Recommended Posts

Το Ηλεκτράκι κάθε μέρα πάει στη παιδική χαρά του Εύξεινου Πόντου. Πολλές φορές ακολουθώ και εγώ μετά του Οδυσσέα.

Στην ίδια παιδική χαρά έρχεται και ένα κοριτσάκι, η Δανάη με τη νταντά της. Η μαμά της Δανάης δουλεύει προσωρινά στη Γερμανία (έρχεται κάποια Σ/Κ) και το παιδί μένει με τον μπαμπά.

Εγώ πρώτη φορά τις είδα την περασμένη εβδομάδα, μια με΄ρα που συνέπεσαν οι ώρες μας. Αυτό που είδα με έκανε να φρίξω. Η νταντά φαίρεται στη μικρή Δανάη με απερίγραπτο τρόπο, πολύ απότομα με πολλά νεύρα. Συζήτησα το θέμα με τη δικιά μας νταντά, η οποία με ενημέρωσε ότι αυτό γίνεται κάθε φορά που τις βλέπουν, και ότι την έχει δει να χαστουκίζει τη μικρή. Ως άνθρωπος και συνάδερφος τη προσέγγισε μάλιστα και της είπε ότι δεν πρέπει να χτυπά ένα παιδί και δεν πρέπει να του φέρεται απότομα, αλλά η απάντηση που πήρε εκτός από τη γενική απαξίωση είχε και την εξής δικαιολογία. "ξέρεις εγω πόσα προβλήματα έχω;". Την άσχημη εν γένει συμπεριφορά της μου σχολίασαν και άλλοι γονείς που την έχουν ξαναδεί.

ΤΕΣΠΑ, θεώρησα ανώφελο να της μιλήσω και εγώ προς το παρόν και έκρινα καλύτερο την Κυριακή που θα πάμε στη παιδική αν δω τον πατέρα της Δανάης να τον ενημερώσω (τον πατέρα της δεν τον ξέρω αλλά θα αναγνωρίσω τη μικρή Δανάη). Αλλιώς την επόμενη φορά θα κάνω θέμα με πρόθεση ακόμα και την αστυνομία να καλέσω. Γιατί δυστυχώς δεν ξέρω ούτε το επίθετο της μικρής Δανάης, ούτε που μένει.

Εδώ τα έγραψα όλα αυτά μήπως κατά τύχη κάποιος από τους 2 γονείς της Δανάης ή ακόμα και από τους συγγενείς της μπαίνει στο φόρουμ, οπότε θεωρώ ότι θα αντιληφθούν για ποιο παιδί πρόκειται (Δανάη, συχνάζει στη παιδική χαρά του Εύξεινου Πόντου στη Σταμάτα και η μαμά της δουλεύει στη Γερμανία ως γιατρός αν δεν κάνω λάθος) και ενημερώσουν αυτοί.

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Διαφημίσεις

Απαράδεκτη συμπεριφορά!Γνώμη μου είναι να βάλεις τη δικιά σου νταντά να καταγράψει με κάμερα (του κινητού της ας πούμε) τη συμπεριφορά της νταντάς της Δανάης, ώστε να έχεις αποδείξεις είτε για τον πατέρα της είτε για την αστυνομία!

Πολύ αργά για να είναι εγκαίρως, αλλά πολύ νωρίς για να είναι αδύνατον!

Μπορείς επίσης αν την ξαναδείς με την νταντά να ρωτήσεις στα πλαίσια της κουβέντας που κοντά μένουν ή ποιό είναι το επίθετο της οικογένειας ή όποια άλλη χρήσιμη πληροφορία π.χ. τηλ σπιτιού για να το έχουμε??? Στην περίπτωση που την δεις λοιπόν να φέρεται άσχημα στο παιδί, ενημέρωσε ότι αυτή η στάση είναι απαράδεκτη και ότι θα ενημερώσεις τον πατέρα της άμεσα.

πολυ σωστα σκεφτεσαι και το χειριζεσαι και ειμαι σογουρη οτι δεν θα το αφησεις στην τυχη του και θα βγαλεις ακρη

Μηπως αν σε εμπιστευεται κ η Δαναη να της πεις οτι θα την κρατησεις εσυ κ αν θελει να παρει τον πατερα τηλ. Να του εξηγησεις τι γινεται..(για να μην παρεξηγηθω δεν εννοω να παρεις το παιδι και να φυγεις απλα να την παρεις υπο την προστασια σου στο παρκο)

Ρέα, ακριβώς το ίδιο βλέπαμε κ κάποιοι γονείς σε παιδική του παλαιού ηρακλείου κ πράξαμε ανάλογα. ενημερώσαμε τη μάνα.

η τότε νταντά λεγόταν Πόπη κ έδινε ακριβώς τις ίδιες απαντήσεις.

ήταν αδύνατη, ξανθιάς απόχρωσης κ κάπνιζε.

έψαχνε δουλειά στα βπ γενκότερα.

ελπίζω να μην είναι αυτή!!!!!!!

από οτι θυμάμαι την απέλυσαν αμέσως κ χωρίς να την πληρώσουν.

πολύ καλά θα κάνεις να ενημερώσεις τον πατέρα της.

κ αν έχει σπάσει ο διάολος το ποδάρι κ μιλάμε για την ίδια, στείλε πμ να υποστηρίξω κατηγορίες από το παρεθλόν της.

λογικα... οτι σπερνεις, θεριζεις.

εγω.... το προωθησα οσο μπορουσα!

Ρέα, ακριβώς το ίδιο βλέπαμε κ κάποιοι γονείς σε παιδική του παλαιού ηρακλείου κ πράξαμε ανάλογα. ενημερώσαμε τη μάνα.

η τότε νταντά λεγόταν Πόπη κ έδινε ακριβώς τις ίδιες απαντήσεις.

ήταν αδύνατη, ξανθιάς απόχρωσης κ κάπνιζε.

έψαχνε δουλειά στα βπ γενκότερα.

ελπίζω να μην είναι αυτή!!!!!!!

Ελπίζω να είναι η ίδια γιατί αν υπάρχουν πολλές καήκαμε.

95Jqp2.png

Τα παιδιά δεν θέλουν ψυχολόγο. Γονείς θέλουν!!!

Εγω θα προσεγγιζα την νταντα οτι δηθεν ξερω τη μαμα της Δαναης και θελω να επικοινωνησω μαζι της και εχω χασει το τηλ, θα ζηταγα το τηλ του μπαμπα ετσι ή θα της εδινα εγω το τηλ μου να με καλεσει και καλα για καποιο θεμα. Ετσι θα ερχομουν σε επικοινωνια. Την αστυνομια μην την καλεσεις αν δεν εχεις μαρτυρες μπορει να σου κανει μηνυση και να πας και εσυ αυτοφωρο και αντε να αποδειξεις οτι δεν εισαι ελεφαντας. Επισης αν δεν αποδειχθει θα σου κανε επειτα και αγωγη και θα σου ζηταει λεφτα ...

Όλα είναι μια ιδέα...

Μην το αφήσεις έτσι το θέμα... εγώ θα σου πρότεινα να προσπαθήσεις να βρεις τρόπο να επικοινωνήσεις με τους γονείς της μικρής και να τους πεις αυτά που έχεις δει... και ας πράξουν αυτοί ανάλογα.... γράψε μας νεότερα....

Αν έχει προβλήματα να πάει σε ψυχολόγο να τα λύσει,το παιδί τι είναι;;Σάκος του μποξ;;

Άντε με το κάθε βλήμα που κυκλοφορεί!!!!

Είναι τόσο προκλητική που βγάζει τη κακιά της συμπεριφορά σε δημόσιο χώρο!Δεν μπορεί να σκεφτεί ότι τη βλέπουν πόσοι άνθρωποι και αργά ή γρήγορα θα μαθευτεί;;;

Εκτός και αν πια,είναι τόσο απελπισμένη που θέλει να μπει φυλακή.

Να κάνετε ό,τι μπορείτε για να φύγει το παιδί απ'τα χέρια της!!!

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Διαφημίσεις

Ευτυχώς βρέθηκε μια άκρη μέσα από το Forum. Το μέλος χριστίνα31 γνωρίζει την οικογένεια και ήδη ενημέρωσε τη μητέρα.

Έχω θέσει και τα προσωπικά μου στοιχεία στη διάθεσή τους, σε περίπτωση που θελήσουν να επικοινωνήσουν μαζί μου.

Θεωρώ ότι ο ρόλος μου έχει τελειώσει, καθώς από εδώ και πέρα είναι θέμα των γονιών της μικρής.

Ευχαριστώ θερμά το μέλος Χριστίνα31 γα την ευγενική του αρωγή.

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Ευτυχώς βρέθηκε μια άκρη μέσα από το Forum. Το μέλος χριστίνα31 γνωρίζει την οικογένεια και ήδη ενημέρωσε τη μητέρα.

Έχω θέσει και τα προσωπικά μου στοιχεία στη διάθεσή τους, σε περίπτωση που θελήσουν να επικοινωνήσουν μαζί μου.

Θεωρώ ότι ο ρόλος μου έχει τελειώσει, καθώς από εδώ και πέρα είναι θέμα των γονιών της μικρής.

Ευχαριστώ θερμά το μέλος Χριστίνα31 γα την ευγενική του αρωγή.

Μπράβο σου που ασχολήθηκες.. επειδή εγώ όμως βλέπω πολλές ταινίες :P και είμαι πολύ δύσπιστη δεν ξέρω το μέλος Χριστίνα31 και ούτε θα το αμφισβητήσω αλλά εάν ήμουν στην θέση σου και έβλεπα την ίδια συμπεριφορά από την συγκεκριμένη νταντά στο πάρκο ίσως το έψαχνα λίγο παραπάνω.... έχει ξανατύχει να δεις την νταντά με το παιδί στο πάρκο?

Μπράβο σου που ασχολήθηκες.. επειδή εγώ όμως βλέπω πολλές ταινίες :P και είμαι πολύ δύσπιστη δεν ξέρω το μέλος Χριστίνα31 και ούτε θα το αμφισβητήσω αλλά εάν ήμουν στην θέση σου και έβλεπα την ίδια συμπεριφορά από την συγκεκριμένη νταντά στο πάρκο ίσως το έψαχνα λίγο παραπάνω.... έχει ξανατύχει να δεις την νταντά με το παιδί στο πάρκο?

Λες το μέλος Χριστίνα31 να είναι η νταντά και να το παίζει ότι θα ενημερώσει τους γονείς;;;;Είσαι δαιμονία!!!!!!

Φυσικά κάνω πλάκα, μην παρεξηγηθώ με το εν λόγω μέλος!

Βασικά στη θέση σου θα ήθελα να μάθω τη συνέχεια...έτσι για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο!!!!

Πολύ αργά για να είναι εγκαίρως, αλλά πολύ νωρίς για να είναι αδύνατον!

συμφωνω , θα εκανα το ιδιο. εχετε συνεννοηθει μεσω τηλεφωνου δηλαδη ή απο εδώ μεσα?

και μηπως ειδες ξανα αυτην την ακατανομαστη με το παιδακι στο παρκο? αυτα τα πραγματα θελουν προσοχη , ειδικα επειδη εχεις δωσει και τα στοιχεια σου και οταν μπλεκονται πολυ σε μια ιστορια καμια φορα μπορει να παιχτει και χαλασμενο τηλεφωνο .φιλικα στο λεω δεν σου κανω υποδειξη.:wink:

Όλα είναι μια ιδέα...

Συμφωνω με τα κοριτσια.. οτι κοιτα και την συνεχεια!Που ξερεις μπορει οι γονεις να μην δωσουν την απαραιτητη προσοχη αν μαθουν οτι απο το ιντερνετ η χριστινα το εμαθε και τους το ειπες!Γιαυτο κοιτα στο παρκο αν ξαναδεις αυτη την χαμενη την νταντα και αν την ξαναδεις με το κοριτσακι τοτε ξαναπροσπαθεις!Αν δεν την δεις τοτε ολοκληρωσες με επιτυχια το εργο σου!Μπραβο σου παντως πραγματικα γτ καμια φορα πανω στο αγχος της καθημερινοτητας καποιοι γονεις εμπιστευονται λαθος ατομα και την πληρωνουν τα παιδακια!Μπραβο σου ξανα!

FvxMp3.png

Διαφημίσεις

Να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποια τι μπορώ να κάνω για το εξής περιστατικό αν ξανατύχει,σε παιδική χαρά που ήμασταν ήταν πατέρας με 2 παιδιά αγόρι και κορίτσι,το αγοράκι γύρω στα 6 το κοριτσάκι γύρω στα 4.Ο πατέρας αραχτός με τσιγάρο,καφέ και κινητό στο παγκάκι,το κοριτσάκι ήθελε να την κουνήσει και αυτός έλεγε ότι είναι κουρασμένος και να κάνει κούνια μόνη της,δίπλα έκανα κούνια τον γιο μου και προσφέρθηκα να την κουνήσω και δέχτηκε με το που το αντιλήφθηκε ο πατέρας,έγινε έξαλλος!!Σηκώθηκε μου είπε συγνώμη και άρχισε να κουνάει το παιδί με πολύ δύναμη!Το παιδί φοβήθηκε και τότε έκοψε λίγο ταχύτητα αλλά συνέχισε να κουνάει νευρικά,μόλις απομακρυνθήκαμε λίγο την σταμάτησε απότομα και άρχισε να κουνάει με νεύρα την κούνια πέρα δώθε και να φωνάζει και να βρίζει το παιδί...δεν ήξερα πως να αντιδράσω....

n0tup2.png και θηλάζουμε!!!:D

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποια τι μπορώ να κάνω για το εξής περιστατικό αν ξανατύχει,σε παιδική χαρά που ήμασταν ήταν πατέρας με 2 παιδιά αγόρι και κορίτσι,το αγοράκι γύρω στα 6 το κοριτσάκι γύρω στα 4.Ο πατέρας αραχτός με τσιγάρο,καφέ και κινητό στο παγκάκι,το κοριτσάκι ήθελε να την κουνήσει και αυτός έλεγε ότι είναι κουρασμένος και να κάνει κούνια μόνη της,δίπλα έκανα κούνια τον γιο μου και προσφέρθηκα να την κουνήσω και δέχτηκε με το που το αντιλήφθηκε ο πατέρας,έγινε έξαλλος!!Σηκώθηκε μου είπε συγνώμη και άρχισε να κουνάει το παιδί με πολύ δύναμη!Το παιδί φοβήθηκε και τότε έκοψε λίγο ταχύτητα αλλά συνέχισε να κουνάει νευρικά,μόλις απομακρυνθήκαμε λίγο την σταμάτησε απότομα και άρχισε να κουνάει με νεύρα την κούνια πέρα δώθε και να φωνάζει και να βρίζει το παιδί...δεν ήξερα πως να αντιδράσω....

ωχ!!!δεν καταλαβαινω γιατι ο πατερας τα πηρε τοσο πολυ!!στη θεση σου σιγουρα δε θα ειχα ιδεα για το τι θα κανω,θα ειχα σοκαριστει απο τη συμπεριφορα του.

ωχ!!!δεν καταλαβαινω γιατι ο πατερας τα πηρε τοσο πολυ!!στη θεση σου σιγουρα δε θα ειχα ιδεα για το τι θα κανω,θα ειχα σοκαριστει απο τη συμπεριφορα του.

κι εγώ αυτό ακριβώς έπαθα....ήταν πολύ αγρίκος!

n0tup2.png και θηλάζουμε!!!:D

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα