Recommended Posts

15 ώρες πρίν, Kalliapasxal είπε:

Καλησπέρα σας ! Θα ήθελα να σας πω και εγώ την δική μου εμπειρία. Και εγώ και ο σύζυγός έχουμε στίγμα οπότε ξέραμε ότι σε κάθε εγκυμοσύνη θα έπρεπε να κάνουμε λήψη τροφοβλάστη. Την πρώτη φορά ζούσαμε στην Γαλλία και την έκανα εκεί. Η διαδικασία ήταν πιο ενοχλητική έως και πόνο και κρατησε γύρω στο 20λεπτο με μισάωρο σε νοσοκομείο  αλλά ευτυχώς όλα πήγαν καλά και έχουμε τώρα ένα αγοράκι 3,5 ετών . Τώρα είμαι έγκυος στο δεύτερο παιδάκι και έπρεπε να την ξανακάνουμε. Πήγα λοιπόν σήμερα με άγχος στην αρχή για την διαδικασία και στην συνέχεια για τα αποτελέσματα. Η διαδικασία κράτησε 5-10 λεπτά δεν κατάλαβα σχεδόν τίποτα ( ελάχιστο τράβηγμα ) η γιατρός πολύ ψύχραιμη και καθησυχαστικη ! Το άγχος ήταν ήταν περισσότερο τελικά.Το έκανα στο Προγενεσις και το συστήνω ανεπιφύλακτα!!

Ελπίζω τώρα και τα απότελεσματα να είναι καλά !! Υπομονή λίγες μέρες ..... 

Καλησπέρα! Εγώ θυμάμαι πως την πρώτη φορα ειχα πολυ άγχος αλλα στην δεύτερη εγκυμοσυνη ειχα περισσότερο άγχος κατα την διάρκεια της εξέτασης! Ίσως επειδη ήξερα βήμα βήμα το τι θα γίνει και ανατρίχιασα λίγο παρόλο που δεν ποναγε. Εύχομαι να πάνε ολα καλα και να έχετε καλα αποτελέσματα..

Το καλο για εμένα ειναι πως εχεις το αγοράκι σου ήδη για να ξεχνιέσαι και να περναει η ώρα.. γιατι την πρώτη φορα εμεις δεν κοιμόμασταν απο το άγχος και την αγωνία..! Όταν εχεις ήδη ενα παιδι οι μερες περνάνε πιο γρήγορα γιατι απασχολείς το μυαλό σου, φαντάσου εμεις την πρώτη φορα μόνο για αυτό μιλούσαμε. Καλα αποτελέσματα και καλή και τελειομηνη εγκυμοσυνη εύχομαι!! Ολα να πάνε καλα!!!

Διαφημίσεις

Θα κάνω λήψη τροφοβλαστης σε λίγες εβδομάδες στο λαϊκό στην Αθήνα ξέρετε αν κοστίζει κάτι είμαστε κ οι δυο άνεργοι ! Στο Καραμανδάνειο στην πατρα π κάναμε την εξετάση μας είπαν ότι μάλλον δεν κοστίζει έχει κάποιος πρόσφατη εμπειρία ?

On 12/12/2019 at 1:13 ΜΜ, andrianapap33 είπε:

Θα κάνω λήψη τροφοβλαστης σε λίγες εβδομάδες στο λαϊκό στην Αθήνα ξέρετε αν κοστίζει κάτι είμαστε κ οι δυο άνεργοι ! Στο Καραμανδάνειο στην πατρα π κάναμε την εξετάση μας είπαν ότι μάλλον δεν κοστίζει έχει κάποιος πρόσφατη εμπειρία ?

Καλημερα! Δυστυχώς δεν γνωρίζω κατι για το λαϊκο αλλα ειχα ακουσει κι εγώ πως ειναι δωρεάν, Επιβεβαιώστε το όμως για να είστε σίγουροι! 
    σας εύχομαι ολα να πάνε καλα και να έχετε καλα αποτελέσματα! Καλή συνέχεια!!!

3 ώρες πρίν, Penelope tink είπε:

Καλημερα! Δυστυχώς δεν γνωρίζω κατι για το λαϊκο αλλα ειχα ακουσει κι εγώ πως ειναι δωρεάν, Επιβεβαιώστε το όμως για να είστε σίγουροι! 
    σας εύχομαι ολα να πάνε καλα και να έχετε καλα αποτελέσματα! Καλή συνέχεια!!!

Σε ευχαριστούμε πολύ εύχομαι κ σε σενα τ καλύτερα !! Μετά την εξέταση μιας κ ειδε πιο πάνω ότι την έχεις κάνει κ εσυ χρειάζεται κάτι ένιωθες κάτι επρεπε ν προσέξεις κάτι οτιδήποτε ?

On 14/12/2019 at 7:43 ΜΜ, andrianapap33 είπε:

Σε ευχαριστούμε πολύ εύχομαι κ σε σενα τ καλύτερα !! Μετά την εξέταση μιας κ ειδε πιο πάνω ότι την έχεις κάνει κ εσυ χρειάζεται κάτι ένιωθες κάτι επρεπε ν προσέξεις κάτι οτιδήποτε ?

Μετα την εξέταση θέλει απλά αρκετή ξεκουραση! Τις πρώτες 3-4 μερες μου ειχε πει να ειμαι ξάπλα κι ετσι ήμουνα κρεβάτι- τουαλέτα-καναπέ και επιστροφή στο κρεβάτι! Βάλε ταινιουλες κτλ για να ξεχνιέσαι γιατι θα εισαι ξαπλωμένη.. Θα σου δώσει και αντιβίωση μετα για κάποιες μερες και μαγνήσιο (αν όχι ρωτησε το γιατι εμένα μου το ειχε πει ο γιατρός μου για το μαγνήσιο επειδη ειναι γενικα χαλαρωτικό για τις συσπάσεις κτλ οποτε το θελουμε)! 
    δεν πονάει η εξέταση απλά ειναι ανατριχιαστική μόνο μωρέ  πιο πολυ στην σκέψη σου, ο γιατρός σου  κανει και τοπική και δεν πονάς απλά μένεις ακίνητη και κάποια στιγμή νιώθεις έναν πονο σαν εκείνον της περιόδου αυτό μόνο. Να κάνε ολα καλα εύχομαι ποτε με το καλο θα την κανεις; Ρώτησες στο λαϊκό τελικα;

23 ώρες πρίν, Penelope tink είπε:

Μετα την εξέταση θέλει απλά αρκετή ξεκουραση! Τις πρώτες 3-4 μερες μου ειχε πει να ειμαι ξάπλα κι ετσι ήμουνα κρεβάτι- τουαλέτα-καναπέ και επιστροφή στο κρεβάτι! Βάλε ταινιουλες κτλ για να ξεχνιέσαι γιατι θα εισαι ξαπλωμένη.. Θα σου δώσει και αντιβίωση μετα για κάποιες μερες και μαγνήσιο (αν όχι ρωτησε το γιατι εμένα μου το ειχε πει ο γιατρός μου για το μαγνήσιο επειδη ειναι γενικα χαλαρωτικό για τις συσπάσεις κτλ οποτε το θελουμε)! 
    δεν πονάει η εξέταση απλά ειναι ανατριχιαστική μόνο μωρέ  πιο πολυ στην σκέψη σου, ο γιατρός σου  κανει και τοπική και δεν πονάς απλά μένεις ακίνητη και κάποια στιγμή νιώθεις έναν πονο σαν εκείνον της περιόδου αυτό μόνο. Να κάνε ολα καλα εύχομαι ποτε με το καλο θα την κανεις; Ρώτησες στο λαϊκό τελικα;

Μαγνήσιο πίνω ετσι κ αλλιώς όποτε οκ!! Αύριο θ πάρω γιατί δεν έβγαλα άκρη θέλει συγκεκριμένες μερες κ ο ένας σ λεειν παρεισ Αλλο τηλ κ αλλο τηλ κ πάει λέγοντας κ άκρη καμία Οποτε αύριο λεω ν ξανα προσπαθήσω μηπωσ Κ γλυτωσω κ τ χρήματα εάν μεθώ ότι είναι κ αξιόπιστο πάντα αλλά μίλησα με την γιατρό μ κ μπορεί ν την κάνω κ στ μαιευτήριο π θα γεννήσω αν όλα πάνε καλα απλα εκεί σιγουρα θ πληρωσω γύρο στ 800€ πάνω κάτω !  Αλλά εάν ξερω ότι στ μαιευτήριο θα πληρωσω κ θ έχω σωστό αποτέλεσμα 100% καλύτερα να δωσω όλα τ λεφτά τ κόσμου! Εσένα βγήκαν τ αποτελέσματα ?

• Μου αρέσει 1

On 17/12/2019 at 1:56 ΠΜ, andrianapap33 είπε:

Μαγνήσιο πίνω ετσι κ αλλιώς όποτε οκ!! Αύριο θ πάρω γιατί δεν έβγαλα άκρη θέλει συγκεκριμένες μερες κ ο ένας σ λεειν παρεισ Αλλο τηλ κ αλλο τηλ κ πάει λέγοντας κ άκρη καμία Οποτε αύριο λεω ν ξανα προσπαθήσω μηπωσ Κ γλυτωσω κ τ χρήματα εάν μεθώ ότι είναι κ αξιόπιστο πάντα αλλά μίλησα με την γιατρό μ κ μπορεί ν την κάνω κ στ μαιευτήριο π θα γεννήσω αν όλα πάνε καλα απλα εκεί σιγουρα θ πληρωσω γύρο στ 800€ πάνω κάτω !  Αλλά εάν ξερω ότι στ μαιευτήριο θα πληρωσω κ θ έχω σωστό αποτέλεσμα 100% καλύτερα να δωσω όλα τ λεφτά τ κόσμου! Εσένα βγήκαν τ αποτελέσματα ?

Ναι εγώ εχω γεννήσει κι εχω κανει την εξέταση δυο φορές  ευτυχώς και τις δυο φορές πήγαν ολα καλα και εχουμε τα δυο παιδάκια μας. Το ίδιο εύχομαι και σε εσας με το καλο! Δυστυχώς το οικονομικό ειναι ενα θέμα συμφωνώ ρωτησε παλι και ενημερώσου καλα! 

Εν τέλη η λήψη είναι δωρεάν όποτε όσες ενδιαφέρονται είπα να τ πω να τ Γνωρίζουν σε περίπτωση που ψάξουν για αυτο τ θέμα ! Στο Αλεξάνδρα για την ακρίβεια πρώτα θ παω στ παράρτημα π υπάρχει για την μεσογειακή άνεμεια κ μετά για λήψη αίματος κ ν δωσω κάτι χαρτιά στ Αλεξάνδρα! 

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα