Recommended Posts

Γεια σας!! εγω ειμαι φρεσκια ακόμα..εχω μπει στον δευτερο και ηδη πηρα 2 κιλα!! Πειναω πολυ και τρωω παραπανω σε σχεση με πριν καθως δεν ετρωγα ποτε πολυ!! Τωρα δεν τρωω βλακειες πχ γλυκα,τσιπς κτλ αλλα τρωω μεγαλυτερες ποσοτητες και συχνα! οταν ανεβηκα στη ζυγαρια επαθα εγκεφαλικο!! Μα δυο κιλα απο τωρα??? Τι να κανω να ελεγξω την πεινα μου?? Δεν ξερω για σας αλλα κοριτσια πειναω πολυυυυυυυυυ!!!!!!!!:evil::evil::evil::evil::evil:

Maraki καταρχήν συγχαρητήρια για την εγκυμοσυνη σου και με το καλο να κρατήσεις το μωρακι σας αγκαλιά!!!

Τα κιλά που πήρες δεν ειναι πολλα.. και βασικό ειναι ποσά κιλά ήσουν πριν...

Αν εισαι αδυνατουλα, τοτε στην αρχή θα πάρεις πιο γρήγορα γιατι το εχει ανάγκη ο οργανισμός...

🐯🐱🐔🐥🐳🐠🐛🐝🐞🐯🐰🐶🐬🐼🐸🐋🐌🎉🎊🎈

Άλλαξες τη ζωή μας ... Εισαι η ζωή μας....🍼

Διαφημίσεις

Δεν με λες και αδυνατούλα!! είμαι 1,60 και ξεκινησα με 54 κιλα. απλα πάντα γυμναζόμουν περπατούσα πολύ και ήμουν της υγιεινής διατροφής! Απλά με πήρε απο κάτω γιατί εχω και κάποιο πρόβλημα στη μέση και ο γιατρός μου είπε να προσέξω πολύ το βάρος μου! Ελπίζω τους επόμενους μήνες να μην πάρω κιλά με τον ίδιο ρυθμό!!

Δεν με λες και αδυνατούλα!! είμαι 1,60 και ξεκινησα με 54 κιλα. απλα πάντα γυμναζόμουν περπατούσα πολύ και ήμουν της υγιεινής διατροφής! Απλά με πήρε απο κάτω γιατί εχω και κάποιο πρόβλημα στη μέση και ο γιατρός μου είπε να προσέξω πολύ το βάρος μου! Ελπίζω τους επόμενους μήνες να μην πάρω κιλά με τον ίδιο ρυθμό!!

Μια χαρά ειναι το βάρος σου! Εγω στην πρωτη μου εγκυμοσυνη ξεκίνησα με 52-53 κιλά και ύψος 1.67 . Τους πρώτους 5 μήνες πηρα 5 κιλά σαν να το ειχε ανάγκη το σώμα μου και μετα ο οργανισμός απο μόνος του φρέναρε... Καλα ειχα την τύχη οπως και εσυ οι τελευταίοι μήνες να ειναι καλοκαίρι με αποτέλεσμα η ποσότητα του φαγητού να ναι πιο περιορισμένη λόγω ζέστης και να εχω μεγςλη ποικιλία φρούτων ...Εν τελεί πηρα 10-11 κιλά που φύγανε εύκολα με τον θηλασμό . Γενικά να τρως ποιοτικά χωρις να φοβάσαι και αφού γνωρίζεις απο γυμναστική να ξερεις πως το σώμα δεν ξεχνά και επανέρχεται γρήγορα!

🐯🐱🐔🐥🐳🐠🐛🐝🐞🐯🐰🐶🐬🐼🐸🐋🐌🎉🎊🎈

Μια χαρά ειναι το βάρος σου! Εγω στην πρωτη μου εγκυμοσυνη ξεκίνησα με 52-53 κιλά και ύψος 1.67 . Τους πρώτους 5 μήνες πηρα 5 κιλά σαν να το ειχε ανάγκη το σώμα μου και μετα ο οργανισμός απο μόνος του φρέναρε... Καλα ειχα την τύχη οπως και εσυ οι τελευταίοι μήνες να ειναι καλοκαίρι με αποτέλεσμα η ποσότητα του φαγητού να ναι πιο περιορισμένη λόγω ζέστης και να εχω μεγςλη ποικιλία φρούτων ...Εν τελεί πηρα 10-11 κιλά που φύγανε εύκολα με τον θηλασμό . Γενικά να τρως ποιοτικά χωρις να φοβάσαι και αφού γνωρίζεις απο γυμναστική να ξερεις πως το σώμα δεν ξεχνά και επανέρχεται γρήγορα!

Σε ευχαριστώ πολύ που με ενθαρρύνεις ήδη αρχίζω και νιώθω πιο χαλαρή γιατί γενικά δεν ξέρω πώς να το διαχειριστώ όλο αυτό!!

καλημέρα κορίτσια εγώ πήρα 30 κιλά αλλά λόγω θηλασμού τα έχασα σε 4 μήνες μην απελπίζεστε όλα χάνονται

Χαίρομαι να ακούω για αισιοδοξία! εμενα κορίτσια στον κύκλο μου με έχουν απογοητεύσει παντελώς!!Ακούω γυναίκες να λένε ποτέ δεν θα είναι ξανά το σώμα σου όσο πριν!! Ακόμα και ο άντρας μου με περιπαίζει λέγοντας: ¨βγάλε φώτο το σώμα σου να το θυμάσαι γιατί δεν πρόκειται να το ξαναδείς έτσι"! Δεν μου φτάνουν οι ορμόνες μου που τα εχουν παιξει έχω και τα χαζά σχόλια τους που αυτή τη στιγμή δεν με βοηθούν καθόλου!

Χαίρομαι να ακούω για αισιοδοξία! εμενα κορίτσια στον κύκλο μου με έχουν απογοητεύσει παντελώς!!Ακούω γυναίκες να λένε ποτέ δεν θα είναι ξανά το σώμα σου όσο πριν!! Ακόμα και ο άντρας μου με περιπαίζει λέγοντας: ¨βγάλε φώτο το σώμα σου να το θυμάσαι γιατί δεν πρόκειται να το ξαναδείς έτσι"! Δεν μου φτάνουν οι ορμόνες μου που τα εχουν παιξει έχω και τα χαζά σχόλια τους που αυτή τη στιγμή δεν με βοηθούν καθόλου!

Μαρία οσα ακούς ειναι κακίες... Σε πληροφορώ πως το σώμα γίνεται πιο θηλυκό!!! Αν δεν κανεις καταχρήσεις στο διαιτολόγιο σου θα επανέλθεις αμέσως!

Δεν σου συνιστώ να πάρεις 30 κιλά,γιατι δεν κανεις καλο ούτε στο μωρο σου, ούτε στην δίκη σου υγεία ... Να απολαύσεις την εγκυμοσυνη σου & να θυμάσαι μέσα απο σένα τρέφεται το μωρακι σου!!!

🐯🐱🐔🐥🐳🐠🐛🐝🐞🐯🐰🐶🐬🐼🐸🐋🐌🎉🎊🎈

Μαρία οσα ακούς ειναι κακίες... Σε πληροφορώ πως το σώμα γίνεται πιο θηλυκό!!! Αν δεν κανεις καταχρήσεις στο διαιτολόγιο σου θα επανέλθεις αμέσως!

Δεν σου συνιστώ να πάρεις 30 κιλά,γιατι δεν κανεις καλο ούτε στο μωρο σου, ούτε στην δίκη σου υγεία ... Να απολαύσεις την εγκυμοσυνη σου & να θυμάσαι μέσα απο σένα τρέφεται το μωρακι σου!!!

venezia σε ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σου και τις πολύτιμες συμβουλες σου! Θα τις ακολουθησω και ελπίζω όλα να πάνε καλά!

Μαρια κι εγω αρχικα πηρα τα πιο πολλα κιλα και μετα φρεναρα όπως λεει η venezia. Ξεκινησα με 54,5 κιλα και με υψος 1.73 και εβαλα συνολο 13 κιλα. Το σωμα επανηλθε πολύ πολύ γρηγορα . Μη στεναχωριεσαι καθολου. Προσπαθησε να τρως υγιεινα και μην ακους κανεναν.

bGTMp3.png6mSOp3.png

Μαρια κι εγω αρχικα πηρα τα πιο πολλα κιλα και μετα φρεναρα όπως λεει η venezia. Ξεκινησα με 54,5 κιλα και με υψος 1.73 και εβαλα συνολο 13 κιλα. Το σωμα επανηλθε πολύ πολύ γρηγορα . Μη στεναχωριεσαι καθολου. Προσπαθησε να τρως υγιεινα και μην ακους κανεναν.

προσπαθω να κανω 5 μικρα γευματα και να περπαταω μια ωρα καθημερινα. η μεση μου με εχει θερισει κανονικοτατα. Έχω δισκοπάθεια και εχω κανει εγχείρηση από τα 17 μου! και τωρα απαγορεύεται να πάρω χάπι και υποφέρω..ειδικά τα βράδια στον ύπνο. Τι να κάνουμε..στο πρόγραμμα είναι όλα αυτά. Τουλάχιστον εσείς έχετε υποστήριξη από τον άντρα σας? Ο δικός μου μου φαίνεται ακόμα δεν έχει καταλάβει τίποτα..δεν έχει συνηδειτοποιήσει κάποια πράγματα!

Διαφημίσεις

προσπαθω να κανω 5 μικρα γευματα και να περπαταω μια ωρα καθημερινα. η μεση μου με εχει θερισει κανονικοτατα. Έχω δισκοπάθεια και εχω κανει εγχείρηση από τα 17 μου! και τωρα απαγορεύεται να πάρω χάπι και υποφέρω..ειδικά τα βράδια στον ύπνο. Τι να κάνουμε..στο πρόγραμμα είναι όλα αυτά. Τουλάχιστον εσείς έχετε υποστήριξη από τον άντρα σας? Ο δικός μου μου φαίνεται ακόμα δεν έχει καταλάβει τίποτα..δεν έχει συνηδειτοποιήσει κάποια πράγματα!

Μαρία τα γεύματα σου ειναι μια χαρά! Το περπάτημα ενδείκνυται για πόνους στη μέση; Μήπως να έκανες κατι σε γιόγκα ή πιλάτες;

Σχετικά με τον άντρα σου , στις επισκέψεις στον γιατρο ειναι παρόν; Άκουσε μια δεύτερη καρδούλα να χτυπά μέσα σου και δεν συνειδητοποίησε την σοβαρότητα και σπουδαιότητα των γεγονότων της ζωής σας...;!!!!

🐯🐱🐔🐥🐳🐠🐛🐝🐞🐯🐰🐶🐬🐼🐸🐋🐌🎉🎊🎈

Μαρία τα γεύματα σου ειναι μια χαρά! Το περπάτημα ενδείκνυται για πόνους στη μέση; Μήπως να έκανες κατι σε γιόγκα ή πιλάτες;

Σχετικά με τον άντρα σου , στις επισκέψεις στον γιατρο ειναι παρόν; Άκουσε μια δεύτερη καρδούλα να χτυπά μέσα σου και δεν συνειδητοποίησε την σοβαρότητα και σπουδαιότητα των γεγονότων της ζωής σας...;!!!!

Ναι το περπάτημα με βοηθάει πολύ αντίθετα απο το καθισιό.Το να κάθομαι γενικά είναι ότι χειρότερο. Μέχρι στιγμής δεν έχουμε κάνει πολλές επισκέψεις στο γιατρό αλλά σε όλες ήταν παρόν και άκουσε και την καρδούλα του μωρού. Απλά νομίζω ότι δεν μπορεί να με καταλάβει όταν του λέω πχ οτι δεν νιώθω καλά! Θα σου πω παράδειγμα σήμερα ενώ είχαμε φαγητό με σήκωσε να κάνω και δεύτερο ενώ ήξερε ότι δεν ήμουν καλά. Εχω αναγκη να δω την κατανόησή του και την φροντίδα του.

Ναι το περπάτημα με βοηθάει πολύ αντίθετα απο το καθισιό.Το να κάθομαι γενικά είναι ότι χειρότερο. Μέχρι στιγμής δεν έχουμε κάνει πολλές επισκέψεις στο γιατρό αλλά σε όλες ήταν παρόν και άκουσε και την καρδούλα του μωρού. Απλά νομίζω ότι δεν μπορεί να με καταλάβει όταν του λέω πχ οτι δεν νιώθω καλά! Θα σου πω παράδειγμα σήμερα ενώ είχαμε φαγητό με σήκωσε να κάνω και δεύτερο ενώ ήξερε ότι δεν ήμουν καλά. Εχω αναγκη να δω την κατανόησή του και την φροντίδα του.

Μαρία μου μαλλον νιώθει οτι λόγω του μωρού απειλείται η δίκη του μοναδικότητα... Το παθαίνουν πολλοί άντρες, γι'αυτο τωρα που ειναι νωρίς πρεπει να του εξηγήσεις οτι σε λίγους μήνες η ζωη σας θα εχει ως κέντρο ύπαρξης το μωρο σας... Και για να γεννηθεί γερό και να ναι και η γυναικούλα του καλα θα πρεπει να την φροντίζει, να μην την κουραζει και το κυριότερο να μην την στεναχωρεί!!!

Εξήγησε του με αποφασιστικότητα ο,τι θα του χαρίσεις οτι πιο πολύτιμο και ο,τι όλο το ζόρι το περνάς μονη σου, η ψυχολογία σου ειναι ευαίσθητη και οσο εξελίσσεται η εγκυμοσυνη θα τον εχεις όλο και περισσότερο ανάγκη ...

Να θυμάσαι πως σε όλες τις συζητήσεις σας θα εισαι " κερδισμένη"αν εχεις γλυκα και χαμόγελο!

🐯🐱🐔🐥🐳🐠🐛🐝🐞🐯🐰🐶🐬🐼🐸🐋🐌🎉🎊🎈

καλημερα κ απο μενα.

ξεκινησα με 53-54 κιλα...ειμαι 1,69...τερματισα 72. εφυγα με 68 απο το μαιευτηριο. η μικρη ηταν 3,300. τωρα μετα απο 8 μηνες 59,6...τρωω κανονικα..τωρα θα ξεκινησω γυμναστικη και διατροφη...αυτα....

Θα προσπαθήσω να του κάνω μια συζήτηση χωρίς να βγάζω επιθετικότητα γιατί και εγώ από την πλευρά μου ο μόνος τρόπος πλέον για να του δείχνω τη δυσαρέσκειά μου σε κάτι είναι να επιτίθεμαι και να φωνάζω. Ελπίζω με τον καλό τρόπο να κατεφέρω να κάνω μια εποικοδομητική συζήτηση και να βγει κάτι θετικό μέσα από αυτό!! Γιατί αν από την αρχή της εγκυμοσύνης προκύπτουν τέτοια προβλήματα..φαντάζομαι μετά τι έχει να γίνει!

:confused::confused::confused::confused::confused::confused::-(

Διαφημίσεις

καλημερα κ απο μενα.

ξεκινησα με 53-54 κιλα...ειμαι 1,69...τερματισα 72. εφυγα με 68 απο το μαιευτηριο. η μικρη ηταν 3,300. τωρα μετα απο 8 μηνες 59,6...τρωω κανονικα..τωρα θα ξεκινησω γυμναστικη και διατροφη...αυτα....

Μια χαρά σε βρίσκω, ακόμα και αν δεν τα χάσεις όλα τα υπόλοιπα, βάσει ύψους είσαι και πάλι αδύνατη!!Έχεις δει αλλαγή στο σώμα σου όσον αφορά τα κόκκαλα? Γενικά η λεκάνη που ανοίγει κτλ?

θα ελεγα οτι δεν εχει καμια διαφορα το σωμα μου. δεν ανοιξε η λεκανη καθολου. βεβαια γυμναζομουν πριν πολυ. κ τωρα οποτε μπορω παω για τρεξιμο. και η κοιλια εχει ηδη μπει μεσα....θα ελεγα οτι ειμαι πολυ ευχαριστημενη...ηδη τα ρουχα που ψωνιζω τωρα ειναι xs...απλα τα παλια τζιν δε μου κανουν ακομα. λογω extra κιλων. δε τρωω γλυκα βεβαια.

και κατι αλλο. η αδελφη μου απο 47 πηγε 65 κ τωρα ειναι ξανα 47 μετα απο δυο παιδια. δεν ανοιξε καθολου η λεκανη της και δεν γυμναζεται καθολου. οποτε χαλαρωσε και ολα καλα. μην ακους τι σου λενε. υπαρχουν γυναικες που παιρνουν πολλα κιλα τα οποια χανονται μετα.

Kalispera se oles!

Egw eimai genika upervari logw oti pira polla kila prin xronia logw nevrologikou kai ormonologikou 8ematos.

Imoun 82 kila otan emeina eguos me 1,57 ypsos ,me parakolou8ouse i diatrofolovos tou maieutiriou me katapliktiki diatrofi kai eftasa 87 kila mono.

To katapliktiko sunevi 15 meres meta ti genna pou imoun 77 kila!

Molis stamatisa na dinw diko mou gala sto mwro ksanaeftasa sta kila mou (82).

Twra 2,5 xronia meta logw trelis douleias kai treksimatos pou ksexnaw akoma kai na faw eimai 78.

Pistevw oti iparxoun polloi paragontes.Kalo einai na pernoume mono kales 8ermides.

Kalispera se oles!

Egw eimai genika upervari logw oti pira polla kila prin xronia logw nevrologikou kai ormonologikou 8ematos.

Imoun 82 kila otan emeina eguos me 1,57 ypsos ,me parakolou8ouse i diatrofolovos tou maieutiriou me katapliktiki diatrofi kai eftasa 87 kila mono.

To katapliktiko sunevi 15 meres meta ti genna pou imoun 77 kila!

Molis stamatisa na dinw diko mou gala sto mwro ksanaeftasa sta kila mou (82).

Twra 2,5 xronia meta logw trelis douleias kai treksimatos pou ksexnaw akoma kai na faw eimai 78.

Pistevw oti iparxoun polloi paragontes.Kalo einai na pernoume mono kales 8ermides.

malep καλημέρα! Μια χαρά τα κατάφερες!!Εγώ σε μια εβδομάδα κλείνω τον δεύτερο και πάω στον τρίτο και έχω πάρει ήδη δύο κιλά!! Δεν είναι κιλά από τροφές-σκουπίδια ή γλυκά αλλά από φαγητό γιατί πριν συνήθιζα να τρώω πολύ πρωτεΐνη με λαχανικά, γυμναζόμουν και διατηρούσα τα κιλά μου, ενώ τώρα που δεν θέλω να δω μπροστά μου κρέας και καταναλώνω πιο πολλούς υδατάνθρακες (καλούς τουλάχιστον), πήρα αμέσως βάρος!! Ο γιατρός σίγουρα "θα μου την πει" για τα δύο κιλά γιατί υποτίθεται ότι τους πρώτους 3 μήνες δεν πρέπει να παίρνουμε βάρος!!Ο Θεός βοηθός!!!

Kalimera koukla mou!

Egw den pira polu gia duo logous.

Prwton, ki egw tous 2 prwtous mines pira 2 kg.

Deuteron, i parakolou8isi apo tin diatrofologo itan swtiria. Na skefteis ksekinisa me pososto lipous 50%:oops: kai peripou ston 6o mina exasa ena kilo ka8aro lipos. Ta geumata itan ka8e 3 wres se simeio na duskoleuomai na ta faw ola. Twra trww polu ligotero alla den xanw para to oti perpataw 5-7 km ti mera.

Pistevw pantws oti mexri 10 kg einai kala se mia eggumosini an skefteis oti to mwro den gennietai panw apo 4-4,5 kg opote paei epi 2 gia tin egguo.

O mikros mou vgike mia stalia 2,360 kai itan 37w+5d.

H mitera mou pire 9 kg se mena kai 11 ston aderfo mou kai vgikame 2400 kai 2450.

Pantws exw na sou pw oti to varos sou gia to ypsos sou einai polu kalo.

Epeidi vlepw oti eimaste konta se ilikia pairnw to 8arros na se rwtisw, genika me ton antra sou ta pate kala? Autos pws einai sto swma , ti ilikia exei?

Mipws se peirazei gia plaka i niw8ei anasfaleia gia to mwro pou erxetai?

O dikos mou pou einai genika mi adunatos me pdirazei gia to varos mou alla den ton noiazei a 8a adunatisw i oxi. Egw pistevw pws eimai xontri kai autos leei oti to swma mou einai pio gunaikeio apo ogan me gnwrise (11,5 xronia prin-25 kg katw)

με τη διατροφή να προσεχεις συμφωνω αλλα μην πιεζεις τον εαυτο σου, το σωμα σου θα σου δειξει αν κατι σε κουραζει..........στο λεω γιατι στην πρωτη εγκυμοσυνη εκανα ότι δεν τρεχει τιποτε δηλαδή περπατουσα συνεχεια, εκανα γυμναστικη, ολες τις δουλειες με τη μια κτλ και μετα το πληρωσα με συσπασεις από το 4 μηνα,, ακου το σωμα σου και κανεναν άλλο...........

υ.γ. οι ανδρες δεν το συνηδειτοποιουν αμεσως, είναι και λιγο της μοδας το ενταξει εισαι εγκυος και??μπορεις να κανεις τα παντα κτλ οποτε.........να του το λς όταν δεν μπορεις και ΤΕΛΟΣ

bGTMp3.png6mSOp3.png

Pantws exw na sou pw oti to varos sou gia to ypsos sou einai polu kalo.

Epeidi vlepw oti eimaste konta se ilikia pairnw to 8arros na se rwtisw, genika me ton antra sou ta pate kala? Autos pws einai sto swma , ti ilikia exei?

Mipws se peirazei gia plaka i niw8ei anasfaleia gia to mwro pou erxetai?

O dikos mou pou einai genika mi adunatos me pdirazei gia to varos mou alla den ton noiazei a 8a adunatisw i oxi. Egw pistevw pws eimai xontri kai autos leei oti to swma mou einai pio gunaikeio apo ogan me gnwrise (11,5 xronia prin-25 kg katw)

Με τον άντρα μου είμαστε μια έτσι μια αλλιώς..απ όταν έμεινα έγκυος χειρότερα τα πράγματα γιατί αισθάνομαι ότι δεν με καταλαβαίνει. όσον αφορά τα κιλά ναι με πειράζει πολλές φορές αλλά μερικές φορές υπερβαίνει τα όρια και το παρακάνει!! Χτες μου είπε μη φας και το δικό μου φαί χοντροκώλα!! Μου φαίνεται ότι θα χαρεί πολύ να γίνω όσο πιο χάλια γίνεται γιατί πριν αντιμετώπιζα θέματα ζήλειας όταν βγαίναμε και με κοιτουσανε ή με πειράζανε οπουδήποτε.Νιώθω σαν να παιρνει το αιμα του πίσω. Ο άντρας μου είναι στην ίδια ηλικία με εμένα 29 ετών και κανονικός. Γενικά προσέχαμε πάντα τη διατροφή μας και μαγειρεύω με υγιεινό τρόπο.

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα