Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

επιδομα σε νεους 20-29 ετων!!


Recommended Posts

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


πολυ καλο σε ευχαριστ για την πληροφορια..ξερει καμια εχει παει να το παρει ειναι κ για παντρεμενους εγω π.χ ειμαι 25 ετων ανεργη με απολυτηριο τεε παντρεμενη με δυο παιδακια το δικαιουμαι????

Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι το λεγομενο επιδομα εσπα....

δεν υπαρχει προσαυξηση για το αν υπαρχουν παιδια ειναι στανταρ το ποσο ... και πρεπει να παραμεινεις στην ανεργια ενα χρονο απο την εκδοση της καρτας και για ενα χρονο μετα τον χρονο παιρνεις το βοηθημα αυτο και να παραμενεις ανεργος για 5 μηνες

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δώστε όμως προσοχή στις προυποθεσεις που εχει..εγω πηγα να το παρω και δεν το δικαιουμουν γιατι δεν γραφτηκα 3 μηνες απο οταν πηρα το πτυχιο μου, γραφτηκα 4....λες και δεν εξακολουθουσα να ειμαι ανεργη πτυχιουχος..

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Ισχύει ακόμα αυτό κορίτσια;

 

Πατάω στο λινκ και δεν μου εμφανίζει τίποτα.

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει ακόμα αυτό κορίτσια;

 

Πατάω στο λινκ και δεν μου εμφανίζει τίποτα.

εχει αλλαξει η σελιδα του οαεδ

 

http://www.oaed.gr/el/2012-02-07-18-31-19/2012-07-19-09-24-58

 

δες εδω αυτο ειναι

ΠΡΟΣΕΧΕ να μην εχουν περασει 3 μηνες απο την αποκτηση του πτυχιου σου ομως

 

και εδω εχει τις λεπτομερειες

 

http://www.oaed.gr/el/2012-02-07-18-31-19/2012-02-07-18-31-52/----20-29-

 

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου!

 

Θα το κάνω άμεσα!

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...
Καλημέρα! Να φανταστώ οτι δεν θα το δικαιούμαι καθώς έχουν περάσει 4 μήνες από τότε που ορκίστηκα?

 

Κανονικά,πρέπει να καταθέσεις τα χαρτιά σου 3 μήνες αφού πήρες πτυχίο,να παραμείνεις 1 χρόνο άνεργη και ως αποζημίωση-αυτά ήταν τα λεγόμενα της υπαλλήλου στον ΟΑΕΔ-,θα σου καταβάλλει ο οργανισμός το υπέρογκο ποσό των 73,κάτι για 5μήνες.

 

Τζάμπα έτρεχα γιατί τελικά δεν το δικαιούμαι.

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...