Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΜΙΑΣ ΜΙΚΡΗΣ ΝΕΡΑΙΔΑΣ...(ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ)


Recommended Posts

το ποσο μεσα στη σκεψη μου εισαι δε μπορεις να φανταστεις!!!!!!!!!!

 

κ γω αυτα ηθελα να χαρω κ ακομα χαιρομαι κ τη συντροφικοτητα κ την ελευθερια

 

κ τωρα πραγματικα τα αφηνουμε ολα στην ακρη για ενα παιδι

 

εγω σε ευχαριστω πολυ για τις πολυ σημαντικες αποψεις που "απεκτησες"

κ συ για ενα παιδι

 

τελικα καλα το ειπα πριν..........

 

τι μανουλα εισαι εσυ??????

 

σε ευχαριστω................!!!!!!!!!!!!!!!!!

xWWzp2.png

675093qccdm00t72.pngEΓΧΡΩΜΗ TV----->ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΖΩΗ...

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 316
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα...σε ολες σας...σας στελνω τις πιο γλυκες ευχες ...επιτελους μπενουμε σιγα σιγα στο χειμωνα... εχουμε καιρο ακομα για να αναψουμε το τζακι αλλα υπομονη....!!Λοιπον το πηρα αποφαση κ θα το κανω το φωτιστικο μεχρι το τελους του μηνα θα στηλω φωτο...ευχαριστω παρα πολυ για τις αποψεις σας....

sabrina ...με το καλο... 1564517dlsmblx6ju.jpg

κατερινα...σε ευχαριστω παρα πολυ!!!

Στο καταφύγιο ο ένας του άλλου είναι που ζουν οι άνθρωποι...

Link to comment
Share on other sites

:shock: έχω πάθει πλάκα! μπράβο σου κοπέλα μου!! πολύ τυχερή η μικρή σου!! εντυπωσιάστηκα ιδιαίτερα με τη ντουλάπα!! σούπερ!!

 

όσο για τα φωτιστικά... είσαι καλλιτέχνης! έχεις σκεφτεί να το κάνεις επάγγελμα;;;

 

εύγε!!!!! :D

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

xrysalis...ευχαριστω παρα πολυ...αλλα νομιζω πως κι εσυ δεν πας πισω ... ποτε θα κατεβασεις εκεινες τις φωτο απο το παρτι κ το δωματιο...θα περημενω...πολλα φιλακια

1035816bpz5pjw04l.gif

Στο καταφύγιο ο ένας του άλλου είναι που ζουν οι άνθρωποι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Eυχαριστω και παλι Κυριακη...αυτο το clipart ειναι υπεροχο...γιατι να μη το εχω εδω μαζι με τα αλλα...; ευχαριστω που εκανες το κοπο κ το ξαναστηλες εδω...πολλα φιλια

Στο καταφύγιο ο ένας του άλλου είναι που ζουν οι άνθρωποι...

Link to comment
Share on other sites

Φιλιω ειναι υπεροχο το δωματιο σου!!!! :D

 

Μ αρεσει που εχεις λευκα επιπλα, η τριχρωμια στις ριγες, η εξαιρετικη σου προσοχη στις λεπτομερειες και στην επιλογη διακοσμητικων, το φωτιστικο σου, και μεγαλη μου αδυναμια ειναι η ντουλαπα σου!!!!! Φανταστικη η ζωγραφια σου.......με λαδομπογιες την εκανες??? Μπραβο σου και παλι!!!! :wink:

 

Γα το φωτιστικο θαμνο εχω να πω το εξης......πολλη καλη η ιδεα, μονος ενδοιασμος μου ειναι η αποδοση του φωτος.......αν νομιζεις οτι τα λαμπακια θα δωσουν αρκετο φως στο δωματιο προχωρα!!!

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Φιλιώ είναι το πιο ωραίο παιδικό δωμάτιο που έχω δει σε όλη μου τη ζωή!!!!Πόσο καιρό σου πήρε να τα ετοιμάσεις όλα αυτά?Είναι τέλεια!!!!Δεν μπορώ να σταματήσω να κοιτάω σαν αποχαυνωμένη τις φωτογραφίες!!!

Link to comment
Share on other sites

Κάλα δεν μπορώ να το περιγράψω με λόγια είναι καταπληκτικό το δωμάτιο που έφτιαξες Φιλιώ. Δεν έρχεσαι και από δω να μου κάνεις και το δικό μου ?? :lol:

Να σου ζήσει η Ασημένια σου και να την χαίρεσαι!

 

Λοιπόν έχω και εγώ να σε ρωτήσω μερικά πράγματα

:arrow: το μουσικό καρουσέλ από πού το πήρες ? Θυμάσαι και τιμή? Ή από που μπορούμε να βρούμε τέτοια γιατί ειναι η αδυναμία μου το καρουσελ !!! αχ....

:arrow: Το νεραιδόδενρο εσύ το έφτιαξες και με τί μπογιές ?

:arrow: Τα καδράκια πάλυ εσύ τα έφτιαξες??

:arrow: Τις νεράιδες θυμάσαι από που τις πήρες??

:arrow: Την κούνια και την συρταριέρα από πού τα πήρες ? Αν θυμάσαι και τιμές πάλυ καλα!

Σε ευχαριστώ να χαίρεσαι την κορούλα σου και ελπίζω να μην σε κούρασα με όλες μου τις απορίες. Ελπίζω να με καταλαβαίνεις γιατί θα γίνω και γω μητέρα και θα ξεκινήσω όπου νάναι να φτιάχνω το δωμάτιο και προσπαθώ και γω να το κάνω όσο καλύτερο θα μπορέσω για το μωρακι μου !!

[/url]

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καρουζελ θα βρεις σε διαφορα μαγαζια με διακοσμητικα......ειτε με παιχνιδια, ειτε με ειδη διασκοσμησης σπιτιου......υπαρχουν πολλα σχεδια!!!

 

Τα καδρακια, ναι...τα φτιαξε η Φιλιω!!!!:D

 

Μπογιες στο δεντρο ισως να ειναι λαδομπογιες που ειναι πιο ανθεκτικες......

 

Κουνια και συρταριερα τετοιου τυπου θα βρεις ευκολα σε διαφορες εταιριες!!!

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ vera για την βοήθεια σου!!

Χάρηκα που μου είπες για καρουζέλ ότι έχει σε διάφορους τόπους διότι μαρέσει τόσο πολύ αλλά δεν έτυχε να δω πουθενά !!!

Πιο συγκεκριμένα ποια καταστήματα έχουν μπορείτε να με βοηθήσετε ??

[/url]

 

 

Link to comment
Share on other sites

Που μενεις εσυ?

 

Εγω εχω παρει απο καταστηματα της γειτονιας μου (δυτικα προαστια αθηνας) που εχουν διακοσμητικα για το σπιτι.....αντικειμενα και μικροεπιπλα......αυτα συνηθως εχουν και τετοια ειδη για παιδικα δωματια......κορνιζες και καρουζελ........ειδικα προς τα χριστουγεννα βγαζουν περισσοτερα κομματια γιατι θεωρειται καλο ως δωρο.....εχω δει με 15 ευρω και με 40.....αναλογως ποιοτητας δλδ........πηρα ενα πολυ ομορφο με 40 και ο μικρος μου ουτε να το φτυσει....προτιμα ενα χαζοκαρουζελ απο το λιντλ!!!! :lol:

 

 

Εχεις χρονο μπροστα σου να δεις με την ησυχια σου.........το θεμα με την διακοσμηση δωματιου ειναι να μαζευεις κομματια σιγα σιγα......ωστε να ναι προσεγμενα κι επιλεγμενα....οχι οτι βρεις μπροστα σου,....της φιλιως το δωματιο αυτο ακριβως εχει....συνοχη στο διακοσμητικο στυλ!!!! Ακομα και στα νοτος γκαλερις να βρεις ωραια διακοσμητικα για δωματια......

 

 

Η να πας σε παιχνιδαδικα οπως το Γαιτανακι που εχει εξαιρετικα παιχνιδια......οταν αποφασισες για το υφος και το στυλ διακοσμησης θα δεις και τι αντικειμενα θα αγοραζεις..... :wink:

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ vera μου. Και εγώ θα παίρνω προσεγμένα κομμάτια και επιλεγμένα με γουστο όπως της Φιλιώς και σιγά σιγά θα τα μαζεύω για να παίρνω καλά απλά πήρα πολλές ιδέες από το φορουμ.

Το θέμα εγώ είμαι από Κύπρο και δεν ξέρω τι κομμάτια έχει εδώ και πού να ψάξω ή αν τα καταστήματα που είπατε τα έχει και εδώ!! Τα jumbo τα έχει σίγουρα !

[/url]

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ψαξε σε καλα παιχνιδαδικα και βιβλιοπωλεια......

 

Επισης κατα τα χριστουγεννα βγαζουν περισσοτερα κομματια..... :wink:

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα είμαι και πάλι εδώ...!!! Με πολύ όρεξη και νέες ιδέες...!!!

Κορίτσια...τι να πω;;;; Απλά είστε όλες υπέροχες!!! ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ ΠΑΡΑ ΠΟΛΎ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΑΣ ΛΌΓΙΑ... ΝΑΙ ΜΕ ΠΕΊΣΑΤΕ ΝΑ ΠΑΡΑΜΕΊΝΩ ...ΌΛΑ ΌΣΑ ΜΟΥ ΣΤΈΛΝΑΤΕ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΌ....ΜΕ ΣΥΓΚΙΝΕΊΣΑΤΕ...ΝΙΏΘΩ ΟΤΙ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΦΊΛΕΣ.. Είναι υπέροχο που έχουμε τόσα να μοιραστούμε... ανακάλυψα οτι δεν θέλω να χάσω αυτή τη επικοινωνία! Μου δείξατε όλες πόσο θέλετε να μείνω ...!! Ευχαριστώ το εκτιμώ...

Και επειδή τόσο καιρό που δεν έγραφα στο φόρουμ νιώθω οτι χρωστάω σε κάθε μια ενα ευχαριστώ... anthula, koullam,Κυριακή,MARIAGALS, fistikaki, LouLou, Virginia,ΒΙΚΥ,vera, katerina24, Sam, ελισαβετ, ria,Νινεττα,ριτα79, helen18,sesame,ευδοκία,pam,Νίκη,starlight,aria146,Elenia,nanaka,τανια,LouLou..ΝΑ ΣΤΕ ΚΑΛΆ..Κορίτσια..διάβασα ένα ένα τα μηνύματα σας προσεκτικά..τόσο καιρό δεν απαντούσα όχι γιατί αδιαφορούσα..είχα πεί ότι δεν θα έμενα.. ΤΟΣΑ ΚΑΛΑ ΛΟΓΙΑ ΟΜΩΣ ΜΕ ΠΕΙΣΑΝΕ ...ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ ΤΗ ΚΑΘΕ ΜΙΑ ΞΕΧΩΡΙΣΤΆ..ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ

Στο καταφύγιο ο ένας του άλλου είναι που ζουν οι άνθρωποι...

Link to comment
Share on other sites

Κάλα δεν μπορώ να το περιγράψω με λόγια είναι καταπληκτικό το δωμάτιο που έφτιαξες Φιλιώ. Δεν έρχεσαι και από δω να μου κάνεις και το δικό μου ?? :lol:

Να σου ζήσει η Ασημένια σου και να την χαίρεσαι!

 

Λοιπόν έχω και εγώ να σε ρωτήσω μερικά πράγματα

:arrow: το μουσικό καρουσέλ από πού το πήρες ? Θυμάσαι και τιμή? Ή από που μπορούμε να βρούμε τέτοια γιατί ειναι η αδυναμία μου το καρουσελ !!! αχ....

:arrow: Το νεραιδόδενρο εσύ το έφτιαξες και με τί μπογιές ?

:arrow: Τα καδράκια πάλυ εσύ τα έφτιαξες??

:arrow: Τις νεράιδες θυμάσαι από που τις πήρες??

:arrow: Την κούνια και την συρταριέρα από πού τα πήρες ? Αν θυμάσαι και τιμές πάλυ καλα!

Σε ευχαριστώ να χαίρεσαι την κορούλα σου και ελπίζω να μην σε κούρασα με όλες μου τις απορίες. Ελπίζω να με καταλαβαίνεις γιατί θα γίνω και γω μητέρα και θα ξεκινήσω όπου νάναι να φτιάχνω το δωμάτιο και προσπαθώ και γω να το κάνω όσο καλύτερο θα μπορέσω για το μωρακι μου !!

 

καλημέρα..

1.το καρουσελ το πηρα απο ενα καταστημα στο Βολο..75 ευρω αν θες θα σου πω με πμ ,δες και αυτο... http://www.toys.gr/site.php?&PHPSESSID=d2f3281218a3bcad11ec825a2fde1938&file=productdetails.xml&id=10765&fid=72

2.ναι το ναρειδοδεντρο το εκανα με λιλα λαδομπογιά κ χρυσοκονη

3. ναι εγω τα ζωγραφισα

4.παλι απο Βολο απ τα βαπτιστικα της μικρης μου ειναι..

5. η κουνια ειναι ΗΡΑ.. θα τη βρεις παντου.. το κρεβατι κ η συρταριερα ηταν στα 1.800 ευρω

Στο καταφύγιο ο ένας του άλλου είναι που ζουν οι άνθρωποι...

Link to comment
Share on other sites

Να σε ξανακαλοσωρισω (να μην λεω τα ιδια ποσο χαρηκα κτλ και γινω γραφικη ε?) και να σε ευχαριστησω και δημοσια για την καλη σου διαθεση να δημοσιευσεις τις φωτογραφιες του δωματιου της μικρης σου νεραιδας, και ετσι μπορουμε λιγοτερο εμπνευσμενες μανες να σου "κλεψουμε" τις ιδεες :wink: .

Ετσι τωρα αλλη μια μικρη ζουζουνιτσα απολαμβανει τον υπεροχο διακοσμο του δωματιου της (Φιλιω, μεχρι να κολλησω τις χαρτοταινιες για να κανω τις ριγες τα ειδα ολα -ειχαμε ροζ τοιχο για βαση , μετα ηταν ευκολο το βαψιμο). Το αποτελεσμα με ανταμειψε ομως (σε ευχαριστω για την ιδεα)

0IBKp3.png JgEip3.png
Link to comment
Share on other sites

εμένα που είναι αγοράκι λέω να κάνω την διακόσμηση της Φιλιώς αλλά σε αποχρώσεις γαλάζιου και μπέζ τι λέτε ?? και οι υπόλοιποι τοίχοι γαλάζιοι θα ειναι βαρύ ??

Για θέμα για αγοράκι τι λέτε να βάλω ?? Πειρατές, ψάρια και τέτοια δεν μαρεσουν είμαι σε δίλημμα τώρα :?:?

[/url]

 

 

Link to comment
Share on other sites

nanaka.. πολλα φιλια περιμενω φωτο

koullam το γαλαζιο με το μπεζ παει...θα γινει τελειο! για θεμα ιπποτες πως σου φαινετε;

Στο καταφύγιο ο ένας του άλλου είναι που ζουν οι άνθρωποι...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...