antagr

η γιαγια δεν πλενει τα χερια της

Recommended Posts

καλημερα μανουλες.

εχω ενα προβλημα με την πεθερα μου, οποτε πηγαινει τουαλετα δεν πλενει τα χερια της και μετα παιρνει το μωρο αγκαλια. Τι να κανω? πως να της το πω χωρις να την προσβαλλω? βλεπετε ειναι και ευθικτη, λες και εχω αδικο. Το ειπα στον αντρα μου (ευτυχως με πιστεψε γιατι φοβομουν οτι δεν θα με πιστευε) ζητωντας του να της το πει αυτος γιατι εγω δεν μπορω και γυρναει και μου λεει: "πως να της το πω, ειναι λεπτο το θεμα" . Αν ειναι δυνατον!!! ειναι γιος της και προκειται για την υγεια του παιδιου μας. Τι να κανω?

Διαφημίσεις

καλημερα μανουλες.

εχω ενα προβλημα με την πεθερα μου, οποτε πηγαινει τουαλετα δεν πλενει τα χερια της και μετα παιρνει το μωρο αγκαλια. Τι να κανω? πως να της το πω χωρις να την προσβαλλω? βλεπετε ειναι και ευθικτη, λες και εχω αδικο. Το ειπα στον αντρα μου (ευτυχως με πιστεψε γιατι φοβομουν οτι δεν θα με πιστευε) ζητωντας του να της το πει αυτος γιατι εγω δεν μπορω και γυρναει και μου λεει: "πως να της το πω, ειναι λεπτο το θεμα" . Αν ειναι δυνατον!!! ειναι γιος της και προκειται για την υγεια του παιδιου μας. Τι να κανω?

Καλημέρα!Μανούλα δεν είμαι ακόμα αλλά θα ήθελα να σου δώσω μια ιδέα...Μπορείς να της πεις ''μας είπε ο παιδίατρος ακόμα και μετά την τουαλέτα να πλένουμε τα χέρια μας όταν πιάνουμε το μωρό''...Συνειδητοποιώ πόσο παράλογη ακούγεται η πρόταση μου αλλά στα αυτιά μιας γυναίκας που δεν πλένει τα χέρια της μετά την τουαλέτα (μπλιάξ) θα ακουστεί λογικό...

Τώρα αν συνεχίσει να το κάνει, ακόμα και μετά το επιχείρημα του γιατρού θα πεις στον άντρα σου ''όσο λεπτό και να είναι το θέμα, μην με βάλεις στη δυσάρεστη θέση να μαλώσω με τη μαμά σου αγάπη μου, σε παρακαλώ, κρίμα είναι, την αγαπώ πολύ, δεν θέλω να μου κρατήσει κακία για κάτι τόσο χαζό''...Λίγη μαλαγανιά δεν έβλαψε ποτέ καμία είναι η ταπεινή μου άποψη...

Πολύ αργά για να είναι εγκαίρως, αλλά πολύ νωρίς για να είναι αδύνατον!

Καλημέρα!Μανούλα δεν είμαι ακόμα αλλά θα ήθελα να σου δώσω μια ιδέα...Μπορείς να της πεις ''μας είπε ο παιδίατρος ακόμα και μετά την τουαλέτα να πλένουμε τα χέρια μας όταν πιάνουμε το μωρό''...Συνειδητοποιώ πόσο παράλογη ακούγεται η πρόταση μου αλλά στα αυτιά μιας γυναίκας που δεν πλένει τα χέρια της μετά την τουαλέτα (μπλιάξ) θα ακουστεί λογικό...

Τώρα αν συνεχίσει να το κάνει, ακόμα και μετά το επιχείρημα του γιατρού θα πεις στον άντρα σου ''όσο λεπτό και να είναι το θέμα, μην με βάλεις στη δυσάρεστη θέση να μαλώσω με τη μαμά σου αγάπη μου, σε παρακαλώ, κρίμα είναι, την αγαπώ πολύ, δεν θέλω να μου κρατήσει κακία για κάτι τόσο χαζό''...Λίγη μαλαγανιά δεν έβλαψε ποτέ καμία είναι η ταπεινή μου άποψη...

Σωστο το Χριστινακι!!!

FvxMp3.png

Η δικιά μου πάλι τα πλένει....μόνο με νερό!!και φυσικά δεν της δίνω το παιδί με διάφορες δικαιολογίες. Αν είναι να το πάρει της δίνω να βάλει τζελ απολυμαντικό

αμαν και μενα το εκανε αυτο.εγω οταν το πηρα χαμπαρι(γιατι προφανως δεν εγινε μονο εκεινη τη φορα που το καταλαβα)το ειπα οσο διακριτικα γινεται.

εχουμε δυο μπανια στο σπιτι,ενα για εμας κ ενα για τους επισκεπτες.η πεθερα μου πηγαινει στο μικρο μπανιο,εγω εκεινη την ωρα σιδερωνα κ το μωρο καθοταν κι επαιζε.οποτε ειχε απολυτη ησυχια.ακουω λοιπον το καζανακι και μετα απευθειας την πορτα να ανοιγει,χωρις να εχω ακουσει βρυση.με το που ερχεται στο σαλονι της λεω.αχ νομιζω οτι ειχα ξεχασει να βαλω πετσετα στο μικρο μπανιο,μισο λεπτο να σας δωσω.αυτη τα χανει και μου λεει.αχου καλε πως ξεχαστηκα ετσι και δεν επλυνα τα χερια μου.

και καλα το ξεχασε να πλυθει.εγω που το κανω συνεχεια δεν το ξεχναω.φανταζομαι και ο καθε ανθρωπος που πλενει τα χερια του μετα την τουαλετα δεν μπορει να το ξεχασει...!

μετα της λεω κι εγω καλο ειναι να μην το ξεχναμε ομως γιατι πιανουμε ενα μωρο και εμεις εχουμε μικροβια.απο τοτε καθε φορα που ερχεται στο σπιτι παει απο μονη της και τα πλενει,γιατι ξερει οτι αν δεν το κανει θα της το πω.

μηπως να εκανες το ιδιο?

...

΄

Κατι παρόμοιο αν πεις ''μας είπε ο παιδίατρος ότι πάντα πρέπει πλένουμε τα χέρια μας πριν πιάσουμε το μωρό, φυσικά ειδικά μετά την τουαλέτα''

Χωρις να της λες ότι δεν τα πλένει αλλά ουσιαστικά να της ζητάς να τα πλένει πριν το πιάσει - και ζήτα το και από αλλους

Είχαμε κι εμεις παρόμοια περίπτωση....Λοιπον πήραμε δύο μπουκαλάκια αντισηπτικό και όοοοολοι καθαρίζαμε τα χέρια μας πριν πιάσουμε το μωρό. Οταν ήταν κι άλλοι μπροστά τα καθαρίζαμε κι εμεις για να δείξουμε ότι δεν είναι κάτι προσωπικό. Καλύτερα που μας έλεγαν μικροφοβικούς (δεν είμαστε) παρά να έπιανε ο καθένας με άπλυτα χέρια το μωρό.

Για να γίνω πιο συγκεκριμένη, το κάναμε ΜΟΝΟ σε δύο άτομα...

Εγω κορίτσια, οχιοτι δεν είναι καθαρή ηπεθερα μου! Μπορω να πω ότι δεν φοβάμαι για τα μικρόβια μαζι της αλλα πάντα το ζητάω πριν πάρουν το παιδι. Αυτο βέβαια ξεκίνησε στο πρώτο παιδι και έμεινε! Όταν ήταν να το πάρουν τους ζητάγα να πλυνουν τα χέρια τους. Έτσι χύμα! Του στυλ "μπορείτε να πλυνετε τα χέρια σας, για καλο και για κακό!". Έτσι έμεινε και σε αυτούς που μπορει να μην τα επλεναν.

Μαριαλένα 11/12/09

Εμμελεια 16/01/12

Στεφανος 8/5/15

23/3/2012 ήρθε και ο ανηψιός!!!

κοριτσια ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια. Το θεμα ειναι οτι κυριως εμεις πηγαινουμε σπιτι τους γιατι μενουν σε αλλη πολη και ειναι μεγαλος ο πεθερος μου να οδηγει τοση αποσταση,οποτε κατι του στυλ δεν θυμαμαι αν εχω πετσετα στο μπανιο δεν βολευει (αγοε ειμαστε σπιτι της). Μαλλον αυτο το "μας ειπε ο γιατρος....." ειναι καλυτερο στην περιπτωση μας. Θα της παω και δυο μπουκαλια αντισηπτικο και αν δεν το καταλαβει κι ετσι ας αναλαβει δραση ο γιος της.

καλημερα μανουλες.

Mια είναι η λύση.. ξεκάθαρες κουβέντες .. πές της κατάμουτρα ότι αν δεν πλύνεις τα χέρια σου δεν ξαναπαίρνεις το μωρό αγκαλιά .. και αν θυμώσει θύμωσε κερασέ την και λίγο ξύδι και τέρμα.. εγώ που γεννάω σε λίγο καιρό το ξεκαθάρισα σε όλους αγκαλιά θα παίρνουμε το παιδί μόνο εγώ και ο μπαμπάς του και όποιος θέλει να το αγγίξει αντισιπτικό... και όποιοσ παρεξηγηθεί ελάχιστα με ενδοιαφέρει .. απλά πριν πεισ στην καλή σου πεθερούλα ότι έχεισ να της πεισ προειδοποίησε τον άντρα σου πρώτα για να μην βρεθεί εξ απρόόπτου ο άνθρωποσ.. καλή επιτύχια;)

Διαφημίσεις

Mια είναι η λύση.. ξεκάθαρες κουβέντες .. πές της κατάμουτρα ότι αν δεν πλύνεις τα χέρια σου δεν ξαναπαίρνεις το μωρό αγκαλιά .. και αν θυμώσει θύμωσε κερασέ την και λίγο ξύδι και τέρμα.. εγώ που γεννάω σε λίγο καιρό το ξεκαθάρισα σε όλους αγκαλιά θα παίρνουμε το παιδί μόνο εγώ και ο μπαμπάς του και όποιος θέλει να το αγγίξει αντισιπτικό... και όποιοσ παρεξηγηθεί ελάχιστα με ενδοιαφέρει .. απλά πριν πεισ στην καλή σου πεθερούλα ότι έχεισ να της πεισ προειδοποίησε τον άντρα σου πρώτα για να μην βρεθεί εξ απρόόπτου ο άνθρωποσ.. καλή επιτύχια;)

Δηλ θα τσακωθεί με την πεθερά της για το πλύσιμο των χεριών; Βλακεία δεν είναι;

Οι ορμόνες σας είναι στο φουλ, κι εγώ έτσι ήμουν στην εγκυμοσύνη... Αχ, ωραίες εποχές, τώρα τρέχω και δεν φτάνω... :D

Nothing you would take... Everything you gave...

βαλε μωρομαντηλα διπλα απο το μωρο ή οινοπνευμα...πες της οτι εβγαλε κατι κ ο γιατρος ειπε να καθαριζουν καλα τα χερια οταν πιανουν το μωρο-ειπα χαζομαρα ε???εεε να βοηθησω προσπαθω κ αυτο μου ηρθε!!!! :)

ntRCp3.png

η γνώμη μου είναι να της το κόψεις τώρα που είναι νωρίς.Πές της το στα ίσια.Ποιός σου λέει εσένα ότι μια μέρα που λείπεις και χρειαστεί πχ να καθαρίσει τα φρούτα του μωρού για να τα πολτοποιήσει δεν έχει κάνει το ίδιο;;Μόνο που το σκέφτομαι τρελένομαι διότι έπαθα κι εγώ τα ίδια κι ακόμη πριν φύγω της λέω ΄΄πλύνε τα χέρια σου πριν τον ταϊσεις".Παρεξηγηθεί δεν παρεξηγηθεί είναι θέμα υγείας του παιδιού!!!!

εγώ να πω κάτι άλλο?? καλά να το κάνει αυτό η πεθερά που συνήθως, ως γυναίκα και νοικοκυρά, καταλαβαίνει το λάθος και διορθώνεται. όταν το κάνει ο πεθερός τι γίνεται????? εμένα στο 1ο μου παιδί το έκανε ο πεθερός μου και έβγαζα καντήλες! και δε μπορούσαμε να του πούμε και τίποτα γιατί ήταν και εύθικτος!!! γκρρρρρ

Κορίτσια, το ίδιο πρόβλημα έχω κι εγώ. Οχι μόνο δεν πλένουν τα χέρια τους αλλά γενικότερα η λέξη "μπάνιο" δεν τους θυμίζει και πολλά. Ευτυχώς δεν βλεπόμαστε συχνά (μια φορά το μήνα και αν). Μου τη δίνςι επίσης που ο πεθερός μου καπνίζει (σε ανοιχτό χώρο βέβαια) και ειναι κοντά το μωρό και μετά θέλει να το πάρει αγκαλιά χωρίς να πλύνει χέρια από το βρωμοτσίγαρο. Τί να κάνω; Το τραγικό ήταν που μια φορά η πεθερά μου είπε ότι το παιδί δεν πειράζει να τρώει από τα κουτάλια τους, αλλά μόνο από των ξένων. έπαθα σοκ. Ευτυχώς που δεν μένουν πολύ κοντά!! Εσείς τί θα κάνατε;;

Διαφημίσεις

δεν πλένουν τα χέρια τους Ευτυχώς δεν βλεπόμαστε συχνά (μια φορά το μήνα και αν). Μου τη δίνςι επίσης που ο πεθερός μου καπνίζει (σε ανοιχτό χώρο βέβαια) και ειναι κοντά το μωρό και μετά θέλει να το πάρει αγκαλιά χωρίς να πλύνει χέρια από το βρωμοτσίγαρο. Τί να κάνω; Το τραγικό ήταν που μια φορά η πεθερά μου είπε ότι το παιδί δεν πειράζει να τρώει από τα κουτάλια τους, αλλά μόνο από των ξένων. έπαθα σοκ. Ευτυχώς που δεν μένουν πολύ κοντά!! Εσείς τί θα κάνατε;;

Υπομονή και τα μάτια σου δεκατέσσερα!!!

Εγώ στα πεθερικά πάμε πάντα οικογενειακώς (εγώ, ο σύζυγος και το παιδί). Ειδικά το πρώτο καιρό που ήταν μπέμπα, έκανα διαρκώς παρατηρήσεις (πλύνε τα χέρια, μην βάζεις αλάτι, μην της μιλάς τόσο δυνατά κλπ). Από το ένα αυτί έμπαιναν στη πεθερά και από το άλλο έβγαιναν...

Από μπέμπα που είχα την κόρη μου, έλεγε η πεθερά¨άντε να μεγαλώσεις, να έρχεσαι μόνη σου στο χωριό" . .Ελεγα του άντρα μου, τι ειναι αυτα που λεει η μανα σου, της εκανε παρατηρηση και αυτη ελεγε ναι ναι δικιο εχετε...Όμως το ιδιο βιολί το συνεχίζει. Τώρα η κόρη μου είναι 4χρν και την τελευταία φορά, ξαναειπε: Ενας χρόνος έμεινε! Της λέω¨γιατι; Και μου απαντάει "για να παίρνει το αστικό και να πηγαίνει στο χωριό" που απέχει κανά 20χμ από τη πόλη μας. Της λέω κοφτά: το παιδί εχει μανα και πατερα και εμεις θα το φερνουμε. Γιατί μου λεει¨δεν θα ερχεται μονη της; Της απάντησα εμεένα οι δικοί μου δεν με εστελναν πακετο στη γιαγια και στο παππου και έτσι θα κανω και στην κόρη μου!!! Στραβομουτσούνιασε αλλά είμαι σίγουρη ότι θα το ξαναπει...Αδιαφορώ!!!

Τα νευρα μου όμως!!! Γιατί μεγαλωνει το παιδί και καταλαβαίνει και θα είμαι εγω η κακιά που λεω οχι στο κορίτσι μου. Θέλει να στελνω το παιδι ασυνοδευτο δεμα στο χωριο!!!Σε ενα σπίτι στο χωριό με εναν αρρωστο ψυχολογικά παππού, με πολλά επικύνδυνα σημεία πχ δεν έχει κάγκελα η εξωτερική σκάλα .... Σε μια γιαγιά που μας επισκέφτεται ΜΙΑ φορά τον χρόνο στην γιορτή του γιου της (επειδή είναι το σόι τους)!!!

Η κόρη μου είναι η κινητήρια δύναμη της ζωής μου, το φως μου!!! Την λατρεύω!!!

Ηλιοβασίλεμα, δεν ξέρεις πόσο σε καταλαβαίνω!! Απαράδεκτο αυτό που σου λέει! Καταρχήν, πέντε χρονών το παιδάκι είναι πολύ μικρό για να πάρει μόνο του το λεωφορείο. Ακούμε τόσα καθημερινά να γίνονται!! Επίσης, δεν κατάλαβα΄, αμα θέλει να το δει να πάρει αυτή το λεωφορείο(εκτός και αν ειναι κατάκοιτη η γυναίκα). Και μένα ακ΄ριβώς οι ίδιες ατάκες (άντε να μεγαλώσεις να έρχεσαι να κάνουμε πράγματα μαζί και τέτοια), λες και τωρα δεν μπορουν να έρθουν. Για να μην αναφερθώ σε αυτό που είπες για τα επικίνδυνα πράγματα, που εγώ 2 φορές παραλίγο να βγάλω το μάτι μου (κυριολεκτικα) από αυτά που βρίσκονται κρεμασμένα και πεταγμένα παντού). Πόσο συχνα τους βλέπεις εσυ;;

Ηλιοβασίλεμα, δεν ξέρεις πόσο σε καταλαβαίνω!! Απαράδεκτο αυτό που σου λέει! Καταρχήν, πέντε χρονών το παιδάκι είναι πολύ μικρό για να πάρει μόνο του το λεωφορείο. Ακούμε τόσα καθημερινά να γίνονται!! Επίσης, δεν κατάλαβα΄, αμα θέλει να το δει να πάρει αυτή το λεωφορείο(εκτός και αν ειναι κατάκοιτη η γυναίκα).

Και μένα ακ΄ριβώς οι ίδιες ατάκες (άντε να μεγαλώσεις να έρχεσαι να κάνουμε πράγματα μαζί και τέτοια), λες και τωρα δεν μπορουν να έρθουν. Για να μην αναφερθώ σε αυτό που είπες για τα επικίνδυνα πράγματα, που εγώ 2 φορές παραλίγο να βγάλω το μάτι μου (κυριολεκτικα) από αυτά που βρίσκονται κρεμασμένα και πεταγμένα παντού). Πόσο συχνα τους βλέπεις εσυ;;

Μια -δύο φορές το μήνα παλιότερα αλλά τώρα αραιώσαμε (ευτυχώς)!!! Σου στέλνω π.μ.

Η κόρη μου είναι η κινητήρια δύναμη της ζωής μου, το φως μου!!! Την λατρεύω!!!

Κι εγώ είχα τέτοιο θέμα αλλά όχι με την τουαλέτα (δεν ξέρω δηλαδή μπορεί να συνέβαινε και αυτό και να μην το έμαθα) αλλά με τα ξύλα για το τζάκι. Θεωρούσαν ότι μπορούσαν να πιάνουν το μωρό και να βάζουν ξύλα που τα είχαν έξω στο κήπο και όσες δεν ξέρετε είναι μαγνήτης ποντικιών και όχι μόνο. Γενικά είναι κάτι βρόμικο και πρέπει να πλένουμε τα χέρια μας. Αλλά επειδή είχα θέματα και πολύ σοβαρά και το παραμικρό ήταν αφορμή για καυγά (από τη δική τους μεριά γιατί μόνοι τους καυγάδιζαν συνέχεια, εγώ τους άφηνα δυστυχώς) δεν μίλησα. Απλά σιγά - σιγά σταματήσαμε να μιλάμε (όχι γι'αυτό το λόγο) και μετά δεν ήθελαν να βλέπουν και το μωρό.

Τώρα που τα βλέπω από απόσταση ( και που δεν έχουμε καμία επαφή με τα πεθερικά ) νομίζω ότι θα ήταν καλύτερα να είχα ξεκαθαρίσει πολλά πράγματα από την αρχή. Είναι καλύτερα να υπάρξει ρήξη για τέτοια πιο μικρά και σταδιακά παρά για όλα μαζί αργότερα. Χωρίς να σημαίνει ότι επειδή έγιναν με μας έτσι τα πράγματα θα γίνουν με όλες. Νομίζω καλύτερα να το πεις στον άντρα σου πάλι και να του εξηγήσεις πως είναι πιο δύσκολο για σένα και πως πρέπει κάποιος να τους εξηγήσει ότι το μωρό μπορεί να αρρωστήσει έτσι (φέρε λίγο και την καταστροφή, ότι άκουσες για κάποιο μωρό κτλ.)

Πρώτο παιδί έτσι; Στο δεύτερο, τρίτο κλπ θα συνηδειτοποιήσεις ότι το θέμα της γιαγιάς είναι το μόνο που έπεσε στην αντίληψή σου. Ότι με το τρέξιμο που θα έχεις με το πρώτο θα παρακαλάς να σου κρατήσει αγκαλιά κάποιος το 2ο ακόμα και με άπλυτα χέρια.

Ω, ναι...

Μετά τον Οδυσσέα μου το μόνο που δεν δέχομαι είναι να μου έρθει σπίτι κάποιος και να μην πλύνει τα χέρια του, εφόσων έχει χρησιμοποιήσει ΜΜΣ.

Αν η γιαγιά δεν ταίζει το μωρό σου στο στόμα με τα χέρια της, και να το πιάσει με άπλυτα χέρια δεν τρέχει τπτ. Το όφελος για το μωρό σου είναι πολύ μεγαλύτερο από τη τρυφερότητα και την αγάπη που θα εισπράξει.

Τι λέω τώρα... Ξέρω ότι αυτά που σου γράφω σε ανατριχιάζουν. Έτσι είναι με τις νέες μανούλες. Στο δεύτερο θα με θυμηθείς.

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Πρώτο παιδί έτσι; Στο δεύτερο, τρίτο κλπ θα συνηδειτοποιήσεις ότι το θέμα της γιαγιάς είναι το μόνο που έπεσε στην αντίληψή σου. Ότι με το τρέξιμο που θα έχεις με το πρώτο θα παρακαλάς να σου κρατήσει αγκαλιά κάποιος το 2ο ακόμα και με άπλυτα χέρια.

Ω, ναι...

Μετά τον Οδυσσέα μου το μόνο που δεν δέχομαι είναι να μου έρθει σπίτι κάποιος και να μην πλύνει τα χέρια του, εφόσων έχει χρησιμοποιήσει ΜΜΣ.

Αν η γιαγιά δεν ταίζει το μωρό σου στο στόμα με τα χέρια της, και να το πιάσει με άπλυτα χέρια δεν τρέχει τπτ. Το όφελος για το μωρό σου είναι πολύ μεγαλύτερο από τη τρυφερότητα και την αγάπη που θα εισπράξει.

Τι λέω τώρα... Ξέρω ότι αυτά που σου γράφω σε ανατριχιάζουν. Έτσι είναι με τις νέες μανούλες. Στο δεύτερο θα με θυμηθείς.

Ω! ναι, συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.

και φυσικά στο τρίτο είσαι ακόμη πιο χύμα

Τι σχέση έχει το πόσα παιδιά έχεις με την στοιχειώδη υγιεινή? Κι εγώ 2 παιδιά έχω, αλλά το θεωρώ αδιανόητο να μην πλύνει κάποιος τα χέρια του μετά από την τουαλέτα, ειδικά αν θα ασχοληθεί με τα παιδιά! Τόσο δύσκολο είναι να πλύνει τα χεράκια του και να δείξει μετά τρυφερότητα?

Τρίχα=τριχιά.

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

Για να σας κάνω να ανατριχιάσετε ομαδικά:

Μαραθώνιος θηλασμός (=θηλασμός που κρατά 45' +).

Με πιάνει έκτακτη ανάγκη.

Κρατιέμαι. Προσπαθώ. Ιδρώνω.

Οι επιλογές μου:

1. Να τα κάνω πάνω μου

2. να αφήσω το μωρό να ουρλιάζει και να πάω τουαλέτα

3. Να πάω με το μωρό τουαλέτα

Μαντέψτε τι έκανα.

ΣΤΗ ΠΥΡΑ!

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

εγω θα εκανα και το αλλο. Βγαίνοντας εγω απο την τουαλετα θα εκανα το εξης σχολιο! Τελικα οσες φορες και να πηγαινω στην τουαλετα θα πρεπει παντα να πλενω τα χερια μου πριν πιασω το μωρο συμφωνα με την παιδιατρο μου! Στην αρχη το θεωρησα υπερβολικο αλλα στην πορεια ειδα οτι ετσι προστατευω καλυτερα το μωρο! αν δεν το πιασει ετσι πετα και στο τελος ενα -δεν συμφωνειτε μαμα?-:D

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα