Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΜΙΑΣ ΜΙΚΡΗΣ ΝΕΡΑΙΔΑΣ...(ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ)


Recommended Posts

Φιλιω βαλε αν θες τις ωραιες κατασκευες στο τοπικ που ανοιξα για κατασκευες του παιδικου δωματιου........θα ταν ωραια να τις δουν κι αλλοι!!! :wink:

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 316
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

vera για ποιες κατασκευες μου λες;; το πηλο;; για αγορακι δεν ειδα κατι :(

Στο καταφύγιο ο ένας του άλλου είναι που ζουν οι άνθρωποι...

Link to comment
Share on other sites

Ναι τα διακοσμητικα απο πηλο........ειναι ποου ομορφα......ξεχασα που εφτιαχνα κι εγω οταν ημουν πιο μικρη.....

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τα εβαλα.. βρε Βερακι δεν χωρτενω να βλεπω το θεμα με τις καλοκαιρινές βαφτισεις.... ολο το πρωι ταξιδεψα... :D

Στο καταφύγιο ο ένας του άλλου είναι που ζουν οι άνθρωποι...

Link to comment
Share on other sites

απο ενα βιβλιοπολειο στο Βολο..ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΥΠΕΡΟΧΟ!

 

Πάντως για όποιον τον ενδιαφέρει το έχουν και στο Γαιτανάκι .... έχει Αθήνα, Θεσ/νίκη, Πάτρα και δεν θυμάμαι που αλλού ...

 

Για ρίχτε μια ματιά εδώ ...

http://www.gaitanaki.gr/

Εγω κοριτσια το συγκεκριμενο αλμπουμ που ειναι φανταστικο, το ειχα βρει πριν λιγους μηνες στην γειτονια μου, 25ευρω, αλλα τωρα πλεον δεν μπορω να το βρω πουθενα!!!!!!!!!!

Στο Γαιτανάκι ξερει καμια ποσο κοστιζει και αν σιγουρα υπαρχει???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στο Γαιτανάκι ξερει καμια ποσο κοστιζει και αν σιγουρα υπαρχει???

 

Το αγόρασα πέρυσι απο το γαιτανάκι της Πάτρας ... δεν θυμάμαι γμτ ακριβώς τιμή, αλλά θυμάμαι ότι μου είχε φανεί πολύ φτηνό.

Πάντως και φέτος που πήγα και πήρα ένα άλλο σχέδιο, το είχαν αυτό το είδα ... γενικώς έχουν πολύ ωραία άλμπουμ αλλά όλα τους τα πράγματα είναι πολύ διαλεγμένα ... για όσους δεν το κατάλαβαν είμαι φαν του καταστήματος :lol::lol::lol: !!!

1aLup3.png

 

BtUIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Virginia.. μετα δεν το εβρισκα ουτε κι εγω...ειχε τελιωσει.. :cry:

Olg@ εχεις παρει επιπλα απο το καταστιμα.;. γιατι εχω δει καποια ροζ κοριτσιστικα ..φοβερα..

καληνύχτα... :wink:

Στο καταφύγιο ο ένας του άλλου είναι που ζουν οι άνθρωποι...

Link to comment
Share on other sites

Nαι έχει και φοβερά επιπλάκια ... της έχω πάρει ένα κομοδινάκι lilifee σε αυτό το στυλ, μόνο το δικό μας είναι πιο ψηλό με πιο πολλά συρταράκια ...

 

http://www.rainbowkidsfurniture.co.uk/itemphoto.php?id=9

 

το έχω συνδυάσει με τα λευκά της έπιπλα για πιο ανάλαφρο αποτέλεσμα

 

και αυτή την παιδική τραπεζαρία της sia σε λευκό

 

http://www.sia-homefashion.com/prod_-kids-collection_collection_5959_page_0.html

 

από άλλο κατάστημα όμως γιατί στο γαιτανάκι είχε μόνο της lilifee σε ροζ ...

1aLup3.png

 

BtUIp3.png

Link to comment
Share on other sites

τα επομενα σε 5 χρονια δηλαδη θα είναι μαλλον αυτα...

http://www.rainbowkidsfurniture.co.uk/collphoto.php?id=1

απο τιμές;;;

Στο καταφύγιο ο ένας του άλλου είναι που ζουν οι άνθρωποι...

Link to comment
Share on other sites

τα επομενα σε 5 χρονια δηλαδη θα είναι μαλλον αυτα...

http://www.rainbowkidsfurniture.co.uk/collphoto.php?id=1

απο τιμές;;;

 

Όχι δεν θα είναι γιατί δεν αντέχω το τόσο ροζ μαζεμένο :lol::lol::lol: !!!

Λατρεύω τα λευκά τελείως σκέτα έπιπλα και απλά μου αρέσει να βάζω χρωματιστές πινελιες, για αυτο πήραμε το ροζ κομοδινάκι, έναν λαχανί καθρέφτη κτλ. Νομίζω αν έχεις σαν βάση λευκά ή σε φυσικό χρώμα έπιπλα μπορείς να παίξεις με υφάσματα και τοίχους και να κάνεις πολλες εναλλαγές.

 

Απο τιμές το κομοδινάκι γύρω στα 100 ευρώ, η τραπεζαρία είναι δώρο της γιαγιάς στα πρώτα μας γενέθλια, δεν ξέρω ακριβώς την τιμή, μπορώ να την μάθω όμως αν σε ενδιαφέρει ... πάντως αρκετά τσιμπημένη.

1aLup3.png

 

BtUIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΡΕ ..Olg@..ΑΝΤΕ ΠΟΤΕ ΘΑ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙΣ ΦΩΤΟ...;;; ΠΕΡΗΜΕΝΩ :lol:

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ( Η ΤΡΑΠΕΖΑΡΙΑ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ )..ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩ :D

Στο καταφύγιο ο ένας του άλλου είναι που ζουν οι άνθρωποι...

Link to comment
Share on other sites

ΡΕ ..Olg@..ΑΝΤΕ ΠΟΤΕ ΘΑ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙΣ ΦΩΤΟ...;;; ΠΕΡΗΜΕΝΩ :lol:

:D

 

Στην κατάστασή μου δυστυχώς χλωμό, είμαι σε πλήρη ακινησία, να σηκωθώ και να φωτογραφήσω :cry: ...

Πάντως στο τόπικ με τα δωμάτια των παιδιών μας, υπαρχει φωτό απο το παλιό δωμάτιο της Κατερινούλας (πρόσφατα μετακομίσαμε), όπου αν προσέξεις φαίνεται το κομοδινάκι της που σε ενδιαφέρει ...

1aLup3.png

 

BtUIp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Φιλιώ μου καταπληκτικό το δωμάτιο της νεραϊδούλας σου !!!!

Δεν χορταίνω να κοιτάζω τις φωτογραφίες σου !!! Είσαι ταλεντάρα!!!

Να σου ζήσει η μικρή Ασημένια !! Είναι πολύ τυχερή που έχει εσένα για μητέρα!!

 

Είμαι κι εγώ μέλλουσα μαμά μιας μικρής πριγκίπισας και έχω ξετρελαθεί με τα επιπλάκια του καταστήματος ΗΡΑ, τα ίδια που έχεις κι εσύ.

Φαντάζομαι το δωματιάκι μας πριγκιπικό και ροζουλί !!!! Έχω πάρει πολλές ωραίες ιδέες από εσένα για το δικό μας δωμάτιο !!!

Αλλά έχω κάποιες απορίες, τις οποίες θα σε παρακαλούσα να μου τις λύσεις (μιας και στο κατάστημα που πήγα για τα έπιπλα, δεν είχαν στημένα τα συγκεκριμένα και έτσι δεν μπόρεσα να τα δω από κοντά).

Μπορείς να μου πεις αν το κρεβάτι είναι σταθερό και γερό ? Γιατί στο προσπέκτ το κεφαλάρι και των ποδιών φαίνεται ότι είναι από λεπτό ξύλο, σε σύγκριση με άλλα κρεβάτια άλλης εταιρίας που είδα στημένα. Επίσης, τα κάγκελα ανεβοκατεβαίνουν και βγαίνουν τελείως ώστε να γίνει αργότερα ένα κανονικό κρεβατάκι για παιδί ηλικίας μέχρι 5-6 χρονών ??

Εσύ είσαι ευχαριστημένη με την αγορά αυτών των επίπλων ??

 

Σε παρακαλώ περιμένω τις απαντήσεις σου για να αποφασίσω αν θα προχωρήσω στην παραγγελία.

 

Ιωάννα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια ...να στε καλα για τα υπέροχα λόγια...λοιπόν καλή μου ioanna76... είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένη απο τα έπιπλα ..μάλιστα τώρα έβγαλα και τα κάγκελα! και βέβαια τα κάγκελα βγαίνουν και θα σου δώσουν 2 λευκά δοκάρια για δεξιά κ αριστερά απο το στρώμα . το κρεβατάκι είναι μέχρι 6 χρονών 140x75 εκ.. το κεφαλάρι δεν είναι καθόλου λεπτό είναι αρκετά χοντρό θα έλεγα.. το κρεβατάκι είναι πολύ γέρο (αφου ξαπλώνω κ εγω πανω.. :oops::lol: ) το κρεβατάκι είναι πολύ πιο πριγκιπικό αποτι με τα κάγκελα! θα κατεβάσω σύντομα φωτό .. τα κάγκελα δεν ανεβοκατεβαίνουν αλλά το στρώμα αλλάζει θέσεις.. γενικά η ποιότητα είναι άριστη.. η μικρη μου κρεμιέται απο τη συρταριέρα αλλά ούτε εχει χαλάσει το συρτάρι ούτε γέρνει ειναι πολύ σταθερή και μεγάλη... τα καγκελα εχουν κ πλαστικό προστατευτικό για το δαγκομα :!:

αυτα πολλα φιλάκια

mariantinos..ευχαριστώ :oops:

Στο καταφύγιο ο ένας του άλλου είναι που ζουν οι άνθρωποι...

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ... εχω χαθεί απο το φόρουμ .. :( είμαι σε φάση ανακαίνισης. :D . λοιπόν πρέπει να το μοιραστώ αυτό μαζί σας.. έχω νέα.. :idea::!: προχθές βγάλαμε τα κάγκελα απο τη κούνια ..πλέον έγινε κρεβατάκι! Είπα και εγώ η τρελάρα να αλλάξω μερικά πράγματα.. τη Παρασκευή θα σας στείλω μερικές φωτό.. Λοιπόν αγόρασα υφάσματα ,θα κάνω ένα ρεντό στις κουρτίνες κ ενα κουβερλί για το κρεβάτι .. ευτυχώς βρήκα ενα ύφασμα σε καλή τιμή, κλασσικό, με μοτίβο, σε ροζ -σομών απόχρωση ..δεν είναι σε παιδικό στιλ αλλά ήθελα να δώσω ενα στιλ πριγκίπισσας , με το ιδιο ύφασμα θα κάνω κ το κουβερλί κ 2 μαξιλαράκια.. κ ακομα δύο με το ίδιο πάλι ύφασμα σε πράσινη απόχρωση..σας στελνω να δειτε πως είναι το μοτίβο .. http://www.dimplesanddandelions.com/zoom2.asp?Product_ID=11082&Image=1

Αφού λοιπόν θα κάνω στροφή στο κλασικό έπρεπε το χαλί να αλλάξει.. σκέφτηκα ξανά κ ξανα κ τέλος μου ήρθε ..η γλυκιά μανούλα μου έχει ενα φοβερό χαλί σε αυτό το στιλ.. που είναι ότι πρέπει! ειναι σε αυτό το στίλ http://www.dimplesanddandelions.com/zoom2.asp?Product_ID=8955&Image=1

Τέλος στους τοίχους θα αντιγράψω αυτές της νεραιδούλες http://www.dimplesanddandelions.com/zoom2.asp?Product_ID=7985&Image=1 http://www.dimplesanddandelions.com/zoom2.asp?Product_ID=7991&Image=1 χωρίς το χαζοχαρούμενο ύφος και θα στολίσω με τούλι τα φορεματάκια τους.. θα στολίσω τον καμβά ολόγυρα με κορδέλα βελουτέ ( αντί για κορνίζα..)

Περιμένω με αγωνία τα υφάσματα στα οποία θα βάλω κρισταλάκια κ βολάν.. επιτέλους να γεμίσω αυτούς τους καμβάδες ( πρέπει να έχω τα υφάσματα για να πετύχω τις σωστές αποχρώσεις..) Πάλι καλά που δεν ζωγράφισα παραστάσεις στο τοίχο γιατί τώρα που το θέμα αλλάζει θα έπρεπε να μπογιατίζω.. παρόλο που έχω ζωγραφίσει σε πολλά παιδικά δωμάτια στο δικό μας είπα ότι κάθε τόσο θα αλλάζω οπότε ότι έκανα το έκανα πάνω στο καμβά.. :wink::wink::wink::cool::cool:

Έχω μία ερώτηση ΠΟΤΕ ΕΠΙΤΈΛΟΥΣ ΘΑ ΑΡΧΊΣΟΥΜΕ ΜΕ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΆΤΙΚΑ;;,εχω πολλές περσινές φωτο να στείλω πότε να ανεβάσω καμιά;;;

Στο καταφύγιο ο ένας του άλλου είναι που ζουν οι άνθρωποι...

Link to comment
Share on other sites

ΖΗΛΕΥΩΩΩΩΩ.. :evil::evil:

ΘΈΛΩ ΚΙ ΕΓΏ ΕΝΑ .. :cry::cry:http://www.hgtv.com/decorating/pictures-of-kids-rooms/page8.html

Στο καταφύγιο ο ένας του άλλου είναι που ζουν οι άνθρωποι...

Link to comment
Share on other sites

DSC06210.jpg τα φωτ'ακια εχουν προστατευτικο ... προσοχη μη λαμπαδιασετε :lol:

DSC06211.jpg

DSC06212.jpg

 

να και η καινουργια κουνουπιερα μας!

Στο καταφύγιο ο ένας του άλλου είναι που ζουν οι άνθρωποι...

Link to comment
Share on other sites

Φιλιώ μιας και σου αρέσουν τόσο οι νεράιδες είπα να σε προσκαλέσω στο βεσέ των επισκεπτών μας :D

 

ca45255f.jpg

 

 

ΆΝοιξε τόπικ με τα χριστουγεννιάτικα, έχω και εγώ ιδέες να σας πω :wink:

Love me or Hate me!

I'm still gonna shine!

Link to comment
Share on other sites

Φιλιώ μιας και σου αρέσουν τόσο οι νεράιδες είπα να σε προσκαλέσω στο βεσέ των επισκεπτών μας :D

 

ΑΧΧΧ ...τώρα θέλω πιπί μου... :lol:

Στο καταφύγιο ο ένας του άλλου είναι που ζουν οι άνθρωποι...

Link to comment
Share on other sites

φιλιώ πολύ ωραία η καινούργια σας κουνουπιέρα τέλεια μπράβο σου κορίτσι μου!! Τα λουλούδια ψεύτικα είναι ή αληθινά και τα έχεις διατηρήσει με καποιο τρόπο ??

Και οι ιδέες σου τώρα να αλλάξεις το δωμάτιο πολύ καλές !

Αν έχεις φωτογραφίες απο Χριστουγενιάτικα ανέβασε να πάρουμε και εμείς καμιά ιδέα

[/url]

 

 

Link to comment
Share on other sites

λοιπον καλη μου η κουνουπιέρα είναι ετοιμή απο jumbo στα 8 ευρω τα λουλούδια ειναι ψεύτικα..εγω εχω προσθέσει μερικά ακόμα λολούδια κορδέλες κ νεραιδες ..

Στο καταφύγιο ο ένας του άλλου είναι που ζουν οι άνθρωποι...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...