Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΜΙΑΣ ΜΙΚΡΗΣ ΝΕΡΑΙΔΑΣ...(ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ)


Recommended Posts

DSC06014.jpg

DSC06015.jpg

DSC06016.jpg

είναι στολίδια για το παιδικό δωμάτιο.. απο πηλό που στεγνώνει μόνος του... ( απο jumbo) ,βάφεται με πλαστικά χρώματα.. πλάθεται με το χέρι σαν πλαστελίνη... το κόβεις κ με φόρμα απο τα κουλουράκια... με μια μικρή τρυπούλα για να περνά κορδέλα μπαίνει παντού..κουρτίνα, κούνια, φωτιστικό κτλ καλές δημιουργίες αργότερα θα ανεβάσω κι άλλες φιλάκια

Στο καταφύγιο ο ένας του άλλου είναι που ζουν οι άνθρωποι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 316
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Mπράβο Φιλιώ δεν το ξερα ότι ήθελες να φύγεις πάντως το ότι έμεινες ειναι τελειο νέο. Σε θέλουμε κοντά μας να μας βοηθάς και να μας δίνεις συμβουλές και φυσικά να σε μιμηθουμε και μεις. Νομίζω πως πρέπει να αναλάβεις διακοσμήτρια όλων μας.

h1j3ge0poz8uv790.png
Link to comment
Share on other sites

εμένα που είναι αγοράκι λέω να κάνω την διακόσμηση της Φιλιώς αλλά σε αποχρώσεις γαλάζιου και μπέζ τι λέτε ?? και οι υπόλοιποι τοίχοι γαλάζιοι θα ειναι βαρύ ??

Για θέμα για αγοράκι τι λέτε να βάλω ?? Πειρατές, ψάρια και τέτοια δεν μαρεσουν είμαι σε δίλημμα τώρα :?:?

 

Δες το τοπικ "παιδικο δωματιο και διακοσμηση" υπαρχουν φωτο απο παιδικα δωματια και θα παρεις ιδεες.........

 

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=456&postdays=0&postorder=asc&start=60

 

Εγω θα ελεγα να παιξεις με αποχρωσεις του μπλε (φυσικα και μπεζ στις ριγες)

Δλδ μια αποχρωση πιο σκουρα στις ριγες αλλα πιο ανοιχτη στους υπολοιπους τοιχους για να μη βαρυνει........

 

Δες αυτο το δωματιο.......υπαρχουν οι ριγες στον ενα τοιχο ενω οι υπολοιποι τοιχοι ειναι ανοιχτοχρωμοι βαμενοι με ζωγραφικη τεχνικη.......λευκο και σιελ....

 

DSC01548.jpg

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

χμ.... έχεις κάτι συγκεκριμένο υπόψη σου να δώ να πάρω ιδέα γιατί δεν το σκέφτηκα καθολου αυτό.

Αυτοκίνητα και τέτοια δεν μαρεσεουν.

Το θέμα forever friends δεν πάει για αγόρι ?

[/url]

 

 

Link to comment
Share on other sites

koullam το forever friends για αγόρι θα μου άρεσε αν έβαζες μόνο τον αρκούδο όχι και την φίλη του! άντε σε μία θέση ΟΚ! αλλά όχι παντού!

επίσης αφού θα κάνεις μλπε αποχρώσεις θα μπορούσες να έχεις θέμα το αερόστατο ή αεροπλάνα & ελικόπτερα ή πλανήτες κλπ! για κάτι ποιό ρομαντικό και ζουζουνίστικο είναι τα αστεράκια ή τα αγγελάκια!

 

δανείζομαι φωτό από τοτοπικ που λεει η Βέρα!

 

mural-pic18-web.jpg

 

Kids003.jpg

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Forever_Friends_7.jpg

Forever_Friends_2.jpg

Forever_Friends_11.jpg

koullam... νομίζω να σου αρέσουν αυτά..δεν χωρά αμφιβολία οτι ειναι αγορίστικα!!!!

vera...μπραβο μπραβο ΜΠΡΑΒΟ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ... τωρα το είδα το θεμα διακοσμηση.... σε ολες τις κοπελες μπραβο θα ανεβαζω κι εγω οταν βλεπω κατι ωραιο...

anthula,MARIAGALS,katerina@!!...ευχαριστω..

Στο καταφύγιο ο ένας του άλλου είναι που ζουν οι άνθρωποι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπόν ...με χαρά σας στέλνω ακόμα μια ιδέα ... Είχα ένα σερβίτσιο πολύ κιτς..απο δώρο γάμου, αποφάσισα λοιπόν να το ζωγραφίσω(τα χρώματα είναι για πορσελάνη κ θα τα βρείτε σε καλα βιβλιοπωλεία) και άλλαξε τελείως ! Τώρα παίζουμε με αυτό, με τη κορούλα μου...It's Tea Time!!!

DSC05760.jpg

Στο καταφύγιο ο ένας του άλλου είναι που ζουν οι άνθρωποι...

Link to comment
Share on other sites

φιλιώ σε ευχαριστώ πολύ μου αρεσαν είσαι θησαυρός ελπίζω να βρώ και καδράκια τετοια και αλλα στολίδια !! Ξέρετε κανένα κατάστημα που εχει ?

εχει το SIA ...ΠΟΛΛΑ ΟΜΟΡΦΑ Κ ΓΙΑ ΑΓΟΡΙΑ..

Στο καταφύγιο ο ένας του άλλου είναι που ζουν οι άνθρωποι...

Link to comment
Share on other sites

Καλέ φιλιώ τέλειο έκανες το σερβίτσιο!! Μπράβο σου χαίρομαι πολύ να βλέπω τις δημιουργίες σου!

Τώρα όπως είπες θα αλλάξεις το δωμάτιο της Ασημένιας σου και θα φύγεις τα forever friends και θα βαλεις νεραιδούλες? Δεν τα λυπάσαι καλέ και είναι τόσο ωραία αχ..... Τι θα τα κάνεις θα τα φυλάξεις και θα τα ξαναβάλεις αργότερα ?

 

To SIA έχει κανένα site να δω τί έχει ?

[/url]

 

 

Link to comment
Share on other sites

ΘΕΣ ΝΑ ΣΟΥ ΒΑΛΩ ΜΙΑ ΦΩΤΟ ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΩΣ ΕΓΗΝΕ ΟΤΑΝ ΤΟ ΕΒΑΛΑ ΣΤΟ ΠΛΥΝΤΙΡΙΟ ΠΙΑΤΩΝ;;; ΠΟΛΥ ΓΕΛΙΟ... ΓΙΑΤΙ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΤΟ ΕΧΩ ΓΙΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙ...ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΧΑΛΑΣΕΙ 2 ΚΟΥΠΕΣ... Κ ΕΝΩ ΕΧΩ ΑΚΟΜΑ ΤΑ ΧΡΩΜΑΤΑ ΒΑΡΙΕΜΑΙ ΝΑ ΤΑ ΞΑΝΑΖΩΓΡΑΦΙΣΩ..

Στο καταφύγιο ο ένας του άλλου είναι που ζουν οι άνθρωποι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

http://www.sia-homefashion.com/prod_-kids-collection_collection_5959.html?PHPSESSID=00805e4dec6abea65e6946ee24a61058 ΕΙΝΑΙ ΤΟ SIA KIDS

Αυτα που εχω θα τα κρατησω γιατι εχουν απο πισω αφιερωσεις απο εμενα στη μικρη..τα εκανα οταν ημουν εγκυος κ της γραφω πισω απο καθε καμβα ...ΣΕ ΠΕΡΗΜΕΝΩ..Σ ΑΓΑΠΩ κτλ οποτε θελω να τα εχει αυτα..

Στο καταφύγιο ο ένας του άλλου είναι που ζουν οι άνθρωποι...

Link to comment
Share on other sites

To ήξερα ότι κάτι θα είχες κάνει καλέ όλο ιδέες εισαι εσύ !! Μπράβο κορίτσι μου θα έχει ωραία ενθύμια η κόρη σου !!! Κρίμα που εγώ δεν έχω τόση φαντασία και ταλέντο !!

Τα φιλιά μου θα κοιτάξω την σελίδα που μου έβαλες σε ευχαριστω!

[/url]

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα είμαι και πάλι εδώ...!!! Με πολύ όρεξη και νέες ιδέες...!!!

Κορίτσια...τι να πω;;;; Απλά είστε όλες υπέροχες!!! ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ ΠΑΡΑ ΠΟΛΎ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΑΣ ΛΌΓΙΑ... ΝΑΙ ΜΕ ΠΕΊΣΑΤΕ ΝΑ ΠΑΡΑΜΕΊΝΩ ...ΌΛΑ ΌΣΑ ΜΟΥ ΣΤΈΛΝΑΤΕ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΌ....ΜΕ ΣΥΓΚΙΝΕΊΣΑΤΕ...ΝΙΏΘΩ ΟΤΙ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΦΊΛΕΣ.. Είναι υπέροχο που έχουμε τόσα να μοιραστούμε... ανακάλυψα οτι δεν θέλω να χάσω αυτή τη επικοινωνία! Μου δείξατε όλες πόσο θέλετε να μείνω ...!! Ευχαριστώ το εκτιμώ...

Και επειδή τόσο καιρό που δεν έγραφα στο φόρουμ νιώθω οτι χρωστάω σε κάθε μια ενα ευχαριστώ... anthula, koullam,Κυριακή,MARIAGALS, fistikaki, LouLou, Virginia,ΒΙΚΥ,vera, katerina24, Sam, ελισαβετ, ria,Νινεττα,ριτα79, helen18,sesame,ευδοκία,pam,Νίκη,starlight,aria146,Elenia,nanaka,τανια,LouLou..ΝΑ ΣΤΕ ΚΑΛΆ..Κορίτσια..διάβασα ένα ένα τα μηνύματα σας προσεκτικά..τόσο καιρό δεν απαντούσα όχι γιατί αδιαφορούσα..είχα πεί ότι δεν θα έμενα.. ΤΟΣΑ ΚΑΛΑ ΛΟΓΙΑ ΟΜΩΣ ΜΕ ΠΕΙΣΑΝΕ ...ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ ΤΗ ΚΑΘΕ ΜΙΑ ΞΕΧΩΡΙΣΤΆ..ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ

 

Kαλή μου Φιλιώ,

 

Δεν θα είναι υπερβολή να πω οτι είσαι ο πιο τρυφερός άνθρωπος που έχω γνωρίσει στη ζωή μου, και όπως σου έχω πει και σε π.μ. θέλω πολύ-πολύ να σε γνωρίσω και από κοντά! Να ξέρεις οτι όποτε έρθεις Αθήνα θα σε περιμένω!

Χαίρομαι που θα μέινεις στην παρέα, έτσι θα μπορώ να παρακολουθώ το έργο σου :P

 

Εύχομαι το φόρουμ να σου επιστρέψει λίγη έστω από την γλυκύτητα και τις γεμάτες χρώματα και αισθήσεις εικόνες που δίνεις εσύ σε αυτό!

 

 

1291208tjw99urd5u.gif 1091023slc1ogo2i7.jpg

Love me or Hate me!

I'm still gonna shine!

Link to comment
Share on other sites

ΒΙΚΗ ΜΟΥ ΣΤΑ ΕΙΠΑ Κ ΣΤΟ ΠΜ...εισαι πολυ γλυκια σε ευχαριστω πραγματικα..

654519a2mr65l8bp.gif

Στο καταφύγιο ο ένας του άλλου είναι που ζουν οι άνθρωποι...

Link to comment
Share on other sites

DSC06014.jpg

DSC06015.jpg

DSC06016.jpg

είναι στολίδια για το παιδικό δωμάτιο.. απο πηλό που στεγνώνει μόνος του... ( απο jumbo) ,βάφεται με πλαστικά χρώματα.. πλάθεται με το χέρι σαν πλαστελίνη... το κόβεις κ με φόρμα απο τα κουλουράκια... με μια μικρή τρυπούλα για να περνά κορδέλα μπαίνει παντού..κουρτίνα, κούνια, φωτιστικό κτλ καλές δημιουργίες αργότερα θα ανεβάσω κι άλλες φιλάκια

να μερκά ακόμα.. εγω τα εκανα για το scrapbook αλλα μπαινουν παντου απο το τοιχο κ τη πορτα μεχρι τη κουρτινα!

DSC06198.jpg

Στο καταφύγιο ο ένας του άλλου είναι που ζουν οι άνθρωποι...

Link to comment
Share on other sites

σας στέλνω ενα αλμπουμ για φωτο ..που αγόρασα μόνο 20 ευρω!!!

DSC06200.jpgDSC06201.jpgDSC06202.jpgDSC06203.jpgDSC06204.jpgDSC06206.jpgDSC06205.jpg

Στο καταφύγιο ο ένας του άλλου είναι που ζουν οι άνθρωποι...

Link to comment
Share on other sites

απο ενα βιβλιοπολειο στο Βολο..ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΥΠΕΡΟΧΟ!

Στο καταφύγιο ο ένας του άλλου είναι που ζουν οι άνθρωποι...

Link to comment
Share on other sites

απο ενα βιβλιοπολειο στο Βολο..ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΥΠΕΡΟΧΟ!

 

Πάντως για όποιον τον ενδιαφέρει το έχουν και στο Γαιτανάκι .... έχει Αθήνα, Θεσ/νίκη, Πάτρα και δεν θυμάμαι που αλλού ...

 

Για ρίχτε μια ματιά εδώ ...

http://www.gaitanaki.gr/

1aLup3.png

 

BtUIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...