Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κυστη χοριοειδους πλεγματος ΚΑΙ υπερηχογενης εστια καρδιας


Recommended Posts

Αν εντοπιστουν στον Β' επιπεδου και τα δυο αυτα ευρηματα (και κανενα αλλο υποπτο) και με προηγουμενη καλη αυχενικη και γενικα φυσιολογικο ιστορικο εγκυμοσυνης και εγκυου...Ειναι κατι που εμπνεει ανησυχια;Το εχει περασει καποια κοπελα να μας πει εμπειριες...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εμας μας βρήκαν 2 κύστες και μια εστία. Επειδή η αυχνενική και το Παπ Α ήταν φυσιολογικά δεν κάναμε καν αμνιο.

Πλεον οι κύστες εξαφανίστηκαν και η εστία φαίνεται αμυδρα. Είμαι στην 31η εβδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

στο μωράκι της αδερφής μου είδαν εστία στην καρδιά κι όλα τα άλλα ήταν καλά. ο γιατρός της είπε ότι με 1 εύρημα δεν κάνουν αμνιο. αν έβρισκε και 2ο εύρημα τότε θα έκαναν άμνιο. συζήτησε τις πιθανότητες με το γιατρό σου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Εμάς μας βρήκαν στην Β' επιπέδου υπερηχογενές έντερο και ηχογενή εστία καρδιάς. Αν και είχα καλή αυχενική έκανα αμνιο γιατί ήταν 2 τα ευρήματα, συνδεδεμένα με down και κυστική ίνωση όπως μας είπαν. Όλα καλά τα αποτελέσματα τελικά.

 

Τώρα καταλαβαίνω ότι μπορούσα και να μην κάνω αμνιο και να το πάρω πάνω μου γιατί ήταν λίγες οι πιθανότητες. Κανένας γιατρος όμως δεν αναλαμβάνει την ευθύνη να σου πει να μην κάνεις αμνιο, είναι στανταρ διαδικασια να συστήνεται αμνιο μετά από 2 ευρήματα. Απο την άλλη όμως δεν ξέρω αν θα άντεχα το άγχος για τους υπολοιπους μήνες της εγκυμοσύνης, είναι στον άνθρωπο.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...