δεν δροσίζεται το δωμάτιο κόλλας και ολόκληρος! Το μωρό το έχω με κοντό μανίκι φορμακια  και σορτσάκι η κολαν. Αν δεν ανάψω κλιματιστικό είναι και με αμανικο.

• Μου αρέσει 1

23 ώρες πρίν, Stefania221217 είπε:

Εγώ την νύχτα του βάζω κοντομανικο φανελάκι κ μακριά πιτζαμα γιατί ξεσκεπαζεται. Την ημέρα αμανικο φανελάκι κ παντελόνι ή σορτς ανάλογα πόσο ζεσταίνεται. Το κλιματιστικό όταν το χρησιμοποιώ το ρυθμιζω στους 27-28 βαθμούς. 

Για να μην ζεσταίνεται πολύ το μωρό σου φροντισε τα ρουχαλακια του να είναι βαμβακερά όπως και τα στρωσιδια στην κούνια του. Για το ρηλαξ ή το καρότσι αν χρησιμοποιείς καλό θα ήταν να στρώνεις ένα δροσερό σεντονακι. 

Α ρωτήσω κάτι άσχετο μιας και πιάσαμε τις ζεστές? Για τον ύπνο προτείνεται καλοκαιρινό υπνοσακο; Σεντονακι απλό;  Κουβέρτα πικέ κούνιας Η τίποτα ;(αν πιάσουν για τα καλά και έχω και κλιματισμό δεν το πιάνω σαν ενδεχόμενο αργότερα  με καύσωνες)

πρίν από 9 λεπτά , Mama_Anesti_ είπε:

Εγώ την νύχτα του βάζω κοντομανικο φανελάκι κ μακριά πιτζαμα γιατί ξεσκεπαζεται. Την ημέρα αμανικο φανελάκι κ παντελόνι ή σορτς ανάλογα πόσο ζεσταίνεται. Το κλιματιστικό όταν το χρησιμοποιώ το ρυθμιζω στους 27-28 βαθμούς. 

Για να μην ζεσταίνεται πολύ το μωρό σου φροντισε τα ρουχαλακια του να είναι βαμβακερά όπως και τα στρωσιδια στην κούνια του. Για το ρηλαξ ή το καρότσι αν χρησιμοποιείς καλό θα ήταν να στρώνεις ένα δροσερό σεντονακι. 

Τσιτσιδακι δεν τον αφηνεις καθολου?  Κλιματιστικό λεω πιο μετα να ξεκινησω να ανοιγω γιατι γενικα δν το αντεχω κ εγω!

5 ώρες πρίν, vicky86 είπε:

ποσους βαθμους εχει μεσα το σπιτι;

γτ κ τα δικα μου ζεσταινονται αλλα φοραω στον μικρο ενα αμανικο φανελακι,αντε κοντομανικο κ σορτς το βραδυ(εχουυμε γυρω στους 25 ακομη)

ενα αμανικο φανελακι καλυτερα να το βαζετε,μαζευει τον ιδρωτα

ειμαστε τυχεροι απο την αποψη αν αφησω ανοιχτες μπαλκονοπορτες κανει ρευμα

ανεμιστηρας επιτρεπεται,αλλα δ ειναι τοσο αποτελεσματικος

a/c με μετρο επισης στις πολλες ζεστες,απλα οχι να φυσαει πανω στο μωρο,κ οχι σε πολυ χαμηλη θερμοκρασια

25 βαθμους εχω στο σπιτι! Λες να βαζω ενα αμανικο εστω ε? 

Δημοσιεύτηκαν (επεξεργάστηκε)

Προς το παρον, που αρχισε να εχει λιγη ζεστη του φοραω κοντομανικο φανελακι, με κοντομανικη πιτζαμα (μπλουζα) και μακρυ παντελονι πιτζαμας. Ο μικρος μου ξεσκεπαζεται απ'ευθειας και δεν τη θελει καθολου τη πικε κουβερτουλα που του εχω, οποτε κοιμαται ετσι ξεσκεπαστος. Οσο για τον ανεμιστηρα, εγω τον χρησιμοποιω περισσοτερο λογω οικονομιας (το κλιματιστικο ειναι παλιο και καει πολυ) και εχουμε βολευτει. Ακομη δεν τον εχω ανοιξει φυσικα, γιατι το βραδυ αν ζεσταθουμε λιγο, ανοιγω την πορτα του μπαλκονιου και μπαινει αρκετη δροσια. Το καλοκαιρι τον βαζω να γυρναει γυρω γυρω αλλα να πιανει και εμας στο ενδιαμεσο και τις μερες του καυσωνα φυσαει μονο πανω μας, διαφορετικα ο μικρος ξυπναει συνεχεια απο τη ζεστη, γιατι εδω εχουμε πολυ υγρασια, ειμαστε σχεδον διπλα στη θαλασσα. Οποτε επομενη απαραιτητη αγορα: αφυγραντηρας!

10 ώρες πρίν, Dust pink είπε:

Α ρωτήσω κάτι άσχετο μιας και πιάσαμε τις ζεστές? Για τον ύπνο προτείνεται καλοκαιρινό υπνοσακο; Σεντονακι απλό;  Κουβέρτα πικέ κούνιας Η τίποτα ;(αν πιάσουν για τα καλά και έχω και κλιματισμό δεν το πιάνω σαν ενδεχόμενο αργότερα  με καύσωνες)

Επειδη μονο τον υπνοσακο δεχεται ο μικρος μου σκεφτηκα να του παρω, αλλα θεωρω οτι για ενα μηνα χρησης (μιας που το καλοκαιρι κοιμαται μονο με την πανα, ξεσκεπαστος) δεν αξιζει. Απο την αλλη οσες φορες εμεινε σκεπασμενος με τη πικε (μεχρι την μεση) και φορουσε μονο μακρυ φανελακι και μακρυα πιτζαμα, ξυπνουσε ιδρωμενος, οποτε ειπα να το αφησω. Αλλα σκεφτηκα αν χρειαστει να χρησιμοποιησω την πικεδεκια ή ενα σεντονι και να φτιαξω μονη μου ενα υπνοσακο χρησιμοποιωντας σαν πατρον τον υπνοσακο που εχω ηδη (18-36 μηνων). Ειναι πολυ ευκολο να τον φτιαξεις :)

Επεξεργάστηκαν by Sentir...natureza

Εγώ χρησιμοποιούσα πολύ σεντονένιους υπνόσακους, τους θεωρώ μεγάλη ανακάλυψη :-D:-D:-D

Είμαστε πολύ του A/C στο σπίτι, ειδικά στο δωμάτιο της μικρής μου που είναι πολύ ζεστό λόγω προσανατολισμού, οπότε σχεδόν όλο το καλοκαίρι την είχα με σεντονένιο υπνόσακο και το A/C να ανοίγει και να κλείνει μέσα στη νύχτα.

Βεβαίως, φέτος που δεν έχει κάγκελα στο κρεβάτι της δεν μπορώ να τον χρησιμοποιήσω άλλο, ίδωμεν....

@Deena από που τους παίρνεις τους σεντονένιους υπνόσακους? Έχουν ποδαράκια? 

TmO0p3.png Ο τρόπος που μιλάμε στα παιδιά μας, γίνεται η εσωτερική τους φωνή.

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

• Σύνδεση/Εγγραφή

Για να μπορέσετε να απαντήσετε σε ερωτήματα ή να ρωτήσετε τα μέλη κάποιο νέο ερώτημα είναι απαραίτητο να εγγραφείτε! Είναι εύκολο & δωρεάν! 

• Similar Content

• Από Maonoki,
        Καλησπέρα σας, ελπίζω να μην υπάρχει αντίστοιχο θέμα στο forum..Απ΄ ότι βλέπω για τα μωράκια που έχω δει απορίες με το θέμα ύπνου είναι λίγο μεγαλύτερα (10 μηνών και πάνω).  
        Εγώ γέννησα πριν 2 βδομάδες και θα ήθελα τη γνώμη σας...Ο μπέμπης μου κοιμάται μια χαρά όλη μέρα, ξυπνάει ανά 1,5 - 2,5 ώρες για να θηλάσει και μετά πάλι ύπνος...
        Το πρόβλημα είναι τη νύχτα: τη νύχτα λοιπόν, έχει το μάτι ¨γαρίδα" (!) δεν θέλει να κοιμηθεί, σαν κάτι να το φοβίζει, τεντώνεται, σφίγγεται, είναι ανήσυχο πολύ. Ο μόνος τρόπος να κοιμηθεί είναι πάνω μου και ενώ το θηλάζω στο ειδικό μαξιλάρι. (προσπαθώ γι΄ αποκλειστικό θηλασμό). Τότε αποκοιμιέται, αλλά όταν πάω να το βάλω στην καλαθούνα, μετά από μερικά λεπτά ξυπνάει.  
        Ίσως πάλι είναι πολύ νωρίς και προσπαθεί να προσαρμοστεί. όμως σκέφτομαι μήπως μάθει να κοιμάται μόνο στην αγκαλιά μου.
        Δεν ξέρω αν πρέπει να προσπαθήσω με νανούρισμα γιατί φοβάμαι ότι επίσης θα συνηθίσει με αυτό τον τρόπο και δε θα μπορεί έπειτα αλλιώς.
        Έχω ακούσει για την εκμάθηση συνηθειών ύπνου, έχω πάρει και το βιβλίο "ΚΟΙΜΗΣΟΥ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ" αλλά είναι λίγο νωρίς θεωρώ για να τις εφαρμόσω... 
        Επίσης ο ΛΕΥΚΟΣ ΘΟΡΥΒΟΣ δε φαίνεται να βοηθάει και πολύ, μάλλον το ταράζει περισσότερο.
        Εσείς πώς προσπαθείτε με το μωράκι σας να κοιμηθεί το βράδυ, έχετε εφαρμόσει κάτι που να πιάνει?
        Το κάθε μωράκι είναι μοναδικό, γι αυτό όσα περισσότερα ακούμε, τόσο το καλύτερο! 

• Από nala,
        Τωρα που καλοκαιριασε για τα καλα τι ωρα βάζετε τα μωρακια σας για υπνο; Την ιδια με το χειμώνα;
        Εμας ο δικός μας ειναι 12 μηνων και κοιμαται κατα τις 9, ενω το χειμωνα κοιμοταν απο τις 8. Πρεπει να τους αλλαζουμε την ωρα υπνου το καλοκαιρι;
      • Από natasavagelis,
        καλησπερα....εχω ενα κοριτσακι 20 ημερων....αρχισα να στενοχωριεμαι γιατι κοιμαται το νινακι και μεσα στον υπνο του σφιγγεται,κουνιεται,μαζευει τα ποδαρακια της,σηκωνει τα χερακια της και βογκαει...ειναι σαν να τεντωνεται ενας ενηλικασ...αυτο το κανει ολο το βραδυ...και μετα την ξανα παιρνει τις περισσοτερεσ φορες ο υπνοσ.με ανησυχει πολυ αυτο το θεμα γιατι παρατηρησα πως σημερα το εκανε και που την ειχα αγκαλια γιατι στην αρχη ειπα μηπωσ νιωθει μοναξια στην κουνια της..αλλα μαλλον οχι....εχει καποια αναλογη εμπειρια με το μωρακι της?θα μου ειναι χρησιμες οι συμβουλες σας!!!!!!!!
      • Από revythaki,
        Μανούλες θέλω να ακούσω τις εμπειρίες σας(σίγουρα υπάρχει παρόμοιο θέμα αλλά δεν αντέχω να ψάξω αγχώθηκα πολύυυ!)
        Η μικρή μου μόλις μπήκε στον 6ο και σήμερα απο το πρωί έχει 38 πυρετό.Υποψιάζομαι πως βγάζει δοντακια γιατί τρέχουν σάλια,τρώει τα χέρια της κ χτυπιέται.Ο γιατρός απέκλεισε την πιθανότητα ίωσης κ τώρα περιμένω τα αποτελέσματα της ουροκαλλιέργειας για να δούμε μήπως και τυχόν έχει ουρολοίμωξη
        Θέλω να ρωτήσω είναι φυσιολογικό να έχει τόσο πυρετό απο τα δοντάκια?Πως να την ανακουφίσω?κλαίει ολη μέρα,δεν τρώει,δεν κοιμάται και έκανε κ τρεις φορές κακα ενώ ειναι δυσκοίλια κ κάνει συνήθως μερα παρα μέρα με το ζόρι.
        Παρόμοιες εμπειρίες?
      • Από iro,
        Κοιμόταν ήρεμη, πετάγομαι για ένα λεπτό στο μπάνιο, ακούω γδούπο και κλάμα. Τρέχω - το μωρό μπρούμητα στο ξύλινο πάτωμα, δίπλα από το κρεβάτι μου.

Κλαίει αλλά εξακολουθεί να κοιμάται (έκλαιγε με τα ματάκια κλειστά), για 1 λεπτό μόνο έντονο κλάμα. Τη θηλάζω και πίνει γάλα για 3 λεπτά (κανονικές θηλαστικές κινήσεις, αυτές που κάνει πάντα). Κοιμάται αμέσως και τώρα ακόμη κοιμάται, αναπνέοντας κανονικά. Δεν δείχνει να πονάει, έπεσε πριν από 20 λεπτά.

Τη βρήκα με τα χεράκια στο στέρνο, μπορεί αυτό να μείωσε την ένταση του πεσίματος.

Ξέρω οτι θα πρέπει να την παρακολουθώ για 3 24ωρα - εκείνο που δεν ξέρω είναι πως να χτυπήσω τον εαυτό μου για αυτό που έγινε. Μ' αρέσει που θεωρούμαι και υπεύθυνη μάνα. Ντρέπομαι για τον εαυτό μου - τι να κάνω για βοηθήσω το μωρό; Φοβάμαι, φοβάμαι, τρελλαίνομαι για αυτό που έκανα στο παιδί.

Δεν είμαι καλά.
      • Από smak,
        Μανουλες καλησπερα!
        Εχω μια μπουμπου 2 μηνων η οποια δυστυχως φαινεται οτι αγαπαει να κοιμαται στην αγκαλιτσα της μαμας! Ενω το βραδυ εχουμε καταφερει να το ξεχωριζουμε κ κοιμαται χωρις να διαμαρτυρηθει στο κρεβατι της, την ημερα την κοιμιζω αγκαλιτσα κ μολις την ακουμπησω στο.κρεβατι της μετα απο 5' ξυπναει. Εχω παρατηρησει ομως οτι αν την βαλω μπρουμητα ή που θα μεινει ετσι ή αν ξυπνησει θα καταφερω συνηθως να τη νανουρισω χωρις να την σηκωσω. Ετσι ομως θελει επιτηρηση! Επισης αν την αφησω στο ρηλαξακι της 2 στις 3 φορες θα μεινει. Αλλα κανει να κοιμαται εκει? Ο γιατρος μου ειπε μια μεθοδο η οποια ομως δεν μου πολυπαει... Μα να μην μπορει με τιποτα ανασκελα αυτο το παιδι?! Μονο τη νυχτα ευτυχως παλι... Οχι τιποτα αλλο βρε κο ριτσια αλλα θελω να μπορω να κανω καμια δουλιτσα μεσα στην ημερα! Καμια συμβουλη? Υπαρχουν ελπιδες να αλλαξει αυτο?
      • Από ελισσαβετ,
        ..ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ...
        Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΩΡΑ 3 ΜΗΝΩΝ... ΚΑΙ ΤΑ ΓΕΥΜΑΤΑ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ 5 ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ....ΔΗΛΑΔΗ ΤΗ ΘΗΛΑΖΩ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΣΤΙΣ 10π.μ ΜΕΤΑ 14.00μ.μ ΜΕΤΑ 18.00.μ.μ ΜΕΤΑ ΚΑΤΑ ΤΙΣ 10.ΟΟ ΚΑΙ ΞΥΠΝΑΕΙ ΚΑΤΑ ΤΙΣ 3-4.00 ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΞΑΝΑΤΡΩΕΙ..ΜΕΤΑ ΠΑΛΙ ΚΑΤΑ ΤΙΣ 10.00 ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΛΕΓΟΝΤΑΣ...
        ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΠΟΤΕ ΘΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΣΕΡΙ ΑΠΟ ΤΙΣ 10.00 ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΕΩΣ ΤΙΣ 7-8.00 ΤΟ ΠΡΩΙ, ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΝΑ ΤΗς ΔΙΝΩ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΗΣ ΓΕΥΜΑ.....ΟΧΙ ΟΤΙ ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ ΠΟΥ ΞΥΠΝΑΩ ΕΓΩ ...ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΟΤΙ ΜΗΝ ΤΗΣ ΓΙΝΕΙ ΣΥΝΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΞΥΠΝΑΕΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΓΑΛΑ ΚΑΙ ΜΑΜΑ....
        ΔΩΣΤΕ ΜΟΥ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ...
      • Από VGI,
        Έχει πάει το παιδάκι του κάποιος τελευταία ;  Τι συνθήκες επικρατούν ; Τα προσέχουν ή είναι χύμα; Θέλει να πάει η κόρη μου 10 χρονών και ανησυχώ.... Οποιαδήποτε πληροφορία ευπρόσδεκτη γιατί πρέπει να αποφασίσουμε πριν απο την λήξη των εγγραφών..