Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΝΑ ΤΟ ΔΕΧΤΩ Ή ΟΧΙ??? HELP !!


Recommended Posts

Εγώ θα πήγαινα υπό όρους.

1.Να κλειστεί εντελώς η εσωτερική σκάλα και να φτιαχτεί ξεχωριστή είσοδος.

2.Να μην έχουν κλειδί.

3.Να μην ανεβαίνουν παρά μόνο αν συντρέχει λόγος σοβαρός. Για όλα τα άλλα υπάρχει το τηλέφωνο κι ας είστε πάνω-κάτω.

4.Δε δίνετε λογαριασμό ποιός μπαίνει και ποιός βγαίνει στο σπίτι σας.

5.Και τέλος, αν αναφερθεί ποτέ ότι είναι σπίτι ΤΟΥΣ και σας φιλοξενούν οπότε έχουν λόγο και άποψη, γειά σας!

Ακόμα κι όταν έρθει παιδί ισχύουν όλα τα παραπάνω.

 

Αντιλαμβάνομαι ότι υπάρχουν παρεμβατικές οικογένειες αλλά είμαι της άποψης ότι βρίσκουν και τα κάνουν, χωρίς πρόθεση φυσικά να προσβάλω καμία από τις κοπέλες που μοιράζονται την ιστορία τους. Υπάρχουν παραπάνω από ένας παράγοντας για να δημιουργούνται τέτοια σκηνικά (πχ η αδυναμία του συζύγου να θέσει εκείνος όρια στους δικούς του) και το καταλαβαίνω.

 

Αλλά ξέρω επίσης τι ζυγός είναι να δίνεις τα σπαρταριστά ευρουλάκια σου κάθε μήνα για ένα σπίτι που ανήκει σε άλλον. Θα προτιμούσα να τα δίνω σε ένα στεγαστικό για να μου μείνει και το σπίτι αλλά ο σύζυγος είναι στρατιωτικός και δε ριζώνουμε πουθενά εύκολα.

 

Τέλος πάντων, κρίνε κυρίως από τη σχέση που έχει ο άντρας σου με τους γονείς του κι όχι πώς φέρονται σε εσένα. Κατανοώντας τις άλλες κοπέλες που ούτε να το ακούσουν έχω δει κι εγώ σχέσεις πεθερικών με νύφη ή γαμπρό να διαλύονται μόλις μπει το στεφάνι.

Αν τον βλέπεις υποχωρητικό σε όλα, μείνε μακριά. Αν είναι κύριος της γνώμης του, πήγαινε.

Καλή τύχη.

 

ακριβως τους ιδιους ορους εθεσα και εγω!! η εσωτερικη σκαλα, θα ηθελα να γρεμιστει αλλα οντας λιγο δυσκολο, απλα θα κλεσει και θα διπλοκλειδωσει.χα χα χα χα!!! θα δημιουργηθει εξετρικη εισοδος, και αν ο αντρουλης μου θελει να τα παμε καλα, θα φροντισει κυριως αυτος να μην υπαρχουν σουρτα φερτα και διαφορα τετοια!! οσο για το ποιος μπηκε και ποιος βγηκε, λιγο δυσκολο να μην ανακατευτει το κοβω, διοτι θα ειναι στην αυλη της ! και ολα αυτα φυσικα ΕΑΝ τελικα το δεχτω!!!! α ρε κοριτσια Διαβαζω τι τραβαει καθεμια σας και πραγματικα πως αντεχετε???????????????? εγω δεν βγαζω την ουρα μ απ εξω απλα ειμαι ακομα στα πρωτα σταδια!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 142
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δημοφιλείς ημέρες

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Διαβαζω τι τραβαει καθεμια σας και πραγματικα πως αντεχετε???????????????? εγω δεν βγαζω την ουρα μ απ εξω απλα ειμαι ακομα στα πρωτα σταδια!!

Θα διαβασεις πολλαααααααααααα πραγματα και αποψεις εδω μεσα το οτι περναει καποια ασχημα δεν σημαινει πως θα περασεις και εσυ το ιδιο....οπως και τ αντιθετο φυσικα..!!!

Αν ξεκινησεις προκατηλλημενη μαλλον δεν θα τα πας καλα....

Και στην τελικη αν δεν δοκιμασεις δεν προκειτε να μαθεις...;);)

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

Ε πες το έτσι, επαναστάτησα μέσα μου λέμε :-D!

 

Λοιπόν μερικές πρακτικές λύσεις: 1ον όποτε γυρνάς με τη μικρή θα μπαίνεις τρέχοντας στο σπίτι και θα λες ''γεια σας, τρέχω τρέχω πρέπει να πάω τουαλέτα, και να ταϊσω και το παιδί'', αν σας δώσουν σοκολάτες, καραμέλες κτλ θα τα πάρεις, θα πεις ''ευχαριστούμε, ευχαριστούμε'' πάντα με μεγάλη βιασύνη, και στο παιδί θα λες ''αυτά θα τα κρατήσουμε να κεράσουμε τα ξαδέρφια σου όταν έρθουν και θα κάνουν χαρά μεγάλη'', όπου ξαδέρφια βάλε όποιον αγαπάει η μικρή (και της μαθαίνεις και την αξία της προσφοράς και του να μοιράζεσαι και της αυτοσυγκράτησης), δεν αφήνεις περιθώρια να μιλήσουν για τον μπαμπά της αφού θα έχεις τρέξει μέσα.

 

Πολύ σημαντικό: το κουδούνι αποσυνδέεται ξέρεις, δεν είναι ανάγκη να βαράει, δεν περιμένεις κανέναν, ξέρεις ποιος είναι στην πόρτα κάθε φορά!Άρα φέρνεις τον ηλεκτρολόγο αν δεν μπορείς μόνη σου και τέλος με αυτό το βάσανο. Τώρα αν έρθει κάποιος δικός σου επίσκεψη τότε θα σε πάρει στο κιν. για να του ανοίξεις. Φυσικά αφού δεν θα υπάρχει κουδούνι (η δικαιολογία σου θα είναι ότι ταράζεται το μωρό) θα αρχίσουν να βαράνε την πόρτα. Τότε θα φωνάζεις από μέσα ''επειδή είμαι γυμνή θέλετε κάτι επείγον;''...Αναγνώριση κλήσεων στο σταθερό και θα το σηκώνεις πάντα υπ'ατμόν ''επειδή κάνω δουλειές θέλετε κάτι επείγον;'' και θα το κλείνεις...

 

Θέσε όρια σταθερά και ξεκάθαρα, καθόλου κουβέντα, μην φοβάσαι τίποτα, ο άντρας σου είναι με το μέρος σου κούκλα μου, άρα κάνε σαν να είναι κάποιοι τρελοί γείτονες....

 

Χριστινακιιι, τα ειπες ΣΟΥΠΕΡ!!!!!!!! :cool:

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτειτε την προηγουμενη εβδομαδα ελειπαν ολοι ενα απογευμα και γυρισα χαρουμενη με την μικρουλα παιξαμε στο μπαλκονι μας και δεν μας ενοχλησε κανεεειιιιιςςςςς !!!! Αλλη ψυχολογια. Και ηταν και απιθανο....να λειπουν ολοι μαζι....γιατι ειναι και πολλοι....φυτρωνουν απο παντου σαν μανιταρια.

 

Η αληθεια ειναι πως πιο πολυ απο ολα με ενοχλει η συμπεριφορα τους προς το παιδι.....με αγνοουν πατοκορφα για αυτα που ευγενικα τους λεω (μην δινουν απειρες καραμελες, σοκολατες κλπ γιατι θα την κανουν σαν τα μουτρα τους....να μην της μιλανε παντα και συνεχεια για τον μπαμπα της γιατι υποφερει που δεν τον βλεπει....να μην της λενε ψεμματα συνεχεια του στυλ ελα να παιξουμε και μετα θα σε πάω.....στην Disneyland....επισης εχω πασχησει αυτο το παιδι να εχει 1 συγκεκριμενο προγραμμα....χαος και εκει....

 

Τελικα εχω ολη μερα να παλευω μονη μου.....να ειμαι μονη μου για τα ΠΑΝΤΑ και να εχω και παρεμβολες σε ΟΛΑ.

 

Αφηστε που δεν προλαβαινω να φυγω απο το σπιτι....και τσουκ περνουν τηλεφωνο τον αντρα μου...το ξέρεις οτι εφυγαν???? που πάνε???? ποτε θα γυρισουν???? καλα και το παιδι τοσες ωρες έξω θα το έχει????? εμ....λες και μπορω να το έχω μέσα....με τους τρελους...

 

Και ο αλλος ο ......δινει πλήρες ρεπορτο.....για αυτο και εγω ουτε σε αυτον δεν λεω που παωωωω.....ας προσεχε.....

 

Το αλλο ???? δραμα τα πρωινα που φευγουμε να την παω παιδικο και να τρεξω στην δουλεια......ελα μωρε μην την πας παιδικο αστην εδω να παιξουμε....σοοοοκκκκ.....και η μικρη ως μικρη να τα κλαματα μετα....δεν θελω να παω στο σχολειοοοοοο.....ε την γ@μ@ας η όχι την ηλιθια.....που ολη μερα μου τα καταστρεφει ολαααααα.

 

 

Τι τραβαωωωωω.....

 

Σας ενοχλω εγω ?????? εσεις γιατι ???? τι σας εχω κάνει ??????? ΖΩΑΑΑΑΑ

U80ep3?r=1271337460
Link to comment
Share on other sites

Θα διαβασεις πολλαααααααααααα πραγματα και αποψεις εδω μεσα το οτι περναει καποια ασχημα δεν σημαινει πως θα περασεις και εσυ το ιδιο....οπως και τ αντιθετο φυσικα..!!!

Αν ξεκινησεις προκατηλλημενη μαλλον δεν θα τα πας καλα....

Και στην τελικη αν δεν δοκιμασεις δεν προκειτε να μαθεις...;);)

 

Οχι οχι προσθεου δεν ξεκιναω οντας προκατηλλημενη, απλα ηθελα να παρω ια ιδεα και να σχηματισω μια εικονα απο αλλες κοπελες και τις εμπειριες τους! Τα υπερ και τα κατα! Την τελικη αποφαση ουτως η αλλως την παιρνει το ζευγαρι, εμεις αεδω απλα ανταλλασουμε ιδεες και εμπειριες! και καλα που ειναι και τα φορουμ για να αλληλουποστηριζομαστε!!!! :cool:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σκεφτειτε την προηγουμενη εβδομαδα ελειπαν ολοι ενα απογευμα και γυρισα χαρουμενη με την μικρουλα παιξαμε στο μπαλκονι μας και δεν μας ενοχλησε κανεεειιιιιςςςςς !!!! Αλλη ψυχολογια. Και ηταν και απιθανο....να λειπουν ολοι μαζι....γιατι ειναι και πολλοι....φυτρωνουν απο παντου σαν μανιταρια.

 

Η αληθεια ειναι πως πιο πολυ απο ολα με ενοχλει η συμπεριφορα τους προς το παιδι.....με αγνοουν πατοκορφα για αυτα που ευγενικα τους λεω (μην δινουν απειρες καραμελες, σοκολατες κλπ γιατι θα την κανουν σαν τα μουτρα τους....να μην της μιλανε παντα και συνεχεια για τον μπαμπα της γιατι υποφερει που δεν τον βλεπει....να μην της λενε ψεμματα συνεχεια του στυλ ελα να παιξουμε και μετα θα σε πάω.....στην Disneyland....επισης εχω πασχησει αυτο το παιδι να εχει 1 συγκεκριμενο προγραμμα....χαος και εκει....

 

Τελικα εχω ολη μερα να παλευω μονη μου.....να ειμαι μονη μου για τα ΠΑΝΤΑ και να εχω και παρεμβολες σε ΟΛΑ.

 

Αφηστε που δεν προλαβαινω να φυγω απο το σπιτι....και τσουκ περνουν τηλεφωνο τον αντρα μου...το ξέρεις οτι εφυγαν???? που πάνε???? ποτε θα γυρισουν???? καλα και το παιδι τοσες ωρες έξω θα το έχει????? εμ....λες και μπορω να το έχω μέσα....με τους τρελους...

 

Και ο αλλος ο ......δινει πλήρες ρεπορτο.....για αυτο και εγω ουτε σε αυτον δεν λεω που παωωωω.....ας προσεχε.....

 

Το αλλο ???? δραμα τα πρωινα που φευγουμε να την παω παιδικο και να τρεξω στην δουλεια......ελα μωρε μην την πας παιδικο αστην εδω να παιξουμε....σοοοοκκκκ.....και η μικρη ως μικρη να τα κλαματα μετα....δεν θελω να παω στο σχολειοοοοοο.....ε την γ@μ@ας η όχι την ηλιθια.....που ολη μερα μου τα καταστρεφει ολαααααα.

 

 

Τι τραβαωωωωω.....

 

Σας ενοχλω εγω ?????? εσεις γιατι ???? τι σας εχω κάνει ??????? ΖΩΑΑΑΑΑ

 

ΑΑΑΑ κλα μιλαμε για πολυυυ προχωρημενη καταστασηηηη!! θα βγω εγω απο το σπιτι μου και θα χω τους ρουφιανους που θα αρχιζουν τα τηλεφωνηματα να μας βαζουν φυτηλια /??? πλακα κανεις???? χριστε και κυριε δηλαδη!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Οχι οχι προσθεου δεν ξεκιναω οντας προκατηλλημενη, απλα ηθελα να παρω ια ιδεα και να σχηματισω μια εικονα απο αλλες κοπελες και τις εμπειριες τους! Τα υπερ και τα κατα! Την τελικη αποφαση ουτως η αλλως την παιρνει το ζευγαρι, εμεις αεδω απλα ανταλλασουμε ιδεες και εμπειριες! και καλα που ειναι και τα φορουμ για να αλληλουποστηριζομαστε!!!! :cool:

Εννοειτε το ζευγαρι......εγω παντως μιας και μαζευεις γνωμες....θα πηγαινα...αφου μεχρι στιγμης δεν εχεις καποιο προβλημα μαζι του....και αν γινοταν κατι η δεν ενιωθα αννετα κτλ θα εφευγα μετα..δεν χανεις κατι να τ δοκιμασεις....σου ειπα δεν ξερω τα οικονομικα σας αλλα ενα σπιτι δεν ειναι και λιγο....απο τ ν πληρωνεις ενοικιο χιλιες φορες....;););)

Ευχομαι να παρετε την καλυτερη αποφαση;);););)

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτειτε την προηγουμενη εβδομαδα ελειπαν ολοι ενα απογευμα και γυρισα χαρουμενη με την μικρουλα παιξαμε στο μπαλκονι μας και δεν μας ενοχλησε κανεεειιιιιςςςςς !!!! Αλλη ψυχολογια. Και ηταν και απιθανο....να λειπουν ολοι μαζι....γιατι ειναι και πολλοι....φυτρωνουν απο παντου σαν μανιταρια.

 

Η αληθεια ειναι πως πιο πολυ απο ολα με ενοχλει η συμπεριφορα τους προς το παιδι.....με αγνοουν πατοκορφα για αυτα που ευγενικα τους λεω (μην δινουν απειρες καραμελες, σοκολατες κλπ γιατι θα την κανουν σαν τα μουτρα τους....να μην της μιλανε παντα και συνεχεια για τον μπαμπα της γιατι υποφερει που δεν τον βλεπει....να μην της λενε ψεμματα συνεχεια του στυλ ελα να παιξουμε και μετα θα σε πάω.....στην Disneyland....επισης εχω πασχησει αυτο το παιδι να εχει 1 συγκεκριμενο προγραμμα....χαος και εκει....

 

Τελικα εχω ολη μερα να παλευω μονη μου.....να ειμαι μονη μου για τα ΠΑΝΤΑ και να εχω και παρεμβολες σε ΟΛΑ.

 

Αφηστε που δεν προλαβαινω να φυγω απο το σπιτι....και τσουκ περνουν τηλεφωνο τον αντρα μου...το ξέρεις οτι εφυγαν???? που πάνε???? ποτε θα γυρισουν???? καλα και το παιδι τοσες ωρες έξω θα το έχει????? εμ....λες και μπορω να το έχω μέσα....με τους τρελους...

 

Και ο αλλος ο ......δινει πλήρες ρεπορτο.....για αυτο και εγω ουτε σε αυτον δεν λεω που παωωωω.....ας προσεχε.....

 

Το αλλο ???? δραμα τα πρωινα που φευγουμε να την παω παιδικο και να τρεξω στην δουλεια......ελα μωρε μην την πας παιδικο αστην εδω να παιξουμε....σοοοοκκκκ.....και η μικρη ως μικρη να τα κλαματα μετα....δεν θελω να παω στο σχολειοοοοοο.....ε την γ@μ@ας η όχι την ηλιθια.....που ολη μερα μου τα καταστρεφει ολαααααα.

 

 

Τι τραβαωωωωω.....

 

Σας ενοχλω εγω ?????? εσεις γιατι ???? τι σας εχω κάνει ??????? ΖΩΑΑΑΑΑ

 

 

γιατί δεν την πιάνεις και να της πεις με πολύ σοβαρό τόνο και αγριεμένο να μην τολμήσει να μιλήσει ξανά στη μικρή για το σχολείο! πες της ότι δεν θα την αφησεις ποτέ ξανά να την δει αν συμπεριφέρετε έτσι!!

τα δικά μου "ζώα", έχουν ένα σκύλο ό οποίος είναι άρρωστος ο καημένος με χαλάζιο, κάπως έτσι! και τον πήγαινε τον μικρό συνέχεια εκεί. τη΄ς είπα μια, της είπα δυο να μην τον πηγαίνει κοντά... δεν άκουγε! στο τέλος της είπα ότι την επόμενη φορά θα της τον πάρω τον μικρό από τα χέρια και δεν θα της τον δώσω ξανά! μουρμούρισε η σκρ...φ@@@@, αλλά...

Link to comment
Share on other sites

Παντα τρεχοντας μπαινω κοριτσια....αλλα ειναι και εξυπνοι και εχουν βρει τρόπους......οταν μπαινουμε στην εισοδο....ανοιγει την πορτα της η μανα στον πρωτο και αρχιζει να βηχει......την ακουει η μικρη....και αρχιζει αααααα να παω στην γιαγια να παρω καραμελιτσα.....το βηξιμο προεκυψε απο μια φορα που της ειπα οτι οταν γυρναμε απο τον παιδικο ανεβαινουμε σπιτι μας γιατι ειναι πολυ κουρασμενη (παει απο τις 07.30 μέχρι τις 18.00) να κανουμε μπανακι να φαει και να κοιμηθει....και καλο θα ηταν μα μην μας φωναζει....ε τωρα που βηχει τι θα της πω....για να πει καλα ουτε να βήξω δεν μπορω....????

 

Αντε κοριτσια σας υπερ ευχαριστω που τα εβγαλα απο μεσα μου.....

U80ep3?r=1271337460
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εννοειτε το ζευγαρι......εγω παντως μιας και μαζευεις γνωμες....θα πηγαινα...αφου μεχρι στιγμης δεν εχεις καποιο προβλημα μαζι του....και αν γινοταν κατι η δεν ενιωθα αννετα κτλ θα εφευγα μετα..δεν χανεις κατι να τ δοκιμασεις....σου ειπα δεν ξερω τα οικονομικα σας αλλα ενα σπιτι δεν ειναι και λιγο....απο τ ν πληρωνεις ενοικιο χιλιες φορες....;););)

Ευχομαι να παρετε την καλυτερη αποφαση;);););)

 

Σ ευχαριστω πολυ κουκλα μου!! Μακαρι αυτο που θα αποφασισουμε τελικα, να ειναι το καλυτερο!! Καμια φορα εμεις οι γυναικες εχουμε την ταση να ξεψυριζουμε πολυ κατι, πριν το κανουμε, και ισως δεν ειναι και τοσο καλο!! Ειναι στην φυση μας ομως, πως να το κανουμε! Ολες θελουμε να δημιουργησουμε αρμονικες οικογενειες και υγιεις σχεσεις !!! ΠΟΛΛΑ ΖΗΤΑΜΕ ΠΙΑΑ??? :o

Link to comment
Share on other sites

Καρδουλίνι δεν θα στέκεσαι ούτε στιγμή, κατευθείαν έξω από την πόρτα...Ούτε να πιάνεις συζήτηση...

 

Τώρα για το ότι δίνει ραπόρτο ο άντρας σου, τι να πω;

 

Αχ, πάλεψε το να φύγετε.....δεν υπάρχει γιατρειά με αυτούς τους ανθρώπους...Το καλύτερο όμως θα είναι να τους φερθείς εσύ τόσο ψυχρά που να μην μπορούν να επέμβουν καθόλου....

Πολύ αργά για να είναι εγκαίρως, αλλά πολύ νωρίς για να είναι αδύνατον!

Link to comment
Share on other sites

Παντα τρεχοντας μπαινω κοριτσια....αλλα ειναι και εξυπνοι και εχουν βρει τρόπους......οταν μπαινουμε στην εισοδο....ανοιγει την πορτα της η μανα στον πρωτο και αρχιζει να βηχει......την ακουει η μικρη....και αρχιζει αααααα να παω στην γιαγια να παρω καραμελιτσα.....το βηξιμο προεκυψε απο μια φορα που της ειπα οτι οταν γυρναμε απο τον παιδικο ανεβαινουμε σπιτι μας γιατι ειναι πολυ κουρασμενη (παει απο τις 07.30 μέχρι τις 18.00) να κανουμε μπανακι να φαει και να κοιμηθει....και καλο θα ηταν μα μην μας φωναζει....ε τωρα που βηχει τι θα της πω....για να πει καλα ουτε να βήξω δεν μπορω....????

 

Αντε κοριτσια σας υπερ ευχαριστω που τα εβγαλα απο μεσα μου.....

Ο αντρας σοθ βρε κοριτσι μου δεν λεει κατι??ελεος εχω φριξει....:shock::shock:

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

Παντα τρεχοντας μπαινω κοριτσια....αλλα ειναι και εξυπνοι και εχουν βρει τρόπους......οταν μπαινουμε στην εισοδο....ανοιγει την πορτα της η μανα στον πρωτο και αρχιζει να βηχει......την ακουει η μικρη....και αρχιζει αααααα να παω στην γιαγια να παρω καραμελιτσα.....το βηξιμο προεκυψε απο μια φορα που της ειπα οτι οταν γυρναμε απο τον παιδικο ανεβαινουμε σπιτι μας γιατι ειναι πολυ κουρασμενη (παει απο τις 07.30 μέχρι τις 18.00) να κανουμε μπανακι να φαει και να κοιμηθει....και καλο θα ηταν μα μην μας φωναζει....ε τωρα που βηχει τι θα της πω....για να πει καλα ουτε να βήξω δεν μπορω....????

 

Αντε κοριτσια σας υπερ ευχαριστω που τα εβγαλα απο μεσα μου.....

 

 

όταν ξαναβήξει και σου πει η μικρή να πάει στη γιαγιά, να πεις φωναχτά για να σ'ακούσει: "όχι αγάπη μου, μην πας στη γιαγιά. είναι άρρωστη, δεν την ακούς που βήχει; άσε να μην κολλήσεις!" χα,χα

θα το ξανακάνει μετά;;)

Link to comment
Share on other sites

περιμενω την μερα που θα ειναι το φορτηγο απο κάτωωωω και θα φορτωνειιιιιι !!!!!!!

 

Μαζι σου καρδουλινιιι !!!! Μην τους αφηνεις να σου κουμανταρουν την ζωη!! Ο αντρας σου γενικα τι γνωμη εχει για ολα αυτα?? τα δεχετε?????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σ ευχαριστω πολυ κουκλα μου!! Μακαρι αυτο που θα αποφασισουμε τελικα, να ειναι το καλυτερο!! Καμια φορα εμεις οι γυναικες εχουμε την ταση να ξεψυριζουμε πολυ κατι, πριν το κανουμε, και ισως δεν ειναι και τοσο καλο!! Ειναι στην φυση μας ομως, πως να το κανουμε! Ολες θελουμε να δημιουργησουμε αρμονικες οικογενειες και υγιεις σχεσεις !!! ΠΟΛΛΑ ΖΗΤΑΜΕ ΠΙΑΑ??? :o

 

Μαίρη λάβε υπόψη και τη δική μου εμπειρία, όχι μόνο τις αρνητικές...Δεν μου απάντησες, ο άντρας σου τα πάει καλά μαζί τους ή τον τρελαίνουν/κουράζουν;Γιατί αν δεν τους αντέχει ούτε ο άντρας σου, τότε εσύ πώς θα τους αντέξεις;

Πολύ αργά για να είναι εγκαίρως, αλλά πολύ νωρίς για να είναι αδύνατον!

Link to comment
Share on other sites

όταν ξαναβήξει και σου πει η μικρή να πάει στη γιαγιά, να πεις φωναχτά για να σ'ακούσει: "όχι αγάπη μου, μην πας στη γιαγιά. είναι άρρωστη, δεν την ακούς που βήχει; άσε να μην κολλήσεις!" χα,χα

θα το ξανακάνει μετά;;)

 

Μπράβο, μπράβο!Και θα λες όλη μέρα στη μικρή ότι η γιαγιά είναι άρρωστη και δεν μπορεί να παίζουνε...

Πολύ αργά για να είναι εγκαίρως, αλλά πολύ νωρίς για να είναι αδύνατον!

Link to comment
Share on other sites

περιμενω την μερα που θα ειναι το φορτηγο απο κάτωωωω και θα φορτωνειιιιιι !!!!!!!

 

Αχ τι ευτυχισμένη μέρα, την έχω ζήσει και ξέρω....Δεν έχεις δει πιο χαρούμενο άνθρωπο σε μετακόμιση από εμένα!

Πολύ αργά για να είναι εγκαίρως, αλλά πολύ νωρίς για να είναι αδύνατον!

Link to comment
Share on other sites

Μαίρη λάβε υπόψη και τη δική μου εμπειρία, όχι μόνο τις αρνητικές...Δεν μου απάντησες, ο άντρας σου τα πάει καλά μαζί τους ή τον τρελαίνουν/κουράζουν;Γιατί αν δεν τους αντέχει ούτε ο άντρας σου, τότε εσύ πώς θα τους αντέξεις;

 

Τα παει καλα με τους δικους του , ναι !! Δεν ανακατευονται ιδιαιτερα στην ζωη του γενικοτερα, ουτε και τωρα!! απλα τον εχει η πεθερα μου καλομαθημενο, ολα στην ωρα τους να τον νταντευει να μην του λειψει τιποτα! αυτα οσον αφορα τα της οικγενειας , και μεσα στο σπιτι !!! Απ οσο γνωριζω κιολας, ετσι οπως τα εχω δει, και αυτος δεν θελει να ανακατευτουν στην οικογενεια του/μας!!! Το λεω γιατι καποιοι αντρες απο την αρχη δειχνουν μια χαλαροτητα στο θεμα!! Ελπιζω να σε καλυψα κουκλα μ ;);)

Link to comment
Share on other sites

Μαζι σου καρδουλινιιι !!!! Μην τους αφηνεις να σου κουμανταρουν την ζωη!! Ο αντρας σου γενικα τι γνωμη εχει για ολα αυτα?? τα δεχετε?????

 

 

Ο αντρας.....με εχει πετυχει σε κατι καταστασεις αμοκ....να κλαιω ολη μερα και ολη νυχτα.....και μου λεει συνεχεια να κανω υπομονη. Να τους πει κατι αποκλειεται ....γιατι λεειι πως δεν προκειται να καταλάβουν...

Η αληθεια ειναι οτι με εχουν καταφερει να εχω ψιλοξενερωσει και μαζι του που δεν παιρνει την κατασταση στα σοβαρα και στα χερια του και πως απλα απεχει......καποτε καναμε συνεχεια πλακες οτι ηταν στο κολπο να με παει να μεινουμε εκει γιατι δεν μπορει να αποχωρηστει τη μανουλα του....αλλα ....ισως δεν ειναι πλακα τελικα.

 

Εχει πολλα στο κεφαλι του με τα επαγγελματικα του....αλλα δεν ξερω αν ειναι αποφασισμενος να αλλαξει ολο αυτο.

 

Την τελευταια φορα παντως του ξεκαθαρισα οτι δεν θα αντεξω πολυ ακομα και μπορει και να γυρισει και να μην μας βρε εκει....και ως συνηθως το γυρισε στην πλακα...καλα πες μου την διευθυνση να ερθω και εγω μαζι σαααςςς....

 

Δεν ξερω θα δειξει κοριτσια....προς το παρον ανασες....και υπομονη.....

U80ep3?r=1271337460
Link to comment
Share on other sites

Ο αντρας.....με εχει πετυχει σε κατι καταστασεις αμοκ....να κλαιω ολη μερα και ολη νυχτα.....και μου λεει συνεχεια να κανω υπομονη. Να τους πει κατι αποκλειεται ....γιατι λεειι πως δεν προκειται να καταλάβουν...

Η αληθεια ειναι οτι με εχουν καταφερει να εχω ψιλοξενερωσει και μαζι του που δεν παιρνει την κατασταση στα σοβαρα και στα χερια του και πως απλα απεχει......καποτε καναμε συνεχεια πλακες οτι ηταν στο κολπο να με παει να μεινουμε εκει γιατι δεν μπορει να αποχωρηστει τη μανουλα του....αλλα ....ισως δεν ειναι πλακα τελικα.

 

Εχει πολλα στο κεφαλι του με τα επαγγελματικα του....αλλα δεν ξερω αν ειναι αποφασισμενος να αλλαξει ολο αυτο.

 

Την τελευταια φορα παντως του ξεκαθαρισα οτι δεν θα αντεξω πολυ ακομα και μπορει και να γυρισει και να μην μας βρε εκει....και ως συνηθως το γυρισε στην πλακα...καλα πες μου την διευθυνση να ερθω και εγω μαζι σαααςςς....

 

Δεν ξερω θα δειξει κοριτσια....προς το παρον ανασες....και υπομονη.....

 

Πλακα κανεις βρε κοριτσι μου???? αν δεν παρει θεση ο ιδιος ο αντρας πρωτα πρωτα, που ειναι γονεις του και οικογενεια του, ποιος θα παρει???? Να μην τρελαθουμε τωρα.. Μηπως, λεω μηπως , χωριε να θελω να σε επιρασω κιολας, δεν εχεις την καταλληλη στηριξη απο την μερια του?? Γιατι να μην καταλαβουν δλδ, να ελαττωσουν λιγο τον ελεγχο..... Δεν εχει σημασια αν το κανουν απο αγαπη η οχι, ειναι περα για περα ΛΑΘΟΣ!!!!! αν απο την αρχη, απο τα πρωτα δειγματα , αυτος επαιρνε θεση, ισως να ηταν λιγο διαφορετικα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Τα παει καλα με τους δικους του , ναι !! Δεν ανακατευονται ιδιαιτερα στην ζωη του γενικοτερα, ουτε και τωρα!! απλα τον εχει η πεθερα μου καλομαθημενο, ολα στην ωρα τους να τον νταντευει να μην του λειψει τιποτα! αυτα οσον αφορα τα της οικγενειας , και μεσα στο σπιτι !!! Απ οσο γνωριζω κιολας, ετσι οπως τα εχω δει, και αυτος δεν θελει να ανακατευτουν στην οικογενεια του/μας!!! Το λεω γιατι καποιοι αντρες απο την αρχη δειχνουν μια χαλαροτητα στο θεμα!! Ελπιζω να σε καλυψα κουκλα μ ;);)

 

Με κάλυψες, με κάλυψες!!!!!Τότε εγώ σου λέω προχώρα!Είναι πολύ ενθαρρυντικά όλα αυτά που λες!Όσο για το ντάντεμα, τι σημασία έχει;Φοβάσαι μη σε κρίνει ότι δεν του τα έχεις όλα στο χέρι;Δεν κατάλαβα!Εγώ πάντως το ευχαριστιέμαι που βοηθάνε, ας πούμε σήμερα επειδή είχαμε πάλι τραπεζώματα χτες και πέρασα 3 ώρες στην κουζίνα πέρα από το μπάρμπεκιου (που το κάνει ο πεθερός κυρίως), δεν είχα όρεξη να μαγειρέψω οπότε ζήτησα από την πεθερά να μαγειρέψει ένα φαγητό που εγώ δεν κατέχω αλλά αρέσει πολύ στον άντρα μου!Και το κάνει με χαρά και αισθάνεται και χρήσιμη και εγώ κάθομαι στο πάρεντς αντί μπροστά στο τηγάνι!

Πολύ αργά για να είναι εγκαίρως, αλλά πολύ νωρίς για να είναι αδύνατον!

Link to comment
Share on other sites

Πλακα κανεις βρε κοριτσι μου???? αν δεν παρει θεση ο ιδιος ο αντρας πρωτα πρωτα, που ειναι γονεις του και οικογενεια του, ποιος θα παρει???? Να μην τρελαθουμε τωρα.. Μηπως, λεω μηπως , χωριε να θελω να σε επιρασω κιολας, δεν εχεις την καταλληλη στηριξη απο την μερια του?? Γιατι να μην καταλαβουν δλδ, να ελαττωσουν λιγο τον ελεγχο..... Δεν εχει σημασια αν το κανουν απο αγαπη η οχι, ειναι περα για περα ΛΑΘΟΣ!!!!! αν απο την αρχη, απο τα πρωτα δειγματα , αυτος επαιρνε θεση, ισως να ηταν λιγο διαφορετικα!!!!!

 

 

Σιγουρα θα ήταν διαφορετικα......το μισο μου μυαλο λεει πως οντως ειναι ζωα και δεν προκειται να καταλαβουν και θα θυμωσουν και δεν εχει νοημα....το αλλο μισο μυαλο του επιρρηπτει ευθυνες ότι θα μπορουσε να μιλησει και να μην δινει συνεχεια και αυτος αναφορα....

 

Αλλα.......μαλλον δεν υπαρχει αλλη λυση απο το να φυγουμεεε....θα μεγαλωσει και αλλο η μικρη και μετα θα αποτρελλαθωωωω...

 

Ηδη χθες της ελεγε ελα να κοιμηθουμε το βραδυ αγκαλια μαζι με τον παππου....αφου δεν σε αφηνει η μαμα και ο μπαμπας να κοιμασαι στο κρεβατι τους...θα περασουμε τελεια......και εγω ειπα ...πες αγαπη μου στη γιαγια οτι ο καθενας κοιμαται στο κρεβατακι τουυυυυ.....πες της να παει να ....μπιπ....κιολας (αυτο απλα το σκεφτηκαααα).

U80ep3?r=1271337460
Link to comment
Share on other sites

Με κάλυψες, με κάλυψες!!!!!Τότε εγώ σου λέω προχώρα!Είναι πολύ ενθαρρυντικά όλα αυτά που λες!Όσο για το ντάντεμα, τι σημασία έχει;Φοβάσαι μη σε κρίνει ότι δεν του τα έχεις όλα στο χέρι;Δεν κατάλαβα!Εγώ πάντως το ευχαριστιέμαι που βοηθάνε, ας πούμε σήμερα επειδή είχαμε πάλι τραπεζώματα χτες και πέρασα 3 ώρες στην κουζίνα πέρα από το μπάρμπεκιου (που το κάνει ο πεθερός κυρίως), δεν είχα όρεξη να μαγειρέψω οπότε ζήτησα από την πεθερά να μαγειρέψει ένα φαγητό που εγώ δεν κατέχω αλλά αρέσει πολύ στον άντρα μου!Και το κάνει με χαρά και αισθάνεται και χρήσιμη και εγώ κάθομαι στο πάρεντς αντί μπροστά στο τηγάνι!

 

Μου δινουν ελπιδα αυτα που μου λες κοριτσακι μου!!Δεν φοβαμαι να με κρινουν για μενα, αλλα για τον αντρα μ, οτι δεν του δινω ολα, μηπως κανω κατι λαθος!! αλλα απο την αλλη ειναι αυτο που ειπα και παραπανω, η καθεμια εχει τον δικο της τροπο και στο νοικοκυριο, και στο τροπο που θα μεγαλωσει τα παιδακια της, οπως και σε ολα! Αν επιτρεπεται ποσα χρονια εισαι με τον αντρουλη σου? συγχωρεσε με αν το ανεφερες και δεν το προσεξα ;) χαιρομαι να ακουω τετοιες σχεσεις πεθερας με νυφη!!:-)

Link to comment
Share on other sites

εγώ από την άλλη- χωρίς να θέλω να κρίνω τις επιλογές κανενός- δεν θέλω να κάνουν τίποτα! θέλω να προσπαθώ μόνη μου, να τρέχω εγώ για το παιδί μου, να τρέχω εγώ για να μαγειρέψω για τον άνδρα μου, να πιεστώ εγώ παρά να το κάνουν εκείνοι!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...