Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Νελλιτσα εγω γεννησα με τον Χαϊδογιαννο κι εμεινα πολυ ευχαριστημενη. Πολυ καλος γιατρος και κυριως ανθρωπος! Και το προσπαθησε πολυ για μενα! Μου εγραφε τις εξετασεις και τις εκανα εξω. Τους υπερηχους ολους στο Αττικο με το αντιστοιχο (φυσιολογικο) αντιτιμο. Ελπιζω να σε βοηθησα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 455
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Το 1ο μου παιδάκι το γέννησα επαρχία,σε δημοσιο νοσοκομείο,όλες τις εξετάσεις αιματος+ουρων ,τις εκανα στο νοσοκομειο (κοστος μηδεν) για αυτο ρωταω για το Αττικο αν συμβαινει το ίδιο.Μάλλον οχι ομως.Δε βαριέσαι!

 

Εξαρταται απο το τι ταμειο εχεις.Το ικα που ειχα εγω δεν με καλυπτε για εξετασεις(αιμα-ουρα) σε δημοσιο νοσοκομειο ,επρεπε να μου τα γραψει γιατρος του ικα για να μην πληρωσω τιποτα και να τις κανω στο ικα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Ηθελα να ρωτησω τα κοριτσια που γέννησαν στο Αττικο, τις μηνιαιες εξετάσεις (αίμα-ουρα) τις έκαναν μεσα στο νοσοκομειο ή εκτος?

 

Επισης,ρωταω και εδω γιατι στο θέμα που ανοιξα δεν υπηρξε ανταποκριση, γεννησε καμια κοπελα με τον Χαϊδόγιαννο ή τον Παπά? Μου συστησαν αυτους τους δυο και θελω γνωμες!

Σου έστειλα π.μ

Link to comment
Share on other sites

Νελλιτσα εγω γεννησα με τον Χαϊδογιαννο κι εμεινα πολυ ευχαριστημενη. Πολυ καλος γιατρος και κυριως ανθρωπος! Και το προσπαθησε πολυ για μενα! Μου εγραφε τις εξετασεις και τις εκανα εξω. Τους υπερηχους ολους στο Αττικο με το αντιστοιχο (φυσιολογικο) αντιτιμο. Ελπιζω να σε βοηθησα!

 

Σου έστειλα π.μ

 

Criscat & Ada σας ευχαριστω πολυ!!!

Επιτέλους βρεθηκαν κοπέλες που γέννησαν με το Χαιδογιαννο και Παπά, νομιζα οτι θα ήμουν η πρώτη!!!!

 

Σας εστειλα πμ κοριτσια και περιμενω με μεγαλη αγωνια τις απαντησεις σας!!!!

η κούκλα μου...18/8/2009

το αγορακι μου... 6/11/2012

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπέρα κορίτσια,

 

έχω διάβάσει πολλά από κοπέλες που γέννησαν στο Άττικο αλλά καμία δεν έχει γράψει για πρόσφατη εμπειρία.

Πείτε μας κι εμάς στις μέλλουσες μανούλες πως είναι τα πράγματα εκεί τώρα? Έχουμε ακούσει τόσα πολλά για μείωση προσωπικού, απομάκρυνση γιατρών, ελλείψεις σε υλικά και πραγματικά θα ήταν ενδιαφέρον να μας πείτε 2 λόγια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα και πάλι.

 

Μου κάνει πολύ μεγάλη εντύπωση που δεν έχει απαντήσει καμία κοπέλα.

Είναι καλό αυτό? δηλαδή ισχύουν ακόμη όλα αυτά τα καλά που κατά καιρούς έχουν μοιραστεί μαζί μας διάφορες κοπέλες ή είναι κακό αυτό και οι κοπέλες που γέννησαν τον τελευταίο χρόνο εκεί, δεν θέλουν καν να μιλήσουν? :?

Link to comment
Share on other sites

γεια σας...

ειμαι και εγω ενας μελλοντικος μπαμπας,και υπολογιζουμε να παμε στο Αττικο....

αληθεια δεν εχει κανεις να πει κατι;;;

ανησυχω....

 

Εγω γεννησα τον Δεκεμβρη στο Αττικο.Κ τοτε λεγανε οτι εχουν ελλειψεις προσωπικου κ υλικων αλλα εγω μια χαρα τα βρηκα ολα!Δεν περιμενα βεβαια κ το υπερπολυτελες νοσοκομειο,οποτε δεν βρεθηκα προ εκπληξεων!Απλα καλο θα ηταν να παρετε μαζι σας πανες για το μωρο (γιατι τυχαινε κ δεν ειχαν ολη την ωρα π.χ το βραδυ).Επισης θα βοηθουσε να κανετε εκει στο Αττικο μαθηματα ανωδυνου τοκετου,αυτα γινονται απο τις μαιες του νοσοκομειου οι οποιες θα σας κρατησουν ενημερους για το τι θα βοηθουσε να εχετε μαζι ωστε να μην σας λειψει τιποτα!Ελπιζω να βοηθησα!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Κορίτσια καλημέρα!

Γέννησα το πρώτο μου παιδάκι στο Αττικό με έναν γιατρό από τον οποίο δεν έμεινα ευχαριστημένη.Και μου πήρε και 2000 συν το 50άρικο σε κάθε επίσκεψη.

Ψάχνω λοιπόν για έναν άλλο...Δεν είμαι έγκυος τώρα,αλλά ελπίζω σύντομα.

Θέλω ένα νέο άνθρωπο,να έχει όρεξη για τη δουλειά του,να είναι διαθέσιμος όταν τον ψάχνω.

Επίσης,θέλω να ρωτήσω ό,τι και μια φίλη παραπάνω:τις εξετάσεις αίματος και ούρων τις κάνατε στο νοσοκομείο ή σε μικροβιολογικό εργαστήριο και αν στο νοσοκομείο,πληρώνατε κάποιο ποσό?

Ακόμα...Φαντάζομαι ότι οι ειδικευόμενοι δεν μπορούν να αναλάβουν περιστατικό,σωστά?

Γνωρίζετε αν κάποιος επιμελητής Παντελής Τραμπούκης εργάζεται ακόμα εκεί?Ήταν δίπλα μου τη νύχτα που γέννησα μέχρι να έρθει ο γιατρός μου,και μου είχε φανεί πολύ καλός,και σαν γιατρός και σαν άνθρωπος.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αγγελάκια καλώς ήρθες!

Από το νοσοκομείο εγώ έμεινα ευχαριστημένη.

Από το γιατρό και τη φακελάρα 2000 ευρώ,όχι.

Απ'ό,τι διαβάζω κι εδώ,όλοι το παίρνουν το φακελάκι τους.

Link to comment
Share on other sites

Εμεις φταιμε που ειμαστε προθυμοι να το δωσουμε το φακελάκι. Μα 2000 ευρώ;;;τόσα θέλει ο ιδιώτης γιατρός μου για να με ξεγεννησει στο Ιασω. Και ειπα δεν σφάξανε. 2000 μαυρα;;; δεν ντρεπονται μωρε...τέτοιες εποχές;Και αν δεν εχεις τι γινεται; δεν σε ξεγεννάνε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 1 month later...

Καλημερα

Αν και λιγο αργα, θα ηθελα να πω κι εγω την εμπειρια μου απο το Αττικο, τον Ιανουαριο του 2011. Γενικα μπορω να πω οτι εμεινα πολυ ευχαρισημενη απο το νοσοκομειο γιατι δεν αντιμετωπισα κποιο ιδιαιτερο προβλημα, μονο το κολλημα τους με το "πρωτοκολλο" και την ελλειψη προσωπικου την περιοδο των αργιων. Τελεια δεν ηταν, αλλα πουθενα δεν ειναι τελεια... Κατα τ'αλλα ειχα το μωρο μου και τον αντρα μου διπλα μου 24 ωρες το 24ωρο πραγμα που με ευχαριστουσε γιατι το εβλεπα και το ευχαριστιομουν και περαν απο το θηλασμο, ο αντρας μου εκανε τα υπολοιπα. Καθε πρωι μας επαιρναν τα μωρακια για να τα πλυνουν και να τα ζυγισουν, και μας εδειχναν κι εμας πως να το κανουμε. Ειχαμε παραβαν αναμεσα μας στο τετρακλινο κι ετσι ειχαμε τον προσωπικο μας χωρο. Βεβαια οταν μαζευοντουσαν πολλοι επισκεπτες ηταν προβλημα για ολους γι' αυτο καλο ειναι να μην κανετε εποσκεψεις στη λεχωνα μολις εχει γεννησει, εχει τα προβληματα της, δεν χρειαζεται κα τους επισκεπτες να τη δυσκολευουν... Απο Δευτερα πρωι που αρχισαν να συρρεουν γιατροι και καθηγητες, εμαθα πολλα ενδιαφεροντα πραγματα για τη φροντιδα του μωρου και και το θηλασμο αλλα για οσο κρατουσαν οι επισκεψεις, σχεδον 3 ωρες, μια αγενεστατη σεκιουριτου εδιωξε τους συνοδους μας και ποιος θα με βοηθουσε που μετα απο καισαρικη ουτε απο το κρεβατι δε μπορουσα να σηκωθω χωρις βοηθεια... Καποια στιγμη, επειδη το μωρακι μου κοιμοταν πολλες ωρες και δεν ετρωγε αρκετα, μια συμβουλος με εστειλε στο θηλαστρο για να βοηθησω την παραγωγη μου και για να φαει και το μωρο μου περισσοτερο κι ετσι δεν της εδωσα καθολου ξενο γαλα. Μ'αρεσε που στο τελος πληρωσα ενα ικανοποιητικο ποσο για τη διαμονη μου αλλα δε μου αρεσει που τωρα πια εχουν διωξει ολους ους συμβασιουχους γυναικολογους και εχουν μεινει οι μεγαλογιατοι οι οποιοι εχουν πολυ βαθιες τσεπες...

Ελπιζω να βοηθησα κι οτι χρειαστειτε πειτε το!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα!

Θα χρειστω τη βοηθεια σας και παλι. Ειμαι (παλι) εγκυος και θελω και παλι να γενησω στο Αττικο γιατι εμεινα ευχαριστημενη για πολλους λογους. Τον γιατρο μου ομως τον διωχνουν κα παλι απο το Αττικο λογω μη ανανεωσης της συμβασης του. Ψαχνω για νεο γυναικολογο ο οποιος ομως να μην ειναι καθηγητης , βλεπε Χρελιας και Παναγοπουλος, γιατι εκτος του οτι εχουν παρει πολυ ψηλα τον αμανε, παιρνουν και παρα πολλα λεφτα! Ψαχνω εναν γιατρο που να ειναι ανθρωπος και να μη ζηταει πανω απο 1500 ευρω... Μια ευκολη καισαρικουλα θα κανω, δε θα τους δυσκολεψω τη ζωη, αρκει κι αυτοι να μη μου δυσκολεψουν τη δικη μου! Σας παρακαλω, οποια εχει προσωπικη εμπειρια απο γιατρο και διατιθεται να μου τον προτεινει, σας παρακαλω ας μου στειλει μηνυμα!!!

Ευχαριστωωωωωωωω

Link to comment
Share on other sites

Εμεις φταιμε που ειμαστε προθυμοι να το δωσουμε το φακελάκι. Μα 2000 ευρώ;;;τόσα θέλει ο ιδιώτης γιατρός μου για να με ξεγεννησει στο Ιασω. Και ειπα δεν σφάξανε. 2000 μαυρα;;; δεν ντρεπονται μωρε...τέτοιες εποχές;Και αν δεν εχεις τι γινεται; δεν σε ξεγεννάνε;

εμενα ο ιδιωτης γιατρος μου που πραγματικα ειναι φανταστικος στην δουλεια του μου ζηταει 1300 ευρω κ γενναω στο ιασω...κ θα μου δωσει κ αποδειξη.το βρηκαμε τωρα παιρνουν δημοσιοι γιατροι 2000 μαυρα.

Xc60p3.png ghL0p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ειμαι καινουργια στη παρεα αλλα εχω διαβασει πολλες συζητησεις σας.Θα ηθελα να ρωτησω τη chriscat8 ποιον γιατρο ειχες?Εμενα ο δικος μου (ο Γιακουμακος ειναι στο Αττικο αλλα επιμενει στο Ιασω) δεν εχω και τις καλυτερες εντυπωσεις για το Ιασω.Γνωριζεις κατι πανω σάυτο το θεμα? Απο τις επισκεψεις μου στο Αττικο ειμαι αρκετα ικανοποιημενη για δημοσιο νοσοκομειο.

Link to comment
Share on other sites

Eax5515 θα σε σταναχωρησω! Ειμαι κι εγω προς αναζητηση γιατρου και παλι γιατι του δικου μου δεν του ανανεωσαν την συμβαση... Ημουν πολυ ευχαριστημενη απο το Αττικο με ολα οσα προσφερει και γι'αυτο ελπιζω και το 2ο να το κανω εκει. Ο γιατρος σου προφανως εχει περισσοτερα να κερδισει απο το Ιασω αλλα δεν υπαρχει κανενας λογος να μη γεννησεις στο Αττικο, κι ενας λογος παραπανω ειναι το κοστος...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!Εγω γεννησα στο αττικο τον σεπτεμβρη !Εμεινα πολυ ευχαριστημενη απο το προσωπικο και φυσικα απο τον γιατρο μου.chriscat8 ειναι ο Ασημακης Παπας .. μου πηρε βεβαια 1500 μαυρα αλλα με προσεξε παραααααααααα πολυ και γενικα ειναι πολυ νεος και παρα πολυ καλος.Στον συστεινω ανεπιφυλακτα!Αν θες στειλε μου πμ να σου δωσω πληροφοριες!Παρεπιπτωντος επειδη θα πας με καισαρικη .. αν εχεις ταμειο ικα να ξερεις οτι σου καλυπτει πληρως το 4κλινο και αν παρεις μονοκλινο πληρωνεις μονο την διαφορα που ειναι πολυ λιγοτερα απο οτι θα πληρωνες 4ακλινο.Ετσι και εγω πηρα μονοκλινο στο αττικο και περασα χαρμα!!!!!!

FvxMp3.png
Link to comment
Share on other sites

Maela σ'ευχαριστω πολυ αλλα με το δικο μου ταμειο τα πληρωνω ΟΛΑ! Επισης τωρα με τις νεες χρεωσεις...δεν το βλεπω να γενναω σε δημοσιο!!! Αληθεια τις ειδατε τις νεες χρεωσεις που ειναι 400% πανω;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!Εγω γεννησα στο αττικο τον σεπτεμβρη !Εμεινα πολυ ευχαριστημενη απο το προσωπικο και φυσικα απο τον γιατρο μου.chriscat8 ειναι ο Ασημακης Παπας .. μου πηρε βεβαια 1500 μαυρα αλλα με προσεξε παραααααααααα πολυ και γενικα ειναι πολυ νεος και παρα πολυ καλος.Στον συστεινω ανεπιφυλακτα!Αν θες στειλε μου πμ να σου δωσω πληροφοριες!Παρεπιπτωντος επειδη θα πας με καισαρικη .. αν εχεις ταμειο ικα να ξερεις οτι σου καλυπτει πληρως το 4κλινο και αν παρεις μονοκλινο πληρωνεις μονο την διαφορα που ειναι πολυ λιγοτερα απο οτι θα πληρωνες 4ακλινο.Ετσι και εγω πηρα μονοκλινο στο αττικο και περασα χαρμα!!!!!!

 

πως πηρες το μονοκλινο;;;;;; Θελω κι εγω..... ο γιατρος μου μου ειπε οτι δεν τα δινουν για γεννα. θα κανω ΚΤ αρα θα παω προγραμματισμενα, αν υπαρχει τροπος στειλε μου πμ

 

 

ευχαριστω πολυ

The Boss 29/12/04

Frankie 20/05/08

Peekaboo 1/12/11

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...