Recommended Posts

LadyBi εται ακριβως το βιωνω και εγω το θεμα!!!!

Μπαινουν πολυ ευκολα τα ρημάδια τα κιλα τωρα..προσεχω παρα παρα πολυ, εχω κοψει τελειως τα γλυκα και τα ψωμια τρωω πολυ μετρημενα αλλα και παλι βλεπω τη ζυγαρια μου να ανεβαινει με γεωμετρικη προοδο :shock:

Τι θα γινει καλεεεεεε, που θα φτασει?

Μαλλον ομως τωρα σε αυτη τη φαση της εγκυμοσυνης, λογικα θα κανουμε και πολυ κατακράτηση..........ε?:rolleyes:

Ποσα κιλα συνηθως μπαινουν στον 9 μηνα αραγε??

Ifk7p3.png

Διαφημίσεις

είμαι στον 8ο κ έχω βάλει 9 κιλά.απορώ πως έχω βάλει μόνο τόσα λίγα αφού όλη την ώρα τρώω γλυκά.... νομίζω πως τώρα πλέον αρχίζουν να φουσκώνουν τα μπούτια κ τα μπράτσα, εκει που δεν είχα σχεδόν τίποτα.... υπομονή...

ntRCp3.png

εσυ εισαι απο τις τυχερες Ηelen!!!;)

Εγω ειμαι στον 8ο και εχω βαλει 10 αλλα καμια σχεση με εσενα....δεν τρωω η δολια πολυ!!!χαχαχα!

Ισως να ειναι που δεν κινουμαι και ειμαι τεζα!

Ειναι να το εχει και ο ανθρωπος ομως τελικα................

Ifk7p3.png

επειδη βλεπω οτι μερικες εχουν την απορια πως καποιες δεν παιρνουμε κιλα στην εγκυμοσυνη (εγω με το ζορι εχω παρει 3 και ειμαι στον 7ο ) υπαρχει η κατηγορια στην οποια δυστυχως ανηκω: αναγουλες και ναυτιες που δε λενε να σταματησουν ή ακομα κι αν μειωθουν η χαρα κραταει για μια δυο μερες και μετα ξεκιναει το ιδιο χαλι. ελαχιστο μεσημεριανο το οποιο στις 11 το βραδυ αισθανομαι σαν να το εφαγα πριν μιση ωρα. δε φανταζεστε ποσο θα ηθελα ενα γλυκακι αλλα το στομαχι μου αρνειται να χωνεψει τη ζαχαρη. σνιφ σνιφ

εσυ εισαι απο τις τυχερες Ηelen!!!;)

Εγω ειμαι στον 8ο και εχω βαλει 10 αλλα καμια σχεση με εσενα....δεν τρωω η δολια πολυ!!!χαχαχα!

Ισως να ειναι που δεν κινουμαι και ειμαι τεζα!

Ειναι να το εχει και ο ανθρωπος ομως τελικα................

Μα 10 είναι φυσιολογικά βρε! Νομίζω οτι μέχρι ναγεννήσουμε θα βάλουμε άλλα 3-4 το πολύ.... Εγώ τι να πω που θα πάω 20 κιλά, και κανείς δε με πιστεύει οτι τηρώ τη διατροφή κατα γράμμα!!! Όλοι με μαλώνουν αλλά δε φταίω, τι να κάνω... Ξεκίνησα 50 κιλά (1,50 ύψος), είμαι 66 και πάω στα 67!!!!

βέβαια, όλοι μου λένε οτι δε φαίνεται σα να έχω παχύνει εγώ, και πιστεύω οτι δικά μου κιλά όπως με βλέπω ειναι τα 5 από τα 16. Τι να πώ, μετά τη γεννα θα δείξει... Στο μεταξύ όταν βλέπουν όλοι την κοιλιά μου με ρωτάνε αν είμαι ετοιμόγεννη ή αν έχω δίδυμα! ΕΙΝΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΑ!!!

Τελικά και να νομίζεις οτι δε θες παιδιά, ΘΕΛΕΙΣ απλά δεν το ξέρεις μέχρι να κάνεις... Δε σ' αλλάζω ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ πιθηκάκι μου!!!!!

guqZp3.png

Εγω πηρα 12 κιλα,γεννησα ενα παιδαρο 4600!!Και τωρα 6 μηνες μετα εχω χασει τα κιλα της εγκυμοσυνης και ακομη 2.Θηλαζω και νομιζω αυτο βοηθαει.Καλη τυχη σε οσες προσπαθουν και γερα μωρακια!

Εγώ πήρα 8 κιλά στην εγκυμοσύνη και τώρα, σχεδόν 5 μήνες μετά έχω χάσει 13.

Ξεκίνησα 64,5κ 1,60 ύψος και τώρα είμαι 59!!!

Ο θηλασμός τα σπάει!!!!:-P:grin:

lulop3.pngWyeQp2.png

Καλησπέρα mairy lou..Εγώ στην εγκυμοσύνη μου την πρώτη πήρα 22 κιλά..Τα έχασα μετά από 9 μήνες χωρίς δίαιτα..Τώρα στην δεύτερη πήρα 15 κιλά έχουν περάσει 45 μέρες και μου έχουν μείνει άλλα 7..Ελπίζω να φύγουν πιο γρήγορα αυτά..Καλή δύναμη σε όλες...:)

Εγώ πήρα 8 κιλά στην εγκυμοσύνη και τώρα, σχεδόν 5 μήνες μετά έχω χάσει 13.

Ξεκίνησα 64,5κ 1,60 ύψος και τώρα είμαι 59!!!

Ο θηλασμός τα σπάει!!!!:-P:grin:

κυριολεκτικα τα σπαει ομως!!!!!!!!!!

πηρα 25 κιλα (!!!!!) και τεσσερις μηνεσ μετα εχω χασει ηδη τα εικοσι!!!!!!!!

και τρωω οτι βλακεια κινειται!!!!!!!!!!!

Διαφημίσεις

Εγω κοριτσια πηρα 20 μολις γυρισαμε απο την κλινικη ειχα χασει τα 10.....

Τα αλλα 10 ακομα υπαρχουν δεν κατεβηκα ουτε μισο κιλο...και θηλαζω αποκλειστικα καλε ποτε θα αρχισω να βλεπω και εγω τα ωφελη του θηλασμου στο σωμα μου??;););)

Δεν εχω ουτε μηνα βεβαια που γεννησα αλλα να λεω....

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

δεν υπαρχουν στανταρ κιλα στην εγκυμοσυνη...τα πολλα κιλα δεν τα θελουν οι γιατροι γιατι φοβουνται για διαβητη κυησης. απλα τα πολλα κιλα θα δυσκολεψουν την εγκυο οχι το μωρο. το μωρο αν μεγαλωνει και αναπτυσσεται κανονικα τα κιλα της μαμας δεν παιζουν και που μεγαλο ρολο. βεβαια τον τελευταιο λογο τον εχει ο γιατρος μας! ακουω για μαμαδες που πηραν μονο 4-5 κιλα και αναρρωτιεμαι πως τα καταφεραν..:confused: υπολογισε οτι στο τελος το μωρο, υγρα, πλακουντας ζυγιζουν περιπου 5-6 κιλα

επειδη βλεπω οτι μερικες εχουν την απορια πως καποιες δεν παιρνουμε κιλα στην εγκυμοσυνη (εγω με το ζορι εχω παρει 3 και ειμαι στον 7ο ) υπαρχει η κατηγορια στην οποια δυστυχως ανηκω: αναγουλες και ναυτιες που δε λενε να σταματησουν ή ακομα κι αν μειωθουν η χαρα κραταει για μια δυο μερες και μετα ξεκιναει το ιδιο χαλι. ελαχιστο μεσημεριανο το οποιο στις 11 το βραδυ αισθανομαι σαν να το εφαγα πριν μιση ωρα. δε φανταζεστε ποσο θα ηθελα ενα γλυκακι αλλα το στομαχι μου αρνειται να χωνεψει τη ζαχαρη. σνιφ σνιφ

λοιπον και εγω σε αυτη την κατηγορια.......

γενικα δεν περνω πολυ ευκολα τα κιλα αλλα δεν τα χανω κιολας οταν τα παρω:(:(:(

στο πρωτο μου παιδακι μεχρι τον 3μηνα ειχα χασει 7κιλα(απο τους εμετους:cry: δεν μπορουσα να φαω ΤΙΠΟΤΑ......)μεχρι τον 9 ειχα παρει 12

\στο δευτερο νινι μου εχασα4 και πηρα μεχρι τον 9, 8κιλα(ετρεχα ολη μερα με τον μικρο...

και στο τριτο εχασα3 και πηρα 6κιλα(εκει να δεις τρεξημο με 2 μωρα και χωρις βοηθεια!!!!!!!

μετα την δευτερη γεννα μου εκανα 1μιση χρονο για να καταφερω να παω απο 63 στα 58 και με το που τα καταφερα.....τσουπ να το τριτο νινι......

θηλασα για 9μηνες και δεν εχασα παρα 2κιλα μονο.........

τωρα ειμαι στα 65 και δεν μπορω να χασω ουτε γραμμαριο........

οποτε,καλυτερα να τα περνεις ευκολα αλλα να τα χανεις ευκολα η να μην τα περνεις ευκολα αλλα να μην τα χανεις κιολας;;;;;

ηταν το μονο πραγμα που δεν με ανχωσε για τα κιλα μου........ειχα τοσα αλλα για να σκεφτομαι!!!!

με το καλο τα μωρακια σας!!!

apHGp3.png

καλησπερα σας!!!εγω πηρα στην εγκυμοσυνη 23!!!γεννησα 38 βδομαδων και απο την 36 αρχισαν οι δυαριες(συγνωμη κοριτσια) απο το πολυ viofer που επινα και απο το ανχος μου!!ετσι ετρωγα ψητα και πολυ ρυζι γιανα στουμπωσω (χαχαχα)αν δεν παθαινα αυτο θα ξεπερναγα τα 30 ειχα παρει πολυ φορα!!!απο 7 μηνων ειδη ειχα παρει 17 κιλα!!!αλλα κοριτσια το ευχαριστηθηκα!!!ειδικα τις κρεπες σοκολατα!!!τι καλο αντρα που εχω,,χατιρι δεν μου χαλασε!!!τωωωωωρα ομως.........γεννησα 10 μαρτιου..θηλαζω αποκλειστικα και εχω χασει 17!!!εμεινα εγκυος 63 κιλα και τωρα ειμαι 69!!οταν γυρισα απο το μεαιυτηριο ειχα χασει μονο 5!!!!!ξενερωμα που εφαγα...ακουγα απο αλλες κοπελες οτι χασανε απο 8 μεχρι 10 και εγω εχασα μονο 5!!!στο 2ο κοριτσια ομως θα προσεχω(για να δουμε ετσι λενε ολες)

Διαφημίσεις

καλησπερα σας!!!εγω πηρα στην εγκυμοσυνη 23!!!γεννησα 38 βδομαδων και απο την 36 αρχισαν οι δυαριες(συγνωμη κοριτσια) απο το πολυ viofer που επινα και απο το ανχος μου!!ετσι ετρωγα ψητα και πολυ ρυζι γιανα στουμπωσω (χαχαχα)αν δεν παθαινα αυτο θα ξεπερναγα τα 30 ειχα παρει πολυ φορα!!!απο 7 μηνων ειδη ειχα παρει 17 κιλα!!!αλλα κοριτσια το ευχαριστηθηκα!!!ειδικα τις κρεπες σοκολατα!!!τι καλο αντρα που εχω,,χατιρι δεν μου χαλασε!!!τωωωωωρα ομως.........γεννησα 10 μαρτιου..θηλαζω αποκλειστικα και εχω χασει 17!!!εμεινα εγκυος 63 κιλα και τωρα ειμαι 69!!οταν γυρισα απο το μεαιυτηριο ειχα χασει μονο 5!!!!!ξενερωμα που εφαγα...ακουγα απο αλλες κοπελες οτι χασανε απο 8 μεχρι 10 και εγω εχασα μονο 5!!!στο 2ο κοριτσια ομως θα προσεχω(για να δουμε ετσι λενε ολες)

σαν να ακουω εμενα ειναι!!!!

εγω την πατησα απο τις βαφλες με παγωτο παντως!!!!!!!!!!!!

καλα, δεν συζηταω για το ξενερωμα οταν γυρισα απο το μαιευτηριο, κοντεψα να παθω εκγεφαλικο οταν ανεβηκα στην ζυγαρια!!!!!!!!!!!!!

Αχ αυτα τα κιλα....ερχονται πάλι τα βλέπω τα βλέπω!! Εγω εχω 2 μηνες που τελειωσα μια πρωτεινικη διαιτα κι εχασα 6-7 κιλα. Τωρα ειμαι στα +2 (57) και οδευω στα 58....προσπαθω να συγκρατηθώ τουλαχιστον στα ψωμοειδή με κανενα παξιμαδακι, με φρουτα και λαχανικα...αλλα πειναω σα λυκος. Λέω να πάω σε διαιτολόγο...αλλά οι καιροί είναι λίγο δύσκολοι για τέτοια έξοδα τι λέτε?

cIWNp3.png

Στην εγκυμοσυνη εβαλα 16 κιλα, ξεκινησα 59 (υψος 169) και εφτασα 75. Βγηκα απο το μαιευτηριο 69 κιλα και μεσα σε 20 μερες εχασα συνολο 12, οποτε κατα τη γνωμη μου τα 12 ηταν μωρο κτλ καθως και κατακρατηση...Τα υπολοιπα 4 ομως ειναι μαλλον αποθεμα :oops: γιατι η ζυγαρια εχει κολλησει ενα μηνα στα 63 σημερα ευτυχως 62.5. Δεν κανω διαιτα αλλα δεν τρωω και πολυ, και θηλαζω αποκλειστικα. Ο θηλασμος για μενα προς το παρον δεν εχει κανει διαφορα...ισως και ο μεταβολισμος να προσαρμοζεται ακομη τι να πω!!!Ελπιζω για σταδιακη απωλεια στους επόμενους μήνες!!!

age.png

πιστευω οτι το μυστικο ειναι οτι με το που γυρισεις σπιτι πρεπει να αρχισεις να προσεχεις...λαθος να πεις ..οκ αφου θηλαζω ας φαω...να τρως αλλα σωστα ...ειδα την ξαδερφη μ που γεννησε περυσι ..ειχε παρει 23 και αυτη και η μπεμπα της ειναι 15 μηνων,θηλασε 6 μηνες και ετρωγε σαν ζωων τωρα τα εχασε τα κιλα αλλα η κοιλια- κοιλια!!!μολις χρονισε αρχισε κοιλιακους κ.λ.π...εγω κοριτσια μολις σαραντησα αρχισα να κανω κοιλιακους καθε βραδυ ..3 σετ των 20!!!και την ημερα τυλιγομαι με μεμβρανη (που βαζουν στα τροφιμα της sanitaς)στα μπουτια και κοιλια!!!καντε το!!!

στην πρώτη εγκυμοσύνη πήρα 12 και τα έχασα σχεδόν αμέσως, στις σαράντα μέρες όμως ξεκίνησα πάλι πιλάτες κανονικά όπως έκανα και πριν..τωρα μπαίνω στον 8ο σε δέκα μέρες και έχω πάρει 7.5 κιλά, άρα ίσως πάρω κάτι λιγότερο αφού γεννάω στις 38..το μυστικό είναι να κάνεις διατροφή όχι φυσικά δίαιτα με μικρές ατασθαλίες και να ξεκινήσεις αμέσως κατι που έχει κίνηση, έστω είκοσι λεπτά περπάτημα τη μερα και πολύ πολύ νερό..

ας πούμε εγώ και προ εγκυμοσύνης δεν έτρωγα φαγητό το βράδυ, μόνο σαλάτες. το ίδιο κάνω και τώρα, τοστ το πρωί, γάλα, φρούτα, φαγητό κανονικά με σαλάτα, απογευματινό φρούτα ή γιαούρτι, βραδινό σαλάτα και πολλά νερά..ψωμί φρυγανιές μόνο ολικής..κάνει τεράστια διαφορά ..

οταν πηγα για ελεγχο στους δυο μηνες μου λεει, μπορεις να ξεκινησεις να κανεις κοιλιακους, δεν υπαρχει προβλημα (καλα καμμια σχεση εγω με την γυμναστικη εχω μαλωσει!!!) και αμα θες και βαριεσαι να φορας την ζωνη / κορσε που σου μαζευει την κοιλια βαλε μεμβρανη, κανει την ιδια δουλεια!!

παντως απο οσα μου ειπε δεν εχω κανει τιποτα απολυτως!!!!!!!!!!!!!!!!

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα